Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 16:52   #2071
Trinu08
Raczkowanie
 
Avatar Trinu08
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 240
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ywoncia Pokaż wiadomość
Hej
Ja na temat tej cebuli, bo widzę że dużo się o niej pisze Ja nie mam aż takiego trądziku, ale często się zdarzają jakieś syfy na czole, nosie i policzkach... Wszyscy mówią żeby nie wyciskać, więc tu moje pytanie. Czy jak już te syfy `wyciągnę` cebulą i je wycisne (oczywiśćie zdezynfekuje itd) to ile to się gdzieś będzie goić? I nie rozniosę przypadkiem tego na całą twarz? A tą maseczkę to powtarzać regularnie czy tylko jak coś wyskoczy? I ile ją trzymać na buzi (przy okazji :P na ramionach też ją można stosować, nie?)?


Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi ;* ;*
Jako ,że stosuję już ponad 2 tyg cebulkę to ja Ci napisze jak bylo u mnie.Na początku wysyp jednak ja wogóle nie wyciskałam tych pryszczy tylko czekałam aż zbledną no i muszę powiedzieć ,że ich już tak nie widać.Ja na Twoim miejscu w ogole bym nie wyciskała bo to blizny zostaja ;/ ale nie mozna sie czasem powstrzymac fakt ....najlepiej zebys robila to codziennie rano i wieczorem bo ja nacieram sie cebulką własnie jak wstaje i ide spac i starczy.I to nie jest maseczka tylko cebula i sok z niej zostaje wchloniety w skore.Na ramiona tez pewnie pomoze.Jesli chodzi o zapach to Ty mozesz czuc tę cebule ja sie balam w szkole ze ktos mi cos powie ze smierdzi ode mnie ale naprawde nikt mi nic nie powiedzial takze spoko
Trinu08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 21:16   #2072
ywoncia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 545
Send a message via Skype™ to ywoncia
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Okej Dziękuję bardzo ;* Może w najbliższym czasie spróbuję
__________________
wymiana

Bez Ciebie schnę, jak mokry chomik na patelni.
mój M
ywoncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 14:45   #2073
czekoladka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 113
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Sorki że się wciskam w rozmowę ale kosmiteczka ma rację co do wyciskania pryszczy lepiej ich nie wyciskać bo potem mogą zostać blizny i to nie na jakiś czas ale na całe życie, przynajmniej tak mi kosmetyczka mówiła )
__________________
" Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety "
" Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne "
M.Monroe


czekoladka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 18:22   #2074
RitaMalicka
Raczkowanie
 
Avatar RitaMalicka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dublin/Gdansk
Wiadomości: 40
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A co myslicie o maseczce z cynaomu , któras z was jej regularnie uzywa ?

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

* cynamonu * cholerka :P
__________________
DonRitolinda

Edytowane przez RitaMalicka
Czas edycji: 2009-03-09 o 18:20
RitaMalicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 18:29   #2075
czekoladka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 113
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja ją użyłam pierwszy raz parę dni temu, nie znam się na niej aż tak dobrze ale wiem że jak jej wtedy użyłam to trochę mi wągrów znikło.
Wiadomo że strasznie piekło jak się ją trzymało ja za długo nie wytrzymałam może z góra 3 minuty ale Ci którzy wytrzymają więcej i to dużo dłużej efekty mogą być naprawdę super
Nie przejęłam się tym że twarz miałam czerwoną bo robiłam ją na noc i rano już nie miałam czerwonej twarzy
__________________
" Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety "
" Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne "
M.Monroe


czekoladka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 16:24   #2076
kasiuniaaa89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Też mam od kilku lat problem z trądzikiem.Stosowałam różne kremy i maśc,odwiedzałam też dermatologa ale nic mi nie pomagało,albo pomagało lecz na kilka dni. Miałam ropne krosty na czole i przebarwienia po innych. Farmaceutka w aptece poleciła mi maśc ACNEFAN ok 10zł. Stosuje ja co prawda dopiero od kilku dni ale mogę ja polecić.Krosty zostaja wysuszone i grudki znikają. A co do domowych sposobów to znam przepis na tonik.Nie wiem czy była juz o nim mowa bo tych watków jest dużo ale napisze.
Potrzebujemy:
- pół szkalnki wody mineralnej lub wody przegotowanej
-5-6 kropel olejku z drzewa herbacianego
-kilka kropel cytryny
Przemywamy tym roztworem twarz i zotawiamy az wyschnie.Można stosować kilka razy dziennie. Efekty widąc juz po pierwszym użyciu.Tonik ma działanie zasuszające i ściągające więc krosty "atakowane są" już od razu POLECAM!
kasiuniaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 18:45   #2077
czekoladka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 113
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Maść może i jest dobra ale hm, raczej jak dla mnie nie polecała bym jej choć jej NIE STOSOWAŁAM bo jeśli masz skórę suchą to owszem trądzik schodzi ale też i skóra i jak dla mie to niestetycznie wygląda :p ale zależy co komu pasuje
__________________
" Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety "
" Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne "
M.Monroe


czekoladka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 10:20   #2078
Kasiienia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łdz
Wiadomości: 175
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A ja właśnie przed chwilą nałożyłam tą maseczkę cynamonową .
Góra 2 minuty i już nie mogłam wytrzymać! Tak piekło .
a potem zostały czerwone plamy . Więc musiałam szybko nawilżyć i już ich nie ma ; )
Na efekty trzeba 'trochę' poczekać , więc jak coś to dam znać czy pomogło czy nie ;P
Kasiienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:40   #2079
uluk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ufff przeczytalam prawie caly temat.
od jakiegos tygodnia stosuje juz cebule i widze znaczna poprawe. blizny jasnieja i coraz mniej nowych syfow wyskakuje. dzisiaj zrobilam kilka maseczek m.in. z miodu, cebuli wlasnie i przemylam twarz tym tonikiem woda+cytryna. 2 nowopowstale syfki mi sie od razu skurczyly. mysle ze bede kontynuowala cebule + 1 w tygodniu tymi pozostalymi!
uluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:15   #2080
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: HUMAVIT SKRZYP I POKRZYWA +czy jest dobry?

Ja mam pytanie co do Humavitu skrzyp i pokrzywa właśnie. na moim opakowaniu napisane było: ULEPSZONA FORMUłA a w dawkowaniu 2xdziennie po 2tabletki.
nie przekraczać zalecanej dawki. Czy Wy też tak macie? Bo może mam jakiś "silniejszy" i faktycznie nie przekraczac dawki-czytałam, ze dziewczyny biorą po 3-4 tabletki 3 razy dziennie. Ale może faktycznie w tej NIE-ulepszonej () wersji bierze sie mniejsze dawki...
JAk macie?
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:26   #2081
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wiecie może czy wysyp po użyciu olejku herbacianego i lawendowego jest normalny czy mam moze te olejki odstawić
uzyłam na noc zmieszane z kremem i wyskoczyło mi kilka pryszczy nagle moze jest to naturalne oczyszcanie skóry i mam to przeczekac
jesli wiecie to prosze o odpowiedz
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 14:24   #2082
hilmajster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: HUMAVIT SKRZYP I POKRZYWA +czy jest dobry?

Cytat:
Napisane przez jagaba Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie co do Humavitu skrzyp i pokrzywa właśnie. na moim opakowaniu napisane było: ULEPSZONA FORMUłA a w dawkowaniu 2xdziennie po 2tabletki.
nie przekraczać zalecanej dawki. Czy Wy też tak macie? Bo może mam jakiś "silniejszy" i faktycznie nie przekraczac dawki-czytałam, ze dziewczyny biorą po 3-4 tabletki 3 razy dziennie. Ale może faktycznie w tej NIE-ulepszonej () wersji bierze sie mniejsze dawki...
JAk macie?

ja tez zakupilam humavit, i na opakowaniu jest rowniez napisane 2 razy po 2 tabletki. hm?;p
hilmajster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:33   #2083
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ale miałaś napisane Ulepszona formuła? czy zwykły?
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:30   #2084
Anne9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hej szukam odpowiedzi na moje pytanie na forum i nie mogę znaleźć może ty mi się uda. Nie mam trądziku. Moja twarz nie wygląda tragicznie ale nigy nie była idealna co jakiś czas robiły mi się krostki po czym znikały. Jakiś czas temu ok. pół roku zrobił mi się gigantyczny pryszcz... pękł mi z moją drobną pomocą po czym był strup a po jego zniknięciu została mi czerwona wypukła plama ... nie mogę jej usunąć ... macie jakiś pomysł? może sami tez próbowaliście usuwać takie rzeczy?
Anne9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 21:01   #2085
megson6
Przyczajenie
 
Avatar megson6
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: DGL.
Wiadomości: 27
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja teraz oprócz tabletek Acnecol stosuje jeszcze cynk (też w tabletkach). A z wierzchu smaruje cerę tonikiem 'Ziaja' który wysusza, a potem nakładam niewielką ilość kremu z zawartością wody i olejków -EMOLIUM KREM za 20 zł do kupienia w aptece-pomaga ;d to chyba najlepszy i najskuteczniejszy zestaw jaki do tej pory miałam xd
megson6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:38   #2086
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ja stosowalam oklady z cebuli rozgotowanej bo jest mniej ostra dla skory i trzymalam to natwarzy 2 do 3 godzin nie powiino sie tego stosowac dluzej niz 2 tygodznie co 2 dzien. pozatym oprocz maseczek powino sie oczyszczac organizm od wewnatrz bo same maseczki niewiel dadza
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 14:24   #2087
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Unhappy

hej mam problem z pryszczami i zakornikami ... prosze was o jakies rady ..



i moze cos na blizny i przebarwienia ... aa jakie polecanie herbatki do picia i toniki na wagry z domowych sposobow ..... ??



blagam was o jakes dobre sposoby na te ranki i przebarwienia .... i cos na pryszcze i zaskorniki cholerne (

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-03-17 o 12:52
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 18:19   #2088
XxJulia90xX
Raczkowanie
 
Avatar XxJulia90xX
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
GG do XxJulia90xX
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Co do herbatek... Od jakiegos miesiaca pije zielona herbate, lykam skrzyp i moja cera bardzo sie poprawila. Jest gladka, o wiele gladsza niz miesiac temu. A wcale niespodziewalam sie takiego efektu. Herbate pije bo po prostu lubie,a skrzyp mial wzmocnic wlosy...a tu prosze;D
__________________
Julia
XxJulia90xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 18:21   #2089
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
hej mam problem z pryszczami i zakornikami ... prosze was o jakies rady ..



i moze cos na blizny i przebarwienia ... aa jakie polecanie herbatki do picia i toniki na wagry z domowych sposobow ..... ??

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
blagam was o jakes dobre sposoby na te ranki i przebarwienia .... i cos na pryszcze i zaskorniki cholerne (
Dziewczyno, masz 70 stron wątku + inne w tej tematyce, wystarczy poczytać a nie zmuszać innych żeby dla Ciebie robili streszczenie...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 18:46   #2090
pipi1984
Raczkowanie
 
Avatar pipi1984
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ********
Wiadomości: 127
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

HEJ!!
Od jakiegos czasu stosuje maseczke z drozdzy (rozne warianty: drozdze + mleko, cytrynka lub oliwa). Za efekty reczyc nie moge, ale wydaje mi sie ze efekt "po" jest caloem przyjemny. Lecz wlasnie dzis natknelam sie na jakims forum na wypowiedz, ktora mnie zaniepokoila. Co prawda opinia nie jest zbyt konstruktywna, bo jest w stylu : "..a znajoma znajomej mowila... " ale sieje jakas watpliwosc. Moze ktoras z was o dzialaniu drozdzy szersze pojecie ?? !! Pozdrawiam i wklejam owa wypowiedz :


"Dobrze, że poruszyłaś ten temat. Znam tą maseczkę i nawet kiedyś stosowałam. Niestety słyszałam o niej niedobre opinie i to od specjalisty. Moja ciocia jest kosmetyczką i ma swój gabinet kosmetyczny we Włoszech, gdzie też się kształciła. Rozmawiałam z nią na temat domowych maseczek i poradziła mi żebym absolutnie nie stosowała drożdży. Powiedziała, że przy mikro-uszkodzeniach skóry, które często mają miejsce przy pryszczach i skórze trądzikowej, grzyby, czyli drożdże mogą dostać się do skóry i wywołać zakażenie. Powiedziała, że widziała takie przypadki w szpitalu na dermatologii i wyglądało to okropnie. Także lepiej nie stosować maseczki z drożdży ze względu na ryzyko wystąpienia stanów grzybiczych."
__________________
Jestem jak każdy inny człowiek
Czasem swych błędów nieświadoma
Przychodzę swym ciepłem się podzielić
Zostawiam zgliszcza...

pipi1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 09:33   #2091
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
aa co byście poleciły na blizny i przebarwienia po trądziku ??



plisss ... pozmozcie !! ...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-03-17 o 12:51
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 14:19   #2092
czekoladka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 113
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Acne-Derm na przebarwienia albo jakiś inny lek który wybiela. :P
__________________
" Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety "
" Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne "
M.Monroe


czekoladka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 14:26   #2093
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

on wybiela? a jakies inne moze ? na blizny i przebarwienia ... 2w1 najlepiej
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 15:08   #2094
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
on wybiela? a jakies inne moze ? na blizny i przebarwienia ... 2w1 najlepiej
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165634

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83336
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:17   #2095
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

thx za infoo )

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

a slyszala moze ktoras z was o kremie - Soraya Lina Care&Control ?? jesli tak too napiszcie jakie sa po tym efekty ... pliss pozdrawiam :P
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 19:37   #2096
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ej dziewczyny podalybyscie mi jakies linki z tej strony o kremach nawilzajacych z filtrem (ochrona przed sloncem) bo nigdzie nie moge znalezc ;(
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:59   #2097
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

O filtrach wszędzie jest cala masa wątków. Szukaj. Ja się nie znam, o nie czuje potrzeby używania filtra, moje przebarwienia (a raczej zaczerwienienia) znikają same szybciej niż niektórym z toną aptecznych specyfików, jedyny problem jest taki że często przybywają nowe Ja ostatnio stosuję do pielęgnacji twarzy głównie olej konopny i naturalny balsam copaiba (z mazidła.com) a od kilku dni dołożyłam pomadę ojca Grzegorza oraz olejek z drzewa herbacianego. Jak nie mam ochoty na olej konopny to używam kremu własnej produkcji nota bene też z olejem konopnym albo clean-ac. Piję też od kilku dni mieszankę ziołową oczyszczającą i staram się pamiętać o łykaniu drożdży. I muszę przyznać, że wyglądam zadziwiająco dobrze, szczególnie, że ostatnio w tym momencie cyklu zawsze miałam wysyp jakiegoś dziadostwa. Chyba znalazłam sposób ma moją skórę Z make-upem wyglądam baaardzo ok, bez make-upu oby za miesiąc! Do Pipi Mykologiem nie jestem ale nie wydaje mi się, żeby w takich tabletkach z drożdżami były jakieś grzyby szkodliwe dla ludzi. Skoro mogłyby się zadomowić na skórze to czemu nie w jamie ustnej, układzie pokarmowym i na rękach którymi oczywiście dotykasz tabletek? Wydaje mi się, że prędzej Ci pieczarka na policzku urośnie
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:19   #2098
Kalista24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 154
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam

moje pryszczole powoli znikaja mi osobiście pomogła bardzo zmiana diety picie zieonej herbaty soków jednodniowych i dużej ilości wody. stosowałam różne mascie ale to był tylko chwilowy efekt a potem było tak samo i krosty nie znikały. teraz biore tabletki hormonalne od miesiaca po nich widze znaczna różnice. ale niestety pozostały mi okropne czerwone blizny na policzkach macie może jakiś domowy sposób na to? (maścia nie ufam) cebula mi nie pomaga. Przeczytałam wiekszosc tego watku ale nic kąkretnego nie znalazłam na ten temat.
Kalista24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:39   #2099
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BalbinKasia Pokaż wiadomość
ale niestety pozostały mi okropne czerwone blizny na policzkach macie może jakiś domowy sposób na to? (maścia nie ufam) cebula mi nie pomaga. Przeczytałam wiekszosc tego watku ale nic kąkretnego nie znalazłam na ten temat.
Mi pomaga na takie rzeczy CEPAN maść, maść z wit.A, łykam BIOGAL, dużo witaminy C, Capivit A+E. Smaruję również te miejsca wit.A+E (wyciskam zawartość drażetki Capivit). Można tez posamrować te miejsca witaminą C w krpelkach.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 22:18   #2100
Merkurana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 79
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Przeczytałam cały wątek, i oto moje krótkie słowo na niedzielę: moderatorki chyba mają na tym forum anielską cierpliwość Miałam okazję przez długi czas moderować spore forum muzyczne i gdyby u nas ludzie mówili rzeczy w stylu: 'poradźcie mi, nie chce mi się/nie mam czasu czytać tych 70 stron', albo pisali tysięczny raz o danym wynalazku, metodzie itd., to by nie tylko zostali ukarani, ale też publicznie uznani za osoby niedorozwinięte społecznie, i ostatnie, o czym by wszyscy myśleli, to udzielanie im pomocy. To ostre słowa, ale tak by właśnie było. Forum to nie odpłatne zajęcie, gdzie każdy tylko marzy, żeby odpowiadać na te same pytania ciągle. Amen.


Mój problem z trądzikiem polega głównie na niepowstrzymanej chęci wyciskania - jestem także czytelniczką wątku o powstrzymywaniu się od wyciskania w "Pytaniach do kosmetyczki", niestety trzeba naprawdę silnej woli, żeby zwalczyć ten nawyk.

Dzięki Waszym poradom postanowiłam przedsięwziąć takie oto kroki. Niektóre są domowe, inne nie. Wybaczcie off, bo wierzę, że może komuś pomóc. Jakkolwiek.

1. Piję od jakiegoś czasu herbatkę z bratka, nie jest taka zła, jakby się jadło siano. Pu-Erh [or whatever] jest znacznie gorsza. Teraz przestawiłam się na tabletki. Jestem gotowa na wysyp stulecia, żeby wygrać wojnę, konieczne jest przegrywanie bitew. Po Waszych opiniach widzę, że działa.

2. Stosuję także Brevoxyl. Używałam Davercinu i przez długi czas Benzacne - oba ani nie pustoszyły mojej twarzy, ani nie dokonywały cudów. Na dłuższą metę Benzacne wysusza i go nie polecam, Davercin także.

3. Do mycia twarzy używam żelu Perfecta z arbuzem. Mam co do niego mieszane uczucia. Po pierwsze, jest tzw. kosmetykiem kolorowym, więc samo zuo.O. Po drugie, ma drobinki ścierające, co w przypadku trądziku wydaje mi się potworne, to całe roznoszenie bakterii po twarzy. Ale, nie wiem czemu, on DZIAŁA. Cera mi się po nim poprawiła. Może to tylko przejściowe, nie wiem. W każdym razie jestem na etapie szukania idealnego żelu. Jeśli chodzi o mycie, chciałabym wypróbować mycie szarym mydłem, ale słyszałam opinie, że niektórzy sobie załatwili tym twarz, gdyż zostawia osad. Tak więc moje pytanie: czy ktoś zaznajomiony z praktycznym i długotrwalym użyciem owego mógłby mi doradzić?

4. Seria Effaclar. O dziwo, mało która/y z Was o niej wspomina. Przed Perfektą używałam żelu Effaclar - efekt był, nie jakiś zabójczy, ale pomagał. Za to sam krem Effaclar K jest GENIALNY. Polecam. Zauważyłam, że on delikatnie rozprawia się z pryszczami - ni to rozpuszczając, ni to mając działanie gojące. Opakowanie małe - 30 ml, ale jednak dosyć wydajne, wystarczyło mi na jakieś 4 miesiące przy normalnym, czasami nawet hojnym dozowaniu. Warto jednak nie dać się skusić, i stosować go punktowo, tak jak jest zalecane. W większych ilościach szkodzi.

5. Jeśli chodzi o nawilżanie, stosuję krem z Neutrogeny, i chwalę go sobie, bo od czasu, kiedy zaczęłam go używać, nie budzę się z czołem - gotową patelnią, tak wysmarowanym sebum, że możnaby od razu jajecznicę smażyć. Wydaje mi się, że troszkę zatyka pory - narazie czekam i obserwuję. Planuję spróbować Bambino, a jeśli nie pomoże, Humektanu. Wszystko powoli i w odstępach.

6. Na zaczerwienienia stosuję Aloes w żelu z firmy Paloma, jest omawiany na Wizazu, ciekawa rzecz także godna polecenia.

7. Nie wiem, czy ktoś z Was próbował na trądzik Kolagenu rybiego...? Ja to stosuję na bliznowce po oparzeniu, i cóż, przywraca mi to wiarę w to, że ktoś może kiedyś uznać moje ciało za ładne. Cud-lek. Ale na trądzik mi nie pomaga, bo struktura kolagenu mi zapycha pory. Jednak: czy ktoś stosował i mu pomógł?

8. Stosuję także maseczkę z drożdży - to także rzecz, co do której jestem niepewna. Niektórzy chwalą codzienne stosowanie codziennie np. przez miesiąc, inni, że z drożdżami nie można przesadzać. Czy, stosowane powierzchniowo, także mogą być szkodliwe?

Mam zamiar także zacząć stosować tonik z cytryny. Cebula nakładana na twarz okazała się świetna, ale jednak boję się długofalowych konsekwencji, o których niektórzy tu wspominali.

A na blizny po trądziku na plecach i dekolcie pomaga mi dosyć brutalna technika.

Myję plecy i dekolt zmywakiem do naczyń [sic!] z dodatkiem żelu do mycia z serii Rossmann Babydream. Delikatnie, o ile to możliwe przy takim zmywaku, masuję miejsca z bliznami. To działa jak regularna dermabrazja, chociaż brzmi nie za fajnie. Ale pomaga. Na tak umyte plecy wmasowuję krem nawilżający tudzież Cepan na miejsca, gdzie mam blizny.

Uff.

Za jakiś czas wrócę tu i zweryfikuję moje metody, jeśli okażą się złe.

Narazie dzięki za stworzenie tego wątku, bardzo mi pomaga, oraz nie krępujcie się przełożyć mnie prze kolano i porządnie wlać, jeśli wg Was coś, co robię z cerą, jest grzechem wołającym o pomstę do nieba. Każda krytyka, jeśli pomaga, jest cenna.

Edytowane przez Merkurana
Czas edycji: 2009-03-16 o 22:22
Merkurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.