Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 17:43   #541
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Wiesz na mnie ten szamponik nie dziala... i jego uzywam i siarka zdoj i polyter jaki + jakies leki do smarowania glowy.... jedynie sorel na sterydach mi pomaga ale to gora na miesiac i potem jets znowu nawrot..w lecie tak nie ejst ale najgorzejj jesien i zima to tragedia
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:26   #542
anka1388
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 42
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

ja mam od stwierdzone od dermatologa łojotokowe zapalenie skóry wraz z wieloma zapaleniami skóry, czy jakoś tak. Ogólnie rzecz biorąc to niezła mieszanka z tego wychodzi xD

Mam pytanie : czy Wam także Dermatolog zakazała jeść: słodyczy, chipsów, ostrych rzeczy, płatków śniadaniowych, fastfoodow, produktów z zawartością chemi -bardzo przetwarzane, sera zółtego, wędlin, ketchupu... ?
Może będzie łatwiej jak wymienię co według tej lekarki mogę jeść: jajka,ser biały (ale ten najmniej przetwarzany), jogurty (ale tylko naturalne), mleko pić mogę, owoce, warzywa, miód, dżem (tylko własnej roboty), mięso, chleb (od pewnego pana, który czegoś nie dodaje tam takiego..). i to chyba tyle.
Oczywiście staram sie stosować do powyższych zaleceń, ale też nie do przesady. Nie jem już żadnych słodyczy (od czasu do czasu zdarzy mi się zjeść lizaka lub kawałek upieczonego przeze mnie placka), nie jem sera zółtego, ketchupu, fastfoodow, wędlin, ostrych rzeczy...
Ale zdarzy mi się zjeść jakąś waze albo czasami trochę drożdżówki lub jogurty owocowe..

Oprucz tego mam zalecane branie chyba z 4 tabletki 2 razy dziennie oraz picie 30ml dziennie soku z noni. a także mam pełno maści..

Chciałam się dowiedzieć czy Wy też macie takie ograniczenia?
anka1388 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 15:47   #543
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

a wiec tak to co Ci powiedzial dermatolog to prawda... mi to samo mowil zeby odrzucic ostre rzeczy typu musztarda ketchup itd...duze znaczenie tez na lzs ma stress... powiem tak ja sie do tego nie stosuje..watpie czy tocos da tak naparwde...a powiedz mi czy ta dieta co kolwiek zmienila??
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:54   #544
anka1388
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 42
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

ta dieta.. ? hm.
zaobserwowalam, ze po zjedzeniu slodyczy mam gorsza twarz.. ;/

a co do innych produktow to sama ne wiem, czasem jest dobrze, czasem nie. a pewnie rzeczy po prostu staram sie calkowicie unikac.
anka1388 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 20:53   #545
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Buli Pokaż wiadomość
Czesc wam ja juz męcze sie z tą chorobą okolo 4 lata.. nic mi nie pomaga juz nie wiem co mam robic?? Moje pytanie czy udalo sie komus z tego wyleczyć?? stosowalem juz wiele lekow i masci nic nie pomaga...jedynie jakies leki co mam do smarowania glowy (sterydowe) to tylko pomorze ale gora na miesiac...a potem znowu to samo powraca... w moim przypadku mam to na glowie i to jets uciazliwe ciagle sie luszczy i sypie z glowy.... mam pytanie czy ktos sie ztego wyleczyl czy zna jakis dobry preparat?? licze na jakas odpowiedz pozdrawiam

Ja z tego wyszłam, musisz iśc do dobrego dermatologa, ja stosowałam jakies robione maście w aptece.
jak jesteś jeszcze w okresie dojrzewania to myślę, że Ci przejdzie jak z niego wyjdziesz chodz niektorzy mają to do konca zycia ale to nie prawda że każdy, czesto tylko w wieku dojrzewania czy przy ciąży naprzyklad czy menopauzie, pozdrawiam
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 00:42   #546
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Question Mieszana + tłusta = codzienne mycie włosów // Łuszcząca się skóra pod brwiami

Witajcie

Mam pewien irytujący problem. Mam cerę mieszaną, a mój ukochany najprawdopodobniej typowo tłustą. Nasze spotkania są rzadkie, ale gdy do nich dochodzi, wiem, że po dniu bycia z Nim, częstego przytulania itd. wieczorem będę musiała myć głowę... Nawet jeśli myłam ją dzień wcześniej.
Dodam, że gdy się nie widzimy muszę myć włosy co 2-3 dzień. Podobny problem ma też mój chłopak.

Na stan rzeczy podczas spotkań ma wpływ zapewne jego tłusta cera w połączeniu z moją mieszaną i włosami ze skłonnością do przetłuszczania się. Może nie jest to poważny problem, ale na pewno denerwujący i irytujący, gdy codziennie, po wspólnie spędzonym dniu od razu muszę myć włosy, które pod koniec dnia są po prostu tłustymi strąkami O_o
Powiedziałam już o tym ukochanemu i pomyśleliśmy, że częste mycie twarzy w dzień pomoże rozwiązać ten problem. Niestety...
Dla informacji mój chłopak ma lat 27, dlatego zastanawiam się czy takie mocne przetłuszczanie się jego twarzy jest normalne w jego wieku? Dodam, że miał też dość poważny problem z łupieżem. Jednak odkąd zaczął stosować Nizoral stan skory jego głowy wyraźnie się poprawił, jednak skóra wciąż mu się łuszczy w paru miejscach, np. w okolicach uszu.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu powodu, przez który podczas bycia ze sobą tak mocno przetłuszczają nam się włosy ;/
oraz jak można zniwelować mocne przetłuszczanie się jego cery?
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Druga sprawa.
Od paru lat łuszczy mi się skóra pod brwiami. Nie ciągle, ale często i dość mocno. W innych miejscach też czasem, ale pod brwiami szczególnie. Kiedyś mój tata powiedział mi, że on też miał tak i jego mama również.
Proszę mi powiedzieć, czy można jakoś zastopować ten niezbyt miły spadek? Czym może być on spowodowany?
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2009-03-16 o 00:46
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:05   #547
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

nie no mam juz 24 lata... no sprobuje poszukac jakiegos lepszego...chociaz ten co do niego chodze ma dobra opinie w nasyzm miescie...wiec nie wiem no ale moze warto
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 08:16   #548
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Mieszana + tłusta = codzienne mycie włosów // Łuszcząca się skóra pod brwiami

Stres, w tym przypadku emocje związane ze spotkaniem wyzwala wydzielanie łoju zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, to jak najbardziej normalne i prawidłowe. Niemniej jednak z problemem łuszczenia się skóry między brwiami (to zapalenie łojotokowe) polecam udać się do dermatologa - na pewno pomoże
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:24   #549
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Mieszana + tłusta = codzienne mycie włosów // Łuszcząca się skóra pod brwiami

Ja też myję włosy codziennie od zawsze więc nie jesteś sama
A co do tej skóry miedzy brwiami to tez mam podobny problem i wybieram sie własnie do dermatologa. Mam nadzieje ze cos poradzi.pozdrawiam
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:27   #550
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Mieszana + tłusta = codzienne mycie włosów // Łuszcząca się skóra pod brwiami

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Stres, w tym przypadku emocje związane ze spotkaniem wyzwala wydzielanie łoju zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, to jak najbardziej normalne i prawidłowe.
Rozumiem, to znaczy, że nie ma się czym martwić. Niemniej jednak interesuje mnie bardzo jakiś sposób, dzięki któremu można by było zmniejszyć wydzielanie się łoju podczas spotkań... Jeśli chodzi o sposób mycia twarzy, to musiałby biegać do łazienki co 10 min.
Cytat:
Napisane przez KALLISTE
Ja też myję włosy codziennie od zawsze więc nie jesteś sama
Sęk w tym, że ja nie muszę normalnie myć głowy codziennie. A nawet jeśli to nigdy nie były one tak przetłuszczone jak po spotkaniach, kiedy mam po prostu tłuste strąki :P
Zauważyłam, że odkąd zrobiłam sobie balejaż w odcieniach blondu, włosy przetłuszczają mi się szybciej
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:40   #551
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

pani jest dermatologiem?? Co moze pani polecic na lzs??
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 13:43   #552
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Buli Pokaż wiadomość
pani jest dermatologiem?? Co moze pani polecic na lzs??

Tak, Pani Dr Nowicka jest dermatologiem. Cdo do leków na ŁZS i tak trzeba się wybrać do lekarza, nei ma rady.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:47   #553
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Tylko ze ja chodze do lekarza juz ze 3 lata idaje mi ciagle to samo...i to ciagle powraca...jedynie co mi daje teraz nowy lek to chyab jakis na sterydach "sorel" tylko on pomaga..ale to nie na dlugo gora miesiac..potem wszystkoznowu powraca..dlatego chcialbym sie dowiedziec co moze poradzic mi pani dr
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:43   #554
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość

Sęk w tym, że ja nie muszę normalnie myć głowy codziennie. A nawet jeśli to nigdy nie były one tak przetłuszczone jak po spotkaniach, kiedy mam po prostu tłuste strąki :P
Zauważyłam, że odkąd zrobiłam sobie balejaż w odcieniach blondu, włosy przetłuszczają mi się szybciej
Bo blond przesuszył włosy i skóre i stąd ta nadprodukcja łoju. Skóra produkuje go więcej i dlatego tak się dzieje. A moze badanie hormonów by cos pomogło?? Moze własnie tu tkwi przyczyna.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:56   #555
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Buli Pokaż wiadomość
Tylko ze ja chodze do lekarza juz ze 3 lata idaje mi ciagle to samo...i to ciagle powraca...jedynie co mi daje teraz nowy lek to chyab jakis na sterydach "sorel" tylko on pomaga..ale to nie na dlugo gora miesiac..potem wszystkoznowu powraca..dlatego chcialbym sie dowiedziec co moze poradzic mi pani dr
A ja ŁZS lecze już od 9 lat. tego nei da się wyleczyć na stałe, zawsze wraca, sek w tym na ile uda ci się powstrzymac nawrót choroby. Zawsze mam w lodówce maść steroidowa. Niestety, tak to juz jest z tym ŁZS.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 16:26   #556
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

no wlasnie sek w tym ze nie udaje mi sie zatrzymac nawrotu tej choroby... jakiej tej masci uzywasz jesli mozna wiedziec??
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 16:38   #557
olgiercik24
Raczkowanie
 
Avatar olgiercik24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów (i) Wrocław
Wiadomości: 288
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ja równiez cierpię na ŁZS i byłam już u wielu dermatologów. Za każdym razem dosteję inną maćś (bez żadnych sterydów) i każda pogmaga tak samo-przysmaruje, to zniknie, ale za jekiś czas znów się pojawi. U mnie najgorzej jest w okresie, kiedy się denerwuje. Wtedy sypie mi się równo. Najgorsze jest to, że to choroba nieuleczalna...
olgiercik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 16:44   #558
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

zgadaam sie z tym ze na tle nerwowym choroba jetst zaywazalana u mnie to samo...
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 18:41   #559
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Buli Pokaż wiadomość
no wlasnie sek w tym ze nie udaje mi sie zatrzymac nawrotu tej choroby... jakiej tej masci uzywasz jesli mozna wiedziec??
To jest płyn -Laticort.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 19:43   #560
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

tez uzywam...
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 00:09   #561
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

podejrzewam u siebie LZS

do tej pory myslalam ze to normalne zaskorniki, tlusta cera. Wrazliwa skora, wysypka spowodowana oczyszczaniem skory (od 2-3 uzywam kwasow)

ale jak to mozliwe ze mimo nawilzania mam wiecznie sciagnieta skore - obstawialam kwasy, zaczerwieniona - zwalalam na naczynka, przetluszczanie.

Ale to co sie dzieje od kilku dni jest niemozliwe. Nie wiem czy to alergia , nigdy czegos takiego nie mialam. Musze isc jak najszybciej do dermatologa
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:46   #562
burberry
Raczkowanie
 
Avatar burberry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam
Co możecie poradzić na skórę głowy? Używałam już Nizoralu, który zupełnie nie pomógł a teraz mam sensun blue do włosów normalnych i też nie widzę różnicy. Ręce opadają.

Jeśli chodzi o skóre twarzy to mam plamki w brwiach i na to pomaga zwykła maść z wit. A , na całą twarz polecam krem Garnier do bardzo wrażliwej skóry, jest naprawdę genialny. Nie zatyka ale dobrze nawilża.
Tylko te włosy .. już nie wiem co mam z nimi robić bo jest coraz gorzej.

Błagam doradźcie coś!
burberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:50   #563
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez burberry Pokaż wiadomość
teraz mam sensun blue do włosów normalnych i też nie widzę różnicy. Ręce opadają.
długo go używasz? bo ja widzialam efekty po jakis 2-3 tygodniach dopiero po regularnym uzyciu
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:46   #564
burberry
Raczkowanie
 
Avatar burberry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Uzyłam go ze 4 razy (oczywiscie chodzi o selsun nie sensun ) moze faktycznie za wczesnie prosic o efekty. A ile razy w tygodniu go uzywalas i jak dlugo trzymalas na wlosach ? Zastanawiam sie czy to nie wina tego ze mam ten szampon do wlosow normalnych a przy łzs powinnam miec do przetluszczajacych sie?
burberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:51   #565
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

ja mialam obie wersje, ta do przetłuszczających troche za mocno wysuszyla mi włosy....

trzymałam jak na opakowaniu napisali czyli chyba 2x po 5 minut i starałam sie pianę aktywowac.
Poczatkowo tez nie widzialam poprawy a nawet mialam większy wysyp, ale ostatecznie wszystko znikło po czasie.
Uzywalam 2-3 w tygodniu go
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:22   #566
burberry
Raczkowanie
 
Avatar burberry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Dziekuje motylku a mozesz dokladnie napisac jak go uzywac. Bo ja mam saszetki a tam napisane jest tylko ze wcierac w mokre wlosy i zostawic na 5 minut.
burberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:28   #567
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez burberry Pokaż wiadomość
Dziekuje motylku a mozesz dokladnie napisac jak go uzywac. Bo ja mam saszetki a tam napisane jest tylko ze wcierac w mokre wlosy i zostawic na 5 minut.
ja mam całą butle

namaczam włosy, na ręcę leje tylko troszke szamponu i dokładnie wcieram w skóre głowy, najwazniejsza jest własnie piana
zostawialam na okolo 5 minut

znowu nakladłam i znowu na 5 minut

bardzo dokladnie i długo spłukuje wodą
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 06:43   #568
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Fakt ten szampon polecam rowniez na poczatku efektu nie ebdzie...moze anwet byc gorzej ale potem widac zmiane
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 13:13   #569
renata.we
Przyczajenie
 
Avatar renata.we
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 14
Unhappy Dot.: Re: łojotokowe zapalenie skóry - maść do smarowania

Witam
Ja mam łojotokowe zapalenie skóry wokół nosa. Nie wiem dlaczego pojawiło się ono u mnie w wieku 24 lat ale jest to problem nie do wyleczenia , występuje okresowo. Lekarz przepisał mi PROTOPIC 0,1% bardzo skuteczna maść, droga i na receptę ale w ciągu 1-2 dni znika wszystko, najpierw pojawia się zaczerwienie a potem odpadają te ".." sami wiecie co. Problem w tym że nie wolno tej maści długo stosować, tylko pare dni. A zmiany te występują u mnie średnio raz na miesiąc i tak wkoło niestety , heh już mam dość odpowiedzi na pytanie co mi sie stało... i takie tam inne pytania...
__________________
Pamiętaj, że 60 sekund smutku odbiera Ci minutę szczęścia !!!
renata.we jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:21   #570
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Thumbs up Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam wszystkich, mnie ten problem również dotyczy od tak dawna, że już nie pamiętam kiedy miało swój początek. Po leczeniu sterydami, skutki wiadomo wszystkim jakie, zaniechałam leczenia i doraźnie sama próbowałam różnych metod, ale wszystko na krótko. W zeszłym roku udałam się do dr Nowickiej z Wrocławia (z polecenia, bardzo miła lekarz) przepisała mi Protopic 0,1% na twarz i krem pimafucort do stosowania wokół skóry włosów oraz szampon stieprox. Kuracja pomogła, ale problem wrócił i znów dlaczego? Podobnie jak niektórzy zauważyli ten problem powaraca pod wpływem stesu. Niedawno postanowiłam wypróbować krople Citrosept, stosowałam wewnętrznie i zewnętrznie i super pomogło. Kurację stosowałam ponad dwa miesiące i z racji, że ŁZS to rozwój jakiś grzybów a ten preparat zabija wszelkie grzyby to w trakcie stosowania świetnie mi pomagał. Ale kiedy odstawiłam a stres w pracy nie zniknął to znów, ale w dużo mniejszym stopniu ŁZS powróciło. Teraz zaczęłam kurację srebrem koloidalnym, ale jeszcze za wcześnie by coś powiedzieć. Ostania myśl jaka mi teraz przyszła, przynajmniej dotyczy mnie to zmienić stresujące środowisko (czyli pracę). Pozdrawiam wszystkich i życze powodzenia w leczeniu.
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.