Androcur - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-13, 19:07   #1
bossavn
Przyczajenie
 
Avatar bossavn
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Question

Androcur


Witam! Mam pytanie odnośnie nie samej kuracji tym lekiem, ale pytanie dotyczące tego co dzieje się po... Mianowicie, po jakim czasie od odstawienia można się opalać? Dodam że moja kuracja to już czwarty, prawdopodobnie ostatni miesiąc. Pozdrawiam!
bossavn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 18:14   #2
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Androcur

a ja sie chcialam spytac jak jest z alkoholem?
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 19:58   #3
martusiax
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawaaa
Wiadomości: 538
Dot.: Androcur

Alkoholu raczej nie można...nawet jest w ulotce że osłabia działanie leku...
ja jestem na 3 miesiącu brania tych tabletek i powiem wam szczerze...przy następnej wizycie u gina zrezygnuję z nich.
Mam takie stany depresyjne że rodzina ma mnie powoli dosyć, przez moje humory, które się biorą niewiadomo skąd psuje mi się związek;/ Naprawdę katastrofa jak dla mnie
martusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 19:06   #4
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Androcur

niestety po tych tabletkach depresja to normalka a co do opalania to myslalam ze mozna sie opalac podczas ich brania
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 09:02   #5
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: Androcur

a ja mam pytanie czyu ktoras brala androcur, yasminelle(albo jakies inne anty) i spironol? a jesli tak, to czy to pomoglo wam na cere?
leilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 13:08   #6
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Androcur

Ja na poczatku bralam diane + androcur + spironol i mojej cerze bardzo pomoglo, ale to sprawa indywidualna. Moglo pomoc, poniewaz mialam wtedy tradzik hormonalny, teraz, kiedy hormony mam w porzadku juz nie pomaga. Grunt to prawidlowa diagnoza przyczyny.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 14:33   #7
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: Androcur

dzieki mam nadzieje,ze m itez pomoze, chociaz yasminelle jest duzo slabsza od diane... no nic, dzieki za odp
leilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 15:18   #8
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: Androcur

jasminelle jest slabsza ale tez nie ma takich negatywnych reakcji jak diana dla organizmu, szczegolnie dla watroby. nie upierajcie sie przy diane, bo moze wam bardziej zaszkodzic niz pomoc, szczegolnie ze nie mozna brac jej dluzej niz 6 mc, wiec calkiem szybko trzeba sie zmierzyc ze skutkami odstawienia.

sam spirolon (ok 50mg/dziennie) tez pomaga na cere, mozna najpierw tego sprobowac zamiast pakowac sie w androcur.
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 16:26   #9
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: Androcur

tzn wiesz, ja sobie nic sama nie wybeiralam ;> i nie chcialam diany. tylko wlasnie widze, ze wiekszosc ją dostaje.

a co do androcuru, to jak na razie mam brac 10 tabletek przez dwa cykle.

a spironol biore jak na razie od 10 dni, szczerze mowiac nie widze jakiejs poprawy, no ale trudno jest oczekiwac poprawy po 10 tabletkach mam dawke 1 tabletka raz dziennie.

zobaczymy, mam nadzieje,ze pomzoe
leilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 05:56   #10
martusiax
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawaaa
Wiadomości: 538
Dot.: Androcur

hehe...ja to musiałam brać przez 21 dni cyklu xP od 3 dni go nie biorę. I nie interesuje mnie to czy p. doktor się na mnie pogniewa że sama odstawiłam;/ Powinna mnie chociaż ostrzec że po tym świństwie będę miała takie humory, a wręcz czasami stany depresyjne;/
martusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 16:02   #11
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: Androcur

ja wlasnie zaczynam miec te "stany depresyjne" :/ cera wyglada fatalnie ,wszystko mnie doluje, non stop chce mi sie spac i odczuwam brak sensu w kazdej czynnosci, jaka tylko podejmuje........ rewelacja... :/
leilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 10:46   #12
piou
Przyczajenie
 
Avatar piou
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Androcur

Widzę, że ostatni post był pisany dosyć dawno, ale mam nadzieję, że ktoś mnie tutaj zauważy i odpowie na pytanie. Miałam robione badanie na poziom testosteronu (na resztę badań czekam do maja - niestety) i wynik wygląda tak: 88/80. Nie orientuję się, więc pytam, czy to jest dużo ponad normę? Czy taką różnicę łatwo da się "zbić" czy raczej nie?
__________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.

***
piou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 20:11   #13
balusiad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Androcur SPRZEDAM

Hej dziewczyny!

Mi niestety kuracja androcur + Diane 35 nie pomogła na delikatne zmiany trądzikowe, wręcz przeciwnie po 6 miesiącach stan mojej skóry bardzo sie pogorszył (ewentualne pogorszenie powinno nastąpić, ale po 2-miesięcznym stosowaniu cera powinna się poprawić - zatem w moim przypadku coś jednak nie zadziałało).

Wykupiłam opakowania z góry, a że kuracja okazała się dla mnie przykrym doświadczeniem, chcę sprzedać ANDROCUR 50mg - 20 tabletek. Jedno opakowanie jest całe - nieruszone(do 2013), drugie natomiast zawiera połowę tabletek, czyli 10 z 20.

Sprzedam po korzystnej cenie!!!!!
kontakt balusia@o2.pl
692 339 671
balusiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 13:13   #14
ell23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Androcur

Witam od niespełna miesiąca moja lekarz gin- endo jako ostatnią deskę ratunku na mega wypadanie włosów przepisała mi właśnie androcur. Odkąd zaczełam go brać razem z estrogenami w postaci żelu do wcierania wydaje mi się ze włosy wypadają w jeszcze większej ilości? Proszę powiedzcie mi czy to może być skutek androcuru bo juz jestem bezsilna. Nie wiem czy dalej brać czy przestać, i co w końcu zadziała na moje włosy które wypadają od roku
ell23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.