zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 16:05   #1711
Malarka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez Malarka78
Czas edycji: 2009-07-12 o 21:43
Malarka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 16:34   #1712
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

A ja sie musze troche pożalić
bralam Bromergon i Castagnus, po ich zakonczeniu cykl mi sie tak rozregulowal, ze juz nie wiem co robic, co tydzien albo dwa mam plamienia (brązowe, prawie czarne...) lub krwawienie. Jestem cala spuchnieta, brzuch mi wywaloło jakbym była w 3mcu ciąży
Do lekarza sie nie moge dostac...ehh boje sie o siebie
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:13   #1713
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez natee Pokaż wiadomość
A ja sie musze troche pożalić
bralam Bromergon i Castagnus, po ich zakonczeniu cykl mi sie tak rozregulowal, ze juz nie wiem co robic, co tydzien albo dwa mam plamienia (brązowe, prawie czarne...) lub krwawienie. Jestem cala spuchnieta, brzuch mi wywaloło jakbym była w 3mcu ciąży
Do lekarza sie nie moge dostac...ehh boje sie o siebie
a kiedy skończyłaś je brać?
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:25   #1714
Viva88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Chyba najlepiej by było jakbys dostała cos na wywołanie @.Może idz do internisty? mi kiedyś luteine przepisała bez problemu.
Viva88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 21:28   #1715
malaaniaa
Raczkowanie
 
Avatar malaaniaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wlkp:)
Wiadomości: 157
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Viva88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jestem nowa na watku choc nie taka nowa w temacie;-/ W lipcu albo w sierpniu ide na badania do szpitala:-( Prawdopodobnie mam pcos chociaz lekarze sami nie wiedzą.Na usg liczne pęcherzyki ale budowa i wielkośc jajników prawidłowa,hiperinsuliniz m lekki i za duzo Dhea,natomiast testosteron,androstendion i dhea-s w normie.@ mam co jakies 40 pare dni ,czyli moze nawet nie tak zle.Może po paru latach doczekam sie diagnozy i leczenia prawidlowego.Jestem szczupła i cere mam w miare ale owłosienie koszmarne...jeszcze rok temu bylo calkiem okay,gdyby Ci lekarze wiedzieli co robia moze by nie doszlo do tego takiej sytuacji jak jest teraz:-( ehhh
Miałam podobnie. nie wiem jak z insuliną, ale testosteron, FSH i LH były ok, reszta jak u Ciebie. Moja gin powiedziała mi, ze może dalej się to nie posunie i że nie było tak źle, to nie brałam żadnych hormonów. Teraz niestety sprawa się pogorszyła, testosteron się podniósł ponad normę i hormonów nie uniknę. pcos ma to do siebie, że u każdej kobiety wygląda inaczej i każda inaczej reaguje na leczenie:/
malaaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 22:06   #1716
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez olkka16 Pokaż wiadomość
a kiedy skończyłaś je brać?
ok 1,5 m-ca temu skończyłam castagnus
Cytat:
Napisane przez Viva88 Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej by było jakbys dostała cos na wywołanie @.Może idz do internisty? mi kiedyś luteine przepisała bez problemu.
ostatnio ciagle mi cos leci, jak nie krew to brązowe plamienia, wiec nie wiem co jest @ a co nie wiec nie wiem czy moge wywolywac luteina...
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 12:23   #1717
Viva88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Oj Natee to rzeczywiscie kiepska sprawa ;-/ Musisz chyba czekać na razie,no bo skoro sama nie wiesz czy to @ czy nie rzeczywiście luteina odpada;-/Koniecznie sie do lekarza zapisz.
Malaaniaa- ja to zamierzam już leczyć wiec mam nadzieje ze sie dalej nie posunie w objawach,troche mnie przerazaja hormony do konca zycia ale z drugiej strony teraz nawet zdrowe pod tym wzgledem dziewczyny biorą hormony(pigułki anty) wiec moze nie bedzie tak zle.Zobaczymy co wyjdzie w tym szpitalu..Mam nadzieje ze sie jakos z tymi hormonami ułoży;-)
Viva88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 20:36   #1718
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez natee Pokaż wiadomość
ok 1,5 m-ca temu skończyłam castagnus

ostatnio ciagle mi cos leci, jak nie krew to brązowe plamienia, wiec nie wiem co jest @ a co nie wiec nie wiem czy moge wywolywac luteina...
hmmm 1,5miesiaca to jeszcze nie tak długo. Pytałam bo od ginekologa słyszałam, że często organizm potrzebuje dłuższego czasu żeby sie "uregulować" po hormonach, więc może to normalna reakcja,i za niedługo wszystko się uspokoi ale mimo wszystko radzę iść do lekarza się upewnić czy wszystko OK
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 21:31   #1719
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez olkka16 Pokaż wiadomość
hmmm 1,5miesiaca to jeszcze nie tak długo. Pytałam bo od ginekologa słyszałam, że często organizm potrzebuje dłuższego czasu żeby sie "uregulować" po hormonach, więc może to normalna reakcja,i za niedługo wszystko się uspokoi ale mimo wszystko radzę iść do lekarza się upewnić czy wszystko OK
ale przeciez lekarka mi mowila ze Bromek i Castagnus to nie sa hormony...
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 21:43   #1720
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

aa to sory nie doczytałam
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 22:02   #1721
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

to i ja do was chyba muszę dołączyć ..
wszystko byłoby mniej problemowe gdyby nie fakt, że przez kilka następnych miesięcy będę przebywać tymczasowo poza miejscem stałego zamieszkania - tutaj wiem gdzie iść, żeby to jak najszybciej załatwić, mam swojego sprawdzonego lekarza
a tak to pewnie pójde na chybił trafił
może któraś z was jest z okolic kętrzyna?? /tam będę przebywać/ i mogłaby polecić jakąś przychodnie, konkretnego lekarza - najlepiej na NFZ
nie chce trafić na jakiegoś konowała
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 14:29   #1722
malaaniaa
Raczkowanie
 
Avatar malaaniaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wlkp:)
Wiadomości: 157
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Viva88 Pokaż wiadomość
ja to zamierzam już leczyć wiec mam nadzieje ze sie dalej nie posunie w objawach,troche mnie przerazaja hormony do konca zycia ale z drugiej strony teraz nawet zdrowe pod tym wzgledem dziewczyny biorą hormony(pigułki anty) wiec moze nie bedzie tak zle.Zobaczymy co wyjdzie w tym szpitalu..Mam nadzieje ze sie jakos z tymi hormonami ułoży;-)
może niekoniecznie do końca życia. jedna z dziewczyn pisała mi kiedyś, że wielu lekarzy mówiło jej, że po pierwszej ciąży wszystko może się unormować. ale z drugiej strony spotkałam też dziewczynę, która po ciąży dowiedziała się, ze ma PCO... ech.. i bądź tu mądry. Ja za tydz. mam wizytę u gin. Nie mogę już z tym czekać, bo moje włosy są w coraz gorszym stanie
__________________
wymianka
malaaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 15:46   #1723
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, ja już z wynikami Wysoki testosteron i prolaktyna a zbyt niski progesteron, jak to lekarz powiedział "wszystko kieruje nas to policystycznych jajników ale to jeszcze nie jest przesądzone" A co wy o tym myślicie? Jak było z waszymi hormonami?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 16:13   #1724
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

wlasnie wracam z wizyty, recepta na Dostinex , Castagnus i sugestia zeby zaczac brac hormony...
eh
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 22:04   #1725
Katarinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Hej Kobietki!! tak was czytam sobie troszkę. U mnie mój doktorek wstępnie stwierdził PCO i wiecie co powiedział!!! że mam iść do lek. rodzinnego żeby mi przepisał skierowania na hormony itp. a na dodatek stwierdził ze tego się nie leczy, że można jedynie brać tabletki anty po to zeby unormować miesiaczke... a właśnie moje miesiączki to masakra ostatnia miałam w kwietniu a to tylko dlatego ze dostałam zastrzyk na wywołanie;/ ;( jestem kompletnie załamana.
W przyszłym tyg jestem umówiona do innego ginekologa i zobaczymy jak bedzie działał...
__________________
97 kg 11.2012

90 kg 06.2013

80 kg 12.2013
Katarinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 06:08   #1726
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ja już umuwiona na wizyte, lekarz podobno rewelacyjny - oglądałam na necie zdjęcia jego gabinetu dawno nie widziałam tak wyposażonego gin wizyta na początku sierpnia - spokoju mi to nie daje i chciałabym mieć to już za sobą
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 16:14   #1727
kaskaabo
Przyczajenie
 
Avatar kaskaabo
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Czesc Ja tez mam podejrzenie PCOS. Miesiaczki mam jak sie trafia, owlosienie masakryczne, przetluszczajace sie wlosy. Doktor po usg dopochwowym stwierdzil obecnosc pecherzykow. Teraz kazal mi czekac i pierwszego dnia miesiaczki mam zrobic sobie badanie krwi na FSH, LH i PRL...cokolwiek to znaczy;p strasznie sie stresuje. Jestem ogolnie nerwusem i boje sie ze jak zaczne przyjmowac hormony to juz calkiem moj TŻ ze mna zwariuje...
kaskaabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 17:20   #1728
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja już z wynikami Wysoki testosteron i prolaktyna a zbyt niski progesteron, jak to lekarz powiedział "wszystko kieruje nas to policystycznych jajników ale to jeszcze nie jest przesądzone" A co wy o tym myślicie? Jak było z waszymi hormonami?
Niestety, ale raczej cię zmartwię. U mnie również pierwsze badania wskazywały na takie poziomy hormonów. I okazało się, że to pco.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 22:48   #1729
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Witajcie

Mam stwierdzone PCO od maja tego roku, wyszło po USG dopochwowym... moje jajniki wygładały jak kwiatki (jajniki i pełno "płatków" naokoło ..) Miałam bardzo czesto ostre zapalenia jajników (od ok 13 roku życia, teraz mam 22 lata), ostatni raz mialam rok temu na wakacjach i pan doktor, któremu widać było że się bardzo śpieszy i przyjął mnie od niechcenia, zrobil mi USG dopochwowe i powiedział, że mam uwaga.... "jakąś wodę koło jajnika" ja "słucham?? jaką wodę ?? " on " no niech sie pani nie dziwi, przecież człowiek składa się w 70 % z wody" ... szok... podejrzewam, że to były juz cysty ale cóż ...
A z objawów mam : nadmierne owłosienie z którym nijak sobie nie racze, ostatnio mi wyrosły 2 długie grube włosy na twarzy, na szczęscie blond..., skłonność do tycia, oponka, wysuszona skóra na wiór ale szybciej przetłuszczają mi się włosy, lekki trądzik, senność, wczesna cukrzyca.
Biorę Yasminelle, a ostatnio dodatkowo moja Pani Dr. przepisała mi dodatkowo Yasmin co mnie zdziwiło bo nie rozumiem, po co mam zażywać to i to naraz szczególnie, że NIKT nie wpadł na pomysł zrobienia mi badań hormonów... Teraz po przeczytaniu tego wątku wiem jakie trzeba zbadać i sie sama o nie upomnę Biorę jeszcze mastodynon na guzki w piersiach ale nie wiem czy to ma związek z PCOS ...
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 14:12   #1730
Emma3008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny kochane,
mam pytanko czy któraś z Was ma łupież wiem że to dość dziwne pytanie ale czy to może mieć związek z pco?
A tak w ogóle to ja też biorę Yasmine i też usłyszałam od lekarza że PCO się nie leczy tylko za lecza i że mam brać tabletki do momentu aż stwierdzę że chcę zajść w ciąże - czy to znaczy że będę musiał je brać aż do menopauzy ( no z przerwą na dzidziusia) ...???
Piszcie proszę jakie macie wyniki badań glukozy i insuliny co wam lekarz powiedział bo ja mam strasznie dziwne i zastawiam się czy ich nie powtórzyć.
Poniżej moje wyniki:
glukoza na czczo - 74
po 1 godz - 85
po 2 godz - 85
A insulina to :
na czczo - poniżej 2
po 1 godz - 42
po 2 godz - 21
co o tym myślicie ?
czy glukoza nie powinna spadać ?
a normalnie chyba ma się wyższą insulinę na czczo bo poniżej 2 to poniżej normy a potem taki wystrzał w górę to znowu ponad normę????
Mój lek nie umie tego zinterpretować.
Powiedzcie mi jeszcze czy Wy też budzicie się strasznie zaspane a jak zjecie coś słodkiego to robi Wam się lepiej tzn. mniej sennie ale tylko na chwilę bo potem jest gorzej?
Pozdrawiam
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego w co naprawdę wierzysz,
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego który jest tylko realistą"

Edytowane przez Emma3008
Czas edycji: 2009-07-20 o 14:19
Emma3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:54   #1731
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny czy mogłaby mi któraś z was polecić ginekologa-endokrynologa w Warszawie który przyjmuje z samego rana do godz 9 lub wieczorami po godz 19? Będę bardzo wdzięczna
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:56   #1732
kaskaabo
Przyczajenie
 
Avatar kaskaabo
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

wlasnie dostalam wynik badania krwi. Okazalo sie ze mam FSH 6,11 przy normie 3,5-12,5 ; LH 7,90 przy 2,4-12,6 i prolaktyne 12,5 przy 4,8-23,3.. Nie jestem pewna ale wydaja sie w porzadku... Za to mam pecherzyki dookola jajnika , nadmierne owlosienie i problemy z cera... Czy to jest PCO?? do lekarza mam wizyte dopiero za miesiac i nie moge wytrzymac...
kaskaabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:56   #1733
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Emma3008 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny kochane,
mam pytanko czy któraś z Was ma łupież wiem że to dość dziwne pytanie ale czy to może mieć związek z pco?
A tak w ogóle to ja też biorę Yasmine i też usłyszałam od lekarza że PCO się nie leczy tylko za lecza i że mam brać tabletki do momentu aż stwierdzę że chcę zajść w ciąże - czy to znaczy że będę musiał je brać aż do menopauzy ( no z przerwą na dzidziusia) ...???
Piszcie proszę jakie macie wyniki badań glukozy i insuliny co wam lekarz powiedział bo ja mam strasznie dziwne i zastawiam się czy ich nie powtórzyć.
Poniżej moje wyniki:
glukoza na czczo - 74
po 1 godz - 85
po 2 godz - 85
A insulina to :
na czczo - poniżej 2
po 1 godz - 42
po 2 godz - 21
co o tym myślicie ?
czy glukoza nie powinna spadać ?
a normalnie chyba ma się wyższą insulinę na czczo bo poniżej 2 to poniżej normy a potem taki wystrzał w górę to znowu ponad normę????
Mój lek nie umie tego zinterpretować.
Powiedzcie mi jeszcze czy Wy też budzicie się strasznie zaspane a jak zjecie coś słodkiego to robi Wam się lepiej tzn. mniej sennie ale tylko na chwilę bo potem jest gorzej?
Pozdrawiam
U mnie łupież też był wywołany przez hormony, w tej chwili męczy mnie łojotokowa zapalenie skóry również z tego samego powodu.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 11:01   #1734
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaskaabo Pokaż wiadomość
wlasnie dostalam wynik badania krwi. Okazalo sie ze mam FSH 6,11 przy normie 3,5-12,5 ; LH 7,90 przy 2,4-12,6 i prolaktyne 12,5 przy 4,8-23,3.. Nie jestem pewna ale wydaja sie w porzadku... Za to mam pecherzyki dookola jajnika , nadmierne owlosienie i problemy z cera... Czy to jest PCO?? do lekarza mam wizyte dopiero za miesiac i nie moge wytrzymac...
Jednym z wielu objawów PCO (nie zawsze on musi wystepowac) jest stosunek LH do FSH. LH/FSH musi byc bardzo bliskie jeden, zeby bylo prawidlowe Ty masz prawie 1,3, wiec juz moze to byc jeden z objawow.

Ja mam zdiagnozowane PCO i najlepiej polecam pojscie do szpitala na 3 dni-robia cala diagnostyke hormonlana i wszystkie badania i wiesz na czym stoisz, a takie co chwile chodzenie po lekarzach i robienie pojedynczych hormonow jest dla mnie bezsensowne, wiem to z dosiwadczenia bo sama tez robilam na wlasna reke hormony i tak naprawde bez calego obrazu klinicznego nic mi to nie dalo.
Obecnie stramay sie o dzidziusia o chodze do kliniki leczenia nieplodonosci i jestem dobrej mysli.
Pozdrawiam.
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 11:39   #1735
malaaniaa
Raczkowanie
 
Avatar malaaniaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wlkp:)
Wiadomości: 157
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Castalamare Pokaż wiadomość
Witajcie

Mam stwierdzone PCO od maja tego roku, wyszło po USG dopochwowym... moje jajniki wygładały jak kwiatki (jajniki i pełno "płatków" naokoło ..) Miałam bardzo czesto ostre zapalenia jajników (od ok 13 roku życia, teraz mam 22 lata), ostatni raz mialam rok temu na wakacjach i pan doktor, któremu widać było że się bardzo śpieszy i przyjął mnie od niechcenia, zrobil mi USG dopochwowe i powiedział, że mam uwaga.... "jakąś wodę koło jajnika" ja "słucham?? jaką wodę ?? " on " no niech sie pani nie dziwi, przecież człowiek składa się w 70 % z wody" ... szok... podejrzewam, że to były juz cysty ale cóż ...
A z objawów mam : nadmierne owłosienie z którym nijak sobie nie racze, ostatnio mi wyrosły 2 długie grube włosy na twarzy, na szczęscie blond..., skłonność do tycia, oponka, wysuszona skóra na wiór ale szybciej przetłuszczają mi się włosy, lekki trądzik, senność, wczesna cukrzyca.
Biorę Yasminelle, a ostatnio dodatkowo moja Pani Dr. przepisała mi dodatkowo Yasmin co mnie zdziwiło bo nie rozumiem, po co mam zażywać to i to naraz szczególnie, że NIKT nie wpadł na pomysł zrobienia mi badań hormonów... Teraz po przeczytaniu tego wątku wiem jakie trzeba zbadać i sie sama o nie upomnę Biorę jeszcze mastodynon na guzki w piersiach ale nie wiem czy to ma związek z PCOS ...
Sugerowałabym zmianę lekarza:? Skoro wali Ci hormony bez badania, a na dodatek nic nie potrafi Ci wytłumaczyć...
A lekarz "wakacyjny"... hm... aż dziwne, że taki ktoś w ogóle przyjmuje

Cytat:
Napisane przez Emma3008 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny kochane,
mam pytanko czy któraś z Was ma łupież wiem że to dość dziwne pytanie ale czy to może mieć związek z pco?
A tak w ogóle to ja też biorę Yasmine i też usłyszałam od lekarza że PCO się nie leczy tylko za lecza i że mam brać tabletki do momentu aż stwierdzę że chcę zajść w ciąże - czy to znaczy że będę musiał je brać aż do menopauzy ( no z przerwą na dzidziusia) ...???
Piszcie proszę jakie macie wyniki badań glukozy i insuliny co wam lekarz powiedział bo ja mam strasznie dziwne i zastawiam się czy ich nie powtórzyć.
Poniżej moje wyniki:
glukoza na czczo - 74
po 1 godz - 85
po 2 godz - 85
A insulina to :
na czczo - poniżej 2
po 1 godz - 42
po 2 godz - 21
co o tym myślicie ?
czy glukoza nie powinna spadać ?
a normalnie chyba ma się wyższą insulinę na czczo bo poniżej 2 to poniżej normy a potem taki wystrzał w górę to znowu ponad normę????
Mój lek nie umie tego zinterpretować.
Powiedzcie mi jeszcze czy Wy też budzicie się strasznie zaspane a jak zjecie coś słodkiego to robi Wam się lepiej tzn. mniej sennie ale tylko na chwilę bo potem jest gorzej?
Pozdrawiam
Hm... nie znam się za bardzo i nie wiem jakie są normy, ale po dostarczeniu pokarmu (glukozy) do organizmu produkowana jest insulina, która powoduje wychwytywanie glukozy z krwi. Przy PCOS często występuje insulinooporność, tzn. Twoje komórki są niewrażliwe na insulinę, dlatego poziom glukozy w zasadzie się nie zmienił. Jest to jedna z przyczyn cukrzycy typu 2:/ Twoje zmęczenie i zaspanie też by na to wskazywało...:/
Ale podkreślam jeszcze raz, że nie jestem specjalistą, więc mogę się całkowicie mylić, a skoro Twój lekarz nie potrafi zinterpretować wyników, to może, jak wyżej, powinnaś udać się do kogoś innego?
Co do łupieżu... może to być spowodowane po prostu jakimś złym szamponem, więc mogłabyś zacząć od zmiany szamponu.
__________________
wymianka
malaaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 11:45   #1736
Phebs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

cześć Dziewczyny!
Ja też mam PCO. Niestety w moim przypadku leczenie okazało się nieskuteczne. Przyjmowane hormony działają , ale tylko w danym cyklu. Po ich odstawieniu miesiączka zanika natychmiast. No i najważniejsze i najboleśniejsze - kilka lat próbowałam zajść w ciążę, ale nie udało się. Lekarze dają mi ok. 10 % szans, że kiedykolwiek mi się uda.
Trzeba trafić na dobrego lekarza. Ja miałam ich zbyt wielu i każdy miał inną teorię i inne sposoby leczenia PCO. Wszystko zawiodło.
Załamałam się. Czułam, że nie jestem pełnowartościową kobietą, że wcale nią nie jestem. O dziecku marzyłam od 10 lat (dziś mam 31). Po wielu miesiącach łez, bólu i poczucia porażki dojrzałam do mojego planu B - adopcji. Jestem już po szkoleniu i w przyszłym roku powinnam dostać maluszka
Nie chcę nikogo straszyć, ale jedynie pokazać, jak poważnie trzeba do tego podchodzić. Chcę Wam również pokazać, że ZAWSZE istenieje jakieś wyjście mimo że nie zawsze to, które sobie wymarzyliśmy. A z PCO nauczyłam się żyć - zaakceptowałam wreszcie wszystkie jego aspekty.
Powodzenia i trzymam za Was kciuki
Phebs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 12:00   #1737
malaaniaa
Raczkowanie
 
Avatar malaaniaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wlkp:)
Wiadomości: 157
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, a może któraś z Was się orientuje, dlaczego po hormonach się tyje? Szczególnie chodzi mi o diane35. Moja gin. powiedziała, że mogę trochę przytyć. Z czego to wynika? Tylko z większego apetytu, czy może z czegoś jeszcze?
__________________
wymianka
malaaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 17:07   #1738
87kicia
Przyczajenie
 
Avatar 87kicia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Witam drogie Panie!

rowniez choruje na PCO, zdiagnozowane 4 lata temu. najtragiczniejsze w tym jest to, ze moj uwczesny Gin leczyl PCO sterydami , przytylam 30 kg i sie zalamalam ...@ nie mialam, dzidzi nie bylo, a ja roslam niesamowicie....

....od roku jestem pod opieka nowego Ginka, dostalam diane 35, duphaston,mam @ wreszcie, i zalecenie SCHUDNAC. A potem leczenie hormonalne. Schudnac musze, zebym potem sie nie musiala toczyc do przychodni tylko isc :P

tak wiec jedyne o czym marze to schudnac (juz pracuje ciezko nad tym) i za rok-moze 2 napisac ze czekam na malenstwo

pozdrawiam was
87kicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 08:10   #1739
gemmini29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 210
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Ja też chorują na PCO, leczę się u dobrego endokrynologa od ok. 2-3lat (a mam lat 20), biorę duphaston na wywołanie miesiączki i METFORMAX 850 trzy tabletki dziennie,co jest moją udręką ;/ Poza tym jak wszystkie chyba ciemne włoski tam gdzie być ich nie powinno, od miesiąca problemy z cerą :| i znów szereg badań hormonalnych by ustalić co jest przyczyną pogorszenia sie stanu cery (która zawsze była w stanie doskonałym). Czekam na wyniki i nastęna wizyta 4.08...
gemmini29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:17   #1740
bialetulipany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 54
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

PCO to najdziwniejsza choroba na świecie :P
Czyta,lam o tym duzo i tak do konca nie wiem o co chodzi.

1.Badanie ultrasonograficzne wyszło:
jajnik lewy- prawidłowy, jajnik prawy zbliżony do PCO

2.Podwyższony testosteron i prolaktyna

3.Nie mam nadmiernego owłosienia, trądziku, ani nie jestem otyła

Więc moje pytanit to: czy jeżeli jeden jajnik zbliżony do PCo to należy to jakos leczyć? Czy jezeli jest wyraźnie napisane zbliżony do PCO, to to PCO czy być może coś innego?
bialetulipany jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.