Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :) - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: No Kochane, czas wybrać tytuł do kolejnego wątku
Ząbki śmiało już kiełkują a dzieciaczki zupką plują. VII-VIII 2011 17 32,08%
Rok temu w brzuszku mamy, teraz rok razem witamy 1 1,89%
Uhuha Uhuha zima z brzdącem nie jest zła! 5 9,43%
Straszne kolki poszły w kąt, teraz ząbki dają show. 0 0%
Dzieci silne bardzo mamy, które siedzieć by już chciały! 3 5,66%
Pierwsze ząbki już mamy i obiadkami się zajadamy. 0 0%
Ząbek tu, ząbek tam - tutaj najlepszy wątek mam. 0 0%
Jabłko,marchew czy pietruszka – trafia już do mojego brzuszka. 2 3,77%
Jak na drożdżach rośniemy, bo obiadki już jemy. 0 0%
Pierwsza zima naszych dzieci, jak ten czas szybciutko leci. 18 33,96%
Dobrze się już znamy i lubimy mocno, a nasze dzieciaki jak na drożdżach rosną. 0 0%
Nawet żadna teściowa temu nie zaprzeczy, że jesteśmy super mamy i mamy cudowne dzieci! 2 3,77%
Obroty ćwiczymy, wszystko zaśliniamy i mamy fajowe, superanckie mamy. 3 5,66%
W zeszłą zimę w brzuszku mamy, w tą już z zewnątrz świat oglądamy. 2 3,77%
Piję mleczko, rosnę, śpię i tak mija dzień za dniem. 0 0%
Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 16:55   #4981
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość

STO LAT ADASIU!!!

Cytat:
Napisane przez Kajool Pokaż wiadomość
jGratuluje dla Adasia z okazji 6 miesiecy. Nie zacytowalo mi wczesniej

Cytat:
Napisane przez Shira_83 Pokaż wiadomość
coś niesamowitego kiedy nam te pół roku zleciało????


ja też nie narzekam na brak apetytu na tż-a tylko on mi co chwila w bokserkach koło oczu smyra
1-
2- dobre

Cytat:
Napisane przez wodaqua Pokaż wiadomość
Brawa dla Adaśka! Ale rosną nam dzieciaki!!!

Jeju, ile nadrabiania...

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
No to wieeeeeeeelki buziolek dla Adasia

no i dzwonie
wyjaśniłam o co chodzi powiedziałam że odsyłając mi pieniądze skrócimy czas całego zamieszania- że takie są zalecenia banku
zaczełam mu wyjaśniać że to duża kasa i że to pieniądze Jasia z Chrztu a on na to
że kwota nie ma znaczenia i że oczywiście odda dziś lub jutro jak wróci z pracy (wiem że jest w delegacji w innym mieście)

Super że tak gładko poszło! na pewno szybko zwróci!
Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
A ja uwielbiam parówki, najbardziej Berlinki, w ogóle lubię wszystko co niezdrowe - pizzę, chickenburgery ( toleruję tylko kurczaka ), tortille, FRYTKI...Oj tak, śmieciowe jedzenie to to co kocham
I kawę też.

chyba wolałabym to jedzonko niż parówki


No, a z mniej fajnych rzeczy - byliśmy w poradni na kontroli, pani pediatra chwaliła że widać że ładnie dziecko rośnie, generalnie wszystko super, ale troszkę ją martwi że nie lubi się przewracać. Na boczki owszem, ale dalej nie, chyba że przypadkowo. No i dała nam skierowanie do poradni neurologicznej, rehabilitacyjnej i na usg główki. Mam się martwić? wiem że sporo z Was to robiło dzieciom. Niby po to żeby wykluczyć jakieś neurologiczne przyczyny, bo wg pani dr psychicznie rozwija się pięknie, do siadania też się ciągnie, na kolanach posadzę to radzi sobie świetnie, tylko te obroty...
mam nadzieję że on po prostu taki leniuszek jest,.....
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 16:58   #4982
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

dzięki Dziewczyny uświadomiłyście mnie że jednak go przegrzewam

.... a powiedzcie mi jeszcze czy rozbieracie dziecko w aucie z kombinezona i czapki podczas jazdy czy ubranego wozicie? też mam problem z tym

Marinko ja też już nie pamiętam co to wyjście towarzyskie ... z moim raczej nie posiedzimy w knajpie .... wolałabym po domowemu jeszcze
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 17:32   #4983
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
.... a powiedzcie mi jeszcze czy rozbieracie dziecko w aucie z kombinezona i czapki podczas jazdy czy ubranego wozicie? też mam problem z tym

Czape ściagam, rozpinam kombinezon.
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 17:55   #4984
agni82
Zadomowienie
 
Avatar agni82
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 232
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Witajcie,
Żaneta -detektyw wytropiła mnie na facebooku. Tam częściej jestem, chociaż Was podczytuję. widzę że świątecznie się zrobiło. U nas choinka prawdziwa będzie i nawieszamy na nią co się da - bo ja właśnie lubię takie typowe choinki (pstrokate i kiczowate) i z roku na rok będzie przybywac ozdób robionych przez Emila i przeze mnie. wstawię zdjęcie jak już będzie.

My już po wszystkich szczepieniach. także rok zakańczamy z czystym kontem.

Emil podłapał katarek, ząbkuje, a teraz już od 5 dni nie ma kupy. troszke mnie to martwi, ale polski pediatra powiedziała, że ok. do tygodnia jak jest na piersi, a w UK nawet do 10 dni uwazają że to norma.

Telik -super że człowiek okazał się... czlowiekiem
agni82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 18:07   #4985
Kolina
Zadomowienie
 
Avatar Kolina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domek na wzgorzu
Wiadomości: 1 525
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
Sztuczne są fajne, prawdziwe dla mnie tylko pachną.
Może dlatego mam takie podejście, ponieważ u mnie nigdy nie było prawdziwej...u ciotki jak była to tylko jeden wieli syf i taka łysa.
Wiem że to zależy od rodzaju, no ale lepszy rodzaj większa kasa,
a nie każdego stać co roku kupić choinkę za 170zł

Pochwal pochwal!
Ile ma metrów?
ma 2,55m jodełka
żywa ma swój urok, ale obawiam sie że szybko opadnie i zrobi się brzydka

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Fajnie

O, ja też wczoraj, możemy sobie przekazac uściski rąk


Cytat:
Napisane przez jacieeeee Pokaż wiadomość
Ech... Dominik się zepsuł bo:
- dostał ciemieniuchy (a nigdzie nie mogę kupić kremu z AA )
- zrobił już dziś 7 koop (jedna mega i reszta takie ubogie, no ale martwię się)
- po powrocie na Bebilon 1 znowu ulewa dalej jak widzi
- chyba źle trawi to mleko bo znowu pojawiły się białe grudki

Macie jakieś rady, na to wszystko?
moj Dawid tez jest dzisiaj zepsuty, nadrabiam te parę stron już kilka godzin, poczytam troszkę i juz muszę iść do niego , jakoś szybko się nudzi, marudzi, nosić się chce, przytulać i ślini sie okropnie
na ciemieniuchę kupiłam mustelę ale jeszcze do mnie nie dotarła
smarowanie oliwką nie przyniosło oczekiwanego efektu

co do mleka nie doradze, też go pijemy gdy mi już cyca brakuje, ale nie ulewa więcej niż przy podawaniu UU

na jutro zapowiedział mi się stolarz juz widzę ten bałagan, kurz i trociny
miał być 3 tygodnie temu a dziś łoś zadzwonił że w końcu jest gotowy
nie odmówiłam go, bo jak weźmie inną robotę to znowu sobie na niego poczekam
tydzień przed świętami będzie mi łaził z deskami po chałpie, masakra

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

aania_20 nie martw się
na pewno będzie dobrze

telik, dobrze że gość zachował się w porządku
__________________
Kolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 18:28   #4986
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Słoneczko,jak wiem że będzie długa jazda to nie ubieram kombinezonu.Ubieram tylko ciepło a potem np rozbieram kurtkę w aucie - zazwyczaj maż tankuje przed dłuższą jazdą to wtedy Emi rozbieram.I jak wiem, że będzie przejście z auta do danego miejsca raz dwa.Czapkę ściągam.Nie robię tego kiedy mam 15min do sklepu.Ściągam w sklepie kiedy są duże zakupy najczęściej w CH.

W kombinezon najczęściej ubieram jak idę na spacer, pod kombinezonem ma body dl rękaw i grubszy sweterek- bluze + jeansy i koniecznie 1 kocyk + plandeka. Nawet nie raz jak było 4stopnie i dałam 2 koce to moja Emi marudziła, że jej za goraco kiedy wziełam ten 1 koc to się uciszyła. Sprawdzaj na karku jaką ma temp ciała...tam pocić sie nie może.

Agni

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Jacieee a czemu wróciłaś na bebilon 1 ? skąd ta ciemieniucha się bierze

kolina to sporaaaamój teść jest stolarzem i on sam nienawidzi tych trocin

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Nowy wątek! ---> KLIK
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 18:36   #4987
jacieeeee
Wtajemniczenie
 
Avatar jacieeeee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 926
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość


No, a z mniej fajnych rzeczy - byliśmy w poradni na kontroli, pani pediatra chwaliła że widać że ładnie dziecko rośnie, generalnie wszystko super, ale troszkę ją martwi że nie lubi się przewracać. Na boczki owszem, ale dalej nie, chyba że przypadkowo. No i dała nam skierowanie do poradni neurologicznej, rehabilitacyjnej i na usg główki. Mam się martwić? wiem że sporo z Was to robiło dzieciom. Niby po to żeby wykluczyć jakieś neurologiczne przyczyny, bo wg pani dr psychicznie rozwija się pięknie, do siadania też się ciągnie, na kolanach posadzę to radzi sobie świetnie, tylko te obroty...
mam nadzieję że on po prostu taki leniuszek jest,.....
Na pewno leniuszek Tak jak mój z podnoszeniem się za ręce. Ale sprawdzimy (wy i my) i będziemy spokojniejsi

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
--

Jacieee a czemu wróciłaś na bebilon 1 ? skąd ta ciemieniucha się bierze
bo przestał ulewać, stwierdziłam że jak je już obiadki to w żołądku "gęściej" i może nie będzie już tego problemu
__________________
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba ...

Dominik 29.07.2011r
jacieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 18:41   #4988
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Jacieee chciałaś dobrze, no ale wyszło jak wyszło. Przejdź na bebilon może wtedy kiedy będzie już siadał, ponoć kiedy dziecko siedzi to nie ulewa - nie wiem ile w tym prawdy,ale tak gadają. Wtedy pewnie już będzie na mleku 2.

A co Ja mam zrobić?
Moja dama nie chce nawet mojego mleka z butli?
Jutro jeszcze kombinuje dalej, dzisiaj podałam odmrożone więc pocieszam się że odmrożone jej nie zasmakowało...jak jutro nie zasmakuje moje odciągnięte lada chwila przed podaniem to nie wiem co zrobie... będzie glodna chodziła w żłobku,bo cyca przecież tam nie zostawię...Widziałam jeszcze na all butelki z łyżeczką...Matko czego to jeszcze nie wymyślą, ale najpierw sprawdzę czy MM w ogóle z łyżeczki chce jeść... i jak tu dogodzić babie?
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 18:54   #4989
jacieeeee
Wtajemniczenie
 
Avatar jacieeeee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 926
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
Jacieee chciałaś dobrze, no ale wyszło jak wyszło. Przejdź na bebilon może wtedy kiedy będzie już siadał, ponoć kiedy dziecko siedzi to nie ulewa - nie wiem ile w tym prawdy,ale tak gadają. Wtedy pewnie już będzie na mleku 2.
Tylko ja nie jestem pewna czy to wina mleka... ulewanie na pewno tak, no ale jest tego i tak mniej niż przed AR, więc będę obserwować.
A co do koop, które mnie najbardziej martwią to przyczyny mogą być 3:
- szpinak (najmniej prawdopodobne bo dostał o 10 i o 10.05 była pierwsza koopa. tak szybko to on nie trawi )
- mleko
-zęby (podobno przy zębach dziecko potrafi mieć biegunkę. nie chce mi się wierzyć, żeby tak szybko mu szły, ale faktycznie ostatnio bardziej się ślini, a od wczoraj wręcz pożera wszystko w zasięgu ręki)

No i takie mam dylematy. Jutro do południa popatrzę i poobserwuję. Będzie piątek, moja pani doktor przyjmuje popołudniu. Jak się nic nie zmieni, to pójdę po poradę, bo w weekend nikt mnie nie przyjmie, jeśli by coś się działo.
__________________
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba ...

Dominik 29.07.2011r
jacieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:01   #4990
dziubek79
Zakorzenienie
 
Avatar dziubek79
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 257
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
Witam z nad trzeciego kubka kawy.
Wstałam z takim nerwem, że bez kija nie podchodź. Takiej nocy nie było odkąd Zuzka przestała być cycowa. jak wstała koło północy, zjadła, to do 4 nie spała. Milion razy zrobiła mi histerie pod tytułem 'mamo, dlaczego mi to robisz?, ja nie chce spać, ja chce się baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaawić'. co tylko poczuła, że na chwile coś odwraca moją uwage, to podnosiła głowe z ogromnym uśmiechem. A w takich sytuacjach jj uśmiech mnie nie bawi, tylko działa jak płachta na byka i doprowadza do szału. No al jak juz w koncu usnęła, to ten idiota (wrocil po 1) zaczał po domu łazić, spać nie mógł(zgadnijmy dlaczego), myslałam z go ubije. No i mamy teraz godzine 10:30, a mi leb napi*****a, żołądek mnie boli i czuje sie jakby mnie ktos pałą zdzielil. to nie bedzie dobry dzien.



Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
dziubek będzie dobrze, trzymam kciuki


Cytat:
Napisane przez DaKaro Pokaż wiadomość
za wizyte


Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Kciuki za lekarza "kciuki:


Cytat:
Napisane przez iustyna1 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wizytę


Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
ZUZA WŁAŚNIE SAMA PRZEWRÓCIŁA SIĘ Z PLECÓW NA BRZUSZEK
nie wiem, jak to zrobiła, bo byłam zajęta umartwianiem sie nad sobą ale położyłam ją na plecach, za chwilę patrze, a ona leży na brzuchu


Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
a wiesz co w nich jest ?
wszyscy chyba wiedzą :P ja i tak wcinam, teraz jest wszystko we wszystkim, kiełbaskę każdy ma jakąś ulubioną, wędlinkę a tam też co wpadnie to zmielone. Idąc tym tropem mało by się jadło albo wcale


Cytat:
Napisane przez Shira_83 Pokaż wiadomość
będzie dobrze trzymam mocne Dziubasku



Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość
No, a z mniej fajnych rzeczy - byliśmy w poradni na kontroli, pani pediatra chwaliła że widać że ładnie dziecko rośnie, generalnie wszystko super, ale troszkę ją martwi że nie lubi się przewracać. Na boczki owszem, ale dalej nie, chyba że przypadkowo. No i dała nam skierowanie do poradni neurologicznej, rehabilitacyjnej i na usg główki. Mam się martwić? wiem że sporo z Was to robiło dzieciom. Niby po to żeby wykluczyć jakieś neurologiczne przyczyny, bo wg pani dr psychicznie rozwija się pięknie, do siadania też się ciągnie, na kolanach posadzę to radzi sobie świetnie, tylko te obroty...
mam nadzieję że on po prostu taki leniuszek jest,.....[/COLOR]

na pewno Adasiowi się po prostu nie chce, przecież to okaz zdrowia

Żanetka milion razy wklejałam link ze stroną na której można wyliczyc tygodnie dziecka :P

Teliczku super, trzymam za to by facet wytrwał w swojej decyzji !!

dziekuję kochane za kciuki i dobre słowo , ja po wizycie , potwierdzone zapalenie tarczycy (anty TPO norma 5,61 u mnie 129 )
lekarce nie podobają się moje powiększone węzły od ponad 3 tygodni , za miesiąc kontrola, w styczniu kolejne badania tarczycy i kontrola cięcia ...
teraz przez 2 miesiące mam więcej usg niż w ciąży

no i żeby nie było kolorowo to mąż ma anginę
dziubek79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:03   #4991
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez jacieeeee Pokaż wiadomość
Tylko ja nie jestem pewna czy to wina mleka... ulewanie na pewno tak, no ale jest tego i tak mniej niż przed AR, więc będę obserwować.
A co do koop, które mnie najbardziej martwią to przyczyny mogą być 3:
- szpinak (najmniej prawdopodobne bo dostał o 10 i o 10.05 była pierwsza koopa. tak szybko to on nie trawi )
- mleko
-zęby (podobno przy zębach dziecko potrafi mieć biegunkę. nie chce mi się wierzyć, żeby tak szybko mu szły, ale faktycznie ostatnio bardziej się ślini, a od wczoraj wręcz pożera wszystko w zasięgu ręki)

No i takie mam dylematy. Jutro do południa popatrzę i poobserwuję. Będzie piątek, moja pani doktor przyjmuje popołudniu. Jak się nic nie zmieni, to pójdę po poradę, bo w weekend nikt mnie nie przyjmie, jeśli by coś się działo.
Właśnie nie raz to jest najgorsze, że jak szukasz przyczyny to znajduje się ich masę.Ja obstawiam mleko. Przeszłaś od razu ,czy zmniejszałaś miarki ?

Idę damę kąpać.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Dziubek a żeby było jeszcze tragiczniej Ja wstawiłam tą stronę z tygodniami na 1 stronę pitka jestem no :P
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 19:11   #4992
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Jestem, ale nie ustosunkuje się do Waszych wszystkich postów. Przepraszam.
Muszę się poprawić.

Martwi mnie trochę, że jak dziecko nie robi czegoś w określonym czasie to od razu lekarze maja podejrzenia. Adaś ma pół roku, a podobno czas kiedy powinien się przewracać to 7 -8mc? Źle mówię?
Może dobrze dmuchać na zimne, nie wiem.
Sara jest daleko w tyle w takim razie z rozwojem.

Dziubek doczytałam w klubie. Pewnie mocno Cię to zdołowało. Mam nadzieję że leki pomogą i nie będzie konieczny zabieg. Trzymam kciuki.

Zanetaa próbuj do skutku z innym smoczkiem i butelką. Medela ma bardzo podobny smoczek do sutka podobno.

Słoneczko ja rozbieram zazwyczaj w samochodzie. Albo chociaż rozpinam i ściągam czapę i zero ogrzewania. Ale od fotelika się poci..

Jaciee może zmiana mleka? długo już podajesz?
Sara coś dzisiaj mi ulewała serkiem i wodą, nawet długo po jedzeniu.
I chyba zęby się u nas zaczęły. Rozumiecie...
Jaki żel na ząbkowanie najlepszy? czy wszystko jedno?

Nie czuję świąt. Nic a nic. Dla mnie mogłoby ich nie być.
U nas nie ma prezentów.
Nikomu nic nie kupujemy, sobie tez nie.
Na szczęście Wigilia wypada w tym roku u moich rodziców, ale coś podgadywała żeby z nimi też posiedzieć. Już. W tamtym roku prawie wyłam ze pierwszy raz wigilia z rodziną tż. Jak składałam mamie życzenia przez tel to ledwo łzy powstrzymałam.
Chciałabym wyjechać we 3 i nie oglądać podłych gęb na dole u -->patrz emotka wyżej.

Walczę z przeziębieniem. Dopiero gardło wyleczyłam (( a raczej zaleczyłam) i znowu coś mnie bierze. Wzięłam maksymalną dawkę leków dzisiaj.
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:11   #4993
brunetka2000
Zakorzenienie
 
Avatar brunetka2000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Wiadomości: 4 180
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Dziubek same problemy macie ale ten rok się już się skończy niedługo, a następny będzie duuuuuuuuuuuuuzo lepszy
brunetka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:16   #4994
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość
Czape ściagam, rozpinam kombinezon.
ja też, tylko razy dwa
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:17   #4995
dziubek79
Zakorzenienie
 
Avatar dziubek79
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 257
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziubek a żeby było jeszcze tragiczniej Ja wstawiłam tą stronę z tygodniami na 1 stronę pitka jestem no :P
już nie chciałam tego pisać,żeby Cię nie dobijać


Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
Jestem, ale nie ustosunkuje się do Waszych wszystkich postów. Przepraszam.
Muszę się poprawić.

Martwi mnie trochę, że jak dziecko nie robi czegoś w określonym czasie to od razu lekarze maja podejrzenia. Adaś ma pół roku, a podobno czas kiedy powinien się przewracać to 7 -8mc? Źle mówię?
Może dobrze dmuchać na zimne, nie wiem.
Sara jest daleko w tyle w takim razie z rozwojem.

Dziubek doczytałam w klubie. Pewnie mocno Cię to zdołowało. Mam nadzieję że leki pomogą i nie będzie konieczny zabieg. Trzymam kciuki.


Sara coś dzisiaj mi ulewała serkiem i wodą, nawet długo po jedzeniu.
I chyba zęby się u nas zaczęły. Rozumiecie...
Jaki żel na ząbkowanie najlepszy? czy wszystko jedno?

Nie czuję świąt. Nic a nic. Dla mnie mogłoby ich nie być.
U nas nie ma prezentów.
Nikomu nic nie kupujemy, sobie tez nie.
Na szczęście Wigilia wypada w tym roku u moich rodziców, ale coś podgadywała żeby z nimi też posiedzieć. Już. W tamtym roku prawie wyłam ze pierwszy raz wigilia z rodziną tż. Jak składałam mamie życzenia przez tel to ledwo łzy powstrzymałam.
Chciałabym wyjechać we 3 i nie oglądać podłych gęb na dole u -->patrz emotka wyżej.

Walczę z przeziębieniem. Dopiero gardło wyleczyłam (( a raczej zaleczyłam) i znowu coś mnie bierze. Wzięłam maksymalną dawkę leków dzisiaj.

biedna Ty, nie dziwię się , że nie masz nastroju na święta...
szybko się skończą i problemy razem z końcem roku też miną dasz radę !!!


Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
Dziubek same problemy macie ale ten rok się już się skończy niedługo, a następny będzie duuuuuuuuuuuuuzo lepszy
oooj dziękuję kochana , to samo napisałam Paticzkowi , oby się sprawdziło
dziubek79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:21   #4996
jacieeeee
Wtajemniczenie
 
Avatar jacieeeee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 926
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
Właśnie nie raz to jest najgorsze, że jak szukasz przyczyny to znajduje się ich masę.Ja obstawiam mleko. Przeszłaś od razu ,czy zmniejszałaś miarki ?
Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
Jaciee może zmiana mleka? długo już podajesz?
Sara coś dzisiaj mi ulewała serkiem i wodą, nawet długo po jedzeniu.
I chyba zęby się u nas zaczęły. Rozumiecie...
Jaki żel na ząbkowanie najlepszy? czy wszystko jedno?
Na początku mieszałam mleka. Wczoraj już był tylko na Bebilon 1 i było ok. Dziś się zaczęło
__________________
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba ...

Dominik 29.07.2011r
jacieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:26   #4997
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Dzięki Dziubku I ja liczę na lepszą passę po Nowym Roku.
Ten rok cudowny ze względu na narodziny Sarenki, ale i ciężki zarazem...
Z moją tarczycą też muszę zrobić badania.
2 mce po porodzie robiłam tsh i niby wszystko ok, ale pasowałoby powtórzyć...i usg miałam zrobić.

Czytałyście literaturę Emily Giffin?
Przeczytałam :"Sto dni po ślubie" i teraz wygrałam aukcje z 3 książkami jej autorstwa. Tylko kiedy będę czytać. Oto jest pytanie.
__________________
Sara

Edytowane przez patik87
Czas edycji: 2011-12-15 o 19:28
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:39   #4998
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez jacieeeee Pokaż wiadomość
dla Zuziaka



A tam cicho sza To z kim z zawodu?



A ślini się jakoś mocniej? Bo Domek też ma, ole od śliny



A w ogóle tego po Tobie nie widać Chciałabym jeść śmieciowe żarcie i nie tyć

Ech... Dominik się zepsuł bo:
- dostał ciemieniuchy (a nigdzie nie mogę kupić kremu z AA )
- zrobił już dziś 7 koop (jedna mega i reszta takie ubogie, no ale martwię się)
- po powrocie na Bebilon 1 znowu ulewa dalej jak widzi
- chyba źle trawi to mleko bo znowu pojawiły się białe grudki

Macie jakieś rady, na to wszystko?
od sliny to swoja droga ale mu wyszlo tez nad gorna warga, takze bardziej na sloiczek. Dzisiaj kupilam alantan i smaruje i na razie sloiczki w odstawke poszly. Najwyzej dostanie kache, bo przyszla

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość




1-
2- dobre





Super że tak gładko poszło! na pewno szybko zwróci!

chyba wolałabym to jedzonko niż parówki


No, a z mniej fajnych rzeczy - byliśmy w poradni na kontroli, pani pediatra chwaliła że widać że ładnie dziecko rośnie, generalnie wszystko super, ale troszkę ją martwi że nie lubi się przewracać. Na boczki owszem, ale dalej nie, chyba że przypadkowo. No i dała nam skierowanie do poradni neurologicznej, rehabilitacyjnej i na usg główki. Mam się martwić? wiem że sporo z Was to robiło dzieciom. Niby po to żeby wykluczyć jakieś neurologiczne przyczyny, bo wg pani dr psychicznie rozwija się pięknie, do siadania też się ciągnie, na kolanach posadzę to radzi sobie świetnie, tylko te obroty...
mam nadzieję że on po prostu taki leniuszek jest,.....
Kochana bedzie dobrze, chlopcy to niestety leniuszki sa

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
Jacieee chciałaś dobrze, no ale wyszło jak wyszło. Przejdź na bebilon może wtedy kiedy będzie już siadał, ponoć kiedy dziecko siedzi to nie ulewa - nie wiem ile w tym prawdy,ale tak gadają. Wtedy pewnie już będzie na mleku 2.

A co Ja mam zrobić?
Moja dama nie chce nawet mojego mleka z butli?
Jutro jeszcze kombinuje dalej, dzisiaj podałam odmrożone więc pocieszam się że odmrożone jej nie zasmakowało...jak jutro nie zasmakuje moje odciągnięte lada chwila przed podaniem to nie wiem co zrobie... będzie glodna chodziła w żłobku,bo cyca przecież tam nie zostawię...Widziałam jeszcze na all butelki z łyżeczką...Matko czego to jeszcze nie wymyślą, ale najpierw sprawdzę czy MM w ogóle z łyżeczki chce jeść... i jak tu dogodzić babie?
Zanetko a sprobuj kupic taki kubeczek Medeli, on nie jest drogi a polecany juz dla noworodkow i sprobuj z tgeo dawac.

Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
Dziubek same problemy macie ale ten rok się już się skończy niedługo, a następny będzie duuuuuuuuuuuuuzo lepszy
Bo koncowka roku zawsze taka do doopy :/

A moj dziec gryzie moje brodawki :/ masakra

A i jeszcze chcialam wam dac info odnosnie Sinlacu, dzisiaj wyczytalam, ze nie jest to taka typowa kaszka. Ze na zachodzie pediatrzy polecaja ja jak dziecko malo przybiera na wadze, jest to odzywka wysokobialkowa.
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:48   #4999
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Koniec kobitki. Przenosimy sie na nowy watek
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 19:58   #5000
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

hej mamuśki
znowu mam cały dzień nadrabiania

Miałam dziś intensywny dzień, rano byłam w spa potem u siebie w pracy odebrałam bony świąteczne (1500zł ), zakupy, opłaciłam ZUS () , w końcu więc wyrwałam się sama z domu na dłużej, a tż zajął się świetnie dzieciakami.


Poza tym witam w klubie mamusiek których dzieci wróciły do trybu noworodkowego wczoraj miałam pisać, robić sobie paznokcie a tu o 22 panna się obudziła..tż do niej poszedł i co ją odkładał do łóżeczka to ryk, w końcu ja poszłam, dałam cyca i przy cycu zasypiała, ale co ja odłożyłam to ryk nieziemski..w końcu się z nią położyłam i zasnęłam z nią, spała kurczowo do mnie przytulona..
zobaczymy jak dziś nocka ale od 2 nocy jest jakaś masakra

dobra lecę poczytac co się działo od rana

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Adasiu sto lat!! rośnj zdrowo i wesoło

Co do słoiczków to może jestem wyrodna ale kupuję jak leci..hipp gerber czy bobovita.. każde z nich ma inne fajne smaki i wybieram co mi się najbardziej podoba i nie czytam etykiet. Skoro to jest dla dzieci, dopuszczone przez badania to chyba nie szkodzi

U nas hitem są śliwki, nie nadążam dawać mięsne słoiczki też je dużo lepiej niż te warzywne.
2 dni temu wprowadziłam gluten i jak na razie OK.
youyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 20:12   #5001
Lili 83
Zakorzenienie
 
Avatar Lili 83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 884
Dot.: Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. VII-VIII 2011 :)

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy skok,
ma tak od miesiąca w sumie.
Nawet nie wiem ile teraz ma tygodni
W sobotę 20 tygodni Emi skończy
A skąd wiem?
Bo Radek niecały tydzień młodszy, a jutro kończy 19 tygodni.

Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
Witam z nad trzeciego kubka kawy.
Wstałam z takim nerwem, że bez kija nie podchodź. Takiej nocy nie było odkąd Zuzka przestała być cycowa. jak wstała koło północy, zjadła, to do 4 nie spała. Milion razy zrobiła mi histerie pod tytułem 'mamo, dlaczego mi to robisz?, ja nie chce spać, ja chce się baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaawić'. co tylko poczuła, że na chwile coś odwraca moją uwage, to podnosiła głowe z ogromnym uśmiechem. A w takich sytuacjach jj uśmiech mnie nie bawi, tylko działa jak płachta na byka i doprowadza do szału. No al jak juz w koncu usnęła, to ten idiota (wrocil po 1) zaczał po domu łazić, spać nie mógł(zgadnijmy dlaczego), myslałam z go ubije. No i mamy teraz godzine 10:30, a mi leb napi*****a, żołądek mnie boli i czuje sie jakby mnie ktos pałą zdzielil. to nie bedzie dobry dzien.
Czasem u mnie tak samo


Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
Agadus dziękuję, że pytasz. W nocy nie miała już gorączki, parę razy się budziła. Za to spałyśmy dzisiaj do 10 i muszę powiedzieć, że się wyspałam.
zazdroszczę!
Radek co prawda ładnie zasypia, budzi się raz na karmienie ale o 6 rano już gotowy wita dzień



Cytat:
Napisane przez asynastra Pokaż wiadomość
u mnie nic nie pomoga tajfun by mu nie przeszkodził i tak jak Wy nie mam ochoty, ale po stwierdzam zawsze, że było fajnie. seks mnie jakoś tak orzeźwia.

ile Wy tych kaw pijecie? Ja jestem przy pierwszej...
Ach, kiedy mnie seks pobudzał
Kawy nie pije w ogóle.
Bo lubię z mleczkiem,
a Radek skazowiec, niestety.

Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy Wasze dzieci też się tak pocą podczas snu? może ja go za grubo ubieram? body z krótkim i pajac? jak biorę go do mnie na łóżko i śpi ze mną pod moją kołdrą to spocony za raz na karku i głowie .... nie wiem co mam robić? nie chce mi skubaniec spać w łóżeczku, budzi się co 30 minut a ze mną śpi ładnie
Radek jak śpi ze mną pod kołdrą to zawsze cieplejszy jest, niż jak śpi sam w łóżeczku.
Ja ubieram pajacyka tylko, i przykrywam cienkim kocykiem.
Jak sama się kładę spoać to nakrywam go jeszcze cieniutką kołderką. A to dlatego, że u my palimy w piecu i w nocy temperatura nam spada.

Słoneczko, może mu rzeczywiście za ciepło?
spróbuj mniej ubierać.
A może potrzebuje przy mamusi poleżeć skubaniec jeden ?


Cytat:
Napisane przez iustyna1 Pokaż wiadomość
Nie wyrabiam na zakrętach. Mam takie noce i dnie, że ledwo czytam. Odpisywanie ostatnio odpuszczam. Kuba nadal chory w domu. To co się po nocach dzieje....Jak nie jedno, to drugie coś chce.
Nie czuję nadchodzących świąt .

A co do świąt to ja też jakoś ich nie czuję..... A one już za tydzień.

Cytat:
Napisane przez SweetAngel1984 Pokaż wiadomość
musze zrobic
Ja też się na nie namierzam

Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
ZUZA WŁAŚNIE SAMA PRZEWRÓCIŁA SIĘ Z PLECÓW NA BRZUSZEK
nie wiem, jak to zrobiła, bo byłam zajęta umartwianiem sie nad sobą ale położyłam ją na plecach, za chwilę patrze, a ona leży na brzuchu

dla Zuzanki

Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
a wiesz co w nich jest ?
Nie chce wiedzieć!
Ja jem tylko wieprzowe, tzn jadła bo teraz dieta cud.


Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość


a mój mały nie bardzo śpi w nocy w łóżeczku ale przy cycku nawet nie obudzi się na zmianę pieluchy .... w ogóle najlepiej mu się śpi z cycem w buzi ... a jak chcę oszukać i dać mu smoczka to wypycha językiem ... więc nie daje na siłę bo po co wolę się położyć obok niego i spać z nim
Mój Mały ma dokładnie to samo!
Ale tylko w dzień!
Je, usnie na cycu, czasem puści cyca sam, czasem mu zabiorę i wtedy od razu oczy jak 5zł!
Albo śpi dalej, ja dobrze się z łóżka nie zbiorę i ten mały cwaniak już nie śpi.

dla Adasia aaniowego za pół roczku.
Lili 83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.