Nagłe pogorszenie widzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-01, 15:05   #1
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402

Nagłe pogorszenie widzenia


2 tygodnie temu nagle z dnia na dzień zaczęłam gorzej widzieć. Stało się to po dniu, w którym w pracy siedziałam bez przerwy kilka h przy komputerze bez przerw bo była pilna sprawa do zrobienia (do tej pory zawsze robiłam sobie przerwy choćby na kilka minut). Najpierw to zbagatelizowałam, jednak po kolejnych kilku dniach nie dałam rady nawet patrzeć w monitor. Pojechałam na pogotowie na okulistykę, zrobili badania, powiedzieli że wszystko jest ok a oczy muszą odpocząć. Jednak zamiast czekać pojechałam do innego szpitala - diagnoza: szkła do wymiany bo są za słabe. Na następny dzień poszłam prywatnie do okulisty - zrobione pole widzenia, tomografia i inne podstawowe badania, okazało się że szkła dobrze dobrane. Diagnoza: skurcz akomodacyjny. Dostałam krople Tropicamidum. Od 10 dni je stosuję i nic. NA ogól widzę normalnie - przedmioty, kształty, kolory. Problem jest z literami czy to na kompie czy książce i jest to niezależne od ich wielkości, cały czas są jakby lekko rozmazane. Do tego od czasu do czasu bolą mnie gałki oczne i mam światłowstręt. Nie wiem co mam dalej robić. Nie jestem w stanie chodzić przez to do pracy a nadal nie wiem co mi tak na prawdę jest Dodam że badania ogólne miałam robione + rezonans głowy który wyszedł ok. Aaa i mam od małego astygmatyzm, szkła -4,25 i -3,75.

skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 07:49   #2
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Nagłe pogorszenie widzenia

Lekarz postawił diagnozę: skurcz akomodacji. Określił też prawdopodobnie przez jak długi czas należy stosować przepisane krople. Tropicamidum to lek porażający akomodację, która jest odpowiedzialna za prawidłowe widzenie z bliska. Dlatego po jego zastosowaniu widzi się gorzej na bliskie odległości. Odstawienie leku po zaleconym czasie powinno sprawić, że wszystko wróci do normy. Wówczas, by problemy z widzeniem nie powróciły należy:
-stosować przerwy podczas pracy wzrokowej z bliska stosując zasadę 20-20-20 polegającą na robieniu przerwy od pracy np. przy komputerze co 20 minut. Podczas niej należy patrzeć na punkt znajdujący się z dala od nas, minimum 6 metrów (20 stóp) przez 20 sekund,
-ograniczyć jeżeli jest to możliwe korzystanie z komputera,
- zapewnić sobie ruch na świeżym powietrzu,
Można też zgłosić się na terapię ortoptyczną rozluźniającą akomodację, poprawiającą jej sprawność oraz stabilizującą widzenie obuoczne.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 08:50   #3
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402
Dot.: Nagłe pogorszenie widzenia

Krople stosuję tylko na noc żeby w trakcie dnia dodatkowo nie pogarszać sobie widzenia. To, że za dnia cały czas źle widzę nie jest skutkiem kropli - tak powiedział okulista. Są inne leki które działają długofalowo ale akurat Tropicamidum działa przez kilka godzin po czym widzenie wraca do normalnego stanu.
skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 13:18   #4
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Nagłe pogorszenie widzenia

Proponuję udać się do gabinetu ortoptycznego lub terapii widzenia, w którym zostanie sprawdzona m.in. akomodacja, konwergencja i widzenie obuoczne. To własnie zaburzenia z nimi związane mogą objawiać się m.in. gorszym widzeniem z bliska.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 18:25   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Nagłe pogorszenie widzenia

Miałaś kiedykolwiek jakieś dolegliwości stawowe?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 08:43   #6
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402
Dot.: Nagłe pogorszenie widzenia

Co do stawów to nie mam pojęcia. Co jakiś czas mam problem z kolanami - jeśli przez dłuższy czas siedzę bez ruchu to mnie bolą. Pomaga mi na to ruch, jeśli regularnie ćwiczę nic się nie dzieję. Jeśli się "zasiedzę" to wtedy pojawia się ból.

W kwestii oczu diagnoza jest taka, że mam pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Biorę na to steryd. Jednak sama przyczyna pojawienia się tej choroby jest nieznana.
skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 09:49   #7
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Nagłe pogorszenie widzenia

dolegliwości stawowe to tylko do lekarza nie próbuj sama się leczyć bo tylko możesz pogorszyć stan

Edytowane przez jolaak
Czas edycji: 2017-04-19 o 09:52
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-19 10:49:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.