Pedofilia w Kościele. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-29, 22:23   #31
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Nie chce mi się i też nie mam czasu odnosić się do każdego wpisu dot. KK, z osobna, więc podsumuje to w ten sposób: wrzucanie wszystkich wierzących i księży do worka z pedofilami jest kłamliwe. Dopóki nie zobaczę wiarygodnych statystyk dotyczących odsetka pedofilów wśród księży i odsetka pedofilów wśród świeckich, nigdy nie będę mówić że KK to pedofile i koniec, bo jest to po prostu kłamstwem.

Nikt nie twierdzi, że KK to pedofile. To po prostu organizacja przyjazna pedofilom.


To bardzo ważna różnica.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 02:36   #32
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nikt nie twierdzi, że KK to pedofile. To po prostu organizacja przyjazna pedofilom.


To bardzo ważna różnica.
Ja jestem jak najdalsza od oskarzania każdego księdza o pedofilię, ale niestety, jestem zmuszona się z Tobą zgodzić.

Jeszcze 40 lat temu działały w Irlandii katolickie sierocińce i domy pracy dla "upadłych dziewcząt" sióstr magdalenek (te słynne niewolnicze pralnie to nie jest fikcja stworzona przez Petera Mullana na potrzeby filmu "Siotry Magdalenki"). Co ciekawe, państwo finansowało te instytucje, ale nie sprawowało nad nimi żadnej kontroli. Kościół miał więc podwójny zarobek, bo nie tylko państwo dotowało te zbrodnicze instytucje, ale taże były zyski z adopcji niemowląt (oczywiście tych zdrowych, patrz sprawa dzieci z Tuam) i pracy niewolniczej kobiet więzionych w tych zakładach nieraz do śmierci, o ile jakiś męski krewny za pisemną rekomendacją miejscowego proboszcza się o nie nie upomniał. Ostatnią taką pralnię zamknięto dopiero w latach 90-tych.

Pedofilia w sierocińcach była na porządku dziennym a dzieci nawet nie bardzo miały komu się poskarżyć. Zresztą w mniejszych miasteczkach (w Irlandii praktycznie nie ma dużych miast, nawet spory Dublin czy moje "rodzinne" Galway to nie są żadne metropolie światowe) i wsiach ksiądz rządził niepodzielnie a jego słowo było prawem. I nikt tam księdzu nie podskoczył, bo groziło to nie tylko ostracyzmem towarzyskim, ale i upadkiem prowadzonego biznesu.

Dlatego KK zawsze będzie dla mnie organizacją o charakterze mafijnym z jawnym znamieniem bestii na czole i ręce. Nie mówię tutaj o wiernych KK, czy o klerze w ogólnym tego słowa znaczeniu, bo gdzieś przecież muszą istnieć dobrzy i mądrzy księża, choć mi było dane poznać tylko jednego takiego. Tylko o skompromitowanej, zbrodniczej instytucji.

---------- Dopisano o 03:36 ---------- Poprzedni post napisano o 03:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
OT jeszcze w temacie Kościoła: zawsze mnie zastanawiało jakim cudem spędziwszy 2/3 życia w jednej z największych szkół katolickich w kraju, zresztą jest to sieć szkół, nie spotkałam ani nie słyszałam o tych tuzinach pedofili. Czasem coś dzieciaki plotkowaly, że ksiądz się wkurzył i na kogoś huknal i to było najgorsze co można opowiedzieć, ale o histerii, że księża to sami pedofile to tylko tutaj słyszę. Zresztą gdyby tam faktycznie byli pedofile i szkoły niepolecane, to chyba rodzice tak chętnie nie zapisywaliby dzieci i nie płacili za nie kasy, skoro mogły iść do innych placówek bez problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pedofil, to nie znaczy "głupi". Gdyby jakikolwiek dzieciak bogatych rodziców byłby w takiej szkole molestowany, rodzice by nie odpuścili. Pedofil, lub "child predator". A "predator" własnie dlatego, że jak każdy drapieżnik, starannie dobiera ofiary. Jeśli masz dostęp do jakiejkolwiek literatury fachowej, poczytaj jakie dzieci najczęściej padają ofiarami molestowania przez pedofila (istnieniu wyjątków nie zaprzeczam).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 07:26   #33
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Ok, wszystko rozumiem, przykro mi że niektórzy w całym życiu spotkali jednego dobrego księdza, ja poznałam ich o wiele więcej, nie mówiąc o tych którzy teraz z moją siostrą i jej partnerem siedzą na misjach. Ci z mojej szkoły też byli w porządku ludźmi, nie słyszałam nigdy o jakimkolwiek skandalu od nich czy od innych szkół katolickich w mieście, za to co roku wypuszczają dobrych absolwentów. Są ludzie którzy tak czy siak będą chcieli płacić na KK, za ich szkoły itd. Niemniej zgadzam się, że wszelkie przestępstwa, w tym pedo, powinny być tak samo karane jak wszędzie indziej, księża to też ludzie i tak samo mogą siedzieć kiedy coś odwala. Nigdy nie byłam za ukrywaniem, wkurza jedynie ciągłe wrzucanie katolików do jednego worka z pedofilami co uprawiają niektóre lewackie, bo nie lewicowe, media, jakby katolik to z założenia był przestępca. Szkoda że te same lewackie media np. we Francji nie zauważa, że większy problem z pedofilia maja w środowisku islamskim, podobnie jak agresywną indoktrynacje czy nakłanianie do przestępstw, ale tego udają że nie widzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:04 ----------

Przeczytałam wczorajsze posty i z danych przytoczonych przez Edana wynika, że jednak państwo rozlicza księży za pedofilie, także chyba nie ma tak, że są bezkarni.
Mijanou z Tobą to wybacz, ale raczej nie będę rozmawiać bo jako moderator też masz bardzo wybiórcza kontrolę, ostatnio miałam się odnieść do posta o wege i do całej tamtej dyskusji, gdzie jawny trolling przechodzi normalnie a za zwrócenie uwagi na to są pretensje, ale nieważne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:18   #34
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nikt nie twierdzi, że KK to pedofile. To po prostu organizacja przyjazna pedofilom.


To bardzo ważna różnica.
to prawda, ogolnie wszelkie ogranizacje religijne to instytucje przyjazne pedofilii, ale nie tylko te
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:23   #35
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88171136]to prawda, ogolnie wszelkie ogranizacje religijne to instytucje przyjazne pedofilii, ale nie tylko te[/QUOTE]Tyle tylko, że w Polsce KK jest organizacją wysoce dominującą z ogromnymi wpływami, więc nic dziwnego, że najwięcej się o niej właśnie dyskutuje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:29   #36
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Nikt nie twierdzi, że każdy ksiądz jest pedofilem. Problemem jest to, że biskupi kryją pedofili i gdy ludzi poznają się już na takim księdzu, jest on przenoszony w inne miejsce, gdzie może kontynuować swój proceder.

Nie podoba mi się tez podejście wielu osób, które automatycznie bronią księży i twierdzą, że te oskarżenia to na pewno nieprawda.
Nie wiem czy pamiętacie sprawę sprzed kilku lat, kiedy na otrzęsinach (chyba w gimnazjum) dziewczynki musiały zlizywać bitą śmietanę z kolan księdza. Nie wiadomo, kto to wymyślił, nawet jeżeli to miał być żart, to ksiądz powinien zdecydowanie zareagować i to przerwać. Tymczasem wiele osób (w tym również rodzice) tego księdza broniło, a osobom krytykującym zarzucano, że wszędzie widzą pedofilię.
Nic się nie zmieni, póki będą istniały osoby automatycznie broniące księży i stwarzające piekło osobom poszkodowanym, które miały odwagę zacząć mówić.
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:38   #37
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Nikt nie twierdzi, że każdy ksiądz jest pedofilem. Problemem jest to, że biskupi kryją pedofili i gdy ludzi poznają się już na takim księdzu, jest on przenoszony w inne miejsce, gdzie może kontynuować swój proceder.

Nie podoba mi się tez podejście wielu osób, które automatycznie bronią księży i twierdzą, że te oskarżenia to na pewno nieprawda.
Nie wiem czy pamiętacie sprawę sprzed kilku lat, kiedy na otrzęsinach (chyba w gimnazjum) dziewczynki musiały zlizywać bitą śmietanę z kolan księdza. Nie wiadomo, kto to wymyślił, nawet jeżeli to miał być żart, to ksiądz powinien zdecydowanie zareagować i to przerwać. Tymczasem wiele osób (w tym również rodzice) tego księdza broniło, a osobom krytykującym zarzucano, że wszędzie widzą pedofilię.
Nic się nie zmieni, póki będą istniały osoby automatycznie broniące księży i stwarzające piekło osobom poszkodowanym, które miały odwagę zacząć mówić.
na to sa paragrafy, wystarczy przestrzegac prawa i oddzielic sady od rzadu, jesli ten wspiera KK, kazdy jest rowny wobec prawa w tym kraju i kazdy tak samo ma byc osadzony bez wzgledu na pozycje spoleczna, i oczywiscie wspolwinni, ktorzy to ukrywaja rowniez. zawsze bedzie grupa ludzi broniacych ksiezy tak po prostu, to mechanizm obronny, bo trudno jest sie przyznac samemu przed soba, ze wspiera sie instytucje, ktora robi zle rzeczy, ale jest to mozliwe, wystarczy miec troche odwagi i szczerosci, a taka instytucje moze przestac wspierac w kazdej chwili, chocby od zaraz
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-30, 08:45   #38
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Ludzie którzy wierzą naprawdę a nie "dla ksiedza", nigdy nie będą bronić ani kryć pedofila, tylko dlatego że jest księdzem. Co nie zmienia, że nie zrezygnują ze swojej wiary tylko dlatego, że w szeregach duchownych trafił się ktoś zły, no nie. Takich ludzi trzeba rozliczyć i dbac o to, żeby KK nie powielal błędów z przeszłości. To samo tyczy się muzułmanów, protestantów, i całej reszty, nie tylko w Kościele takie zjawiska miały miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:54   #39
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Ludzie którzy wierzą naprawdę a nie "dla ksiedza", nigdy nie będą bronić ani kryć pedofila, tylko dlatego że jest księdzem. Co nie zmienia, że nie zrezygnują ze swojej wiary tylko dlatego, że w szeregach duchownych trafił się ktoś zły, no nie. Takich ludzi trzeba rozliczyć i dbac o to, żeby KK nie powielal błędów z przeszłości. To samo tyczy się muzułmanów, protestantów, i całej reszty, nie tylko w Kościele takie zjawiska miały miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko problem jest w tym, że wielu ludzi - jak Ty - uznaje, że skoro o przypadkach pedofilii nie słyszało, to jej nie ma. A to niestety nie jest takie proste. Zakładanie, że chodziło się wiele lat do szkół katolickich i nie było afer pedofilskich, więc się nie rozumie, skąd to gadanie o pedofilii w kościele, to zwyczajne plucie w twarz wszystkim tym, którzy trzymali w sobie wiele lat (a być może nadal trzymają) to, co księża in zrobili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:56   #40
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Ludzie którzy wierzą naprawdę a nie "dla ksiedza", nigdy nie będą bronić ani kryć pedofila, tylko dlatego że jest księdzem. Co nie zmienia, że nie zrezygnują ze swojej wiary tylko dlatego, że w szeregach duchownych trafił się ktoś zły, no nie. Takich ludzi trzeba rozliczyć i dbac o to, żeby KK nie powielal błędów z przeszłości. To samo tyczy się muzułmanów, protestantów, i całej reszty, nie tylko w Kościele takie zjawiska miały miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w Polsce ponad 90% ludzi to katolicy, dodatkowo to kk ma monopol na wiarę.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:01   #41
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tylko problem jest w tym, że wielu ludzi - jak Ty - uznaje, że skoro o przypadkach pedofilii nie słyszało, to jej nie ma. A to niestety nie jest takie proste. Zakładanie, że chodziło się wiele lat do szkół katolickich i nie było afer pedofilskich, więc się nie rozumie, skąd to gadanie o pedofilii w kościele, to zwyczajne plucie w twarz wszystkim tym, którzy trzymali w sobie wiele lat (a być może nadal trzymają) to, co księża in zrobili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile jest takich, którzy mieli skazanego pedofila w swojej parafii, albo od lat chodziły pogłoski, że ksiądz "lubi" dzieci, a dalej ich bronią.

Poczytajcie sobie o księdzu z Ruszowa, a najlepiej obejrzyjcie filmiki, jak stare babska wyczekują pod sądem i wielbią gościa, który molestował dwie niepełnosprawne dziewczynki. W sierpniu go wypuszczono za kaucją bo się będzie odwoływał od wyroku skazującego odwoływał. Wrócił oczywiście do tej samej wsi, w której mieszkają ofiary. Podobno mieszkańcy zrobili mu imprezę powitalną.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-30, 09:02   #42
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tylko problem jest w tym, że wielu ludzi - jak Ty - uznaje, że skoro o przypadkach pedofilii nie słyszało, to jej nie ma. A to niestety nie jest takie proste. Zakładanie, że chodziło się wiele lat do szkół katolickich i nie było afer pedofilskich, więc się nie rozumie, skąd to gadanie o pedofilii w kościele, to zwyczajne plucie w twarz wszystkim tym, którzy trzymali w sobie wiele lat (a być może nadal trzymają) to, co księża in zrobili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie twierdziłam, że w KK nie było pedofilii, stwierdziłam ze:
- nie wierzę że co drugi ksiądz to pedo, jak niektórzy próbują wmówić i nie zgadzam się na wrzucanie do wora z pedofilami wszystkich księży i wiernych
- i że sama z tym się nie zetknełam przez 20 lat życia w szkołach katolickich, ani z niczym innym co byłoby jawnie złe
Tylko tyle, reszta to jest przeinaczanie moich wypowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:06   #43
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Nigdy nie twierdziłam, że w KK nie było pedofilii, stwierdziłam ze:
- nie wierzę że co drugi ksiądz to pedo, jak niektórzy próbują wmówić i nie zgadzam się na wrzucanie do wora z pedofilami wszystkich księży i wiernych
- i że sama z tym się nie zetknełam przez 20 lat życia w szkołach katolickich, ani z niczym innym co byłoby jawnie złe
Tylko tyle, reszta to jest przeinaczanie moich wypowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie po prostu dziwi, skąd Twoje przekonanie, że w żadnej z tych szkół nie spotkałaś pedofila. Bo co, Ciebie nikt nie molestował, to na pewno nigdy nikogo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:12   #44
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie po prostu dziwi, skąd Twoje przekonanie, że w żadnej z tych szkół nie spotkałaś pedofila. Bo co, Ciebie nikt nie molestował, to na pewno nigdy nikogo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A skąd mam wiedzieć, może spotkałam. Napisałam, że nigdy nie dotarły do mnie jakiekolwiek plotki, pogłoski, skargi na któregoś z księży, a nie byłam dziewczynką która plotek i towarzystwa unikała dzieciaki opowiadały różne rzeczy, czasem o przemocy ze strony rodziny, rodzeństwa, kolegów czy inne skargi na nauczycieli itd. I tyle. Jeżeli trafił się pedofil to dobrze zakamuflowany, bo nikt go nie rozpoznał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:13   #45
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Nigdy nie twierdziłam, że w KK nie było pedofilii, stwierdziłam ze:
- nie wierzę że co drugi ksiądz to pedo, jak niektórzy próbują wmówić i nie zgadzam się na wrzucanie do wora z pedofilami wszystkich księży i wiernych
- i że sama z tym się nie zetknełam przez 20 lat życia w szkołach katolickich, ani z niczym innym co byłoby jawnie złe
Tylko tyle, reszta to jest przeinaczanie moich wypowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nikt nie wmawia, że co drugi ksiądz jest pedofilem. W tym momencie Ty przeinaczasz wypowiedzi, jak zresztą wielu innych katolików, którzy boją się spojrzeć prawdzie w oczy.

W temacie pedofilii księży najbardziej bulwersujący jest fakt SYSTEMOWEGO krycia sprawców, które miało miejsce w zasadzie na całym świecie. Gdzie począwszy od kolegi księdza-pedofila, który mieszkał za ścianą i widział, że ksiądz zaprasza do swojego pokoju małe dzieci, po kościelnych hierarchów, nikt słowem nie pisnął organom ścigania, tylko podejmowano wręcz kroki, by to zataić.

Oglądałaś filmy Sekielskiego? Widziałaś jak przebiega rozmowa księdza z kurii z rodzicami, którzy przyszli go powiadomić, że ich dziecko jest prawdopodobnie molestowane? Jak muszą przysięgać na biblię, że nikomu innemu nie będą o tym wspominać?
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:20   #46
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pedofilia w Kościele.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88171326]Nie, nikt nie wmawia, że co drugi ksiądz jest pedofilem. W tym momencie Ty przeinaczasz wypowiedzi, jak zresztą wielu innych katolików, którzy boją się spojrzeć prawdzie w oczy.

W temacie pedofilii księży najbardziej bulwersujący jest fakt SYSTEMOWEGO krycia sprawców, które miało miejsce w zasadzie na całym świecie. Gdzie począwszy od kolegi księdza-pedofila, który mieszkał za ścianą i widział, że ksiądz zaprasza do swojego pokoju małe dzieci, po kościelnych hierarchów, nikt słowem nie pisnął organom ścigania, tylko podejmowano wręcz kroki, by to zataić.

Oglądałaś filmy Sekielskiego? Widziałaś jak przebiega rozmowa księdza z kurii z rodzicami, którzy przyszli go powiadomić, że ich dziecko jest prawdopodobnie molestowane? Jak muszą przysięgać na biblię, że nikomu innemu nie będą o tym wspominać?[/QUOTE]Dobra, nieważne bo ta rozmowa to jak kopanie się z koniem. Wyjaśniłam już wszystko co miałam do wyjaśnienia, wystarczy cofnąć się do wcześniejszych postów, nie będę tego samego powtarzać dla każdego kto ma problem z rozumieniem tekstu.
Ktoś musi zarabiać na ten KK, więc idę zająć się pracą, żeby móc dać księdzu na kolejną świątynię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:25   #47
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Dobra, nieważne bo ta rozmowa to jak kopanie się z koniem. Wyjaśniłam już wszystko co miałam do wyjaśnienia, wystarczy cofnąć się do wcześniejszych postów, nie będę tego samego powtarzać dla każdego kto ma problem z rozumieniem tekstu.
Ktoś musi zarabiać na ten KK, więc idę zająć się pracą, żeby móc dać księdzu na kolejną świątynię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety chcąc nie chcąc my wszyscy zarabiamy na tę organizację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:25   #48
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Ok, wszystko rozumiem, przykro mi że niektórzy w całym życiu spotkali jednego dobrego księdza, ja poznałam ich o wiele więcej, nie mówiąc o tych którzy teraz z moją siostrą i jej partnerem siedzą na misjach. Ci z mojej szkoły też byli w porządku ludźmi, nie słyszałam nigdy o jakimkolwiek skandalu od nich czy od innych szkół katolickich w mieście, za to co roku wypuszczają dobrych absolwentów. Są ludzie którzy tak czy siak będą chcieli płacić na KK, za ich szkoły itd. Niemniej zgadzam się, że wszelkie przestępstwa, w tym pedo, powinny być tak samo karane jak wszędzie indziej, księża to też ludzie i tak samo mogą siedzieć kiedy coś odwala. Nigdy nie byłam za ukrywaniem, wkurza jedynie ciągłe wrzucanie katolików do jednego worka z pedofilami co uprawiają niektóre lewackie, bo nie lewicowe, media, jakby katolik to z założenia był przestępca. Szkoda że te same lewackie media np. we Francji nie zauważa, że większy problem z pedofilia maja w środowisku islamskim, podobnie jak agresywną indoktrynacje czy nakłanianie do przestępstw, ale tego udają że nie widzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:04 ----------

Przeczytałam wczorajsze posty i z danych przytoczonych przez Edana wynika, że jednak państwo rozlicza księży za pedofilie, także chyba nie ma tak, że są bezkarni.
Mijanou z Tobą to wybacz, ale raczej nie będę rozmawiać bo jako moderator też masz bardzo wybiórcza kontrolę, ostatnio miałam się odnieść do posta o wege i do całej tamtej dyskusji, gdzie jawny trolling przechodzi normalnie a za zwrócenie uwagi na to są pretensje, ale nieważne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, że nie KAŻDY jeden jest pedofilem. Nikt tego nie twierdzi. Jednak dla wielu osób jest moralnie wątpliwe wspieranie instytucji, która broni oprawców w swoich szeregach a nie ich ofiar.
Straszne jest też łagodzenie w słowie tych czynów - mówi się o ofiarach molestowania przez księży kiedy często to były po prostu gwałty i to niekiedy bardzo brutalne - odsyłam do sprawy dziewczynki opisywanej przez Justynę Kopińską i tej dziewczyny profil na fb gdzie opisuje swoje przeżycia - Jedyny wygrany proces... Nie pamiętam nazwy do końca chyba z zakonem Chrystusowców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:34   #49
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
A skąd mam wiedzieć, może spotkałam. Napisałam, że nigdy nie dotarły do mnie jakiekolwiek plotki, pogłoski, skargi na któregoś z księży, a nie byłam dziewczynką która plotek i towarzystwa unikała dzieciaki opowiadały różne rzeczy, czasem o przemocy ze strony rodziny, rodzeństwa, kolegów czy inne skargi na nauczycieli itd. I tyle.

Jeżeli trafił się pedofil to dobrze zakamuflowany, bo nikt go nie rozpoznał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A bo ty myślisz, że ksiądz (czy jakikolwiek pedofil) to wybiera sobie na ofiary zadbane, śmiałe, wygadane, Kochane w domu dzieci? Czy ty myślisz, że pedofil siłą zaciąga na plebanię i gwałci?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-30, 09:38   #50
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A bo ty myślisz, że ksiądz (czy jakikolwiek pedofil) to wybiera sobie na ofiary zadbane, śmiałe, wygadane, Kochane w domu dzieci? Czy ty myślisz, że pedofil siłą zaciąga na plebanię i gwałci?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
W ogóle mówienie, że się nie unikało plotek, a jakoś się nie słyszało o pedofilach, jest skrajnie obrzydliwe. Jak można być tak bezczelnym, żeby molestowanie dzieci spłycać do tematu, o którym jedna mówi drugiej na przerwie ("a wiesz co, wczoraj mi ksiądz Janusz włożył rękę w majtki, hihi") i się o tym plotkuje? No bo skoro nikt o tym nie mówi, to nic się nie dzieje. Obrzydliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:43   #51
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W ogóle mówienie, że się nie unikało plotek, a jakoś się nie słyszało o pedofilach, jest skrajnie obrzydliwe. Jak można być tak bezczelnym, żeby molestowanie dzieci spłycać do tematu, o którym jedna mówi drugiej na przerwie ("a wiesz co, wczoraj mi ksiądz Janusz włożył rękę w majtki, hihi") i się o tym plotkuje? No bo skoro nikt o tym nie mówi, to nic się nie dzieje. Obrzydliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To też.

Z drugiej strony - obrzydliwe jest takie gadanie bez żadnej znajomości mechanizmów działania pedofila.
To co widzisz, to tylko wycinek rzeczywistości.
Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2020-09-30 o 09:45
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:46   #52
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W ogóle mówienie, że się nie unikało plotek, a jakoś się nie słyszało o pedofilach, jest skrajnie obrzydliwe. Jak można być tak bezczelnym, żeby molestowanie dzieci spłycać do tematu, o którym jedna mówi drugiej na przerwie ("a wiesz co, wczoraj mi ksiądz Janusz włożył rękę w majtki, hihi") i się o tym plotkuje? No bo skoro nikt o tym nie mówi, to nic się nie dzieje. Obrzydliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znowu robisz przekłamanie, nie spłycam tego do plot na przerwie, tylko do rozmów dzieci między sobą na różne, trudne tematy, które miały miejsce, do spraw które wyszły na światło dzienne itd.
Z lewakami, nie lewicowymi, zawsze tak jest, z normalnym rozmawiasz normalnie i cie rozumie, a wyznawców Wyborczej nie zrozumiesz, jak oni ciebie. Dlatego to jak kopanie się z koniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:49   #53
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Znowu robisz przekłamanie, nie spłycam tego do plot na przerwie, tylko do rozmów dzieci między sobą na różne, trudne tematy, które miały miejsce, do spraw które wyszły na światło dzienne itd.
Z lewakami, nie lewicowymi, zawsze tak jest, z normalnym rozmawiasz normalnie i cie rozumie, a wyznawców Wyborczej nie zrozumiesz, jak oni ciebie. Dlatego to jak kopanie się z koniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale ja się ciebie pytam, czy serio myślisz, że pedofil wybierze rezolutne, Kochane, zadbane, wygadane dziecko, czy jednak dzieciaka z patologii, ze słabymi ocenami, z konfliktami z nauczycielami, który nawet nie ma komu powiedzieć, komu się zwierzyć, którego rodzice mają go serdecznie gdzieś?
Nie no serio, czytałaś ty coś kiedyś na temat pedofili (nie tylko w kościele), mechanizmów działania?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:56   #54
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Dobra, nieważne bo ta rozmowa to jak kopanie się z koniem. Wyjaśniłam już wszystko co miałam do wyjaśnienia, wystarczy cofnąć się do wcześniejszych postów, nie będę tego samego powtarzać dla każdego kto ma problem z rozumieniem tekstu.
Ktoś musi zarabiać na ten KK, więc idę zająć się pracą, żeby móc dać księdzu na kolejną świątynię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie rozmowa z Tobą, to kopanie się z koniem.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:58   #55
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Znowu robisz przekłamanie, nie spłycam tego do plot na przerwie, tylko do rozmów dzieci między sobą na różne, trudne tematy, które miały miejsce, do spraw które wyszły na światło dzienne itd.
Z lewakami, nie lewicowymi, zawsze tak jest, z normalnym rozmawiasz normalnie i cie rozumie, a wyznawców Wyborczej nie zrozumiesz, jak oni ciebie. Dlatego to jak kopanie się z koniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naprawdę bym chciała, żeby pedofile wybierali na swoje ofiary dzieci pewne siebie, wygadane, które głośno i odważnie z miejsca powiedzą, co im się dzieje. Niestety pedofile dokładnie wiedzą, jakie dziecko wybrać i co mu mówić, żeby nie pisnęło słówka. A skoro dziecko nic nie powie (ksiądz tym bardziej), to jakie plotki mają mieć miejsce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 10:02   #56
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Znowu robisz przekłamanie, nie spłycam tego do plot na przerwie, tylko do rozmów dzieci między sobą na różne, trudne tematy, które miały miejsce, do spraw które wyszły na światło dzienne itd.
Z lewakami, nie lewicowymi, zawsze tak jest, z normalnym rozmawiasz normalnie i cie rozumie, a wyznawców Wyborczej nie zrozumiesz, jak oni ciebie. Dlatego to jak kopanie się z koniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyno, ja mieszkałam z dziadkiem alkoholikiem. Myślisz, że zwierzałam się z tego komukolwiek w szkole?! Takich tematów się nawet teraz nie porusza, a co dopiero kiedyś. Jasne, że nieraz wychodziły takie sprawy na światło dzienne i wtedy zaczynały się ploty, ale serio... ofiary różnych patologi się takimi rzeczami same nie chwalą.

I jacy wyznawcy wyborczej? Co Ty chrzanisz?
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 10:12   #57
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Naprawdę bym chciała, żeby pedofile wybierali na swoje ofiary dzieci pewne siebie, wygadane, które głośno i odważnie z miejsca powiedzą, co im się dzieje. Niestety pedofile dokładnie wiedzą, jakie dziecko wybrać i co mu mówić, żeby nie pisnęło słówka. A skoro dziecko nic nie powie (ksiądz tym bardziej), to jakie plotki mają mieć miejsce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Powtarzające się stwierdzenia to "mówił że to nasza tajemnica", "wiedział że nikomu nie powiem". A powtarzającymi mechanizmami jest albo stopniowe zdobywanie zaufania albo odcięcie od rodziny.
Nie jest to co prawda tak że tylko dotyczy to rodzin z problemami bo są przykłady że to rodzice w którymś przypadku rozmawiali z biskupem, ale z pewnością oprawcy posługują się takimi metodami by nie zostali wydani przez dziecko.
Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Znowu robisz przekłamanie, nie spłycam tego do plot na przerwie, tylko do rozmów dzieci między sobą na różne, trudne tematy, które miały miejsce, do spraw które wyszły na światło dzienne itd.
Z lewakami, nie lewicowymi, zawsze tak jest, z normalnym rozmawiasz normalnie i cie rozumie, a wyznawców Wyborczej nie zrozumiesz, jak oni ciebie. Dlatego to jak kopanie się z koniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rozumiem, że to się spotyka z buntem z Twojej strony bo dotyczy instytucji, z którą blisko jesteś związana. Myślę jednak, że prawda to coś całkiem dobrego i powinnaś obejrzeć dokumenty, świadectwa ofiar i ich rodzin, poczytać. Zerwać plaster. Pokłonić się nad ofiarami i ich bólem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 10:14   #58
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Kim są wyznawcy wyborczej i co to w ogóle znaczy?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 10:16   #59
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Pedofilia w Kościele.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88171541]Kim są wyznawcy wyborczej i co to w ogóle znaczy?[/QUOTE]

osoby o skrajnie lewicowych pogladach, dla ktorych to co w wyborczej jest zawsze swiete i prawdziwe, potocznie/umownie
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 10:19   #60
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pedofilia w Kościele.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja jestem jak najdalsza od oskarzania każdego księdza o pedofilię, ale niestety, jestem zmuszona się z Tobą zgodzić.

Jeszcze 40 lat temu działały w Irlandii katolickie sierocińce i domy pracy dla "upadłych dziewcząt" sióstr magdalenek (te słynne niewolnicze pralnie to nie jest fikcja stworzona przez Petera Mullana na potrzeby filmu "Siotry Magdalenki"). Co ciekawe, państwo finansowało te instytucje, ale nie sprawowało nad nimi żadnej kontroli. Kościół miał więc podwójny zarobek, bo nie tylko państwo dotowało te zbrodnicze instytucje, ale taże były zyski z adopcji niemowląt (oczywiście tych zdrowych, patrz sprawa dzieci z Tuam) i pracy niewolniczej kobiet więzionych w tych zakładach nieraz do śmierci, o ile jakiś męski krewny za pisemną rekomendacją miejscowego proboszcza się o nie nie upomniał. Ostatnią taką pralnię zamknięto dopiero w latach 90-tych.

Pedofilia w sierocińcach była na porządku dziennym a dzieci nawet nie bardzo miały komu się poskarżyć. Zresztą w mniejszych miasteczkach (w Irlandii praktycznie nie ma dużych miast, nawet spory Dublin czy moje "rodzinne" Galway to nie są żadne metropolie światowe) i wsiach ksiądz rządził niepodzielnie a jego słowo było prawem. I nikt tam księdzu nie podskoczył, bo groziło to nie tylko ostracyzmem towarzyskim, ale i upadkiem prowadzonego biznesu.

Dlatego KK zawsze będzie dla mnie organizacją o charakterze mafijnym z jawnym znamieniem bestii na czole i ręce. Nie mówię tutaj o wiernych KK, czy o klerze w ogólnym tego słowa znaczeniu, bo gdzieś przecież muszą istnieć dobrzy i mądrzy księża, choć mi było dane poznać tylko jednego takiego. Tylko o skompromitowanej, zbrodniczej instytucji.
W Hiszpanii dzieci były kradzione rodzicom, nie tylko samotnym matkom prosto ze szpitala, bo wiekszość z nich prowadził KK. Pokazywano jedno zimne dziecięce ciało, fałszowano akty urodzenia i dzieci sprzedawano do adopcji do USA najczęściej.
Zmowa milczenia nadal trwa i trudno dotrzeć do prawdy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-01 14:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.