mięsniak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-10, 13:53   #1
mysza40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Question

mięsniak


jestem w kropce , poradzcie co zrobić usunąc mięsniaka razem z macicą (mam juz dzieci) jajki podobno są ok wię c zostaną jak bedzie z sex, czy przestanę odczuwać pociąg seksualny/
mysza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 14:32   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mięsniak

Nic konkretnego nie napisalas. Znalam kiedys kobiete ktora usuwala miesniaki, ale one powracaly . Miesiaczki miala bardzo obfite, a co za tym idzie przewlekla anemie i trzeba bylo usunac caly macice. Jako ze byla kobieta 40-to letnia to musiala brac hormony, a z seksem nie bylo problemow. Inna moja koleznaka miala male miesniaki w wieku 20 lat i pomogly leki, jak jest teraz u niej to nie wiem, bo sie nam kontakt urwal.
Napisz cos wiecej, jaki to miesniak, tylko jeden czy wiecej? Czy zagraza on twojemu zrdrowiu, tzn czy powoduje obfite miesiaczki i prowadzi do anemii czy nie. Probowalas leczyc sie ? Bylas na zybiagu wyluskiwania miesniaka? CO ogolem lekarz mowi? Bo jak chce cie bez proby leczenia odrazu na stol dac to cos tu nie tak.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:36   #3
mysza40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Question Dot.: mięsniak

tak mam bolesne miesiączki obfite i skrzepy do tego zaczynaja mi coraz bardziej dokuczac bóle w krzyzu a mięsniak jest wielkości 4,5cmx5,3cm duzy chyba usunę podobno jeden dzieci mam i nie zależy mi ale boje sie
mysza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:39   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mięsniak

A nie idze go wyluskac bez usuwania calego organiu? Znajome mojej mamy tak robily. MI kiedys kolezanka tez mowial, ze jej mama miala wyluskiwane.
Sory nie potrafie konkretnie doradzic, bo nie jestem lekarzem. TO co wiem to taki zlepek informacji jedna baba drugiej babie. Czy nadal mozna usunac tylko miesniaka bez usuwania calego organiu nie wiem. Trzeba by bylo poszukac w necie jakis informacji. Jak znajde troche czasu do poszukam, moze dowiem sie czegos nowego.
CO ci lekarz powiedzial. Odrazu usuwac cala macice, czy probowac pozbyc sie miesniaka i zachowac organ rozrodczy?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:05   #5
mysza40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Question Dot.: mięsniak

mam 40 lat dzieci 2dośc duże , rodzić już nie chcę mięśniak jest 1 dużyale ginekolog nie wyklucza mniejszych których na usg nie widać , pozatym zostaną jajniki bo nic nie ma na nich i chyba szyjka czekam na wynik cytologii. Wyczytałam w necie wszystkie wiadomości juz chyba na temat mięśniaków i zdecyduje sie usunąć razem z macicą , zapytałam gin czy tak trzeba , mięśniaki lubia sie odradzać nie bedę chyba ryzykować. boje się bo to w sumie operacja.
mysza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 13:20   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mięsniak

To fakt podobno lubia wracac, ale czasami...
w twoim wieku czesto konczy sie operacja wyciacia calego organiu i potem bedziesz musiala brac hormony, zeby zlagodzic nagla menopauze. Podobno kobiety strasznie sie wtedy czuja, gdy w organizmie tak nagle brak okreslonych hormonow, wiec branie ich jest konieczne.
Ja jakos nie umie sie przekonac do operacji. Ja chyba powalczyla bym, najpierw zabieg wyluskiwania itp. Jak nie da rady to wtedy wyciecie organu.
Ale zycze ci podjecia dl ciebie dobrej decyzji. Moze skonsultuj sie jeszcze z innym lekarzem, czy napewno odrazu operacja moze jednak zabieg usuniecia samego miesniaka bedzie lepszy. Ciezko cos doradzic gdy sie samemu nie ma takiego problemu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 15:28   #7
mysza40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Question Dot.: mięsniak

zdecydowałam sie na operację mimo wszystko obawy mam nadal pytałam innego lekarza tez doradza usunięcie ale zostaną jajniki i obejdzie się bez hormonów. podono przy takim dużym sa małę też mięśniaki.wysłuskac wszystkich nie da się . w ostatnim czasie tak bolą mnie krzyże ze nie da sie wystrzymać.zachować organ rozrodczy po co nie chcę juz więcej dzieci. pozatym chyba szybko mi urósł 5 lat remu nie było nic a teraz jest mam czekać azzrobi sie mięsak. zastanawiać czy juz nie jest za późno
mysza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 23:49   #8
Basienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: mięsniak

Myszko jeśli się zdecydujesz na jakieś rozwiązanie to napisz jak to sie odbyło. Mam ten sam problem tylko mój mieśniak ma narazie 4 cm. Oczywiście i mocne okresy byl kręgosłupa i czuję go przez cały czas od badania (przed diagnozą czułam go tylko po stosunku i w czasie okresu ) Jak narazie lekarz przypisał mi leki na zmniejszenie krwawienia a za pół roku mamy zdecydować co dalej. Jeszcze niecałe 2 lata temu go nie miałam. Mam 39 lat i też się zastanawiam nad tym czy tylko mięśniak czy macica bo operacja będzie konieczna. Pozdrawiam i zyczę zdrowia
Basienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:48   #9
mysza40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: mięsniak

hej!! Basieńka 444
Jestem już po operacji zdecydowałam się szybko i nie żałuje nerwy by mnie zjadły naczytałam się za duzo.usunęli mi mięsniaka 5x8 z macicą teraz dochodze do siebie.Nie ma na co czekać przecież może zrobić sie mięsak pozdrawiam.
mysza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 09:10   #10
Basienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: mięsniak

Hej Myszko ! Dziękuje za odpowiedz ja muszę czekać jeszcze z pół roku mój lekarz chce zobaczyć co się będzie działo. Czy on urośnie. Powiedział mi że usuwa się jak ma 5cm lub jak pacjętka ma anemie od nadmiernego krwawienia. Staram się do tego przygotować . Myślałam właśnie o tym że jak już mam być operowana to usunąć całą macice by już mi nic więcej nie urosło. Mam już dorosłe dzieci jestem już babcią więc nie ma nad czym sie zastanawiać. Jak byś mogła tak od czasu do czasu wejść na forum i napisać jak się czujesz była bym wdzięczna. Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych świąt
Basienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:54   #11
mysza40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: mięsniak

cześc Basieńko
czuję się coraz lepiej, juz 4 tydzień od operacji , staram się nie przemęczać nie robię nic na siłę zwolniłam tempo życia.Jak przesadzę to później zle się czuję, doceniłam ze zdrowie najważniejsze.Usunęli mi macicę , mam jajniki więc nie biorę hormonów.Zycie wraca do normy ale trzeba czasu.Z operacją nie ma na co czekać.Ja byłam u 3 ginekologów .Zrób tak samo skonsultuj siię jeszcze z innym aby nie było za póxno.Pozdrawiam .Odezwij się!!
mysza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 13:09   #12
Basienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: mięsniak

Nastawiam sie psychichnie do tej operacji. W sierpniu idę znów do lekarza mam dobrego ginekologa znalazłam go już wcześniej i mam do niego zaufanie. Dobija mnie ta mysl że mam mięśniaka ale do sierpnia to się przygotuje pozałatwiam szczepienie. Mam bzika na konto roweru to moja pasja w sezonie potrafie jeździć po puszczy nawet 60km dziennie. Jak się poddam teraz operacji to rower odpadnie na to lato. A ja się tak uspakajam i odpoczywam. Zastanawiam się jak to potem będzie z sexem . Napewno jeszcze dużo pytań będę miała do ciebie
Basienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 07:17   #13
Balat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 84
Dot.: mięsniak

http://213.180.130.201/1189669,242,k...l?MASK=8232415 przeczytaj sobie, ponoć tylko w Lublinie to robią, ale chyba warto
Balat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:51   #14
Basienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: mięsniak

Ja już nie jestem najmłodsza i nie chcę mieć więcej dzieci. Wolę usuną macice i się już nie martwić że mi znów urośnie. Zosatną mi jajnkiki więc nie muszę brać chormonów. U nas usuwają same mięśniaki ale jak mam się znów zastanawiać. A tak będę miała już spokój
Basienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 09:38   #15
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: mięsniak

Cytat:
Napisane przez Basienka444 Pokaż wiadomość
Nastawiam sie psychichnie do tej operacji. W sierpniu idę znów do lekarza mam dobrego ginekologa znalazłam go już wcześniej i mam do niego zaufanie. Dobija mnie ta mysl że mam mięśniaka ale do sierpnia to się przygotuje pozałatwiam szczepienie. Mam bzika na konto roweru to moja pasja w sezonie potrafie jeździć po puszczy nawet 60km dziennie. Jak się poddam teraz operacji to rower odpadnie na to lato. A ja się tak uspakajam i odpoczywam. Zastanawiam się jak to potem będzie z sexem . Napewno jeszcze dużo pytań będę miała do ciebie
macice można równiez usunąc laparoskopowo. Wtedy dochodzisz do zdrowia nie porównywlnie szybciej.Laparoskopem macice odcinaja i wyciągają przez pochwe. Macica nie ma wpływau na sex, więc bez obaw
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.