Osobowo¶æ a preferencje zapachowe. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj siê z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-08, 13:00   #61
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomo¶ci: 1 985
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam jeden wniosek: wiekszosc Wizazanek, niezaleznie od typu osobowosci lubi kadzidla i zapachy nietypowe A moze to po prostu kwestia mody w dziedzinie zapachow niszowych, ktorej sie wiekszosc z perfumoholiczerk poddala?

my¶lê, ¿e nie - ja w kadzid³ach odnalaz³am to czego zawsze mi w perfumach brakowa³o.Czego szuka³am. Paczula z indyskiego sklepiku towarzyszy³a mi zawsze.Dziêkujê Niebiosom, ¿e któs prze³o¿y³ je na jêzyk zpachów.I ¿e mogê odszukiwaæ je w bajkowych po³±czeniach
__________________
Kadzid³a...
Paczule...
Dymy...
przygarnê, adoptujê, kupiê

WSZYSTKIE DZIWOL¡GI PRZYGARNÊ


MeryJane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 13:03   #62
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 5 118
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

[/COLOR]ale w sumie zeby zbierac dane to kazdy powinien sie okreslic w punktach :
-zdecydowanie lubiê
-czasem lubiê
-zdecydowanie nie lubiê

Dobre W takim razie ja:
-zdecydowanie lubie: kwiatowe nuty, kocham roze, fiolki, lubie jasmin; takze przepadam za pizmem i zapachami mydlano-cielesnymi jak Rodriguez, White musk
-czasami lubie zapachy pudrowe, dusiciele, ale niepospolite, wyrozniajace sie z tlumu, czasem siegam po cos swiezego, zielonego lub morskiego ale to rzadkosc, czasem kadzidla to niuchania - rzadko na sobie nosze, zdarza sie, ze zauroczy mnie cos kwiatowo-szyprowego
-zdecydowanie nie lubie wanilii, kokosa, nut piwnicznych, "brudnych", nie lubie tuberozy, nut metalicznych, ogorkowych, banalnych "rozowych"
ropuszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 13:22   #63
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez jowisz Poka¿ wiadomo¶æ
w przypadku mojej osoby musia³by byæ jeszcze jeden punkt:

"ciekawy, podoba mi siê, ba, ww±chujê siê z przyjemno¶ci± w nadgarstek w domowym zaciszu..ALE globalnie nosiæ bym nie umia³a"
Te¿ tak mam, w sumie pewnie wiele z nas.

A - lubiê mandarynkê, tak± jak w Cinema i ¿ywicê.
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 13:24   #64
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 24 151
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez jowisz Poka¿ wiadomo¶æ
w przypadku mojej osoby musia³by byæ jeszcze jeden punkt:

"ciekawy, podoba mi siê, ba, ww±chujê siê z przyjemno¶ci± w nadgarstek w domowym zaciszu..ALE globalnie nosiæ bym nie umia³a"
to ja bym w³asnie wrzuca³a do "czasem"
Polly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 13:30   #65
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.¦l±sk
Wiadomo¶ci: 610
GG do asiula1000
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
no te¿ raczej nie
ja jestem INTP- g³ówna funkcja-Introverted Thinkig , a lubie zapachy nie¶wie¿e i nachalne

tak ze niestety obawiam sie ze wychodzi na to ze wniosek jest jeden-
zaleznosc osobowo¶ci i zapachu jest raczej ma³a
Poly, nie b±d¼ uparta , po prostu musz± byæ wyj±tki od regu³y .

Nie wiem jak daleko siêgaj± zale¿no¶ci upodobañ zapachowych w nasz± osobowo¶æ, jednak wg mnie niew±tpliwie zwi±zek jest.
Ja to widzê w wypowiedziach: czyje¶ posty wybitnie lubiê czytaæ i po jakim¶ czasie z ich zawarto¶ci zauwa¿am nasze zbie¿ne gusta i odwrotnie.
Oczywi¶cie trudno tu o konkretny szablon, ale co do ogó³u widzê tak± zasadê.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
proponujê jeszcze zebrac dane pomijaj±c skrzyd³o , moze po typie dominuj±cym dojdziemu do jaki¶ wniosków?

ale w sumie zeby zbierac dane to kazdy powinien sie okreslic w punktach :
-zdecydowanie lubiê
-czasem lubiê
-zdecydowanie nie lubiê

Ale musia³oby to byæ ograniczone do jednego konkretnego sk³adnika w ka¿dym z 3 podpunktów. Wtedy ³atwiej by³oby zebraæ takie dane w tabeli
asiula1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 13:40   #66
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 16 245
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

7w8 - "Realista"


Lubiê kadzidlanie, s³odko, ziolowo, pudrowo, paczulowo, plastikowo, waniliowo, tuberozowo,ja¶minowo , owocowo tez, ale to taki owoc z charakterem ma byc ......generalnie nie lubiê zapachow delikatnych,mydlanych, eleganckich te¿ nie bardzo......Lubiê zapachy ogoniaste, kilery i ciê¿kie dusiciele..

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-06-02 o 10:42
anastazjaaa2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 13:40   #67
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 24 151
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez asiula1000 Poka¿ wiadomo¶æ



Ale musia³oby to byæ ograniczone do jednego konkretnego sk³adnika w ka¿dym z 3 podpunktów. Wtedy ³atwiej by³oby zebraæ takie dane w tabeli

ale to by by³o wybitnie niemiarodajne

moze bede miec czas w przysz³ym tyg to sieu przyjrze temu wontku , tylko wiecej ludzi trza-bo np nie ma tu nikogo 4w3 oprocz mnie
Polly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 14:12   #68
gryx82
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 30 807
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Poka¿ wiadomo¶æ
A ciekawe co by ten analizuj±cy powiedzia³ na to, ¿e jak na razie jest tylko jeden Rozwi±zywacz problemów?
To i tak nic Mnie wysz³o czas jaki¶ temu w barze, z jakiego¶ testu osobowo¶ciowo-predyspozycyjnego, ¿em Matka Kangurzyca, i to w obydwu przypadkach

Cytat:
Napisane przez Halkatlah Poka¿ wiadomo¶æ
Ja na przyk³ad jestem typem raczej, hm, sportowym poniek±d
O to, to! Ja te¿ - sportowe buty, jeansy, bluza z kapturem, czapka z daszkiem, a jako "akcent eklektyczny", fajny Oriencik jaki¶

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ

ale w sumie zeby zbierac dane to kazdy powinien sie okreslic w punktach :
-zdecydowanie lubiê
-czasem lubiê
-zdecydowanie nie lubiê
Ale to te¿ niemiarodajne bêdzie Bo jak to przetworzysz? Za wiele tego (sk³adniki i zapachy mam na my¶li). Najlepszy by³by jaki¶ szablon, oparty na systematyce zapachów, typu: szypry, fougere, kwiatowe itp. (no tak se koncypujê)
gryx82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 14:16   #69
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
, tylko wiecej ludzi trza-bo np nie ma tu nikogo 4w3 oprocz mnie
Ja jestem
Test by³ super, rozwi±za³am go z przyjemno¶ci± i sprawdza siê u mnie powiedzmy 80% - jednak¿e jestem przekonana, ¿e osobowo¶æ i upodobania perfumeryjne niewiele maj± wspólnego
Otó¿ uwielbiam zapachy banalne, po prostu przyjemne, przede wszystkim ¶wie¿e i delikatnie s³odkie - typu Hugo Boss Orange, D&G L`Imperatrice, Dior J`adore. Poza tym wszelkie ró¿owo¶ci, kwiatowo-owocowe zwyklaki... Bardzo rzadko mam "fazê" na perfumy które w my¶lach nazywam "suchym drewnem" "cukierkami toffi" czy "sklepem obuwniczym" choæ i takie posiadam w swoich zbiorach

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
tak ze niestety obawiam sie ze wychodzi na to ze wniosek jest jeden-
zaleznosc osobowo¶ci i zapachu jest raczej ma³a
kroliczek190 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 14:30   #70
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 24 151
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Poka¿ wiadomo¶æ


Ale to te¿ niemiarodajne bêdzie Bo jak to przetworzysz? Za wiele tego (sk³adniki i zapachy mam na my¶li). Najlepszy by³by jaki¶ szablon, oparty na systematyce zapachów, typu: szypry, fougere, kwiatowe itp. (no tak se koncypujê)

ooesu-dobre bedzie-podejdziemy do zadania bez uprzedzen i wklepiemy wszystkie dane -i zobacymy co wysz³o
no bo co? wpiszemy orient? a w orientu jest wszystko i ambra i kadzid³o i waniia i drewno i przyprawy i skóra i ciulwiecojeszczze ..no przeca musimy odróznic czy kto¶ lubi pieprz czy wanilie nie ka¿dy musi ³ykac caly orient. Ja osobiscie nie lubie tych klasycznych podzia³ów



bonæmy tfurczy a nie tylko schematy, tabelki i ordnung

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem
Test by³ super, rozwi±za³am go z przyjemno¶ci± i sprawdza siê u mnie powiedzmy 80% - jednak¿e jestem przekonana, ¿e osobowo¶æ i upodobania perfumeryjne niewiele maj± wspólnego
Otó¿ uwielbiam zapachy banalne, po prostu przyjemne, przede wszystkim ¶wie¿e i delikatnie s³odkie - typu Hugo Boss Orange, D&G L`Imperatrice, Dior J`adore. Poza tym wszelkie ró¿owo¶ci, kwiatowo-owocowe zwyklaki... Bardzo rzadko mam "fazê" na perfumy które w my¶lach nazywam "suchym drewnem" "cukierkami toffi" czy "sklepem obuwniczym" choæ i takie posiadam w swoich zbiorach

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------




haha! w³asnie-to dok³adnie odwrotnie niz ja
chyba ze mnie odrzucimy z badania jako skrajny przypadek fujania na wszystko
Polly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 18:27   #71
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: pow±zki
Wiadomo¶ci: 6 987
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

To teraz ja

W pierwszym ISTP - Craftsman - Introverted, Sensing, Thinking, Perceiving

W drugim po kilku razach ustabilizowa³o siê na 5w4 - Obrazoburca (choæ wysz³o mi te¿ 5w6 oraz ³yse 5)


Zapachowo¶ciowo:

bardzo lubiê - paczule!!!, ambry, ró¿e
lubiê - herbaty, drewna, wêdzone dymy, pi¿ma, ¶liwki, dziegcie, przyprawy szczególnie pieprz, cynamon, gorzkawe zio³a, perfumy które pachn± "czym¶"
(lubi³am - ¿ywice i ¿ywiczne kadzid³a zanim siê z¿uli³y)
czasem lubiê - pudry, tuberozê, spaleniznê, skórê, dziwad³a
nie lubiê - ¶wie¿o¶ci, fio³ów, aldehydów, szyprów, perfumowych perfum, myde³, zapachów niezapamiêtywalnych
mam niesprecyzowany stosunek do - oud

generalnie od powy¿szych s± wyj±tki
i jeszcze bardziej generalnie - ma byæ wyra¼nie i nietypowo raczej ni¿ spokojnie i elegancko


Chyba jednak nic z tego konkretnego nie wynika...
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 19:40   #72
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomo¶ci: 5 576
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Na Plotkowym jest w±tek nt. enneagramu, ale pod k±tem upodobañ perfumeryjnych nigdy siê nie analizowa³am Robi³am ten test 2-3 razy w ¿yciu i zawsze wychodzi mi 7w8, z czym nie bêdê siê k³óciæ, bo siê zgadza, a niektóre stwierdzenia niemal uderzaj± sw± trafno¶ci±.

No to popatrzmy na dotychczasowe ujawnione 7w8


Cytat:
Napisane przez teza20 Poka¿ wiadomo¶æ
[]A lubiê zapachy dziwne dymne,s³odkie,ogoniaste,g êste,przyt³aczaj±ce.
Nie cierpiê zapachów morskich,¶wie¿ych,zielony ch...
Strza³ w 10

Cytat:
Napisane przez jowisz Poka¿ wiadomo¶æ
i ja podobnie. tzn. ma byæ gêsto i ogoniasto ale szukam tego w ka¿dej,hmm, kategorii(...) nie lubiê zapachów cytrusowych, banalnych kwieciuchów, zapachów stricte owocowych.
Z tych wymienionych przez Ciebie uwielbiam Addict, ze wzglêdu na ow± lekk± zas³onê dymn± , jaka siê w nim ujawnia. W kwestii wymienionych zapachów "na nie" zgadzam siê w 100%.

Cytat:
Napisane przez liv87 Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie równie¿ typ 7w8

uwielbiam: dymne , kadzid³a, s³odziaki,ostatnio orientale, ze ¶wie¿aków uwielbiam szczególnie Hermesa(...)a nienawidzê ozonowych ¶wie¿aków typu be delicious(...)
Czujê, ¿e Avignon by³by w moim typie, ale póki co nikt nie chce go rozebraæ na forum zakupowym Jakby co, pamiêtajcie o mnie

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Poka¿ wiadomo¶æ
7w8 - "Realista"


Lubiê kadzidlanie, s³odko, ziolowo, pudrowo, paczulowo, plastikowo, waniliowo, tuberozowo,ja¶minowo , owocowo tez, ale to taki owoc z charakterem ma byc ......generalnie nie lubiê zapachow delikatnych,mydlanych, eleganckich te¿ nie bardzo......Lubiê zapachy ogoniaste, kilery i ciê¿kie dusiciele..
Znowu zgoda.
Od siebie dodam, ¿e jedyne owoce, jakie lubiê, to te z ciê¿sz± nut±, np. maliny w likierze z Hot Couture. Sezonówek Escady nie tolerujê, s± dla mnie/ na mnie p³askie i bez polotu.
Ostatnio bardzo zainteresowa³a mnie paczula. Tuberozy jeszcze nie odró¿niam, a mo¿liwe, ¿e te¿ jest "moja" (wszystkie domys³y, jak ten i dot. Avignonu, opieram na recenzjach, bardzo do mnie przemawiaj±).
__________________
Nienawidzê nieo¶wieconego t³umu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 20:48   #73
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 24 151
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

ekhem- podsumowa³am osoby o typie 4 w tym mia¿d¿aca przewaga by³a osób 4w5-³±cznie 12 osób
-osoby te jako ulubione, wymieni³y ³±cznie 58 nut zapachowych
-w tym najczê¶ciej powtarza³y siê:

1.drewno i kadzid³o-9 osób
2. zio³a- 6 osób
3. przyprawy , ambra, s³odkie/jadalne-5 osób
4. zielone, czekolada, wanilia, dym, pieprz, orient, alkohol-4 osoby

na razie tyle-nie mam si³y

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

osoby nr 5 (przewaga 5w4) -³±cznie 10 osób lubi±:

1. drewno-8 osób
2. przyprawy- 5 osób
3. paczula, kadzid³o,ambra, dym, zapachy mocne/ciêzkie/kilery- po 4 os

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

osoby 7-³±cznie 8 osób lubi± ró¿ne nuty , nie ma jakiejs duzej przewagi , na czo³o wysuwaja siê:

1. kadzid³o, dymne, s³odkie, ogoniaste, ciêzkie/przyt³aczaj±ce/kilery- po 4 osoby

2. paczula i drewno-3 osoby
Polly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 20:51   #74
southie
Raczkowanie
 
Avatar southie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ

4 w 3 "Arystokrata"

lubie: drewno, ambre, przyprawy, zio³o, dym (ale kadzid³o niekoniecznie)
czasem lubiê: pi¿mo i nuty zielone, nuty jadalne (kawa,alkohol,sporadyczni e wanilia) kadzid³o (niedominuj±ce)
zdecydowanie nie lubiê: nut owocowych i kwiatowych, szyprów, skóry
Ja te¿ 4 w 3, ale zapachowo to z nas dwa bieguny
lubiê: nuty owocowe, kwiatowe i przede wszystkim waniliê
zdecydowanie nie lubiê: zio³o, dym i kadzid³a wszelakie
southie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 22:30   #75
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 2 359
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez MeryJane Poka¿ wiadomo¶æ
5w4 - "Obrazoburca"
Zapachy tak jak w podpisie...lubiê zapachy mocne, nietypowe,
te¿ jestem 5w4 i uciekam od takich zapachów,lubiê zapachy w stylu Cinema,Chanel Chance,kratka Brit .Kupowa³am kadzidlaki i drewniaki i nie wiem dlaczego,bo nie jestem w stanie ich nosiæ,¿eby by³o ¶miesznie to szkoda mi ich na wymianê
sante jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 01:11   #76
gryx82
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 30 807
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
ooesu-dobre bedzie-podejdziemy do zadania bez uprzedzen i wklepiemy wszystkie dane -i zobacymy co wysz³o
No ale tego jest du¿o za du¿o Ju¿ nawet abstrahuj±c od wszystkich stu tysiêcy perfumeryjnych sk³adników, to sama "skala" miarodajna byæ musi, bo przyk³adowo "lubiê-nie lubiê" to te¿ zbyt ograniczaj±ce, zdarzaj± sie wyj±tki (ja np. lubiê "zieleninê" w Nilowym, a w Live Jazz ju¿ nie bardzo; podobnie karmel - fuj w A*Men, a w Blue Sugar )

Cytat:
no bo co? wpiszemy orient? a w orientu jest wszystko i ambra i kadzid³o i waniia i drewno i przyprawy i skóra i ciulwiecojeszczze ..no przeca musimy odróznic czy kto¶ lubi pieprz czy wanilie nie ka¿dy musi ³ykac caly orient. Ja osobiscie nie lubie tych klasycznych podzia³ów
Eeee... a tutaj to siê w sumie zgadzam

Btw - skóra! Wyj±tkowy obrzydlor w Dzing!, ale ju¿ jaka poezja w Dzongkha

Cytat:
bonæmy tfurczy a nie tylko schematy, tabelki i ordnung
Sugerujesz, ¿e sztywniak ze mnie?
gryx82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 05:45   #77
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 11 146
GG do golgie
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

jeszcze nikt nie mia³ mojego typu 6w7,buuu
__________________
teraz szczê¶cia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 07:32   #78
Eyes
Zakorzenienie
 
Avatar Eyes
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 4 361
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez golgie Poka¿ wiadomo¶æ
jeszcze nikt nie mia³ mojego typu 6w7,buuu
Goldie nie przejmuj sie mojej 8w9 tez nikt nie ma oprócz mnie,nawet 8-ek nie jest za wiele
__________________
Eyes jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 08:28   #79
canela
Zadomowienie
 
Avatar canela
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 1 518
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

A nie s±dzicie, ¿e to dzia³a trochê inaczej?

To by³oby raczej dziwne, gdyby np. indywiduali¶ci zawsze lubili zapach suszonej gruszki

Wydaje mi siê, ¿e do typu osobowo¶ci pasuj± okre¶lone perfumy - owszem - ale inaczej ni¿ do tego podchodzimy. Tzn:
Osoby o typie charakteru X lubi± zapachy charakterystyczne, tzn. jakie¶ nietypowe, albo ogoniaste, albo ciê¿kie - takie, przy których trudno pozostaæ obojêtnym.
Osoby o typie Y lubi± zapachy nieinwazyjne, takie które wspó³graj± z otoczeniem, a nie zabijaj± wszystkich woko³o
A typ Z preferuje zapachy przyjemne, które wprawiaj± w dobry nastrój niezale¿nie od nut i nosów.

To mia³oby wiêkszy sens, ale trudniej to zmierzyæ - bo ka¿dy powie, ¿e lubi zapachy "niebanalne, wyszukane i oh,ah"
__________________
Zapach dnia

próbki i odlewki
canela jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 10:00   #80
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez canela Poka¿ wiadomo¶æ
A

A typ Z preferuje zapachy przyjemne, które wprawiaj± w dobry nastrój niezale¿nie od nut i nosów.

To mia³oby wiêkszy sens, ale trudniej to zmierzyæ - bo ka¿dy powie, ¿e lubi zapachy "niebanalne, wyszukane i oh,ah"
Ja jestem typem Z Tak siê zastanawia³am, jakie zapachy wybieram, i dosz³am do wniosku, ¿e zawsze s± to zapachy, które maj± mnie wprowadzaæ w lepszy nastrój - taka aromaterapia. I tak: zawsze s± to zapachy, które albo mnie relaksuj±, uspokajaj± (drewno na przyk³ad), albo wprowadzaj± w rado¶niejszy nastrój, albo daj± kopa do dzia³ania, albo po prostu zachwycaj± nutkami, które lubiê w ¿yciu codziennym (kawka, herbatka, czekoladka , albo zapachy bardzo w moim odczuciu zmys³owe.
Te stosujê za uszami natomiast nadgarstkowo mogê nosiæ te nie do koñca przeze mnie lubiane, ale które maj± wg mnie co¶ w sobie, s± intryguj±ce jak±¶ nut±.

Najczê¶ciej wybieram z zapachów "Sephorowych" te, które s± w moim odczuciu w³a¶nie przyjemne dla mnie i fajnie siê nosz±, próbowa³am trochê niszy i nie pasuje do mnie. Najbardziej dziwne, jakie mam i lubiê to Laundromat Demeter i Molecule 01, wiêc...
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 12:22   #81
Frangipani
Raczkowanie
 
Avatar Frangipani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez canela Poka¿ wiadomo¶æ
A nie s±dzicie, ¿e to dzia³a trochê inaczej?

To by³oby raczej dziwne, gdyby np. indywiduali¶ci zawsze lubili zapach suszonej gruszki

Wydaje mi siê, ¿e do typu osobowo¶ci pasuj± okre¶lone perfumy - owszem - ale inaczej ni¿ do tego podchodzimy. Tzn:
Osoby o typie charakteru X lubi± zapachy charakterystyczne, tzn. jakie¶ nietypowe, albo ogoniaste, albo ciê¿kie - takie, przy których trudno pozostaæ obojêtnym.
Osoby o typie Y lubi± zapachy nieinwazyjne, takie które wspó³graj± z otoczeniem, a nie zabijaj± wszystkich woko³o
A typ Z preferuje zapachy przyjemne, które wprawiaj± w dobry nastrój niezale¿nie od nut i nosów.

To mia³oby wiêkszy sens, ale trudniej to zmierzyæ - bo ka¿dy powie, ¿e lubi zapachy "niebanalne, wyszukane i oh,ah"
zgadzam siê w 100%.

Nuty chyba s± zbyt indywidualne i jest ich za du¿o, a w ró¿nych mieszankach ró¿nie odbierane - co czyni masê wyj±tków które w konsekwencji zaburzaj± obraz ... uff
Trzeba by by³o zrobiæ kompilacjê - lekkie, ciê¿kie - killery, ¶wie¿e, delikatne - przyskórne, itp - plus w rubrykach "na krzy¿" uwielbiam, lubiê, czasem i jako¶ tak.
Ja siê nie podejmuje bom za ma³o analityczna, ale swoj± tr±bke w temacie musia³am wsadzic bo tak to czujê
Frangipani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 12:35   #82
canela
Zadomowienie
 
Avatar canela
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 1 518
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez LillyS Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem typem Z Tak siê zastanawia³am, jakie zapachy wybieram, i dosz³am do wniosku, ¿e zawsze s± to zapachy, które maj± mnie wprowadzaæ w lepszy nastrój - taka aromaterapia. I tak: zawsze s± to zapachy, które albo mnie relaksuj±, uspokajaj± (drewno na przyk³ad), albo wprowadzaj± w rado¶niejszy nastrój, albo daj± kopa do dzia³ania, albo po prostu zachwycaj± nutkami, które lubiê w ¿yciu codziennym (kawka, herbatka, czekoladka , albo zapachy bardzo w moim odczuciu zmys³owe.
Te stosujê za uszami natomiast nadgarstkowo mogê nosiæ te nie do koñca przeze mnie lubiane, ale które maj± wg mnie co¶ w sobie, s± intryguj±ce jak±¶ nut±.

Najczê¶ciej wybieram z zapachów "Sephorowych" te, które s± w moim odczuciu w³a¶nie przyjemne dla mnie i fajnie siê nosz±, próbowa³am trochê niszy i nie pasuje do mnie. Najbardziej dziwne, jakie mam i lubiê to Laundromat Demeter i Molecule 01, wiêc...
Te typy to taki przyk³ad by³ :P Jestem pewna, ¿e zdecydowanej wiêkszo¶ci zapachy poprawiaj± humor, bo je¶li mia³yby go popsuæ, to po co siê nimi psikaæ?

Ale mo¿na ju¿ u¿ywaæ perfum "niezale¿nie od okoliczno¶ci", nawet je¶li wiemy, ¿e towarzystwo bêdzie przy nich umieraæ, albo byæ uleg³ym i do spotkania z osob± X wybieraæ ten zapach, który wiemy, ¿e lubi.
Ja muszê siê przyznaæ, ¿e tak robiê - w spotkaniach towarzyskich jestem ma³o asertywna zapachowo i w spotkaniach w wiêkszym gronie wybieram zapachy mainstreamowe albo przyjemne dla ogó³u. Dusz±ce i ogoniaste wybieram id±c na zakupy, czy w jakiekolwiek inne miejsce, gdzie bêdzie je czuæ, ale nikogo nimi nie uduszê
__________________
Zapach dnia

próbki i odlewki
canela jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 12:48   #83
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez canela Poka¿ wiadomo¶æ
Te typy to taki przyk³ad by³
To by³ dobry przyk³ad
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 19:02   #84
gryx82
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 30 807
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez canela Poka¿ wiadomo¶æ
... ka¿dy powie, ¿e lubi zapachy "niebanalne, wyszukane i oh,ah"
Albo takie, za którymi "szaleje mój Misiek/moja Dziunia"

Cytat:
Napisane przez canela Poka¿ wiadomo¶æ
Ale mo¿na ju¿ u¿ywaæ perfum "niezale¿nie od okoliczno¶ci", nawet je¶li wiemy, ¿e towarzystwo bêdzie przy nich umieraæ, albo byæ uleg³ym i do spotkania z osob± X wybieraæ ten zapach, który wiemy, ¿e lubi.
Ja muszê siê przyznaæ, ¿e tak robiê - w spotkaniach towarzyskich jestem ma³o asertywna zapachowo i w spotkaniach w wiêkszym gronie wybieram zapachy mainstreamowe albo przyjemne dla ogó³u. Dusz±ce i ogoniaste wybieram id±c na zakupy, czy w jakiekolwiek inne miejsce, gdzie bêdzie je czuæ, ale nikogo nimi nie uduszê
Mam dok³adnie tak samo! Z tym, ¿e u mnie jeszcze dochodzi co¶ takiego, ¿e zawsze zastanawiam siê, czy kto¶/otoczenie czuje moje perfumy, i co sobie o nich my¶li (i zdarza mi siê, ¿e rezygnujê z ekspansywnego zapachu gdy wiem, ¿e wybieram siê do ludzi, z którymi ¿yjê nieszczególnie blisko)

Jestem perfumiarskim tchórzem
gryx82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 19:14   #85
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 14 042
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Poka¿ wiadomo¶æ
Albo takie, za którymi "szaleje mój Misiek/moja Dziunia"



Mam dok³adnie tak samo! Z tym, ¿e u mnie jeszcze dochodzi co¶ takiego, ¿e zawsze zastanawiam siê, czy kto¶/otoczenie czuje moje perfumy, i co sobie o nich my¶li (i zdarza mi siê, ¿e rezygnujê z ekspansywnego zapachu gdy wiem, ¿e wybieram siê do ludzi, z którymi ¿yjê nieszczególnie blisko)

Jestem perfumiarskim tchórzem
Daffodilka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 19:20   #86
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 16 245
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Poka¿ wiadomo¶æ

Mam dok³adnie tak samo! Z tym, ¿e u mnie jeszcze dochodzi co¶ takiego, ¿e zawsze zastanawiam siê, czy kto¶/otoczenie czuje moje perfumy, i co sobie o nich my¶li (i zdarza mi siê, ¿e rezygnujê z ekspansywnego zapachu gdy wiem, ¿e wybieram siê do ludzi, z którymi ¿yjê nieszczególnie blisko)

Jestem perfumiarskim tchórzem
A ja mam dok³adnie odwrotnie
Nigdy nie zastanawia³am sie jak otoczenie odbiera to czym pachnê, czy kogo¶ dra¿ni, podoba siê czy nie...
Krytyk± ewentualna te¿ siê nie przejmujê.

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-04-09 o 19:21
anastazjaaa2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 19:20   #87
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 2 359
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

kurcze ja te¿ dobieram zapach w zale¿no¶ci jaki sk³ad kole¿anek bêdê mia³a w fabryce
sante jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 10:47   #88
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 8 645
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam dok³adnie tak samo! Z tym, ¿e u mnie jeszcze dochodzi co¶ takiego, ¿e zawsze zastanawiam siê, czy kto¶/otoczenie czuje moje perfumy, i co sobie o nich my¶li (i zdarza mi siê, ¿e rezygnujê z ekspansywnego zapachu gdy wiem, ¿e wybieram siê do ludzi, z którymi ¿yjê nieszczególnie blisko)

Jestem perfumiarskim tchórzem
Ja siê nie zastanawiam, co kto o mnie czy moich perfumach pomy¶³i, bo mi to powiewa, ale siê zastanawiam , czy mój zapach nie spowoduje u kogo¶ np. mireny, wiêc jak wiem,¿e bêdê w godzinach szczytu jechac autobusem to nie zlewam siê smokiem czy Buduarem.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 11:26   #89
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomo¶ci: 2 430
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja mam dok³adnie odwrotnie
Nigdy nie zastanawia³am sie jak otoczenie odbiera to czym pachnê, czy kogo¶ dra¿ni, podoba siê czy nie...
Krytyk± ewentualna te¿ siê nie przejmujê.
Pi±teczka Ja te¿ nie przejmujê siê tym co o moich zapachach my¶l± inni, zw³aszcza je¶li s± to dalsi znajomi albo zupe³nie obce osoby. Zapach ma siê przede wszystkim podobaæ mi, a ¿e lubiê ciê¿kie, s³odkie i ogoniaste typy to ju¿ nie moja wina Chyba ¿e kto¶ z najbli¿szego otoczenia wprost by mi powiedzia³, ¿e boli go od czego¶ g³owa czy ma inne dolegliwo¶ci. To mi siê jednak jeszcze nie zdarzy³o
__________________
19.09.2015r.

Edytowane przez Julie_K
Czas edycji: 2011-04-10 o 17:31 Powód: wyrzuci³am przecinek;)
Julie_K jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 12:02   #90
201605090956
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 3 157
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja mam dok³adnie odwrotnie
Nigdy nie zastanawia³am sie jak otoczenie odbiera to czym pachnê, czy kogo¶ dra¿ni, podoba siê czy nie...
Krytyk± ewentualna te¿ siê nie przejmujê.
Ja te¿ mam podobnie. Raczej nie patrzê jak inni o mnie my¶l± w kwestii czy perfum czy ciuchów, wa¿ne, ¿e siê mi to podoba.

P.S. Ostatnio mi siê podobaj± mêskie ciuchy - i co? Kupiê sobie co¶.
201605090956 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Perfumy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-07-30 23:07:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.