Aparaty ortodontyczne cz. VII :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-23, 17:53   #91
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
nick-> P(początek) -> góra i data -> dół i data -> nadal trwa (przewidziany czas leczenia)-> rodzaj aparatu-> miejscowość leczenia
tissae -> początek -> góra: 18 VIII 2009 -> dół: 18 VIII 2009 -> przewidziany czas leczenia: 14/16 miesięcy -> rodzaj aparatu: In-Ovation C (góra), In-Ovation R (dół) -> Zielona Góra

Mam nadzieję, ze podałam wszystko. A gdzie te info mają być umieszczane?
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:11   #92
belineaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

belineaa-> początek-> góra 05.08.09 -> dół w planach(koniec września) -> czas leczenia 1,5 roku -> góra ceramiczna, dół metalowy -> Wrocław

dopisuje sie do was
a u mnie taka nuda z aparatem...juz zapominam ze go mam, i wydaje mi się,że nie ma zadnych efektów...za tydzien pierwsza wizyta kontrolna i nowe gumki (fajnie bo te sa już strasznie zółte...blee)
belineaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:25   #93
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Śmiechotko, dlaczego powinny? W każdym przypadku?
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Generalnie jest tak, że zanim osiągnie się zamierzony efekt, trzeba przejść przez etapy "psucia" ustawienia zębów. Obstawiam, że wszystko jest pod kontrolą
Nasza Papi prawdę zawsze Ci powie! :roll eyes:

To, że wg Ciebie zęby były 'proste' w łuku, nie oznacza, że tak naprawdę było. Orto ma swój zamysł i wie co robi. Zawsze, ale to zawsze koryguje się ustawienie korzeni, a co za tym idzie zębów, mniej lub bardziej inwazyjnie. A bez 'rozjechania' zębów tego nie da się zrobić...
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:27   #94
elinka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 326
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

redrose89 coś tam na dole drgnęło, to fakt zauważyłam przemieszczenie się ząbków, ale w porównaniu z górą jest nadal masakra i upłynęło dopiero 2m-ce z aparatem.

tissae podałaś wszytko z umieszczeniem jeszcze nie wiemy, pomysł bardzo świeżutki i ciągle dopracowywany.

belineaa zostałaś dopisana a można prosić o zdjęcia?może my wynajdziemy zmiany?!

Edytowane przez elinka20
Czas edycji: 2009-08-23 o 18:29
elinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:28   #95
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Nasza Papi prawdę zawsze Ci powie! :roll eyes:
Śmiechotka, Ty lizusie
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:33   #96
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Ja jeszcze tylko dodam, że opcja, że coś poszło delikatnie nie po myśli orto też jest możliwa.
Jednak nie ma co denerwować się na zapas i wpadać ze złością na wizytę, tak to już jest, że zęby muszą wędrować, zanim będą ustawione jak należy.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
Śmiechotka, Ty lizusie
Ja już nawet ułożyłam rymowankę:

Papi Papi powiedz przecie, czyje zęby są najpiękniejsze na świecie

__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:36   #97
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
Śmiechotka, Ty lizusie

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Ja już nawet ułożyłam rymowankę:

Papi Papi powiedz przecie, czyje zęby są najpiękniejsze na świecie

Ne, ne , ne! Stanowczo zaprzeczam .
Wersja 'czyj orto odwala największą chałturę na świecie' jest o niebo adekwatniejsza .

Widzę, że zauroczona Śmiechotna plecie głupoty.....
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 18:39   #98
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Ja już nawet ułożyłam rymowankę:

Papi Papi powiedz przecie, czyje zęby są najpiękniejsze na świecie

Ty się weź za wpisy na blogu, a nie za układanie rymowanek na temat swoich zębów Bo wieje nudą, panie
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:47   #99
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość


Ne, ne , ne! Stanowczo zaprzeczam .
Wersja 'czyj orto odwala największą chałturę na świecie' jest o niebo adekwatniejsza .

Widzę, że zauroczona Śmiechotna plecie głupoty.....
Dobrze godos
Drugi człon rymowanki może być dowolny

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
Ty się weź za wpisy na blogu, a nie za układanie rymowanek na temat swoich zębów Bo wieje nudą, panie
Ano. Wieje wieje, bo byłam zajęta innymi rzeczami ostatnio
Dziś jeszcze zamierzam wyjaśnić kwestię ogórków w czekoladzie

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Jeszcze jedno mam:

Jak czego nie wiecie, jest Papryka przecie



Nawąchałam się lakieru do paznokci
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 18:58   #100
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Nasza Papi prawdę zawsze Ci powie! :roll eyes:

To, że wg Ciebie zęby były 'proste' w łuku, nie oznacza, że tak naprawdę było. Orto ma swój zamysł i wie co robi. Zawsze, ale to ffzawsze koryguje się ustawienie korzeni, a co za tym idzie zębów, mniej lub bardziej inwazyjnie. A bez 'rozjechania' zębów tego nie da się zrobić...
Ufff uspokoiłyście mnie, dziękuję Zresztą nie ma co dumać tutaj, napiszę co jak i dlaczego powiedział na to orto.

guga003, nie noszę aparatu bo miałam super krzywe i było to widać. Moglam sobie 4 piątki wyrwać i miałabym spokój a tak to tylko 5 są poza łukiem reszta mam w łuku. Nosiłam twin blocka jak miałam 12 lat (teraz jak znowu chciałam to mój orto i orto na konsultacjach powiedział, że osobom w moim wieku się nie zakłada). Ale mam tyłozgryz i dlatego przeszłam operację żebym wogóle mogła założyć aparat. Efekty poprawienia zgryzu powinny być już teraz, tak powiedział chirurg i orto. Podobno w pierwszym miesiacu najbardziej rozsuwa sie kość. W dodatku w 4-5 miesięcy miałam mieć wyleczoną wadę. Więc to nie mój wymysł, że już chcę efekty, bo skoro płacę 4 tysiace, na drugi dzien zakladam aparat żeby wogóle operacja miała sens, to się denerwuję jak ich nie ma i tyle

A charakter swoją drogą, tutaj dyskusja toczy się o aparatach
Z orto mam bardzo dobry kontakt i bardzo chłopa lubię
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:11   #101
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Ufff uspokoiłyście mnie, dziękuję Zresztą nie ma co dumać tutaj, napiszę co jak i dlaczego powiedział na to orto.

guga003, nie noszę aparatu bo miałam super krzywe i było to widać. Moglam sobie 4 piątki wyrwać i miałabym spokój a tak to tylko 5 są poza łukiem reszta mam w łuku. Nosiłam twin blocka jak miałam 12 lat (teraz jak znowu chciałam to mój orto i orto na konsultacjach powiedział, że osobom w moim wieku się nie zakłada). Ale mam tyłozgryz i dlatego przeszłam operację żebym wogóle mogła założyć aparat. Efekty poprawienia zgryzu powinny być już teraz, tak powiedział chirurg i orto. Podobno w pierwszym miesiacu najbardziej rozsuwa sie kość. W dodatku w 4-5 miesięcy miałam mieć wyleczoną wadę. Więc to nie mój wymysł, że już chcę efekty, bo skoro płacę 4 tysiace, na drugi dzien zakladam aparat żeby wogóle operacja miała sens, to się denerwuję jak ich nie ma i tyle

A charakter swoją drogą, tutaj dyskusja toczy się o aparatach
Z orto mam bardzo dobry kontakt i bardzo chłopa lubię
Poczekaj do wizyty, zobaczysz co on powie. Może efekty są, ale nie na tyle duże, byś je zauważyła.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 19:13   #102
qarinczu
Raczkowanie
 
Avatar qarinczu
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 51
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Heja dziewczynki!
No raptem dzień tu nie zaglądałam, a nie dość że nowy wątek to jeszcze aż 4 strony EKatka wpadła na fajny pomysł, więc i ja się wpisuję:

qarinczu-> P góra 17.06.2009 -> P dół 17.06.2009 -> przewidywany czas leczenia 1 rok (ale coś nie wierzę ) -> aparat lingwalny -> Radom, aczkolwiek orto dojeżdża z Warszawy

Poza tym dalej u mnie aparatowe nudy (no, pomijając fakt że drugi raz mi zameczek odpadł). Codziennie was podczytuję, ale kurde szkoda że tak mało osób zakłada ap. lingwalne, bo większość tematów tu poruszanych mnie nie dotyczy

Pozdrowionka!
qarinczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:18   #103
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Poczekaj do wizyty, zobaczysz co on powie. Może efekty są, ale nie na tyle duże, byś je zauważyła.
Bardzo to możliwe, bo zwykle poprawę lepiej widzę u osób, które mają bardzo krzywe zęby.
Chirurg w piątek powiedział mi, że prawdopodobnie mam bardzo twardą kość żuchwy ( czego nie można przewidzieć bla bla) i być może będę musiała przejść kolejną operację Jak to usłyszałam to podłamałam się trochę, znów ból i kasa.. Oby orto powiedział, że idzie dobrze i będzie dobrze!
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:24   #104
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

CatchyKathy będzie dobrze, musi
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:43   #105
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
guga003, nie noszę aparatu bo miałam super krzywe i było to widać. Moglam sobie 4 piątki wyrwać i miałabym spokój a tak to tylko 5 są poza łukiem reszta mam w łuku. Nosiłam twin blocka jak miałam 12 lat (teraz jak znowu chciałam to mój orto i orto na konsultacjach powiedział, że osobom w moim wieku się nie zakłada). Ale mam tyłozgryz i dlatego przeszłam operację żebym wogóle mogła założyć aparat. Efekty poprawienia zgryzu powinny być już teraz, tak powiedział chirurg i orto. Podobno w pierwszym miesiacu najbardziej rozsuwa sie kość. W dodatku w 4-5 miesięcy miałam mieć wyleczoną wadę. Więc to nie mój wymysł, że już chcę efekty, bo skoro płacę 4 tysiace, na drugi dzien zakladam aparat żeby wogóle operacja miała sens, to się denerwuję jak ich nie ma i tyle

A charakter swoją drogą, tutaj dyskusja toczy się o aparatach
Z orto mam bardzo dobry kontakt i bardzo chłopa lubię
Co lekarz, to opinia. Wiem, że Piskorski jest przeciwnikiem stosowania aparatów ruchomych u dorosłych. Ja mam 28 lat i miałam problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, nie byłam w stanie otworzyć szeroko ust i żuchwa mi uciekała raz w jedną raz w drugą stronę. I po pięciu miesiącach noszenia twin blocka widzę poprawę. Nie wiem na ile ten efekt będzie trwały, ale na razie jestem zadowolona z tego co jest. Przede mną jeszcze długie leczenie.
A co do charakteru to była tylko taka drobna uwaga, bo poprzedni post zabrzmiał jakbyś chciała wpaść do swego orto z mega awanturą, a to chyba nie jest najlepszy pomysł.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Ano. Wieje wieje, bo byłam zajęta innymi rzeczami ostatnio
Dziś jeszcze zamierzam wyjaśnić kwestię ogórków w czekoladzie

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Jeszcze jedno mam:

Jak czego nie wiecie, jest Papryka przecie



Nawąchałam się lakieru do paznokci
Bardzo liczę na szybkie wyjaśnienie kwestii ogórków w czekoladzie
Rzeczywiście musiałaś się czegoś nawąchać, bo jeszcze niedawno pisałaś, że już nie jesteś żadnym ekspertem, że już nie nosisz złomka, że już nie pamiętasz, a dziś popadasz w megalomanię dziewczyno
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:55   #106
Rozczochranna
Raczkowanie
 
Avatar Rozczochranna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: O es wu. ;]
Wiadomości: 89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez belineaa Pokaż wiadomość
belineaa-> początek-> góra 05.08.09 -> dół w planach(koniec września) -> czas leczenia 1,5 roku -> góra ceramiczna, dół metalowy -> Wrocław

dopisuje sie do was
a u mnie taka nuda z aparatem...juz zapominam ze go mam, i wydaje mi się,że nie ma zadnych efektów...za tydzien pierwsza wizyta kontrolna i nowe gumki (fajnie bo te sa już strasznie zółte...blee)
Widzę, że aparat miałaś zakładany dwa dni po mnie Ja też już zapomniałam, że go mam, chociaż dzisiaj zaczęła mnie prawa dwójka boleć . A efekty? Widać! Po 15 dniach jedyneczki się wyrównały (oczywiście nie idealnie, ALE! ) i dwójki fajnie weszły do szeregu.


Również się dopiszę. ^^
Rozczochranna > początek > góra 3.08.2009 > dołu narazie brak (nie wiem kiedy będzie, możliwe, że dowiem się na następnej wizycie ) > czas leczenia 1,5 - 2 lata > metal > Ostrów Wlkp.
__________________
Aparatka:
góra: 3.08.2009r.
dół: ??

Dotychczasowe koszty: 1540 zł.



Don't give up the fight
.

Rozczochranna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:56   #107
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Jo, melduję się w nowej części

mclilu-> góra i dół 4 luty 2009r. -> przewidziany czas leczenia 1,5-2 lat -> metal zamki mini -> Łódź
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need

Edytowane przez mclilu
Czas edycji: 2009-08-23 o 20:00
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:10   #108
belineaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Rozczochranna Pokaż wiadomość
Widzę, że aparat miałaś zakładany dwa dni po mnie Ja też już zapomniałam, że go mam, chociaż dzisiaj zaczęła mnie prawa dwójka boleć . A efekty? Widać! Po 15 dniach jedyneczki się wyrównały (oczywiście nie idealnie, ALE! ) i dwójki fajnie weszły do szeregu.


Również się dopiszę. ^^
Rozczochranna > początek > góra 3.08.2009 > dołu narazie brak (nie wiem kiedy będzie, możliwe, że dowiem się na następnej wizycie ) > czas leczenia 1,5 - 2 lata > metal > Ostrów Wlkp.

no to dobrze, że widzisz zmiany u mnie na górze nie było za dużo do prostowania.. generalnie tylko prawą dwójke obrócic o jakies 30 stopni bo jest przekrecona i wchodzi za jedynke( i wlasnie to sie za cholere na razie nie chce naprostowac;]) i troche obniżyc prawego kła. wrzucałam zdjecia niedawno we wczesniejszym wątku. Martwi mnie ta dwójka bo jest tak ustawiona, że nie wiem jakim cudem wróci do łuku;p
belineaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:15   #109
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

ale fajnie ze wypisujecie tutaj te wiadomosci
Super

co do tego co kto jeszcze nosił to wiecie z tym bedzie ciężko, może być małe zamieszanie w notatkach, bo np. ja nosiłam i 3 maski, fundę hedgera i dailera, łuk podniebienny i bihelix a także wyciągi obecnie retainser stały dół i szyna dolna od 1 wrzesnie retainer stały góra i szyna górna- sami widzicie ze ja sama zajmuje tyle miejsca

ale najpierw wypiszmy to co najważniejsze, a potem bedziemy dopisywać
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 20:25   #110
Rozczochranna
Raczkowanie
 
Avatar Rozczochranna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: O es wu. ;]
Wiadomości: 89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
ja nosiłam i 3 maski, fundę hedgera i dailera, łuk podniebienny i bihelix a także wyciągi obecnie retainser stały dół i szyna dolna od 1 wrzesnie retainer stały góra i szyna górna- sami widzicie ze ja sama zajmuje tyle miejsca
No Ciebie to chyba nikt nie przebije.

Cytat:
Napisane przez belineaa Pokaż wiadomość
no to dobrze, że widzisz zmiany u mnie na górze nie było za dużo do prostowania.. generalnie tylko prawą dwójke obrócic o jakies 30 stopni bo jest przekrecona i wchodzi za jedynke( i wlasnie to sie za cholere na razie nie chce naprostowac;]) i troche obniżyc prawego kła. wrzucałam zdjecia niedawno we wczesniejszym wątku. Martwi mnie ta dwójka bo jest tak ustawiona, że nie wiem jakim cudem wróci do łuku;p
Uwaga, pocieszam: masz na to 1,5 roku. (Wiem, jestem w tym dobra )
__________________
Aparatka:
góra: 3.08.2009r.
dół: ??

Dotychczasowe koszty: 1540 zł.



Don't give up the fight
.

Rozczochranna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:37   #111
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

asieenka-> P góra 18.05.2009 -> P dół 05.02.2009 -> czas leczenia 1,5-2 lata -> zwykły metal
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR




Edytowane przez asieenka
Czas edycji: 2009-08-24 o 22:24
asieenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:41   #112
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez asieenka Pokaż wiadomość
asieenka-> P góra 16.05.2009 -> P dół 05.02.2009 -> czas leczenia 1,5-2 lata -> zwykły metal
jeszcze gdzie
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:09   #113
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

W sobotę mija miesiąc z aparatem na gónych zebach mineły też trzy miesiące jak nosze tego HYRAXA i mam już go naprawde dosyć, ostatnio strasznie boli mnie język mam jakby spuchnięty Za 1,5 tyg mam wizytę u orto, powiem jej, że wolałabym już ściągnąc te druty z podniebienia bo sama na ostatnej wizycie stwierdziła, że idealnie mi rozszeżył i już nic nie trzeba podrkęcać ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:09   #114
Gladys del Carmen
Raczkowanie
 
Avatar Gladys del Carmen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 119
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Gladys del Carmen - góra i dół 18.06.2009 - przewidziany czas noszenia 1,5 - 2 lata - metal - Radom
__________________
aparatka.
Gladys del Carmen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:11   #115
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

parodia -> P -> oba łuki 27.01.2009 -> około roku -> metalowy -> łódzkie
Jeśli można, bo mała miejscowość, aż dwóch orto a cenię sobie anonimowość
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:27   #116
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

OK
Może być i tak, ale tylko w tym przypadku

elianka- ja juz do tej pory spisałam sobie w notatnik wszytskie dziewczata co wpisały sie przed tym moim postem

jutro do wieczora nie bede w stanie tego ogarnąć wieć do wieczora ty kopiuj
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:08   #117
anoolka7
Przyczajenie
 
Avatar anoolka7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

anoolka7-> góra - 23.07.09-> dół - do założenia-> przewidywany czas leczenia minimum rok, ale czas pokaże -> Damon Q-> Poznań

Czytam Was cały czas, ale niewiele się u mnie zmienia dlatego się nie udzielam. Chyba za często zaglądam w lusterko w poszukiwaniu zmian, bo nic nie widzę wiem, że to dopiero początek (dziś mija miesiąc).
Wczoraj byłam u wyrwania mlecznej dolnej piątki po to żeby rozluźnić ściśnięte zęby. Ciekawe kiedy będę miała dolnego złomka?
Pozdrawiam
__________________
Aparatka
góra --->23.07.2009r Damon Q
dół ---> 09.11.2009r Damon Q
anoolka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:29   #118
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Lady in Blue a po jakim czasie zrobiły Ci się przerwy między ząbkami? Ja mialam dopiero 6 rozkręcań, a wydaje mi się, że diastemy (które już miałam) między jednynkami a trójkami (dwójek nie mam) są troszkę wieksze...
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 23:21   #119
cayoka
Raczkowanie
 
Avatar cayoka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

i ja się melduję w nowym wątku śledzę, czytam wszystkie wasze bazgrołki, a nie piszę bo nie mam co pisać ząbki na górze bez zmian, a na dole odkąd załozyłam druta duża poprawa ale zdjęcie to już następnym razem, a wizyta już w czwartek
__________________
Magdalena, nie Magda

Nic poza Tobą i uszczęśliwianiem świata nie chcę. !




14.07.2012

cayoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 04:49   #120
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Witam Zdecydowałam, że zakladam aparat stały, mimo dość "zaawansowanego" wieku(29). Mam szparę pomiędzy jedynkami i są lekko wysunięte do przodu. W związku z tym mam kilka może głupich i naiwnych pytań, ale trapią mnie wątpliwości. Dziewczyny, pewna osoba nastraszyła mnie, że od noszenia aparatu zęby mogą się "poluzować" i zacząć lekko ruszać no i mam trochę pietrabo w wyobraźni widzę te ruszające się zęby...
Po drugie zakładam aparat taki biały, ortodontka okresliła "porcelanowy" i czy może się zdarzyć, że on zżółknie, np od kawy itp? i trzeba go będzie wymieniać.
I po trzecie czy separacja przed założeniem aparatu boli?

Z góry dziękuję za szczere odpowiedzi. Wkrótce sfotografuję swoje kły z aparatem i dołączę do Was
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.