Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-06, 22:18   #1951
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Ja z 7-10mm miękką szyjką i rozwarciem na palec toczyłam się 5 tygodni.

Możliwe, że gdyby nie mega obrzęki i coraz wyższe ciśnienie to bym wytrzymała dłużej. Białka w moczu nie zdążyłam zbadać. A może to dlatego, że odstawiono duphaston i zostałam na samej luteinie. Ale ja już czułam stan przedrzucawkowy za rogiem. Stopy mi się nawet w crocsy nie mieściły. W dniu porodu miałam obrzęknięte całe nogi aż po biodra. Po porodzie nagle nadciśnienie, którego kilka dni nie mogli ustabilizować i do teraz biorę dopegyt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 22:24   #1952
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość

Hehehe Twoją spacer z psiurami jest na miarę mojego jutrzejszego prysznica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, w ciąży i w połogu słowo "OSIĄGNIĘCIA" zyskuje zupełnie inny wymiar

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Z tym urlopem męża to trudno zaplanować. Mój zaczyna jutro, ale jeśli faktycznie pochodzę do tego 20-tego to potem krótko będzie z nami. A z kolei jakby teraz nie wziął a ja bym zaczęła rodzić na dniach to też kiszka. I tak źle. I tak niedobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednym słowem, musicie się porządnie wziąć za wywoływanie
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 22:30   #1953
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
Taaak, w ciąży i w połogu słowo "OSIĄGNIĘCIA" zyskuje zupełnie inny wymiar



Jednym słowem, musicie się porządnie wziąć za wywoływanie
Hahaha żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce.😉 Ledwo nogami przebieram a co mówić o innej aktywności.

Czy Wy też tak macie, zwłaszcza pierworodki, że kładziecie się spać z lekiem czy to akurat ta noc będzie ta ostatnia? Z dnia na dzień mam coraz większego pietra odkąd wiem, że jestem donoszona i że to już czas. Wcześniej chodzenie do pracy mnie rozpraszało oraz myśl, że jeszcze nie mogę rodzić i muszę donosić. To był jakiś cel. A teraz postawiona przed faktem zaczynam za bardzo panikować. 😮😥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 23:08   #1954
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

bianca, ja tak miałam jeszcze niedawno. Odkąd wszystkie sprawy pozałatwiałam, to od razu mniejszy stres. A po wczorajszych bólach i skurczach już w sumie psychicznie bardziej jestem przygotowana, bo liczyłam że dziś będziemy rozpakowani. Wiem na co być przygotowaną wstępnie, jak wysoko na skali bólu zabije to nie wiem, ale po całym dniu męczarni mi to wisi Teraz w sumie wyczekuję aż się rzeczywiście zacznie, bo na razie to takie pitu-pitu, młoda myśli czy warto.

Powiem tak - u mnie praktycznie żadnych podku.rwiaczy do tej pory nie było, dla mnie to czarna magia była, bo nic mi nie dolegało. To bardziej przeraża niż jak człowiek już czegoś doświadczy...

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2017-08-06 o 23:09
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 23:08   #1955
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Zasypiam juz wiec szybko napisze. W nocy obudzilam sie z mokra pizama i tak bylo do rana i od rana. Kupil mi maz te wkladki na wykrycie wod plodowych i wg nas nic tam nie wyszlo..
Ciagle czulam sie jakbym miala okres tylko bezbarwny.
Wiec pojechalusmy okolo 16 na ip.

Pekl pecherz plodowy i mnie zostawili. Poki co cisza. Jak do rana nic to po 6 mi podlacza oksytocyne bo zely przy saczacych wodach sie juz nie da..
Takze prosze o kciuki i jak bede miala sily to sie odezwe tu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 23:37   #1956
ZieloonaTruskawka
Raczkowanie
 
Avatar ZieloonaTruskawka
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 118
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Hej.
Nie znalazlam jeszcze czasu, zeby Was nadrobic - przeciez dopiero dzis wrocilysmy do domu.

Na poczatku zapowiadalo sie niezle, ale potem okazalo sie, ze moja starsza corka jest strasznie zazdrosna o mniejsza i duzo placze, krzyczy itp. Czesto wpada w szal. Nie mozna jej wtedy uspokoic.😢
Dzis TZ jest jeszcze ze mna w domu, ale we wtorek juz wraca do pracy.
Nie wiem jak to bedzie... Wiem tylko, ze musze dac rade.

Ale cholernie jest mi szkoda mojej starszej corki. Najgorzej jest podczas karmienia - nie rozumie, ze nie moge nia sie zajac w tym momencie. 😡

Do tego, dzwignelam ja dzis kilka razy i nie wiem, czy mi sie rana nie naderwala, bo strasznie ciagnie😕
Caly dzien jade na Apapie. Jutro zadzwonie do przychodni zapytac czy jest mozliwe, zeby polozna przyszla do mnie jak najszybciej - to mi obejrzy ta rane.

Ide spac... na 5 minut, bo za chwile kolejne karmionko😂

Mamusie, ktore maja wiecej niz jedno dziecko, poradzcie cos, pliz! 😐

Diablica...?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ZieloonaTruskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 23:45   #1957
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Z tego co nam położna mówiła w szkole rodzenia ma ona 48 godzin na zjawienie się u Ciebie po tym jak wyjdziecie ze szpitala. Taki prawny obowiązek podobno.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-07, 00:29   #1958
Hanala
Zadomowienie
 
Avatar Hanala
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Z tym urlopem męża to trudno zaplanować. Mój zaczyna jutro, ale jeśli faktycznie pochodzę do tego 20-tego to potem krótko będzie z nami. A z kolei jakby teraz nie wziął a ja bym zaczęła rodzić na dniach to też kiszka. I tak źle. I tak niedobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bianca a opieki nad Tobą nie bierze ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 07:20   #1959
Lalalandia
Rozeznanie
 
Avatar Lalalandia
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 626
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Zasypiam juz wiec szybko napisze. W nocy obudzilam sie z mokra pizama i tak bylo do rana i od rana. Kupil mi maz te wkladki na wykrycie wod plodowych i wg nas nic tam nie wyszlo..
Ciagle czulam sie jakbym miala okres tylko bezbarwny.
Wiec pojechalusmy okolo 16 na ip.

Pekl pecherz plodowy i mnie zostawili. Poki co cisza. Jak do rana nic to po 6 mi podlacza oksytocyne bo zely przy saczacych wodach sie juz nie da..
Takze prosze o kciuki i jak bede miala sily to sie odezwe tu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cres powodzenia: kciuki:
Lalalandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 07:31   #1960
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez Hanala Pokaż wiadomość
Bianca a opieki nad Tobą nie bierze ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze takiej opcji nie braliśmy pod uwagę. A nie pisaliście tutaj, że należy się tylko w przypadku cesarki? Trzeba będzie rozważyć i taka ewentualność. Zobaczymy co, jak i kiedy.

Crescent, Buena - powodzenia! Dajcie znać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 07:35   #1961
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Jeszcze takiej opcji nie braliśmy pod uwagę. A nie pisaliście tutaj, że należy się tylko w przypadku cesarki? Trzeba będzie rozważyć i taka ewentualność. Zobaczymy co, jak i kiedy.

Crescent, Buena - powodzenia! Dajcie znać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj ma opieke nade mna, nie jestem po cc
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-07, 07:45   #1962
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Zasypiam juz wiec szybko napisze. W nocy obudzilam sie z mokra pizama i tak bylo do rana i od rana. Kupil mi maz te wkladki na wykrycie wod plodowych i wg nas nic tam nie wyszlo..
Ciagle czulam sie jakbym miala okres tylko bezbarwny.
Wiec pojechalusmy okolo 16 na ip.

Pekl pecherz plodowy i mnie zostawili. Poki co cisza. Jak do rana nic to po 6 mi podlacza oksytocyne bo zely przy saczacych wodach sie juz nie da..
Takze prosze o kciuki i jak bede miala sily to sie odezwe tu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
powodzenia

Buena, daj znać jak będziesz mogła jak u Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 07:54   #1963
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Moj ma opieke nade mna, nie jestem po cc
Ok dzięki. Czyli w razie czego jest taka opcja. Super. 👍☺️

Patrząc na nasze statystyki to większość do tej pory urodzonych dzidzioli rodzi się średnio tydz wcześniej. Moje szanse na ten tydz jakies są. 😏
Jest też jednak parę osób, które już troszkę przechodziły swój termin - crescent, serenely, magia i sharlotka.
A jak tam pierożkowa, urodziła już? Bo na wczoraj miała termin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 09:05   #1964
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Heloł ja dziś już po labo - na szczęście tylko mocz i po małych zakupach. umówiłam się dziś do dermatologa z tą moją wysypką, bo sobie pomyślałam, że cholera wie czy urodzę za 3 dni, czy za 3 tygodnie. Niby to swędzenie jest do zniesienia i spać też się da, ale jeśli mam rodzic za dłuższy czas to trochę się z tym umęczę. Ciekawa jestem co mi powie...

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość

Czy Wy też tak macie, zwłaszcza pierworodki, że kładziecie się spać z lekiem czy to akurat ta noc będzie ta ostatnia? Z dnia na dzień mam coraz większego pietra odkąd wiem, że jestem donoszona i że to już czas. Wcześniej chodzenie do pracy mnie rozpraszało oraz myśl, że jeszcze nie mogę rodzić i muszę donosić. To był jakiś cel. A teraz postawiona przed faktem zaczynam za bardzo panikować. 😮😥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z lękiem to może nie, ale z takimi myślami, że bym wolała się spokojnie wyspać przed to tak nie powiem że się nie boję, ale pogodziłam się z tym, że jakoś się ten maluch musi urodzić

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Zasypiam juz wiec szybko napisze. W nocy obudzilam sie z mokra pizama i tak bylo do rana i od rana. Kupil mi maz te wkladki na wykrycie wod plodowych i wg nas nic tam nie wyszlo..
Ciagle czulam sie jakbym miala okres tylko bezbarwny.
Wiec pojechalusmy okolo 16 na ip.

Pekl pecherz plodowy i mnie zostawili. Poki co cisza. Jak do rana nic to po 6 mi podlacza oksytocyne bo zely przy saczacych wodach sie juz nie da..
Takze prosze o kciuki i jak bede miala sily to sie odezwe tu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzymaj się!
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 09:24   #1965
orchidea30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 220
GG do orchidea30
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Dziewczyny patrzycie na terminy z usg czy z om? U mnie jest tydzień różnicy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
Heloł ja dziś już po labo - na szczęście tylko mocz i po małych zakupach. umówiłam się dziś do dermatologa z tą moją wysypką, bo sobie pomyślałam, że cholera wie czy urodzę za 3 dni, czy za 3 tygodnie. Niby to swędzenie jest do zniesienia i spać też się da, ale jeśli mam rodzic za dłuższy czas to trochę się z tym umęczę. Ciekawa jestem co mi powie...



Z lękiem to może nie, ale z takimi myślami, że bym wolała się spokojnie wyspać przed to tak nie powiem że się nie boję, ale pogodziłam się z tym, że jakoś się ten maluch musi urodzić



trzymaj się!

Ja w pierwszej ciazy miałam uczulenie na banany, drapalam sie strasznie, lekarze podejrzewali cholestaze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orchidea30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 09:41   #1966
Lalalandia
Rozeznanie
 
Avatar Lalalandia
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 626
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez orchidea30 Pokaż wiadomość
Dziewczyny patrzycie na terminy z usg czy z om? U mnie jest tydzień różnicy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------




Ja w pierwszej ciazy miałam uczulenie na banany, drapalam sie strasznie, lekarze podejrzewali cholestaze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na termin z OM bo lekarz tez na to patrzy. U mnie tez tydzień różnicy.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
Z lękiem to może nie, ale z takimi myślami, że bym wolała się spokojnie wyspać przed to tak nie powiem że się nie boję, ale pogodziłam się z tym, że jakoś się ten maluch musi urodzić



trzymaj się!
Haha No ja już od kilku dni tak samo mam ze przed zaśnięciem ze myśle tylko o tym żeby w nocy się nie zaczęło bo chce się wyspać. Ale jestem już wkurzona i mam dosyć tej ciazy. Już bym chciała urodzic. Byłam nastawiona ze stanie się to wcześniej przez ta szyjkę itp a tu p mam takie wrażenie ze urodzę po terminie przez te wszystkie lekarstwa które brałam.
Lalalandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 10:26   #1967
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez orchidea30 Pokaż wiadomość
Dziewczyny patrzycie na terminy z usg czy z om?


Ja w pierwszej ciazy miałam uczulenie na banany, drapalam sie strasznie, lekarze podejrzewali cholestaze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardziej patrze na om ale u mnie jest różnica 2-3 dni tylko.

CHoleostaze wstępnie ja osobiście wykluczam ze względu na wysypkę i na to że mnie nie swędzi całe ciało tylko konkretne kawałki, ale z wykluczeniem stóp i dłoni. A alergie to nie bardzo wiem na co bym mogła teraz nagle dostać. Obstawiam którąś z tych wysypek ciążowych ale zobaczę co lekarz powie. Mam nadzieję że mnie nie zaskoczy


Cytat:
Napisane przez Lalalandia Pokaż wiadomość
Na termin z OM bo lekarz tez na to patrzy. U mnie tez tydzień różnicy.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------



Haha No ja już od kilku dni tak samo mam ze przed zaśnięciem ze myśle tylko o tym żeby w nocy się nie zaczęło bo chce się wyspać. Ale jestem już wkurzona i mam dosyć tej ciazy. Już bym chciała urodzic. Byłam nastawiona ze stanie się to wcześniej przez ta szyjkę itp a tu p mam takie wrażenie ze urodzę po terminie przez te wszystkie lekarstwa które brałam.
Ja jak przenoszę to mnie już wrzesień może zastać także też bym wolała wcześniej tak za tydzień...
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 10:31   #1968
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Patrząc na nasze statystyki to większość do tej pory urodzonych dzidzioli rodzi się średnio tydz wcześniej. Moje szanse na ten tydz jakies są. 😏
Jest też jednak parę osób, które już troszkę przechodziły swój termin - crescent, serenely, magia i sharlotka.
A jak tam pierożkowa, urodziła już? Bo na wczoraj miała termin.
U nas większość to cesarki. I były chyba planowane wcześniej? jeśli planowane to średnia jest zaburzona
Cytat:
Napisane przez TinaTatina Pokaż wiadomość
Heloł ja dziś już po labo - na szczęście tylko mocz i po małych zakupach. umówiłam się dziś do dermatologa z tą moją wysypką, bo sobie pomyślałam, że cholera wie czy urodzę za 3 dni, czy za 3 tygodnie. Niby to swędzenie jest do zniesienia i spać też się da, ale jeśli mam rodzic za dłuższy czas to trochę się z tym umęczę. Ciekawa jestem co mi powie...
Dobrze, że idziesz. Nigdy nie wiadomo co się przypałęta
Cytat:
Napisane przez orchidea30 Pokaż wiadomość
Dziewczyny patrzycie na terminy z usg czy z om? U mnie jest tydzień różnicy.
Ja z USG miałam termin na 1.08, z OM na 3.08. a według moich obliczeń 15.08 Rozrzut jest

Właśnie wróciłam z KTG. Skurczy brak mimo bólu podbrzusza szyjki nie sprawdzała, poprosiłam o masaż szyjki ( ) coby się wreszcie ruszyło, to powiedziała, że nie praktykuje takich rzeczy skąd ja wzięłam tę lekarkę? zmieniła też plany, mam mieć jeszcze jedno KTG we środę i dopiero wtedy dostanę skierowanie do szpitala. Niech coś się wreszcie ruszy!

Nawet pełnia nie działa na mego małego. Spał całą noc a tak to fika, że mnie budzi
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 10:34   #1969
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Dzień dobry
Tina sierpniowka to sierpniowka, nie leć w kulki z tym wrzesniem

Ja też już miałam dość. Fajnie jak jest jakiś czas a nie okrągłe 9 miesięcy!

Dziś już wstałam, byłam pod prysznicem i mam w miarę możliwości wietrzyc ranę i dawać jej oddychać. Na 99%W środę wychodzimy Ale żeby nie było za kolorowo, mam problem z mlekiem muszę kupić laktator bo chce żeby mały pil moje mleko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez yabadabadooo
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:40
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-07, 11:09   #1970
Lalalandia
Rozeznanie
 
Avatar Lalalandia
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 626
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Tina sierpniowka to sierpniowka, nie leć w kulki z tym wrzesniem

Ja też już miałam dość. Fajnie jak jest jakiś czas a nie okrągłe 9 miesięcy!

Dziś już wstałam, byłam pod prysznicem i mam w miarę możliwości wietrzyc ranę i dawać jej oddychać. Na 99%W środę wychodzimy Ale żeby nie było za kolorowo, mam problem z mlekiem muszę kupić laktator bo chce żeby mały pil moje mleko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ze już dzisiaj jest lepiej a mleko laktatorem napewno pobudzisz. Na początku chyba każda z nas ma problem z karmieniem kwestia czasu
Lalalandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 11:24   #1971
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Najgorsze jest to, że mam koleżankę która miała.mleka tyle, że pół wsi by wykarmila a nie dawała swojemu synkowi bo stwierdziła, że nie chce mieć worków z mlekiem w proszku za parę lat a ja tak bardzo bym chciała i muszę się mega o to starać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 11:27   #1972
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Ok dzięki. Czyli w razie czego jest taka opcja. Super. 👍☺️

Patrząc na nasze statystyki to większość do tej pory urodzonych dzidzioli rodzi się średnio tydz wcześniej.
Polemizowałabym. Te wcześniejsze to przeważnie CC, SN jak na razie albo w termin, albo już przechodzone... Sporo nas jest.

Po wizycie u doktorka w sumie bez rewelacji. KTG senne, jeden skurcz się odnotował na skali - piorunujące 30. Szyjka niby wygląda jeszcze lepiej niż ostatnio, bo jej struktura się zmieniła na miękką, otwartą, rozwarcie dalej na półtora palca. Niby półtorej godziny porodu za mną. W nocy miałam znowu skurcze, męczyły mnie od 3 - bardziej bolesne od sobotnich. Czekałam tylko na ich regularność, bo już myślałam że się zawiniemy na IP. Zasnęłam z umęczenia i od 8 już doopa blada, ustało. Lekarz mówi, że to dobrze że już są skurcze, że teraz trzeba czekać na regularną akcję i powinno to wtedy potrwać do 4 godzin i będzie po wszystkim. Mam zwolnienie do czwartku, znowu mi wieści że się nie zobaczymy. Bo mogę zacząć rodzić nawet dziś - nikt nie wie. Męża dalej w obroty, bo ewidentnie pomaga.

sharlotka87, też dzisiaj na KTG miałam bóle, ale nie skurcze. A jak skurcz był, to nawet nie tak mocny jak się wydawał (no bo nędzna 30), choć mnie bolał. Może to przez to, że czułam go w podbrzuszu, a nie przy czujce.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 11:33   #1973
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Tina sierpniowka to sierpniowka, nie leć w kulki z tym wrzesniem

Ja też już miałam dość. Fajnie jak jest jakiś czas a nie okrągłe 9 miesięcy!

Dziś już wstałam, byłam pod prysznicem i mam w miarę możliwości wietrzyc ranę i dawać jej oddychać. Na 99%W środę wychodzimy Ale żeby nie było za kolorowo, mam problem z mlekiem muszę kupić laktator bo chce żeby mały pil moje mleko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przystawiaj, przystawiaj i przystawiaj, no i uwierz ze mleko bedzie, bo siara jest na pewno Szpital nie ma swoich laktatorow?
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 11:34   #1974
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Ok to moje statystyki w takim razie się rozmyły 😉
Trzymam kciuki żeby ta akcja u Was w końcu konkretnie się rozwinęła.
U mnie na razie dziś jakoś taki dziwny i twardy brzuch. Ale bardziej mnie boli i ciągnie jak na dwojeczke niż na cokolwiek innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 12:18   #1975
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

No ja dzisiaj to umieram. Wróciłam z ktg i nawet nie mam siły ugotować obiadu. A mąż prosił o dobry,bo jutro jadę do szpitala....muszę się jakoś ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 12:32   #1976
Lalalandia
Rozeznanie
 
Avatar Lalalandia
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 626
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

A ja się ostatnio doczytałam ze upały mogą wpłynąć na wcześniejszy poród... - nie czytam już tych bzdur internetowych.
Lalalandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 12:53   #1977
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Po wizycie u doktorka w sumie bez rewelacji. KTG senne, jeden skurcz się odnotował na skali - piorunujące 30. Szyjka niby wygląda jeszcze lepiej niż ostatnio, bo jej struktura się zmieniła na miękką, otwartą, rozwarcie dalej na półtora palca. Niby półtorej godziny porodu za mną. W nocy miałam znowu skurcze, męczyły mnie od 3 - bardziej bolesne od sobotnich. Czekałam tylko na ich regularność, bo już myślałam że się zawiniemy na IP. Zasnęłam z umęczenia i od 8 już doopa blada, ustało. Lekarz mówi, że to dobrze że już są skurcze, że teraz trzeba czekać na regularną akcję i powinno to wtedy potrwać do 4 godzin i będzie po wszystkim. Mam zwolnienie do czwartku, znowu mi wieści że się nie zobaczymy. Bo mogę zacząć rodzić nawet dziś - nikt nie wie. Męża dalej w obroty, bo ewidentnie pomaga.

sharlotka87, też dzisiaj na KTG miałam bóle, ale nie skurcze. A jak skurcz był, to nawet nie tak mocny jak się wydawał (no bo nędzna 30), choć mnie bolał. Może to przez to, że czułam go w podbrzuszu, a nie przy czujce.
Ja mam już dość chodzę zła jak osa.
Trzymam kciuki by się szybko u ciebie ruszyło. Niech chociaż jedna się już nie męczy
Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że mam koleżankę która miała.mleka tyle, że pół wsi by wykarmila a nie dawała swojemu synkowi bo stwierdziła, że nie chce mieć worków z mlekiem w proszku za parę lat a ja tak bardzo bym chciała i muszę się mega o to starać
Tak jak Judka mówi: przystawiaj jak najwięcej. Sutek z całą otoczką,wtedy organizm wie ile dziecię je. Będziesz miała tyle mleka ile mały potrzebuje, ale musisz go przystawiać by piersi wiedziały ile go tam szykować Wszystko jest w głowie , dasz radę i będziesz miała rzekę mleka
Cytat:
Napisane przez Lalalandia Pokaż wiadomość
A ja się ostatnio doczytałam ze upały mogą wpłynąć na wcześniejszy poród... - nie czytam już tych bzdur internetowych.
A weź. Ja już mam dość słuchania: "chodź po schodach, jedz pikantne, sprzątaj, poseksuj sobie" NIC NIE DZIAŁA.
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 13:07   #1978
Lalalandia
Rozeznanie
 
Avatar Lalalandia
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 626
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Ja mam już dość chodzę zła jak osa.
Trzymam kciuki by się szybko u ciebie ruszyło. Niech chociaż jedna się już nie męczy

Tak jak Judka mówi: przystawiaj jak najwięcej. Sutek z całą otoczką,wtedy organizm wie ile dziecię je. Będziesz miała tyle mleka ile mały potrzebuje, ale musisz go przystawiać by piersi wiedziały ile go tam szykować Wszystko jest w głowie , dasz radę i będziesz miała rzekę mleka

A weź. Ja już mam dość słuchania: "chodź po schodach, jedz pikantne, sprzątaj, poseksuj sobie" NIC NIE DZIAŁA.
No ja się nie dziwie ze się wkurzasz.. już kilka dni po terminie i nic się nie dzieje
Podobno trzeba ananasa jesc a i nie seksic się bo wczoraj znalazłam jakis artykuł gdzie zrobili badania i dziewczyny które pod koniec ciazy się seksily to okazuje się ze rodziły później niż te co tego nie robily wiec No cóz nie wiadomo już w co wierzyć. Ale z tym ananasem to często piszą ze jest dobry na wywoływanie chyba trzeba będzie codziennie puszeczkę otworzyć
Lalalandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 13:13   #1979
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Polemizowałabym. Te wcześniejsze to przeważnie CC, SN jak na razie albo w termin, albo już przechodzone... Sporo nas jest.

Po wizycie u doktorka w sumie bez rewelacji. KTG senne, jeden skurcz się odnotował na skali - piorunujące 30. Szyjka niby wygląda jeszcze lepiej niż ostatnio, bo jej struktura się zmieniła na miękką, otwartą, rozwarcie dalej na półtora palca. Niby półtorej godziny porodu za mną. W nocy miałam znowu skurcze, męczyły mnie od 3 - bardziej bolesne od sobotnich. Czekałam tylko na ich regularność, bo już myślałam że się zawiniemy na IP. Zasnęłam z umęczenia i od 8 już doopa blada, ustało. Lekarz mówi, że to dobrze że już są skurcze, że teraz trzeba czekać na regularną akcję i powinno to wtedy potrwać do 4 godzin i będzie po wszystkim. Mam zwolnienie do czwartku, znowu mi wieści że się nie zobaczymy. Bo mogę zacząć rodzić nawet dziś - nikt nie wie. Męża dalej w obroty, bo ewidentnie pomaga.

sharlotka87, też dzisiaj na KTG miałam bóle, ale nie skurcze. A jak skurcz był, to nawet nie tak mocny jak się wydawał (no bo nędzna 30), choć mnie bolał. Może to przez to, że czułam go w podbrzuszu, a nie przy czujce.
Trza porządnie tego męża wziąć w obroty
Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Przystawiaj, przystawiaj i przystawiaj, no i uwierz ze mleko bedzie, bo siara jest na pewno Szpital nie ma swoich laktatorow?
Z tego co widziałam, to szpitalne laktatory pamiętają Gomułkę (albo są tak bardzo zadbane i uszanowane ) Więc zdecydowanie wolę poswiecic stowke i mieć swój bo gdy juz mi nie będzie potrzebny, rodzeństwo tz pewnie doczeka sie dzieciaczkow więc nie zmarnuje sie
Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
No ja dzisiaj to umieram. Wróciłam z ktg i nawet nie mam siły ugotować obiadu. A mąż prosił o dobry,bo jutro jadę do szpitala....muszę się jakoś ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pochwal sie co dobrego upichcilas biedaczynko. Jak badania?
Cytat:
Napisane przez Lalalandia Pokaż wiadomość
A ja się ostatnio doczytałam ze upały mogą wpłynąć na wcześniejszy poród... - nie czytam już tych bzdur internetowych.
Lo fest, to powinnyśmy wszystkie urodzić przy pierwszej fali upałów w lipcu razem z Oriane

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Tak jak Judka mówi: przystawiaj jak najwięcej. Sutek z całą otoczką,wtedy organizm wie ile dziecię je. Będziesz miała tyle mleka ile mały potrzebuje, ale musisz go przystawiać by piersi wiedziały ile go tam szykować Wszystko jest w głowie , dasz radę i będziesz miała rzekę mleka
Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie! Wszystkie są dla mnie bardzo cenne i wszystkie wykorzystam i każdej wypróbuję. Za bardzo mi zależy na kp żeby odpuścić bez walki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 13:16   #1980
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Kotlety. Dla mojego męża dobry obiad to mięso....ktg nic nie wykazało. Choć znowu przepowiadacze w domu zaczęły się odzywać....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-16 22:18:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.