Dżins i maszyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-01, 22:20   #1
tania87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Question

Dżins i maszyna


witam drogie wizażanki!


długo sie wahałam czy pisać z taką "pierdółką", ale w końcu upływający czas mnie przycisnął

otóż mam problem...jestem początkująca w szyciu, dopiero zaczynam rozgryzać mą maszynę i zamierzam aktualnie przerobić spodnie na spódnicę...materiał oczywiście dżins. I oto pojawia się moje pytanie- czy dżins trzeba szyć jakąś specjalną igłą, znaczy grubszą niż do "łatwiejszych" tkanin?jakiego ściegu tzreba (powinnam) użyc? Moje dziwne pytanie wynika z faktu zgubienia przeze mnie instrukcji...a wiem, że nie na każdej maszynie można szyć dżins

wizja ręcznego dziubania spódnicy nie nastraja mnie zbyt optymistycznie...

aha dodam, że jestem posiadaczką maszyny Łucznik 2003 (Julita). Może któraś z forumowiczek mi pomoże...tam jest tyle różnych przełączników, tyle funkcji pewnie...a dom cały przetrzepany w poszukiwaniu instrukcji obsługi
tania87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 23:22   #2
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Dżins i maszyna

Cytat:
Napisane przez tania87 Pokaż wiadomość
I oto pojawia się moje pytanie- czy dżins trzeba szyć jakąś specjalną igłą, znaczy grubszą niż do "łatwiejszych" tkanin?

co do igły, są specjalne igły do jeansu / niebieskie /

http://bazardekoracji.pl/go/_info/?i...0ac1481f82f899

co do rozmiaru... jeans też ma różną grubość, trudno doradzić nie widząc materiału

ja oprócz specjalnych igieł używam nici kaletniczych

maszynę mam starą Victorię, ma humorki do jeansu raz szyje... innym razem nieee

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2007-07-01 o 23:45
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 23:34   #3
tania87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: Dżins i maszyna

No widzisz- taka podstawowa wiadomość odnośnie igły a ja bladego pojęcia nie miałam o takich igłach
w dodatku mam takie w domu...
dzieki
tania87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 23:42   #4
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Dżins i maszyna

nałamałam dziesiątki igieł ... zanim mi powiedziano , że są niebieskie

do streczu / tkanin z laycrą, dzianin.../ żółte igły , tak przy okazji
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 23:46   #5
tania87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: Dżins i maszyna

dobrze wiedziec,
pewnie się przyda na przyszlość

ah jak ja załuje tej mojej instrukcji
tania87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 14:58   #6
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Dżins i maszyna

Właśnie zakupiłam wszystko co potrzebne, żeby uszyć moje pierwsze dżinsy. Mam nadzieję, że się udadzą. Tymczasem podzielę się tym, co przeczytałam, że przydaje się przy szyciu dżinsu:

- wymieniona w tym wątku specjalna igła do dżinsu z niebieskim oznaczeniem (tu są chyba w dobrej cenie: http://www.eti.com.pl/?q=item&id=43 ),

- ozdobne stebnowanie (tu jest artykuł po angielsku: http://www.taunton.com/threads/pages/t00023.asp ); można zastosować podwójne lub modne teraz potrójne stebnowanie przy użyciu podwójnej lub potrójnej igły (może być ciężko bez uprzedniego odwołania się do instrukcji od maszyny do szycia; na mojej należy szyć ściegiem zygzakowym o szerokosci 0, upewniwszy się, że obie igły mieszczą się w otworze stopki); są specjalne, grubsze nici do szwów ozdobnych w różnych kolorach, np. klasyczny bursztynowy (np. Gutermann nr 446 bodajże, polecano mi też polskie podobne), które nawleka się do igły, a do bębenka nawija się zwykłą nić uniwersalną.

- podkładka do przeszywania zgrubień jest niezastąpiona np. przy podwijaniu (tu jest filmik jak jej używać: http://www.husqvarnaviking.com/media...main775_en.asp trzeba kliknąć, aby kontynuować, potem weść w Sewing > Sewing Techniques > Jeans Hem).

- niektóre maszyny nie dają rady normalnie przeszyć wielu warstw dżinsu np. na szwie przy podwijaniu, ale udaje się to przy ręcznym obrocie koła.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 12:41   #7
grygana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1
GG do grygana
Dot.: Dżins i maszyna

Hej dziewczyny.
tania87 nie martw sie ja też jeszcze o wielu rzeczach nie mam pojęcia i bardzo się ciesze że powstaja takie stronki gdzie można się doradzić osób które juz maja jakies pojecie bo ja należe do osób które maja minimalne pojecie ale kilka rzeczy mam na koncie które uszylam sama Posiadam maszyne Łucznik Julita 2003 i też na początku mialam problem co do czego słuzy i dalej mam ponieważ zgubila mi sie instrukcja i nadal nie wiem co i jak.
Acha Malinka na zdjeciu masz fajnego aniołka czy masz na niego wzór jak go zrobić.
Pozdrawiam
grygana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.