Szampony koloryzuj±ce, szamponetki - pytania, problemy - w±tek zbiorczy - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-05-25, 16:39   #2491
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez liliputka:) Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam pytanie. Mo¿e pad³o juz ono w tym w±tku, ale nie chce mi siê przewalaæ wszystkich postów bo bardzo d³ugo by mi to zajê³o.

U¿ywaj±c szamponetki to naturalne, ze podczas mycia zmywa siê, ale co zrobiæ gdy np. jest deszcz, a my mamy jasn± bluzkê i kolor ten skapuje na ni±. Co mo¿na zrobiæ, aby woda z w³osów nie zawiera³a barwnika? Mam nadzieje, ¿e wiecie o co mi chodzi Niedawno by³am na basenie, a pózniej od razu sz³am na masa¿ w stroju k±pielowym i mokrymi w³osami. Okropnie to wygl±da³o, gdy kolor skapywa³ mi wprost na fotel do masa¿u () Macie na to jak±s radê?
Tak, stosuj farbê A tak na serio to w³a¶nie zawsze mnie zastanawia³o co siê dzieje po szamponetce jak nas deszcz z³apie...
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-25, 17:30   #2492
liliputka:)
Raczkowanie
 
Avatar liliputka:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, stosuj farbê A tak na serio to w³a¶nie zawsze mnie zastanawia³o co siê dzieje po szamponetce jak nas deszcz z³apie...

Ale szamponetkê u¿ywam tylko okazjonalnie i trzyma mi siê oko³o 7 myæ. Po farbie s± niestety odrosty szamponetka by³aby wrêcz idealnym rozwi±zaniem gdyby w³a¶nie nie to "kapanie kolorem" w ró¿nych sytuacjach ;/
liliputka:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-25, 17:57   #2493
izunia332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

heh dziêki Kachula82 byæ mo¿e , ¿e zejdzie

Edytowane przez izunia332
Czas edycji: 2010-05-25 o 18:00
izunia332 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-25, 18:15   #2494
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Nawet na ich stronie nie ma napisane do ilu ale podejrzewam, ¿e jaki¶ 24 bo to w koñcu szampon w nazwie a nie szamponetka czy farba.

Lea88 ja walcze z nierówno¶ciami od czasu baleja¿u u fryzjera. Najpierw chcia³am blond ale po tym jak straci³am prawie po³owê w³osów i zniszczy³am je doszczêtnie to przerzuci³a m siê na ciemny kolor, ³atwiejszy w uzyskaniu. Krzywe krycie zrobi³am sobie najpierw farb± Palette a potem zielony kolor który zacz±³ siê wy³aniaæ przy wyp³ukiwaniu farby przykry³am szamponetk± ale i ta zmy³a siê strasznie szybko a nawet ona dobrze nie pokry³a tych mocno rozja¶nionych miejsc. Joanna i tak ¶wietnie sobie poradzi³a bo najpierw k³ad³am na te jasne miejsca. Ale i te z³apa³a ja¶niej ni¿ resztê no ale czego siê mog³am spodziewaæ, równego koloru przy ciemnych i jasnych w³osach? Mia³am ju¿ wiele firm na g³owie i narazie ta najdelikatniej siê obesz³a przy farbowaniu. Zobaczê co dalej. Jak bêdzie ostro siê wyp³ukiwaæ to ju¿ chyba walnê farbê i poproszê kogo¶ do nak³adania aby wszystko równo by³o pokryte Poza tym ja wcale nie chcê zmywania siê koloru Dla mnie nie zmywalny szampon to i tak lepsza alternatywa ni¿ farbowanie farb±. Dawno temu by³o to Palette Shampoo ale mam jednak zbyt os³abione w³osy na szamponik tej firmy. Mo¿e kiedy¶...
No a ja przesalam juz farbowac bo mam z przodu prawie czarne pasma (a mialam jednolity kolor wlosow, to bylo moje 4 farbowanie Joanna, tym samym odcieniem). Reszta koloru sie zmyla juz prawie, a te jak byly prawie czarne tak sa.
Moja mam uzywala Joanny ale farby orzechowy braz i wychodzilo jej to samo po ktoryms farbowaniu.
Do tej pory kladlam wszystkie szampony i farby na roznokolorowe wlosy i nigdy cos takiego mi sie nie zdazylo, wiec dlatego poddalam sie, skoro na jednolitym kolorze mam jakies plamy
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-25, 18:56   #2495
gabi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

a ja w³a¶nie wróci³am od fryzjera. mia³am ¶ci±gany kolor i mam rudo - br±zowe w³osy jak moja fryzjerka zapyta³a, czym farbowa³am w³osy wcze¶niej i jak powiedzia³am, ¿e szamponami, to siê za g³owê z³apa³a
__________________
Mog³abym cytowaæ Ciê godzinami, wszystko zapisane mam w pamiêci.
gabi93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-25, 19:07   #2496
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi93 Poka¿ wiadomo¶æ
a ja w³a¶nie wróci³am od fryzjera. mia³am ¶ci±gany kolor i mam rudo - br±zowe w³osy jak moja fryzjerka zapyta³a, czym farbowa³am w³osy wcze¶niej i jak powiedzia³am, ¿e szamponami, to siê za g³owê z³apa³a
Tak to ju¿ jest z fryzjerami. Nic im siê nie podoba jak nie robi siê tego u nich. A mo¿e wiesz czemu siê za g³owê z³apa³a? Co takiego jest z³ego w szamponach?

Lea88 ja tak my¶la³am, ¿e jak po³o¿y³am szampon to w³osy wyg³adzi³am na ma³y koczek na czubku i tak zostawi³am i jak tak patrzê to w³a¶nie tak mam ten "baleja¿" na pasmach, które by³y skrêcone i ugniecione. Nastêpnym razem zostawiê w³osy wisz±ce sobie luzem i okryjê siê ca³a rêcznikiem aby siê nie ubrudziæ i zobaczê. Jak kolor bêdzie nie jednolity to ju¿ nie wiem. Bêdê poszukiwaæ czego¶ innego albo wracam do palette shampoo. Chocia¿ tam mia³am farbowanie raz na 3 miesi±ce bo kolor (ciemna czekolada) siê trzyma³ a odrosty nie rzuca³y siê tak w oczy.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-25, 21:18   #2497
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Kachula82- ja tez trzymalam w koczku.. ale do tej pory zawsze tak robilam i nigdy nic sie nie dzialo. To farbowanie bylo wyjatkowo nieudane, a ogole wlosy byly po nim strasznie zniszczone :/. Teraz zrobilam wlosy Castingiem 700 ciemny blond i jestem srednio zadowolana. Odrosty widac, chociaz nie strasznie, pokrylo calosc niby, ale konce sa dosc ciemne. Zobaczymy co bedzie jak sie zmyje, bo zawsze Casting strasznie rozjasnia mi wlosy. Szkoda, ze kolor jest zimny, chociaz w miare naturalny.
Mam ochote wyprobowac Color & Gloss Palette, ale na razie musze poczekac jak rozjasnia mi sie wlosy i pojawi sie na temat kolorow ktore mnie interesuje nowe opinie (chodzi mi o Tofee, Imbir , Karmel)
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 05:26   #2498
gabi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

szampon bardzo g³êboko wnika a strukturê w³osa i by³ problem ze ¶ci±gniêciem koloru, ale jako¶ siê uda³o i jestem bardzo zadowolona z koloru

¶migam do szko³y.
__________________
Mog³abym cytowaæ Ciê godzinami, wszystko zapisane mam w pamiêci.
gabi93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-26, 06:00   #2499
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi93 Poka¿ wiadomo¶æ
szampon bardzo g³êboko wnika a strukturê w³osa i by³ problem ze ¶ci±gniêciem koloru, ale jako¶ siê uda³o i jestem bardzo zadowolona z koloru

¶migam do szko³y.
A co Palette posz³o w ruch? Mi fryzjer bez problemu rozja¶ni³ w³osy po ciemnej czekoladzie palette. Jasne ¿e nie by³a to platyna ale bardziej z³ote ale gdy ju¿ odrosty siê wyrówna³y i powoli ¶cina³am koñce by³o ju¿ jasno. Nie wiem sk±d inni fryzjerzy maj± takie problemy. Ja chodzê do zwyk³ego ma³ego zak³adu na osiedlu. I dodam, ¿e poza koñcówkami lekko przesuszonymi (od razu do ¶ciêcia) nie mia³am zniszczonych w³osów jak to niektórzy fryzjerzy robi± aby tylko do ja¶niutkiego blondu klientce zej¶æ. Mnie od razu uprzedzono, ¿e do platynki trzeba poczekaæ a ogólnie w 3 baleja¿e zesz³am do w miarê równego blondu. Poniewa¿ to by³ baleja¿ nie mia³am go tylko jednolitego.

---------- Dopisano o 07:00 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Cytat:
Napisane przez lea88 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ochote wyprobowac Color & Gloss Palette, ale na razie musze poczekac jak rozjasnia mi sie wlosy i pojawi sie na temat kolorow ktore mnie interesuje nowe opinie (chodzi mi o Tofee, Imbir , Karmel)
Tu jest parê zdjêæ i opinii: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=palette
Jaki¶ nowych za specjalnie nie ma ale to palette, wiec trzeba spodziewaæ sie ciemnych w³osków prawie zawsze
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-26, 17:25   #2500
gabi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

niee, ja u¿ywa³am loreal casting i mia³am czarne w³osy. i po wszystkich zabiegach które wczoraj przesz³am nie mam nawet przesuszonych koñcówek, a co wiêcej, odnoszê wra¿enie, ¿e mam ³adniejsze w³osy ni¿ mia³am.
__________________
Mog³abym cytowaæ Ciê godzinami, wszystko zapisane mam w pamiêci.
gabi93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-26, 21:09   #2501
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Tu jest parê zdjêæ i opinii: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=palette
Jaki¶ nowych za specjalnie nie ma ale to palette, wiec trzeba spodziewaæ sie ciemnych w³osków prawie zawsze
Akurat z tych kolorow, ktore ja chce sa moze 2 zdjecia :/. No i one na bank nie wychodza ciemno. Ale boje, ze wyjda za bardzo rudo i jasno wlasnie. Nigdy nie wybieram odcieni brazu, wiec nie mam sie co martwic, ze wyjdzie czarno (nigdy nic takiego mi nie wyszlo- poza tymi pasmami kilkoma po Joannie).

No i faktycznie po Castingu wlosy sa piekne. Pieknie lsnia jeszcze wiele tygodni, ale kolor sie strasznie zmywa
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 21:30   #2502
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lea88 Poka¿ wiadomo¶æ
Akurat z tych kolorow, ktore ja chce sa moze 2 zdjecia :/. No i one na bank nie wychodza ciemno. Ale boje, ze wyjda za bardzo rudo i jasno wlasnie. Nigdy nie wybieram odcieni brazu, wiec nie mam sie co martwic, ze wyjdzie czarno (nigdy nic takiego mi nie wyszlo- poza tymi pasmami kilkoma po Joannie).

No i faktycznie po Castingu wlosy sa piekne. Pieknie lsnia jeszcze wiele tygodni, ale kolor sie strasznie zmywa
No mi po Joannie na razie w³oski sie podobaj± bo s± miêciutkie, nie pl±cz± siê, no chyba, ¿e mnie wiatr porz±dnie trzepnie na dworze.
Casting dla mnie za drogi jak na szampon (bo to w koñcu koloryzacja bez amoniaku) co siê zmywa.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-27, 00:01   #2503
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Z tym, ze po Joannie wlosy sa ladne tez sie zgodze, aczkolwiek po 4 farbowaniu bylu strasznie sztywne i suche. Musialam je od razu umyc, bo inaczej tragedia. Ale potem bylo ok i nadal na dole polysk byl ladny. Ale chyba bardziej przesuszaly sie jak po Castingu.. Tyle, ze Casting strasznie rozjasnial wlosy (kazdy kolor) i zmywal sie po tygodniu u mnie.. no i ta cena :/.
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-27, 09:15   #2504
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomo¶ci: 14 308
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
No mi po Joannie na razie w³oski sie podobaj± bo s± miêciutkie, nie pl±cz± siê, no chyba, ¿e mnie wiatr porz±dnie trzepnie na dworze.
Casting dla mnie za drogi jak na szampon (bo to w koñcu koloryzacja bez amoniaku) co siê zmywa.
Raczej siê jednak nie zmywa
Cytat:
Napisane przez lea88 Poka¿ wiadomo¶æ
Z tym, ze po Joannie wlosy sa ladne tez sie zgodze, aczkolwiek po 4 farbowaniu bylu strasznie sztywne i suche. Musialam je od razu umyc, bo inaczej tragedia. Ale potem bylo ok i nadal na dole polysk byl ladny. Ale chyba bardziej przesuszaly sie jak po Castingu.. Tyle, ze Casting strasznie rozjasnial wlosy (kazdy kolor) i zmywal sie po tygodniu u mnie.. no i ta cena :/.

Mo¿e to zale¿y od rodzaju w³osów. Nie mam pojêcia. ¯e trochê wysusza to siê zgodzê, ale mi sie trzyma prawie jak farba.
Ja ostatni raz nak³ada³am castinga i to rudego gdzie¶ w listopadzie. O d tamtej pory chcia³am go jak najbardziej zmyæ, ¿eby po³o¿yæ farbê i tylko szamponetkê od czasu do czasu nak³ada³am ¿eby z³agodziæ wygl±d odrostów. I ten casting wcale nie traci na intensywno¶ci. Minimalnie zja¶nia³ od na³o¿enia, ale w³osy nadal mam zdecydowanie rude.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od ma³py,
rude pochodz± od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-27, 09:35   #2505
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Poka¿ wiadomo¶æ
Raczej siê jednak nie zmywa


Mo¿e to zale¿y od rodzaju w³osów. Nie mam pojêcia. ¯e trochê wysusza to siê zgodzê, ale mi sie trzyma prawie jak farba.
Ja ostatni raz nak³ada³am castinga i to rudego gdzie¶ w listopadzie. O d tamtej pory chcia³am go jak najbardziej zmyæ, ¿eby po³o¿yæ farbê i tylko szamponetkê od czasu do czasu nak³ada³am ¿eby z³agodziæ wygl±d odrostów. I ten casting wcale nie traci na intensywno¶ci. Minimalnie zja¶nia³ od na³o¿enia, ale w³osy nadal mam zdecydowanie rude.
No tak, bo poblask koloru pozostaje, ale u mnie kazdy jasnieje po tygodniu i staje sie rudy- nie wazne czy to braz, czy cos innego :/. Odrosty widac, bo wlosy po prostu utleniaja sie na rudo . To mi sie wlasnei w nim nie podoba
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-27, 12:58   #2506
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

To chyba zale¿y od w³osów. Innym casting zostaje a innym w tydzieñ ginie.

Ja jestem po myciu g³owy i nadal intensywny kolor siê utrzymuje. W³osy nadal miêkkie, g³adkie, takie sypi±ce siê - jak ja to uwielbiam. Woda br±zowa lecia³a ale czy du¿o czy ma³o to ciê¿ko mi powiedzieæ bo nie pamiêtam ju¿ jak by³o to ponad 5 lat temu gdy palette stosowa³am. Na razie jest ok. W³osami non stop siê zachwycam ale musicie mi wybaczyæ bo po 5 latach rozja¶niania nie by³y wcale do zachwytu. Ale za to teraz...
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-28, 09:02   #2507
lenka611
Raczkowanie
 
Avatar lenka611
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 105
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Wiecie mo¿e jak± farb± otrzymam podobny kolor?? Z tego co patrzy³am ma³o jest takich. Mój obecny kolor w³osów to br±z. Bêdê wdziêczna za podpowied¼
__________________
"Najwiêksz± m±dro¶ci± jest umiejêtno¶æ panowania nad w³asn± g³upot±"
lenka611 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-28, 10:38   #2508
izunia332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

"Kachula82 napisa³a;Tak, stosuj farbê A tak na serio to w³a¶nie zawsze mnie zastanawia³o co siê dzieje po szamponetce jak nas deszcz z³apie..." Mnie raz deszcz z³apa³ a mia³am akurat szamponetk± na ¶liwkê zrobione, pó³ twarzy fioletowe, szyja no i bia³a bluzka. Bluzka do wyrzucenia by³a, i juz nie robiê szamponetkami w³osów

Edytowane przez izunia332
Czas edycji: 2010-05-28 o 10:41
izunia332 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-28, 16:44   #2509
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez izunia332 Poka¿ wiadomo¶æ
"Kachula82 napisa³a;Tak, stosuj farbê A tak na serio to w³a¶nie zawsze mnie zastanawia³o co siê dzieje po szamponetce jak nas deszcz z³apie..." Mnie raz deszcz z³apa³ a mia³am akurat szamponetk± na ¶liwkê zrobione, pó³ twarzy fioletowe, szyja no i bia³a bluzka. Bluzka do wyrzucenia by³a, i juz nie robiê szamponetkami w³osów
to ja nie wiem jak to robicie Ja zawsze robie wlosy szamponetkami, szamponami 24 mycia i nic nigdy mi nie pobrudzilo nawet recznika po myciu ! (no moze poza tym pierwszym gdzie sie zmywa szampon z wlosow).
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 16:55   #2510
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 1 111
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka611 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiecie mo¿e jak± farb± otrzymam podobny kolor?? Z tego co patrzy³am ma³o jest takich. Mój obecny kolor w³osów to br±z. Bêdê wdziêczna za podpowied¼
najlepiej wybraæ profesjonaln± farbê(szampon). zwykle jest ca³a gama rudych i czerwonych odcieni. w za³±czniku kawa³ek palety matrix colorsync. ale w zasadzie ka¿dy profesjonalny produkt ma mnóstwo czerwonych odcieni do wyboru
rapunzel8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-28, 17:33   #2511
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomo¶ci: 14 308
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lea88 Poka¿ wiadomo¶æ
to ja nie wiem jak to robicie Ja zawsze robie wlosy szamponetkami, szamponami 24 mycia i nic nigdy mi nie pobrudzilo nawet recznika po myciu ! (no moze poza tym pierwszym gdzie sie zmywa szampon z wlosow).
Mi te¿ nic podobnego nigdy siê nie zdarzy³o. A u¿ywa³am ró¿nych produktów, ró¿nych marek.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od ma³py,
rude pochodz± od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-29, 08:46   #2512
liliputka:)
Raczkowanie
 
Avatar liliputka:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Poka¿ wiadomo¶æ
Mi te¿ nic podobnego nigdy siê nie zdarzy³o. A u¿ywa³am ró¿nych produktów, ró¿nych marek.


Dizewczyny to zdrad¼cie ten cudowny sposób jak Wy to robicie?
Jak d³ugo sp³ukujecie szamponetke? ja juz próbowa³am róznych sposobów i niegdy nic nie zadzia³a³o. Próbowa³am d³ugo sp³ukiwaæ szampon ale nic to nie da³o-sp³ukiwa³am zimn± wod± aby zamkn±æ ³uski w³osów i równie¿ nic.



Edytowane przez liliputka:)
Czas edycji: 2010-05-29 o 08:47
liliputka:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-29, 10:48   #2513
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 880
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez liliputka:) Poka¿ wiadomo¶æ
Dizewczyny to zdrad¼cie ten cudowny sposób jak Wy to robicie?
Jak d³ugo sp³ukujecie szamponetke? ja juz próbowa³am róznych sposobów i niegdy nic nie zadzia³a³o. Próbowa³am d³ugo sp³ukiwaæ szampon ale nic to nie da³o-sp³ukiwa³am zimn± wod± aby zamkn±æ ³uski w³osów i równie¿ nic.


Ja splukuje dotad az woda przestanie byc az taka bardzo brudna. Nie robie zadnych specjalnych rzeczy. Mozna na koniec sprobowac plukanki z octu, bo podobno ona zatrzymuje kolor (ubrania sie tak plucze i tez nei farbuja potem). Moze po prostu to zalezy od struktury wlosow. Chociaz mi sie nawet farby zmywaja z wlosow po tygodniu :P, wiec teoretycznie tez powinnam miec plamy.
lea88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-30, 21:40   #2514
kurola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Witam wszystkie
Poniewa¿ jestem nowa na forum i jeszcze nie do koñca rozgryz³am jego dzia³anie, piszê w tym miejscu. Byæ mo¿e by³ ju¿ opisany przypadek podobny do mojego, ale jednak co kobieta, to problem, wiêc piszê:
Mam dosyæ d³ugie, do po³owy pleców, w³osy. Naturalny kolor to ciemny blond (ja¶niejszy na koñcach). Na pocz±tku lutego zafarbowa³am je w domu na kolor Pralina z serii L'oreal Casting Creme Gloss (szampon koloryzuj±cy). Poniewa¿ kolor nie z³apa³ prawie w ogóle (zmieni³ siê tylko odcieñ), pod koniec lutego posz³am do fryzjerki z drug± Pralin± (by³am zdziwiona, ¿e starczy³a mi na w³osy jedna). Ona kaza³a dokupiæ jeszcze jedno opakowanie, nakaza³a wybraæ ciemniejszy odcieñ, ¿eby by³o widaæ jak±¶ ró¿nicê. Wybra³am ciemny br±z. Na³o¿y³a mi wiêc te dwie zmieszane farby. Kolor wyszed³ prawie czarny, by³am z niego zadowolona, dopóki mia³am nadziejê, ¿e siê zmyje... Jest ju¿ koniec maja, a kolor sp³uka³ siê trochê (do czekoladowego br±zu), najbardziej denerwuj± mnie jednak kilkucentymetrowe ju¿ odrosty! Wygl±da, jakby odrasta³y mi siwe w³osy, taka jest ró¿nica w kolorach.
Czy jest szansa, ¿e kolor zejdzie sam, skoro ju¿ tak d³ugo siê trzyma? Czy mogê zaryzykowaæ na³o¿enie na istniej±cy ju¿ kolor farby o zbli¿onym odcieniu do mojego naturalnego? Czy farba wtedy z³apie, czy powinnam wybraæ na przyk³ad ja¶niejszy kolor, który w po³±czeniu z ciemnym da mój naturalny kolor? Czy lepiej zdecydowaæ siê na dekoloryzacjê (s³ysza³am, ¿e ¶ci±ga siê wtedy nie tylko farbê, ale i ca³y pigment z w³osów?) Tak czy siak, nie bêdê robiæ tego sama, na pewno pójdê do fryzjera. Nie wiem tylko, ku jakiej opcji siê sk³oniæ.
Bardzo proszê o poradê
kurola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-30, 22:06   #2515
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomo¶ci: 14 308
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kurola Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkie
Poniewa¿ jestem nowa na forum i jeszcze nie do koñca rozgryz³am jego dzia³anie, piszê w tym miejscu. Byæ mo¿e by³ ju¿ opisany przypadek podobny do mojego, ale jednak co kobieta, to problem, wiêc piszê:
Mam dosyæ d³ugie, do po³owy pleców, w³osy. Naturalny kolor to ciemny blond (ja¶niejszy na koñcach). Na pocz±tku lutego zafarbowa³am je w domu na kolor Pralina z serii L'oreal Casting Creme Gloss (szampon koloryzuj±cy). Poniewa¿ kolor nie z³apa³ prawie w ogóle (zmieni³ siê tylko odcieñ), pod koniec lutego posz³am do fryzjerki z drug± Pralin± (by³am zdziwiona, ¿e starczy³a mi na w³osy jedna). Ona kaza³a dokupiæ jeszcze jedno opakowanie, nakaza³a wybraæ ciemniejszy odcieñ, ¿eby by³o widaæ jak±¶ ró¿nicê. Wybra³am ciemny br±z. Na³o¿y³a mi wiêc te dwie zmieszane farby. Kolor wyszed³ prawie czarny, by³am z niego zadowolona, dopóki mia³am nadziejê, ¿e siê zmyje... Jest ju¿ koniec maja, a kolor sp³uka³ siê trochê (do czekoladowego br±zu), najbardziej denerwuj± mnie jednak kilkucentymetrowe ju¿ odrosty! Wygl±da, jakby odrasta³y mi siwe w³osy, taka jest ró¿nica w kolorach.
Czy jest szansa, ¿e kolor zejdzie sam, skoro ju¿ tak d³ugo siê trzyma? Czy mogê zaryzykowaæ na³o¿enie na istniej±cy ju¿ kolor farby o zbli¿onym odcieniu do mojego naturalnego? Czy farba wtedy z³apie, czy powinnam wybraæ na przyk³ad ja¶niejszy kolor, który w po³±czeniu z ciemnym da mój naturalny kolor? Czy lepiej zdecydowaæ siê na dekoloryzacjê (s³ysza³am, ¿e ¶ci±ga siê wtedy nie tylko farbê, ale i ca³y pigment z w³osów?) Tak czy siak, nie bêdê robiæ tego sama, na pewno pójdê do fryzjera. Nie wiem tylko, ku jakiej opcji siê sk³oniæ.
Bardzo proszê o poradê
Nie ma szans na to zeby casting siê ca³kowicie zmy³.
Farba te¿ raczej nie pokryje ciemniejszego koloru. Moze po³o¿ona wielokrotni, ale marne szanse. Najlepiej chyba bêdzie wybraæ sie do fryzjerki.

Co do wydajno¶ci castinga to mi jeden wystarcza³ ¶mia³o na w³osy do pasa.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od ma³py,
rude pochodz± od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-31, 10:11   #2516
karojen24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kurola Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkie
Poniewa¿ jestem nowa na forum i jeszcze nie do koñca rozgryz³am jego dzia³anie, piszê w tym miejscu. Byæ mo¿e by³ ju¿ opisany przypadek podobny do mojego, ale jednak co kobieta, to problem, wiêc piszê:
Mam dosyæ d³ugie, do po³owy pleców, w³osy. Naturalny kolor to ciemny blond (ja¶niejszy na koñcach). Na pocz±tku lutego zafarbowa³am je w domu na kolor Pralina z serii L'oreal Casting Creme Gloss (szampon koloryzuj±cy). Poniewa¿ kolor nie z³apa³ prawie w ogóle (zmieni³ siê tylko odcieñ), pod koniec lutego posz³am do fryzjerki z drug± Pralin± (by³am zdziwiona, ¿e starczy³a mi na w³osy jedna). Ona kaza³a dokupiæ jeszcze jedno opakowanie, nakaza³a wybraæ ciemniejszy odcieñ, ¿eby by³o widaæ jak±¶ ró¿nicê. Wybra³am ciemny br±z. Na³o¿y³a mi wiêc te dwie zmieszane farby. Kolor wyszed³ prawie czarny, by³am z niego zadowolona, dopóki mia³am nadziejê, ¿e siê zmyje... Jest ju¿ koniec maja, a kolor sp³uka³ siê trochê (do czekoladowego br±zu), najbardziej denerwuj± mnie jednak kilkucentymetrowe ju¿ odrosty! Wygl±da, jakby odrasta³y mi siwe w³osy, taka jest ró¿nica w kolorach.
Czy jest szansa, ¿e kolor zejdzie sam, skoro ju¿ tak d³ugo siê trzyma? Czy mogê zaryzykowaæ na³o¿enie na istniej±cy ju¿ kolor farby o zbli¿onym odcieniu do mojego naturalnego? Czy farba wtedy z³apie, czy powinnam wybraæ na przyk³ad ja¶niejszy kolor, który w po³±czeniu z ciemnym da mój naturalny kolor? Czy lepiej zdecydowaæ siê na dekoloryzacjê (s³ysza³am, ¿e ¶ci±ga siê wtedy nie tylko farbê, ale i ca³y pigment z w³osów?) Tak czy siak, nie bêdê robiæ tego sama, na pewno pójdê do fryzjera. Nie wiem tylko, ku jakiej opcji siê sk³oniæ.
Bardzo proszê o poradê


Nalozenie teraz farby w odcieniu zblizonym do Twojego naturalnego nic nie da!
Jesli chcesz miec jasniejsze wlosy to mozesz sprobowac 2 opcji:
1. regularnie myc je silnym szampnem przeciwlupiezowym (Nizoral jest najczesciej polecany; choc mi pomagal Head & Shoulders nakladany na mokre wlosy i trzymany za kazdym razem ok. 10 min); kolor bedzie sie stopniowo wymywal, choc to proces dlugotrwaly (kolor bedzie jasniejszy, lecz na pewno nie zejdzie caly);
2. dekoloryzacja.
karojen24 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-31, 12:17   #2517
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomo¶ci: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Mi by zale¿a³o na tym by kolor zszed³, bo nie chce odrostów.
Jedne z was mówi±, ¿e casting szybko puszcza, drugie, ¿e raczej tylko szamponetkami osi±gnê³abym taki efekt. Powiedzcie w jednym zdaniu jak d³ugo trzyma, czy s± widoczne odrosty, jaki stan w³osów jest waszym zdaniem po castingu, szamponie paletty i szamponetki? Bardzo bym prosi³a o zdanie. Mam d³ugie w³osy, farbowa³am ostatnio ponad rok temu, chcia³abym podkrêciæ swój naturalny kolor, ale nie chce by kolor w¿ar³ mi sie we w³osy i pozosta³ na wieki wieków.
__________________
Moja my¶lodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-01, 14:34   #2518
O l i v i a
Raczkowanie
 
Avatar O l i v i a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 41
Szamponetka z Joanny? Jestem blondynk± ; D

Hej dziewczyny
Du¿o nad tym my¶la³am i, tak¿e zachêcona opiniami, zdecydowa³am siê na krótkotrwa³± metamorfozê mioch w³osów poprzez u¿ycie szamponetki Joanna Multi Color Effect
Naturalnie mam w³osy koloru ciemnego blondu, chocia¿ jego odcieñ jest inny w ró¿nym ¶wietle.
Mam zdjêcia na których wygl±dam jak brunetka(jasny br±zik) a mam i zdjecia na którym jestem jasn± blondynk±.
Na do³±czonym zdjêciu, jak wygl±da³am rok temu, ale w³osy mam takie same.
No, i zastanawia³am siê nad orzechowym br±zem.
Czy ta szamponetka zejdzie z moich w³osów w ci±gu tygodnia ?
i czy od k±pieli w morzu szybciej schodzi czy gorzej ?

Proszê o szybka odp
O l i v i a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-01, 15:39   #2519
shy_girl
Przyczajenie
 
Avatar shy_girl
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Szamponetka z Joanny? Jestem blondynk± ; D

Szamponetki maj± ró¿n± trwa³o¶æ szczerze mówi±c...
Ka¿dy typ w³osów inaczej reaguje.
Np. moja przyjació³ka maj±c ¶redni blond farbnê³a siê na rudo i trzyma³o jej siê dwa-trzy tygodnie (oczywi¶cie z ró¿nym natê¿eniem)
wiêc tego nie przewidzisz.

My¶lê ¿e orzechowy br±z pasowa³by Ci
Ociepli³by trochê twarz
shy_girl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-01, 16:47   #2520
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 3 584
Dot.: Szamponetka z Joanny? Jestem blondynk± ; D

Masz tak ³adny naturalny odcieñ w³osów, ¿e szkoda go malowaæ szamponetk±. One zazwyczaj nie sp³ukuj± siê do koñca i pozostawiaj± nie³adn± "po¶wiatê".
cerveza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-09-24 12:33:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.