42 lata - ćwiczenia i skóra na brzuchu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-19, 17:47   #1
kasia176
Raczkowanie
 
Avatar kasia176
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 135

42 lata - ćwiczenia i skóra na brzuchu?


Hej, mam 42 lata, jestem raczej normalnej budowy ciała (176cm i ok. 70kg). Moja bolączką, oprócz słabej kondycji, jest oponka na brzuchu, której chcę się pozbyć. Chcę też wymodelować ciało i poprawić wydolność. 2 tygodnie temu zaczęłam ćwiczyć - 2 razy w tygodniu zumba a codziennie w domu treningi z mel b i tiffany. Póki co mam poczucie, że zaczynam być bardziej elastyczna i mniej się męczę przy ćwiczeniach co mnie niezwykle cieszy.
Zastanawiam się jednak czy pozbywając się oponki i boczków mam szansę nie zostać z kompletnie wiotką skórą? Już teraz moja skóra na brzuchu nie jest jędrna a co będzie gdy spadnie ten tłuszczyk? Jak to wyglądało u Was? Pocieszcie mnie!
kasia176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 15:23   #2
sweetharmony2807
Przyczajenie
 
Avatar sweetharmony2807
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Dot.: 42 lata - ćwiczenia i skóra na brzuchu?

Hej. Przede wszystkim najlepiej byłoby gdybyś robiła jedną lub dwie orzerwy w tygodniu, ponieważ mięśnie też potrrzebują odpoczynku. Polecałabym zacząć stosować kremy ujędrniające i masować skórę przez jakieś 30-40 minut dziennie. Wtedy się ujędrni. Tak jak pisałam wcześniej, zmniejsz ilość treningów w tygodniu, ponieważ Twoja skóra najprawdopodobniej nie nadąża się obkurczać wraz ze straconą tkanką tłuszczową. Podobno dobre są też gorące i zimne prysznice, tak na przemian.
__________________
"Remember why you started. "
sweetharmony2807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 08:27   #3
kasia176
Raczkowanie
 
Avatar kasia176
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 135
Dot.: 42 lata - ćwiczenia i skóra na brzuchu?

Hej, jak najbardziej robię przerwy, a jeśli nawet ćwiczę dzień po dniu to staram się ćwiczyć inne grupy mięśniowe. A czy trening areobowy/cardio/interwałowy mogę robić codziennie? Żeby zrzucić tłuszczyk? Czytałam, że najbardziej efektywny i też najkrótszy jest trening interwałowy?

Co do ujędrniania skóry - smaruję się i szoruję pod prysznicem włosianą szczotą .
kasia176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 15:17   #4
sweetharmony2807
Przyczajenie
 
Avatar sweetharmony2807
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Dot.: 42 lata - ćwiczenia i skóra na brzuchu?

Tak. To prawda. Interwały są najkrótsze i najbardziej efektywne. Poprawiają kondycję i wydolność. Radziłabym robić przerwy w tygodniu. Jeżeli bardzo chcesz ćwiczyć to nie rób dwóch, ale jedną przerwę w tyg. W dniu kiedy masz przerwę możesz robić interwały. A w inne dni najpierw radziłabym trochę siłowych, 20-25 min. cardio , a na końcu interwały ( nie dłużeej niż 20 minut i nie woęcej niż 10 powtórzeń, jeśli jesteś początkująca i nie masz wyrobionej kondycji). Interwały róbb tak, że 30s. trucht, 10s. sprint, i tak na zmianę (10 powtórzeń). Co miesiąc możesz zwiększać ilość powtórzeń o 3-5. Myślę że do wolnego procesu revereracji Twojej skóry przyczynia się Twoj wiek. Ale nie poddawaj się. Efekty powinny być widocznepo miesiącu.
__________________
"Remember why you started. "
sweetharmony2807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 16:17:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.