Koty - część VII - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 08:20   #4531
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Koty - część VII

Malla, dzięki To we wtorek kupię coś Gordonowi, coś innego jak kurczak

Swoją drogą, myślałam, że go zatłukę, bo urządził sobie w nocy (od 1 do 2) zawody na najdłuższy skok z parapetu. Na parapet, skok na łóżko, bieg z pokoju do drugiego pokoju, powrót i znowu skok na parapet, na łóżko, bieg. Czasami skakał na komodę i z komody na łóżko. Co prawda, po cichu jestem z niego dumna, bo nigdy tak daleko nie skakał, ale nie mógł tego robić w dzień?

Za to jak się w nocy obudziłam, to tak słodko spał, z łapkami skrzyżowanymi i tą główką wtuloną w podusię, ale nim się ruszyłam po aparat, to się wywalił na brzuch.

I przestaje mnie rano budzić. I ciumkać po szyi też przestaje. Dojrzewa, mój mały koteczek.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 11:58   #4532
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Tak naspamowałyście, że Esfira chyba przeoczyła moje pytanie niby do wszystkich, a wiadomo, że do niej .
przepraszanki

głaski dla dupki poturbowanej

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jakie są koszty użytkowania i co na to kota?

Trzeba niby kupowac wodę destylowaną, ja to mam w nosie i gotuję sobie zwykła kranówę i przestudzoną wlewam.

Taka solanka w sumie szybko idzie z dymem, kosztuje 14 złociszy za niemal litr. Proporcje są podane na opakowaniu, ale tak naprawdę to każdy musi się wyczuć, ja daje tak ze trzy szklanki na dwa litry wody. Używam jak mnie przytka. Ale tak normalnie to maszyneria idzie na sama wodę i tez robi co ma robić

Można ustawić różne intensywności robienia dymu. Na noc daję najmniejszy i takie 3 litry starczą na dwie noce.


Nawilżacz tak bulgocze, więc kota przebywa blisko i słucha tego radia Na początku próbowała upolować dym, ale już jej przeszło. No i ewidentnie lepiej jej "na oczy" jak nawilżacz działa. Nie ma już dużego problemu z tymi śpiochami.

W ogóle wielbie te pogodę teraz. Zima, a w dniu normalnie mam okno otwarte, więc mnie kaloryfery nie masakrują, a w nocy - działa nawilżacz i też jest dobrze.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-01-05 o 11:59
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 12:27   #4533
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja czasem znajduję różne rzeczy w torebce albo torbie na silownię. A czasem koty same znajdują swoje zabawki i nigdy nie wiem skąd ją wyciągneły
Ja przed świętami wyciągnęłam myszki, piłki i inne nieokreślone bliżej zabawki

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
O, moja torba jak tylko pojawi się na łóżku, jest już w posiadaniu kota. Zastanawiam się, czy kiedyś go nie zauważę i po prostu zabiorę ze sobą
Mam sporo zdjęć kotów leżących w torbach. Jak Cham był mniejszy, nieraz spał w plecaku brata. No i reklamówki. Reklamówki to królestwo Persilli

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
a sama narzekałaś że kot budzi Cie o 4 rano
Wczoraj ja siedzę przy laptopie- kot śpi. Ja do spania, kot do zabawy
Do łazienki nie chciał, dałam mu do miski karmy.
Chciałam go postawić koło tej miski, a ten myślał, że się wkurzyłam na jego mrukanie, to nie dał się złapać. Fajnie to wyglądało: ja po ciemku, bez okularów , obijająca się o meble, drapak, próbująca złapać kota
Macam pod drapakiem- nie ma. Rozglądam się po pokoju, ale guzik widzę, bo ciemno
A pajac siedział pewnie na meblach i miał ze mnie niezły ubaw


Ale za to rano koty grzecznie czekają, aż sama się obudzę. Ostatnio jednak za długo chyba śpię, bo Majlo mnie budzi- nie może doczekać się ciastek.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Czy wasze koty są zazdrosne? Zauważyliśmy, że jak mąż mnie przytula to kot dziwnie się zachowuje, np. dziś rano mąż mnie przytulił przed wyjściem do pracy, a kot złapał mnie łapkami za nogę, też tak jakby mnie obejmował. Albo jak leżymy razem na kanapie to kocur przychodzi, wywala się na mnie i odpycha łapami męża. Jest dużo takich dziwnych zachowań.
U mnie zazdrosny jest jeden z psów i trochę Persilla.
Majlo z Chamem nie domagają się pieszczot, czekają, aż ktoś do nich przyjdzie

Ja często mam tak, że jak z jednej str. biurka podejdzie Melman, to z drugiej Persilla.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Suvia - nie denerwuj mnie tym promieniowaniem, mam ochotę startować do ministerstwa i zreformować nauczanie fizyki w podstawówce
Malla jaka groźna

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ej a w zasadzie czemu nasz koci watek nie ma wierszowanego tytulu- np
Po kociatku w kazdym kątku- część ...
?
Wtedy staniemy się pospolite

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość


To ja jeszcze słyszałam, że koty "wyciągają" chorobę. Cóż, od tygodnia Gordi leże mi albo na szyi, która boli, albo na plecach, jak mam gorączkę. Już nie na głowie
Masakra, położyłam się na chwilkę o 16:10, wstałam o 20:45
Ale to, że głaskanie kota obniża ciśnienie to chyba udowodnione z tego co kojarzę? Muszę sobie zmierzyć i dam znać, czy mi się obniżyło

Cytat:
Napisane przez Petrycja Pokaż wiadomość
Ja chciałam zacząć szukać paru rzeczy do zaliczenia, ale kot mnie skutecznie zniechęcił zajmując całego laptopa
U mnie działa położenie koło laptopa papieru- kartki , gazety, książka ...

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
U mnie to samo nie wiedziałam, że tyle funkcji istnieje. Raz mi nawet podświetlenie touchpada włączyła, do ten pory nie wiem gdzie taka opcja się kryje :p

Kot uczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie Cham coś tak nawciskał, że jak odtwarzałam piosenki, to sama musiałam sobie klikać na nową, a teraz sama eis odtwarza- ta sama , ale jednak. Ja nic nie robiłam

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Kurcze, a Felut olewa komputer, ładowarki, modemy i inne takie. Nie chroni mnie przed promieniowaniem
A mnie Cham chroni Musisz sobie sprawić nowego kota- najlepiej białego. Białe najbardziej chronią

Cytat:
Napisane przez ZakkAtak Pokaż wiadomość
Gosia X piękny kociaczek, pochwalę się Katyą, załapana na spaniu na luzie - dopiero od niedawna ma pozycje nie z tej ziemi, bez czuwania i zasypia w końcu twardym snem, ale jak tylko się ruszę pozycja znika, dlatego zdjęcie zrobione z daleka, a to drugie to normalnie ja widze jak się usmiecha
Ale Katya robi się fajna no z każdym dniem...ach


Jak moja biała króliczyca



Z tym promieniowaniem to napisałam na tamtym wątku, że ja chyba tez muszę silnie promieniować, jeśli Cham co noc na mnie śpi


Mój ogródkowy maluch siedzi pod klatką królików. Ostatnio myślałam, że to szczur mi pod nogami łazi
Wcześniej przyłapałam go, jak wspina się po agrowłókninie, którą okryłam forsycję
Szkodnik

A Mamcia za każdym razem leci za mną na ogródek. Najpierw biegła do altany po jedzenie, a jak wczoraj wystawiłam papugi, to obydwoje czatowały pod wolierą To mi się nie podoba.

Dzisiaj weszła sobie za mną do środka i gapiła się na pierzaste . Nawet psów się nie boi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0032.jpg (57,7 KB, 23 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 12:44   #4534
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Na początku próbowała upolować dym, ale już jej przeszło.
Pamiętam jak moja kiedyś chciała upolować pianę w wannie. Nie odciągałam jej tylko czekałam aż skoczy (wiem jestem okrutna). Ale w ostatnim momencie się powstrzymała.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:08   #4535
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Koty - część VII

ZakkAtak,
Przywieźliśmy naszą kicię z hodowli i przez tydzień nie wychodziła spod łóżka.. nie pomagało żadne zachęcanie piórkami, smakołykami.. kompletnie nic.. nie było kota.. wychodziła w nocy, żeby zjęść, skorzystać z kuwety i obwąchiwac nas.. chodziła po łóżku i miziała nas po włosach.. leżałam wtedy nieruchomo, żeby jej nie przestarszyć.. ja przez ten tydzień ciągle do niej mówiłam, zapraszałam, żeby przyszła..
w końcu po tygodniu wyszła w ciągu dnia, zaczęła miauczeć i dała się złapać na ręce.. najpierw na chwilę, potem coraz dłużej.. a teraz sama przychodzi na miziaki, tyli się, ciągle za mną chodzi, pomaga przygotowywać posiłki.. jest absolutnie przecudowna..
potrzebowała dużo czasu na aklimatyzację, ale opłacało się czekać..

jednak ciągle problemem jest herpes.. nie pomaga kompletnie nic.. bylismy już u dwóch lekarzy.. po zoviraxie było jeszcze gorzej, więc odstawiłam.. jestem bezsilna..
dzis nam lekarz proponował, żeby znaleźć kota, który przeszedł tego wirusa i został wyleczony.. wtedy lekarz zrobiłby lek z jego krwi i podał naszej kotce.. nie wiem już co robić...
obawiam się, że skończy się na wyjeździe do Warszawy i wizycie u dr Garncarza..
czy jest jakiś sposób, żeby zawalczyć z hodowcą o jakiś zwrot kosztów leczenia, czy cokolwiek??... spotkałyście się z podobnym przypadkiem?.. odbieraliśmy kotkę z niby lekko zadrapanym okiem.. a okazało się, że to taki poważny problem..
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:15   #4536
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty - część VII

Jesteśmy w nowym mieszkanku, Tercja zareagowała błyskawiczną ucieczką za lodówkę, Lila chodziła i od razu wąchała cały dom teraz obie są w moim pokoju, siedzą za łóżkiem, ale słychać trącane czasem zabawki . Dostały ode mnie po przysmaku na otarcie łez, ich transportery są jakby co gotowe do użycia, jest ich kartonowy azyl, myślicie, że będzie dobrze? (bo chciałabym im już pokazać miski w kuchni i kuwetę w wc, ale nie wiem czy je wyciągać zza łóżka)
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:28   #4537
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Mój ogródkowy maluch siedzi pod klatką królików. Ostatnio myślałam, że to szczur mi pod nogami łazi
Wcześniej przyłapałam go, jak wspina się po agrowłókninie, którą okryłam forsycję
Szkodnik

A Mamcia za każdym razem leci za mną na ogródek. Najpierw biegła do altany po jedzenie, a jak wczoraj wystawiłam papugi, to obydwoje czatowały pod wolierą To mi się nie podoba.

Dzisiaj weszła sobie za mną do środka i gapiła się na pierzaste . Nawet psów się nie boi
dobre

uwielbiam u pingwinków czarne mordki i kontrastujące białe wąsiska Mama daje się pomiziać?



[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;44440414]Pamiętam jak moja kiedyś chciała upolować pianę w wannie. Nie odciągałam jej tylko czekałam aż skoczy (wiem jestem okrutna). Ale w ostatnim momencie się powstrzymała.[/QUOTE]

no, okrutnica

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
(...)jednak ciągle problemem jest herpes.. nie pomaga kompletnie nic.. (...)
kurde, ani na kwestiach medycznych, ani hodowlanych się nie znam , więc tylko ściskam trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Jesteśmy w nowym mieszkanku, Tercja zareagowała błyskawiczną ucieczką za lodówkę, Lila chodziła i od razu wąchała cały dom teraz obie są w moim pokoju, siedzą za łóżkiem, ale słychać trącane czasem zabawki . Dostały ode mnie po przysmaku na otarcie łez, ich transportery są jakby co gotowe do użycia, jest ich kartonowy azyl, myślicie, że będzie dobrze? (bo chciałabym im już pokazać miski w kuchni i kuwetę w wc, ale nie wiem czy je wyciągać zza łóżka)
Będzie dobrze Są dwie, mają Was, dadzą radę Ja bym jeszcze chwile poczekała, niech się kryją na razie, posłuchają jak pracuje nowe miejsce, zaraz powoli obie zaczną rządzić w nowym miejscu
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 14:32   #4538
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Będzie dobrze Są dwie, mają Was, dadzą radę Ja bym jeszcze chwile poczekała, niech się kryją na razie, posłuchają jak pracuje nowe miejsce, zaraz powoli obie zaczną rządzić w nowym miejscu
Ja sama, Narzeczony w stolicy, ale tylko do marca, wtedy znów się przenosimy

Polubiły póki co Michała z naprzeciwka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:34   #4539
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Ja sama, Narzeczony w stolicy, ale tylko do marca, wtedy znów się przenosimy

Polubiły póki co Michała z naprzeciwka
no, to się TŻ ucieszy
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:40   #4540
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

można tu wstawiać linki do filmików na youtube?
Moje nie znają sąsiadów bo są absolutnie niewychodzące.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:45   #4541
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty - część VII

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;44440414]Pamiętam jak moja kiedyś chciała upolować pianę w wannie. Nie odciągałam jej tylko czekałam aż skoczy (wiem jestem okrutna). Ale w ostatnim momencie się powstrzymała.[/QUOTE]

Za kazdym razem moja mała obserwuje mnie w kąpieli i chce złapać pianę. Zawsze zastanawiam się czy w końcu wpadnie czy nie. Dotad nie wpadła

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 14:50   #4542
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
można tu wstawiać linki do filmików na youtube?
Moje nie znają sąsiadów bo są absolutnie niewychodzące.
my się nie obrazimy

Fela zna jednych, bo sobie czasem nawzajem odbieramy paczki od kuriera jakby którejś ze stron nie było. Ale oni z tych co się zdziwili, że kota można trzymać w domu, a nie "na gospodarstwie"
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:54   #4543
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

Może nie dam linków ale podam wam tytuł filmu "sad cat diary" użytkownik zefrank1, oglądałam kilka razy, płakałam ze śmiechu. Film po angielsku. I jak ktoś ma poczucie humoru trochę absurdalne i nie razi go przeklinanie, niech sobie poszuka filmy użytkownika stevecash83, też po angielsku.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:55   #4544
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VII

Można, jest nawet taka ikonka z napisem You Tube.
My dzisiaj reanimowaliśmy drapak Kleofasa bo zdarł jutę. A im bardziej farfocle lataja po domu tym bardziej on ma ochotę drapać.Teraz jak wbije pazury to chyba zostawi.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:56   #4545
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

Tzn ja wiem, że można technicznie, tylko nie wiedziałam czy na tym wątku jest to mile widziane .
My mieliśmy taki wielki drapak do sufitu, przykręcony do podłogi, sufitu i ściany a i tak udało im się rozwalić, po prostu tak po nim skakali z rozbiegu, że się rozpadł na trzy części . teraz mają nowy, taki sam model i też przykręcony, ciekawe na jak długo.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2014-01-05 o 14:58
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:59   #4546
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Malla Postrzelonej się nie udało więc ja się poddaję, do tego się nie nadaje, mogę leczyć, wozić do wetów i opiekować się nimi w domu, więcej nie dam rady psychicznie. Będzie wychodzącym kotkiem babci, jak Postrzelona, która średnio wychodzi z domu ok. 1798 razy dziennie , przez okno wychodzi i po paru minutach puka, zagrzeje ogon i znowu chce wyjść .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:20   #4547
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Postrzelona, która średnio wychodzi z domu ok. 1798 razy dziennie , przez okno wychodzi i po paru minutach puka, zagrzeje ogon i znowu chce wyjść .
No to zupełnie jak Horus Balkon, dom, balkon, dom.....Otwórz, zamknij, otwórz, zamknij....Otwórz mi drzwi....albo nie, teraz nie wyjdę....za 10 sekund znowu będę się darł....
Ktoś wie na ile otwarć są projektowane drzwi balkonowe?
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:39   #4548
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VII

Mój jest domowy czyli jak to się mówi 'indor', ale na spacerek czasem wychodzi
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:45   #4549
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Iwona może i mają jakiś limit użyteczności np. 100 tys. ale myślisz, że to Horusa obchodzi ?

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Mój jest domowy czyli jak to się mówi 'indor', ale na spacerek czasem wychodzi
Tu większość kotów jest domowych , niektóre wychodzą na smyczy, inne jak Horus Iwony na zabezpieczony balkon. A ja piszę o bezdomniakach. Moje osobiste dwie kotki siedzą w domu pod kluczem .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 15:48   #4550
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
No to zupełnie jak Horus Balkon, dom, balkon, dom.....Otwórz, zamknij, otwórz, zamknij....Otwórz mi drzwi....albo nie, teraz nie wyjdę....za 10 sekund znowu będę się darł....
Ktoś wie na ile otwarć są projektowane drzwi balkonowe?
Jak zakładaliśmy na wsi klapki w drzwiach, to pamiętam, że była opcja montażu klapki w szkle. Tak się zastanawiałam po kiego, skoro jak już klapkować coś dla wychodzacych, to drewno - drzwi.

Ale teraz mnie oświeciło - balkon!
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:49   #4551
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia
przepraszanki
Spoko, trzy zdjęcia Feluta poproszę za to .

Cytat:
głaski dla dupki poturbowanej
Dupka poturbowana ma się dziś troszkę lepiej .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:50   #4552
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Mój jest domowy czyli jak to się mówi 'indor', ale na spacerek czasem wychodzi
Popylacie ze smyczą?

Mnie znów (sezonowo) nachodzą myśli o spróbowaniu wyspacerowania Feluta na smyczy.


Monika - ciesze się A jak dotrę wieczorem do domu to i zdjęcia się znajdą ;p
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-01-05 o 15:51
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:55   #4553
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Iwona może i mają jakiś limit użyteczności np. 100 tys. ale myślisz, że to Horusa obchodzi ?
No jasne Jest taki przejęty pod tymi drzwiami i tak do nich przemawia że na bank ma do nich jakiś osobisty stosunek emocjonalny

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Jak zakładaliśmy na wsi klapki w drzwiach, to pamiętam, że była opcja montażu klapki w szkle. Tak się zastanawiałam po kiego, skoro jak już klapkować coś dla wychodzacych, to drewno - drzwi.

Ale teraz mnie oświeciło - balkon!
Jedna kobieta w bloku obok ma taką klapkę w oknie na balkon. Ale ona ma trzy koty i jedną z kuwet trzyma właśnie na balkonie. Nie chcę tego montować - już wolę mieć kontrolę kiedy on wychodzi i wchodzi.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:58   #4554
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

U nas dzisiaj na wesoło.
Najpierw próbował zeżreć kłaki (które z niego wyczesałam) ze śmietnika.
Chyba się z futrem rozstać nie może.
Przed chwilą latał za swoim cieniem i miział panele
teraz wywalił się brzuchem do góry i udaje że go nie ma:P

Kupiłam wreszcie wagę kuchenna. Wczoraj dałam(wg tabelki z gramatura)mu animonde 0 9rano a o 17 miska pusta. O 20 darcie mordy.
Porcjować mu czy sam się nauczy?
Niestety nie zawsze bym była w stanie dawać mu chrupki o tej samej godzinie a na automat do chrupków mnie nie stać.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:00   #4555
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Iwona - też bym wolała kontrolować

Felut na przykład od czasu do czasu dostaje balkonowej gorączki i pcha się tam nawet na zimny wiatr (a tak jest ten balkon umiejscowiony, ze piździ na nim przeokrutnie). Teraz jej już wtedy nie wypuszczam, bo to się zawsze kończy prychaniem i mokrym nosem
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-01-05 o 16:01
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:00   #4556
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

nic mu nie będzie, jak czasami poczeka na żarcie. Przecież nie będziesz go zostawiać na kilka dni
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:03   #4557
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Mało która tabelka podaje dobre ilości :/, przeważnie kłamią, nawet na tych drogich i najdroższych karmach podają źle (za mało) i chyba liczą, że kot sam wyprosi więcej.

Ja nie porcjuję, chrupki są cały czas dostępne, mokrą karmę 3 razy dziennie daję na oko, i tak później wyjadają sobie nawzajem z misek i w sumie nigdy nie wiem ile która zjadła .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:03   #4558
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
dobre

uwielbiam u pingwinków czarne mordki i kontrastujące białe wąsiska Mama daje się pomiziać?
Daje Nie za długo, bo później próbuje drapać i gryźć, ale sama się połasi i da przeciągnąć ręką po grzbiecie

Za to maluch to dzikus jest. Czasem uda mi się go złapać na ręce jak się na coś zapatrzy, ale zadowolony nie jest

To on
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kociak (1).jpg (86,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kociak (2).jpg (60,9 KB, 15 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:04   #4559
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Są drzwiczki, które można zablokować i kot nie wyjdzie wtedy, kiedy nie chcesz/kiedy Cię nie ma, Iwona nie myślałaś o takich?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:07   #4560
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Iwona - też bym wolała kontrolować

Felut na przykład od czasu do czasu dostaje balkonowej gorączki i pcha się tam nawet na zimny wiatr (a tak jest ten balkon umiejscowiony, ze piździ na nim przeokrutnie). Teraz jej już wtedy nie wypuszczam, bo to się zawsze kończy prychaniem i mokrym nosem
Ambra nie wychodzi od października - za zimno dla niej. Za to Horus na balkonie jest codziennie. Nie ważna pogoda i godzina - on kocha ten balkon i nie wyobrażam sobie żeby go tego pozbawić. Osiatkowanie balkonu to był najlepszy pomysł na świecie!!!

Muszę znowu Ambrę do szelek przyzwyczajać bo pewnie wiosną będziemy chcieli się z oboma kotami wybrać na spacer. Horus to lubi i umie chodzić w szelkach ale Ambra dostaje paraliżu i się przewraca
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 09:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.