iśc z tym na policje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 22:27   #1
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272

iśc z tym na policje?


,
__________________
bum szakalaka

Edytowane przez akrolinka
Czas edycji: 2010-09-03 o 12:22
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 23:16   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: iśc z tym na policje?

a kontaktowałaś się z nimi po wysyłce pieniedzy poprzez allegro?
Jak nie odpowiadają po tygodniu, walnij negatywa i zgłoś do allegro.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 05:45   #3
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: iśc z tym na policje?

.
__________________
bum szakalaka

Edytowane przez akrolinka
Czas edycji: 2010-09-03 o 12:23
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 09:37   #4
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: iśc z tym na policje?

Pewnie, że iść. Idź, wytłumacz im co i jak, tak, jak tutaj. Przedstaw sytuację. Chyba nie można tak tego zostawić, prawda?
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 09:49   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: iśc z tym na policje?

iśćna policje i tyle
nic specjalnego tam nie potrzeba ot zgłaszasz sprawę i tyle
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 10:17   #6
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: iśc z tym na policje?

tylko jestem ciekawa jak to wygląda ze strony policji..co oni z tym robią.. tyle mam dobrze z ekuzynka uczy si en apolicjantke i tam ich zna, to mam andzieje ze pomogą... znalazlam kolejna storne zopiniami ze facet kilkaset osob nabrał ;/
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 10:23   #7
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: iśc z tym na policje?

idź i powiedz, że wyłudzają pieniądze podszywając się pod inną firmę
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 10:26   #8
Yemyser
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań (podobno miasto doznań;))
Wiadomości: 140
Dot.: iśc z tym na policje?

Idź na policję. Nie dość, że oni oszukali Ciebie to jeszcze podają fałszywe dane, na pewno nie mają zarejestrowanej działalności i pewnie jeszcze kilka rzeczy niezgodnych z prawem by się znalazło
__________________
Zapuszczam włoski, odchudzam się, opalam i szukam pracy
Yemyser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 10:36   #9
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: iśc z tym na policje?

ja kiedys zamówiłam perfum na allegratka.pl wyslalam pieniadze a perfum nie bylo, pisalam, dzownilam, i nic. Poszlam na policje zlozylam zeznanie , dostalam pieniadze i perfum w ramach rekompensaty
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 10:47   #10
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: iśc z tym na policje?

Ja mam podobna sytuacje, chociaz kupilam na allegro. Zakupem byl telefon za 650zl, od osoby fizycznej, kupilam 24 czerwca, przelalam pieniadze i kontakt sie urwal. Probowalam dzwonic, pisalam maile - bez skutku. Minely juz ponad 2 tygodnie, zglosilam sprawe allegro, ale oni oczywiscie chca wszystko zalatwic polubownie, prosza by probowac nadal sie kontaktowac, a ja w poniedzialek ide na policje i Tobie radze to samo.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 11:14   #11
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
a kontaktowałaś się z nimi po wysyłce pieniedzy poprzez allegro?
Jak nie odpowiadają po tygodniu, walnij negatywa i zgłoś do allegro.
nawet gdyby to było allegro, to zgłoszenie i tak nic autorce by nie dało. odpiszą jej gotowym szablonem, żeby zgłosiła się na policję, wlepią ostrzeżenie sprzedającemu albo zawieszą konto i stwierdzą, że po sprawie.
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 15:13   #12
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: iśc z tym na policje?

Moze pierwsze ich postrasz,ze na policje pojdziesz,a jeśli to nie pomoze to poprostu to zrób
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 15:34   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: iśc z tym na policje?

Idź na policję i oni Ci poradzą co dalej
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 17:04   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Idź na policję i oni Ci poradzą co dalej
A to ciekawe, co niby jej poradzą? Nic. Przyjmą zgłoszenie i powinni zająć się sprawą.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 21:44   #15
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
tylko jestem ciekawa jak to wygląda ze strony policji..co oni z tym robią.. tyle mam dobrze z ekuzynka uczy si en apolicjantke i tam ich zna, to mam andzieje ze pomogą... znalazlam kolejna storne zopiniami ze facet kilkaset osob nabrał ;/
Wyślij do sklepu maila o treści np: "Zgodnie z brakiem kontaktu z panstwa strony i nieotrzymaniem zakupionych przeze mnie ......, odstępuję od umowy zawartej dnia (tu data zakupu) i proszę o zwrot kwoty (tu kwota którą zapłaciłaś) na konto bankowe numer (tu numer konta i dane do przelewu). I podpis Twój (imię i nazwisko)"
Potem bierzesz wszystko co masz na temat tej firmy czyli dowód zapłaty, wydruk strony z ich adresem, maila z potwierdzeniem zamówienia, skan z komentarzami tych 15 osób, itd i idziesz z tym do najbliższego komisariatu. - Dobrze gdybyś szła z tym wszystkim po nieudanych próbach kontaktu ze sklepem czyli np po próbach telefonu (by mieć pewność, że nie ma takiego numeru) i po mailach bez odpowiedzi. Na policji składasz zeznania, zostawiasz wszystkie te wydrukowane załączniki i idziesz do domu a policja rozpoczyna ściganie sprzedającego oskarżonego o oszustwo. Oszustwo jest ścigane z urzędu czyli sprawa trafia do sądu, a policja próbuje ustalić sprawcę przestępstwa - rozpoczyna poszukiwania po IP: sprawdza serwer na którym jest strona www., właściciela serwera i przesłuchuje te osoby. Sprawa się ciągnie aż znajdą podejrzanego - wówczas dobrowolnie może oddać Ci pieniądze wraz z odsetkami ustawowymi (13% w skali roku) za każdy dzień od momentu gdy rozwiązałaś umowę - czyli od dnia wysłania ww. maila, albo sprawa wyląduje w sądzie.
W moim przypadku sprzedający zeznał na policji, że pieniądze dawno mi oddał (co nie było prawdą, ale po przesłuchaniu szybko to zrobił), następnie ja pisemnie poinformowałam sąd, że należność z odsetkami została mi zwrócona - i sprawa na tym się zakończyła. Trwało to 6 miesięcy, ale warto czekać - potraktuj zapłacone pieniądze jako dobrą lokatę
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 15:34   #16
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Sprawa się ciągnie aż znajdą podejrzanego
albo i jest umorzona z uwagi na fakt niewykrycia sprawcy co też się zdarza przy tego typu sprawach

ja na miejscu autorki wątku już dawno złożyłabym zawiadomienie o oszustwie

może się okazać że jesteś jedną z kilkuset pokrzywdzonych przez te same osoby co jest typowe przy przestępstwach internetowych
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:08   #17
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: iśc z tym na policje?

musze poczekać 9 dni(w regulaminie sklepu pisali że towar=czas sprowadzenia od dostawcy +czas przesyłki, od 24h do 21 dni od czasu zamówienia- w moim pryzpadku 1 licpa)).
wtedy pojde, w sumie juz mam wszystkow ydrukwoane i tak jestem pewna ze przesylki nei dostane, gośc ma wlaczona sekretarke o kazdej porze dnia i nocy, poza tym...liczne opinie na róznych forach mnie w tym tylko potwierdzają..
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:42   #18
isabel_home
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
problem w tym, że to nie allegro..;/ sklep internetowy z bielizna www . bieliznanocna . com ;/. Właśnhie to jest problem. W całym interneci enie ma o nich żadnej opinii, jak wpisuje ich firme to poakzuje sie tylko ta strona i odnosniki, i ich była strona salonik bielizna.pl który na stronie z ocenami sklepów mial 15 jedynych komentarzyw tym negatywów i tylkos traszenie policją skutkowało... chyba zrobie to samo:|. Kuzynka jest w szkole policyjnej może mi pomoże.. ale póki co i tak nei wiem co z tym zrobić, już nigdy nie zamowie niczego w sklepach internetowych, procz allegro;|. A ta strona wyglądała na profesjonaloną i no, strój któy zamówiłam tam był najtaniej bo tylko 73 zł,a na innych 90... jestem zła, że prze zmoja naiwnosc straciłam kase, ale nie dam si ei ją odzyskam, tylko jeszcze nie wiem jak
WŁAŚNIE ZOSTAŁAM OSZUKANA PRZEZ TĄ SAMĄ FIRMĘ BIELIZNANOCNA.PL!!!wczesn iej firma AFOL, wcześniej salonik-bielizna.pl
GOŚĆ CAŁY CZAS DZIAŁA !!!!!
CO Z TYM ZROBIMY?
chcę zgłosić na policję przy czym nie pamiętam skąd dokonywałam zakupów, a policja będzie robiła wyciągi z komputera(nie wiem po co ??) też zostalam oszukana na prawie 80 zl
telefony nie są odbierane, właśnie nagłaśniam sprawę w radiu, a za chwilę chyba odezwę się do TVNu, trzeba zrobić rozgłos z tą sprawą i wsadzić gościa go kicia.. już nawet wiem kto to jest
policja też czeka na sygnał z mojej strony, ale szukam więcej poszkodowanych
przeanalizowałam wszytko i gościa udupimy

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

teraz weszła fajna ustawa, jeszcze kilka osób i pozwiemy FIRMĘ DO SĄDU
i gość pójdzie do więzienia poczytajcie o pozwach zbiorowych!!! super sprawa na takich naciągaczy

zaraz założe stronę internetową i znajdziemy więcej poszkodowanych przez tego Pana
isabel_home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:17   #19
Hefrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 400
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez isabel_home Pokaż wiadomość
WŁAŚNIE ZOSTAŁAM OSZUKANA PRZEZ TĄ SAMĄ FIRMĘ BIELIZNANOCNA.PL!!!wczesn iej firma AFOL, wcześniej salonik-bielizna.pl
GOŚĆ CAŁY CZAS DZIAŁA !!!!!
CO Z TYM ZROBIMY?
chcę zgłosić na policję przy czym nie pamiętam skąd dokonywałam zakupów, a policja będzie robiła wyciągi z komputera(nie wiem po co ??) też zostalam oszukana na prawie 80 zl
telefony nie są odbierane, właśnie nagłaśniam sprawę w radiu, a za chwilę chyba odezwę się do TVNu, trzeba zrobić rozgłos z tą sprawą i wsadzić gościa go kicia.. już nawet wiem kto to jest
policja też czeka na sygnał z mojej strony, ale szukam więcej poszkodowanych
przeanalizowałam wszytko i gościa udupimy

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

teraz weszła fajna ustawa, jeszcze kilka osób i pozwiemy FIRMĘ DO SĄDU
i gość pójdzie do więzienia poczytajcie o pozwach zbiorowych!!! super sprawa na takich naciągaczy

zaraz założe stronę internetową i znajdziemy więcej poszkodowanych przez tego Pana
Chcesz iść do TVN dlatego że facet oszukał 15 osób
__________________
,,Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić''
Hefrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 10:28   #20
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez Hefrena Pokaż wiadomość
Chcesz iść do TVN dlatego że facet oszukał 15 osób
a może oszukanych osób było więcej?
Będzie to też ostrzeżenie dla innych kupujących.
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:42   #21
Hefrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 400
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez Light Limara Pokaż wiadomość
a może oszukanych osób było więcej?
Będzie to też ostrzeżenie dla innych kupujących.
Nie no, jasne. Po prostu chodziło mi o to, że musiałaby być to jakaś naprawdę duża afera, żeby telewizja się w to zaangażowała....Tak mi się wydaje przynajmniej
__________________
,,Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić''
Hefrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:45   #22
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez Hefrena Pokaż wiadomość
Nie no, jasne. Po prostu chodziło mi o to, że musiałaby być to jakaś naprawdę duża afera, żeby telewizja się w to zaangażowała....Tak mi się wydaje przynajmniej
Spróbować można
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:53   #23
isabel_home
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: iśc z tym na policje?

po pierwsze nie wiesz ile osób zostało oszukanych, po drugie media są lekiem na całe zło... wszyscy się dowiadują co to za firma, kto za tym stoi i koniec z oszukiwaniem ludzi...

w końcu się dodzwoniłam do firmy(po tylu nieudanych probach!!!), po informacji z mojej strony, że sprawa zostanie zgłoszona na policję jest reakcja wręcz natychmiastowa!!, że towar został wysłany

i twierdzą, że nie mają czasem czasu odbierać telefonów, albo nie mają zasięgu
przy czym jak dzwoniłam to byłam ewidentnie wyłączana, i jak to interpretować?


poczekamy i zobaczymy czy towar dotrze ...
mam nadzieję, że tak, i reszta osób która wypowiada się, że została nabita przez te firmę w butelkę - okaże się że towar również dostaną

czy jest ktoś jeszcze kto ma/ miał problemy z tą firmą?

Przykład: jesteś klientem, zamawiasz towar za 100, niby nie dużo ale zawsze coś, kupujesz zawsze przez internet i po raz pierwszy zdarza CI się sytuacja, że towar coś długo idzie... wpłacasz pieniądze ponad dwa tygodnie temu i nic.. dzwonisz- nie odbierają telefonów, piszesz maila- nie odpisują
zaczynasz interesować się firmą, sprawdzasz w przyjacielu GOOGLE co to za firma i wyczytujesz, że firma oszukuje ludzi, nie wysyła towaru, nie odbiera telefonów, że działała wcześniej pod innymi adresami www, które już nie działają( i ludzie piszą że zostali oszukani przez firmy z wymienionych przez nich www, i z internetu wynika że pod trzema różnymi adresami kryje się ten sam REGON, ten sam NIP, 2 różne lokalizacje) ...JAKA JEST TWOJA REAKCJA?

Zaczynasz dalej węszyć i czekasz na kontakt
nie ma kontaktu- idziesz na policje i korzystasz z innych środków żeby pobudzić reakcje i odzyskać pieniądze
jets kontakt- oczekujesz wyjaśnień DLACZEGO?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Zobaczymy jak sprawy się dalej potoczą.. będę Was informować...

Jeśli okaże się, że dalej towar nie dociera, a firma leci w kulki i nie odbierają telefonu-zero kontaktu, i że straciłam pieniądze ...
to zrobię z tym porządek

15 osób.. + ewentualne przyszłe osoby które też mogą zostać nabite w butelkę przez jakąś firmę
poczytaj ustawę wystarczy 10 osób i osoba, która oszukuje ma duże problemy,mam nadzieję że to się skończy w normalny sposób i towar dotrze


19.07.2010 Od dziś polscy konsumenci nie muszą w pojedynkę walczyć z nieuczciwą firmą. Mogą wystosować tzw. pozew zbiorowy, na co pozwala wchodząca w życie ustawa. Warto zapoznać się z jej treścią. Zdaniem wielu osób pozwy zbiorowe będą batem na te firmy, które rozzłościły wiele osób, ale wykorzystywały niechęć konsumentów do dalszego psucia sobie nerwów w sądzie.Pozwy zbiorowe mogą mieć znaczenie przy odzyskiwaniu stosunkowo niewielkich roszczeń, o które pojedynczym konsumentom nie opłacało się dotychczas walczyć w sądzie. W Dzienniku Internautów wspominaliśmy choćby o serwisie Pobieraczek.pl. Wielu internautów ma przekonanie, że ten serwis naciągnął ich na kwotę ponad 100 zł. Woleli jednak zapłacić, by "mieć spokój". Spór w sądzie mógłby oznaczać większe koszty. Podobnie było w przypadku firmy Domeny.pl, która stosowała klauzulę niedozwoloną, utrudniając rezygnację z usługi w przypadku zmiany regulaminu.
Niektóre firmy obawiają się, że pozwy zbiorowe będą "wodą na młyn adwokatów i radców". Mogą doprowadzić do bankructwa niektórych firm. Z drugiej jednak strony wiadomo, że konsumenci są słabszymi uczestnikami rynku. Wydaje się więc, że można raczej mówić o "wyrównaniu szans" niż o wzmocnieniu pozycji konsumentów.


także walka z nieuczciwymi sprzedawcami jest w końcu możliwai ułatwiona


Ale sądzę, że po moich interwencjach towar powinien dotrzeć...

a jeśli nie dotrze.....to już wiemy co mamy zrobić


isabel_home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:00   #24
Hefrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 400
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez isabel_home Pokaż wiadomość
po pierwsze nie wiesz ile osób zostało oszukanych, po drugie media są lekiem na całe zło...
No, tego to bym nie powiedziała. Ale jeśli to coś pomoże, to próbujcie. Mam nadzieję, że się uda.
__________________
,,Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić''
Hefrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:06   #25
APF1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez isabel_home Pokaż wiadomość
po pierwsze nie wiesz ile osób zostało oszukanych, po drugie media są lekiem na całe zło... wszyscy się dowiadują co to za firma, kto za tym stoi i koniec z oszukiwaniem ludzi...

w końcu się dodzwoniłam do firmy(po tylu nieudanych probach!!!), po informacji z mojej strony, że sprawa zostanie zgłoszona na policję jest reakcja wręcz natychmiastowa!!, że towar został wysłany

i twierdzą, że nie mają czasem czasu odbierać telefonów, albo nie mają zasięgu
przy czym jak dzwoniłam to byłam ewidentnie wyłączana, i jak to interpretować?


poczekamy i zobaczymy czy towar dotrze ...
mam nadzieję, że tak, i reszta osób która wypowiada się, że została nabita przez te firmę w butelkę - okaże się że towar również dostaną

czy jest ktoś jeszcze kto ma/ miał problemy z tą firmą?

Przykład: jesteś klientem, zamawiasz towar za 100, niby nie dużo ale zawsze coś, kupujesz zawsze przez internet i po raz pierwszy zdarza CI się sytuacja, że towar coś długo idzie... wpłacasz pieniądze ponad dwa tygodnie temu i nic.. dzwonisz- nie odbierają telefonów, piszesz maila- nie odpisują
zaczynasz interesować się firmą, sprawdzasz w przyjacielu GOOGLE co to za firma i wyczytujesz, że firma oszukuje ludzi, nie wysyła towaru, nie odbiera telefonów, że działała wcześniej pod innymi adresami www, które już nie działają( i ludzie piszą że zostali oszukani przez firmy z wymienionych przez nich www, i z internetu wynika że pod trzema różnymi adresami kryje się ten sam REGON, ten sam NIP, 2 różne lokalizacje) ...JAKA JEST TWOJA REAKCJA?

Zaczynasz dalej węszyć i czekasz na kontakt
nie ma kontaktu- idziesz na policje i korzystasz z innych środków żeby pobudzić reakcje i odzyskać pieniądze
jets kontakt- oczekujesz wyjaśnień DLACZEGO?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Zobaczymy jak sprawy się dalej potoczą.. będę Was informować...

Jeśli okaże się, że dalej towar nie dociera, a firma leci w kulki i nie odbierają telefonu-zero kontaktu, i że straciłam pieniądze ...
to zrobię z tym porządek

15 osób.. + ewentualne przyszłe osoby które też mogą zostać nabite w butelkę przez jakąś firmę
poczytaj ustawę wystarczy 10 osób i osoba, która oszukuje ma duże problemy,mam nadzieję że to się skończy w normalny sposób i towar dotrze


19.07.2010 Od dziś polscy konsumenci nie muszą w pojedynkę walczyć z nieuczciwą firmą. Mogą wystosować tzw. pozew zbiorowy, na co pozwala wchodząca w życie ustawa. Warto zapoznać się z jej treścią. Zdaniem wielu osób pozwy zbiorowe będą batem na te firmy, które rozzłościły wiele osób, ale wykorzystywały niechęć konsumentów do dalszego psucia sobie nerwów w sądzie.Pozwy zbiorowe mogą mieć znaczenie przy odzyskiwaniu stosunkowo niewielkich roszczeń, o które pojedynczym konsumentom nie opłacało się dotychczas walczyć w sądzie. W Dzienniku Internautów wspominaliśmy choćby o serwisie Pobieraczek.pl. Wielu internautów ma przekonanie, że ten serwis naciągnął ich na kwotę ponad 100 zł. Woleli jednak zapłacić, by "mieć spokój". Spór w sądzie mógłby oznaczać większe koszty. Podobnie było w przypadku firmy Domeny.pl, która stosowała klauzulę niedozwoloną, utrudniając rezygnację z usługi w przypadku zmiany regulaminu.
Niektóre firmy obawiają się, że pozwy zbiorowe będą "wodą na młyn adwokatów i radców". Mogą doprowadzić do bankructwa niektórych firm. Z drugiej jednak strony wiadomo, że konsumenci są słabszymi uczestnikami rynku. Wydaje się więc, że można raczej mówić o "wyrównaniu szans" niż o wzmocnieniu pozycji konsumentów.


także walka z nieuczciwymi sprzedawcami jest w końcu możliwai ułatwiona


Ale sądzę, że po moich interwencjach towar powinien dotrzeć...

a jeśli nie dotrze.....to już wiemy co mamy zrobić

Cóż chyba tez zdażyłem sie w pakować w bielinęnocną tydzień temu wysłem kase za strój kapielowy i jest w realizacji cały czas na e-maile nie odpisują, ciekawi mnie co dalej zrobiłyście z ta sprawa??
APF1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:46   #26
kolejna_ofiara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: iśc z tym na policje?

Witam.
Jestem kolejna ofiara OSZUSTA ze strony bieliznanocna.com
Z jednej strony mam nauczke, bo dozo kupujac przez internet to pierwszy nieuczciwy przypadek a dodatkowo za malo poszukalam informacji na temat tego sklepu, chociaz z drugiej strony za duzo poza tym forum nie znalazlam...

U mnie sprawa jest dosc swieza - zakupu dokonalam ponad tydzien temu, ale czytajac to wszystko co piszecie, to niespodziewam sie przesylki.

Podobna sytuacja jak u wiekszosci-brak towaru, brak kontaktu mailowego, telefonicznego - cisza... a pieniadze wsiakly...
Dolaczam sie do Was jako kolejna oszukana osoba...

Czy ktos cos robil w tej sprawie??

Pozdrawiam,
oszukana...
kolejna_ofiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:51   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez kolejna_ofiara Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem kolejna ofiara OSZUSTA ze strony bieliznanocna.com
Z jednej strony mam nauczke, bo dozo kupujac przez internet to pierwszy nieuczciwy przypadek a dodatkowo za malo poszukalam informacji na temat tego sklepu, chociaz z drugiej strony za duzo poza tym forum nie znalazlam...

U mnie sprawa jest dosc swieza - zakupu dokonalam ponad tydzien temu, ale czytajac to wszystko co piszecie, to niespodziewam sie przesylki.

Podobna sytuacja jak u wiekszosci-brak towaru, brak kontaktu mailowego, telefonicznego - cisza... a pieniadze wsiakly...
Dolaczam sie do Was jako kolejna oszukana osoba...

Czy ktos cos robil w tej sprawie??

Pozdrawiam,
oszukana...
poczekaj aż miną ok. 2 tygodnie od ich teoretycznej wysyłki
ponownie zgłoś im że towar nie doszedł
jak dalej nie otrzymasz informacji to dopiero idź na policję

po tygodniu zgłoszenia pewnie nie przyjmą bo poczta polska ma czas na dostarczenie wysyłek dłuższy przed reklamacjami wiec wiesz mogą jeszcze uznać że paczka jeszcze nie doszła
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:56   #28
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: iśc z tym na policje?

Cytat:
Napisane przez kolejna_ofiara Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem kolejna ofiara OSZUSTA ze strony bieliznanocna.com
Z jednej strony mam nauczke, bo dozo kupujac przez internet to pierwszy nieuczciwy przypadek a dodatkowo za malo poszukalam informacji na temat tego sklepu, chociaz z drugiej strony za duzo poza tym forum nie znalazlam...

U mnie sprawa jest dosc swieza - zakupu dokonalam ponad tydzien temu, ale czytajac to wszystko co piszecie, to niespodziewam sie przesylki.

Podobna sytuacja jak u wiekszosci-brak towaru, brak kontaktu mailowego, telefonicznego - cisza... a pieniadze wsiakly...
Dolaczam sie do Was jako kolejna oszukana osoba...

Czy ktos cos robil w tej sprawie??

Pozdrawiam,
oszukana...
Hm, skoro jak sama piszesz to świeża sprawa. to może nie nazywaj od razy sprzedawcy oszustem... Zresztą, pogrzebałam w sieci i na stronie tej bieliznynocnej.com jest czarno na bialym:
http://bieliznanocna.com/ - zamówienia zostaną zrealizowane, proszą o cierpliwość. Może nie bedzie tak źle.
Wogóle, to dziwny ten wątek - zalozycielka kasuje pierwszy post - tak się nie robi!
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.