Anemia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-04, 11:36   #1
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390

Anemia


Witam wszystkich..
ostatnio robiłam test z krwi na obecność betaHcg, jednak poprosiłam również o morfologię krwi..
No i wyszło,że mam bardzo mało czerwonych krwinek,o wiele mniej niż przeciętna ilość. Lekarz powiedział mi,że podejrzewa anemię..
Dziewczyny,co mogę zrobić,aby "uzupełnić" krwinki w organizmie..?
Jeść czerwone mięso-słyszałam ,że to sposób,ale czy wy się na tym znacie i mogłybyście mi coś doradzić?
I czego unikać..?
A tak ogólnie-z czego wynika anemia,skąd się bierze?
pozdrawiam............
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 11:51   #2
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Anemia

W googlu wpisujac anemia, znajdziesz mnostwo informacji na ten temat, np. to: http://www.ny.pl/index.php?o=porady/artykul/88
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 12:59   #3
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Anemia

Musisz uzupelnic niedobor zelaza i kwasu foliowego. Mozesz jesc watrobke, buraczki, pietruszke, szpinak, czerwone mieso tyle co mi narazie przyszlo do glowy
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 18:11   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Anemia

Z tego co słyszałam to bardzo dobrymn źródłem żelaza jest sok z surowych buraków i podobno rodzynki. Ale dobrze by było to skonsultowac z jakiś dietetykiem.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 18:46   #5
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Anemia

Niedokrwistość / Anaemia/ jest stanem chorobowym, w którym stężenie hemoglobiny, liczba krwinek czerwonych, zmniejszeni objętości krążącej masy krwinek czerwonych, jest poniżej wartości prawidłowych. Rozpoznanie niedokrwistości jest bardzo proste. Ustalenie postaci i przyczyny anemii wymaga przeprowadzenia wielu dodatkowych badań hematologicznych, biochemicznych, radiologicznych, izotopowych, serologicznych i koniecznie specjalistycznych. Badania dodatkowe, pozwolą na właściwe zaszeregowanie niedokrwistości i podjęcia właściwego, skutecznego leczenia. Próba "leczenia" niedokrwistości "na własną rękę", bez uprzedniego ustalenia podłoża , jest i mało pożyteczną, a czasem szkodliwą. Opóżni bowiem możliwość rozpoznania choroby podstawowej, w najlepszym przypadku- pogłębiać może samą niedokrwistość. Powinnaś zwrócić się do lekarza, o skierowanie na wymienione badania - celem ustalenia przyczyny. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 18:52   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Anemia



Postacie anemii są różne. Ja np. miałam taką, że organizm nie produkował nowych krwinek, natomiast miałam nadmiar żelaza we krwi i musiałam zbijać do normalnego poziomu. Przez kilka miesięcy musiałam uważać na to co jadłam, bo podobno nadmiar żelaza jest groźniejszy dla organizmu niż niedobór.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 23:25   #7
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: Anemia

Witam

Wbrew pozoro , czytez jak sie powszechnie sadzi , nie w czerwonym miesie jest najwiecej zelaza.:d
Dzienne zapotrzebowanie dla kobiety to 18 mg,(karmiace-20 mg, ciezarne26 mg)
Podaję Ci przykładowe wartości potraw ktore zawieraja dużo zelaza.

MUSLI Z RODZYNKAMI-3,9 MG
JAJKA-2,2 MG
ORZECHY LASKOWE-3,4 MG
PISTACJE-6,7 MG
AWOKADO-1,0 MG
FASOLA BIALA-6,9 MG
SOJA-8,9 MG
NATKA PIERUSZKI- 5,0 MG
MAKRELA WEDZONA 1,2 MG
KASZA JAGLANA 4,8 MG
KASZA GRYCZNA 2,8 MG
GRAHAM 2,2 MG
CIELECINA 2,9 MG

to takie najbardziej "naladowane " produkty.

Mam madzieje sie przyda

pozdrawiam

Neli<cmok>
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-05, 05:57   #8
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: Anemia

Rozumiem, że dane te dotyczą produktów o wadze 100g?
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 07:31   #9
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Anemia

Podział niedokrwistości na podstawowe ich przyczyny:
Mechanizm: zaburzenia erytropezy z niedoboru czynników krwiotwórczych:
-niedobór żelaza, niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego, nedobór innych substancji takich jak witaminy B6, C, białek.

Zaburzenia erytropoezy towarzyszace rozmaitym chorobom / niedkrwistość objawowa/:
-zakażenia, choroby nerek i wątroby, procesy nowotworowe, procesy rozrostowe / białaczki, chłoniaki nieziarniste, szpiczak plazmocytowy, ziarnica złośliwa, kolagenozy, zaburzenia wewnatrzwydzielnicze.

Nadmierny rozpad erytrocytów:
-wady wewnątrzkrwinkowe (wrodzona sferocytoza, wrodzona owalocytoza, enzymopatie, talasemie, hemoglobinopatie)
-niedobory enzymów glikolitycznych erytrocytów rusowe, bakteryjne, chemiczne, fizyczne, pasozytnicze.

Niedotlenienie wytwarzania erytrocytów.
- aplazja szpiku: tzw samoistna lub objawowa jedno-dwu lub trójukładowa, naciekanie szpiku patologicznymi komórkami ( nowotworowymi, białaczkowymi, fibroblastami)

Czy można leczyć się samemu? Oczywiści ze można. Prawo wyboru każdego chorego. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 08:50   #10
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Anemia

Hej! Przepraszam,że wcinam sie w twój wątek, ale też zrobiono mi badania krwi i okazało się,ze enzymy wątrobowe mam powyżej normy.Mama powtórzyła mi badania 3 razy (pracuje w laboratorium),wczoraj i dziś.Czytałam,że może to być spowodowane dużym wysiłkiem fizycznym, ale byłam na niewyczerpującym aerobicu 2 dni temu.Czy tym można wytłumaczy takie wyniki? Vulgato czy mogłabyś odpowiedziec na moje pytanie, błagam Lekarza będę mogła odwiedzic dopiero jutro
Pozdrawiam
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 22:24   #11
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: Anemia

Tak wartosci ktore podalam tycza sie wartosci w 100 g.

pozdrawaim

NELI
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-07, 14:37   #12
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: Anemia

ja własnie dzisiaj byłam u lekarza z wynikami morfologii (zlecił je bo zle sie czułam) i powiedział, ze wie jaka jest przyczyna...zbyt mało żelaza-malusia anemia. dostałam takie tabletki na recepte(bardzo łatwo przyswajalne żelazo czy cos takiego)jak wezme wszystkie czyli za 50 dni mam sie zgłosic na badania kontrolne. anemie wczesnie wykrytą jest łatwo wyleczyc. pozdrawiam
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 14:03   #13
Avicularia80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: Anemia

Na anemię mogę polecić napój z Chlorofilu, bardzo pomógł mojej sąsiadce, lekarka była zachwycona wynikami. Ja też go sobie piję, ale z zupełnie innych powodów, po prostu dodaje mi energii i witalności...a co jeszcze?
Tu można sobie doczytać:
Mi taka butelka starcza na 3 miesiące, smacznego!

http://www.swistak.pl/aukcje/2222,CH...a-Energia.html

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-03-25 o 16:17 Powód: spam
Avicularia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 16:05   #14
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Anemia

Cytat:
Napisane przez Avicularia80 Pokaż wiadomość
Na anemię mogę polecić napój z Chlorofilu, bardzo pomógł mojej sąsiadce, lekarka była zachwycona wynikami. Ja też go sobie piję, ale z zupełnie innych powodów, po prostu dodaje mi energii i witalności...a co jeszcze?
Tu można sobie doczytać:
Mi taka butelka starcza na 3 miesiące, smacznego!

http://www.swistak.pl/aukcje/2222,CH...a-Energia.html


Powiało reklamą,wątek jest z przed 4 lat

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-03-25 o 16:17
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 12:21   #15
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Anemia

Powiem Ci że w życiu jest różnie
Ja również mam anemię a dokładniej leukopenie - leukocytów mam 2,3 .
Chodze po lekarzach już od roku (z różnych dziedzin badają mi stawy , gardło). I okazuje się ,że to jest w moim przypadku nie groźne
Po prostu nie którzy ludzie żyją z takim niedoborem i nic im się nie dzieje.
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 23:10   #16
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Anemia

mojemu TZowi na anemie pomoglo w znacznym stopniu przestanie picia kawy. widocznie kawa wyplukiwala mu zelazo.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 09:18   #17
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Anemia

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
mojemu TZowi na anemie pomoglo w znacznym stopniu przestanie picia kawy. widocznie kawa wyplukiwala mu zelazo.
kawa wyplukuje magnez. mitez zabroniono
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:17   #18
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Anemia

Kawa utrudnia wchłanianie żelaza, mój hematolog zabronił mi picia kawy, herbaty i coca coli, gdy biorę lekarstwa i ogólnie muszę ograniczać te napoje.

Moja anemia była bardzo poważna, norma to 11 ja miałam 7,9 wysyłali mnie do szpitala, później uświadomili mnie, że gdybym była starsza moje serce już by nie pracowało

W każdym razie należy jeść dużo brokułów, szpinaku, suszonych moreli, soku z buraków no i czerwonego mięsa.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:28   #19
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Anemia

Tak jak Kleo14 polecam (codzienne) picie świeżego soku z buraków i jeść DUŻO rzeżuchy. Mnie głęboka anemia dopadła na przełomie II i III trymestru ciąży. Miałam problemy z wchłanialnością żelaza. Sok z buraków pomógł.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 10:58   #20
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Anemia

Ja również polecam picie soku z buraków można sobie zrobić w domu taki sok z buraka, marchewki i jednego jabłka (jak sie doda jabłko to lepiej smakuje). Buraka można też kupić w formie kapsułek w aptece, zażywa sie go go 3 razy dziennie - bardzo pomaga.
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:21   #21
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Anemia

Kleo ja miałam 6 ... ale byłam wtedy sporo młodsza i jakoś z tego wylazłam, ale badać muszę się stale i zawsze będe "anemiczką" skoro raz do takiego stanu się doprowadziłam
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:54   #22
ilona24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 38
GG do ilona24
Dot.: Anemia

Witam może mi ktoś pomoże ja od 9 lat choruje na anemie i lekarze nie maja zielonego pojecia dlaczego ciagle ucieka mi zelazo ,dzisiaj odebrałam wyniki i mam 33 żelaza a najmiej powinnam miec 60 juz mam dola i niewiem co robic do kogo sie zwrocic o pomoc, od kiedy zaszlam w ciaze tak zaczelo mi żelazo uciekac możemi ktos pomoże cis poradzi moze jest tu jais lekarz pozdrawiam i dziekuje
ilona24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 17:37   #23
Giovanna1987
Raczkowanie
 
Avatar Giovanna1987
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
Dot.: Re: Anemia

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
ja własnie dzisiaj byłam u lekarza z wynikami morfologii (zlecił je bo zle sie czułam) i powiedział, ze wie jaka jest przyczyna...zbyt mało żelaza-malusia anemia. dostałam takie tabletki na recepte(bardzo łatwo przyswajalne żelazo czy cos takiego)jak wezme wszystkie czyli za 50 dni mam sie zgłosic na badania kontrolne. anemie wczesnie wykrytą jest łatwo wyleczyc. pozdrawiam
Tylko dlaczego po 50 dniach Przecież zanim powstanie nowa czerwona krwinka musi upłynąć 100 dni.

Nie zapomnijcie tylko, że należy łączyć pokarmy z wysoką zawartością żelaza wraz z pokarmami zawierającymi witaminę C, ponieważ dopiero przy jej obecności żelazo się wchłania.
__________________
"Tak często Cię widzę
Choć tak rzadko spotykam
Smaku Twego nie znam
Choć tak często Cię mam na końcu języka..."

Giovanna1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 17:49   #24
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Anemia

u mnie niedawno wykrył lekarz anemię, przez 1 miesiąc zażywałam hemofer - tabletki z żelazem, 2 miesiąc tak samo, później jeden przerwy i jeszcze jedno opakowanie

zastanawiam się skąd to się wzięło, nie schudłam, nie przytyłam, odżywam się tak samo, tylko może przez 1 kl LO przez stres.. nie wiem
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 17:45   #25
Sag etwas
Zadomowienie
 
Avatar Sag etwas
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ZG :)
Wiadomości: 1 319
Dot.: Anemia

Hej dziewczyny, odświezam watek bo skoro jest to nie warto zakładac nowego
W zasadzie to nie wiem czego oczekuje od Was, moze jakiegos wsparcia w walce z anemia a moze ktoras dziewczyna tez sie z tym meczy i razem razniej a moze ktoras cos doradzi ( choc wiem zadna z was nie daje diagnozy co moze komu dolegac i jak to leczyc ) opisze moze mniej wiecej moj przypadek.
Od jakichs 2 msc zle sie czulam i mialam straszne zawroty głowy,szybko sie meczyłam, ciagle sprowadzałam to do pogody. Jakies 2 tyg temu zrobiłam badania - zwykła morfologie i zelazo. Wyniki były jak to powiedziala moja doktórka tragiczne - hemoglobina 5.8, erytrocyty 2.85, hematokryt 20.22, żelazo 6.9 ;/ ( to chyba te najwazniejsze, jeszcze kilka innych było poza norma) . Po tych wynikach dostałam skierowanie na kolejne, rozszerzone badania : morfologie w wiekszym zakresie - ale wyniki niewiele sie rozniły od poprzednich a inne :
glukoza - ok, elektrolity - ok, mocz i osad- ok, krew utajona w kale-ok, ekg + rr - ok, usg jamy brzucha - ok. Wychodzi na to, ze wszystko jest dobrze, jednak przyczyna tak niskiego zelaza i hemoglobiny dalej nie jest znaleziona. Moja doktórka powiedziala, ze to "moja wina" bo zle sie odzywiam. A ja ani sie nie odchudzam, bo jesc naprawde bardzo lubie i jem duzo ( co przy lekarce potwierdzila moja mama). Od tych 2 miesiecy moje samopoczucie jest fatalne , bardzo czesto mdleje albo mam zawroty głowy, mecze sie przy najprostszych czynnosciach a serce wali mi jak oszalałe, wypadaja włosy i łamia sie paznokcie, jestem blada itd . Czuje się po prostu źle i momentami nie wiem co robic. Moja lekarka przepisala mi witamine b12, kwas foliowy i Ferrum lek(żelazo do żucia), ta "kuracja" ma trwać poł roku a ja mam tylko lezec i jesc.
Jakis rok temu tez miałam anemie, ale w porownaniu do tego co sie teraz dzieje wtedy mi nic nie dolegało, bo wyniki były lekko ponizej normy a zelazo 27.
Chciałabym znalezc przyczyne tego, ze to zelazo tak mi ucieka, nie wiem jakie badania mogłabym zrobic jeszcze nawet na własna reke a nie na skierowanie. Nie chce by ta anemia ciagle wracała a boje sie, ze tak bedzie jak teraz sie "wylecze" odstawie leki a za jakis czas znow wszystko zacznie sie od nowa..
Tak jak pisalam wyzej , nie wiem czego oczekuje :P moze po prostu musialam sie wyzalic, bo mi jakos wewnetrznie smutno. Pozdrawiam wszystkie Anemiczki i dzieki za kazda rade by poprawic swoj stan zdrowia i sorki, ze takiego tasiemca napisalam ;p
__________________
"Magdaleno, sag etwas."
Sag etwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:26   #26
alexandra578
Raczkowanie
 
Avatar alexandra578
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 392
Dot.: Anemia

ja nie jestem taką anemiczką jak Ty, Sag etwas, jednak do takowych mogę się zaliczyć (niestety).
Biorę tabsy Ferrum, żelazo do żucia. Tak btw. jakoś mi się nie udaje tego żuć, raczej gryzę Po miesiącu brania tych prochów robiłam morfologię krwi i hemoglobina mi sie poprawiła, jednak nieznacznie i mam brać je jeszcze przez kolejny miesiąc. Postanowiłam, że postaram się sama jakoś z jedzeniem dostarczać tego żelaza więcej. I znalazłam parę rad, żeby nie pić kawy, herbaty podczas posiłków, bo żelazo źle się wtedy wchłania, no praktycznie w mega małych ilościach. Za to pomaga wit. C. I spróbuje też z sokiem z buraczków i marchewki

Życzę siły w walce z tym cholerstwem,
alexandra578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:22   #27
Hania1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Anemia

mnie ginekolog na anemie zapisal Floradix (zelazo + witaminki) do picia i dlatego sie dobrze wchlaniaja i szybko dzialają.. są bezpieczne dla ciężarnych i karmiących, zelazo latwo sie przyswaja po nich bo są laczone z wit. C, ktora przyspiesza jego wchlanianie, no i lekarz
mi powiedzial zeby jesc duzo produktow z zelazem- szpinak , mięso itd. unikac kawy, mocnej herbaty, coli itd. czyli wszystkiego co wyplukuje zelazo z organizmu
a anemia moze sie pojawic z roznych powodow: odchudzanie, obfite miesiączki< krwotoki z nosa, ciąza, karmienie piersią, przemęczenie, zla dieta itd.
Hania1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:30   #28
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Anemia


no to i ja odkopuję wątek o anemii. Wczoraj byłam z koleżanką oddać krew w punkcie krwiodawstwa. Po podstawowym badaniu krwi pani lekarka powiedziała że ode mnie wziąć nie może bo mam za mało żelaza i hemoglobiny --> anemia. Bardzo się zdziwiła czemu mam takie wyniki jak jej powiedziałam, że codziennie jem jakieś mięsko. Drób, wołowina, wieprzowina. Jestem istną mięsożerką mój jedyny minus chyba to to że piję kawę (rozpuszczalną) czasem rano, jak mam na popołudnie na uczelnię, oraz po południu jak mam na rano jakieś masło maślane mi wyszło, no. Piję jedną kawę dziennie, o. Ale jestem tez miłośniczką herbaty, ale takiej z herbaciarni więc beż żadnej chemii, zdrowo. W poniedziałek idę do przychodni po skierowanie na badania, bo tak mi kazała lekarka w punkcie krwiodawstwa.

Mam nadzieję, że wątek ruszy i będziemy się nawzajem wspierać w tej naszej niedoli
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 21:11   #29
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Anemia

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Moja anemia była bardzo poważna, norma to 11 ja miałam 7,9 wysyłali mnie do szpitala, później uświadomili mnie, że gdybym była starsza moje serce już by nie pracowało
A tam bzdury

Mam nawracającą anemię. Jak miałam 18 lat dopadła mnie znowu. Hemoglobina 8 poziom żelaza 35, mało krwinek czerwonych, które były powiększone. Czułam się dobrze, więcej spałam, lekarz mi nie wierzył. Wyniki poprawiły się po 6 miesiącach leczenia. A z takimi wynikami jak wyżej wyjechałam na kolonie do Grecji. Zawsze chciałam tam pojechać i nie zrezygnowałabym z nich przez anemię, której niemal nie czuję

A serducho jak biło tak bije

P.s W szpitalu nie byłam.

Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość

no to i ja odkopuję wątek o anemii. Wczoraj byłam z koleżanką oddać krew w punkcie krwiodawstwa. Po podstawowym badaniu krwi pani lekarka powiedziała że ode mnie wziąć nie może bo mam za mało żelaza i hemoglobiny --> anemia. Bardzo się zdziwiła czemu mam takie wyniki jak jej powiedziałam, że codziennie jem jakieś mięsko. Drób, wołowina, wieprzowina. Jestem istną mięsożerką mój jedyny minus chyba to to że piję kawę (rozpuszczalną) czasem rano, jak mam na popołudnie na uczelnię, oraz po południu jak mam na rano jakieś masło maślane mi wyszło, no. Piję jedną kawę dziennie, o. Ale jestem tez miłośniczką herbaty, ale takiej z herbaciarni więc beż żadnej chemii, zdrowo. W poniedziałek idę do przychodni po skierowanie na badania, bo tak mi kazała lekarka w punkcie krwiodawstwa.

Mam nadzieję, że wątek ruszy i będziemy się nawzajem wspierać w tej naszej niedoli
Idź do przychodni. Zrobią komplet badań. Najprawdopodobniej przepiszą Ci żelazo, wit. b 6 kwas foliowy i wit. c (poprawia wchłanianie). Czasami żelazo wit b6 i kwas foliowy są w jednej tabletce.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 15:50   #30
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Anemia

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość

Idź do przychodni. Zrobią komplet badań. Najprawdopodobniej przepiszą Ci żelazo, wit. b 6 kwas foliowy i wit. c (poprawia wchłanianie). Czasami żelazo wit b6 i kwas foliowy są w jednej tabletce.
idę jutro do lekarza po skierowanie na badania mam nadzieję że wyniki mi się poprawią po tych 3 miesiącach i będę mogła oddać krew. Dziwi mnie tylko to, że zdrowo się odżywiam, wysypiam i skąd ta anemia?
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-17 09:23:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.