rower stacjonarny - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-05-19, 21:35   #91
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Rower...

Witaj Kreestal,

wydaje mi się, że już za ok. 300 zł można kupić rowerek stacjonarny, który mierzy ilość km, tętno i spalone kalorie.
A co do kwestii chudnięcia, a nie rozbudowywania mięśni - należy jeździć na jak najlżejszych obciążeniach, za to wykonując dużo obrotów ...

Pozdrawiam
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-20, 20:02   #92
keira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Dot.: Rower...

zgadzam się z jedną z opinii - w czasie jazdy na rowerze w plenerze nie warto myśleć o odchudzaniu. powiem inaczej - idealnie jest poćwiczyć np. stretching (rozciąganie mięśni) w formie rozgrzewki, następnie pilatesa. wtedy już, nieco zmęczonym, można spokojnie udać się na przejażdżkę rowerem - w formie relaksu, odpoczynku! po pewnym czasie już samemu się nie uda odgadnąć, czemu zawdzięczamy smuklejszą sylwetkę, lepszą wydolność czy wspaniałe samopoczucie. przecież tylko się ćwiczyło, a po tym - odpoczywało ;] to, jak coś interpretujemy, może okazać się zbawiennym...
keira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-20, 20:08   #93
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Rower...

Muszę się całkiem z Tobą zgodzić Moniczko Sposób naszego myślenia, a co za tym idzie - interpretowania pewnych rzeczy ma duży wpływ na efekty. Hehehe i muszę przyznać, że całkiem mi się podoba Twoje podejście do rowerka Gratulacje !!
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-21, 20:42   #94
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Rower...

Mnie też się podoba myślenie Moniki,świetnie to sobie wykombinowałaś droga wizażanko.Ale ja moge tylko jezdzić na stacjonarnym rowerku,a i to robie bardzo rzadko(strasznie mnie potem bolą kości pośladkowe,czy macie też podobny problem?).Na zwykłym rowerze po prostu(może to sie wydać głupie),ale boje się jezdzić.Dlatego jeżdże na treningowym.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-22, 12:21   #95
iwona.sz2403
Raczkowanie
 
Avatar iwona.sz2403
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 203
GG do iwona.sz2403
Dot.: Rower...

Dla mnie rower to super sprawa. Chodzi mi o taki zwykły a nie stacjonarny. W trakcie jazdy czuję się "wolna". A w domku gdy nie ma pogody to orbitrek. Choć ostatnio chyba z obydwoma przesadziłam bo bolały mnie kolana.
Pozdrawiam.
iwona.sz2403 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-23, 13:56   #96
Juta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 23
Smile Rower...

........i wiatr we włosach.........hm...
Juta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-23, 16:57   #97
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Rower...

Co prawda to prawda Nie ma to jak zwykły górski rower, a nie taki stacjonarny. Ale pomyślałam sobie, że i tak można na zwykłym jeździć tylko przez wiosnę i lato, a w dodatku jak jest ładna pogoda (wiem, że niby można cały rok, ale ja taka ekstremalna nie jestem). Poza tym nie ma z kim jeździć, mój mężczyzna roweru nie lubi, a poza tym przez te wszystkie obowiązki (praca, studia, dom) to normalnie takie pory na jeżdżenie rowerem mi zostały, że tylko strach ...

Rok temu, zanim kupiłam sobie stacjonarny rowerek jeździłam na zwykłym tak od kwietnia do września, co rano ok. 5-tej Tak na godzinkę sobie jechałam, wracałam po 6-tej i potem brałam się za wszystkie poranne czynności Czułam się świetnie i w ogóle... A teraz jakoś nie mogę się zmobilizować, żeby tyłek wrzucić nawet na ten stacjonarny Jakoś mnie szybko znudził i stwierdziłam, że to nie to samo i że jednak chyba zrobiłam błąd, że go kupiłam, chociaż zapierałam się, że będę jeździć i jeździć

Ale to nie tak łatwo - teraz ostatnio się z nim przeprosiłam i od czasu do czasu przejadę jakieś 15 km ... Ale kusi mnie ten zwykły rowerek, oj kusi

Więc chyba się nie będę zastanawiać i po prostu wyjmę go ze schowka i wskoczę i ... poczuję ten wiatr we włosach ...
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 20:44   #98
ania_kora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11
Dot.: Rower...

ja mam taki swój sposób na nie znudzenie się rowerkiem stacjonarnym
ponieważ mam dwie córeczki, pracuje, dom na głowie, ogród 1500m wiec nie mam wiele czasu dla siebie a już wogóle na oglądanie telewizji - z tego powodu mam zaległości w nowościach filmowych
dlatego od jakiegoś czasu gdy leci w telewizji cos ciekawego co chcialabym zobaczyć, nagrywam to i puszczam sobie podczas jazdy na rowerku
w ten sposób mogę sobie zobaczyć interesujące mnie filmy nie mając wyrzutów sumienia, że marnuje czas
film puszczam tak dlugo jak jedę na rowerku, więc czasem jeden film oglądam 2 a nawet 3 wieczory z rzędu, no chyba, że film jest wyjątkowo ciekawy to wtedy muszę dłużej popedałować bo mnie ciekawość zżera co bedize dalej.......
ania_kora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-23, 21:11   #99
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Rower...

Aniu, ja tak tylko raz próbowałam zrobić, ale chyba nie jestem wielowątkowa i po prostu zagapiłam się w film i co chwila zapominałam o jeździe i po prostu siedziałam na rowerku zamiast jeździć, albo pedałowałam tak sobie a muzom Wyszło z tego tyle, że tyłek bolał mnie jak diabli, a poza tym w ogóle nie czułam zmęczenia ani tym bardziej satysfkacji

Ja niestety muszę się chyba skupić na tym co robię - zwłaszcza jeżeli są to ćwiczenia, więc będę musiała znaleźć jakiś sposób na wytrzymanie na rowerku dłużej niż 15 minut (bynajmniej nie z powodu zmęczenia) Pozdrowionka
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-27, 09:02   #100
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Rower...

ja tez nie potrafie wytrzymac na stacjonarnym nudzi mnie okropnie a do zwyklego rowerka nie mam towarzystwa
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-27, 09:38   #101
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Rower...

Z doświedczenia wiem że jeśli ćwiczy sie z obowiązku ("bo musze ten ^@$ tluszczyk spalić") to można sobie obrzydzić nawet taka frajde jak rower. Nie wyobrażam sobie jeździć mierząc tętno i licząc kalorie . Co do towarzystwa - zwykle udaje mi sie nakusić jakąś koleżanke ale szczerze mówiąc wole jeździć sama (jeśli jestem z kimś kończy sie na rudce do najbliższego parku, plotach i piwie ). Na rowerku treningowym mialam okazje kilka razy popedałować - bez entuzjazmu.
Rower zastępuje mi inne środki transportu na czas wiosna-lato-jesien, w ten sposób nie musze "szukać" czasu.
Żeby was zachęcić - rower ma niesamowity wpływ na figure! Moje nogi z natury odbiegaja od ideału ("suche" łydki, za to uda wrecz przeciwnie, troche krzywe) ale po rowerze faceci wpadaja na latarnie jak zaloze coś krótszego .
hair jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-27, 09:49   #102
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Rower...

zgadzam się z Tobą w 200% Szczerze też wolę jezdzić sama, bo jezdzędość dalekie dystanse i wiem jak to się kończy z kolezanką - stańmy, zatrzrzymajmy się, o jezu, już nie mogę...a mnie trzesie! Jak jadę sama, to sama sobie narzucam tempo itp...Wprawdzie głupoi to zabrzmi, bo jezdzę ze spręzynowcem w kieszeni, ale...coż...takie czasy, że jak na czlowieka napadną dwa razy w srodku miasta , to potem wziąłby ze soba i kałasznikowa na trasę...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-27, 12:25   #103
agniecha313
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 30
GG do agniecha313
Dot.: Rower...

od 1 wszego maja zapisalam sie na fitness,bylo ciezko ale teraz jest ok,wiec co do rowerku to jezdze codziennie 15km,zajmuje mi to okolo 30min.Fajna sprawa z tym stacjonarnym rowerkiem bo na sali gdzie one stoja jest 6 tv i kazdy ma inny program,wiec sluchawki na uszy ,oczy wlepione w tv i pedaluje az sie film nie skonczy np.
agniecha313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-15, 19:27   #104
Juta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 23
Wink Rower...

Hej! Mam pytanie i może mi podpowiecie...Czy jadąc rowerem pracują wszystkie mięśnie nóg? Bo dziś zastanowiłam jeżdząc rowerem czy pracują tylne mięśnie bo nie były specjalnie napiete. I co z pośladkami....
Juta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-16, 11:14   #105
biedrona1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 125
Dot.: Rower...

Hej dziewczyny to znowu ja ze swoimi dziwnymi pytaniami
Powiedzcie, co robicie, ze tyle czasu spedzacie na rowerze i nie boli was tyleczek??? Ja jezdzilam chyba z 2 miesiace po ok 1h - 1,5 h dziennie na rowerku stacjonarnym z mysla (bo podobno tak mialo byc), ze moje posladki przywykna do tego, ale przeliczylam sie Nadal bolaly a potem nawet piekly... Wrrr Wiec zrezygnowalam ;/ Poradzcie co zrobic by nie bylo tego bolu - dodam tylko, ze mam troszke lepszej jakosci ten rowerek
biedrona1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-16, 12:33   #106
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Rower...

Droga Juto! Uwazam ze napewno pracuja wszystkie miesnie nog, czy chodzimy, czy ibegamy czy jezdzimy na rowerze. Nie widac ich bo pewnie nie sa tak uksztaltowane jak te ktory widac Mowisz o tylnych miesniach ud?? Czy lydek?? Bo mnie lydki bardz owyraznie sie zaznaczaja!
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-16, 12:35   #107
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Rower...

Droga Biedrono! Trudno jest mi wytlumaczyc Twoj przypadek. Ja wczoraj przejechalam trase liczaca ok.25 km. Nie powiem tyleczke mnie ciut boli, ale nie jest to az takie uciazliwe zeby dzisiaj nie wsiasc i znowu nie pojechac :P. Moze jakas podusie na siodelko??
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-16, 13:01   #108
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Rower...

Albo nalzy sobie kupic siodełko żelowe czyli kolarskie, takiealbo pokrowic zelowy na siodełko normalne
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54160909
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54243632

Albo kolarki profesionalne z wkładką na wiadome częsci i nic nie boli.Po cos kolarze wtym jeżdzą, bo inaczej to każdy kolarz by już pewnej częsci ciała nie mial
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53962192
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 09:58   #109
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Rower...

Aha,jest jeszcze mozliwość kupienia sobie amortyzatora na tylne koło, ale to dotyczy raczej rowerów górskich, wyspecjalizowanych do jazdy po muldach czyli troch dziwnie by wygladało w normalnym rowerze na polne drogi. Nie mówiac juz o tym, że wtedy parwdopodobieństwo ukradzenia roweru wzrasta dwukrotnie;/
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-17, 12:50   #110
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Rower...

ja na zwykłym jeżdże praktycznie codziennie do szkoły ale taki w domku też chciałabym bardzo mieć
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 12:56   #111
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: Rower...

Cytat:
Napisane przez km
ja tez nie potrafie wytrzymac na stacjonarnym nudzi mnie okropnie a do zwyklego rowerka nie mam towarzystwa
A skąd jesteś? Ja niestety też nie zawsze mam z kim jeździć, ale postanowiłam, że w ostateczności będę jeździć sama.
Orka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 12:14   #112
Maratka
Raczkowanie
 
Avatar Maratka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: skąd popadnie:-))
Wiadomości: 136
Dot.: Rower...

Jeżdżę gdzieś od dwóch tygodni prawie codziennie. W końcu wzięłam się do roboty! I są efekty! Może nie fizyczne,ale psychiczne. Zaczynam czuć potrzebę codziennego ruchu, mój mózg wysyła mi sygnały "dalej kobieto na rower".
Wczoraj przejechałam ok. 25 km i najciekawsze jest to, że nie bolą mnie nogi, tyłek ale miśnie brzucha!
pozdrawiam wszystkie rowerzystki
Maratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 13:22   #113
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Rower...

czesc Dziewczyny! Ja tak jak maratka rowniez nabylam sie takiego bodzca w mozgu ktory mi mowi ze i tak nie mam co robic, w szkole wszystko zdane i zaliczone. po co lezec i sie opalac jak mozna pojezdzic na rowerze!! Dzisiaj kolo 11.00 pojechalam sobie do masteczka odleglego od mojego o jakies 20 km. Dojazd i powrot zajal mi ok.3h ale wiecie co bylo swietnie, troche wialo ale czuje sie o wiele lepiej!! Dla mnie to dobry sposob zeby opanowac glod, po wiekszym wysilku nie chce mi sie jesc a i czas dobrze jest zagospodarowany. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-24, 23:12   #114
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Thumbs up Dot.: Rower...

Ja też zaczęłam jeździć na rowerku i to co najmniej 3 razy w tygodniu po ok.godzince na stacjonarnym a do tego jeszcze zwykły rowerek(jak jest okazja...wypad w któryś dzionek) i stepper (15 minutek jak mam czas-choć raz w tygodniu)-czuję sie świetnie choć efektów narazie nie widać-no może cialo bardziej jest zbite(jędrniejsze...) ale to jeszcze nie to...ale psychika za to jest w świetnej formie no i kondycja w lepszej...polecam....JEST EM DOBREJ MYŚLI...Efekty zobaczę z czasem...i to będzie cudny moment...)))))))Całuję i pozdrawiam wszystkie szalejące rowerzystki...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 13:04   #115
monia207
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Wink Postawiłam na rower!!! :))))

Hej wszystkim! Chciałam sie z Wami podzielić naprawde dobra wiadomoscia, otóż wart naprawde warto zaprzyjaznic sie z rowerem, szczegolnie teraz kiedy pogoda sprzyja, od kilku dni (DNI!!!) jezdze codziennie na rowerku serdnio jakies 30 km i sluchajcie moje nogi nigdy nie wygladaly lepiej, sa szczuple smukle i jedrne i na dodatek celulit znacznie sie zmniejszyl !!!
Naprawde polecam jazde na rowerze!!
Pozdrawiam goraco!!!
monia207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 13:54   #116
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Postawiłam na rower!!! :))))

no jazda na rowerze ma swoje plusy trzymaj tak dalej!
ja nie przepadam za rowerem,moze wlasnie dlatego,ze duzo na nim jezdze wlasnie po to,zeby nozki wyrzezbic.
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 15:28   #117
Yuny
Raczkowanie
 
Avatar Yuny
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 44
GG do Yuny
Dot.: Postawiłam na rower!!! :))))

Ja już od ponad dwóch tygodni codziennie jeżdżę na rowerze (22km) mając nadzieje że w końcu mi pomoże na moje nogi, bo jak na razie to żadnych rezultatów nie widzę (i chociaż również codziennie biegam to wcale ani troszkę mi nie schudły ) no ale mam nadzieję że to tylko z powodu krótkiego czasu i lada dzień to się zmieni

Yuny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-11, 11:03   #118
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Jaki rower?

Dziewczyny pomozcie, chcialabym sobie kupic rower, ale ja sie na tym wogole nie znam, niestety nie stac mnie na wylozenie 1000 zl wiec pytam na co nalezy zwrocic uwage przy zakupie rowerka. Zamierzam jeździc po lesnych drozkach, to co jest w takim wypadku istotne. A rower pewnie kupie w komisie i bedzie uzywany.
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-11, 13:29   #119
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Jaki rower?

Polecam najzwyklejszego w świecie "górala". Nie musisz kupować w komisie, czasem są promocje w Geant lub Tesco i za całkiem sensowne pieniądze (koło 300 zł) można kupić fajny rower. Jeśli w grę nie wchodzą jakieś wyczyny i jazda po górach, to spokojnie taki powinien Ci wystarczyć. Zresztą sama też planuję kupić sobie taki rower, ale chwilowo mam inne wydatki i ten wydatek "rowerowy" musi poczekać.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-11, 13:49   #120
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Jaki rower?

ja chcę kupić w tym tygodniu dwa (dla mnie i męża) Myślę,że taki o jakim pisze Akane będzie ok na wycieczki bez jakichś górskich wyczynów
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.