Herbatki hamujące apetyt (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-10, 19:26   #1
Gorzka_Landryneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 12
Exclamation

Herbatki hamujące apetyt (?)


Hey! Mam problem od kąd tylko zaczynam się odchudzać...wszystko się wali przez....MÓJ NIEPOSKROMIONY apetyt ( znacie może kochane wizażanki jakieś herabtki lub NIE szkodliwe tabletki hamujące uczucie głodu i nadmierny apetyt? bardzo proszę o podanie nazw.Bardzo ważne jest dla mnie czy jest to na receptę,bo najbardziej zależy mi na takich BEZ recepty prosze o pomoc z góry slicznie dziekuje.

Pozdrawiam i całuje
Gorzka_Landryneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 10:37   #2
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

mnie swego czasu pomogl Apptrim, nie jest na recepte ale jak dal mnei niesamowicie skuteczny pa
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 07:57   #3
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

ja stosuje siemie lniane, jest skutecznym zapychaczem i po wypiciu jednej szklaneczki czuje sie pelna przez co nie czuje glodu (eh.. u mnie najgorzej jest wieczorkiem kiedy to mam najwieksza ochote na papu ), duze ilosci wody mineralnej tez skutkuja.
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:01   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

a ja zawsze i wszędzie polecam herabtke pu-erh. Nie dośc, że hamuje apetyty to jeszcze spala tłuszczyk. bardzo mi pomogła, keidy odchudzałam się po ciąży. buziaki!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:38   #5
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

A pilas pu-erh sypana czy w saszetkach?
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:43   #6
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

w saszetkach z firmy bio-active
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:45   #7
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Na mnie bardzo dobrze działała Yerba Mate- hamowała apetyt, dodawała energii, ogólnie bardzo dobrze się po niej czułam Poza tym jest pyszna.... i chyba narobiłam sobie na nią ochoty Kiedyś piłam ją namiętnie, ale nie ma już jej w hipermarketach Zawsze pozostaje sklepik z herbatami.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-12, 11:19   #8
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Na mnie bardzo dobrze działała Yerba Mate- hamowała apetyt, dodawała energii, ogólnie bardzo dobrze się po niej czułam Poza tym jest pyszna.... i chyba narobiłam sobie na nią ochoty Kiedyś piłam ją namiętnie, ale nie ma już jej w hipermarketach Zawsze pozostaje sklepik z herbatami.
no wlansie szukam tej herbaty i nie moge nigdzie znalezc, gdzie ja mozna dostac?
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:48   #9
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Na pochamowanie apetytu polecam chrom, można kupić w aptece bez recepty, na moją mamę i na mnie świetnie działa, czasami muszę się zmusić żeby coś zjeść i najważniejsze zupełnie nie mam ochoty na słodycze, nawet przestałam słodzić kawę
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 12:23   #10
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

mi po chromie wypadały włosy, więc już nie biorę. Ale przyznaję rację - niweluje uczucie głodu i powoduje slodyczo-wstręt
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 15:10   #11
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Talking Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

CZesc! Rowniez omge przylaczyc sie do grona wszelkich osobistosci odchudzajacych sie hiihih :P Od pol roku pije tylko i wylacznie na zmiane herbatke czerwona i zielona jednkaze udzial zielonej jest chyba z 5% niestety nie smakuje mi ale od wielkiego dzwonu wypije Na poczatku pilam w saszetkach czerwona z earl grey'em, pozniej czerwona w saszetkac z kwiatem lotosu, nastepnie z cytryna, a teraz przerzucilam sie na sypana z ginko-bilboa. Co do tabletek to zamierzam teraz jakies wykupic hmm chociaz wczoraj kupilam buty wiec nie wiem jak to z tym bedzie hehe. Mysle o chromie i blonniku, a moze aplefit ananas+ itp. ?? A moze zle mysle co, jak uwazacie?? A ile kosztuje ten apptrim?? Kiedys pilam siemie lniane, ale ten smak i konsystencja mnie obrzydzala bleee straszne. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-12, 17:48   #12
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Cytat:
Napisane przez km
no wlansie szukam tej herbaty i nie moge nigdzie znalezc, gdzie ja mozna dostac?

Kiedyś zaopatrywałam się w Carrefourze- ale już jej tam nie ma Za to jest w Rossmanie(tyle, że droższa, bo ok. 6 zł) i w sklepach ze zdrową żywnością. Marzy mi się jednak taka YM z prawdziwego zdarzenia ,dlatego kiedyś przejdę się do sklepu z rozmaitymi gatunkami herbat i zaszaleję
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 06:30   #13
Gorzka_Landryneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 12
Exclamation Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

A co sądzicie kochane o BIO-BŁONNIKU?? słyszałam o nim że dosyć dobrze hamuje apetyt na wszelkie przekąski zabronione podaczas odchudzanka

Proszę o Odpowiedz
Gorzka_Landryneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 18:25   #14
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

polecam cefamadar hamuje uczucie glodu bezposrednio w mozgu a przy tym jest calkiem bezpieczny bo homeopatyczny pozdro!
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:26   #15
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

a co to znaczy ze hamuje uczucie glodu bezposrednio w mozgu ? ;P
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:34   #16
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Jeśli chce się zapanować nad uczuciem "głodu na coś słodkiego", to polecam herbatę Roiboos. Ona sama w sobie jest o słodkim posmaku, a gdyby to nie wystarczyło, to można kupić z dodatkiem smaku miodu, cynamonu itd.
Tabletki typu chrom, to może hamują łaknienie, ale jak stosujacy sam w to mocno będzie wierzył. Na mnie nie działa.
Działa za to wypijanie herbaty ( lepiej niż zwykłej wody lub mineralnej) w dużych ilościach, np. od razu parzę sobie dwie i jeszcze zostawiam w dzbanuszku.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 20:24   #17
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Ja mam kilka sposobów na nadmierny apetyt.Po pierwsze piję herbatki,zieloną oraz czerwoną Pu-erh,zapychaja mi żoładek,spalaja tłuszcz(pu-erh),a zielona poprawia przemianę materii.Pije tak ok.9-10 szklanek.Na koniec dnia wypijam jakąs maślankę,kefir bądz jogurt naturalny,czasem mleko z siemieniem lnianym.I muszę przyznać,że nie jestem głodna.A czasem biorę chrom.To wszystko mi bardzo pomaga.A ty Gorzka Landryneczko musisz znalezć sposób odpowiedni dla siebie.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 07:42   #18
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Czy picie 9-10 szklanek dziennie nie jest czasem troche niezdrowe...??
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 08:33   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
Ja mam kilka sposobów na nadmierny apetyt.Po pierwsze piję herbatki,zieloną oraz czerwoną Pu-erh,zapychaja mi żoładek,spalaja tłuszcz(pu-erh),a zielona poprawia przemianę materii.Pije tak ok.9-10 szklanek.Na koniec dnia wypijam jakąs maślankę,kefir bądz jogurt naturalny,czasem mleko z siemieniem lnianym.I muszę przyznać,że nie jestem głodna.A czasem biorę chrom.To wszystko mi bardzo pomaga.A ty Gorzka Landryneczko musisz znalezć sposób odpowiedni dla siebie.

jejku kobieto,jak ty tłuszcz chcesz spalic skoro nic nie jesz tylko pijesz ?
10 szklanek dostaniesz jakis wrzodów żołądka i jeszcze ten chrom.

od dawna tak robisz?
jeszcz cos konkretnego w miedzy tymi napojami?
robilas badania krwi i moczu?
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-18, 12:21   #20
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

mnie tez powalila ta odpowiedz, ta herbata chyba miedzy posilkami jest i rowniez uwazam ze zbytnie picie wplywa na choroby ukladu pokarmowego.

ja i tak uwazam ze herbata to sobie mozna spalac ....wiem wiem sa dowody ze pomaga ....
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:14   #21
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Cytat:
Napisane przez martta19
Czy picie 9-10 szklanek dziennie nie jest czasem troche niezdrowe...??
Jeżeli się ruszam,a ruszam się sporo to w ogóle pije więcej.Tyle,ile ja piję to jakieś 2,5 litra,a jak wiadomo powinno sie pic tak z 2 litry przynajmniej,jeśli sie ćwiczy to nawet 4.Robię regularnie badania krwii i żaden lekarz jeszcze nie stwierdził,żeby było cos ze mna nie w porządku.Takie duże ilości napojów dodają mi energii,w sumie musze przyznać,że bardzo lubie pić takie herbatki.Poza tym podobno mniejsze ilości prowadzą do zaburzeń pracy nerek.No i jeszcze jedno-nie zapominajcie,że w czasie diety trzeba duzo pic,bo organizm musi oczyszczać się z toksyn...
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:19   #22
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

I nie martwcie się-jem kilka posiłoków dziennie,na śniadanie troche,na obiad sporo(bo przed ćwiczeniami muszę być syta),a na kolacje-tak jak pisałam-maślanka,kefir bądz jogurt.Zawsze dużo piłam,bo taką mam naturę i nie uważam,że robię coś złego.Ale jak chcecie,to pójdę do lekarza i sprawdzę krew oraz dowiem się,czy tyle,ile pije to nie za dużo.Co wy na to?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:42   #23
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Sandro - ja nie sądzę, żebyś piła za dużo. Ja piję dziennie ok. 2,5 - 3 litrów płynów. Bardzo dużo herbat (czerwonych, zielonych, owocowych itp.), soki, a przede wszystkim wodę mineralną. Kawy na szczęście nie pijam, więc o ten "grzeszek" nie muszę się martwić.
Tak dla uspokojenia Ciebie, a przede wszystkim pozostałych Dziewczyn, robiłam sobie niedawno badania kontrolne, gdyż jestem w dodatku od 4 lat wegetarianką. Chciałam sprawdzić, czy niczego mi nie brakuje i muszę stwierdzić, że wyniki są wzorcowe
Jedynie mam maluteńki niedobór potasu i tu faktycznie Pani Doktor powiedziała, że może woda mineralna mi wypłukuje potas i przepisała mi Aspargin (znaczy się to jest bez recepty, więc można kupić). Ale wiem, że potas jest w pomidorach i sokach pomidorowych, więc zaczęłam jeszcze pić takie soczki, żeby nic mi już nie brakowało.

Nie sądzę, żeby picie dużej ilości napojów wpływało negatywnie na przewód pokarmowy, a tym bardziej na nerki. Co prawda słyszałam o przypadkach, gdzie ludzie pili za dużo wody mineralnej (na siłę), bo akurat usłyszeli, że to jest zdrowe i w ogóle i dla nich niezadobrze się to skończyło. Więc nikt nikogo nie przymusza My po prostu mamy takie zapotrzebowanie na napoje i dużo pijemy, ale ktoś inny może pomyśleć, że to jest za dużo, więc wcale tyle pić nie musi. Pozdrawiam i lecę się czegoś napić
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:48   #24
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

Uspokoiłaś mnie trochę,choć też zrobie badania,bo robiłam w szpitalu pod koniec grudnia.Nigdy nie sądziłam,że za dużo piję.Interesuję się dietetyką,mam zamiar ja studiować(już w tym roku idę),więc wiem,że przefiltrowywanie nerek jest wskazane...Już mnie suszy,więc ide się napić zielonej.A poza tym-ja też nie pije kawy i alkoholu tez nie,a w ogóle na razie się lecze,więc mi nie wolno dużo go pić.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:53   #25
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Herbatki hamujące apetyt (?)

No i bardzo dobrze, Sandro Ja też piję, bo lubię... Oczywiście, mowa tu tylko o herbatkach i innych napojach nietrunkowych. Faktycznie podobnie jak Ty nie piję alkoholu ani kawy. Jednego i drugiego po prostu nie lubię i mój organizm nie potrzebuje. Za to jestem maniakiem herbat i to nie tylko z powodu ich dobrych właściwości, ale z powodu walorów smakowych. Zaopatrzam się w miejscowej herbaciarni. Kupuje się tu herbatki na wagę, naprawdę dobrej jakości i w tylu smakach, że marzenie. Właśnie parzę sobie senchę "Poświatę księżycową" - po prostu poezja ... Pozdrawiam

P.S. A badania oczywiście też sobie zrób, tak dla świętego spokoju...
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.