Aparaty ortodontyczne cz. X - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 20:48   #4291
to_jest_to
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
No to uwierz! Ja mam górę (9 miesięcy) i dół (7 miesięcy) w porcelanie i od samego początku piję herbatę i inne barwiące rzeczy przez słomkę. Bezbarwne ligatury przebarwiają się w tak szybkim tempie, że wolę się w ten sposób męczyć niż chodzić z pożółkłymi gumkami!
Kosmetyczne słabiej działąją, wiec nie wiem czy warto sie tak męczyć.
to_jest_to jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 21:46   #4292
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez to_jest_to Pokaż wiadomość
Kosmetyczne słabiej działąją, wiec nie wiem czy warto sie tak męczyć.
Niby działają słabiej, ale nie rozumiem co ma "takie męczenie się" (słomka) do działania samego aparatu?!?
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 21:50   #4293
pimpurimpu
Raczkowanie
 
Avatar pimpurimpu
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
pimpurimpu bo jest on do leczenia kanałowego co nie jest zbyt radosną perspektywą...
Tez mam kanałowe. Dentystka mi strasznie szybko je robiła (na drugiej wizycie), bo miała opóźnienie i jutro jadę na RTG przed założeniem plomby, a szczerze to trochę się martwię czy nie spaprała.;/
Byłyście na zdjęciach??

A czy to tak boli, hm. Szczerze to nie tak bardzo bolało, zawsze jak jęczałam że kłuje, to przestawała tak daleko grzebać.:P Swoją drogą dentysta to okropny zawód (bez urazy dla dentystów)
pimpurimpu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 22:02   #4294
to_jest_to
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Niby działają słabiej, ale nie rozumiem co ma "takie męczenie się" (słomka) do działania samego aparatu?!?
napisałaś: wolę się w ten sposób męczyć niż chodzić z pożółkłymi gumkami!. Stwierdziłaś że to dla ciebie męczące, wiec ja odpowiedziałam, że po co sobie tyle odmawiać i tak o to dbać skoro daj to tylko tyle że z bliska nie widać aparatu choć każdy wie że i tak do końca nie jest on niewidoczny
to_jest_to jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 22:19   #4295
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
To już jestem szczęśliwa!!
Ortodontka powiedziała, że przy zakładaniu aparatu mogę się zdecydować jaki aparat i chyba pójdę za twoim przykładem
Tydzień przed aparatem będę miała wyrywanego zęba i wstawione "seperatki" i tego się boję
Mi tez powiedziala, ze moge sie zdecydowac na dowolny (nie bedzie i narzucac) Oczywiscie wczesniej popytalam sie co i jak.
Separacje miedzy 2 a 5 dniem nie byly przyjemne Mnie bolalo bardzo

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Ja mam wizyty co 8 tygodni. Przy piciu 6-8 kubków herbaty dziennie (bo uwieeeeeeeeelbiam herbatę) normalnie, nie przez słomkę, moje ligatury po tygodniu wyglądały tragicznie (pozwoliłam sobie na 'zwykłe' picie przez pierwszy tydzień noszenia aparatu). O ile ligatury zmieniałam sama, o tyle teraz od dłuższego czasu mam łańcuszek i nie mam odwagi go sama zmieniać (dzisiaj np przy zdejmowaniu łańcuszka odpadł doktorkowi zamek), więc obstaję przy piciu przez słomkę.
Klajdla- buraczki, sos curry straaaasznie barwią ligaturki, sos tysiąca wysp średnio- to tak z mojego doświadczenia
Uuuu to strasznie rzadko masz wizyty! Myslalam, ze takie odstepy sa tylko w przypadku aparatu samoligaturujacego. Ale nie mozesz go miec, skoro mowisz, ze masz ligaturki
Wlasnie tez myslalam o zmienianiu ligaturek samemu, ale kompletnie nie mam pojecia gdzie je moge dostac Na allegro sa tylko kolorowe a z kosmetycznych tylko biale albo przezroczyste. A ja szukam perlowych i nie mam pojecia gdzie szukac. A Ty skad bralas swoje ligaturki?
PS O sosie curry tez slyszalam Podobne 'dzialanie' ma tez ponoc kurkuma

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi czym różnią się właściwie szafirowe od porcelanowych czy tam ceramicznych?
Szafirowe sa wykonane z monokrystalicznego szafiru i sa calkowicie przezroczyste. Dobre dla osob o niewyrnomiernym kolorze zebow Maja tez delikatnie zaokraglone brzegi, dzieki czemu nie powinny ranic tak wnetrza buzi jak aparaty metalowe (sprawdzilam na sobie ) Na gorze (tam gdzie mam szafir) nie mialam w ogole obtarc. A na dole to istna masakra! Metal mnie potwornie ranil w srodku buzi.
Zamki szafirowe sa sporo wieksze od tych metalowych, ale fakt przezroczystosci sprawa, ze i tak sa prawie niewidoczne
A i szafir nie ma prawa sie przebarwic!

Porcelanowe natomiast sa wykonane z ceramiki. Maja kolor mleczny, wiec jesli ktos nie ma idealnie bialych zebow, moga sie odrozniac od uzebienia. Choc ponoc jest mozliwosc jako takiego dopasowania do koloru zebow. Z tym, ze porcelana nie jest calkowicie przeziernia, moge sie po jakims czasie przebarwic. A wymienianie zamkow raczej nie wchodzi w gre, bo wiadomo... koszty

O ligaturach nie bede mowic, bo pasuja do oby dwoch rodzajow

I z reguly szafirowe sa drozsze od porcelanowych


Cytat:
Napisane przez to_jest_to Pokaż wiadomość
Kosmetyczne słabiej działąją, wiec nie wiem czy warto sie tak męczyć.
Ponoc to jednak mit
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 22:20   #4296
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
No wlasnie... te nieszczesne ligatury
A przy porcelanie jakie mialas gumki? Bo slyszalam, ze perlowe najwolniej 'lapia' kolor Ja mam teraz perlowe (moje pierwsze) i po tygodniu nie narzekam na zadne przebarwienia. Ale zobaczymy, co bedzie sie dzialo przez nastepne 3 tygodnie

Ojej zazdroszcze! 1,5 roku to naprawde nieduzo I jeszcze przy aparacie porcelanowym, ktory 'niby' leczy troche dluzej Chociaz nie wiem, czy to w koncu mit z tymi kosmetycznymi, czy nie
Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Uuuu to strasznie rzadko masz wizyty! Myslalam, ze takie odstepy sa tylko w przypadku aparatu samoligaturujacego. Ale nie mozesz go miec, skoro mowisz, ze masz ligaturki
Wlasnie tez myslalam o zmienianiu ligaturek samemu, ale kompletnie nie mam pojecia gdzie je moge dostac Na allegro sa tylko kolorowe a z kosmetycznych tylko biale albo przezroczyste. A ja szukam perlowych i nie mam pojecia gdzie szukac. A Ty skad bralas swoje ligaturki?
PS O sosie curry tez slyszalam Podobne 'dzialanie' ma tez ponoc kurkuma

Miałam najpierw zwykłe, a na all później kupiłam perłowe (pamiętam, że tylko jedna osoba miała dostępne perłowe) i faktycznie te łapią kolor wolniej. Tak samo z łańcuszkiem. Miałam i taki i taki i perła jest zdecydowanie lepsza (niestety tym razem nie mieli).
A co do czasu, to ja jestem w szoku. Na początku leczenia mowa była o 2 latach, a tu takie zaskoczenie.
Nie mam aktualnie dostępu do aparatu, ale mogę wrzucić zestawienie zdjęcia przed leczeniem i z początku lutego. Dolne jedynki są już prostsze. Mam nadzieję, że po strippingu w ogóle będzie git malina.
Natomiast właśnie zauważyłam, że coś mi moja prawa górna jedynka zmieniła położenie (dzisiaj tam zamek odpadł i orto przyklejał na nowo)
No i oczywiście czeka mnie poprawa kształtu kilku zębów (licówki).


Cytat:
Napisane przez to_jest_to Pokaż wiadomość
Kosmetyczne słabiej działąją, wiec nie wiem czy warto sie tak męczyć.
Cytat:
Napisane przez to_jest_to Pokaż wiadomość
napisałaś: wolę się w ten sposób męczyć niż chodzić z pożółkłymi gumkami!. Stwierdziłaś że to dla ciebie męczące, wiec ja odpowiedziałam, że po co sobie tyle odmawiać i tak o to dbać skoro daj to tylko tyle że z bliska nie widać aparatu choć każdy wie że i tak do końca nie jest on niewidoczny
No tak, nie postawiłam cudzysłowu przy "męczyć się" . Dla mnie osobiście nie jest to męczące. Wszyscy- i w domu i w pracy i znajomi są przyzwyczajeni, że większość napojów wciągam przez słomkę .
A Ty trosze namieszałaś- najpierw powiązałaś to ze słabym działaniem, a później z widocznością porcelanowego Ale nie czepiam się już
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 30.06.2010-08.02.2011.jpg (17,8 KB, 143 załadowań)
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł



Edytowane przez szprotka_mada
Czas edycji: 2011-03-28 o 22:23
szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 22:24   #4297
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Ligatury wymieniacie sobie same przy pozwoleniu orto czy cichaczem?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 22:30   #4298
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Miałam najpierw zwykłe, a na all później kupiłam perłowe (pamiętam, że tylko jedna osoba miała dostępne perłowe) i faktycznie te łapią kolor wolniej. Tak samo z łańcuszkiem. Miałam i taki i taki i perła jest zdecydowanie lepsza (niestety tym razem nie mieli).
A co do czasu, to ja jestem w szoku. Na początku leczenia mowa była o 2 latach, a tu takie zaskoczenie.
Nie mam aktualnie dostępu do aparatu, ale mogę wrzucić zestawienie zdjęcia przed leczeniem i z początku lutego. Dolne jedynki są już prostsze. Mam nadzieję, że po strippingu w ogóle będzie git malina.
Natomiast właśnie zauważyłam, że coś mi moja prawa górna jedynka zmieniła położenie (dzisiaj tam zamek odpadł i orto przyklejał na nowo)
No i oczywiście czeka mnie poprawa kształtu kilku zębów (licówki).
Bardzo ladny efekt Gratuluje!
Rzeczywiscie mila niespodzianka z wczesniejszym zakonczeniem leczenia
I powiem Ci, ze Twoja porcelana jest w ogole nie przebarwiona! Widac, ze dbalas o nia

A latwo sie samemu zmienia gumki? Wiem, ze masz porcelane (czyli teoretycznie delikatniejsze od metalu) i czy w zwiazku z tym nie uszkodzilas nigdy zadnego zamka podczas zmiany gumek? Ja sie chyba tego najbardziej obawiam



PS Wlasnie zauwazylam, ze sa na all ligatury perlowe A ja ciagle wpisywalam 'ligatury' i wyskakiwaly mi tylko kolorowe. W koncu wpisalam 'ligaturki' i dopiero pod tym haslem wyskoczyly mi perlowe
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 23:01   #4299
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Ligatury wymieniacie sobie same przy pozwoleniu orto czy cichaczem?
Cichaczem

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Bardzo ladny efekt Gratuluje!
Rzeczywiscie mila niespodzianka z wczesniejszym zakonczeniem leczenia
I powiem Ci, ze Twoja porcelana jest w ogole nie przebarwiona! Widac, ze dbalas o nia

A latwo sie samemu zmienia gumki? Wiem, ze masz porcelane (czyli teoretycznie delikatniejsze od metalu) i czy w zwiazku z tym nie uszkodzilas nigdy zadnego zamka podczas zmiany gumek? Ja sie chyba tego najbardziej obawiam



PS Wlasnie zauwazylam, ze sa na all ligatury perlowe A ja ciagle wpisywalam 'ligatury' i wyskakiwaly mi tylko kolorowe. W koncu wpisalam 'ligaturki' i dopiero pod tym haslem wyskoczyly mi perlowe
Ja wpisywałam "ligat*" i wtedy szuka i lagatury i ligaturki, wszystko zaczynające się na 'ligat'
Nic sobie nie naruszyłam, żadnego zamka nie uszkodziłam. I tak sobie myślę, że zmieniałam sama nie raz, a dwa razy, w przeciągu tych 8 tyg między wizytami. Posługiwałam się wykałaczkami. Nimi zdejmowałam ("odhaczałam" gumkę z każdego rogu zamka) i nimi zakładałam nowe- z tym, że pomagałam sobie szydełkiem (chociaż pewnie dwoma wykałaczkami też się da; dla mnie było łatwiej, bo na szydełku na tym haczyku fajnie się trzyma ligaturka). Zakładałam w ten sposób, że rozciągałam gumkę właśnie wykałaczką i szydełkiem, zakładałam najpierw na dwa górne rogi (bałam się zakładać najpierw na jeden, później na drugi żeby nic nie naruszyć), a później na dolne. Niektóre z dziewczyn pisały, że używały nitek do zakładania, ale u mnie się to nie sprawdziło.
A co do dbania, to nic w przesadzie. Owszem staram się myć po każdym jedzeniu ząbki, ale to raczej dlatego, że mało apetycznie wyglądają resztki między zamkami, a moja praca to ciągły kontakt z ludźmi, więc jak tylko coś zjem, to myk do łazienki (w domu sobie odpuszczam, chyba że czuję, że faktycznie mam aparat pełen jedzenia). Jak już wspomniałam wcześniej same zamki nie mają prawa się przebarwiać (tak mówił mi mój orto i tak wyczytałam na wielu stronach).
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 08:32   #4300
DesdemonaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Heh, ja wczoraj sobie porównywałam zdjęcia moich zębów sprzed założenia aparatu (robione chyba dzień przed założeniem aparatu, po ekstrakcji) i stan na dzień wczorajszy (fotki w załączeniu). No i nawet widać widać różnicę Kły nie są już tak wypchnięte, stopniowo odsuwają się od zamków na dwójkach, zresztą były tak nasunięte, że ortodonta ledwo założył zamki, a teraz kły odeszły od zamków na jakieś 2mm, a w przypadku zębów to sporo (tak mi się wydaje). Prawa jedynka wlazła nieco do łuku i ogólnie zaczyna robić się porządek Szczerze mówiąc to nigdy z przyczyn oczywistych nie widziałam moich dwójek w całości, ciekawe jak wyglądają

Cytat:
w domu sobie odpuszczam, chyba że czuję, że faktycznie mam aparat pełen jedzenia
Czasami nie czuć, że coś wlazło pod aparat. Ja mam ogólnie największy problem z z miejscem między szóstkami i piątkami oraz z rurkami. Nie ma siły, żeby nie zostało tam jedzenie, a mam traumę po wyrwaniu czwórek i przyrzekłam sobie, że nigdy nie dopuszczę do sytuacji, żeby trzeba było mi coś wyrwać, lub uśmiercić zęba leczeniem kanałowym.

Ja dbam o zęby tak... Raz na dwa dni poza standardowym dbaniem o zęby - czyli szczotkowaniem po każdym posiłku i wieczornym nitkowaniem, robię zębom specjalne nitkowanie. Najpierw szoruję zęby szczoteczką choinkową, potem nie wypłukując pasty nitkuję je nitką Oral-B SuperFloss tak, żeby wyczyścić pastą przestrzenie między zębami (ta nitka ma taką fajną gąbeczkę i wyśmienicie spełnia swoje zadanie). Jedyna pasta, która się do tego nadaje według mnie, to zielona Parodontax, bo jako jedna z niewielu się nie pieni (bez SLS i same naturalne składniki) oraz ma fajną konsystencję. Smak przez pierwszy tydzień mnie zabijał, ale się przyzwyczaiłam i chyba nie zamienię już tej pasty na żadną inną, zresztą po żadnej nie czuć takiej świeżości w buzi jak po niej Do tego w torebce noszę OrthoKIN "w razie czego", a wieczorem zęby płukam płynem Meridol, ale ogólnie pasuje mi każdy, który nie ma alkoholu (po każdym płynie z alkoholem po kilku dniach stosowania mam gwarantowane zapalenie dziąseł).

Ogólnie jak mi się nie chce myć zębów - to nie jem. Schudłam 8kg (oczywiście wspierając dietę PŻ aktywnością fizyczną), co wyszło mi na zdrowie i chyba na urodę Zresztą mam z czego chudnąć, do szczęścia brakuje mi kolejne -8kg. Trzymajcie za mnie kciuki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed2a.jpg (21,4 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dzis2a.jpg (22,0 KB, 111 załadowań)
DesdemonaE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 09:44   #4301
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
klajdla
mycie zębów Ci przejdzie, przez pierwszy miesiąc czy dwa też miałam obsesje i ciągle je myłam, potem mi przeszło
ja pierwsze efekty miałam po miesiącu
no nie wiem czy jej przejdzie ja mam aparat już 2 miesiące i mycie zębów nasiliło się od tygodnia, myję po każdym posiłku nawet tym drobnym, po kawie itp, używam wyciorków i nici dentystycznych też po każdym myciu, i cały czas mi się wydaje że mam brudne zęby... ale może dla tego że po 3 miesiącach od usuwania kamienia skalingiem i piaskarką mam kamień i niewielki osad brak mi już sił do tego...
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 10:22   #4302
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

DesdemonaE, kiedy zakladalas aparat? Tez mam taką cofniętą dwójkę i czekam, czekam, i czekam aż wejdzie do łuku U Ciebie to już chyba blisko ?

fajne ligatury !

Ja też schudłam, aż nie chcę zdejmować aparatu... ta mniejsza ilość słodyczy i niepodjadanie... ach
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 11:49   #4303
DesdemonaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
DesdemonaE, kiedy zakladalas aparat?
Aparat zakładałam 21 stycznia. Dopiero 8 kwietnia mam drugą wizytę i kolejne naciąganie drutów, aż mi się dziś śniło, że ortodonta mi tak naciągnął, że prawie wyrwał mi trójki
Cytat:
fajne ligatury !
Wyblaknięty, lekko zżółknięty błękit Zasługa kawy i herbaty.

Edytowane przez DesdemonaE
Czas edycji: 2011-03-29 o 11:50
DesdemonaE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 11:58   #4304
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez DesdemonaE Pokaż wiadomość
Aparat zakładałam 21 stycznia. Dopiero 8 kwietnia mam drugą wizytę i kolejne naciąganie drutów, aż mi się dziś śniło, że ortodonta mi tak naciągnął, że prawie wyrwał mi trójki

Wyblaknięty, lekko zżółknięty błękit Zasługa kawy i herbaty.
kurcze, ja w pazdzierniku i moge pomarzyc o tej dwojce w łuku

nie chcialabys widziec mojego kleju wokol zamkow... tez herbata, pepsi, kawa i chinskie jedzenie, i curry... i nie wiem co jeszcze

mam wizyte w piatek i mysle jaki kolor wziac pije ogromne ilosci herbaty, wiec blekit moze skonczyc jak ten Twoj... ale nie wygląda źle skoro mi sie spodobal, wiec moze i sie skusze na niego
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 14:34   #4305
DesdemonaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
...pije ogromne ilosci herbaty, wiec blekit moze skonczyc jak ten Twoj... ale nie wygląda źle skoro...
Bo jakoś strasznie źle z nim nie jest. Nadal jest błękitem, tylko lekko zblakł, a delikatny prześwit żółtego widać tylko na jedynkach i tylko jak się porządnie przyjrzeć.

Ta prawa dwójka od samego początku była lekko złapana drucikiem, żeby pracowała sobie razem z całą resztą. Myślę, że gumkę ortodonta założy na nią dopiero po tym jak trójka zejdzie z niej zupełnie, brakuje jej już bardzo niewiele, a była nasunięta na połowę dwójki.

Poniżej fotka drugiego kła (tego, który władował się na dwójkę bardziej, ale mniej ją skrzywił niż tą drugą) przed założeniem aparatu i stan na dzień dzisiejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tak_bylo.jpg (23,1 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tak_jest.jpg (28,1 KB, 107 załadowań)

Edytowane przez DesdemonaE
Czas edycji: 2011-03-29 o 14:49
DesdemonaE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 14:49   #4306
pixy00
Raczkowanie
 
Avatar pixy00
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 186
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Zazdroszczę tych -8kg na wadze.Z chęcią pozbyłabym się kilku moich,ale niestety mam ED.
Jutro już wizyta u ortodontki I rozkminka na ligaturkowy mix. ;D
__________________
Aparatka
14.10.2010-górny łuk
3.02.2011-dolny łuk

pixy00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 15:11   #4307
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
[...] A na dole to istna masakra! Metal mnie potwornie ranil w srodku buzi. [...]
jak dla mnie (i paru innych osób z mojego otoczenia posiadających metalowe aparaty) ogólnie dół jest gorszy bo tam co chwila sie robią 'odciski', nie wiem, może dlatego że górę częściej odsłaniam
ostatnio zamówiłam na all 6 pudełeczek wosku (jak zamówiłam 2 to zużyłam w 2 miesiące a jeszcze mój brat będzie miał niedługo aparat )

Cytat:
Napisane przez DesdemonaE Pokaż wiadomość
[...]Najpierw szoruję zęby szczoteczką choinkową, potem nie wypłukując pasty nitkuję je nitką Oral-B SuperFloss[...]
Ogólnie jak mi się nie chce myć zębów - to nie jem. Schudłam 8kg (oczywiście wspierając dietę PŻ aktywnością fizyczną), co wyszło mi na zdrowie i chyba na urodę Zresztą mam z czego chudnąć, do szczęścia brakuje mi kolejne -8kg. Trzymajcie za mnie kciuki
ta nić dentystyczna jest za✂✂✂ista dziś ją kupiłam i polecam

ja tak miałam na początku
ale teraz i tak o wiele mniej jem niż wcześniej i mi widać figurę już oczyfko nie byłabym zła, gdybym jeszcze troche schudła
a różnicę widać duuużą

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
no nie wiem czy jej przejdzie ja mam aparat już 2 miesiące i mycie zębów nasiliło się od tygodnia, myję po każdym posiłku nawet tym drobnym, po kawie itp, używam wyciorków i nici dentystycznych też po każdym myciu, i cały czas mi się wydaje że mam brudne zęby... ale może dla tego że po 3 miesiącach od usuwania kamienia skalingiem i piaskarką mam kamień i niewielki osad brak mi już sił do tego...
oołł... nie no, ja je zależnie od czasu, myję od 3 do 6 razy dziennie
może dlatego że w szkole nie ma warunków
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 16:06   #4308
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Cichaczem



Ja wpisywałam "ligat*" i wtedy szuka i lagatury i ligaturki, wszystko zaczynające się na 'ligat'
Nic sobie nie naruszyłam, żadnego zamka nie uszkodziłam. I tak sobie myślę, że zmieniałam sama nie raz, a dwa razy, w przeciągu tych 8 tyg między wizytami. Posługiwałam się wykałaczkami. Nimi zdejmowałam ("odhaczałam" gumkę z każdego rogu zamka) i nimi zakładałam nowe- z tym, że pomagałam sobie szydełkiem (chociaż pewnie dwoma wykałaczkami też się da; dla mnie było łatwiej, bo na szydełku na tym haczyku fajnie się trzyma ligaturka). Zakładałam w ten sposób, że rozciągałam gumkę właśnie wykałaczką i szydełkiem, zakładałam najpierw na dwa górne rogi (bałam się zakładać najpierw na jeden, później na drugi żeby nic nie naruszyć), a później na dolne. Niektóre z dziewczyn pisały, że używały nitek do zakładania, ale u mnie się to nie sprawdziło.
A co do dbania, to nic w przesadzie. Owszem staram się myć po każdym jedzeniu ząbki, ale to raczej dlatego, że mało apetycznie wyglądają resztki między zamkami, a moja praca to ciągły kontakt z ludźmi, więc jak tylko coś zjem, to myk do łazienki (w domu sobie odpuszczam, chyba że czuję, że faktycznie mam aparat pełen jedzenia). Jak już wspomniałam wcześniej same zamki nie mają prawa się przebarwiać (tak mówił mi mój orto i tak wyczytałam na wielu stronach).
Dzieki za porady Gdy juz zamowie ligaturki i mi przyjda, skorzystam z Twojej instrukcji

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
no nie wiem czy jej przejdzie ja mam aparat już 2 miesiące i mycie zębów nasiliło się od tygodnia, myję po każdym posiłku nawet tym drobnym, po kawie itp, używam wyciorków i nici dentystycznych też po każdym myciu, i cały czas mi się wydaje że mam brudne zęby... ale może dla tego że po 3 miesiącach od usuwania kamienia skalingiem i piaskarką mam kamień i niewielki osad brak mi już sił do tego...
Jeszcze sie okaze, ze wpadlas w jakis trans
PS Ja musze sobie kupic mniejsze wyciorki, bo te ktore dostalam od orto sa za duze i nie wchodza miedzy zeby

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
jak dla mnie (i paru innych osób z mojego otoczenia posiadających metalowe aparaty) ogólnie dół jest gorszy bo tam co chwila sie robią 'odciski', nie wiem, może dlatego że górę częściej odsłaniam
ostatnio zamówiłam na all 6 pudełeczek wosku (jak zamówiłam 2 to zużyłam w 2 miesiące a jeszcze mój brat będzie miał niedługo aparat )

oołł... nie no, ja je zależnie od czasu, myję od 3 do 6 razy dziennie
może dlatego że w szkole nie ma warunków
Te obtarcia byly okropne! Wosk tez niewiele pomagal. Poza tym denerwowalo mne jak po kazdym myciu zebow odpadal i trzeba bylo go nakladac od nowa. A porzadnie dal sie nalozyc, jak ogrzalo sie go suszarka. A na uczelni niestety suszarki nie mam a z wlasna chodzic nie bede
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 16:10   #4309
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dzieki za porady Gdy juz zamowie ligaturki i mi przyjda, skorzystam z Twojej instrukcji



Jeszcze sie okaze, ze wpadlas w jakis trans
PS Ja musze sobie kupic mniejsze wyciorki, bo te ktore dostalam od orto sa za duze i nie wchodza miedzy zeby



Te obtarcia byly okropne! Wosk tez niewiele pomagal. Poza tym denerwowalo mne jak po kazdym myciu zebow odpadal i trzeba bylo go nakladac od nowa. A porzadnie dal sie nalozyc, jak ogrzalo sie go suszarka. A na uczelni niestety suszarki nie mam a z wlasna chodzic nie bede
noo, ja do mycia zębów go zdejmuję, ale może jakaś dziwna jestem
jeśli masz taki a'la plastelina, to po prostu w rękach, a jeśli taki 'twardszy' to pod gorącą wodę najlepiej
ja ubóstwiam ten a'la plastelina
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 17:01   #4310
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Ale straszycie tym metalowym aparatem!
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 17:22   #4311
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
Ale straszycie tym metalowym aparatem!
nie straszymy, mówimy jak jest
jak dla mnie - najgorzej jest rano, bo całe poliki suche i aparat się 'wbija', a potem to z górki
najczęściej zapominam że go w ogóle mam
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 17:28   #4312
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
nie straszymy, mówimy jak jest
jak dla mnie - najgorzej jest rano, bo całe poliki suche i aparat się 'wbija', a potem to z górki
najczęściej zapominam że go w ogóle mam
Wiadomo... nie dowiem się dopóki sama nie będę miała co nas nie zabije, to nas wzmocni!
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 17:56   #4313
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Desdemona
ładnie 3-czka się już ustawiła

Szprotka
ząbki już super wyglądają

ja już chcę aparat
a dopiero w pt za tydzioeń idę zdjęcia pokazać...jeszcze sporo przede mną...
diagnoza, potem na pewno rwanie i leczenie
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2011-03-29 o 18:01
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:08   #4314
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
Desdemona
ładnie 3-czka się już ustawiła

Szprotka
ząbki już super wyglądają

ja już chcę aparat
a dopiero w pt za tydzioeń idę zdjęcia pokazać...jeszcze sporo przede mną...
diagnoza, potem na pewno rwanie i leczenie
ja górę będę miała dopiero 2 czerwca
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:21   #4315
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
noo, ja do mycia zębów go zdejmuję, ale może jakaś dziwna jestem
jeśli masz taki a'la plastelina, to po prostu w rękach, a jeśli taki 'twardszy' to pod gorącą wodę najlepiej
ja ubóstwiam ten a'la plastelina
Niestety moj miekknie tylko pod wplywem strumienia najgoretszego powietrza suszarki o mocy 1000 W Palce ani woda na niego nie dzialaja Ale na szczescie poszedl juz w odstawke, bo koniec z obtarciami
A przy pozniej, po 'podkrecaniu' comiesiecznym aparatu, zdazaja sie jeszcze obtarcia? Czy buzia musi sie tylko przyzwyczaic na pocztku noszenia?

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
nie straszymy, mówimy jak jest
jak dla mnie - najgorzej jest rano, bo całe poliki suche i aparat się 'wbija', a potem to z górki
najczęściej zapominam że go w ogóle mam
Oj tak Jednak najlepiej jak buzia jest nawilzona (np. od wody). Wtedy jest o wiele przyjemniej
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:38   #4316
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ahhh ja jestem ciekawa ile mi się zejdzie z leczeniem zębów... chciałabym już mieć aparat i na pewno będę miała metal, więc czeka mnie sodoma w buzi xD ale jakoś to trzeba przeżyć bardzo intryguje mnie ten wosk i inne gadżety do aparatu już bym najchętniej zrobiła zakupy tak na przyszłość
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG

Edytowane przez asik1503
Czas edycji: 2011-03-29 o 18:39
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:43   #4317
Umino
Przyczajenie
 
Avatar Umino
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Witajcie.
Ja nie mam aparatu, ale coraz bardziej się przekonuję do niego!!! uhh przykre krzywe zęby dają mi w psyche! A powiedzcie mi, jak to jest z wyciskiem? Ogólnie jak to wygląda, straszne uczucie?
Umino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:45   #4318
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Niestety moj miekknie tylko pod wplywem strumienia najgoretszego powietrza suszarki o mocy 1000 W Palce ani woda na niego nie dzialaja Ale na szczescie poszedl juz w odstawke, bo koniec z obtarciami
A przy pozniej, po 'podkrecaniu' comiesiecznym aparatu, zdazaja sie jeszcze obtarcia? Czy buzia musi sie tylko przyzwyczaic na pocztku noszenia?



Oj tak Jednak najlepiej jak buzia jest nawilzona (np. od wody). Wtedy jest o wiele przyjemniej
ołł... dziwny

zdarzają się niestety aparat mam od września [podpis] a do tej pory mam obtarcia na dole

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
ahhh ja jestem ciekawa ile mi się zejdzie z leczeniem zębów... chciałabym już mieć aparat i na pewno będę miała metal, więc czeka mnie sodoma w buzi xD ale jakoś to trzeba przeżyć bardzo intryguje mnie ten wosk i inne gadżety do aparatu już bym najchętniej zrobiła zakupy tak na przyszłość
a kiedy będziesz miała zakładany, bo nie ogarniam
zawsze możesz kupić ok.5zł za pudełko + przesyłka na all za wosk
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:51   #4319
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
ołł... dziwny

zdarzają się niestety aparat mam od września [podpis] a do tej pory mam obtarcia na dole
Ojej... a myslalam, ze bedzie tak pieknie
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:56   #4320
tinsel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

A ja już w czwartek zakładam górę. Bać się czy cieszyć? Chyba cieszyć.
__________________
Charms

Aparatka
tinsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.