Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-17, 17:08   #211
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:11   #212
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tuż po studiach, bez doświadczenia, mając za studia administrację? Tak.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:13   #213
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:16   #214
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Administracja i inne to nie wykształcenie wyższe, to papierek który może mieć każdy. Jeśli się chce by studia robiły wrażenie trzeba skończyć na polibudzie konstrukcję maszyn lub biotechnologię. Poza tym dla przeciętnego pracodawcy jedyne co realnie się liczy to doświadczenie.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:20   #215
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem dlaczego te stanowiska które korporacja oferuje noszą w ogóle miano 'stażu'. Pojęcia 'stażu' i 'praktyk' stały się zdecydowanie zbyt popularne w dzisiejszych czasach. Jak myślicie kiedy się skończy ta szkodliwa moda, która umożliwia pracodawcom umniejszanie pracy i zasług 'pracownikow' (bo to są w rzeczywistości pracownicy nie praktykanci czy stażysci, skoro wymagania są zawsze duże, obowiązków z zasady też jest sporo)?
Wymagania:
- staże w renomowanych firmach poparte konkretnymi sukcesami
-aktywna działalność w organizacjach studenckich/kołach naukowych potwierdzona wymiernymi osiągnięciami
- nagrody w konkursach biznesowych
- praca lub stypendia za granicą
- wolontariat
- znajomość języka angielskiego w stopniu swobodnej komunikacji biznesowej, ustnie i pisemnie
- obsługa pakietu Office'a na poziomie dobrym
- umiejętność wnikliwego analizowania danych i przygotowywania dobrej syntezy i biznesowej rekomendacji
- samodzielność
- inicjatywa w działaniu
- umiejętność szybkiego uczenia się
- umiejętność pracy w zespole
- otwartość na współpracę z innymi
- efektywna komunikacja
- umiejętność budowania pozytywnych relacji z innymi
- nastawienie na działanie i dążenie do celu w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów
- zainteresowanie marketingiem i mechanizmami sprzedaży
- prawo jazdy kat B

To są małe wymagania? Zwykły szary człowiek raczej nie spełnia tego wszystkiego - nie każdy odnosi sukcesy biznesowe w kilku firmach, działa w różnych organizacjach, miał stypendium za granicą, zajmował się wolontariatem, biegle mówi w języku angielskim, obsługuje Office'a, posiada szereg tych wymienionych na końcu umiejętności itp. Dlaczego tylko nosi to miano 'stażu'?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:25   #216
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego te stanowiska które korporacja oferuje noszą w ogóle miano 'stażu'. Pojęcia 'stażu' i 'praktyk' stały się zdecydowanie zbyt popularne w dzisiejszych czasach. Jak myślicie kiedy się skończy ta szkodliwa moda, która umożliwia pracodawcom umniejszanie pracy i zasług 'pracownikow' (bo to są w rzeczywistości pracownicy nie praktykanci czy stażysci, skoro wymagania są zawsze duże, obowiązków z zasady też jest sporo)?
Wymagania:
- staże w renomowanych firmach poparte konkretnymi sukcesami
-aktywna działalność w organizacjach studenckich/kołach naukowych potwierdzona wymiernymi osiągnięciami
- nagrody w konkursach biznesowych
- praca lub stypendia za granicą
- wolontariat
- znajomość języka angielskiego w stopniu swobodnej komunikacji biznesowej, ustnie i pisemnie
- obsługa pakietu Office'a na poziomie dobrym
- umiejętność wnikliwego analizowania danych i przygotowywania dobrej syntezy i biznesowej rekomendacji
- samodzielność
- inicjatywa w działaniu
- umiejętność szybkiego uczenia się
- umiejętność pracy w zespole
- otwartość na współpracę z innymi
- efektywna komunikacja
- umiejętność budowania pozytywnych relacji z innymi
- nastawienie na działanie i dążenie do celu w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów
- zainteresowanie marketingiem i mechanizmami sprzedaży
- prawo jazdy kat B

To są małe wymagania? Zwykły szary człowiek raczej nie spełnia tego wszystkiego - nie każdy odnosi sukcesy biznesowe w kilku firmach, działa w różnych organizacjach, miał stypendium za granicą, zajmował się wolontariatem, biegle mówi w języku angielskim, obsługuje Office'a, posiada szereg tych wymienionych na końcu umiejętności itp. Dlaczego tylko nosi to miano 'stażu'?
To wyłapywanie najlepszych z najlepszych - na takie stanowiska dostaje się rocznie 3 studentów z najleszych uniwerków.

Na kierunkach ekonomicznych na UW/SGH o takich ofertach studenci marzyli, bo podobno dzięki 6 mcom pracy po 12-14h/dobę potem drzwi do innych firm stały otworem. Największym mokrym snem było EY - każdy chciał się dostać.

Inna bajka, że po 6 mcach takiej pracy jest się wyplutym i przemielonym wrakiem człowieka.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2017-03-17 o 17:27
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:27   #217
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ja po studiach dostałam od razu umowę o pracę na 3500 zł brutto, ale to były studia językowe, wiec tez inna sprawa.... Po administracji bez języków pewnie jest to mało możliwe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 17:27   #218
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego te stanowiska które korporacja oferuje noszą w ogóle miano 'stażu'. Pojęcia 'stażu' i 'praktyk' stały się zdecydowanie zbyt popularne w dzisiejszych czasach. Jak myślicie kiedy się skończy ta szkodliwa moda, która umożliwia pracodawcom umniejszanie pracy i zasług 'pracownikow' (bo to są w rzeczywistości pracownicy nie praktykanci czy stażysci, skoro wymagania są zawsze duże, obowiązków z zasady też jest sporo)?
Wymagania:
- staże w renomowanych firmach poparte konkretnymi sukcesami
-aktywna działalność w organizacjach studenckich/kołach naukowych potwierdzona wymiernymi osiągnięciami
- nagrody w konkursach biznesowych
- praca lub stypendia za granicą
- wolontariat
- znajomość języka angielskiego w stopniu swobodnej komunikacji biznesowej, ustnie i pisemnie
- obsługa pakietu Office'a na poziomie dobrym
- umiejętność wnikliwego analizowania danych i przygotowywania dobrej syntezy i biznesowej rekomendacji
- samodzielność
- inicjatywa w działaniu
- umiejętność szybkiego uczenia się
- umiejętność pracy w zespole
- otwartość na współpracę z innymi
- efektywna komunikacja
- umiejętność budowania pozytywnych relacji z innymi
- nastawienie na działanie i dążenie do celu w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów
- zainteresowanie marketingiem i mechanizmami sprzedaży
- prawo jazdy kat B

To są małe wymagania? Zwykły szary człowiek raczej nie spełnia tego wszystkiego - nie każdy odnosi sukcesy biznesowe w kilku firmach, działa w różnych organizacjach, miał stypendium za granicą, zajmował się wolontariatem, biegle mówi w języku angielskim, obsługuje Office'a, posiada szereg tych wymienionych na końcu umiejętności itp. Dlaczego tylko nosi to miano 'stażu'?
Bo jest to cos, co ma dac ci doswiadczenie kiedy jestes po studiach i budujesz cv, zazwyczaj nie jest to w pelnym wymiarze godzin. Zwroc uwage, ze to nie jest staz za darmo czy niecaly tysiak z up. To normalnie umowa o prace, zarobki spoko jak dla osoby bez doswiadczenia. Poza tym po takim stazu duze firmy czesto zostawiają pracownika u siebie.

Nikt nikomu nie kaze skladac papierow na takie staze. Jesli komus to umniejsza i woli szukac bezskutecznie pracy lub isc na staz z up - droga wolna.

I nie wiem kiedy jest lepszy czas na wolontariat i dzialanosc w organizacjach studenckich niz ja studiach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:31   #219
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malwine55 Pokaż wiadomość
Ja po studiach dostałam od razu umowę o pracę na 3500 zł brutto, ale to były studia językowe, wiec tez inna sprawa.... Po administracji bez języków pewnie jest to mało możliwe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znajomi po ekonomii/finansach/biologii/zarządzaniu w Wawie zaczynali od minimalnej krajowej na zlecenie.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:37   #220
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:38   #221
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
To wyłapywanie najlepszych z najlepszych - na takie stanowiska dostaje się rocznie 3 studentów z najleszych uniwerków.

Na kierunkach ekonomicznych na UW/SGH o takich ofertach studenci marzyli, bo podobno dzięki 6 mcom pracy po 12-14h/dobę potem drzwi do innych firm stały otworem. Największym mokrym snem było EY - każdy chciał się dostać.

Inna bajka, że po 6 mcach takiej pracy jest się wyplutym i przemielonym wrakiem człowieka.
No właśnie pisałam o tym. Staż w Marsie dla mnie i moich znajomych ze studiów to było niemal jak trafienie szóstki w totka. Niestety jestem przeciętna i po studiach dostałam pracę za 2000-3000 tys netto (zależało od godzin) po ponad 240 godzin miesięcznie, która sprawiła że byłam tak zmęczona życiem, że musiałam zrezygnować nawet z tak 'duzej kasy'.

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
Bo jest to cos, co ma dac ci doswiadczenie kiedy jestes po studiach i budujesz cv, zazwyczaj nie jest to w pelnym wymiarze godzin. Zwroc uwage, ze to nie jest staz za darmo czy niecaly tysiak z up. To normalnie umowa o prace, zarobki spoko jak dla osoby bez doswiadczenia. Poza tym po takim stazu duze firmy czesto zostawiają pracownika u siebie.

Nikt nikomu nie kaze skladac papierow na takie staze. Jesli komus to umniejsza i woli szukac bezskutecznie pracy lub isc na staz z up - droga wolna.

I nie wiem kiedy jest lepszy czas na wolontariat i dzialanosc w organizacjach studenckich niz ja studiach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wcale nie porównuje do stażow z UP, które są porażką. Tylko ktoś napisał, że 'o jest takie ogłoszenie, można iść na staż, płacą 4800 brutto i nic nie trzeba umieć, tylko angielski, z palcem w czterech literach można się dostać, a nie frajerzyc za 1500 zł czy być na bezrobociu'. Tam jest wymagane doświadczenie i to całkiem spore, plus sporo innych umiejętności.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 17:43   #222
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ale ty tez sie pytasz dlaczego to staz. Ano dlatego, ze jestes po studiach. Nie masz na tyle doswiadczenia, zeby od początku poradzic sobie na specjalistycznym stanowisku. Wiec dostajesz stanowisko na ktorym uczysz sie i to doswiadczenie zdobywasz pod okiem kogos, kto juz to doswiadczenie ma. Dostajesz za to pieniadze i jestes traktowany ja rowni z pracownikami pod wzgledem benefitow itp a do tego zdobywasz realne umiejetnosci i przygotowujesz sie do stanowiska. Dla mnie to jest wlasnie definicja stazu, duzo bardziej niz up czy darmowe staze-wyzyski.

Co do angielskiego i udzielania sie. Nie mowie tu oczywoscie o osobach, ktore z zajwc biegaly do pracy zeby sie utrzymac, ale mam mase znajomych, którzy na studiach ie robili nic poza najmniejszym minimum - jezyk nie, wolontariat nie, organizacje nie. A potem takie osoby maja pretensje, ze nie sa konkurencyjne przy takoch projektach wobec osob, ktore robiły cos poza to co trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:46   #223
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malwine55 Pokaż wiadomość
Ja po studiach dostałam od razu umowę o pracę na 3500 zł brutto, ale to były studia językowe, wiec tez inna sprawa.... Po administracji bez języków pewnie jest to mało możliwe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo u mnie. Moim jedynym atutem byl jezyk a stanowisko bylo wlasnie stanowiskiem stazysty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 17:57   #224
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlatego że dla mnie wymagania są bardzo duże jak na staż. Wiem, że są ludzie którzy je spełniają. Dla mnie są to wymagania jak dla całkiem wykwalifikowanego pracownika. Nie wiem, czym zajmuje się specjalista w korporacji, bo nigdy w niej nie pracowałam. Może to rzeczywiście jakiś wyższy stopień wtajemniczenia.
W każdej pracy na początku człowiek się wdraża i myślę że często pod kierunkiem jakiejś osoby. Czy może się mylę i istnieją ludzie, którzy zawsze wszystko wiedzą i potrafią od pierwszego dnia w pracy?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:03   #225
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja jestem po kierunku umożliwiającym m.in. pracę w laboratorium. Niestety o prace łatwo nie jest. Znalazłam ją co prawda od razu po studiach, ale nie wiedziałam, że to taka ciężka harówa. Na laboratoriach podczas studiów było fajnie, ale jak zaczęłam pracować to była już całkiem inna bajka. Wymagali od Ciebie coraz więcej, liczba pomiarów i oznaczeń rosła wraz z nowymi pomysłami zarządu, ma się do czynienia ze szkodliwymi odczynnikami, boli kręgosłup, oczy, praca zmianowa, co wykańcza. Gdybym wybierała drugi raz, nigdy już bym nie wybrała studiów techniczno-przyrodniczych, ciężko znaleźć pracę, praca męcząca i za niską stawkę. Ofert pracy dla absolwentów biotechnologii niestety też jest mało - to żaden prestiż skończyć ten kierunek. Kogo obchodzi to, że wkuwalam chemię, biochemie, enzymologie przez 5 lat?
Może ją po prostu jestem przegrywem, bo skończyłam na stażu z UP? Koleżanka z pracy mówiła 'marnujesz się tu'. Niestety brak mi wiary w siebie, szczęścia i przebojowosci. Jedni odnoszą sukcesy, osiągają coś w życiu, innym nawet ciężka praca i wiedza nie pomaga.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------



Dlatego że dla mnie wymagania są bardzo duże jak na staż. Wiem, że są ludzie którzy je spełniają. Dla mnie są to wymagania jak dla całkiem wykwalifikowanego pracownika. Nie wiem, czym zajmuje się specjalista w korporacji, bo nigdy w niej nie pracowałam. Może to rzeczywiście jakiś wyższy stopień wtajemniczenia.
W każdej pracy na początku człowiek się wdraża i myślę że często pod kierunkiem jakiejś osoby. Czy może się mylę i istnieją ludzie, którzy zawsze wszystko wiedzą i potrafią od pierwszego dnia w pracy?
W korpo jest hierarchia, w koncu to korpo moge mowic za swoje korpo, ale u nas jest tak, ze stażystów przyjmują na takie najmniej wymagajace stanowiska, tam zdobywaja doswiadczenie a potem przechodza na wyzsze stanowiska, z wiekszym wymaganym doswiadczenien. Specjalista, ktory pracuje w zawodzie kilka lat raczej nie zarabia tyle co osoba zaraz po studiach. Ale ta osoba po studiach tez musi jakos to doswiadczenie zdobyc i po to jest takie stanowisko. U nas stazysci nie zostaja dlugo stazystami, zazwyczaj dosyc szybko przechodza na samodzielne stanowiska, dostaja podwyzke itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:07   #226
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:16   #227
201708161007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 15
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość

Sekretarka to oblegane stanowisko, jak ktoś się dostanie to siedzi, no i konkurencja jest duża, bo niektóre stanowiska nie są jakoś szczególnie trudne do ogarnięcia - biuro, telefon, fax, więc dlatego tak ciężko.
Chętnie oddam swój etat sekretarki (oficjalnie mam inne stanowisko). Na całe szczęście nie muszę parzyć kawy szefom (moje poprzedniczki robiły), ale klientom i gościom gdy się pojawią niestety tak.
201708161007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:17   #228
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:18   #229
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość

Ponieważ "kochasz Lublin" wolisz pracować w CC zamiast w zawodzie?
a gdzie ja to napisałam? chyba właśnie wręcz odwrotnie - wysyłam cv do stolicy

POMIMO, że lubię swoje miasto, to zaczynam szukać gdzie indziej, bo znam realia. Pracuję w zawodzie od roku, jednak nie jest to praca na etat, a powoli za taką się rozglądam, bo lada dzień bronię licencjat.
__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 18:23   #230
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Napisałaś, że wysyłałaś CV na stanowiska w CC, kelnerki i etc ale w swoim mieście. Do tego się odniosłam.

Rada: chętnych na załapanie się do pracy w stolicy jest dużo. Lepiej wysyłać CV mając już Warszawki adres (tak, robi to różnicę). No i poza Warszawą są jeszcze 3 mocne ośrodki jeśli chodzi o pracę: Kraków, Poznań, Trójmiasto.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2017-03-17 o 18:26
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:24   #231
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
taj, tak. Rozumiem. chodzilo mi o to, ze na miejscu takiej osoby szukalabym pracy stalej, nie wiem czy w ogole zainteresowalabym sie oferta z naglowkiem STAZ. Ale nie znam realiow korpo wiec moze tu bym popelnila blad lekcewazac takie ogloszenia.

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-03-17 o 18:47
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 18:29   #232
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 20:26   #233
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Piszę jakie są realia i że marzenia, że od razu po studiach otrzyma się złote góry nijak się do nich mają. Zatem pozostaje albo zejście ze swojej góry i praca albo bezrobocie. Wolny wybór.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------



Napisałaś, że wysyłałaś CV na stanowiska w CC, kelnerki i etc ale w swoim mieście. Do tego się odniosłam.

Rada: chętnych na załapanie się do pracy w stolicy jest dużo. Lepiej wysyłać CV mając już Warszawki adres (tak, robi to różnicę). No i poza Warszawą są jeszcze 3 mocne ośrodki jeśli chodzi o pracę: Kraków, Poznań, Trójmiasto.

niestety tego tez nie napisałam - napisałam, że przeglądam ogłoszenia i w kółko widzę tylko takie

to logiczne, że lepiej mieć warszawski adres i, że robi to różnicę; myślę, że jesli ktoś nie ma poważnych problemów/zobowiązań prywatnych i ma pieniądze to po prostu się wyprowadza

więc rada taka sobie, każdy chyba o tym wie

__________________

Zapisz
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 21:19   #234
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość

niestety tego tez nie napisałam - napisałam, że przeglądam ogłoszenia i w kółko widzę tylko takie

to logiczne, że lepiej mieć warszawski adres i, że robi to różnicę; myślę, że jesli ktoś nie ma poważnych problemów/zobowiązań prywatnych i ma pieniądze to po prostu się wyprowadza

więc rada taka sobie, każdy chyba o tym wie

Mea culpa, źle zrozumiałam.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 09:32   #235
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

W Marsie 4800 brutto na stazu, no fajnie, a w McKinseyu na start w consultingu w Wawie jest zdaje sie 10000 brutto - i co z tego? Praca nieosiagalna dla wiekszosci Polakow.

Ja na moim stazu w korpo przez pierwsze 7 miesiecy zarabialam grosiki. Szlam do tej pracy totalnie nic nie umiejac, wczesniej przepracowalam 2 dni w zyciu. Po 7 miesiacach dostalam porzadna umowe z dobra pensja. Więc zaczynałam z bardzo niskiego pułapu, ale zostałam doceniona. A moglam pogardzic ta poczatkową kasą i dalej marudzić, że nie chcieli mnie w Marsie (Mars wtedy placil 4500 czy 4000, nie pamietam).
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 12:17   #236
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Ja na prawdę nie wiem, gdzie są Ci ludzie zarabiający na starcie 2,5/3 k na rękę albo 5 k przy odrobinie większej wiedzy.

Nie wiem w jakim świecie absolwent tuż po studiach lub student IV-V roku na starcie dostaje 5k i umowę o pracę.
Zgłaszam się. Kierunek pokrewny do twojego, też masówka, od razu po studiach 3k netto. Też stolica.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego te stanowiska które korporacja oferuje noszą w ogóle miano 'stażu'. Pojęcia 'stażu' i 'praktyk' stały się zdecydowanie zbyt popularne w dzisiejszych czasach. Jak myślicie kiedy się skończy ta szkodliwa moda, która umożliwia pracodawcom umniejszanie pracy i zasług 'pracownikow' (bo to są w rzeczywistości pracownicy nie praktykanci czy stażysci, skoro wymagania są zawsze duże, obowiązków z zasady też jest sporo)?
Wymagania:
- staże w renomowanych firmach poparte konkretnymi sukcesami
-aktywna działalność w organizacjach studenckich/kołach naukowych potwierdzona wymiernymi osiągnięciami
- nagrody w konkursach biznesowych
- praca lub stypendia za granicą
- wolontariat
- znajomość języka angielskiego w stopniu swobodnej komunikacji biznesowej, ustnie i pisemnie
- obsługa pakietu Office'a na poziomie dobrym
- umiejętność wnikliwego analizowania danych i przygotowywania dobrej syntezy i biznesowej rekomendacji
- samodzielność
- inicjatywa w działaniu
- umiejętność szybkiego uczenia się
- umiejętność pracy w zespole
- otwartość na współpracę z innymi
- efektywna komunikacja
- umiejętność budowania pozytywnych relacji z innymi
- nastawienie na działanie i dążenie do celu w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów
- zainteresowanie marketingiem i mechanizmami sprzedaży
- prawo jazdy kat B

To są małe wymagania? Zwykły szary człowiek raczej nie spełnia tego wszystkiego - nie każdy odnosi sukcesy biznesowe w kilku firmach, działa w różnych organizacjach, miał stypendium za granicą, zajmował się wolontariatem, biegle mówi w języku angielskim, obsługuje Office'a, posiada szereg tych wymienionych na końcu umiejętności itp. Dlaczego tylko nosi to miano 'stażu'?
Przecież te wymagania są tak ogólne, że aż żadne. Trzy z nich wydają mi się trudniejsze do spełnienia dla "przeciętnej osoby" i jest to doświadczenie w innych firmach, praca za granicą i ten nieszczęsny angielski. Reszta to zwykłe korpo-bujdy, które można znaleźć w każdym ogłoszeniu. Poza tym taki stażysta wcale nie ma samodzielnego stanowiska, zawsze ma nad głową jakiegoś menadżera, więc nie zgadzam się, że to taka strasznie samodzielna praca.


Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
taj, tak. Rozumiem. chodzilo mi o to, ze na miejscu takiej osoby szukalabym pracy stalej, nie wiem czy w ogole zainteresowalabym sie oferta z naglowkiem STAZ. Ale nie znam realiow korpo wiec moze tu bym popelnila blad lekcewazac takie ogloszenia.
Ale to nie jest staż z UP, tylko staż absolwencki, a to zupełnie co innego. Takie staże przeważnie kończą się zatrudnieniem, o ile kandydat zaprezentował się z dobrej strony i chce się pakować w korpo-bagno, to raczej zostaje w takiej firmie na normalnym stanowisku.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 12:38   #237
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Zgłaszam się. Kierunek pokrewny do twojego, też masówka, od razu po studiach 3k netto. Też stolica.



Przecież te wymagania są tak ogólne, że aż żadne. Trzy z nich wydają mi się trudniejsze do spełnienia dla "przeciętnej osoby" i jest to doświadczenie w innych firmach, praca za granicą i ten nieszczęsny angielski. Reszta to zwykłe korpo-bujdy, które można znaleźć w każdym ogłoszeniu. Poza tym taki stażysta wcale nie ma samodzielnego stanowiska, zawsze ma nad głową jakiegoś menadżera, więc nie zgadzam się, że to taka strasznie samodzielna praca.




Ale to nie jest staż z UP, tylko staż absolwencki, a to zupełnie co innego. Takie staże przeważnie kończą się zatrudnieniem, o ile kandydat zaprezentował się z dobrej strony i chce się pakować w korpo-bagno, to raczej zostaje w takiej firmie na normalnym stanowisku.
Czemu ludzie tak narzekają na korpo? Pytam poważnie, bo nie orientuje się w temacie, a nie chcę kierować się tym co czasem czytam w artykułach, że to mordor itp..

Co do zarobków, to trzeba się kierować racjonalnym myśleniem. Kiedy zamierzałam przeprowadzić się do Warszawy nie brałam pod uwagę pracy poniżej 2,5 tys. netto, bo zwyczajnie by mi się to nie opłacało. Poza tym taka pensja w stolicy nawet dla osoby bez doświadczenia jest jak najbardziej realna. W Lublinie natomiast to rarytas, więc bez sensu odrzucać pracę tylko dlatego, że nie dają na start 3k. Chociaż u mnie w firmie ludzie nie narzekają na pensje, ale najpierw trzeba popracować parę miesięcy, żeby móc dostać podwyżkę.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-03-18 o 12:44
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 12:46   #238
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Zgłaszam się. Kierunek pokrewny do twojego, też masówka, od razu po studiach 3k netto. Też stolica.



Przecież te wymagania są tak ogólne, że aż żadne. Trzy z nich wydają mi się trudniejsze do spełnienia dla "przeciętnej osoby" i jest to doświadczenie w innych firmach, praca za granicą i ten nieszczęsny angielski. Reszta to zwykłe korpo-bujdy, które można znaleźć w każdym ogłoszeniu. Poza tym taki stażysta wcale nie ma samodzielnego stanowiska, zawsze ma nad głową jakiegoś menadżera, więc nie zgadzam się, że to taka strasznie samodzielna praca.




Ale to nie jest staż z UP, tylko staż absolwencki, a to zupełnie co innego. Takie staże przeważnie kończą się zatrudnieniem, o ile kandydat zaprezentował się z dobrej strony i chce się pakować w korpo-bagno, to raczej zostaje w takiej firmie na normalnym stanowisku.
Również zapytam, bo dużo złego słyszę o korpo, a pchają się tam drzwiami i oknami, to jak w końcu jest? Serio pytam.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 12:53   #239
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie kazda korpo jest taka sama. Moja firma to też ogólnoświatowa korporacja, ale oddział w moim mieście zatrudnia 250 osób (produkcja+administracja) i nie mam takich doświadczeń jak większość opisuje tu lub na innych forach.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 13:08   #240
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Również zapytam, bo dużo złego słyszę o korpo, a pchają się tam drzwiami i oknami, to jak w końcu jest?
Jest różnie i nie da się powiedzieć nic więcej . To przecież niesamowicie zależy od firmy, działu, a nawet (a może przede wszystkim) indywidualnych cech przełożonego i współpracowników. Nie da się NIC powiedzieć ogólnie o tym, "jak jest w korpo".
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.