Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-08, 18:30   #1621
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

chimay, earthpace, kasiamagda bardzo dziękuję za Wasze opisy na pewno mi pomogą. Juz uświadomiły mi jak niewiele jeszcze wiem. Daleka droga przede mna.
Na razie nie wstawiam swojego opisu bo nie mam zadnej trwale ustalonej/ powtarzalnej pielęgnacji.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 21:40   #1622
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Benera Pokaż wiadomość
A efekty na skorze ? A jak skladowo? Nie moge nigdzie znalezc skladu...ale i tak kusi kupie w przyszlym miesiacy,bo w tym kupuje Bentona i chcialam jakies serum z wit C.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam składu INCI, z moich starych notatek mogę tylko napisać, że serum ma na początku składu glicerynę, Isohexadecane i trochę dalej Caprylyl Glycol (dwa emolienty), dwa rodzaje kwasu hialuronowego, isomalt, sorbitol, fukożel, Acetyl Octapeptide-8, Argania Spinosa Callus Culture Extract, antyoksydant Dihydroxy Methylchromone, Ceramide 3, 6 II oraz 1, cholesterol, fitosfingozynę. Poza tym ma składniki konsystencjotwórcze, mikę (jest lekko opalizujące), dwutlenek tytanu, Parfum, wit E, a jako konserwanty Phenoxyethanol, Caprylhydroxamic Acid, Ethylhexylglycerin.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 22:03   #1623
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ja właśnie wypróbowałam ( już nie mogłam wytrzymać ) peeleng z lush Black Angels . Chyba za bardzo tarlam bo jestem cała czerwona :/ może to też być spotegowane ciepłem bijacym z kiminka . Spróbuję za kilka dni i zrobię to trochę delikatniej. A skóra..hm gladziutka ciekawe jak się sprawdzi na dłuższą metę. Zawsze mogę go zurzyc do ciała . Ps nigdzie nie doczytałam , że te cholerstwo tak ciężko zmyć z twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 00:47   #1624
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ktoś kiedyś te sera używał? Screenshot_2017-09-09-01-43-40.png

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 19:40   #1625
Paola2229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej ciesze sie, że jest taki wątek jestem tutaj nowa i dopiero prześledze wszystko ale proszę doradzcie mi bo rady potrzebuje na już;/
Zawsze miałam skłonność do trądziku jednak potrafiłam go sama okiełznać po swoich przygodach jako nastolatka unikałam dermatologów.
cera była w nie najgorszym stanie do sierpnia. Pojawiło sie troszke zaskórników krostek i kosmetolog koleżanka poleciła mi tonik i krem norel z kwasem migdałowym. Stwierdziłam, że ok bo kiedys sam tonik pieknie wygładził i ujednolicił mi buzie. Przez 3 dni było super, poziej zaczeła sie masakra. Wykwity, zaskórniki zamknięte idące od czoła do brody i trwa to już z 10dni. Odstawiłam norel i filtr vichy cera jakby sie ciut uspokoiła ale nadal wszystko na niej jest i dziś byłam u dermatologa. Recepta diprogenta na 10 dni i pozniej duac. Dziewczyny moja prośba polegana tym, że boje sie stosować tego sterydu. Co radzicie?
Paola2229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 23:16   #1626
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ten filtr Vichy wcześniej używałaś?
Miałam kilka podejść do tej firmy i za każdym razem kończyło się to nasilonym trądzikiem
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 08:23   #1627
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ciezka sprawa. A vichy stosujesz dluzej niz norel czy odkad go wprowadzilas zaczely sie problemy? Jesli nie chcesz syerydow, poczekaj jeszczez tydzien dwa, odstaw oba produkty i zobacz czy bedzie lepiej. Ja tez nie mam milosci do filtra vichy..moja mama go miala na stanie i czasem używałam..jakos wysuszal i oklejal twarz.

Byc moze norel i vichy wysuszyly ci buzię.. A moze rozwinal sie stan bakteryjny.. Wykwity czyli co to jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 11:28   #1628
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kupiłam Kuramoto Bijin Komeyu Rice Oil Serum KLIK. Pomimo gliceryny na 2. miejscu. Ponoć ma nie być lepkie.
Nie wiem, jakim cudem, ale przeoczyłam to. Bardzo jestem ciekawa, jakie uzyskasz efekty. To jest serum, które wraz z ich olejem ryżowym , mam na oku już od dość dawna. Oryzanol w kosmetykach bardzo ładnie rozjaśniał mi przebarwienia, łagodził naczynka. No i działa bardzo dobrze antyoksydacyjnie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Teraz otworzylam upolowana na promocji Pitere SK-II i aplikacja jest okropna, to szklana flaszka z plastikowa nasadka z dziurka. Jak jakis Amol.
Przelej sobie w butelkę z atomizerem . U mnie sprawdza się świetnie

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Kwas glikolowy bardzo lubię, całkiem dobrze poradził sobie z zaskórnikami i zmniejszył widocznośc porów. Nawet zmarszczki na czolę były mniej widoczne. Nie szczypał jakoś bardzo mocno, tylko przez chwilę, aż się zdziwiłam, także czekam do października i znowu biorę się za niego.
Używałas kwasu w samoróbkach czy miałaś gotowca ?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To chyba już wiem co kupię po toniku ALOE BHA Bentona (tonik 7% glikolu z Ordinary)
Co do Antipodes mam nieco podobne obserwacje, testowałam 2 kremy i uważam, że były bardzo nie dla mnie. Hosanna zdecydowanie nie warta swojej ceny. Ananda.. no też jestem sceptyczna czy jakikolwiek tonik jest warty takich pieniędzy. Nad antyoksydacyjnym bym się zastanowiła, ale cena/wydajność też przemawia na niekorzyść.. zwłaszcza, że równie dobre jest serum z kwasem alfaliponowym, które sobie zrobiłam za Twoją radą.

Może dlatego mi maska służy, bo okleja skórę (mumifikacja)
Nie kupuj Ordinary. Jak pisałam: to tylko poprawny tonik. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że to tylko tonik zakwaszający cerę po myciu. Jako stricte kwasowy, mający za zadanie mocniej odświeżać skórę , oczyszczać ujścia porów absolutnie nie sprawdza się. Kwestią może być PH 3,6 (u mnie kwasy czy to toniki czy sera najlepiej działają przy PH 3 -3,2), albo dodatków. W kazdym razie osobom szukającym kwasowego toniku wspomagającego odnowę skóry Glycolic Acid 7% Toning Solution nie polecam - za słaby.
Ananda może być mocno skoncentrowana - stąd dobre działanie a i cena Ja bym na niej zrobiła serum PHA

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któreś z was zaczęły stosować tą metodę dodawania kilku kropel kwasu mlekowego do myjadła do twarzy? Zastanawiam się czy to możliwe że moja skóra aż tak nie cierpi kwasów, nie widzę kompletnie żadnych efektów, a skóra jest wręcz w coraz gorszym stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysusza Cię ? U mnie są bardzo że ja teraz odwróciłam nieco kroki pielęgnacyjne i np. po umyciu twarzy żelem + kwasem i osuszeniu jej najpierw nakładam Piterę + Bentona albo samego Bentona, czekam aż sie wchłonie , na to pryskam hydrolatem i nakładam resztę kosmetyków. W dni, kiedy myję żelem + kwasem nie używam juz typowego toniku.
Może być też tak, że skóra nie lubi się z kwasami albo po prostu z mlekowym. Jak masz migdałowy czy inny, który Ci służył to może spróbuj dosypywać parę kryształków, rozmieszać na dłoni i tym myć. Albo po prostu odstaw. Może to zbyt dużo dla Twojej cery.
Z kwasem laktobionowym też się sprawdza , choć kwas nie rozpuszcza mi sie do końca (bo nie mieszam tego długo ) i dzialanie nie jest tak odświeżające (w końcu PHA nie są stricte do mocnego złuszczania). Próbowałam, aby zobaczyć, czy z kwasami w formie proszkowej uda się - i jest ok, ale mlekowy wygodniejszy.

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego sera, by stosować na noc, jako dopełnienie pielęgnacji, lepsze nawilżenie, ale nic nie mogę znaleźć. Z tych drogeryjnych mają one parafinę w składach, co do naturalnych to te dobre są mega drogie...Szukam czegoś do 50zł, nawilżającego, nie zależy mi na przeciwzmarszczkowych preperatach.
Czytałam, że serum z orientana z różą jest dobre, ale widzę, że ma bardzo bogaty skład- same oleje i boje się, że zapcha bo moja skóra ma tendencję do zapychania, szczególnie naturalnymi specyfikami (po viankach i sylveco leczyłam się 3 miesiące).

Chyba w moim przypadku dobre byłoby serum wodne, ale nie mogę nigdzie znaleźć gotowego. Oglądałam sera z mazideł pinebark itd, ale nigdy nie robiłam sama kosmetyków.
Poradzicie mi coś?
Ja Ci mogę polecić:
- żele hialuronowe z Biochemii (żel hialuronowo-peptydowy, żel hialuronowy 4xHA + komórki macierzyste, łagodzący żel hialuronowy z pantenolem 5% )-wymieszanie składników jest bardzo proste, bo wszystko wlewasz do jednaj butelki, mieszasz i gotowe. Ale nie do używania solo - najlepiej pod bogatsze serum, krem czy olej.
Wcale nieźle wyglądają też sera z Fitomedu : z uczepu, z arniki czy z lukrecji. Ale nie używałam, więc na 100% nie mogę niczego więcej powiedzieć
Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym serum babuszki agafii? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-35-lat.html
Ja nie mam zaufania do rozyjskich kosmetyków. Parę lat temu , kiedy były bardzo modne, kupiłam kilka wlaśnie Babuszki Agafii i Natury Sibericii - miałam takie uczulenie na twarzy, że hohoho.

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
chimay, earthpace, kasiamagda bardzo dziękuję za Wasze opisy na pewno mi pomogą. Juz uświadomiły mi jak niewiele jeszcze wiem. Daleka droga przede mna.
Na razie nie wstawiam swojego opisu bo nie mam zadnej trwale ustalonej/ powtarzalnej pielęgnacji.
To wstawiaj nieutrwaloną. Po prostu, to, co u Ciebie dotychczas sprawdziło się

Cytat:
Napisane przez Paola2229 Pokaż wiadomość
Hej ciesze sie, że jest taki wątek jestem tutaj nowa i dopiero prześledze wszystko ale proszę doradzcie mi bo rady potrzebuje na już;/
Zawsze miałam skłonność do trądziku jednak potrafiłam go sama okiełznać po swoich przygodach jako nastolatka unikałam dermatologów.
cera była w nie najgorszym stanie do sierpnia. Pojawiło sie troszke zaskórników krostek i kosmetolog koleżanka poleciła mi tonik i krem norel z kwasem migdałowym. Stwierdziłam, że ok bo kiedys sam tonik pieknie wygładził i ujednolicił mi buzie. Przez 3 dni było super, poziej zaczeła sie masakra. Wykwity, zaskórniki zamknięte idące od czoła do brody i trwa to już z 10dni. Odstawiłam norel i filtr vichy cera jakby sie ciut uspokoiła ale nadal wszystko na niej jest i dziś byłam u dermatologa. Recepta diprogenta na 10 dni i pozniej duac. Dziewczyny moja prośba polegana tym, że boje sie stosować tego sterydu. Co radzicie?
Zakładam, że nie opalasz się, nie biegasz po solariach i nie wystawiasz twarzy do słońca na parę godzin . Toniku używałabym dalej, a filtr do kosza. Sterydy też. Popatrz, czy w innych używanych kosmetykach nie masz zbyt dużo emolientów i ciężkich silikonów. Buzię myj czymś delikatnym . Na tonik z Norela zielone serum z Bielendy (zawiera PHA , które są łagodne). Na dzień też coś lekkiego- bardziej esencje /serum niż krem , a filtry... Ja ryzykowałabym i używała tylko minerałów, uciekając przy tym od słońca, dopóki cera nie uspokoiłaby się. Albo...jedyny krem z filtrem dla Ciebie, jaki przychodzi mi do głowy to Aknicare for Oily or Impure Skin SPF 30+. Ale filtra używałabym ewentualnie po uspokojeniu skóry. Choć jeśli boisz się bez filtra albo nie używasz minerałów - to spróbować tego Aknicare.
Tak zrobiłabym ja - nie mam pojęcia, czy Tobie posłużyłoby. W każdym bądź razie : Vichy odstawić, z Norelem jeszcze spróbować. Jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy odstawić Norela i spróbowac np. zielone serum z Bielendy.
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 22:34   #1629
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Używałas kwasu w samoróbkach czy miałaś gotowca ?
Miałam gotowca https://www.aptekagemini.pl/glycolique-12-50ml.html
Niestety, już go w UK nie dostanę, więc muszę dorwać jakiś zamiennik.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 06:33   #1630
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Kasiamagda, tak z ciekawości poznawczej, dlaczego Anandę bys zrobila akurat z PHA? Chodzi o czasteczki tego kwasu czy jakie tu sa przeslanki? Naucz mnie czegos )

A jest jakis godny polecenia tonik z kwasem glikolowym?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 10:31   #1631
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Miałam gotowca https://www.aptekagemini.pl/glycolique-12-50ml.html
Niestety, już go w UK nie dostanę, więc muszę dorwać jakiś zamiennik.


kurcze, zainteresowałas mnie tym kwasiorem złuszczał Cie, miałaś wysyp "? możesz cos o jego działaniu więcej napisać
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-11, 11:58   #1632
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
kurcze, zainteresowałas mnie tym kwasiorem złuszczał Cie, miałaś wysyp "? możesz cos o jego działaniu więcej napisać
On jest dosyć delikatny, także po nim skóra w ogóle się nie łuszczyła, raz tylko wyszedł mi na policzku duży zaskórnik ble. Skóra po nim wygładzona, pory zmniejszona i zaskórniki także mniej widoczne. Przy pierwszym użyciu przez chwilę czułam lekkie pieczenie na twarzy, potem już nic. Musiałam nastawiać stoper, żeby nie zapomnieć go zmyć. Szkoda, że już go nie dostanę, ale znalazłam coś podobnego Isis Pharma GLYCO-A 12%czy któraś może go używała? jeszcze zastanawiam się nad Skinoren 20% ale boje się, że to może być już dla mnie za mocne.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 12:13   #1633
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
On jest dosyć delikatny, także po nim skóra w ogóle się nie łuszczyła, raz tylko wyszedł mi na policzku duży zaskórnik ble. Skóra po nim wygładzona, pory zmniejszona i zaskórniki także mniej widoczne. Przy pierwszym użyciu przez chwilę czułam lekkie pieczenie na twarzy, potem już nic. Musiałam nastawiać stoper, żeby nie zapomnieć go zmyć. Szkoda, że już go nie dostanę, ale znalazłam coś podobnego Isis Pharma GLYCO-A 12%czy któraś może go używała? jeszcze zastanawiam się nad Skinoren 20% ale boje się, że to może być już dla mnie za mocne.
dzięki chyba się skusze na niego
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 14:24   #1634
Paola2229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

UŻywałam tylko nie dzień w dzień wtedy. Moja pielęgnacja wyglada tak. Myje twarz zelem sylveco rano i wieczorem pozniej tonik evree i krem bialy jeleń nawilzajacy do tradzikowej.wieczorem to samo tylko krem oillan przy kuracjach lepiej nawilżajacy. Wczoraj podkusilo mnie nalozenie duacu ze sterydy zrezygnowalam. Skora.nie jest czerwona ani jakaś mega sucha ale.mam.takie dzos uczucie jakby delikatnego mrowoenia lub jakby skóra pić nie dostala. Jaki filtr polecacie? Bede wieczorem robic zamowienie z apteki

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Dodam ze skora wygladal troszkę lepiej ale podskorne drobne rzeczu czuje pod palcami

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Myślałam, że z tym.norelem.wypali i pozniej kupie zestaw z BU tonik salicyl 2% bo kiedys mialam i mam.jeescze nie robione serum flavo c a kiedys serum z bielendy z wit c potrafilo zdzialac cuda tylko przy kolejnej butelce przestało działać. Teraz to wszystko pokrzyzowalo mi.plany a znajoma kosmetyczka odradza mi duac tez mowi ze wiecej szkody tym narobic.moge i mam juz wątpliwości
Paola2229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 14:51   #1635
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Paola2229 Pokaż wiadomość
Jaki filtr polecacie? Bede wieczorem robic zamowienie z apteki.
Jak z apteki to Pharmaceris hydrolipidowy. Jest neutralny dla podrażnionej skóry, nie ma alkoholu, nie bieli. Ma taką otulającą śmietankową postać, która dla cer z minimalną potrzebą emolientów będzie oczywiście zbytkiem dobroci, ale dla mieszanych i normalnych powinno być ok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 15:29   #1636
Paola2229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A co z nadaniem sie pod makijaż mineralny gdyby co?
Paola2229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 15:58   #1637
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Paola2229 Pokaż wiadomość
A co z nadaniem sie pod makijaż mineralny gdyby co?
Nie wiem, dla mnie filtr i podkład to rzeczy, które się wzajemnie wykluczają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 16:16   #1638
Paola2229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hm a ten duac gdyby mnie podrażnil.to.można odstawić nagle? Nie mam.za.wiele doświadczenia z takimi lekami od dermatologa. Benzacne np kiedys okropnie mnie podraznilo. Dermatolog.mowila.ze.gdyb y wysuszal.najpierw krem nawilżający a pozniej duac ale czy to sie aby na.pewno nie gryzie
Paola2229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 19:08   #1639
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Prośbę mam ciut nietypową- możecie polecić jakiś dobry/wart poznania kosmetyk z sephory? Może być z pielęgnacji ewentualnie makijażu? Dostałam kartę podarunkowa i kompletnie nie wiem co kupic.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-11, 19:41   #1640
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Prośbę mam ciut nietypową- możecie polecić jakiś dobry/wart poznania kosmetyk z sephory? Może być z pielęgnacji ewentualnie makijażu? Dostałam kartę podarunkowa i kompletnie nie wiem co kupic.
Ja lubię ich pędzle profesjonalne do makijażu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 09:27   #1641
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Strasznie wysypało mi szyję. Na pewno efekt po drogeryjnych podkładach, których dawno nie używałam a trochę ostatnio testowałam i w efekcie na twarzy tylko kilka zmian a szyja okropnie wygląda. Wracam do minerałów już wolę się błyszczeć niż mieć krosty, które już widzę długo się nie zagoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 12:40   #1642
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Strasznie wysypało mi szyję. Na pewno efekt po drogeryjnych podkładach, których dawno nie używałam a trochę ostatnio testowałam i w efekcie na twarzy tylko kilka zmian a szyja okropnie wygląda. Wracam do minerałów już wolę się błyszczeć niż mieć krosty, które już widzę długo się nie zagoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie wysypuje na szyi, karku, za uszami jak za szybko i niedokładnie umyję głowę szamponem i źle spłuczę (myję głowę nad wanną w dół). I od perfum jak za blisko psiknę.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 18:49   #1643
Paola2229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Po 3 uzyciach duac zrobil mi tartke.w czola i zuchwy😟 zadziałał super ale.pewnie.i ten nadtlenek co w nieszczesnym benzacne mnoe podraznil. Skora w.tych k miejscach.jest szorstka.napięta.mogę to.ja razie odstawić i wrócić??
Paola2229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 05:22   #1644
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja lubię ich pędzle profesjonalne do makijażu.
Popatrzę, choć zaczęłam rozważać kolejną próbę z minerałami. Kusi mnie próbka AM.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 06:07   #1645
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Popatrzę, choć zaczęłam rozważać kolejną próbę z minerałami. Kusi mnie próbka AM.
To w Sephorze są AM?
Ja zamówiłam dwa refile Pixie, 3 gramy w cenie 29 zł, pełnowymiarowe opakowanie kosztuje 89, apojemnosc 6,5 g, więc się bardziej opłaca.
I mają już korektory w nowym opakowaniu z lusterkiem, teraz też jest promo 39zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 06:45   #1646
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Popatrzę, choć zaczęłam rozważać kolejną próbę z minerałami. Kusi mnie próbka AM.
Rabat 10% do AM ważny od dziś do 17.09.2017, Kod: A1M0
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 07:46   #1647
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
To w Sephorze są AM?
Ja zamówiłam dwa refile Pixie, 3 gramy w cenie 29 zł, pełnowymiarowe opakowanie kosztuje 89, apojemnosc 6,5 g, więc się bardziej opłaca.
I mają już korektory w nowym opakowaniu z lusterkiem, teraz też jest promo 39zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma w sephorze chodziło mi o to że nie wiem czy kupować cod do makijazu w sephorze skpro kusza mnie mineraly.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rabat 10% do AM ważny od dziś do 17.09.2017, Kod: A1M0
Jestes niemożliwa

A powaznie...nie wiem czym sie malować ( a czyms musze). Drogeryjne podkłady na co dzien sa za ciezkie, po kremach bb/cc swiece sie jak latarnia i trwalosc maja 2godzinna, a mineralow tych chyba nie umiem nakladac...
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 08:48   #1648
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Jestes niemożliwa

A powaznie...nie wiem czym sie malować ( a czyms musze). Drogeryjne podkłady na co dzien sa za ciezkie, po kremach bb/cc swiece sie jak latarnia i trwalosc maja 2godzinna, a mineralow tych chyba nie umiem nakladac...
Jeśli nadal mam być niemożliwa, to dodam, że jak kupisz zestaw startowy, to masz pędzel gratis. Na Twoim miejscu wybrałabym klasyczny flat top.

Nie ręczę za trwałość AM, bo to u każdego indywidualna sprawa, u mnie on się utrzymuje bardzo dobrze, najlepiej ze wszystkich minerałów, przypudrowany sypkim soft matem Manhattanu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 08:59   #1649
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Nie ma w sephorze chodziło mi o to że nie wiem czy kupować cod do makijazu w sephorze skpro kusza mnie mineraly.



Jestes niemożliwa

A powaznie...nie wiem czym sie malować ( a czyms musze). Drogeryjne podkłady na co dzien sa za ciezkie, po kremach bb/cc swiece sie jak latarnia i trwalosc maja 2godzinna, a mineralow tych chyba nie umiem nakladac...
Ja mam ten problem, że minerały się nie utrzymują, a od płynnych mam wysyp. Ale już wolę te minerały, ratuje się bibulkami, czasami przypudruje matującym pudrem. Używam flat topa. Annabelle moim zdaniem są dość łatwe w obsłudze, dość dobrze się je rozprowadza. Łatwe też są Ecolore i Clare Blanc i Lilly Lolo. Raczej na początku nie polecam Pixie bo sama walczyłam z nimi, zostawiały mi plamy. Nie potrafię ich też położyć na mokro. Podobnie Lucy, strasznie wlazily w pory, robiły ciasto i strasznie się rozprowadzały. Chyba więcej nie używałam więc nie wiem jak inne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 09:58   #1650
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli nadal mam być niemożliwa, to dodam, że jak kupisz zestaw startowy, to masz pędzel gratis. Na Twoim miejscu wybrałabym klasyczny flat top.

Nie ręczę za trwałość AM, bo to u każdego indywidualna sprawa, u mnie on się utrzymuje bardzo dobrze, najlepiej ze wszystkich minerałów, przypudrowany sypkim soft matem Manhattanu.
Zestaw mi sie chyba nie oplaca bo jest w nim róż ktorego na 99% nie bede używać
A dlaczego polecsz flat top? Oni na stronie raczej polecaja kabuki

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem, że minerały się nie utrzymują, a od płynnych mam wysyp. Ale już wolę te minerały, ratuje się bibulkami, czasami przypudruje matującym pudrem. Używam flat topa. Annabelle moim zdaniem są dość łatwe w obsłudze, dość dobrze się je rozprowadza. Łatwe też są Ecolore i Clare Blanc i Lilly Lolo. Raczej na początku nie polecam Pixie bo sama walczyłam z nimi, zostawiały mi plamy. Nie potrafię ich też położyć na mokro. Podobnie Lucy, strasznie wlazily w pory, robiły ciasto i strasznie się rozprowadzały. Chyba więcej nie używałam więc nie wiem jak inne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pixie i lucy mialam próbki-plamy i ciasto gwarantowane. Teraz mam pozostałości lumiere ale jakoś tez nierówno mi sie rozkładają, sa widoczne na twarzy. Sprobuje dzis sie nimi pobawić.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.