kolory w kuchni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 13:38   #1
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122

kolory w kuchni


Witam
Mam wieka prośbe o pomoc.Nie wiem jak kolor glazury będzie pasował w mojej
kuchni.Meble będą:frotny klon a boki czeresnia.Podłoga jest żółtawa i
niestety taka musi zostać.nie wiem jaką wybrac glazurę:szarą,a może
beżową,albo jeszcze inną.Prosze tez o sugestje na jaki kolor pomalować
ściany.Teraz sa pomarańczowe ale chcę zmienić kolor.
Doradźcie mi proszę
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 15:22   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
Witam
Mam wieka prośbe o pomoc.Nie wiem jak kolor glazury będzie pasował w mojej
kuchni.Meble będą:frotny klon a boki czeresnia.Podłoga jest żółtawa i
niestety taka musi zostać.nie wiem jaką wybrac glazurę:szarą,a może
beżową,albo jeszcze inną.Prosze tez o sugestje na jaki kolor pomalować
ściany.Teraz sa pomarańczowe ale chcę zmienić kolor.
Doradźcie mi proszę
Dysiu, a mogłabyś pokazać nam próbki tej "czereśni", "klonu" i żółtego - bo kolor kolorowi nie równy.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:12   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

dałabym piasek, cos neutralnego
nie wiem jaki ten pmarancz na scianie, bo to moze byc całekiem ciekawe... np jedna sciana w takim soczystym pomaranczu i dekory pod kolor jak na 3 zdjeciu
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 18:23   #4
onentka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 230
Dot.: kolory w kuchni

ja tez piasek, beż, a sciany w wanilii - kolory mocne szybko sie nudze i czesto pomniejszaja kuchnie optycznie. ja mam w domu morelowa i wyglada koszmarnie;/
onentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 07:32   #5
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
Dot.: kolory w kuchni

Chętnie bym pokazała ale nie mam niestety,widziałam tylko u pana,ktory ma robić na wzorniku ale ten klon to mniej więcej taki jaki ma black red white pod nazwa klon nida.Mam nadzieje,że mniej wiecej kojarzysz.A tej czeresni to myślę,ze nie będzie zbyt dużo tylko boki.
Muszę się zdecydować na tę glazure i ściany zanim zacznie się montowanie kuchni,bo potem to już tego zrobić się nie da.
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 07:34   #6
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
Dot.: kolory w kuchni

Dziewczyny a wiecie może z jakiego brawnika można zrobić walnilię, z żółtego?
Nie chce kupować waniliowej farby bo takie są dośc drogie.Taniej wychodzić kupić bialą i pomieszać.Malowałam tak całe mieszkanie i wyszło super,szczególnie fiołkowy przedpokój zrobiony z wrzosowego brawnika.
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 08:39   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
Chętnie bym pokazała ale nie mam niestety,widziałam tylko u pana,ktory ma robić na wzorniku ale ten klon to mniej więcej taki jaki ma black red white pod nazwa klon nida.Mam nadzieje,że mniej wiecej kojarzysz.A tej czeresni to myślę,ze nie będzie zbyt dużo tylko boki.
Muszę się zdecydować na tę glazure i ściany zanim zacznie się montowanie kuchni,bo potem to już tego zrobić się nie da.
Nie kojarzyłam, ale jako chomik wszelkich pism i katalogów wnętrzarskich właśnie wygrzebałam katalog BRW i już widzę ten kolor.

Skoro boki [czyli również spody i kawałki dołów górnych szafek (???)] będą czereśniowe [widzę i ten kolor w katalogu] to ściana może być piaskowa, ecru... ale jeśli szafki nie będą się niczym odcinać od ściany [tzn. nie będzie widać brzegu "dna" szafki] to wszystko może Ci się zlewać w jedną całość, bo z tego co widzę [a jest tu regał w kolorze "klon nida"] to bardzo jasny kolor, wygląda jak "naturalna sosna".

Z tego co widzę to czereśnia jest ciepłym kolorem, podłogę masz żółtą - zatem ściana powinna być też w ciepłej tonacji. Możesz pomalować zatem ścianę na ciut ciemniejszy kolor niż ten "klon nida" - nieco jaśniejszy niż "czereśnia" [chodzi o "czereśnię" a nie o "czereśnię antyczną"?].

W każdym razie jeśli czereśnię będzie widać [nie wiem jaki masz krój szafek] i stworzy ona kontury dla szafek to możesz pomalować ścianę na jasno.. jeśli jednak widać będzie tylko klon nida to jasna ściana [piasek, ecru] będzie mdła.. no chyba, że zdecydujesz się na biel albo kość słoniową.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 21:38   #8
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
Dziewczyny a wiecie może z jakiego brawnika można zrobić walnilię, z żółtego?
Nie chce kupować waniliowej farby bo takie są dośc drogie.Taniej wychodzić kupić bialą i pomieszać.Malowałam tak całe mieszkanie i wyszło super,szczególnie fiołkowy przedpokój zrobiony z wrzosowego brawnika.
tak, my robilismy z żółtego. Dolewalismy po odrobince i mazalismy po ścianie.Wyszła wanilia jak chciałam.
Jednk sądzę, ze powinnaś czyms te kuchnię ozywić. Kolor ścian zleje się z kolorem frontów... wyjdzie mdło. Ja poszalałbym z kolorami.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 10:25   #9
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
Dot.: kolory w kuchni

Jaki kolor proponujesz Elu?
Ja właśnie sama już nie wiem.Na pewno nie chcę zostawić tego pomarańczu,który mam teraz bo bardzo mi się nie podoba.Wanilia jest ok ale boje się że będzie mdło.
Fajny jest ten fiolet.Mam fiołkowy przedpokój i bardzo mi się podoba ale nie wiem czy to się sprawdzi w kuchni.Nie chcę też jej optycznie zmniejszyć ciemnym kolorem bo i tak juz jest malutka.
W weekend pochodze o sklepach,może coś wymyśle.
Jesli macie jeszcze jakies pomysły albo zdjęcie to poproszę.
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:49   #10
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: kolory w kuchni

A w jakim kolorze masz blat? taki jak fronty czy jak boki?

A jeśli chodzi o to czy będzie mdło, to przecież możesz ożywić kuchnię dodatkami np. ładne ściereczki, ozdobna ceramika Ja jestem raczej zwolenniczką dużych powierzchni w neutralnych, stonowanych kolorach i żywych dodatków - jak się znudzi to zawsze łatwiej i taniej zmienić

A może, jeśli kolor podłogi Ci się podoba, to kafelki wybrać w kolorze podłogi, tylko jaśniejsze? pod warunkiem, że ten kolor będzie pasował do blatu, bo to najważniejsze.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 18:17   #11
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
Jaki kolor proponujesz Elu?
Ja właśnie sama już nie wiem.Na pewno nie chcę zostawić tego pomarańczu,który mam teraz bo bardzo mi się nie podoba.Wanilia jest ok ale boje się że będzie mdło.
Fajny jest ten fiolet.Mam fiołkowy przedpokój i bardzo mi się podoba ale nie wiem czy to się sprawdzi w kuchni.Nie chcę też jej optycznie zmniejszyć ciemnym kolorem bo i tak juz jest malutka.
W weekend pochodze o sklepach,może coś wymyśle.
Jesli macie jeszcze jakies pomysły albo zdjęcie to poproszę.
nie wiem jaki masz odcien tego fiołka na korytarzu...ale jesli masz kuchnie łączoną z korytarzem to mozesz zrobic jakis fiolet w kuchni jako kontynuacje kolorystyczną....ten z załączonego zdjęcia b. mi sie podoba
Ja w korytarzu mam tzw pudrowy róż. Jedna sciana bardzo ciemna-prawie bordo, kolejna jasniejsza, a sciana prowadząca do kuchni jasniutka (róż majteczkowy ) i tak powstało przejsci z ciemnego koloru do łagodnego. A kuchnie mam w wanilię, a zeby nie było mdło u gory gzymsik zrobiłam malinowo różowy (w wątku Przed i Po) w takim kolorze znalazłam doniczkę i sciereczke.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 20:22   #12
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: kolory w kuchni

Witajcie, jestem pierwszy raz aktywnie na forum bo biernie już od dawna. Wczytałam się w wątek i akurat jestem na bieżąco, co prawda nie remontuje kuchni od podstaw a jedynie trochę ja modyfikuję ale ja polecam kolory zdecydowane, wydaje mi się, że u Ciebie taki kolor by się sprawdził. Ja chyba bym celowała w pomarańcz albo tak jak napisała moja poprzedniczka intensywny fiołek J) Aczkolwiek mogę się mylić oczywiście ) A tak przy okazji to ja właśnie wczoraj skończyłam malować swoją kuchnię, zdecydowałam się na dość mocny kolor, wczesniej był tam biały. Pomalowałam całość ścian łącznie z sufitami... i przepraszam, że się podłączam pod wątek ale co o tym sądzicie? Przesadziłam? Jeszcze nikt efektu nie widział, nie wiem co mój mąż na to powie... Miałam już dosyć tej bieli. A może macie pomysł na jakieś fajne dodatki? Bardzo będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Marysia (pierwszy raz na forum ))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kuchnia8.gif (117,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: gif kuchnia4.gif (108,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: gif kuchnia5.gif (94,9 KB, 34 załadowań)
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 12:47   #13
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez maryska13
Witajcie, jestem pierwszy raz aktywnie na forum bo biernie już od dawna. Wczytałam się w wątek i akurat jestem na bieżąco, co prawda nie remontuje kuchni od podstaw a jedynie trochę ja modyfikuję ale ja polecam kolory zdecydowane, wydaje mi się, że u Ciebie taki kolor by się sprawdził. Ja chyba bym celowała w pomarańcz albo tak jak napisała moja poprzedniczka intensywny fiołek J) Aczkolwiek mogę się mylić oczywiście ) A tak przy okazji to ja właśnie wczoraj skończyłam malować swoją kuchnię, zdecydowałam się na dość mocny kolor, wczesniej był tam biały. Pomalowałam całość ścian łącznie z sufitami... i przepraszam, że się podłączam pod wątek ale co o tym sądzicie? Przesadziłam? Jeszcze nikt efektu nie widział, nie wiem co mój mąż na to powie... Miałam już dosyć tej bieli. A może macie pomysł na jakieś fajne dodatki? Bardzo będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Marysia (pierwszy raz na forum ))
mysle ze jest ok... "mysle" bo wydaje sie ciut ciemno ,ale jest ciemno za oknem, pewnie jak slonce zaświeci jest duuzo lepiej. Gratulacje
Skąd wziełaś te tkaniny w pasy?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 23:10   #14
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: kolory w kuchni

Elu, kupiłam materiał w Ikea, już jakis czas temu. Leżał w szafie i tak w sumie nie wiadomo na co czekał. jak pomalowałam kuchnię to poszyłam sobie z niego własnie te zasłonki i podkładki na stół. Masz rację, że jest dosyć ciemno ale to faktycznie wina tego, że na dworze noc a i nie zapaliłam wszystkich świateł bo cykałam sonie te zdjęcia ot tak, dla siebie.
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...roductId=10884

To jest ten materiał, z tym, że ja na metry kupowałam i płaciłam cos 25 zł za metr.
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 20:02   #15
zuza_ar
Przyczajenie
 
Avatar zuza_ar
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11
Dot.: kolory w kuchni

Witaj, też mam wrażenie, że jest troszke ciemno. ALe w naturze może jest jaśniej .
Właśnie zmieniałam kuchnie, poprzednio miałam ciemne szafki i czrne kafelki.
Teraz mam jasne szafki kolor taki lekko rudawy i do tego kafle w kolorze naturalnym, w castoramie były pod nazwą LEN i dałam do nich cynamonową fugę wyszło super, w każdym razie ja jestem bardzo zadowolona, a i znajomym też chwalą.
Kuchnia natychmiast zrobiła się "większa"
Wiem,że to trudny wybór, ale bardzo ważny, bo wiadomo,że kuchni nie remontuje się zbyt często

pozdrawiam
Zuza
zuza_ar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 12:07   #16
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
Dot.: kolory w kuchni

Wiecie juz zgłupiałam.zupełnie nie mam pomysłu.I prawdę mówiąc boję się trochę intensywnych kolorów.W tej chwili mam właśnie kolor pomarańczony,ale nie bardzo mi sie on podoba,choć moze nabrac innego wyrazu gdy będzie glazura i nowe meble bo jak na razie w mojej kuchni prawnie pusto.A co do fioletu tu tak się zastanawiam czy to się będzie dobrze komponowało.Jak myślicie?
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 15:03   #17
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: kolory w kuchni

Moim zdaniem jeśli nie jesteś przekonana do intensywnych kolorów to nie ryzykuj. Glazurę nie tak łatwo potem zmienić. Kolorowe akcenty mogą być w postaci serwetki, zasłonki, wazonika itp. itd. w ten sposób, jak się znudzisz, to szybko i tanio możesz to zmienić
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 15:16   #18
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez ma75
Moim zdaniem jeśli nie jesteś przekonana do intensywnych kolorów to nie ryzykuj. Glazurę nie tak łatwo potem zmienić. Kolorowe akcenty mogą być w postaci serwetki, zasłonki, wazonika itp. itd. w ten sposób, jak się znudzisz, to szybko i tanio możesz to zmienić
ale u dysi chyba nie jest problemem glazura, a kolory na ścianie.
Ja mysle że łatwiej jest zmienic kolor niż na scianie niz dodatki. Wazonik, co? potłuc, wyrzucić, oddac? Firanki magazynować w szafie??

Dysiu moja rada i z mojego doświadczenia... podobały mi sie intensywne kolory, ale brakowało mi odwagi. Musiałam sie napatrzec na aranżacje w sklepach zeby dojśc do wniosku ze jednak TAK. W IKEI mają w ekspozycjach dośc odważne kolory. Jesli nie jestes pewna, ale nie jestes tez na NIE to poogladaj sobie, przemyśl... Nie radze tez malowac wszystkich scian na jakis zdecydowany kolor, ale jedną i tą z która nie bedzie problemu zeby przemalować, zeby nie było na niej szafek za duzo i odstawiania. Mozesz pomalowac jakis fragment sciany, teraz pasy są modne... ten złamany filoet z poprzednich zdjec b. mi sie podoba. Pomarancz który masz jest kolorem powiedziałbym standardowym- to tez zalezy jaki..., wiec moze dlatego ci sie nie podoba, gdybys dała cos b. orginalnego moze wrazenie byłoby zupełnie inne.

A ten fiolet ja uważam ze bedzie ok. Ale zeby nie było zbyt fioletowo musisz zrobic inny odcien tego fioletu niz masz na korytarzu. Ale bedzie on zarazem nawiazaniem kolorystycznynym

taki kolor jak na obrazku z psem ma moja znajoma na jednej scianie, a ja choruje na pościel satynowa w takim kolorze

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2005-10-24 o 15:43
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 15:33   #19
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez Ela
ale u dysi chyba nie jest problemem glazura, a kolory na ścianie.
Ja mysle że łatwiej jest zmienic kolor niż na scianie niz dodatki. Wazonik, co? potłuc, wyrzucić, oddac? Firanki magazynować w szafie??
Eeee, ja zrozumiałam, że o glazurę chodzi... a teraz czytam, że faktycznie o farbę też... z tym to faktycznie łatwiej jest bo co do glazury to będę się upoerać, że lepiej w miarę neutralnie

Cytat:
Napisane przez Ela
Dysiu moja rada i z mojego doświadczenia... podobały mi sie intensywne kolory, ale brakowało mi odwagi. Musiałam sie napatrzec na aranżacje w sklepach zeby dojśc do wniosku ze jednak TAK. W IKEI mają w ekspozycjach dośc odważne kolory. Jesli nie jestes pewna, ale nie jestes tez na NIE to poogladaj sobie, przemyśl... Nie radze tez malowac wszystkich scian na jakis zdecydowany kolor, ale jedną i tą z która nie bedzie problemu zeby przemalować, zeby nie było na niej szafek za duzo i odstawiania. Mozesz pomalowac jakis fragment sciany, teraz pasy są modne... Pomarancz który masz jest kolorem powiedziałbym standardowym, wiec moze dlatego ci sie nie podoba, gdybys dała cos b. orginalnego moze wrazenie byłoby zupełnie inne.

A ten fiolet ja uważam ze bedzie ok. Ale zeby nie było zbyt fioletowo musisz zrobic inny odcien tego fioletu niz masz na korytarzu. Ale bedzie on zarazem nawiazaniem kolorystycznynym
To rzeczywiście dobry pomysł z jedną ścianą A poza tym Dysiu te kolory to nie muszą być od razu "żarówy" fiolet czy pomarańcz może być stonowany a np. jak pisze Ela jedna tylko ściana mocniejsza
Poza tym jak się zdecydujesz na kolor to proponuję Ci kupić na początek mała puszkę farnby, pomalować np. kawałek brystolu i przyłożyć do ściany żeby zobaczyć jak ten kolorek wygląda u Ciebie, bo w sklepach jest zazwyczaj zupełnie inne światło i można się potem zdziwić
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 02:16   #20
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez maryska13
Elu, kupiłam materiał w Ikea, już jakis czas temu. Leżał w szafie i tak w sumie nie wiadomo na co czekał. jak pomalowałam kuchnię to poszyłam sobie z niego własnie te zasłonki i podkładki na stół. Masz rację, że jest dosyć ciemno ale to faktycznie wina tego, że na dworze noc a i nie zapaliłam wszystkich świateł bo cykałam sonie te zdjęcia ot tak, dla siebie.
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...roductId=10884

To jest ten materiał, z tym, że ja na metry kupowałam i płaciłam cos 25 zł za metr.
Bardzo podoba mi się kolor ścian i materiału- wygląda znakomicie! Niestety, uważam, że kolor mebli zupełnie nie pasuje A może mogłabyś je okleić lub przemalować np. farbą akrylową? Tak samo stolik i krzesła aż proszą się o inny kolor Może biel dla kontrastu albo turkus? Mógłby być jeden z kolorów występujących na materiale. Płytki masz szare, neutralne, więc możesz jeszcze śmiało poeksperymentować. Powodzenia!
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 02:28   #21
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
Wiecie juz zgłupiałam.zupełnie nie mam pomysłu.I prawdę mówiąc boję się trochę intensywnych kolorów.W tej chwili mam właśnie kolor pomarańczony,ale nie bardzo mi sie on podoba,choć moze nabrac innego wyrazu gdy będzie glazura i nowe meble bo jak na razie w mojej kuchni prawnie pusto.A co do fioletu tu tak się zastanawiam czy to się będzie dobrze komponowało.Jak myślicie?
Dysiu, jakoś nie widzę fioletu przy czereśni. Jeśli nie podoba Ci się ten pomarańcz to może zrobisz na nim przecierkę, która go stonuje i rozjaśni- wystarczy np. gąbka i farba. Możesz użyć bieli, ecru, lekkiej żółci. Ważne jaki dasz blat i płytki, myślę, że to musisz wybrać najpierw.Nie dopuść by wszystko się zlało.Aha, jeśli żółć to w cieplejszym, słomkowym odcieniu, nie cytryna, bo się pogryzie z tym klonem. A gotowe farby( nie z mieszalnika) w różnych odcieniach nie są wiele droższe od białej.
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 13:33   #22
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
Dot.: kolory w kuchni

zobaczcie co znałazłam http://www.przemaluj.pl/_app/przemaluj.php
na tej stronce jest kuchni a kolorach,które ja będe miała czyli klon i czesreśna i mozna poprzymierzać kolory.Ja na razi składniam sie ku opcji fiołkowej lub waniliowej.Pomarancz jakoś nie bardzo.A co wy myślicie?
Jesli chodzi o glazurę to myślę że będzie bezowa.
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 14:38   #23
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
zobaczcie co znałazłam http://www.przemaluj.pl/_app/przemaluj.php
na tej stronce jest kuchni a kolorach,które ja będe miała czyli klon i czesreśna i mozna poprzymierzać kolory.Ja na razi składniam sie ku opcji fiołkowej lub waniliowej.Pomarancz jakoś nie bardzo.A co wy myślicie?
Jesli chodzi o glazurę to myślę że będzie bezowa.
a tu link tez do zabaw w malarza http://www.schoener-wohnen-farbe.de/...subnavzust=u31

Zrobiłam opcję waniliową i ... może być, ale koniecznie trzeba wstawić kontrastowy kolor gdzies. Z fiolkiem wychodzi mdło.

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2005-11-02 o 20:24
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 14:56   #24
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: kolory w kuchni

Mi się ta kuchnia podoba w kolorze "herbaciana róża" - zobacz, jest spokojny, nienarzucający się ale nie taki nijaki jak wanilia... Co do fiołka to się nie wypowiadam, bo osobiście nie lubię kolorów fioletopobobnych Ciekawa też jest "aksamitna morela" ale sporo ciemniejsza, więz musiałabyś uważać jeśli masz ciemną kuchnię
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 15:46   #25
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: kolory w kuchni

no zrobiłam "herbacianą rózę" , ale ... jakos nie koniecznie to wygląda
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 16:01   #26
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez Ela
no zrobiłam "herbacianą rózę" , ale ... jakos nie koniecznie to wygląda
Mi się podoba ale z waniliowym sufitem - ta wanilia jest prawie identyczna jak fronty.
Rzecz gustu, i tak Dysia sama musi zdecydować a poza tym to też na każdym monitorze może wyglądać troszkę inaczej
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 23:19   #27
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: kolory w kuchni

Szafki niestety to pozostałość z poprzednich właścicieli Narazie z tym nic zrobić nie mogę. Narazie skormnymi środkami tam powymyślałam co mogłam. Kuchnia będzie musiala jakis czas poczekać Cierpię strasznie ale pocieszam się, że jak zamieszkaliśmy to było gorzej Dopiero zrobilismy z mężem przedpokój tak gruntownie. Remonty w kamienicy są fatalne do zrobienia bo ściany i podłogi to chyba na "butelkę" były dawniej równane. Nie wyobrażacie sobie A jeszcze mi zostało 100 metrów do wyremontowania... Kuchnię kiedyś, kiedyś zroię sobie wymarzoną, mam nadzieję
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.