Organizacja sylwestra w domu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 23:22   #1
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta

Organizacja sylwestra w domu.


Hej Dziewczyny
Potrzebuję kilku pomysłów i chciałabym się spytać Was o pomoc.
Otóż razem z moim facetem wyprawiamy sylwestra u niego w domu, domek jednorodzinny, w oddalonej od miasta dzielnicy, fajny klimacik, troszkę jak na wsi. Na imprezę zaprosiliśmy 16 osób. Jako, iż sądzę, że jestem urodzoną organizatorką (strrasznie lubię organizować imprezy, na swoim koncie mam już połowinki, sylwestry na skalę 70-100 osób, podobno każdy zawsze był zachwycony) wszystko jest na mojej głowie Zarządziłam, że składamy się po 25zł/os., w skład czego wchodzą:
-przekąski typu chipsy,orzeszki - w niedużych proporcjach, bardziej stawiam na fajne koreczki z serem, kiełbaską, ogórkiem, papryką, paterę z serami typu camembert, może jakieś plastry łososia wędzonego z cytrynką, na pewno kanapeczki z sałatą, serem, szynką, jajkiem, pomidorkiem, ogórkiem, szczypiorkiem, w różnych zestawach - czyli bardziej "normalne" przekąski
-na słodko niewiele rzeczy, kilka rodzajów lepszych ciastek - z doświadczenia wiem, że słodyczy mało osób rusza, szczególnie jak pije alkohol
-kilka rodzajów owoców (te co łatwo się obiera, bez zbędnego babrania): banany,mandarynki, winogron
-napoje wszelakie: gazowane, niegazowane, woda
-produkty potrzebne w domu: typu ręcznik papierowy, plastikowe talerze/kubki (prościej będzie to po prostu wyrzucić, niż zmywać całą górę naczyń, których nawet takiej ilości chyba byśmy nie nazbierali)
-dekoracje

Alkohol przynosimy we własnym zakresie. Dodatkowo, każda para przynosi ze sobą jakąś potrawę, lepiej na ciepło, ale sałatki też się zdarzają.
Wszyscy faceci są fanami fajerwerek, więc też się sami w nie zaopatrzą

Moje pytania:
Mianowicie - DEKORACJE
Chciałabym, żeby goście byli zaskoczeni samym wyglądem wnętrza, salon jest ogromny, dość pusty, mogę go w różny sposób zagospodarować. Tylko nie wiem jak? Nie chcę,żeby wyszło kiczowato - a nie wiem czemu rzeczy typu girlandy, serpentyny z tym mi się właśnie kojarzą
Druga sprawa, że chciałabym kupić dla każdego gościa jakąś pamiątkę - choć niekoniecznie pamiątkę stricte - chodzi mi o to, żeby zrobić zdjęcie wspólne i aby na tym zdjęciu każdy miał jakiś wspólny element. Myślałam wcześniej o muszkach u facetów i jakichś kokardach u dziewczyn, ale muszki to niestety droga sprawa i to odpada Macie jakiś pomysł co to mogłoby być?

Za każdą pomoc, radę, czy też uwagi dotyczące mojej organizacji (których wysłucham z pokorą) serdecznie dziękuję.
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 23:30   #2
MirellamKoko
Rozeznanie
 
Avatar MirellamKoko
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Cały swiat:)
Wiadomości: 888
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

elo
byłam dziś w naturze i widziałam małe kapelusiki koktajlowe (nie wiem jak to nazwać) z piórkiem, kokardką itp takie starodawne eleganckie. Dość zabawne. Cenowo nie pomogę bo nie wiem, ale w Naturze są też takie czapeczki kolorowe tekturowe z gumką pod brodę, jakieś ozdoby serpentyny chyba itp. Radzę tam wyskoczyć.
MirellamKoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 23:33   #3
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez MirellamKoko Pokaż wiadomość
elo
byłam dziś w naturze i widziałam małe kapelusiki koktajlowe (nie wiem jak to nazwać) z piórkiem, kokardką itp takie starodawne eleganckie. Dość zabawne. Cenowo nie pomogę bo nie wiem, ale w Naturze są też takie czapeczki kolorowe tekturowe z gumką pod brodę, jakieś ozdoby serpentyny chyba itp. Radzę tam wyskoczyć.
Dzięki za info, jutro podskoczę, zobaczę co tam mają
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 04:02   #4
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Może zrob imprezę pod hasłem KICZ PARTY? Czyli impreze przebieraną, albo niech każdy gość przyniesie zabawny element stroju, w ktorym na co dzień by się nie pokazał (śmieszny krawat, opaska, okulary), zaznaczając, że to tylko do wspólnego zdjęcia. ewentualnie zrób muszki i kokardy z bibuły.

Co do dekoracji to balony i serpentyny jak najbardziej mi się kojarzą z sylwestrem, jak i większości, więc spokojnie mozesz je wykorzystać. Nie ma sensu robić "wersalu"
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 09:41   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Ja też robię sylwestra u siebie, także będę zaglądać do wątku i szukać inspiracji. Z ozdób ja planuję wyłącznie złote (ew czerwone) balony, parasolki do drinków i rurki z ozdobami.

Cytat:
Napisane przez MirellamKoko Pokaż wiadomość
elo
byłam dziś w naturze i widziałam małe kapelusiki koktajlowe (nie wiem jak to nazwać) z piórkiem, kokardką itp takie starodawne eleganckie. Dość zabawne. Cenowo nie pomogę bo nie wiem, ale w Naturze są też takie czapeczki kolorowe tekturowe z gumką pod brodę, jakieś ozdoby serpentyny chyba itp. Radzę tam wyskoczyć.
Dzięki za info
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 11:01   #6
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Może zrob imprezę pod hasłem KICZ PARTY? Czyli impreze przebieraną, albo niech każdy gość przyniesie zabawny element stroju, w ktorym na co dzień by się nie pokazał (śmieszny krawat, opaska, okulary), zaznaczając, że to tylko do wspólnego zdjęcia. ewentualnie zrób muszki i kokardy z bibuły.

Co do dekoracji to balony i serpentyny jak najbardziej mi się kojarzą z sylwestrem, jak i większości, więc spokojnie mozesz je wykorzystać. Nie ma sensu robić "wersalu"
Zabawa przebierana odpada - faceci niestety są drętwi i nie bawi ich żadne przebieranie.. a szkoda. Jedyny "motyw" jaki ustaliliśmy to.. elegancja. Więc właśnie chciałabym, aby elegancko było, może nie wersal od razu - bo na niego nas ni e stać - ale chociaż taki słaby luksus, hehe
Za to pomysł ze elementem, którego by nikt normalnie nie ubrał jest fajny, także będę nad nim myślała dziękuję

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Emila3548 Pokaż wiadomość
Od razu zobaczyłam ten duży salon w świetle lampek choinkowych. Lampki nadadzą mu odpowiedniego świąteczno- imprezowego klimatu.
O! To prawda! Nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłam
Tylko teraz.. gdzie kupię jakieś tanie lampki? Bo każdy zazwyczaj swoje używa w domach, na choince. Wiadomo, że popytam, ale może któraś z Was się orientuje??
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 11:16   #7
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

może zajrzyj do sklepów z serii Wszystko po Xzł?

I skoro ma byc elegancko, to tez bym kupiła złote lub białe balony i serpentyny.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 12:03   #8
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Jeżeli macie duży stół do dyspozycji to może dekoracje w jednym kolorze? coś takiego kojarzy mi się z elegancją

i super strona z inspiracjami http://www.yellowpelow.com/decoratio...new-years-eve/

dla każdego może leżeć na stole mały prezencik z imieniem tak jak tu na obrazku z linka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tip-Decorating-table-on-New-Years-eve.jpg (74,5 KB, 97 załadowań)

Edytowane przez bejbi19
Czas edycji: 2012-12-18 o 12:04
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 12:21   #9
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
Jeżeli macie duży stół do dyspozycji to może dekoracje w jednym kolorze? coś takiego kojarzy mi się z elegancją

i super strona z inspiracjami http://www.yellowpelow.com/decoratio...new-years-eve/

dla każdego może leżeć na stole mały prezencik z imieniem tak jak tu na obrazku z linka
Właśnie w tym problem,że salon jest duży, ale stół mały.. I to jest częsty problem na tego typu imprezach u mojego faceta w domu, bo zanim goście przyjdą to cały stół jest suto zastawiony, że jak coś ze sobą przyniosą, to nie ma gdzie postawić, nie wspomnę o tym, że kubeczki i talerzyki sa jeden na drugim.. i będę musiała na tej problem coś wymyślić
Aczkolwiek strona bardzo przydatna, dziękuje!

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

mówię tu oczywiście o gościach w liczbach ok 15 osób, to nasza stała ekipa.
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 16:03   #10
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

mnie się to podoba: http://www.accentondesign.net/Portal...esized-600.png, w sensie motyw z balonami
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 16:59   #11
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez julajta Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Potrzebuję kilku pomysłów i chciałabym się spytać Was o pomoc.
Otóż razem z moim facetem wyprawiamy sylwestra u niego w domu, domek jednorodzinny, w oddalonej od miasta dzielnicy, fajny klimacik, troszkę jak na wsi. Na imprezę zaprosiliśmy 16 osób. Jako, iż sądzę, że jestem urodzoną organizatorką (strrasznie lubię organizować imprezy, na swoim koncie mam już połowinki, sylwestry na skalę 70-100 osób, podobno każdy zawsze był zachwycony) wszystko jest na mojej głowie Zarządziłam, że składamy się po 25zł/os., w skład czego wchodzą:
-przekąski typu chipsy,orzeszki - w niedużych proporcjach, bardziej stawiam na fajne koreczki z serem, kiełbaską, ogórkiem, papryką, paterę z serami typu camembert, może jakieś plastry łososia wędzonego z cytrynką, na pewno kanapeczki z sałatą, serem, szynką, jajkiem, pomidorkiem, ogórkiem, szczypiorkiem, w różnych zestawach - czyli bardziej "normalne" przekąski
-na słodko niewiele rzeczy, kilka rodzajów lepszych ciastek - z doświadczenia wiem, że słodyczy mało osób rusza, szczególnie jak pije alkohol
-kilka rodzajów owoców (te co łatwo się obiera, bez zbędnego babrania): banany,mandarynki, winogron
-napoje wszelakie: gazowane, niegazowane, woda
-produkty potrzebne w domu: typu ręcznik papierowy, plastikowe talerze/kubki (prościej będzie to po prostu wyrzucić, niż zmywać całą górę naczyń, których nawet takiej ilości chyba byśmy nie nazbierali)
-dekoracje

Alkohol przynosimy we własnym zakresie. Dodatkowo, każda para przynosi ze sobą jakąś potrawę, lepiej na ciepło, ale sałatki też się zdarzają.
Wszyscy faceci są fanami fajerwerek, więc też się sami w nie zaopatrzą

Moje pytania:
Mianowicie - DEKORACJE
Chciałabym, żeby goście byli zaskoczeni samym wyglądem wnętrza, salon jest ogromny, dość pusty, mogę go w różny sposób zagospodarować. Tylko nie wiem jak? Nie chcę,żeby wyszło kiczowato - a nie wiem czemu rzeczy typu girlandy, serpentyny z tym mi się właśnie kojarzą
Druga sprawa, że chciałabym kupić dla każdego gościa jakąś pamiątkę - choć niekoniecznie pamiątkę stricte - chodzi mi o to, żeby zrobić zdjęcie wspólne i aby na tym zdjęciu każdy miał jakiś wspólny element. Myślałam wcześniej o muszkach u facetów i jakichś kokardach u dziewczyn, ale muszki to niestety droga sprawa i to odpada Macie jakiś pomysł co to mogłoby być?

Za każdą pomoc, radę, czy też uwagi dotyczące mojej organizacji (których wysłucham z pokorą) serdecznie dziękuję.
W ubiegłym roku kolega Tż organizował imprezę i składaliśmy się po 10 zł ( chyba było z 19osób) a mieliśmy gorące dania, jakieś kotleciki faszerowane itd...

Chcesz zagłodzić gości ??
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 17:09   #12
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Daruj sobie wykwintne przystawki i owoce, lepiej podac cos cieplego, po wypiciu kilku glebszych kazdy chetniej zje jakies gorace konkretne danie (np. jednogarnkowe cos co wystarczy tylko podgrzac) niz malutkie koreczki, roboty przy tym huk, a jak beda glodni to szybko sie skoncza
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:11   #13
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Ale przecież autorka napisała, że każdy przynosi 1 danie, najlepiej na ciepło.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:37   #14
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;38196053]Ale przecież autorka napisała, że każdy przynosi 1 danie, najlepiej na ciepło.[/QUOTE]

Najlepiej w takich sytuacjach to liczyć na siebie, z gośćmi różnie bywa
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:40   #15
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Najlepiej w takich sytuacjach to liczyć na siebie, z gośćmi różnie bywa
No fakt, niech sięgnie do własnej kieszeni i wyciągnie kilka stów, żeby goście mogli się najeść.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 18:33   #16
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Autorka przecież napisała, że to stałe grono znajomych, więc chyba o to że ktoś nie przyniesie ciepłego dania nie ma co się martwić
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 18:39   #17
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;38196053]Ale przecież autorka napisała, że każdy przynosi 1 danie, najlepiej na ciepło.[/QUOTE]
tak z doświadczenia, ustalcie co każda osoba ma przynieść do jedzenia. Inaczej skończy się na 3 sałatkach śledziowych i plackach które zostały z wigilii
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 20:07   #18
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Dziewczyny, jasne, że ustalamy wcześniej co kto przynosi
na razie mamy chili con carne, spaghetti, udka kurczaka, krokiety, naleśniki z warzywami, sałatkę z kurczakiem, sałatkę z tuńczykiem kilka osób jeszcze się zdeklaruje co dokładnie
Przecież to logiczne, że dania na ciepło muszą być Mogłam to rzeczywiście na początku inaczej sformułować to nie byłoby problemów

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Jeśli chodzi o kwestię jedzenia to akurat mam już przerobione - poprzedni Sylwester był robiony w tym samym miejscu, w większości z tymi samymi ludźmi i tak samo się umawialiśmy - wyszło super. I nie uważam, żebym miała rezygnować z przystawek typu koreczki, kanapki, to są rzeczy, które co chwilę ktoś podjada, wystarczy czapnąć i wsadzić do buzi Myślę, że przystawki w połączeniu z normalnymi ciepłymi daniami to dobre rozwiązanie

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

świetne! ale mam wrażenie, że balony tak krótko przyczepione przeszkadzałyby trochę w konwersacji :P choć niekoniecznie trzeba je przywiązywać do rzeczy na stole..

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
mnie się to podoba: http://www.accentondesign.net/Portal...esized-600.png, w sensie motyw z balonami
up

Edytowane przez julajta
Czas edycji: 2012-12-18 o 19:50
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 20:46   #19
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Jeżeli to jest ekipa, którą dobrze znasz i macie jakieś śmieszne powiedzonka to możesz do balonów wrzucić te powiedzonka napisane na kartce i każdy będzie przebijał balona, czytał powiedzonko na głos a reszta będzie zgadywała kto tak powiedział
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 22:00   #20
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
Jeżeli to jest ekipa, którą dobrze znasz i macie jakieś śmieszne powiedzonka to możesz do balonów wrzucić te powiedzonka napisane na kartce i każdy będzie przebijał balona, czytał powiedzonko na głos a reszta będzie zgadywała kto tak powiedział
Ooo!!! super! Na pewno to wykorzystam, dzięki!!!

Mój facet po usłyszeniu tego pomysłu pomyślał nad tym aby może w balonach napisać karteczki z jakimiś zadaniami.. nikt nie będzie o tym wiedział, ale po północy jak będziemy troszkę wcięci (ogólnie towarzystwo jest pijące, ale nie "na-je-bujące", więc myślę, że każdy będzie w stanie) to rzucimy pomysłami, żeby każdy przebił jednego balona. I np. będzie zadanie,żeby zrobić pompki, jak dziewczyna to 10, jak chłopak to 30, pewnie po alkoholu nie będzie już tak prosto, a dla dziewczyn to już w ogóle pewnie.. :P Macie jakieś pomysły na inne zadania?

Edytowane przez julajta
Czas edycji: 2012-12-18 o 22:14
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:06   #21
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Możesz zrobić wąsy i np. okulary z papieru. Wycinasz je na kartonie, malujesz, przyczepiasz do patyczka. Można je przyłożyć do oczu, ust i zrobić zdjęcia.


A co do dekoracji, ja bym zadbała o dużo podgrzewaczy lub innych świeczek, które nadadzą klimat.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:31   #22
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Możesz zrobić wąsy i np. okulary z papieru. Wycinasz je na kartonie, malujesz, przyczepiasz do patyczka. Można je przyłożyć do oczu, ust i zrobić zdjęcia.


A co do dekoracji, ja bym zadbała o dużo podgrzewaczy lub innych świeczek, które nadadzą klimat.
Super!

Jak ja kocham wizaż
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 23:46   #23
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

ładnie wyglądałyby podwieszone pod sufitem lampki-światełka choinkowe od dołu zamaskowane białym przejrzystym tiulem.
I zwisające z tego azurowe gwiazdki (śnieżynki) ze srebrnego papieru.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 00:32   #24
blichowianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

ja również organizuję Sylwestra i chciałam spytać, czy sądzicie, że składka po 40 zł(w tym zapewniam alkohol) i jakieś ciepłe dania to za mało? i nie mam pojęcia ile policzyć alkoholu na osobę?
(towarzystwo studenckie pijące, mniej więcej po równo dziewcząt i chłopaków, 18 osób).
blichowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:18   #25
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
A co do dekoracji, ja bym zadbała o dużo podgrzewaczy lub innych świeczek, które nadadzą klimat.
Ja bym uważała ze świeczkami, szczególnie z dużą liczbą. To impreza, prawie 20 osób, wiele rzeczy może się przewrócić, spaść, ktoś może coś położyć zbyt blisko świeczki i po prostu przez przypadek podpalić.
Jeśli zdecydujesz się na świeczki - to w takim miejscu, by nic nie było wokół.
Myślę, że światełka do zapewniania klimatu wystarczą.

Dobrą zabawą wg mnie na imprezy są kalambury. Podzielcie się na drużyny, wpiszcie na kartkach powiedzenia/tytuły filmów i pokazujcie bez użycia słów. Jeśli towarzystwo lekko podpite ale nie upite - może wyjść całkiem fajnie.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:39   #26
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez blichowianka Pokaż wiadomość
ja również organizuję Sylwestra i chciałam spytać, czy sądzicie, że składka po 40 zł(w tym zapewniam alkohol) i jakieś ciepłe dania to za mało? i nie mam pojęcia ile policzyć alkoholu na osobę?
(towarzystwo studenckie pijące, mniej więcej po równo dziewcząt i chłopaków, 18 osób).
hej!
zależy od tego jaki alkohol będziecie pić. Dajmy na to, że 20zł przeznaczysz na jedzenie a drugie tyle na alkohol to wychodzi 360zł, butelka 0,5 jakiejś dobrej wódki będzie kosztowała różnie, bo gorzką żołądkową można już kupić za 17zł (LIDL),ale można kupić też Finlandię za 30zł, od Ciebie zależy co wybierzesz i ile jej kupisz. myślę, że powinno wyjść standardowo 0,5l na osobę, więc wódka będzie musiała być w granicach 20zł. Ale pamiętaj też, że każdemu nie dogodzisz - jedni piją wódkę, drudzy piwo, jeszcze inni wino albo i whiskey. Więc gdybyś chciała dokupić jeszcze trochę piw czy 2 butelki wina oraz standardowo szampan, to powinniście dorzucić się jeszcze po 5zł. Chyba,że jedzenie uda Ci się taniej ogarnąć (pamiętaj też o napojach! to też nie jest tania sprawa)

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
ładnie wyglądałyby podwieszone pod sufitem lampki-światełka choinkowe od dołu zamaskowane białym przejrzystym tiulem.
I zwisające z tego azurowe gwiazdki (śnieżynki) ze srebrnego papieru.
bardzo fajny pomysł

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Emila3548 Pokaż wiadomość
Hipermarkety lub najzwyklejsze w świecie targowiska. Ostatnio widziałam gdzieś na necie lampki-kule. W jasnych kolorach będą wyglądały elegancko. Myślę, że masz jeszcze szanse je zamówić, tak żeby dotarły przed Sylwestrem.
właśnie mi się przypomniało, że przecież co roku zaraz po świętach moja mama kupowała lampki na następny rok, bo zawsze jest 'poświętna' wyprzedaż
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:40   #27
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

jakiś czas temu byłam u znajomych na imprezie, gdzie każdy gość dostał mały woreczek ozdobny z cukierkiem w środku i przypiętą karteczką "Dziękujemy za wspólną zabawę". Może coś w tym stylu? Małym kosztem, a wywoła uśmiech na twarzy
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 12:02   #28
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;38196495]No fakt, niech sięgnie do własnej kieszeni i wyciągnie kilka stów, żeby goście mogli się najeść.[/QUOTE]

U nas w ubiegłym roku też było niby stałe grono. Kolega kupił jedzenie, wszystko zorganizował, co prawda inni też coś przynieśli. Ale następnego dnia lub w dzień sylwestra każdy miał oddać po 10zł ......okazało się, że daliśmy tylko my z chłopakiem, jeszcze jedna para i krzykiem wysępiliśmy od drugiego chłopaka, który też przyszedł z dziewczyną.
Reszta towarzystwa rozjechała się do domu i mieli darmową imprezę + spora wyżerka.

Ja bym ustawiła wszędzie świeczki ale takie w szklanych pojemniczkach - nie podgrzewacze. Do tego lampki choinkowe - stworzyć taki przytulny klimat. + jakieś kominki zapachowe z olejkami. Wszystko to można kupić za małe pieniądze w sklepach typu 5 zł itd...
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 13:02   #29
julajta
Rozeznanie
 
Avatar julajta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 625
GG do julajta
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
U nas w ubiegłym roku też było niby stałe grono. Kolega kupił jedzenie, wszystko zorganizował, co prawda inni też coś przynieśli. Ale następnego dnia lub w dzień sylwestra każdy miał oddać po 10zł ......okazało się, że daliśmy tylko my z chłopakiem, jeszcze jedna para i krzykiem wysępiliśmy od drugiego chłopaka, który też przyszedł z dziewczyną.
Reszta towarzystwa rozjechała się do domu i mieli darmową imprezę + spora wyżerka.

Ja bym ustawiła wszędzie świeczki ale takie w szklanych pojemniczkach - nie podgrzewacze. Do tego lampki choinkowe - stworzyć taki przytulny klimat. + jakieś kominki zapachowe z olejkami. Wszystko to można kupić za małe pieniądze w sklepach typu 5 zł itd...
To jest bardzo bliskie grono, w większości przyjaciele mojego faceta od 20 lat.. zazdroszczę mu takiej przyjaźni bardzo Pieniążki dajemy do 22.12 najpóźniej, rok temu też mój facet wykładał, potem oddawali, ale i tak trochę przepłacił. Więc w tym roku zarządziłam tak
julajta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 15:00   #30
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Organizacja sylwestra w domu.

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ja bym uważała ze świeczkami, szczególnie z dużą liczbą. To impreza, prawie 20 osób, wiele rzeczy może się przewrócić, spaść, ktoś może coś położyć zbyt blisko świeczki i po prostu przez przypadek podpalić.
Jeśli zdecydujesz się na świeczki - to w takim miejscu, by nic nie było wokół.
Myślę, że światełka do zapewniania klimatu wystarczą.
.
Pomieszczenie jest też spore. Zawsze można ustawić świeczki tak, że nie będą problemem. W Ikea są takie tanie osłonki na podgrzewacze.

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

Ja bym ustawiła wszędzie świeczki ale takie w szklanych pojemniczkach - nie podgrzewacze. Do tego lampki choinkowe - stworzyć taki przytulny klimat. + jakieś kominki zapachowe z olejkami. Wszystko to można kupić za małe pieniądze w sklepach typu 5 zł itd...
W tym roku też Sylwester najprawdopodobniej u nas. Już się zastanawiam, który zapach YC wybrać.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.