Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-25, 15:33   #4531
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KaSi_k Pokaż wiadomość
a do tego dodam ,że mam cere bardzo wrażliwa ,bo jest naczyńkowa ... prosze o jakaś dobra rade jak temu wszystkiemu zaradzić

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

twarz myje żelem nivea visage do skóry normalnej . Wiem że nie powinnam jej tyle razy myć ,ale jak widze ,że sie tak świeci to mnie (szlak trafia;/) ... zwlaszcza ,że ten problem mam od około miesiąca;/ wcześniej miałam caly czas za sucha twarz ;/ brałam przez chwile tabletki antykoncepcyjne kontracept ,ale po nich mnie wysypywalo nawet na szyji więc odstawilam;/
skoro skora sie tlusci to pewnie jest za malo nawilzona, na twoim miejscu od razu wyrzucilabym ten zel z nivea lepszy jest zel do mycia babydream
proponuje dobry krem nawilzajacy+zmiana zelu do mycia

a do tego moze wyproboj czyszczenie twarzy olejkami? czyli ocm
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 16:01   #4532
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a co myślicie o przemywnaiu twarzy wodą utlenioną?
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 16:07   #4533
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KaSi_k Pokaż wiadomość
a do tego dodam ,że mam cere bardzo wrażliwa ,bo jest naczyńkowa ... prosze o jakaś dobra rade jak temu wszystkiemu zaradzić
twarz myje żelem nivea visage do skóry normalnej . Wiem że nie powinnam jej tyle razy myć ,ale jak widze ,że sie tak świeci to mnie (szlak trafia;/) ... zwlaszcza ,że ten problem mam od około miesiąca;/ wcześniej miałam caly czas za sucha twarz ;/ brałam przez chwile tabletki antykoncepcyjne kontracept ,ale po nich mnie wysypywalo nawet na szyji więc odstawilam;/
Jak się tłuści to bibułki matujące lub chusteczka higieniczna, ale nie mycie! Możesz też spróbować hydrolatów, ja używam oczarowego i jestem zadowolona. Mi przetłuszcza się cera, ale mam stwierdzone problemy hormonalne - za wysoka prolaktyna po obciążeniu i troszkę podniesiony testosteron, choć on akurat mógł mi się już unormować, od leków na prolaktynę.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 16:45   #4534
KaSi_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

do fiolusiek jakie olejki masz na myśli ?? i jak one działają?? nie bardzo jestemw tym temacie zorientowana;/

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

ja też wybiore się do lekarza na badania poziomu hormonów... Moze to przez nie to przetluszczanie cery narazie mam kilka zaskórników których musze się pozbyć . Znacie coś na to?? jakies kremy maśći?
KaSi_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 16:55   #4535
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Jak się tłuści to bibułki matujące lub chusteczka higieniczna, ale nie mycie! Możesz też spróbować hydrolatów, ja używam oczarowego i jestem zadowolona. Mi przetłuszcza się cera, ale mam stwierdzone problemy hormonalne - za wysoka prolaktyna po obciążeniu i troszkę podniesiony testosteron, choć on akurat mógł mi się już unormować, od leków na prolaktynę.
Limone, czy mogłabyś coś więcej napisać o tych swoich hormonach? Ile kosztuje badanie, czy trzeba mieć skierowanie, ile czasu czeka się na wyniki? I jak wygląda leczenie? Czy te hormony, które bierzesz to to samo co tabletki antykoncepcyjne? Wiesz jak długo będziesz je przyjmować? I czy po skończeniu takiej kuracji na twarzy to wszystko nie wróci (to akurat pewnie indywidualna sprawa, co?)? Będę wdzięczna za odpowiedź.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 17:06   #4536
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Limone, czy mogłabyś coś więcej napisać o tych swoich hormonach? Ile kosztuje badanie, czy trzeba mieć skierowanie, ile czasu czeka się na wyniki? I jak wygląda leczenie? Czy te hormony, które bierzesz to to samo co tabletki antykoncepcyjne? Wiesz jak długo będziesz je przyjmować? I czy po skończeniu takiej kuracji na twarzy to wszystko nie wróci (to akurat pewnie indywidualna sprawa, co?)? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Martusienka ja chodzę do ginekologa prywatnie, więc i badania robiłam prywatnie. U mnie problemem były zbyt długie cykle po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Na USG wyszedł mi prawdopodobny brak owulacji. Do tego zauważyłam właśnie mocne przetłuszczanie się skóry twarzy i włosów. Badania kosztowały około 170 zł i były wszystkie robione w 3 dniu cyklu. Robiłam LH, FSH, estradiol (te trzy badania najlepiej wykonać w 2-3 dc), testosteron, DHEA-SO4, prolaktyna zwykła i prolaktyna po MCT (te w dowolnym dniu cyklu, ale ja robiłam razem z pozostałymi w 3 dc). Przy badaniu prolaktyny nie wolno współżyć około 3 dni przed, bo podniecenie wpływa na poziom tego hormonu, do tego trzeba być po przespanej nocy i na czczo. Badanie prolaktyny po MCT trwa godzinę, bo najpierw pobiera się krew jeden raz na prolaktynę zwykłą i pozostałe hormony, dostaje się tabletkę MCT i po godzinie znów pobiera się krew. Ja u siebie miałam badania w ciągu jednego dnia, ale to zależy od laboratorium, bo niekiedy laboratoria krew zamrażają i badają np w wybrane dni tygodnia lub miesiąca - zależy jak duże laboratorium to jest. Mnie wyszedł poniesiony testosteron, ale bardzo niewiele i lekarz stwierdził, że może się unormuje razem z prolaktyną. Zwykła prolaktyna mi wyszła ok, ale po MCT wzrosła 25 krotnie a powinna 2-5 razy tylko o ile dobrze pamiętam. Leczy się to bromergonem - powoduje sporo skutków ubocznych, ale ja zaczynałam od 1/4 tabletki i powoli zwiększałam do 1 i jedynie co czuje to lekkie zmęczenie i zawroty głowy. Miałam jeszcze zbadać poziom progesterony w drugiej części cyklu (zwykle 21 dzień), ale gdy wyszła prolaktyna taka wysoka już go nie robiłam, bo i tak wiadomo było, że wyjdzie źle bo nie mam owulacji.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-25 o 17:08
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 19:58   #4537
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Martusienka ja chodzę do ginekologa prywatnie, więc i badania robiłam prywatnie. U mnie problemem były zbyt długie cykle po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Na USG wyszedł mi prawdopodobny brak owulacji. Do tego zauważyłam właśnie mocne przetłuszczanie się skóry twarzy i włosów. Badania kosztowały około 170 zł i były wszystkie robione w 3 dniu cyklu. Robiłam LH, FSH, estradiol (te trzy badania najlepiej wykonać w 2-3 dc), testosteron, DHEA-SO4, prolaktyna zwykła i prolaktyna po MCT (te w dowolnym dniu cyklu, ale ja robiłam razem z pozostałymi w 3 dc). Przy badaniu prolaktyny nie wolno współżyć około 3 dni przed, bo podniecenie wpływa na poziom tego hormonu, do tego trzeba być po przespanej nocy i na czczo. Badanie prolaktyny po MCT trwa godzinę, bo najpierw pobiera się krew jeden raz na prolaktynę zwykłą i pozostałe hormony, dostaje się tabletkę MCT i po godzinie znów pobiera się krew. Ja u siebie miałam badania w ciągu jednego dnia, ale to zależy od laboratorium, bo niekiedy laboratoria krew zamrażają i badają np w wybrane dni tygodnia lub miesiąca - zależy jak duże laboratorium to jest. Mnie wyszedł poniesiony testosteron, ale bardzo niewiele i lekarz stwierdził, że może się unormuje razem z prolaktyną. Zwykła prolaktyna mi wyszła ok, ale po MCT wzrosła 25 krotnie a powinna 2-5 razy tylko o ile dobrze pamiętam. Leczy się to bromergonem - powoduje sporo skutków ubocznych, ale ja zaczynałam od 1/4 tabletki i powoli zwiększałam do 1 i jedynie co czuje to lekkie zmęczenie i zawroty głowy. Miałam jeszcze zbadać poziom progesterony w drugiej części cyklu (zwykle 21 dzień), ale gdy wyszła prolaktyna taka wysoka już go nie robiłam, bo i tak wiadomo było, że wyjdzie źle bo nie mam owulacji.
Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie. U mnie z okresem wszystko ok, ale np. mam takie ciemne włoski pod pepkiem i się zastanawiam, czy to może coś nie tak z hormonami? No bo nie każda dziewczyna to ma. I mnie to zastanawia. Może problemy z cera też są na podłożu hormonalnym i ciekawa jestem, czy da się tego pozbyć raz na zawsze...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 20:07   #4538
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie. U mnie z okresem wszystko ok, ale np. mam takie ciemne włoski pod pepkiem i się zastanawiam, czy to może coś nie tak z hormonami? No bo nie każda dziewczyna to ma. I mnie to zastanawia. Może problemy z cera też są na podłożu hormonalnym i ciekawa jestem, czy da się tego pozbyć raz na zawsze...
Może to kwestia testosteronu? Sprawdź, moim zdaniem warto.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 20:30   #4539
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Może to kwestia testosteronu? Sprawdź, moim zdaniem warto.
Zastanowię się nad tym. Jeśli okaże się podwyższony, nawet nieznacznie, to lekarz przepisze mi jakieś leki i on mi sie ureguluje tak raz na zawsze?
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 21:38   #4540
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Zastanowię się nad tym. Jeśli okaże się podwyższony, nawet nieznacznie, to lekarz przepisze mi jakieś leki i on mi sie ureguluje tak raz na zawsze?
No ja mam podwyższony nieznacznie, ale w moim przypadku lekarz stwierdził, że nie warto brać leków specjalnie aby go obniżyć. Bo są to leki typowo na hirsutyzm czyli mocne owłosienie u kobiet. U mnie jest szansa, że się sam ureguluje gdy wyreguluje prolaktynę. Generalnie najlepiej badać wszystkie hormony, bo poziom jednego nie wiele powie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 06:46   #4541
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hm, nie wiem, co się stało, ale kilka dni temu kupiłam sobie kolejną już butelkę płynu micelarnego fizjologiczne pH z La Roche Posay i teraz zaczęło robić mi się w strefie T kilka ropnych krostek i widzę już następne. Niestety wyrzuciłam opakowanie po poprzednim, więc nie za bardzo mam jak porównać składy (z tego, co pamiętam ten z KWC jest też już nieaktualny), czy któraś z was miała podobną sytuację? Używam LRP od jakiegoś roku może nawet dłużej i teraz taka reakcja? Może rzeczywiście zmienili jakoś skład znowu? Oprócz tego nic nie zmieniłam w pielęgnacji, data ważności do 2013, więc ok. Macie może jakieś pomysły?
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 07:02   #4542
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
Hm, nie wiem, co się stało, ale kilka dni temu kupiłam sobie kolejną już butelkę płynu micelarnego fizjologiczne pH z La Roche Posay i teraz zaczęło robić mi się w strefie T kilka ropnych krostek i widzę już następne. Niestety wyrzuciłam opakowanie po poprzednim, więc nie za bardzo mam jak porównać składy (z tego, co pamiętam ten z KWC jest też już nieaktualny), czy któraś z was miała podobną sytuację? Używam LRP od jakiegoś roku może nawet dłużej i teraz taka reakcja? Może rzeczywiście zmienili jakoś skład znowu? Oprócz tego nic nie zmieniłam w pielęgnacji, data ważności do 2013, więc ok. Macie może jakieś pomysły?
hej, miałam podobną sytuację.
Używałam toniku LRP (tez z fizjologicznym ph) i nie narzekałam na niego, gdyż jako jedyny nie powodował u mnie wysypu krostek.. Ale oczywiscie zachciało mi się micela i zastanawiałam się nad tym z fizjologicznym ph i nad tym z effaclaru,ale gdy przeczytałam, że Effaclar zawiera w składzie alkohol od razu odstawiłam go na półkę. Używałam wiec przez ok tydzien micela z fizjologicznym ph i co? wysyp krostek, taka kaszka na całej twarzy i jakies podskórne gulki. Zostawiłam go i wymieiłam na bioermę sensibio h20- niestety nie było lepiej..
teraz używalam micela a Avene i jest ok.
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 07:56   #4543
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
hej, miałam podobną sytuację.
Używałam toniku LRP (tez z fizjologicznym ph) i nie narzekałam na niego, gdyż jako jedyny nie powodował u mnie wysypu krostek.. Ale oczywiscie zachciało mi się micela i zastanawiałam się nad tym z fizjologicznym ph i nad tym z effaclaru,ale gdy przeczytałam, że Effaclar zawiera w składzie alkohol od razu odstawiłam go na półkę. Używałam wiec przez ok tydzien micela z fizjologicznym ph i co? wysyp krostek, taka kaszka na całej twarzy i jakies podskórne gulki. Zostawiłam go i wymieiłam na bioermę sensibio h20- niestety nie było lepiej..
teraz używalam micela a Avene i jest ok.
Kurczę, tylko, że jak napisałam używałam go już od roku jeśli nie dłużej i bardzo sobie chwaliłam aż do teraz (jak mniemam jakaś nowa partia). Zastanawiam się, co tak naprawdę się stało, czy LRP zmieniło skład (ale główne składniki pozostały takie same); ech nie mam pojęcia. Może powinnam napisać do nich jakaś petycję czy coś - oddawać mojego starego micelaaa.

Blackcat1990, dostałaś jakichś ropnych krostek czy tzw. pokrzywki (podrażnienie), bo wiem, że niektórych ten LRP potrafi podrażnić, ale z wysypem u nikogo się nie spotkałam...?

Przepiszę skład:

Cytat:
Water, Hexylene Glycol, Poloxamer 184, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Citric Acid, Dihydrocholeth-30, Polyaminopropyl Biguanide, Fragrance.
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2010-08-26 o 07:57
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 08:16   #4544
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Co zaleciła kosmetyczka, co zaleciła dermatolog?




Więc tak. Kosmetyczka powiedziała,że tylko oczyszczanie mechaniczne. Jak pytałam się jakie kosmetyki, to stwierdziła,że sama nie wie, bo takiej cery jak ja mam jeszcze nie widziała. Potem byłam u innej a ona stwierdziła,że oczyszczania w żadnym wypadku w takim stanie jak teraz. Dermatolog- podejście pierwsze- żadnych słodyczy i nic ostrego- nie jem takich rzeczy od trzech lat- nie uwierzyła. Drugie podejście- wywaliła mi na biurko kupę próbek. Obdarowała mnie nimi sowicie i kazała czekać na rezultat. Na twarz ledwo co spojrzała. Podejście trzecie- ja nie widzę problemu. Przejdzie pani. Proszę tylko jej nie wysuszać. Wszystkie wizyty były prywatnie. Na razie nie mam ochoty iść ani do dermatologa ani do kosmetyczki. A te osoby miały opinię "najlepszych" , Dziękuję pięknie





Nie wiem skąd jesteś, jeśli z Krakowa to w Tesco na Kapelance jest apteka gdzie można się poddać analizie skóry. Mnie tam wyszło, że mam właśnie skórę odwodnioną i tłustą. Poszukaj u siebie w aptekach bądź drogeriach np Natura czy nie mają takich punktów. Fajna sprawa.



Niestety u mnie w mieście nie ma takich cudów




Jeśli zapycha to odstaw. Ktoś tutaj polecił żel do mycia, spróbuj. Jako krem może humektan? Zieloną glinkę stosujesz z dodatkami czy samą taką do rozpuszczania? Hydrolat, który ktoś polecił też ma na forum super opinie. Ja kupiłam dziś oczarowy i będę próbować. A oczyszczanie jakie? Manualne? Czy może kawitacja?


Co do glinki to stosuję maseczki Dermaglin- oczyszczające i przeciwtrądzikową jak mi coś wyskoczy więcej.


Zaczęłam teraz stosować maseczkę z drożdży. Cera jest troszkę lepsza. Mam nadzieję,że jakoś się sprawa wyjaśni


A i jeszcze jedno. Lekarz rodzinny powiedział mi,że pogorszenie mojej cery może być związane z tym, że jest teraz mega ciepło i bakterie się jakieś rozwijają na skórze i to jakaś infekcja. ehhh

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Rossmann, Babydream, Kopf-bis-Fuß Waschgel (Uniwersalny żel do mycia)- co do tego płynu. To czytam sobie właśnie o nim opinię. I chyba się skuszę! Bo to co czytam brzmi jak nierealnie piękny sen A nie powiem, że cena też jest dla mnie znacząca, bo zaczynam studia w październiku
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 12:55   #4545
malinka94
Przyczajenie
 
Avatar malinka94
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny Mogłybyście mi poradzić czy oba te kremy są odpowiednie dla mnie, ponieważ mam 16lat i nie chciałabym zrobić sobie 'krzywdy' nimi.

podaję linki na KWC :

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...witaminami.htm

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-mieszanej.htm

PS. Na kwc jest napisane że są to kremy do cery w każdym wieku ale nie mam pewności.
__________________
chudniemy!
było 68 jest 61 będzie 57kg


...jednak mimo wszystko kocham Cię za przeszłość <3. K.
malinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 13:23   #4546
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malinka94 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Mogłybyście mi poradzić czy oba te kremy są odpowiednie dla mnie, ponieważ mam 16lat i nie chciałabym zrobić sobie 'krzywdy' nimi.

podaję linki na KWC :

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...witaminami.htm

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-mieszanej.htm

PS. Na kwc jest napisane że są to kremy do cery w każdym wieku ale nie mam pewności.
No ja bym nie kupila zadnego

A moze sprobuj cetapil ewentualnie krem avy, nawilzajacy z zielona herbata
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 14:09   #4547
KaSi_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cześć kobietki znacie jakieś dobre produkty na pozbycie sie zaskórników ;/
KaSi_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 14:22   #4548
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KaSi_k Pokaż wiadomość
cześć kobietki znacie jakieś dobre produkty na pozbycie sie zaskórników ;/
tak, znamy - najlepszym z nich jest wyszukiwarka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48400
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 14:38   #4549
KaSi_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

to wiem spoko tylko że wyszukiwarka ich nie próbowała ,a wy tak taka mała różnica

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

ale linka poczytam dzięki
KaSi_k jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 14:51   #4550
malinka94
Przyczajenie
 
Avatar malinka94
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
No ja bym nie kupila zadnego

A moze sprobuj cetapil ewentualnie krem avy, nawilzajacy z zielona herbata
Dlaczego? Dlatego że ma Glycerin na 2gim miejscu w składzie?
haha myślałam że ceny tych kremów są drogie a tu niespodzianka za ave 10 zł
__________________
chudniemy!
było 68 jest 61 będzie 57kg


...jednak mimo wszystko kocham Cię za przeszłość <3. K.

Edytowane przez malinka94
Czas edycji: 2010-08-26 o 14:54 Powód: błąd
malinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:42   #4551
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dlatego ze ulubilam sobie lepsze kremy niz te z Nivei I jakos nie mam do nich przekonania
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 20:11   #4552
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
Kurczę, tylko, że jak napisałam używałam go już od roku jeśli nie dłużej i bardzo sobie chwaliłam aż do teraz (jak mniemam jakaś nowa partia). Zastanawiam się, co tak naprawdę się stało, czy LRP zmieniło skład (ale główne składniki pozostały takie same); ech nie mam pojęcia. Może powinnam napisać do nich jakaś petycję czy coś - oddawać mojego starego micelaaa.

Blackcat1990, dostałaś jakichś ropnych krostek czy tzw. pokrzywki (podrażnienie), bo wiem, że niektórych ten LRP potrafi podrażnić, ale z wysypem u nikogo się nie spotkałam...?

Przepiszę skład:
po prostu liczba zaskórników zaczeła mi się niepokojąco powiększac..
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 13:02   #4553
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No i wygląda na to, że Avene mnie jednak zapchał Spróbuję zrobić jeszcze do niego drugie podejście, ale chyba będzie jednak kiepsko
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 14:20   #4554
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam,

kiedys już tu zaglądałam i korzystałam z wielu porad ale nadal mam problemy z cerą. Są to krstki w strefie T, zaskórniki na nosie i na brodzie - coraz gorsze i nie potrafię sie ich pozbyć. Do tego świeąca się skóra - raczej odwodniona niż tłusta bo czasem jest napięta czasem z nosa schodzi mi skóra

co stosuję:
- mydełko przeciwbakteryjne - było siarkowe ale zminiłam je na naturalne z nanosrebrem - podobno mniej wysusza.
- krem humektan
- jesli gdzieś wychodze to dodatkowo nakładam jakiś zwykły matujący krem, np under 20
- rzadko się maluję podkładami, ale że rok akademicki sie zbliża to będę częściej (mam 23lata)

ponadto piję ziółka wierzbownicy

a i krostki mam też na plecach czasem, ostatnio nawet miałam na szyi
ale najgorsze mam w strefie T i na brodze zwłąszcza

zamierzam stosować krem matujący z biosiarki, ale będzie pewnie wysuszał więc Humektan sobie z tym nie poradzi.
Zatem szukam:
- dobrego nie zapychającego kremu najlepiej na noc co by nie powstawały zaskórniki (moge sie świecić, mi to wtedy nie przeszkdza) myślałam o tym z Ave z zieloną herbatą
- czegoś co pomoże mi zwalczyc zaskórniki które już mam

EDIT:
zapomniałam dodać że 1-2 razy w tygodniu robię peeling (morelowy - przeciwtrądzikowy - mechaniczny) w takiej kolejności - nanomydełko - peeling - nanomydełko - maseczka z zielonej glinki - a potem humektan
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y

Edytowane przez Smerfetkaa
Czas edycji: 2010-08-28 o 14:23
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 15:06   #4555
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
dobrego nie zapychającego kremu najlepiej na noc co by nie powstawały zaskórniki (moge sie świecić, mi to wtedy nie przeszkdza) myślałam o tym z Ave z zieloną herbatą
Stosowałam dawno temu i mnie ten kremik też zapchał. Do tego nie bardzo spodobał mi się jego skład jak na niego wczoraj w sklepie patrzyłam ponownie, ale nie pamiętam czemu, a w KWC składu brak. Chyba chodziło mi o polyacrylamide wysoko w składzie, ale pewna nie jestem.
Ja teraz chce kupię ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-na-dzien.htm
Dodatkowo zastanawiam się nad olejem jojoba połączonym z olejkiem drzewa herbacianago lub/i różanego, stosowała któraś z Was?

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
czegoś co pomoże mi zwalczyc zaskórniki które już mam
Może regularny piling kawitacyjny u kosmetyczki?

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
zapomniałam dodać że 1-2 razy w tygodniu robię peeling (morelowy - przeciwtrądzikowy - mechaniczny)
A jaki? Patrzyłaś na skład czy nie zapycha?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 15:12   #4556
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...tradzikowy.htm - stisuję ten peeling

na zabiegi u kosmetyczki niestety mnie jeszcze nie stać

ciekawy jest ten krem który podesłałaś. A czy gliceryna nie zapcha?
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 15:25   #4557
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...tradzikowy.htm - stisuję ten peeling

na zabiegi u kosmetyczki niestety mnie jeszcze nie stać

ciekawy jest ten krem który podesłałaś. A czy gliceryna nie zapcha?
Gliceryna może niestety zapychać z tego co czytałam, ale nie sposób znaleźć kremu bez niej a jak już się znajdzie bez niej to występują inne zapychacze typu caprilic/capric glyceride i mineral oil. Jak ten się nie sprawdzi to zostanie mi jedynie Humektan do wypróbowania, a jakoś nie mam do niego przekonania.

Co do pillingu to nie umiem pomóc i zinterpretować jego składu. Jedynie wiem, że ma dużo ekstraktów roślinnych. Między innymi rumianek na który jestem uczulona. Zawiera też kwas salicylowy więc nie wiem czy nie wysusza za bardzo i przez to powoduje zaskórniki? Ja osobiście stosuje obecnie tylko pilling ze zwykłej zmielonej kawy wymieszany z żelem do mycia twarzy
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 16:04   #4558
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kwasu salicylowego pewnie nie ma tam na tyle duzo, zeby wysuszyc. poza tym ten kwasik w peelingu to jak najbardziej dobry pomysl - delikatnie zluszczy i jest swietny jesli chodzi o zapobieganie zaskornikom. wysuszyc moga predzej substancje myjace, ale ich jest mniej niz w zwyklym zelu do mycia twarzy, wiec o ile po peelingu normalnie nawilzysz twarz zanim przyjdzie poczucie sciagniecia skory, to bedzie ok mi sie sklad peelingu ogolnie podoba. co do ekstraktow - wiadomo, ryzyko jest, ze ktorys moze uczulic. ale jak ci pasi, to uzywaj dalej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 17:12   #4559
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
kwasu salicylowego pewnie nie ma tam na tyle duzo, zeby wysuszyc. poza tym ten kwasik w peelingu to jak najbardziej dobry pomysl - delikatnie zluszczy i jest swietny jesli chodzi o zapobieganie zaskornikom. wysuszyc moga predzej substancje myjace, ale ich jest mniej niz w zwyklym zelu do mycia twarzy, wiec o ile po peelingu normalnie nawilzysz twarz zanim przyjdzie poczucie sciagniecia skory, to bedzie ok mi sie sklad peelingu ogolnie podoba. co do ekstraktow - wiadomo, ryzyko jest, ze ktorys moze uczulic. ale jak ci pasi, to uzywaj dalej
Cloche a umiesz zinterpretować skład kremu, który tutaj wcześniej został zaproponowany?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-na-dzien.htm
Myślę o jego kupnie. Niestety ale mam straszny problem z zapychaniem cery, a jest ona odwodniona przez co się strasznie przetłuszcza i muszę używać jakiś krem nawilżający. A może umiesz coś polecić?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 17:19   #4560
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
No i wygląda na to, że Avene mnie jednak zapchał Spróbuję zrobić jeszcze do niego drugie podejście, ale chyba będzie jednak kiepsko
kurcze, to kiepsko
ja jak narazie stosuje Cetaphil i na czole zauważyłam kilka wągrów ale naprawde malutkich, jednak pryszczy, grudek nowych nie mam jak narazie
żel również dobrze się sprawdza.
chyba faktycznie jest tak jak piszą w recenzjach, że Cetaphil jest dobrze tolerowany

jeśli chodzi o sklad kremu to na drugim miejscu ma gliceryne, na 4 miejscu ma alkohol ale mnie nie wysusza wrecz przeciwnie dobrze nawilża *(musze tylko uważac zeby nie dawac go za duzo bo wówczas sie tłusci,co nie zmienia faktu, ze nadaje sie pod makijaz ) a na 5 miejscu ma dopiero macadamia seed oil ,a dalej już jakieś składniki >>typowe<< ah i jeden sylikon dimethicone ale na 6 miejscu więc moim zdaniem jest ok

natomiast Cetaphil Emulsja do mycia ma mega mało składników porównałam z Avene Clean AC i juz wiem czemu tamten mnie pozapychał... Otóż na oko Avene ma ok 30(?) składników, natomiast Cetaphi: 8(!) jedyne co mnie nie przekunuje to obecnośc patabenów i sls ale cóż nie można za wiele wymagać

Także Limone: spróboj Cetaphilu nie jest drogi (w porówanu z Avene i Lrp) ja kupiłam za 28zł ew z wyższej półki cenowej moge ci zasugerowac LRP Hydraphase Legere jest z pewnością bardzije odżywczy ale użyłam go tylko 2 razy bo chciałam się skupic na testowaniu Ceytaphilu wiec narazie nie mogę się wypowiedzieć.
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.