Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-10, 10:07   #4951
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny, a co sądzicie o tych składach, nie beda zapychac ani podrazniac ale tez dobrze oczyszczac?

Coslys pianka myjaca dla dzieci:
Skład:
Aqua (water), citrus aurantium amara flower water** (organic Orange Blossom Floral Water), polyglyceryl-4-caprate (emulsifier from natural origin), cocamidopropyl betaine (cleansing and foaming base from coco), glycerin (vegetable glycerin), parfum (100% natural fragrance), prunus armeniaca fruit extract** (organic apricot extract), bisabolol (active ingredient from candeia (a Brazilian tree) oil), sodium cocoyl glutamate (cleansing and foaming base from coco), sodium benzoate (preservative system), sodium chloride Skład:

Coslys plyn myjący dla dzieci:
Skład:
Aqua, citrus aurantium amara flower water**, centaurea cyanus flower water**, polyglyceryl-4-caprate, parfum, rosa damascena flower water**, aloe barbadensis leaf juice powder**, prunus armeniaca fruit extract**, glycerin, sodium benzoate, potassium hydroxide.(salt).
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 10:11   #4952
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Na amazonie chyba automatycznie powyżej 50$ naliczają cło,przynajmniej jak z kolegą klikaliśmy lalki dla dzieci to tak było,lalki wyszły 54$ + przesyłka i 23% cła
Cło nie jest naliczane automatycznie - do mojej przesyłki poza kosztem wysłania nic innego nie zostało doliczone. W urzędzie celnym owszem mogą naliczyć cło, ale przy przesyłce około 50$ nie powinni. Co najwyżej mogą dowalić VAT, ale to już zależy od widzi mi się urzędu celnego i jest po prostu loterią.
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 10:15   #4953
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o tych składach, nie beda zapychac ani podrazniac ale tez dobrze oczyszczac?
to produkty myjące też zapychają??? to ja już nic nie kumam

Jeśli zaś chodzi o podrażnienia, to bardzo indywidualna sprawa. u mnie powszechnie chwalony micel Naturado zrobił na gębie jesien średniowiecza
Ponadto wiele innych środków myjących (aa eco i niektóre mydła LF)

Jak masz podatna na podrażnienia cerę to nie pozostaje nic innego jak testować; a i ostrożnie, nie wszystko na raz, nie za dużo na raz...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 10:21   #4954
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
jak dla mnie bardzo dobrze Ci poszło
i rozsądnie z tego wybrnęłaś, co w naszym towarzystwie nie jest łatwe , więc tym bardziej
tak, na buzię tonik zrobiony na bazie hydrolatu. ten zestaw do zrobienia toniku miesza się z 200 ml hydrolatu, więc zużywasz do niego cały. a jaki hydrolat wybrałaś?
Olej z pestek malin może sobie obejrzyj - jest lekki, fajny bardzo. Włosów chyba nie uda się z tak małej pojemności obdzielić zresztą do włosów możesz jakis mniej wartościowy, że tak brzydko napiszę, zakupić.
Ja nie robie peelingu codziennie 1-2 razy w tygodni moim zdaniem wystarczy z płatków owsianych napewno fajny, z sody nie znam
O jak mi miło i jeszcze bardziej to motywuje do działania! Dziękuję niestety będę zamawiać dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, bo przez najbliższy czas będę cały czas w drodze i będę zwiedzać pół Polski a już nie mogę się doczekać
Właśnie nie wiem na jaki hydrolat się zdecydować, tyle dobroci każdy ma. Zainteresował mnie z lipy, z kwiatu pomarańczy ( głównie ze względu działania regenerującego i przeciwzmarszczkowego ), z pszenicy samopszy i róży damascena
Faktycznie, olej z pestek malin ciekawie się zapowiada i z owoców rokitnika i monoi też
Do włosów już też kilku używałam, więc pewnie i tak kiedyś sie zaopatrzę w sezamowy, bo już od dawna za mną chodzi
A peeling z sody jest bardzo prosty, kiedyś wpadłam na przepis gdzieś w Internecie. Mieszam sodę z wodą, tam były jakieś proporcje podawane, ale i tak robiłam "na oko", by konsystencja pasowała. Osobiście robiłam z niej maseczkę, zmywałam letnią wodą i przy okazji był peeling ładnie zaskórniki czyściła i rozjaśniała buzię
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 10:25   #4955
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Ja chyba też zainwestuję w zakupy z BU albo ZSK i tam kupię serum z wit. C, bo to z Amazona jednak wychodzi za drogo jak dla mnie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 10:42   #4956
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
O jak mi miło i jeszcze bardziej to motywuje do działania! Dziękuję niestety będę zamawiać dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, bo przez najbliższy czas będę cały czas w drodze i będę zwiedzać pół Polski a już nie mogę się doczekać
Właśnie nie wiem na jaki hydrolat się zdecydować, tyle dobroci każdy ma. Zainteresował mnie z lipy, z kwiatu pomarańczy ( głównie ze względu działania regenerującego i przeciwzmarszczkowego ), z pszenicy samopszy i róży damascena
Faktycznie, olej z pestek malin ciekawie się zapowiada i z owoców rokitnika i monoi też
Do włosów już też kilku używałam, więc pewnie i tak kiedyś sie zaopatrzę w sezamowy, bo już od dawna za mną chodzi
A peeling z sody jest bardzo prosty, kiedyś wpadłam na przepis gdzieś w Internecie. Mieszam sodę z wodą, tam były jakieś proporcje podawane, ale i tak robiłam "na oko", by konsystencja pasowała. Osobiście robiłam z niej maseczkę, zmywałam letnią wodą i przy okazji był peeling ładnie zaskórniki czyściła i rozjaśniała buzię
dzięki za info o sodzie - napewno sie skuszę
hydrolaty - pomarańcza może ściągać, damascena fajna tylko zapach nie każdemu odpowiada , pszenica brzmi interesująco (nie miałam, ale z opisu to dla starszych pań ). Przyznam, że ja od początku obstawiałam dla Ciebie lipę
Monoi ma konsystencję masła, nie jest lejącym olejem (znaczy jest, ale dopiero po podgrzaniu w dłoniach - wyjety z lodówki jest twardy bardzo). Rokitnik tez taki trochę cięższy.

Ale wiesz, że tak na oko to może się dany produkt wydawac fajny - jaka jest prawda wyjdzie w praktyce
Ja od siebie proponowałabym Ci na początek hydrolat z lipy + zestaw do zrobienia toniku i olej z malinek
Dobrze kojarzę, że Ty młodziutka jesteś?
A jeszcze jakbyś sobie dokupiła gdzieś glinkę to miałabyś też wszystko do robienia raz na tydzień maseczki oczyszczającej - glinka, hydrolat i ze 2 kropelki oleju dają cud maseczkę nie od razu musi być silnie oczyszczająca zielona (chyba, że potrzebujesz silnego oczyszcenia), fajna bardzo jest glinka czerwona
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-02-10 o 10:55
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 11:17   #4957
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dzięki za info o sodzie - napewno sie skuszę
hydrolaty - pomarańcza może ściągać, damascena fajna tylko zapach nie każdemu odpowiada , pszenica brzmi interesująco (nie miałam, ale z opisu to dla starszych pań ). Przyznam, że ja od początku obstawiałam dla Ciebie lipę
Monoi ma konsystencję masła, nie jest lejącym olejem (znaczy jest, ale dopiero po podgrzaniu w dłoniach - wyjety z lodówki jest twardy bardzo). Rokitnik tez taki trochę cięższy.

Ale wiesz, że tak na oko to może się dany produkt wydawac fajny - jaka jest prawda wyjdzie w praktyce
Ja od siebie proponowałabym Ci na początek hydrolat z lipy + zestaw do zrobienia toniku i olej z malinek
Dobrze kojarzę, że Ty młodziutka jesteś?
A jeszcze jakbyś sobie dokupiła gdzieś glinkę to miałabyś też wszystko do robienia raz na tydzień maseczki oczyszczającej - glinka, hydrolat i ze 2 kropelki oleju dają cud maseczkę nie od razu musi być silnie oczyszczająca zielona (chyba, że potrzebujesz silnego oczyszcenia), fajna bardzo jest glinka czerwona
O, dziękuję za cenne informacje i rady posłucham się Ciebie, jako bardziej doświadczonej i wezmę lipę i malinkę I w tym roku stuknie mi 20-ka także jeszcze można powiedzieć, że młodziutka, ale -naście już za mną a co najgorsze na czole już robią mi się takie bruzdy :c
A taką glinkę, gdzie bym mogła nabyć? W sklepie zielarskim, czy nie te rejony? skuszę się na czerwoną, bo aż tak zanieczyszczonej twarzy nie mam. Parę zaskórników na nochalu i co jakiś czas jakieś krostki, jak się świństw najem

Aha, a te produkty wszystkie mogę stosować w okolicach oczu, czy raczej nie wskazane?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 11:45   #4958
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
O, dziękuję za cenne informacje i rady posłucham się Ciebie, jako bardziej doświadczonej i wezmę lipę i malinkę I w tym roku stuknie mi 20-ka także jeszcze można powiedzieć, że młodziutka, ale -naście już za mną a co najgorsze na czole już robią mi się takie bruzdy :c
A taką glinkę, gdzie bym mogła nabyć? W sklepie zielarskim, czy nie te rejony? skuszę się na czerwoną, bo aż tak zanieczyszczonej twarzy nie mam. Parę zaskórników na nochalu i co jakiś czas jakieś krostki, jak się świństw najem

Aha, a te produkty wszystkie mogę stosować w okolicach oczu, czy raczej nie wskazane?
Ja stosuję wszystkie te produkty na okolice oczu i jest ok, ale Ty na wszelki wypadek bądź ostrożna pod oczy mozesz raz na jakis czas stosować sam olej (bez ha) na noc tam skóra jest delikatniejsza, więc nie zaszkodzi jej mocniejszy kop raz na parę dni.
To w takim razie myślę, że glinka czerwona będzie fajna poczytaj sobie o niej. Możesz jeszcze rzucic okiem na różową i rhassoul
Nigdy nie szukałam glinek stacjonarnie, ale podpytaj dziewczyny ze swojego miasta - one napewno wiedzą czy można je gdzieś dorwać
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-02-10 o 11:50
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 11:46   #4959
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to produkty myjące też zapychają??? to ja już nic nie kumam

Jeśli zaś chodzi o podrażnienia, to bardzo indywidualna sprawa. u mnie powszechnie chwalony micel Naturado zrobił na gębie jesien średniowiecza
Ponadto wiele innych środków myjących (aa eco i niektóre mydła LF)

Jak masz podatna na podrażnienia cerę to nie pozostaje nic innego jak testować; a i ostrożnie, nie wszystko na raz, nie za dużo na raz...
tzn. czy płyn myjący (micel) którego nie trzba spłukiwac nie zapcha
a pianka czy nie podrazni ale tez czy domyje??? bo po ostniej sesji z zoracem to przesusz mam masakryczny
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 11:52   #4960
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
No właśnie Twój głos wśród tylu pochwalnych jest bardzo cenny Ja odnosiłam się niejako do tego, że właśnie u innych się sprawdziła a u Ciebie nie, więc najlepiej sprawdzić na sobie.. choć to ryzykowna sprawa Ja już nic nie sprawdzam, dość mam atrakcji w życiu (np. 4 tydzień z szyną na palcu, jeeeej )
my to już dinozaury się natestowałyśmy i wrażeń kosmetycznych faktycznie starczy, skoro życie codzienne niesie ze sobą dość przygód
muszę jednak przyznać, że na mojej gębie nie zaobserwowałam zapychania w formie gul podskórnych nigdy - albo miałam podrażnienia i wysypkę kontaktową (i to w miarę szybko, do paru godzin po nałożeniu), albo pozatykane pory, z którymi dało się uporać glinkami i peelingami + odstawienie lepiszcza. więc dla mnie testowanie, czy kosmetyk mnie "zapycha", nie było takie dramatyczne
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Może chodzi Ci o to, że wit C traci właściwości w kontakcie z metalami? Podobnie jak glinki... Coś mi świta ten temat, ale cholera nie mogę przypomnieć sobie gdzie ja to widziałam.
nie, jeszcze co innego - chodzi o reakcję fentona, do której dochodzi dopiero na skórze. a tu fragment, który znalazła inna wizażanka przy opisie do oleju z dzikiej róży:
"Zawiera wyjątkowo dużą ilość witaminy C, która jest ważnym elementem ochrony przed wolnymi rodnikami i przeciwdziałania starzeniu się komórek skóry. Szczególną cechą witaminy C zawartej w oleju z dzikiej róży jest to, że nie działa drażniąco na skórę oraz nie wchodzi w reakcje z żelazem zawartym w skórze, a więc nie ma szkodliwego efektu powstawania toksycznych rodników (reakcja Fentona) – co jest niestety charakterystyczne dla zwykłej witaminy C używanej w kosmetykach."
może teraz będzie mi łatwiej coś znaleźć
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 11:53   #4961
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
tzn. czy płyn myjący (micel) którego nie trzba spłukiwac nie zapcha
a pianka czy nie podrazni ale tez czy domyje??? bo po ostniej sesji z zoracem to przesusz mam masakryczny
ja jestem przeciwna niezmywaniu micela micel to środek czyszczący przecież, on kumuluje te "brudy" z twarzy... co najlepiej widać, jak się wyleje go trochę na wacik nieco zbrudzony... no nie wiem, zrób jak uważasz, ale ja tak robię: najpierw micelem i wacikiem zmywam makijaż a potem domywam się wodą z mydłem. Potem przecieram hydrolatem.
Rano myję buzię olejkiem i szmatką o ile mam czas, bo jak nie mam, to tylko mydłem, i wodą ofkors.

Mam pomysł na nowy wątek na biochemii:

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 11:58   #4962
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T
Gosiu zakładaj!

Martusia to miałaś wielkie szczęście. Ja przeszłam ze skórą takie cuda, że aż mi słabo jak to wspominam. Opanowanie mojej skóry zajęło mi mnóstwo czasu, kontrolowanie żywienia i parę wizyt u lekarza. Dalej nie jest idealnie ale różnica jest kolosalna, teraz walczę ze śladami
Duża zasługa naszej Kotwilki, bez niej pewnie siedziałabym teraz w piwnicy z torbą na głowie
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 12:01   #4963
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja jestem przeciwna niezmywaniu micela micel to środek czyszczący przecież, on kumuluje te "brudy" z twarzy... co najlepiej widać, jak się wyleje go trochę na wacik nieco zbrudzony... no nie wiem, zrób jak uważasz, ale ja tak robię: najpierw micelem i wacikiem zmywam makijaż a potem domywam się wodą z mydłem. Potem przecieram hydrolatem.
Rano myję buzię olejkiem i szmatką o ile mam czas, bo jak nie mam, to tylko mydłem, i wodą ofkors.

Mam pomysł na nowy wątek na biochemii:

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T ;)
o to mnie bardo interesuje i pewnie wiele z nas

ja tak wykombinowałam że woda z kranu jest be i jakby tak samym micelem ale masz racje tez pewnie czułabym sie niedomyta
wode rózana Alepp odbieram juz jutro nie moge sie doczekać
jak tak lubie kompletami i do tego hydrolatatu z rózy mam ochote na wychwalany micel Coslys ale on taaaaki drogi to wykombinowałam tanszy tez Coslys tyle że dla dzieci i do tego piankę
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 12:15   #4964
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Mam pomysł na nowy wątek na biochemii:

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T
oooo... to bardzo interesujacy temat tez chetnie bym poczytala...
jak watek zostanie zalozony... to wrzuć linka
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 12:27   #4965
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja jestem przeciwna niezmywaniu micela micel to środek czyszczący przecież, on kumuluje te "brudy" z twarzy... co najlepiej widać, jak się wyleje go trochę na wacik nieco zbrudzony... no nie wiem, zrób jak uważasz, ale ja tak robię: najpierw micelem i wacikiem zmywam makijaż a potem domywam się wodą z mydłem. Potem przecieram hydrolatem.
Rano myję buzię olejkiem i szmatką o ile mam czas, bo jak nie mam, to tylko mydłem, i wodą ofkors.

podpisuje się pod tym rękami i nogami
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 12:33   #4966
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja stosuję wszystkie te produkty na okolice oczu i jest ok, ale Ty na wszelki wypadek bądź ostrożna pod oczy mozesz raz na jakis czas stosować sam olej (bez ha) na noc tam skóra jest delikatniejsza, więc nie zaszkodzi jej mocniejszy kop raz na parę dni.
To w takim razie myślę, że glinka czerwona będzie fajna poczytaj sobie o niej. Możesz jeszcze rzucic okiem na różową i rhassoul
Nigdy nie szukałam glinek stacjonarnie, ale podpytaj dziewczyny ze swojego miasta - one napewno wiedzą czy można je gdzieś dorwać
w takim razie poszukam czerwonej w mojej okolicy, może gdzieś znajdę, szkoda, że na BU nie ma
I dziękuję Ci jeszcze raz za Twoje rady gdyby nie Ty, nie ogarnęła bym tego wszystkiego

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Mam pomysł na nowy wątek na biochemii:

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T
Super pomysł! Jestem za. Na pewno będzie przydatny
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 12:51   #4967
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
w takim razie poszukam czerwonej w mojej okolicy, może gdzieś znajdę, szkoda, że na BU nie ma
I dziękuję Ci jeszcze raz za Twoje rady gdyby nie Ty, nie ogarnęła bym tego wszystkiego
dziękuję Ci bardzo
ale to Ty sama wszystko pięknie zebrałaś na podstawie mnóstwa informacji od wszystkich dziewczyn z wątku - więc to praca zbiorowa zresztą Ty się napracowałaś najbardziej
I tak szczerze Ci powiem, że sama bym chciała przejść na taką pielęgnacje jak Ty bez tych wszystkich cudów.... ale niestety tyle tego mam, że póki co moge pomarzyć może kiedyś? Może to będzie mój nowy cel? Zainspirowałaś mnie! Tylko ja taka miękka jestem i tyle rzeczy mnie kusi.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 14:02   #4968
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o tych składach, nie beda zapychac ani podrazniac ale tez dobrze oczyszczac?

Coslys pianka myjaca dla dzieci:
Skład:
Aqua (water), citrus aurantium amara flower water** (organic Orange Blossom Floral Water), polyglyceryl-4-caprate (emulsifier from natural origin), cocamidopropyl betaine (cleansing and foaming base from coco), glycerin (vegetable glycerin), parfum (100% natural fragrance), prunus armeniaca fruit extract** (organic apricot extract), bisabolol (active ingredient from candeia (a Brazilian tree) oil), sodium cocoyl glutamate (cleansing and foaming base from coco), sodium benzoate (preservative system), sodium chloride Skład:

Coslys plyn myjący dla dzieci:
Skład:
Aqua, citrus aurantium amara flower water**, centaurea cyanus flower water**, polyglyceryl-4-caprate, parfum, rosa damascena flower water**, aloe barbadensis leaf juice powder**, prunus armeniaca fruit extract**, glycerin, sodium benzoate, potassium hydroxide.(salt).
Coslys Sama się nad nimi zastanawiam ale Alphanova i tak kupię ponownie, Coslys może przy okazji

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to produkty myjące też zapychają??? to ja już nic nie kumam
Niestety mogą i wcale nie jest to rzadkością Weźmy np taki olejek myjący, ale też kremy myjące i mleczka, mnie zapycha wszystko co jest robione na olejowej bazie, niektóre żele też. Nawet micele mogą zrobić kuku, np Argile provence mnie lubił zapchać, ale znalazłam na niego sposób, po prostu gąbeczkę celulozową

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
tzn. czy płyn myjący (micel) którego nie trzba spłukiwac nie zapcha
a pianka czy nie podrazni ale tez czy domyje??? bo po ostniej sesji z zoracem to przesusz mam masakryczny
Ja myślę, że nie powinny, w razie czego kup gąbeczkę i na mokro zetrzyj ze skóry nadmiar kosmetyku

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja jestem przeciwna niezmywaniu micela micel to środek czyszczący przecież, on kumuluje te "brudy" z twarzy... co najlepiej widać, jak się wyleje go trochę na wacik nieco zbrudzony...
Też dużo zależy z czego ten micel jest zrobiony i jak dobrze czyści
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 14:19   #4969
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o tych składach, nie beda zapychac ani podrazniac ale tez dobrze oczyszczac?

Coslys pianka myjaca dla dzieci:
Skład:
Aqua (water), citrus aurantium amara flower water** (organic Orange Blossom Floral Water), polyglyceryl-4-caprate (emulsifier from natural origin), cocamidopropyl betaine (cleansing and foaming base from coco), glycerin (vegetable glycerin), parfum (100% natural fragrance), prunus armeniaca fruit extract** (organic apricot extract), bisabolol (active ingredient from candeia (a Brazilian tree) oil), sodium cocoyl glutamate (cleansing and foaming base from coco), sodium benzoate (preservative system), sodium chloride Skład:
Ja się coprawda na składnikach nie znam ale miałam ta piankę dla dzieci i pisałam o niej parę stron temu mi bardzo przypasowala,,bardzo dobrze oczyszczala i pozostawiala skórę fajnie nawilżona, stosowałam ja zaraz po białej glince logony, która genialnie oczyscila mi twarz z niewielkiej ilości zaskornikow, przy piance coslys nic się nie zmieniło, skóra nadal była czysta także ja polecam jak najbardziej
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 14:41   #4970
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Jadzia
mydełkiem z mlekiem z klaczy buzi nie myłam bo nie mam jeszcze żadnego toniku aby sie po takim myciu zakwasić (a kaszanka mnie wysuszyła przeokrutnie)
ale mydeło z mlekiem z klaczy do ciała jest fajniutkie i rózni się od mydeł tych zmydlanych na gorąco (tradycyjne alep - jest twarde)
mydełko z mlekiem zklaczy jest zmydlane zimno tzn. jest takie miękkie i elastyczne i jakby natłuszcza popatrz na skład prawie same oleje:
Składniki: masło kokosowe, woda, olej słonecznikowy, olej palmowy, oliwa z oliwek, mleko klaczy mongolskiej, kompozycja zapachowa (konfitury z róży)
ze względu na zapach to mydełko dla kobitek

te z kadzidłem niczym mi nie pachnie no może mydłem (bedzie dla TŻ)
Dziękuję bardzo za informację. Trochę cena odstrasza, ale co tam Na blogu "Agulkowe pole" jest informacja: "Ze względu na działanie antybakteryjne można stosować je przy każdym rodzaju trądziku" Powinno się u mnie sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Też po tym peelingu miałam strasznego buraka na twarzy, ale robiłam też sobie peelingi kwasem mlekowym i nic mi się nie działo. Także niekoniecznie musisz być uczulona na ten kwas
Ja chyba poza tym peelingiem nic z kwasem mlekowym nie miałam, chociaż tez mogę się mylić, bo przecież kiedyś na składy nie patrzyłam Może to stężenie, albo w połączeniu z innymi składnikami tak na mnie zadziałało...


Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja polecam cały czas mycie problematycznej skóry płynem do higieny intymnej z natury, wersja z rumiankiem albo aloesem, ma kwas mlekowy i jest super
Dziękuję za poradę. Ja już kiedyś przez to przechodziłam Myłam twarz takim żelem, ale to jakoś nie dla mnie. W moim przypadku zastąpienie żeli drogeryjnych naturalnymi mydłami oraz zmiana pielęgnacji dała i tak niezły efekt. Co jakiś czas skóra się buntuje, ale to i tak nie to co kiedyś. Gdybym jeszcze nauczyła się NIE DŁUBAĆ przy małych niedoskonałościach, to byłoby cudownie.


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tak, widziałam te nowe pojemności w ulotce - ja raczej będe zamawiać, bo chcą mi za darmo różne dawać i strasznie duzo zniżek dostałam.
A wiesz, że właśnie ta maska do włosów mnie meczy ale kurcze jeszcze parę masek mam w domu....
Oooo Anula, to mnie rozgrzeszyłaś Też się właśnie na nie szykuję, bo mi szampony w 100% naturalne jakoś nie pasują. Nawet JMO niby ok, ale włosy się plątały. Od dłuższego czasu uzywałam YR nawilżającego i zużyłam kilka butelek. Kuszą mnie te nowe szampony, tylko po cholere mi 300 ml . Wolałabym, żeby miały mniej to bym szybciej je zużywała i nowe smaki próbowała.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Mam pomysł na nowy wątek na biochemii:

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T
Super! Chcemy taki wątek
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 15:22   #4971
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny, które ubolewają że płyn YR do demakijażu oczu zniknąl bezpowrotnie
to podobno podobne do waszego grala
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...it-de-lys.html
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 15:41   #4972
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Jak rozwiązałam mój kosmetyczny problem. i w prostych słowach opis co się komu udało Bo mi się udało rozprasować zmarszczki na dekolcie i zlikwidować strasznie porozszerzane, zanieczyszczone pory na strefie T
jak, bo biorę się za kurację antyporową? w coś poza kwasami i sprayem alvy mam jeszcze celować?

nie mam dobrych genów jeśli chodzi o skórę. niektórzy nawet z paskudnym trądzikiem mają taką gładką skórę i jak wyleczą trądzik to szybko im blizny znikają. Ja po strasznie głębokich gulach jeszcze z okresu gimnazjum mam strasznie dziurawy policzek. Już nie mówiąc o tych porach, które może nie tyle są rozszerzone co już tak ''zastygły'' w swojej rozszerzonej pozycji... może powinnam celować w jakiś zabieg laserowy czy cóś mocniejszego niż kwasy
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 15:56   #4973
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
Ja się coprawda na składnikach nie znam ale miałam ta piankę dla dzieci i pisałam o niej parę stron temu mi bardzo przypasowala,,bardzo dobrze oczyszczala i pozostawiala skórę fajnie nawilżona, stosowałam ja zaraz po białej glince logony, która genialnie oczyscila mi twarz z niewielkiej ilości zaskornikow, przy piance coslys nic się nie zmieniło, skóra nadal była czysta także ja polecam jak najbardziej
o dzięki musialam przegapić
micel tez kusi ceną bo seria z różą dwa razy droższa
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:31   #4974
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny - przychodzę do Was po radę Wiem, że sporo z Was używa masek algowych. Ja akurat próbowałam kilku różnych rodzajów (z Bielendy czy Organique) i o ile działanie jest bardzo fajne, to niestety mam olbrzymi problem z przysychającymi bokami po nałożeniu maski i potem po jej zdjęciu mam piękne czerwone ślady w tych miejscach. One co prawda znikają po kilkunastu minutach, ale nie jest to przyjemne Próbowałam nakładać więcej maski w tych miejscach, dawałam serum pod maskę, zwilżałam te boki, ale nie przynosiło to zadowalających rezultatów. Wy też macie z czymś takim problemy? Może to ja coś źle robię??
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:36   #4975
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
jak, bo biorę się za kurację antyporową? w coś poza kwasami i sprayem alvy mam jeszcze celować?

nie mam dobrych genów jeśli chodzi o skórę. niektórzy nawet z paskudnym trądzikiem mają taką gładką skórę i jak wyleczą trądzik to szybko im blizny znikają. Ja po strasznie głębokich gulach jeszcze z okresu gimnazjum mam strasznie dziurawy policzek. Już nie mówiąc o tych porach, które może nie tyle są rozszerzone co już tak ''zastygły'' w swojej rozszerzonej pozycji... może powinnam celować w jakiś zabieg laserowy czy cóś mocniejszego niż kwasy
Aguś i inne laski zainteresowane tematem - u mnie sprawa tak wyglądała - koło 15 roku życia zaczęła mi się cera troszkę psuć i siostry mojego ojca kazały mi przemywac skórę spirytusem salicylowym. Co dało taki skutek, że owszem żaden trądzik się nie rozwinął, ale w dorosłość wkroczyłam z dość hmmm ziemistą karnacją; po maturze mieszkałam za granicą, gdzie zapoznałam się z pielęgnacją typu clarins, chanel itp. Potem wróciłam i jako kobieta (20 lat dbająca o siebie przez 20 lat biegałam do kosmetyczki, z czego około 15 lat to było przede wszystkim oczyszczanie mechaniczne. Od tego potem już co światlejsze kosmetyczki zaczęły odchodzić; ja na własnym (i mego dziecia przykładzie) widzę, że im więcej się oczyszcza tym bardziej zaskórniki się tworzą po kilkunastu latach miałam mega problem - pory w strefie T jak kratery, z zaskórnikami głębokimi na kilka mm masakra i z góry przepraszam osoby jedzące podwieczorek. Udało mi się problem znacznie ograniczyć stosując kwasy (niestety naturalny wątek jeszcze wtedy nie istniał przez około dwa sezony (wiosna a potem jesień) i całkowicie rezygnując z mechanicznego oczyszczania. Rano po nocy z kwasem - istna fabryka tłuszczu na gębie ale udało się na tyle, że dziś mam owszem pory i owszem zanieczyszczają się, ale są to tak drobne zmiany, że gdyby nie lusterko powiększające ustawione strategicznie na parapecie - w ogóle bym ich nie dostrzegała. Maseczka balm balm załatwia sprawę Oczywiście z tych wszystkich doświadczeń korzystam przy pielęgnacji Joa i jesteśmy na dobrej drodze.
Spray alvy w ogóle się na zaskórniki i rozszerzone pory nie nada - on to chyba tylko na zmiany ropne, mniejsze krostki.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:36   #4976
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - przychodzę do Was po radę Wiem, że sporo z Was używa masek algowych. Ja akurat próbowałam kilku różnych rodzajów (z Bielendy czy Organique) i o ile działanie jest bardzo fajne, to niestety mam olbrzymi problem z przysychającymi bokami po nałożeniu maski i potem po jej zdjęciu mam piękne czerwone ślady w tych miejscach. One co prawda znikają po kilkunastu minutach, ale nie jest to przyjemne Próbowałam nakładać więcej maski w tych miejscach, dawałam serum pod maskę, zwilżałam te boki, ale nie przynosiło to zadowalających rezultatów. Wy też macie z czymś takim problemy? Może to ja coś źle robię??
Polecam sposób na gazę :
http://nissiax83.blogspot.com/2012/1...ki-algowe.html
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:46   #4977
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość

Oooo Anula, to mnie rozgrzeszyłaś Też się właśnie na nie szykuję, bo mi szampony w 100% naturalne jakoś nie pasują. Nawet JMO niby ok, ale włosy się plątały. Od dłuższego czasu uzywałam YR nawilżającego i zużyłam kilka butelek. Kuszą mnie te nowe szampony, tylko po cholere mi 300 ml . Wolałabym, żeby miały mniej to bym szybciej je zużywała i nowe smaki próbowała.


Super! Chcemy taki wątek
rozumiem Cię
też bym chciała wszystkie szampony naturalne przetestować
staram sie bardzo!
eeee...... tyle jest szamponów naturalnych - niemożliwe, żebyś dla siebie nie znalazła
co oprócz jmo uzywałaś?
Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które ubolewają że płyn YR do demakijażu oczu zniknąl bezpowrotnie
to podobno podobne do waszego grala
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...it-de-lys.html
mam go fajny
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:58   #4978
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

Oooo, nie znałam, dzięki wielkie Na pewno wypróbuję Dostanę taką szeroką gazę w aptece?
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 17:00   #4979
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Oooo, nie znałam, dzięki wielkie Na pewno wypróbuję Dostanę taką szeroką gazę w aptece?
Nie ma za co, też poczułam wielkie odkrycie jak to przeczytałam, bo miałam takie same wrażenia co Ty odnośnie masek algowych.
Ja kupuję takie opatrunki gazowe pakowane po 3, są różne wielkości
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 17:08   #4980
olaola1
Zadomowienie
 
Avatar olaola1
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: prawie K-ów
Wiadomości: 1 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - przychodzę do Was po radę Wiem, że sporo z Was używa masek algowych. Ja akurat próbowałam kilku różnych rodzajów (z Bielendy czy Organique) i o ile działanie jest bardzo fajne, to niestety mam olbrzymi problem z przysychającymi bokami po nałożeniu maski i potem po jej zdjęciu mam piękne czerwone ślady w tych miejscach. One co prawda znikają po kilkunastu minutach, ale nie jest to przyjemne Próbowałam nakładać więcej maski w tych miejscach, dawałam serum pod maskę, zwilżałam te boki, ale nie przynosiło to zadowalających rezultatów. Wy też macie z czymś takim problemy? Może to ja coś źle robię??
ja zanim ściągnę maskę, zwilżam jej boki wacikiem nasączonym wodą, wtedy brzegi odchodzą bez problemów
__________________
Czas nie leczy ran, tylko przyzwyczaja do bólu ...
olaola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.