Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 14:42   #751
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja właśnie otrzymałam swoje próbki podkładu Cover i musze powiedzieć, że nowe kolorki prezentują się obiecująco. Po roztarciu na ręcę widzę, że nie ma w nich już w nich tego pomarańczowego pigmentu. Mam Ayperi 2 i Tinkerbell 3, gratis dostałam Tinkerbell 2.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 16:52   #752
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Listonosz był jak mnie nie było
Więc odbiorę dopiero wieczorem moje próbeczki i jutro testy
Co sie odwlecze to nie uciecze
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 19:49   #753
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie otrzymałam swoje próbki podkładu Cover i musze powiedzieć, że nowe kolorki prezentują się obiecująco. Po roztarciu na ręcę widzę, że nie ma w nich już w nich tego pomarańczowego pigmentu. Mam Ayperi 2 i Tinkerbell 3, gratis dostałam Tinkerbell 2.
ooo, czekałam aż ktoś będzie miał tinkerbella Mogłabyś go porównać do jakiegoś innego koloru? czy rzeczywiście ma oliwkowe/zielonkawe tony? i jak ciemny jest poziom 2 ? z góry dziękuję za odpowiedź
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 19:59   #754
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Hm... mnie na razie Pixie nie zachwyca.
Kolory na szyi są dobrane, a na twarzy trochę inaczej to wygląda.
Spróbuję najwyżej na co innego nałożyć, bo teraz było jakieś intensywnie nawilżające z wit. C Lirene, jak widać nie dało rady, bo skórki widoczne i błyszczenie niestety też, mimo Kiss of Sun.

Nie skreślam, bo jeszcze do testów mam 2 odcienie i może poleży dłużej na frakcji, jeśli ją kiedyś wreszcie zdobędę.
Dzień 1 testów mam za sobą.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 02:27   #755
201610052004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Eti ----> czym różnią się Ayperi i Tinkerbell?
201610052004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 09:00   #756
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
dziewczyny, moze ktoras/ktores z Was z Warszawy chcialaby zamowic razem Pixie i podzielic sie kosztem wysylki? ja bym chciala na probe chyba tylko 1 sampelka, koszt przesylki mnie powstrzymuje
moglabym otworzyc male zamowienie odbior bylby mozliwy na Jelonkach(Bemowo) lub czasem w centrum
Namyśliłam się Pędzel i ze 2 próbki z ciekawości zamówić mogę

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Ala ja będę zamawiać, jestem z Woli (tuż przy Wola Parku), więc mogłabyś się dołączyć
Czekam na odpowiedź Sylwii w sprawie koloru.
Do Wola Parku to ja mogę podrzucić z Jelonek, jakby co

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Słówko ode mnie (tylko proszę nie bić... )

Wysoki koszt składników w przypadku kosmetyków mineralnych jest fikcją. Składniki drogie (substancje czynne) są dodawane w ilościach śladowych. Weźmy pod uwagę, jak małe ilości proszku mamy w słoiczkach. Inna rzecz to wymogi UE, konieczność badań, testów itd. - tu nie ma lekko. Mimo wszystko, w mojej osobistej opinii, z mojego konsumenckiego punktu widzenia - ceny Pixie są zbyt wysokie.

Co do opakowań. Sądząc po zdjęciach, słoiczki z pewnością nie przypadłyby mi do gustu. Nie mam już 13 lat, a elfy i wróżki kojarzą mi się raczej z DreamWorld Minerals niż z ekskluzywnymi kosmetykami. Zwykłe, solidne, praktyczne i higieniczne słoiczki w zupełności mnie zadowalają. Puszki, lustereczka itp. nie robią na mnie wrażenia, sypańców i tak nigdy nie noszę w torebce.

Ciapki na stronie nie dają wyobrażenia o kolorach. W związku z tym raczej też na razie odpuszczę sobie testy.

Mała uwaga do Sylwii (bo pewnie czyta ) odnośnie składów. Czy nie dałoby się ich objaśniać bardziej konsekwentnie? Poza podkreślaniem obecności składników "pozytywnych" warto byłoby wspomnieć o zielenii chromowej i sprecyzować, w jakich odcieniach się znajduje. Dla alergików będzie to bardzo istotna informacja. Druga rzecz to sposób zapisu pigmentów w postaci wyliczenia [+/-]. Rozumiem, że jest to wygodne z uwagi na wielość konfiguracji kolorystycznych, ale uniemożliwia odczytanie proporcji składników, a dla niektórych osób proporcje są rzeczą fundamentalną .

Trochę pomarudziłam. Mam nadzieję, że będzie mi wybaczone .
Zgadzam się w 100%!
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 09:06   #757
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Do Wola Parku to ja mogę podrzucić z Jelonek, jakby co
Ooo jak fajnie White co prawda już zamówiłyśmy, ale może jakieś inne zamówienie kiedyś razem zrobimy z odbiorem osobistym
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 09:56   #758
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Co sie odwlecze to nie uciecze
Tak, odebrałam przesyłkę wczoraj wieczorem i od razu zaczęłam testowąc kolorki na ręce.. ale dużo z tego nie wynikło .

Zamówiłam 2 próbki podkładu kryjącego, 1 próbkę podkładu Natural Finish i 1 próbkę bazy. Poprosiłam Panią Sylwię, żeby wybrała dla mnie kolorki najbliższe Linen EDM. Z podkładów otrzymałam:
- formuła kryjąca: Callista0, Callista1,Breena0
- formuła Natural Finish: Faylinn

Dziś przetestowałam Callista0. Użyłam samego podkładu, bez żadnej bazy czy pudru wykańczającego. Co do koloru to mam pewne zastrzeżenia.. sama nie wiem.. Może brak mu odrobiny oliwkowych tonów. Jest za różowy.. Callista0 to przecież "typowy neutral".

Co do konsystencji podkładu to wg mnie nie jest tak kremowy jak podkład Lucy, może coś w środku pomiędzy
proszkowym proszkiem EDM, a kremowym proszkiem Lucy

Pod wieczór napiszę co więcej

W załącznikach ja w Pixie w różnym świetle
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-03-30 o 09:58
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 10:03   #759
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Tak, odebrałam przesyłkę wczoraj wieczorem i od razu zaczęłam testowąc kolorki na ręce.. ale dużo z tego nie wynikło .

Zamówiłam 2 próbki podkładu kryjącego, 1 próbkę podkładu Natural Finish i 1 próbkę bazy. Poprosiłam Panią Sylwię, żeby wybrała dla mnie kolorki najbliższe Linen EDM. Z podkładów otrzymałam:
- formuła kryjąca: Callista0, Callista1,Breena0
- formuła Natural Finish: Faylinn

Dziś przetestowałam Callista0. Użyłam samego podkładu, bez żadnej bazy czy pudru wykańczającego. Co do koloru to mam pewne zastrzeżenia.. sama nie wiem.. Może brak mu odrobiny oliwkowych tonów. Jest za różowy.. Callista0 to przecież "typowy neutral".

Co do konsystencji podkładu to wg mnie nie jest tak kremowy jak podkład Lucy, może coś w środku pomiędzy
proszkowym proszkiem EDM, a kremowym proszkiem Lucy

Pod wieczór napiszę co więcej

W załącznikach ja w Pixie w różnym świetle
faktycznie lekko w róż wpada na tobie , ja mam elette 1 tonacja wydaje sie być ok ale nadal testuje
papeteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 11:49   #760
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Kuraiko Pokaż wiadomość
Eti ----> czym różnią się Ayperi i Tinkerbell?
Wiesz po roztarciu na ręcę prawie się wcale nie róznią. Dziś nalożyłam Tinkerbell 2 i ładnie się wtopił, kolor bardzo mi pasuję (z EDM używałam FLN, z Blusche Capuccino). Przede wszystkim formuła Cover dużo bardziej mi odpowiada niż NF, bo potrzebuje krycia. Myśle że NF może bardziej się sprawdzić u kogoś kto nie ma większych problemów z cerą. Ja akurat cerę mam problematyczną, mieszaną w kierunku tłustej, lekko przesuszoną, z przebarwieniami i innymi niespodziankami.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 16:59   #761
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziś pierwszy dzień z formułą kryjącą uważam za udany. Nałożyłam podkład na primer pixie, jutro będę testować bez primera. Makijaż robiłam koło 8 rano, o 14 wymagał małej poprawki. No właśnie małej, a ja w pośpiechu pacłam na mordkę tyle prochu że o jezu. No i jak zobaczyłam efekt Miałam nierównomiernie żółtą twarz z czerwonawymi prześwitami. Po parunastu minutach podkład jednak się ładnie wtopił i wyglądałam normalnie i co najważniejsze jest prawie niewidoczny. Dopiero niedawno użyłam bibułki matującej i nie mogę się naoglądac w lusterku bo rzadko kiedy pod koniec dnia wyglądam tak dobrze. Jak narazie jestem zadowolna zobaczymy czy to się nie zmieni Aha dziś użyłam koloru Shaylee 3 i myślałam że jest za ciemny, ale dopasował się skóry i jest super.

P.S. dla mnie jedna poprawka i jedno matowanie w ciągu dnia to niemal cud, chociaż frakcja ograniczyła mi prztłuszczanie skóry to przy EDM i tak musiałam 2-4 razy się matowić (bez frakcji to już wole nie mówić).
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 21:20   #762
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Tak, odebrałam przesyłkę wczoraj wieczorem i od razu zaczęłam testowąc kolorki na ręce.. ale dużo z tego nie wynikło .

Zamówiłam 2 próbki podkładu kryjącego, 1 próbkę podkładu Natural Finish i 1 próbkę bazy. Poprosiłam Panią Sylwię, żeby wybrała dla mnie kolorki najbliższe Linen EDM. Z podkładów otrzymałam:
- formuła kryjąca: Callista0, Callista1,Breena0
- formuła Natural Finish: Faylinn

Dziś przetestowałam Callista0. Użyłam samego podkładu, bez żadnej bazy czy pudru wykańczającego. Co do koloru to mam pewne zastrzeżenia.. sama nie wiem.. Może brak mu odrobiny oliwkowych tonów. Jest za różowy.. Callista0 to przecież "typowy neutral".

Co do konsystencji podkładu to wg mnie nie jest tak kremowy jak podkład Lucy, może coś w środku pomiędzy
proszkowym proszkiem EDM, a kremowym proszkiem Lucy

Pod wieczór napiszę co więcej

W załącznikach ja w Pixie w różnym świetle
Sama nie wiem.. muszę jeszcze potesować..
Podkład nie spisywał się źle, raczej się nie zwarzył, aczkolwiek coś tam się z nim stało - ale może to jednorazowy wybryk

Coś mnie urzekło.. ale nie wiem czy to też nie jest jednorazowym wybrykiem- mianowicie, jak przejechałam paluchem po twarzy, to wcale na nim nie zebrało się tak duzo podkładu, jak ma to miejsce np. przy EDM.

Poza tym nie błyszczałam się. Ale po EDM też się nie błyszcze.
Muszę jeszcze potestować, bo widzę, że warto. No i jeszcze lżejszą formułę również.

Ale póki co, jutro będę testować Lucy, bo dostałam nowe kolorki
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 08:00   #763
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Witam się z Wami Dziewczyny moim pierwszym postem na tym forum i bardzo mocno liczę na Waszą pomoc Podczytuję forum od dłuższego czasu, ale nie nadążam za Waszym tempem Nie mniej inspirujecie mnie do zakupów i wskazujecie ciekawe produkty - ot po prostu kopalnia wiedzy i doświadczenia. Ale do rzeczy - używam podkładu EDM albo w tonacji Beige Medium Neutral albo też w tonacji Cool Medium (wszystkie w formule intensive). No i skoro dokonałam wyboru kolorystycznego to już nie ćwiczę w weekendy w domu, tylko odważnie proszkuję się każdego ranka od 1,5 tygodnia i dobrze mi się z tym żyje i miło na buzię patrzy (tzn. zrobienie pełnego makijażu zajmuje mi dokładnie tyle samo czasu co wypaćkanie się tradycyjnymi podkładami). Ale tak się przyglądam teraz polskiej firmie Pixie, która uaktywniła się na allegro i chętnie spróbowałabym ich podkładów, tylko fakt męczenia się z jego wyszukiwaniem (w EDM zajęło mi to sporo czasu i pochłonęło dużo funduszy na próbki i próbeczki zanim trafiłam na to co chcę). Może miałyście z Pixie już kontakt i jesteście mi w stanie doradzić, które odcienie byłyby zbliżone przede wszystkim do Cool Medium, albo do Beige Neutrala? Albo może patrząc na ich zestawienie kolorystyczne jesteście w stanie wskazać grupę, z której powinnam zamówić sobie próbki? Czuję się absolutnie bezbronna w obliczu tych wszystkich opisów i mazgnięć kolorystycznych - lata miną zanim uda mi się wybrać to co chcę. Najwyżej napiszę do nich i może mi coś doradzą?
A tak w ogóle jeśli używałyście Pixie to jak te minerały zachowują się na buzi (trwałość, ciemnienie, plackowe spływanie itp. itd.). Za wszelkie informacje i podpowiedzi byłaby wdzięczna
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 09:07   #764
kate27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 236
GG do kate27
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Co do odcienia to nie pomogę, ale proponuję napisać do P.Sylwi przez allegro. Ja tak zrobiłam i doradziła mi.
Co do samych podkładów (mam obie wersje) to u mnie trochę ciemnieją z czasem. Ładnie stapiaja się ze skórą, czyli jak dobierzesz odpowiedni odcień, podkład powinien być mało widoczny nawet w wersji kryjacej, nie tak jak EDM.
U mnie trwałość porównywalna do EDM i Lumiere.

Cytat:
Napisane przez maat7 Pokaż wiadomość
Witam się z Wami Dziewczyny moim pierwszym postem na tym forum i bardzo mocno liczę na Waszą pomoc Podczytuję forum od dłuższego czasu, ale nie nadążam za Waszym tempem Nie mniej inspirujecie mnie do zakupów i wskazujecie ciekawe produkty - ot po prostu kopalnia wiedzy i doświadczenia. Ale do rzeczy - używam podkładu EDM albo w tonacji Beige Medium Neutral albo też w tonacji Cool Medium (wszystkie w formule intensive). No i skoro dokonałam wyboru kolorystycznego to już nie ćwiczę w weekendy w domu, tylko odważnie proszkuję się każdego ranka od 1,5 tygodnia i dobrze mi się z tym żyje i miło na buzię patrzy (tzn. zrobienie pełnego makijażu zajmuje mi dokładnie tyle samo czasu co wypaćkanie się tradycyjnymi podkładami). Ale tak się przyglądam teraz polskiej firmie Pixie, która uaktywniła się na allegro i chętnie spróbowałabym ich podkładów, tylko fakt męczenia się z jego wyszukiwaniem (w EDM zajęło mi to sporo czasu i pochłonęło dużo funduszy na próbki i próbeczki zanim trafiłam na to co chcę). Może miałyście z Pixie już kontakt i jesteście mi w stanie doradzić, które odcienie byłyby zbliżone przede wszystkim do Cool Medium, albo do Beige Neutrala? Albo może patrząc na ich zestawienie kolorystyczne jesteście w stanie wskazać grupę, z której powinnam zamówić sobie próbki? Czuję się absolutnie bezbronna w obliczu tych wszystkich opisów i mazgnięć kolorystycznych - lata miną zanim uda mi się wybrać to co chcę. Najwyżej napiszę do nich i może mi coś doradzą?
A tak w ogóle jeśli używałyście Pixie to jak te minerały zachowują się na buzi (trwałość, ciemnienie, plackowe spływanie itp. itd.). Za wszelkie informacje i podpowiedzi byłaby wdzięczna
kate27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 09:11   #765
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez pati23 Pokaż wiadomość
Dziś pierwszy dzień z formułą kryjącą uważam za udany. Nałożyłam podkład na primer pixie, jutro będę testować bez primera. Makijaż robiłam koło 8 rano, o 14 wymagał małej poprawki. No właśnie małej, a ja w pośpiechu pacłam na mordkę tyle prochu że o jezu. No i jak zobaczyłam efekt Miałam nierównomiernie żółtą twarz z czerwonawymi prześwitami. Po parunastu minutach podkład jednak się ładnie wtopił i wyglądałam normalnie i co najważniejsze jest prawie niewidoczny. Dopiero niedawno użyłam bibułki matującej i nie mogę się naoglądac w lusterku bo rzadko kiedy pod koniec dnia wyglądam tak dobrze. Jak narazie jestem zadowolna zobaczymy czy to się nie zmieni Aha dziś użyłam koloru Shaylee 3 i myślałam że jest za ciemny, ale dopasował się skóry i jest super.

P.S. dla mnie jedna poprawka i jedno matowanie w ciągu dnia to niemal cud, chociaż frakcja ograniczyła mi prztłuszczanie skóry to przy EDM i tak musiałam 2-4 razy się matowić (bez frakcji to już wole nie mówić).
podoba mi się to co mówisz
tez musze sie matowic z 4 razy dziennie, a pixie juz do mnie lecą
co prawda bez primera ale...


EDIT:
właśnie dostałam moje próbki i flacika
jestem 100% kobietą wystarczy, że zapakują mi w śliczny woreczek i od razu mi sie chumor poprawia
oprócz tego dostałam primer gratis i 1 podkład taki sam jak zamawiałam gratis

bralam sinnie i w woreczkach kolory prezentują się ciekawie, moze wreszcie znajdę firme, która będzie miała wystarczająco żółte podkłady
ale nie zapeszam, jutro potestuję i zobaczę, bo dzisiaj juz umalowana jestem

Edytowane przez Mirelkaaa
Czas edycji: 2010-03-31 o 12:31
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 13:00   #766
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Hm hm może by tak primer... ma fajny skład, jedwab i puder perłowy, więc nie powinien chyba wysuszac, jak tam sprawuje się na dłuższą metę? Przy regularnym stosowaniu nie wysusza?
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 16:13   #767
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Kto mógłby porównać nowe odcienie oliwek Tinkerbell i Ayperi do Light Almond EDM?
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 16:41   #768
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

juz wiem, ze przy kolejnych zakupach z pixie zamówie puder matujący w pudełeczku
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 16:54   #769
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
juz wiem, ze przy kolejnych zakupach z pixie zamówie puder matujący w pudełeczku
ja wczoraj klikłam kiss of sun ale refill bo pudełko jakieś się znajdzie
i dwie próbki podkładów w formule cover elette 1 i faylinn 1
pasują mi trzy odcienie najpierw wydawało mi sie że najlepszy faylinn 1 , potem elette 1 a dziś mam na sobie blossom 1 i jest chyba jeszcze lepiej
...lepszych odcieni nie szukam bo te są w sam raz w podobnej tonacji tylko musze zdecydować się na jeden konkretny
mam jeszcze marigold 1 ale bardzo żołty się wydaje i blossom 2 i faylinn 2 ale te beda zbyt ciemne....
papeteria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 18:22   #770
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
ja wczoraj klikłam kiss of sun ale refill bo pudełko jakieś się znajdzie
i dwie próbki podkładów w formule cover elette 1 i faylinn 1
pasują mi trzy odcienie najpierw wydawało mi sie że najlepszy faylinn 1 , potem elette 1 a dziś mam na sobie blossom 1 i jest chyba jeszcze lepiej
...lepszych odcieni nie szukam bo te są w sam raz w podobnej tonacji tylko musze zdecydować się na jeden konkretny
mam jeszcze marigold 1 ale bardzo żołty się wydaje i blossom 2 i faylinn 2 ale te beda zbyt ciemne....
ja go kliknę w pudełeczku
ale to nie teraz
najpierw popróbuję podkłady może od razu jakies większe zakupy będą
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:30   #771
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Eh, ja czekam jeszcze na Lucy.
Pixie bez rewelacji niestety.
W sumie nie widzę, żadnego upiększenia po nałożeniu podkładu. Lekko podkreśla skórki.
Mam uczucie niezbyt świeżej skóry, jakby lekko gumowatej w strefie T i lekkie błyszczenie
Puder Kiss of Sun zachwycił mnie swoją lekkością i kolorem, ale niestety nie dał sobie rady z błyszczeniem.

Może dam szansę jeszcze kilka razy, aczkolwiek nie wiem czy mnie nie zapycha lekko. Bo do tej pory nic mi nie zrobiło czegoś takiego: mam jakby maleńkie krostki, niewidoczne chyba. Wyczuwalne ręką i czasem leciutko bolą.
Może to pixie?

Szkoda.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:05   #772
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny czy zamawiałyście w ciągu ostatniego tygodnia i czy doszły Wasze produkty?
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:35   #773
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zamawiałyście w ciągu ostatniego tygodnia i czy doszły Wasze produkty?

mi doszedł primer. a kiedy kupiłaś?
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:44   #774
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zamawiałyście w ciągu ostatniego tygodnia i czy doszły Wasze produkty?
ja zamawialam we wtorek rano i tak po cichu spodziewam sie paczki jutro... probka starczy mi akurat na rano, jesli bylyby opoznienia zostane bez pixie na swieta poprzednio zamawialam probki i przyszly w przeciagu dwoch dni. A ty ile juz czekasz na swoją przesyłkę?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 23:21   #775
201610052004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 430
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez maat7 Pokaż wiadomość
Ale do rzeczy - używam podkładu EDM albo w tonacji Beige Medium Neutral albo też w tonacji Cool Medium (wszystkie w formule intensive). No i skoro dokonałam wyboru kolorystycznego to już nie ćwiczę w weekendy w domu, tylko odważnie proszkuję się każdego ranka od 1,5 tygodnia i dobrze mi się z tym żyje i miło na buzię patrzy (tzn. zrobienie pełnego makijażu zajmuje mi dokładnie tyle samo czasu co wypaćkanie się tradycyjnymi podkładami). Ale tak się przyglądam teraz polskiej firmie Pixie, która uaktywniła się na allegro i chętnie spróbowałabym ich podkładów, tylko fakt męczenia się z jego wyszukiwaniem (w EDM zajęło mi to sporo czasu i pochłonęło dużo funduszy na próbki i próbeczki zanim trafiłam na to co chcę). Może miałyście z Pixie już kontakt i jesteście mi w stanie doradzić, które odcienie byłyby zbliżone przede wszystkim do Cool Medium, albo do Beige Neutrala?
ja mogę troszkę pomóc Mam próbkę Cool Medium (formuła matte) i zamawiałam z Pixie próbki Pari 0, Aubrey 0 i Ailive 0 (Natural Finish). Na mojej skórze Cool Medium bardzo przypomina Pari 0. Mogę jeszcze raz porównać w świetle dziennym, żeby dokładnie określić różnice, bo teraz nie pamiętam, czym się różniły, ale były bardzo zbliżone.

Dziewczyny (te "zorientowane" ) - nie wiecie może czy będą dostępne mniejsze opakowania podkładów?
201610052004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 06:35   #776
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Tak, odebrałam przesyłkę wczoraj wieczorem i od razu zaczęłam testowąc kolorki na ręce.. ale dużo z tego nie wynikło .

Zamówiłam 2 próbki podkładu kryjącego, 1 próbkę podkładu Natural Finish i 1 próbkę bazy. Poprosiłam Panią Sylwię, żeby wybrała dla mnie kolorki najbliższe Linen EDM. Z podkładów otrzymałam:
- formuła kryjąca: Callista0, Callista1,Breena0
- formuła Natural Finish: Faylinn

Dziś przetestowałam Callista0. Użyłam samego podkładu, bez żadnej bazy czy pudru wykańczającego. Co do koloru to mam pewne zastrzeżenia.. sama nie wiem.. Może brak mu odrobiny oliwkowych tonów. Jest za różowy.. Callista0 to przecież "typowy neutral".

Co do konsystencji podkładu to wg mnie nie jest tak kremowy jak podkład Lucy, może coś w środku pomiędzy
proszkowym proszkiem EDM, a kremowym proszkiem Lucy

Pod wieczór napiszę co więcej

W załącznikach ja w Pixie w różnym świetle
Moze minimalnie za różowy ale ja bym się nie czepiała koloru Podobasz mi się *bez głupich skojażeń proszę ) w tym odcieniu, szczególnie na zdjeciu bez lampy nie widac róznicy między twarzą a szyją

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość

Coś mnie urzekło.. ale nie wiem czy to też nie jest jednorazowym wybrykiem- mianowicie, jak przejechałam paluchem po twarzy, to wcale na nim nie zebrało się tak duzo podkładu, jak ma to miejsce np. przy EDM.
Mnie to tez zadziwiło Podkład nie klei się do paluchów co mi bardzo odpowiada
A co to za jednorazowy wybryk Ci się przydarzył

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
podoba mi się to co mówisz
tez musze sie matowic z 4 razy dziennie, a pixie juz do mnie lecą
co prawda bez primera ale...


EDIT:
właśnie dostałam moje próbki i flacika
jestem 100% kobietą wystarczy, że zapakują mi w śliczny woreczek i od razu mi sie chumor poprawia
oprócz tego dostałam primer gratis i 1 podkład taki sam jak zamawiałam gratis

bralam sinnie i w woreczkach kolory prezentują się ciekawie, moze wreszcie znajdę firme, która będzie miała wystarczająco żółte podkłady
ale nie zapeszam, jutro potestuję i zobaczę, bo dzisiaj juz umalowana jestem
Jak widać większość z nas to sroczki

Ja od 3 tygodni używam Pixie, teraz na mokro i jestem najbardziej zadowolona z efektu. Mam wrażenie, ze cera jest lepiej wygładzona niż gdy aplikuję podkład na sucho (być moze to moje zwidy )
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 06:54   #777
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Eh, ja czekam jeszcze na Lucy.
Pixie bez rewelacji niestety.
W sumie nie widzę, żadnego upiększenia po nałożeniu podkładu. Lekko podkreśla skórki.
Mam uczucie niezbyt świeżej skóry, jakby lekko gumowatej w strefie T i lekkie błyszczenie
Puder Kiss of Sun zachwycił mnie swoją lekkością i kolorem, ale niestety nie dał sobie rady z błyszczeniem.

Może dam szansę jeszcze kilka razy, aczkolwiek nie wiem czy mnie nie zapycha lekko. Bo do tej pory nic mi nie zrobiło czegoś takiego: mam jakby maleńkie krostki, niewidoczne chyba. Wyczuwalne ręką i czasem leciutko bolą.
Może to pixie?

Szkoda.
ja wczoraj testowałam Kiss of Sun, rewelacji nie było(poza efektem po nałożeniu) ładnie wygładził twarz, po ok. 4h efekt błyszczenia się pojawił, jakoś mnie to nie dziwi, mam tak z każdym pudrem (taka cera).
Dzis podejście nr 2...

chcę dopiać, że mimo iż się błyszcze to...makijaż trzyma się dłużej niż przy innym pudrze....
a mija już 6 godz. od kiedy się malowałam i nie jest źle
__________________
Razem ...

Edytowane przez kavvka
Czas edycji: 2010-04-01 o 10:36
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 10:29   #778
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zamawiałyście w ciągu ostatniego tygodnia i czy doszły Wasze produkty?
ja zamawiałam w niedzielę i wczoraj przyszła paczka

Cytat:
Napisane przez kavvka Pokaż wiadomość
ja wczoraj testowałam Kiss of Sun, rewelacji nie było(poza efektem po nałożeniu) ładnie wygładził twarz, po ok. 4h efekt błyszczenia się pojawił, jakoś mnie to nie dziwi, mam tak z każdym pudrem (taka cera).
Dzis podejście nr 2...
ja tez się błyszczę po kazdym puderku, wina suchosci skóry, ale kiss of sun utrzymuje lekki mat najdłuzej, jednak nadal szukam czegos lepszego

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość


Jak widać większość z nas to sroczki
czyms trezba sobie zycie osłodzic
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 11:04   #779
jevel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

zamówiłam sobie pędzelek i próbki, jutro albo we wtorek będę próbować, czy nakładacie czasem pixie na mokro? spryskując ppędzelek np. odrobiną wody? ja tak nakładam inne minerałki i sie super sprawdza, ciekawa jestem czy w przypadku Pixie też tak można (edit) a właśnie doczytałam, że też używacie na mokro..
__________________
www.photophobia.pl

Edytowane przez jevel
Czas edycji: 2010-04-01 o 11:06
jevel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 11:47   #780
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
j

czyms trezba sobie zycie osłodzic
Trzeba trzeba dlatego zamówiłam puder matujacy w słodkim opakowaniu z wróżką i podkład Cover de Luxe w woreczku strunowym bo mam pustego biga po EDM
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 13:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.