Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-17, 08:29   #691
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Aaaa... to nie masz do wrażliwych miejsc, tylko po prostu mineralny. Uważaj tylko, zeby go nie zetrzeć i przydała by się reaplikacja.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 08:33   #692
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Filtry-Avene,a może..

uwazam jak nakladam podklad to wklepuje.. a co do reaplikacji, to jak sie umaluje to juz odpada, ale jak jestem gdzies poza miastem (jak wczoraj) to zmywam (bo wszytsko, a szczegolnie kurz, sie do niego przylepia ;(( ) i nakladam od nowa..
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 10:01   #693
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
uwazam jak nakladam podklad to wklepuje.. a co do reaplikacji, to jak sie umaluje to juz odpada, ale jak jestem gdzies poza miastem (jak wczoraj) to zmywam (bo wszytsko, a szczegolnie kurz, sie do niego przylepia ;(( ) i nakladam od nowa..
dobrze robisz. Ja np. nie moge sobie pozwolic na reaplikacje filtra w tygodniu roboczym - rano wychodze z domu, wieczorem wracam. Nie mam iedy zmywac calego make-upu i namaszczac sie od nowa. Staram sie jedynie rano nalozyc jak najwiecej sie da...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 12:18   #694
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Cytat:
Napisane przez Hexxana
no i pewien szkopul,ze trudno nakladac go w przepisowej ilosci ale osobiscie az tak ortodoksyjnie do tego nie pochodze
Ja daje rade nalozyc co najwyzej 1,4 ml na twarz Ale odkrylam, ze sprawdza sie jako korektor, doklepuje wiec go wiecej w miejscach, gdzie mam jakies plamki czy krostki i maskuje idealnie. Korektora z tak wysokim filtrem jeszcze nie mialam! Najwazniejsze ze i maskuje i chroni moje newralgiczne miejsca (typu przebarwienia).
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 17:36   #695
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Filtry-Avene,a może..

no to dzisiaj porazka malowalam sie do Kosciola, odczekalam 20min az filtr sie wchlonie, ale to nie pomoglo, nakladalam podklad delikatnie..no i klops..w paru miejscach sie zwalkowal, w innych bylo go za duzo, a ogolnie efekt maski.. mama na mnie nakrzyczala i nie majac za duzo czasu zmylam caly makijaz i uzylam tylko podkladu z SPF15.. na szczescie prawie caly dzien siedze w domciu dzisiaj, wiec tragedii nie ma, ale jutro to nie wiem..chyba cos mnie trafi. umalowac sie bede musiala, bo z samym kremem wygladam strasznie i co tu opczac? ;(((
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 17:45   #696
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry-Avene,a może..

malutka... a musisz użyc podkladu? spróbuj tylko zmatowić się skrobia
a co do podkładu tu jak jeszcze używałam i nie chciałam zeby się zrolował, to nakładałam go zaraz po filtrze, delikatnie wklepuując wtedy się mieszały i nie wałkowały
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 18:31   #697
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Malutka, a jakiej skrobii używasz? Ja od kiedy zamówiłam Dry flo dodaje do niej cynamonu w proporcajch 1:5, Delikatnie, zeby nie zetrzec filtra przypudrowuję się i punktowo nakładam korektor. Powiem Ci, że daje to cudowny efekt, buzka jest niemal idealna, nie osiągałam takiego efektu nawet z podkładem, bo zawsze było cos nie tak z kolorem, albo zostawiałam sobie smugi i szybko się świeciłam, a podkład na filtr to już w moim przypadku był koszmar. Teraz jest bardzo dobrze, bo na tłustym kremie skrobia trzyma się genialnie, dlatego wiem, ze juz nugdy nie zrezygnuję z filtrów
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 18:37   #698
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry-Avene,a może..

W moim przypadku jakiekolwiek nałożenie jakiegokolwiek podkładu na filtr kończyło się warzeniem podkładu. Dlatego dałam sobie na wstrzymanie i matowiłam tylko się pudrem (miałam wówczas spray Avene, więc kupiłam pierwszy lepszy puder w kompakcie).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 07:54   #699
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Filtry-Avene,a może..

skrobi jeszcze nie uzywalam, a co do podkladu, to przy tym kremie Avene puder sypki nie wystarczy, twarz jest blada i rozowa.. teraz znalazlam krem z Avonu do twarzy z filtrem 30 wiec do czasu otrzymania paczki z mleczkiem Avene bede go uzywac. teraz nawet nie mysle o podkladzie bo sie rozchorowalam, wiec wszytsko co mam na nosku bedzie znikac (katar ;(((( ). dziekuje za porady ;*
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 10:47   #700
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Cytat:
co do podkladu, to przy tym kremie Avene puder sypki nie wystarczy, twarz jest blada i rozowa.
Można poradzić sobie z tym używając brązera
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 11:30   #701
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
Ale podobno zdestabilizowany parsol bardzo obniża wskaźnik ochrony UVA do podstawowej wręcz.
Wiesz, dla mnie podstawowa jest ochrona w Avenkach - ok. 20 IPD
A prócz parsola są również inne filtry, owszem, parsol znacznie podwyższa ochronę (co zresztą widać na wyżej podanym przykładzie), ale nie jest wszystkim
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 11:48   #702
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Można poradzić sobie z tym używając brązera
obawiam się, że przy mojej bladej twarzy i szyji brązer będzie wyglądał bardzo nienaturalnie, ale dziękuję za radę. chwilowo jestem skazana na filtr 30 lub Avene z podkładem (jak wyzdrowieje).
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 12:11   #703
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Witam was serdecznie, od jakiegoś czasu staram się używać filtrów, niestety ale w moim przypadku nie jest to łatwe przetestowałam wszystkie Avenki pomarańczowe i wszystkie mnie strasznie podrażniają tzn. wyskakuje mi dużo małych swędzących krostek, po jednej aplikacji dochodze do siebie około 2 tygodni co nauczyło mnie sprawdzać filtr na ręku, po długim czasie poszukiwań znalazłam w końcu Avenkę dla siebie (spray dla dzieci) o dziwo spray mnie nie uczula a ta sama wersja tylko w mleczku uczula. Staram się dojść do tego który ze składników mnie tak mocno podrażnia ale niestety nie wiem, może któraś ze specjalistek mi pomoże? chciałabym jeszcze przetestować kilka marek ale nie wiem czy dam rade bo uczulenie które wyskakuje jest tak upierdliwe że nawet jak ma się je na ręku to można zwariować.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 12:44   #704
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Madziorka porównaj składy obu preparatów i drogą eliminacji znajdziesz skubańca. Poza tym poczytaj wątek o dzieciaczku, znajdziesz tam cenne wskazówki.

edit: => http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=Avene+SPF+40

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-09-21 o 17:03
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-04, 23:43   #705
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Zaczęłam sobie trochę podczytywać Biochemię, bo od dawna mam problemy z cerą. Niby mieszana, ale jakaś ściągnięta na policzkach, a do tego wieczny wysp na czole i czasem policzkach także.
Ponieważ zauważyłam, że pod oczami robia mi się drobne zmarszczki, jakby zagniecenia skóru (mam 25 lat), zaczęłam szukać czegoś, co mogłoby spowolnić proces starzenia się skóry. Zawsze wydawało mi się, że ten hałas wokół filtrów to przesada, ale od paru tygodni używam do smarowania buzi reszty emulsji do opalania Lirene z witaminą E i masłem shea i widzę różnicę. Nie mam już podrażnionej skóry na policzkach, skóra jest jasniejsza i gładsza. Wiem, że to nie jest superfiltr, ale na razie nie mam mozliwości kupienia niczego innego. Przymierzam się do emulsji Iwostinu, z ochroną 40. Myslałam też o Lirene nawilżającym do skóry fotowrażliwej, ale nie jestem pewna jakości filtru w tym kremie.
Chciałam jednak zapytać o jedną rzecz - czy używając filtrów, które chronią przed promieniowaniem UVA powodującym starzenie się skóry, powinnam jeszcze ładować sobie dawkę kosmetyku przecizmarszczkowego? Trochę się obawiam przeciążenia skóry i ewentualnej alergii. Teraz czasem pod Lirene używam Ziaji Calma HLC nawilżającego, jest bardzo lekki. Myślałam o kupieniu Garnier Ultralift. Czy to nie będzie za dużo dobrego? A może kupić go i stosować na noc? Czy radziłybyście na noc raczej coś bardziej treściwego (z opinii na KWC wynika, że Ultralift jest lekki). Z moich doświadczeń wynika, że im mniej kosmetyków stosuję, tym moja skóra lepiej wygląda. Moje wypróbowane kremy to Ziaja Calma HLC (nawilżający i biolipidowy), ostatnio Lirene z filtrem, oraz... zwykły Nivea . Po nich nie mam żadnych sensacji, wysypek, podrażnień, zatkanych porów. Tylko mam wątpliwości, czy te kremy dostarczą mojej skórze wszystkiego, czego potrzebuje.
kid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 00:11   #706
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Witaj kid.
Od razu na początku zaznaczę,że filtry Lirene odpusc sobie , ponieważ sa niestabilne, tak jak planowałas zakup Iwostin.
Następna sprawa: krem na dzień ma spełniać jedno zadanie ochronic skórę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem. Nie ma potrzeby uzywania pod filtr jeszcze innego kremu nawilżającego, natomiast wskazany jest preparat z wit. C. Możesz kupić z LRP Active C lub zrobic sobie serum w domu.
A co na noc? Najlepiej jakiś kremik z antyoksydantami, witaminami, nastepnie kremik złuszczający na oczyszczenie cery.
Dobry i tani jest krem z AA z serii young - antybakteryjny. spokojnie możesz go używać na noc. Także delikatnie oczyszczajączy LRP Effaklar K, jeśli lubisz kremik z ziaji Calma z wapniem to także możesz używać , kiedy jesteś pszesuszona.
A na zmarchy pod oczami polecam z Avene kremy z retinaldehydem , np: yestal, eluage, diroseal .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 08:04   #707
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
np: yestal, eluage, diroseal
W sensie: ystheal
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 15:45   #708
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

A jak sprawdzić, czy w "kremie z wit. A i E" naprawde są te witaminy? Czego szukać w składzie i na którym miejscu? Myślałam o kremie Soraya tłustym, Kolagen i Elastyna, z wit. Ai E na noc.
kid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 19:51   #709
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez kid Pokaż wiadomość
A jak sprawdzić, czy w "kremie z wit. A i E" naprawde są te witaminy? Czego szukać w składzie i na którym miejscu? Myślałam o kremie Soraya tłustym, Kolagen i Elastyna, z wit. Ai E na noc.
podaj skład - poszukamy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 08:26   #710
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Niestety, nie moge znaleźć pełnego składu tego kremu, producent na stronie także nie podaje. Tylko tyle, że "aktywna witamina A i czysta witamina E" . Spróbuję spisać skład w jakimś sklepie.
Własnie stąd moje pytanie - na co zwracać uwagę w kremie, jakie składniki mogą oznaczać, że w kosmetyku witaminy faktycznie są i to w ilości, która da jakiś efekt.
kid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-07, 10:13   #711
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

I jeszcze jedno pytanie: do tej pory nie używałam kremów z wit. C i trochę się obawiam, czy smarowanie serum, czy samym Juvitem C nie podrażni mi skóry. Dlatego rozglądałam się po KWC za kremem z wit. C. i znalazłam Avene Nutrivite Compensatrice. Ma nastepujący skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum
kid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-07, 20:24   #712
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez kid Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie: do tej pory nie używałam kremów z wit. C i trochę się obawiam, czy smarowanie serum, czy samym Juvitem C nie podrażni mi skóry. Dlatego rozglądałam się po KWC za kremem z wit. C. i znalazłam Avene Nutrivite Compensatrice. Ma nastepujący skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum

Aby wit C spełniała swoje funkcje musi jej byc w tym kremie troche, np 5%, musi to byc aktywna, lewoskretna postac kwasu askorbinowego i krem musi byc w aluminiowej tubce. inaczej nie ma mowy o skutecznosci.

W Nivei tej witaminki jest tyle co kot naplakal, i to w malo aktywnej formie.

Od siebie polece: Juvit [spokojnie, nie podrazni, to sie daje niemowlakom do picia - co najwyzej moze zapchac podatne cery], Active C albo redermic, oba od LRP. Wszystko wyprobowalam na wlasnej skorze i z Redermickiem sie nie rozstaje
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 10:47   #713
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Nierozcienczony juvit moze p0odraznic, moja mame podraznil, ale mysle ze jaks ie z niego zrobi serzm z 5% wit. C to moze juz byc ok.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 13:49   #714
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W Nivei tej witaminki jest tyle co kot naplakal, i to w malo aktywnej formie.
to Avene, nie Nivea i przez pomyłkę podkreśliłaś w składzie askorbinian magnezu zamiast wit. E octan tokoferolu to forma wit. E, którą Basia zaleca dodawać do serum.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 13:54   #715
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry i kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
to Avene, nie Nivea i przez pomyłkę podkreśliłaś w składzie askorbinian magnezu zamiast wit. E octan tokoferolu to forma wit. E, którą Basia zaleca dodawać do serum.

Prawda, prawda, prawda. nie pisze juz postow o pol do 10 wieczorem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 13:40   #716
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry-Avene,a może..

potrzebuje porady , jestem w trakcie poszukiwan nowego filtra tonujacego,
i z Avene jestem w kropce, gdyz znalazlam dwa filtry "kolorowe" o faktorze 50+ w pomaranczowych tubkach:
-AVENE KREM KOLORYZUJACY SPF50+ (brazowe koleczko)
-AVENE PODKŁAD KREM.W KOMP PIASKOWY SPF50+ (biale koleczko)

czy znacie te filtry? jaka jest roznica miedzy nimi? nie mam ich skladu, wiec nie wiem czy sa z alkoholem? ktory mozecie polecic?
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 13:53   #717
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry-Avene,a może..

ten drugi, jak sama nazwa wskazuje, to podkład kremowy w kompakcie, nie krem z filtrem
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 14:37   #718
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry-Avene,a może..

dzieki agnieska
wiec z pewnoscia konsystencja ciezsza, krycie, ok, moze byc


ale czy ktoras z Was moze cos o kolorze powiedziec? porownac do SVR50 lub Biodermy

skoro to 2gie to "tylko podklad" zastanawiam sie czy ochrona ta sama? no powinna byc, bo spf taki samo i brak info o ppd, wyczytalam z avenki nie maja podanych tych wartosci
ale nie przesadzam przeciez zima idzie =siedzenie w domu

czy aby nie ma w nich alkoholu, moze ktoras wie?
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 14:44   #719
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
dzieki agnieska
wiec z pewnoscia konsystencja ciezsza, krycie, ok, moze byc


ale czy ktoras z Was moze cos o kolorze powiedziec? porownac do SVR50 lub Biodermy

skoro to 2gie to "tylko podklad" zastanawiam sie czy ochrona ta sama? no powinna byc, bo spf taki samo i brak info o ppd, wyczytalam z avenki nie maja podanych tych wartosci
ale nie przesadzam przeciez zima idzie =siedzenie w domu

czy aby nie ma w nich alkoholu, moze ktoras wie?
możesz jaśniej, bo chyba nie do końca rozumiem o czym mówisz
o kremie Avene tonującym Avene było na Biochemii (-> wyszukiwarka), jest też na KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13929

o kompakcie masz tu: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1434 , ochrona bazuje po prostu na pigmentach
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 15:00   #720
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry-Avene,a może..

Madziorka, a jesteś pewna, że to uczulenie, a nie zapychanie? bo mnie większość filtrów Avene po prostu zapycha.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.