czy to może być liszaj? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 10:09   #1
blada 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 69

czy to może być liszaj?


Witajcie. Mojej 3 letniej Izuni pod dolną wargą zrobił się chyba Liszaj dokładnie nie wiem co to jest . jak narazie to przypuszczam nie byłam jeszcze u żadnego lekarza . Wygląda to tak:
miejsce pod wargą jest zaczerwienione szorstkie w dotyku i wielkości małego paznokcia u ręki. zrobiło się to z jakieś 2 tygodnie temu raz jest bardziej czerwone raz blednie prawie nie widoczne. aptekarka powiedziała żebym to smarowała alantanem ale raczej nie pomaga. może któraś z was wie co to może być i czym smarować. a jak nie to muszę się z nią przejść do lekarza. z góry dziękuje.
blada 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 10:28   #2
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: czy to może być liszaj?

Może to jakaś alergia albo uczylenie,mojej 3,5 miesieczne córci czasem właśnie wyskakuje taka pojedyncza szorstka plamka albo na buzi albo na ciałku u nas to jest wina alergii,mi lekarka poradziła smarować maścia robioną w aptece wazelina+parafina smaruje na wieczór po kąpieli i rano już jest ok.
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 10:56   #3
kasia_mw
Zadomowienie
 
Avatar kasia_mw
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 758
GG do kasia_mw Send a message via Skype™ to kasia_mw
Dot.: czy to może być liszaj?

Ciężko stwierdzić czy to aby na pewno liszaj Może to tylko jakaś reakcja alergiczna, np na polizanie przez psa? Moje dziecko ciągle ma jakieś plamy na skórze o podłożu alergicznym. Jeśli nie jest to czerwone to ja smarowałabym maścią z witaminami (my mamy robioną na receptę), albo ostatnio alergolog poleciła nam krem tłusty colbaza (13-14zł). Jeśli to jest bardzo czerwone to można posmarować maścią ze sterydami, np elocom lub elosone (ale to już ostateczność, bo sterydy szkodzą na swój sposób). Po maści sterydowej zniknie szybko, zaś po innych specyfikach będzie trzeba poczekać na efekt jednak długo, a smarować często aby nie swędziało.

Pamiętam z dzieciństwa sposób babciny na liszaja, mojej mamie tylko to pomogło (miała ogromnego na nodze), a my mając właśnie jakieś plamy typu twojej córki też mieliśmy to stosowane (myślę, że nie zaszkodzi). Babci brała najzwyklejszą gazetę typu Wyborcza, podpalała i nakrywała szklanką na talerzyku (albo wkładała do szklanki i nakrywała talerzykiem). Chodziło o to, aby para się skropliła i właśnie tą powstało cieczą smarowała zmienione miejsce. Dziwny sposób, ale ja najpierw smarowałabym nieinwazyjnymi kremami.

Daj znać co zastosowałaś i jakie są skutki, albo co powiedział lekarz.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

ira, ale w tej maści na bank dodatkowo są witaminy. Ja miałam dwa rodzaje maści, jedna cholesterolowa, a teraz właśnie mam wazelinową Obie skuteczne.
blada jeśli Ci zrobią maść bez recepty to mogę podać skład. Za maści płaciłam po 5 zł

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Wyczytałam na innym forum, że te maści robione to bez recepty chcą za nie nawet dwadzieścia parę zł . Więc idź do pediatry i poproś o receptę.
__________________
kasia_mw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:03   #4
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: czy to może być liszaj?

ja miałam recepte i zapłaciłam 23 zł
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:40   #5
kasia_mw
Zadomowienie
 
Avatar kasia_mw
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 758
GG do kasia_mw Send a message via Skype™ to kasia_mw
Dot.: czy to może być liszaj?

ira ja za tubę wielkości wąskiej szklanki zapłaciłam 10 zł, a za o połowę mniejszą 5 zł. Może kolejnym razem idź do innej apteki? A mogłaś mieć faktycznie maść bez witamin, bo małym dzieciom często nie dodają. Ja w pierwszej maści cholesterolowej też nie miałam witamin chyba.
__________________
kasia_mw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 14:12   #6
blada 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 69
Dot.: czy to może być liszaj?

Dzięki za odpowiedź.
Koleżanka z pracy poradziła mi żebym kupiła maść CUTIBAZA i najprawdopodobniej jest to objaw jakieś alergii raczej nie liszaj. zobacze mam nadzieję, że pomoże. odezwe się.pa
blada 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:31   #7
blada 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 69
Dot.: czy to może być liszaj?

Hej. Kupiłam w aptece krem CUTIBAZA zobaczymy czy coś pomoże. Narazie od wczoraj smaruje zobaczymy. Pozdrawiam
blada 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.