Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-15, 11:14   #2401
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej my pobudkę zaliczyliśmy dzis o 5:30.. Faktem jest że Julinek wczoraj poszedł spać o 19:30. Teraz zalicza już drugą drzemkę

Isgaard używam czasem bodziaków na krótki rękaw ale sporadycznie.. jak np jedziemy gdzieś i zakładam mu koszulę.. a tak nie.. bo u nas gorąco w mieszkaniu i Juliuszek ma tylko jedną warstwę.. Czasem po domu zakładam mu na krótki rękaw sam.. ale rzadko..
Jakbym miała 10 to ok ale nie 60


Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Czy ja mówiłam, ze uwielbiam moje dziecko?
karmiłam go dziś i nie zauważyłam że już nie chce to ten mały spryciarz nabrał mleka w usta i puścił fontannę jak mały wielorybek. Az mi opryskał grzywkę
to się uśmiałam!!! Cudaczek <3
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 11:20   #2402
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Ogólnie - nie rozumiem, czemu mamy/teściowe/babcie/ciocie/kuzynki mają taką frajdę w wynajdywaniu naszych wad. To co piszecie - o jakichś bzdurnych radach, wmawianiu, że dziecię się nie nadaja, o głupich dietach, o podduszaniu cyckiem i nachalnym gapieniu się i szukaniu co by tu skrytykować. Czemu tak jest? Czemu nie ma jakiegoś wsparcia ogólnokobiecego? Naprawdę takie okropne wszystkie dla siebie jesteśmy?
)
Moja mama w weekend pyta mnie 'Czy ty widzisz, że cie nie pouczam" Ja :"No tak. Myślałam, że w końcu mi zaufałaś. Kosztuje cie to wiele wysiłku?" A mama otwarcie przyznała, że tak, wiele.

Rozmawiałam o tym ostatnio z przyjaciółką, ona się bardzo interesuje psychologią i ludzkimi emocjami i mózgiem i jej teoria bardzo do mnie przemawia. Otóż;
Każdy wychowuje swoje dzieci najlepiej jak potrafi. Czasem dostrzega jakieś niedociągnięcia ale ogólnie w swojej opinii jesteśmy rodzicami idealnymi. I nagle pojawia się ktoś, kto robi coś zupełnie inaczej. I w dodatku (o zgrozo) jest z tym szczęśliwy, wychodzi mu świetnie i (o zgrozo) nie ma takich kłopotów, które nam w tym naszym idealnym rodzicielstwie towarzyszyły. Człowiek jest sumą doświadczeń, wiec takie coś, taka rewolucja to wręcz ujma na honorze. Bo oznacza, że jednak nie ma ideałów i że (być może) popełniliśmy błędy.
Ja wychowałam swoje dziecko najlepiej jak umiałam = każdy powinien wychowywać swoje dzieci tak jak ja.

Nie ma ta teoria żadnych podstaw, to była tylko nasza rozkminka przy kieliszku wina, ale dla mnie to wiele wyjaśnia.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 11:34   #2403
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Coffee ja też nigdy nie miałam nawału i nigdy mi z piersi nic nie ciekło, wkładek nie użyłam ani razu Położna mi powiedziała, że to nie jest wyznacznik, każdy jest inny.
No popatrz, tego akurat nie wiedzialam, ale mimo to mleka miałam niewiele. Mimo dostawiania do piersi na żądanie (potrafiłą wisieć 1,5h nawet!) i ściągania pomiędzy I ni w cholere tej laktacji nie mogłam rozkręcić.

Elianka, moja mama i teściowa też najmądrzejsze oczywiście A u mnie poziom irytacji osiąga zenity, heheh
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 11:41   #2404
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Elianka, moja mama i teściowa też najmądrzejsze oczywiście A u mnie poziom irytacji osiąga zenity, heheh
U mnie teściowa jest mało wtrącającym się typem (dziekuję wielki Cthulhu!), mama wyluzowała a jedyną mądralińską jest moja siostra przyrodnia, ale szczęśliwie rzadko się widzimy
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 12:25   #2405
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Moja mama w weekend pyta mnie 'Czy ty widzisz, że cie nie pouczam" Ja :"No tak. Myślałam, że w końcu mi zaufałaś. Kosztuje cie to wiele wysiłku?" A mama otwarcie przyznała, że tak, wiele.

Rozmawiałam o tym ostatnio z przyjaciółką, ona się bardzo interesuje psychologią i ludzkimi emocjami i mózgiem i jej teoria bardzo do mnie przemawia. Otóż;
Każdy wychowuje swoje dzieci najlepiej jak potrafi. Czasem dostrzega jakieś niedociągnięcia ale ogólnie w swojej opinii jesteśmy rodzicami idealnymi. I nagle pojawia się ktoś, kto robi coś zupełnie inaczej. I w dodatku (o zgrozo) jest z tym szczęśliwy, wychodzi mu świetnie i (o zgrozo) nie ma takich kłopotów, które nam w tym naszym idealnym rodzicielstwie towarzyszyły. Człowiek jest sumą doświadczeń, wiec takie coś, taka rewolucja to wręcz ujma na honorze. Bo oznacza, że jednak nie ma ideałów i że (być może) popełniliśmy błędy.
Ja wychowałam swoje dziecko najlepiej jak umiałam = każdy powinien wychowywać swoje dzieci tak jak ja.

Nie ma ta teoria żadnych podstaw, to była tylko nasza rozkminka przy kieliszku wina, ale dla mnie to wiele wyjaśnia.
Ma sens

Mnie moja M. jakoś nie pouczała w sumie. Sporo ją pytałam, co robić. Ale nigdy mi nie powiedziała, że robię coś źle.
A ostatnio jak karmiłam, to powiedziała, że jestem dobrą mamą i że wie to dlatego, że nie martwi się wcale, że coś robię nie tak. Tzn. że ufa mi i wie, że nie zrobię Małemu nawet przypadkiem krzywdy.
To miłe.
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 14:19   #2406
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Jesteśmy po szczepieniu. Adaś tak płakał, że mi w oczach świeczki też stanęły. Aż przykro się robi jak taki maluszek płacze tak przeraźliwie.

Synek waży 7,5 kg i mierzy 67,5 cm. Kawał z niego chłopa

Elianka Przemawia do mnie to co pisałaś odnośnie idealnego rodzicielstwa i doradzania.

Odnośnie body z krótkim rękawem/na ramiączkach lub jak to mój mąż nazwał pakerek to zawsze zakładam pod pajacyk.
__________________
Adam 20.10.2014r.
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 14:41   #2407
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez agnieszkakr1987 Pokaż wiadomość
Jesteśmy po szczepieniu. Adaś tak płakał, że mi w oczach świeczki też stanęły. Aż przykro się robi jak taki maluszek płacze tak przeraźliwie.

Synek waży 7,5 kg i mierzy 67,5 cm. Kawał z niego chłopa

Elianka Przemawia do mnie to co pisałaś odnośnie idealnego rodzicielstwa i doradzania.

Odnośnie body z krótkim rękawem/na ramiączkach lub jak to mój mąż nazwał pakerek to zawsze zakładam pod pajacyk.
Rośnie jak na drożdżach!
Dobrze, że już po szczepieniu.
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 14:42   #2408
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
I bardzo mnie zasmucilas, ze to pobieranie to moze byc tez normalnie z żyły. Idę sama i trochę sie boje, jak to będzie. :-S
Koralinka jeśli to Cię pocieszy to mój mały, płakał jak chwyciłyśmy go razem z drugą pielęgniarką a pierwsza wkłuwała mu się w rękę w poszukiwaniu żyły. Potem ja go zaczęłam mocno głaskać po twarzy i główce i nagle moje dziecko zasnęło.. Pielęgniarka 3 razy mu się wkłuwała w poszukiwaniu żyłki a ten śpi w najlepsze. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam.
Biedna pielęgniarka (starsza Pani) była tak zestresowana tym pobieraniem że szok, powiedział mi potem że b.nie lubi pobierać od tak malutkich dzieci i do tego takie ilości. No ale należy jej się bo zrobiła to perfekcyjnie.

ever_92 no właśnie też nie wiem jak to się stało że mi się udało?? Może to moja determinacja i systematyczność?
Nie było zmiłuj się, ściągałam na początku co mniej więcej 3 godziny i robiłam program nawet jak niby nic nie leciało.

elianka dobre, niezły gagatek. Mój też próbował tak robić ale fontanny na szczęście mi nie zrobił

gargantuiczna strach się przyznać ale mam już drugą zamrażarkę, stoi w piwnicy i się zapełnia...
jak tak dalej pójdzie to moje dziecko mleko będzie mieć zapewnione na następne 6 miesięcy od zakończenia laktacji..

kasiakg nie masz za czym tęsknić bo nawał w piersiach to masakra. Na codzień to też średnia przyjemność jak nie mam czasu ściągnąć pokarmu i mi cycki kamienieją..
Moje piersi po mniej więcej 4 godzinach przypominają cycki Pameli Anderson z jej najbardziej cyckowych czasów. Co ja będę zresztą pisać, jak pomieści tam się prawie pół litra mleka to tak jakbym miała wkładki po 250 ml w każdym
Zanim gdzieś wyjdę z domu to dwa razy się zastanawiam czy zdążę wrócić przed 4 godziną czy nie lepiej udoić to co jest, żeby potem nie pękać w szwach..

gosiakk23 dałaś czadu z tymi bodziakami , posprzedawaj to w paczkach na allegro, przynajmniej coś Ci się zwróci, idzie wiosna to kobitki kupią fajne ciuszki.

Boże jak ja mam fajnie że mnie nikt nie strofuje i poucza, może dlatego że za stara już jestem .Jakbym się postarała "parę" lat temu to mogłabym być już babcią

agnieszka1987 współczuję wiem o czym piszesz, serce pęka jak taki maluszek tak strasznie płacze i łka z bólu..
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 15:12   #2409
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Elianka, widzę, że synek szaleje bardzo mądrze żeście z przy winku rozprawiały. Coś w tym jest

My już po pobraniu, na szczęście z paluszka, więc nie było tak źle, ale Młoda się darła, ja się upociłam, a najbardziej się upociła pani pielęgniarka. Super miła babeczka
Mam też wyniki, wszystko w najlepszym porządku, także dalej nie wiadomo o co kaman jutro złapię siuśki i zrobię badanie moczu i dodatkowy posiew.

Kurcze, bronię się przed tym szpitalem rękami i nogami. Jeszcze jakbyśmy miały leżeć na urologii lub nefrologii to tak, ale na ogólnym dziecięcym, jak tu rotawirusy, grypa i zapalenie oskrzeli panuje to absolutnie nie
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 15:54   #2410
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej dziewczynki.
Ale skrobiecie.
Ja prZytrzmana troche. jestem mega przeziebiona i czuje sie z du.. A tu nie da sie isc spac itp. Bo Majunia.


Lilotka napisz cos wiecej o Wiktorku, jaki duzy byl jak sie urodzila itd

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Agnieszka ale masz klocuszka. . Wspolczuje szczepienia. Wiem co czujesz ja juz mam dosc jak pomysle, ze niedlugo ...
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 15:55   #2411
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Nowa ja tez chora 😭 co bierzesz?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 16:01   #2412
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Jedziemy na szczepienie. Trzymajcie kciuki!
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:03   #2413
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Kciuki
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:16   #2414
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

To ja swoje kciuki dołączam.

Zobaczcie, co znalazłam:
CO Z CIEBIE WYROSNIE?
Mozna przewidziec ostateczny wzrost dziecka. W przypadku chłopca wystarczy do sumy wzrostu rodziców dodac 13 cm i otrzymany wynik podzielic przez dwa. A w przypadku dziewczynki – od sumy wzrostu rodziców trzeba odjac 13 cm, a wynik podzielic przez dwa.

http://www.rodzice.pl/niemowle/rozwo...e-i-rosne.html

Adaś od szczepienia jest marudny. Cały czas mam go na rękach. Mam nadzieję, że mu to minie.
__________________
Adam 20.10.2014r.
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:30   #2415
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
Nowa ja tez chora 😭 co bierzesz?
Kochana no wlasnie nic. Prenalen na katar sa krople czy cos a ja nienawidze tego typu rzeczy.
Gardlo mnie nie boli. Sama nie wiem co wziac.
Narazie herb z cytr i sokiem malinowym

Elianka kciuki.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:34   #2416
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja mam prenalen na gardlo. Pije herbate z malinami i kupilam cos ziolowego na kaszel. Gripexu ani polopiryny nie mozna?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:40   #2417
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja powiem tz zeby mi kupil ten syrop prenalen.
Chyba nie mozna gripexu o polopiryny.
Na katar zrobie sobie parowke. Mieta, majeranek.
A mam tez nasc majerankowa
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:48   #2418
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

O wlasnie masc majerankowa 😊 lipomal chyba mozna...
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 16:58   #2419
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

My już po szczepieniu. Nie było tak tragicznie. Czarko płakał ale nie dramatycznie. Wychodzi na to, że tatuś wrażliwszy niż mamusia o.O

Tak poza tym to ważymy 6500! EDIT: Zmierzyłam go w domu - 62 cm. Czyli dalej równiutko 50 centyl . Średniaczek mój słodki <3

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

[/COLOR]A mi maść majerankowa nie pomaga na katar, ale nos po niej nie boli.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2015-01-15 o 17:48
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 17:23   #2420
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ale duzy! Brawo elianka
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 18:50   #2421
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Duzy chlopcZyk.

Daszna tz kupil mi syrop. Jest zmalin, czosnku. Moze cos pomoize.oby
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 18:55   #2422
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Oby. Ja mam syrop z mniszka kolega sam robi. Mam nadzieje ze pomoze
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 18:56   #2423
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Elianko, brawa dla Czarka! Duży chłopczyk!
Nowa, dużo zdrowia. Mam nadzieję, że syrop pomoże.

Moje dziecko mnie dzisiaj zaskoczyło. Leżała dzisiaj oparta o moją mamę, w takim półleżeniu jak w foteliku, po czym poderwała się i ... usiadła. Siedziała sobie dobre kilka minut, a jak się zmęczyla to sie znowu oparła o moją mamę. Kurcze, to nie za wcześnie na takie akcje?
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 19:43   #2424
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

nowa, TZ zamiast kupować syropy powinien Cię dobrze wygrzać
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 19:52   #2425
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Elianko, brawa dla Czarka! Duży chłopczyk!
Nowa, dużo zdrowia. Mam nadzieję, że syrop pomoże.

Moje dziecko mnie dzisiaj zaskoczyło. Leżała dzisiaj oparta o moją mamę, w takim półleżeniu jak w foteliku, po czym poderwała się i ... usiadła. Siedziała sobie dobre kilka minut, a jak się zmęczyla to sie znowu oparła o moją mamę. Kurcze, to nie za wcześnie na takie akcje?
Koralinka wow! Wydaje mi się, że o ile ona zrobiła to sama z siebie i jej na siłę nie podpieraliście to ok Ale specem nie jestem...

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Hej!
Dziękuje u mnie wszystko w porządku V jest kochanym, grzecznym chłopcem doskonale się rozwija
To fajnie, rozumiem że nic więcej zdradzić nam nie chcesz Wszystkiego dobrego dla Wiktorka, niech rośnie zdrowo
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 20:25   #2426
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
nowa, TZ zamiast kupować syropy powinien Cię dobrze wygrzać
On by pewnie chciał
Ja wybieram kapiel i wyrko
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 20:31   #2427
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Koralinka86 Pokaż wiadomość
Elianko, brawa dla Czarka! Duży chłopczyk!
Nowa, dużo zdrowia. Mam nadzieję, że syrop pomoże.

Moje dziecko mnie dzisiaj zaskoczyło. Leżała dzisiaj oparta o moją mamę, w takim półleżeniu jak w foteliku, po czym poderwała się i ... usiadła. Siedziała sobie dobre kilka minut, a jak się zmęczyla to sie znowu oparła o moją mamę. Kurcze, to nie za wcześnie na takie akcje?
wooow super
jak sama to zrobila to nic zlego sie nie dzieje

Piękne wagi mają Wasze dzieci.

My zwazymy sie w sobote. A za tydzien w poniedzialek szczepienie to oficjalnie lekarz zwazy i mam nadzieje, że zmierzy. Powoli wychidzmy z ubranek 62 i wchodzimy w 68. Wieszkosc ubranek 62 są już za małe.

Zła wiadomosc to taka,że na dziąśle ( tak w polowie) w okolicy górnej dwójki mamy białą kropkę. Wydaje mi się, że to pleśniawka. Chyba, bo nie wiem jak wygląda plesniawka.
Ostatnio wsadza ciągle rączki do buzi, myje jej rączki w dzień, ale chyba niewystarczająco
jesli to plesniawki to bedzie sie to powiekszac?? a moje cycusie są bezpieczne?
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 20:44   #2428
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość
wooow super
jak sama to zrobila to nic zlego sie nie dzieje

Piękne wagi mają Wasze dzieci.

My zwazymy sie w sobote. A za tydzien w poniedzialek szczepienie to oficjalnie lekarz zwazy i mam nadzieje, że zmierzy. Powoli wychidzmy z ubranek 62 i wchodzimy w 68. Wieszkosc ubranek 62 są już za małe.

Zła wiadomosc to taka,że na dziąśle ( tak w polowie) w okolicy górnej dwójki mamy białą kropkę. Wydaje mi się, że to pleśniawka. Chyba, bo nie wiem jak wygląda plesniawka.
Ostatnio wsadza ciągle rączki do buzi, myje jej rączki w dzień, ale chyba niewystarczająco
jesli to plesniawki to bedzie sie to powiekszac?? a moje cycusie są bezpieczne?
Plesniawka to jaka poduszeczka, którą można zetrzeć. Ja polecam Cebion, czyli witamine C w płynie i przemywanie wnętrza buzi dwa lub trzy razy dziennie, a po wyleczeniu profilaktycznie raz dziennie przez tydzień. Pleśniawki nie lubią kwaśnego środowiska. Mnie ten sposób pomógł.
A jeśli chodzi o cycuchy to można przemywać roztworem z łyżeczki sody oczyszczonej na pół szklanki wody przez karmieniem i Cebionem po karmieniu.
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 20:54   #2429
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Koralinka86 czyli jak to potre to sie zetrze??
dziś miziałam to paluchem i nic sie nie starło.
A plesniawka swedzi?
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 21:08   #2430
Putkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 138
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dziewczyny, ja tak na szybko.
Te z Was których dzieci mają problem z bakteriami w moczu- polecam wit.C. Bakterie jej nie lubią.
Najlepsze wit. C dla dzieci to Vitacea i NeovitC- ich składy są najprostsze i najkrótsze, nie zawierają wypełniaczy i innych syfów w ten deseń.

Pleśniawki to infekcja grzybiczna. To znaczy że grzyby mają pole do popisu w organizmie dziecka. Polecam podać dziecku probiotyk np. BioGaja, Dicoflor, a najlepiej coś wieloszczepowego jak MulitlacBaby.
Miejscowo można stosować pocieranie wit. C (to może potrwać kilka dni), pędzlowanie buzi gencjaną wodną, pocieranie pieluszką nasączoną... własnym moczem dziecka (stary babciny sposób, ale tylko w sytuacji gdy dziecko jest zdrowe i nie ma infekcji moczu). Mówię tylko na podstawie tego co miałam okazję wielokrotnie czytać, bo moje dziewczyny nie mają pleśniawek uf uf uf. Ale probiotyk i tak polecam żeby grzyb nie szalał w całym organizmie (bakterie probiotyczne to naturalny konkurent grzyba, szczególnie w obrębie jelit).
Aaaa, ścierać nalot ale nie drapać! żeby się ranki w tym miejscu nie porobiły

A syropy na gardło na naturalnych składnikach to: syrop islandzki, grintuss pediatric i pyrosal (a jeszcze lepiej pyrosal kids).

Edytowane przez Putkas
Czas edycji: 2015-01-15 o 21:11
Putkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.