Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-16, 09:57   #2941
agawa9
Raczkowanie
 
Avatar agawa9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: moje cztery ściany ;)
Wiadomości: 72
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

podłączam się do pytania poprzedniczki bo mam chyba podobny problem.
Mam wrażenie (a nawet pewność), że w każdym porze jest zaskórnik. A na brodzie, to już masakra-mogę to paskudztwo oczyszczać ręcznie nawet codziennie i efekt żaden-cały czas są te małe paskudy
__________________
There's always two sides of every story

Jeśli cały ten proces – transportu, ogłuszania, rzezi i krojenia mięsa na kawałki – jest czymś zupełnie dla nas naturalnym, to dlaczego rodzice z taką starannością chronią swoje dzieci przed przyglądaniem się temu?
Juliet Gellatley
agawa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 15:47   #2942
Errata6565
Raczkowanie
 
Avatar Errata6565
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

A nie są to prosaki? One mogą się pojawiać w takich miejscach. Niewiele więcej jestem w stanie powiedzieć na ich temat - z tego co wiem, nie da się ich usunąć raz na zawsze, bo po prostu jest to taka tendencja skóry "wyssana z mlekiem matki". Też mam. Czasem są mniej widoczne, czasem bardziej, i kiedy skóra się przesusza, mam wrażenie, że są bardziej widoczne.
Errata6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 17:57   #2943
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej ja mam do Was pytanie. Czy może któras z Was ma zaskórniki bardzo drobne, niemalże w kolorze skóry? U mnie pojawiają się w postaci gęstej kaszki wszędzie w tych miesjcach gdzie występują ujścia gruczołów łojowych - broda, okolice ust i nosa. Żaden dermatolog nie reaguje na ten problem, mówiąc że coś sobie uroiłam. A jednak mam w centralnej część twarzy regularną kaszkę i nieraz taki drobny zaskórniki potrafi się zmienić w wielkiego ropniaka. Pytam tutaj, bo lekarze nie chcą mi pomóc...
Polecam kremy z kwasem migdałowym, i częste peelingi mechaniczne (2x w tyg., jeśli nie masz zmian ropnych)
Cytat:
Napisane przez Errata6565 Pokaż wiadomość
A nie są to prosaki? One mogą się pojawiać w takich miejscach. Niewiele więcej jestem w stanie powiedzieć na ich temat - z tego co wiem, nie da się ich usunąć raz na zawsze, bo po prostu jest to taka tendencja skóry "wyssana z mlekiem matki". Też mam. Czasem są mniej widoczne, czasem bardziej, i kiedy skóra się przesusza, mam wrażenie, że są bardziej widoczne.
Prosaki nie zamieniają się w ropne zmiany. Są to grudki które mają w środku tłuszcz, najczęściej są na powiekach, i w okolicach oczu. Da się ich pozbyć, nawet w domu, ale i u kosmetyczki.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 20:24   #2944
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja mam i zaskórniki i prosaki - cały komplet...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 21:03   #2945
lattori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 9
Białe krostki na brodzie

Witam, przychodzę z takim problemem, ponieważ mam białe krostki czy jak to nazwać na brodzie widoczne po naciągnięciu skóry, przy uśmiechu itp. Nie wiem jak się tego pozbyć, jeśli je wyduszę za kilka dni znowu wychodzą, są widoczne, rozmieszczone obok siebie i wychodzi z nich taka biała niteczka jak je wyciskam ale to i tak na marne. Załączam zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zVT19PY4.jpg (64,5 KB, 132 załadowań)
lattori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 20:48   #2946
Wiki4667
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Białe krostki na brodzie

Te białe krostki to zaskórniki zamknięte, ja właśnie zaczęłam kurację u dermatologa właśnie z ich powodu, z tym że u mnie jest ich dużo dużo więcej i są rozsiane nie tylko na brodzie. Nie wyciskaj ich bo to tylko pogarsza sprawę i przez to się "rozsiewają" jak w moim przypadku. Warto wybrać się do dermatologa bo mnie żadne z kosmetyków dostępnych w drogerii nie pomagały.

Edytowane przez Wiki4667
Czas edycji: 2016-07-04 o 20:49
Wiki4667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 13:22   #2947
AbigailLKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AbigailLKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Białe krostki na brodzie

Należy udać się na konsultację do kosmetologa, który po konsultacji dobierze najlepszy zabieg. Jest dużo różnych opcji zabiegów złuszczających - ich wykonanie w serii oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa zdecydowanie poprawią kondycję skóry.
AbigailLKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 22:55   #2948
borewiczowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Pamiętajmy - nigdy nie należy samodzielnie wyciskać krostek i zaskórników. Może to spowodować uszkodzenia skóry i pozostawić trwałe, trudne do usunięcia blizny. Tak wyglądają
http://www.bolimnie.com/zaskorniki-zamkniete zaskórniki na twarzy.

Edytowane przez borewiczowa
Czas edycji: 2016-09-06 o 23:05
borewiczowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 16:59   #2949
naniolkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dziwne grudki/trądzik

Hej wszystkim
Ostatnimi czasy zaczęły pojawiać się na mojej twarzy i plecach dziwne grudki. Z zewnątrz widać tylko jakby białe wypustki, ale kiedy wyciskam to wychodzi jakby ciało stałe? Dosłownie, w kształcie łezki. Jest tak twarde że nie da się tego zgnieść paznokciem. Co to jest? Jak to zwalczać? Ktoś wie?
naniolkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 18:56   #2950
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Dziwne grudki/trądzik

Cytat:
Napisane przez naniolkowska Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Ostatnimi czasy zaczęły pojawiać się na mojej twarzy i plecach dziwne grudki. Z zewnątrz widać tylko jakby białe wypustki, ale kiedy wyciskam to wychodzi jakby ciało stałe? Dosłownie, w kształcie łezki. Jest tak twarde że nie da się tego zgnieść paznokciem. Co to jest? Jak to zwalczać? Ktoś wie?
Podejrzewam że to zaskórniki zamknięte
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.