wyjechać z chłopakiem czy zostać ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-03, 12:46   #1
liliankaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9

wyjechać z chłopakiem czy zostać ?


Cześć. Za trzy tygodnie chłopak wyjeżdża na I rok do Holandii a później na II do Niemiec na studia magisterskie. Jesteśmy 1,5 roku razem. Studia, na które się dostał są fantastyczną perspektywą na przyszłość, ponieważ zatrudnienie po skończeniu studiów ma niemal 100%. Sama też widzę, jak bardzo się starał, żeby dostać się na te studia. Ale im bliżej jego wyjazdu tym jest mi ciężej. Mieszkamy razem 3 miesiące, cieszymy się tym wspólnym czasem i jest nam razem bardzo fajnie. Ja w lipcu skończyłam I stopień studiów - filologię polską i teraz złożyłam papiery na pracę socjalną i pedagogikę . Zastanawiam się czy nie spakować walizki i nie jechać z chłopakiem. . Studia, na które złożyłam też nie są tymi wymarzonymi, bardziej sugerowałam się realną perspektywą pracy. A za granicą podszkoliłabym język, zarobiłabym troszkę, mam obywatelstwo niemieckie. Byłoby nam łatwiej, ponieważ bylibyśmy razem. Tym bardziej, że widywalibyśmy się pewnie raz na dwa miesiące albo rzadziej ;/. Mój K. zamierza szukać dorywczej pracy, żeby zarobić na życie i studia, które na zachodzie są niestety bardzo kosztowne. Z drugiej strony jednak myślę, że może lepiej zostać, najpierw tutaj skończyć studia, odbyć praktyki, jakieś staże i z konkretnym wykształceniem za dwa lata wspólnie coś zaplanować z moich kochanym, dojechać do niego, zawalczyć też o swoją przyszłość i potem zobaczymy co dalej. Może to wydawać się śmieszne, ale mam ambitnego chłopaka i nie chciałabym czuć się gorsza, dlatego, że on studiuje na prestiżowej uczelni a ja pracuje np. na produkcji w jednej z niemieckich form. Także serce mówi swoje - pakuj się i jedź, bo wiesz, że obojętnie co by się działo będziemy razem, a z drugiej obawiam się, może także opinii ludzi, że rzuciłam wszystko, poświęciłam swoje studia i przyszłość dla chłopaka. Mętlik mam straszny ;/
Z góry bardzo Wam dziękuję za kilka słów od siebie
liliankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 13:27   #2
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: wyjechać z chłopakiem czy zostać ?

Chyba zakładałaś już taki temat. Nie dostałaś tam odpowiedzi?
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 14:08   #3
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: wyjechać z chłopakiem czy zostać ?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=825748
Zapraszam do Twojego starego wątku, możesz odświeżyć temat po prostu.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-03 15:08:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.