Grubsze i gęstsze włosy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-13, 20:56   #61
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
sokowirowki nie mam, pokrzywy za cholere nie moge znalezc (owszem, dzisiaj nad jeziorem cos widzialam, ale nie bylam "przygotowana" na zrywanie).
Łod bidy można przemielić zielsko przez maszynkę do mięsa i odcisnąć przez gazę . No i rękawiczki w kieszeni obowiązkowo .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 21:20   #62
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Właśnie też o tym myślałam,tzn o tej pokrzywie z apteki....Ale przynajmniej w smaku jest niezła,a taka samemu zbierana musi być naprawdę wstrętna I skąd wziąć tyle tego?-na płukankę,napar i sok?No chyba że ktoś ma plantację Ja dzisiaj zaczęłam pić tą herbatkę,mam nadzieję,że zobaczę efekty....
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 10:06   #63
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Właśnie też o tym myślałam,tzn o tej pokrzywie z apteki....Ale przynajmniej w smaku jest niezła,a taka samemu zbierana musi być naprawdę wstrętna I skąd wziąć tyle tego?-na płukankę,napar i sok?No chyba że ktoś ma plantację Ja dzisiaj zaczęłam pić tą herbatkę,mam nadzieję,że zobaczę efekty....
ja pije pokrzywe z apteki juz baaardzo dlugooo... moze z jakis rok, dolaczylam herbatke ze skrzypu, zaparzam po dwie torebki jednego rodzaju na raz. pije raz pokrzywe rano raz skrzyp rano, roznie smak bardzo lubie, tylko efektow nie widac... az tak spektakularnych nie ma jak wczesniej opisywane... wiec nie licz ze po wypiciu kilki kubkow bedziesz miala piekne wlosy zreszta nie wiem czy w ogole to cos daje, bo uzywam waxa i on bardzo poprawil stan moich wlosow + olejek rycynowy + nafta+ inne specyfiki, toniki, maseczki, odzywki... nie wiem co daloby samo picie herbatek... moze cos zle robie ? juz nie wiem... po prostu pije po zaparzeniu, gorace albo zimne...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:24   #64
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
ja pije pokrzywe z apteki juz baaardzo dlugooo... moze z jakis rok, dolaczylam herbatke ze skrzypu, zaparzam po dwie torebki jednego rodzaju na raz. pije raz pokrzywe rano raz skrzyp rano, roznie smak bardzo lubie, tylko efektow nie widac... az tak spektakularnych nie ma jak wczesniej opisywane... wiec nie licz ze po wypiciu kilki kubkow bedziesz miala piekne wlosy zreszta nie wiem czy w ogole to cos daje, bo uzywam waxa i on bardzo poprawil stan moich wlosow + olejek rycynowy + nafta+ inne specyfiki, toniki, maseczki, odzywki... nie wiem co daloby samo picie herbatek... moze cos zle robie ? juz nie wiem... po prostu pije po zaparzeniu, gorace albo zimne...

Wiem oczywiście,że na efekty trzeba poczekać,ale ważne żeby w ogóle kiedyś były Mi wystarczy,żebym zauważyła,że mi rosną nowe włosy,wtedy będę mieć motywację
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 16:41   #65
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

a zatem pytanie: czy pijac normalna, kupna herbatke z pokrzywy, niech bedzie te 2 razy dziennie, moge liczyc na jakis efekt? zdaje sie, ze ktoras z was pisala, ze jak zabraknie, to kupuje w aptece... jesli kupie taka w herbacianych woreczkach, to jaka mam pewnosc, ze to tylko pokrzywa, a nie marne resztki pokrzywy z domieszka jakichs swinstw?
Zawsze istnieje ryzyko, że kupi się pokrzywe z domieszką chwastów. Tak kupna traci też szybciej swoje dobroczynne właściowści, ale działa równie dobrze, przynajmniej do podtrzymania kuracji. Ja zwykle piję ja od lutego do kwietnia, kiedy to kończy mi się moja pokrzywa zerwana w maju.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 16:46   #66
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Właśnie też o tym myślałam,tzn o tej pokrzywie z apteki....Ale przynajmniej w smaku jest niezła,a taka samemu zbierana musi być naprawdę wstrętna I skąd wziąć tyle tego?-na płukankę,napar i sok?No chyba że ktoś ma plantację Ja dzisiaj zaczęłam pić tą herbatkę,mam nadzieję,że zobaczę efekty....
Nie trzeba mieć plantacji, do zaparzenia filiżanki wystarczy 4-5 większych liści. A smak pokrzywy zebranej samemu a tej aptecznej jest prawie identyczny. Należy pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością wody: jedna saszetka na małą filiżankę.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 17:01   #67
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć plantacji, do zaparzenia filiżanki wystarczy 4-5 większych liści. A smak pokrzywy zebranej samemu a tej aptecznej jest prawie identyczny. Należy pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością wody: jedna saszetka na małą filiżankę.

To mają być same liście,bez łodygi?
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 17:16   #68
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
To mają być same liście,bez łodygi?
Łodygi też oczywiście mogą być, ale ja zwykle zrywam same liście i to je parze, dlatego podałam ilość suszu w liściach.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 17:49   #69
look_ahead
Zadomowienie
 
Avatar look_ahead
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 1 821
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

kokuryu dziękuję bardzo właśnie utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam już tłumaczę: kilka dni temu zrywałam pokrzywy, żeby je właśnie ususzyć i potem robić płukankę teraz mam motywację i wiem że pomaga. dziękuję
mam jeszcze pytanko. Jak często stosujesz płukankę? przy każdym myciu? na ile czasu tak około starczą mi moje pokrzywy, jeśli zerwałam ich dwie "sklepowe" reklamówki?
__________________
Tu powinien być podpis
look_ahead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 18:33   #70
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Ja też nazrywałam dzisiaj pokrzyw do suszenia.Mam nadzieję,że kiedyś będę mieć takie gęste włoski jak kokuryu
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 19:12   #71
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Sunny20
Warto kupić ten szampon?Zadziała sam czy odżywka też jest konieczna?
Nie wiem. Koleżanka zachwalała, ale ja jeszcze nie testowałam, bo ostatnio mam suche włosy i boję się, że je bardziej przesuszę. Myślę, że dobrze by było stosować albo szampon albo serum, jeśli się zastosuję oba naraz to może powstać szopa.

Ciekawa jestem jak Wam wyjdzie z tą pokrzywową miksturą
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 21:57   #72
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Ja też jestem posiadaczką słabych, cienkich i przetłuszczających się włośow. Osłabiły mi się one po leczeniu chemioterapią. Mam ich o 2/3 mniej niz przed leczeniem. Są one moja zmorą. Używam dużo specyfików, by zaradzić choć trcohę temu problemowi, ale nic nie skutkuje. Minimalne efekty zauważyłam po lotionie Seboradin Niger. Szamponu Seboradin używam regularnie, gdyż jest to jedyny szampon, po którym włosy nie są przyklapnięte po umyciu. Wx, olejek rycynowy, nafta, skrzypowita, silica... to niektóre specyfiki stosowane przeze mnie. Ostatnio kupiłam sobie wodę brzozową. Stosował ją może ktoś? Wcieram ją w skóre głowy, ale mam po niej tłuste włosy... Ja juz nie wiem co robić... Chyba spróbuję tą pokrzywę...
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 09:57   #73
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez look_ahead Pokaż wiadomość
kokuryu dziękuję bardzo właśnie utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam już tłumaczę: kilka dni temu zrywałam pokrzywy, żeby je właśnie ususzyć i potem robić płukankę teraz mam motywację i wiem że pomaga. dziękuję
mam jeszcze pytanko. Jak często stosujesz płukankę? przy każdym myciu? na ile czasu tak około starczą mi moje pokrzywy, jeśli zerwałam ich dwie "sklepowe" reklamówki?
Płukankę najlepiej stosować po każdym myciu. Kiedy zauważy się, że włosy stają się przesuszone, zmiejszyć częstotliwość do 2-3 płukanek w tygodniu. Potem można wrócić do stosowania po każdym myciu. Ja płukanki stosowałam ponad rok.
A pokrzywa starczy Ci napewno na parę miesięcy.

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Ja też nazrywałam dzisiaj pokrzyw do suszenia.Mam nadzieję,że kiedyś będę mieć takie gęste włoski jak kokuryu
Z taką gęstwiną też problem. Wczoraj zaczełam stoswać olejek rycynowy (od połowy czupryny), który poleciała mi fryzjerka, aby nieco zlikwidować nadmierną puszystość.


Cytat:
Napisane przez krepa Pokaż wiadomość
Ja też jestem posiadaczką słabych, cienkich i przetłuszczających się włośow. Osłabiły mi się one po leczeniu chemioterapią. Mam ich o 2/3 mniej niz przed leczeniem. Są one moja zmorą. Używam dużo specyfików, by zaradzić choć trcohę temu problemowi, ale nic nie skutkuje. Minimalne efekty zauważyłam po lotionie Seboradin Niger. Szamponu Seboradin używam regularnie, gdyż jest to jedyny szampon, po którym włosy nie są przyklapnięte po umyciu. Wx, olejek rycynowy, nafta, skrzypowita, silica... to niektóre specyfiki stosowane przeze mnie. Ostatnio kupiłam sobie wodę brzozową. Stosował ją może ktoś? Wcieram ją w skóre głowy, ale mam po niej tłuste włosy... Ja juz nie wiem co robić... Chyba spróbuję tą pokrzywę...
Warto wypróbować pokrzywę, wzmacnia ona cały organizm. Możesz również spróbować płynu Neril firmy Garnier, można go dostać w aptece. Specyfik ten jest znacznie lepszy od Seboradinu, wciera się go codziennie w skórę głowy. Pobudza krążenie, dzięki czemu rosną nowe włoski. Początkowo zwiększ nieco wypadanie włosów, gdyż pobudzone mieszki wypychają stary włos, który i tak miała wypaść i na jego miejsce produkują nowe, zdrowsze i jest ich więcej.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 11:39   #74
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Dzięki Kukuryu. Muszę wypróbowac ten Garnier Neril, bo słyszałam o nim wiele pochlebnych opinii.
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 12:32   #75
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez krepa Pokaż wiadomość
Dzięki Kukuryu. Muszę wypróbowac ten Garnier Neril, bo słyszałam o nim wiele pochlebnych opinii.
Nie ma za co. Do serii Neril należy też szampon, ale niestety nie wiem nic o jego działaniu. Z pewnością jednak wspomaga kuracje płynem.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 14:11   #76
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Do serii Neril należy też szampon, ale niestety nie wiem nic o jego działaniu. Z pewnością jednak wspomaga kuracje płynem.
Jak skończę Seboradin to zakupię i szampon i płyn. Zobaczymy czy coś zdziała.
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 14:46   #77
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez krepa Pokaż wiadomość
Jak skończę Seboradin to zakupię i szampon i płyn. Zobaczymy czy coś zdziała.
A po Seboradinie widzisz jakieś efekty??
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 15:33   #78
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

mnie po seboradinie rzeczywiscie wlosy mniej wypadaly..ale to pewnie dlatego ze rowniez uzywalam lotionu z tej samej serii
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 15:42   #79
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

po ile jest ten plyn neril ??
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-15, 16:03   #80
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
po ile jest ten plyn neril ??
Neril kosztuje około 20 zł.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 17:48   #81
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
mnie po seboradinie rzeczywiscie wlosy mniej wypadaly..ale to pewnie dlatego ze rowniez uzywalam lotionu z tej samej serii
zauwazylam to samo i stosowalam te produkty
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 18:49   #82
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Neril kosztuje około 20 zł.
A można go kupic w Polsce ? Bo ja nie widziałam i kupiłam w Niemczech
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 19:15   #83
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
A po Seboradinie widzisz jakieś efekty??
Tak widziam, kiedy stosowałam razem szampon i lotion. Przy szamponie zostałam i kupiłam drugą butelkę, lotion natomiast przetłuszczał mi wlosy,a miał ponoć robić odwrotnie, więc z drugiego opakowania zrezygnowałam. Teraz, gdy bedę miała przypływ gotówki na pewno zainwestuję w Garnier Neril.
A co do pytania czy można go kupić w Polsce odpowaiadam, że tak. Widziałam go niejednokrotnie w aptece.
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 19:26   #84
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
W Douglasie też są i z tego co wiem nie wycofują, więc nie musisz szukać zamiennika
To dobrze, że mnie oświeciłaś bo bardzo lubię tą serię i to byłaby poważna strata, gdyby ją wycofali

To ciekawe co piszecie o tej pokrzywie. Ja właśnie popijam herbatkę,ale przyznam, że do tej pory robiłam to niezbyt regularnie Jak tylko będę miała trochę czasu w weekend to wybiorę się na poszukiwania takiej dziko rosnącej z kilkoma siatkami Fajnie będę potem wyglądać wracając do domu. Podoba mi się bardzo ten pomysł z piciem jej i płukankami, wieszice coś naturalnego a nie sama chemia

Co do Nerilu to osobiście polecam. Był czas, że włosy bardzo mi wypadały. Nie wiem czy akurat on sprawił, że przestały ale napewno pomógł w ich odrastaniu (tak samo jak płyn do wcierania przepisany przez dermatologa), pobudził krążenie, cebulki i teraz mam nowe włoski, które mają już ok 10 cm i cały czas widzę jak wyrastają nowe
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 20:49   #85
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Ja też chcę,żeby mi rosły nowe włosy... Nie działa na mnie Wax ani cynk Co robić??
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 14:24   #86
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

mi nowe włsosy rosną po braniu Skrzypovity i po Waxie ale ja chcę żeby mi szybciej rosły
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 14:34   #87
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
mi nowe włsosy rosną po braniu Skrzypovity i po Waxie ale ja chcę żeby mi szybciej rosły
A po jakim czasie zauważyłaś,że Ci wyrastają nowe??Biorę Skrzypovitę dopiero kilka dni,ale Wax stosuję już od miesiąca i nic...
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 16:31   #88
Krystyan
Przyczajenie
 
Avatar Krystyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Kokuryu a więc mam tą pokżywe, obecnie mieszkam na wiosce i mam tego multum i teraz co z nią zrobić , bo ona strasznie paży, jak z niej wyciskać sok??
czy moge sie poparzyć jak zrobie z niej herbate?
i czy moge zaparzyć bez uprzedniego ususzenia??
jakbyś mogła to poleć mi jeszcze jakieś inne zioła...
__________________
Please do not feed the models!
Krystyan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 17:15   #89
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Co prawda nie jestem Kokoryu, ale pozwolę sobie odpowiedzieć .

To dość oczywiste, że pokrzywa parzy, ale od czego są rękawiczki . Natomiast o metodach otrzymywania i przechowywania soku dowiesz się z wcześniejszych postów. Sok wyciska się zanim zielsko zakwitnie, co zwykle następuje w czerwcu, więc trzeba się pospieszyć. Można też pokusić się o przygotowanie innych mikstur na bazie świeżej pokrzywy - oleju, nalewki, czy octu ziołowego.

Aaa..herbatą się raczej nie poparzysz, o ile nie będziesz jej pić wrzącej
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 18:58   #90
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Krystyan Pokaż wiadomość
Kokuryu a więc mam tą pokżywe, obecnie mieszkam na wiosce i mam tego multum i teraz co z nią zrobić , bo ona strasznie paży, jak z niej wyciskać sok??
czy moge sie poparzyć jak zrobie z niej herbate?
i czy moge zaparzyć bez uprzedniego ususzenia??
jakbyś mogła to poleć mi jeszcze jakieś inne zioła...
Pokrzywą dobrze jest się poparzyć, to nie szkodzi.

Można też pokrzywę świeżą zalać wrzątkiem i tak przygotowana już nie ma właściwości parzących.

Płukanki można przygotowywać że skrzypu, kory dębu, szałwii. Do picia polecam dodatkowo żurawinę, świetnie wzmacnia organizm.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 19:04:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.