thermo.mix- prośba o opinie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-13, 18:01   #1
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730

thermo.mix- prośba o opinie :)


Cześć Dziewczyny (i chlopaki)

Mam pytanko, czy są jakieś forumowiczki, które uzywaja robota kuchennego thermo.mix????

Po pokazie i opiniach szwagierki, która takowy posiada zaczęłam się zastanawiać nad zakupem, ale ta cena (ok 4000) jest największym minusem. Zreszta poczytalam w necie i opinie są często bardzo sprzeczne, a mi bardzo zależy na zdrowym gotowaniu, szczegolnie że pojawil się w rodzinie mały czlowieczek

Bedę bardzo wdzięczna za opinie, pozdrawiam
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 19:16   #2
k_sagitta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 146
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Ja niestety nie potrafię pomóc
__________________
Who dares, wins.
k_sagitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 17:23   #3
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Ja mam! Bardzo wygodne urządzenie. Mama robi w nim wiele rzeczy, pyszne zupki, ciasta do naleśników itp. W dodatku mam taką książkę z przepisami do thermo.mixa wiec zawsze można zrobić coś "innego", np. sok z pietruszki.
Powiedz co cie dokładnie interesuje, a postaram ci sie odpowiedzieć
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 18:56   #4
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Mam od 8 lat.
Bardzo żałuję zakupu. Fakt,że nie korzystam często-podobno trzeba użytkować,żeby docenić-używam tylko do zmiksowania ziemniaków do placków kartoflanych,robię też w nim likier jajeczny z przepisu z książki. A właściwie robiłam-od kiedy zepsuł mi się "motylek" i nie mogę go NIGDZIE dostać stoi praktycznie bezużyteczny.
Jak dla mnie gadżet za ogromne pieniądze.Dziś kupiłabym robot kuchenny Zelmera lub Philipsa za nieporównywalnie mniejszą kasę.Wiele funkcji termomixa jest dla mnie bezużytecznych- jak np. gotowanie w nim zupy....
I tak gotuję tradycyjnie w rondlu.Nie uważam abym spędzała mnóstwo czasu więcej przy garach nie używając tego robota,a tym on właśnie się szczyci-OSZCZĘDZASZ CZAS...
Termomix, odkurzacz Rainbow, garki Zeptera-wszystko to mega drogie rzeczy,których cena wynika z tego,że łańcuszek osób od producenta po przedstawiciela robiącego nam pokaz w domu musi na tym zarobić.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 21:38   #5
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

A ja podzielam zdanie czesterki

Jest bardzo wygodny, a przepisy z książki są całkiem fajne. Tylko przy robieniu bitej śmietany uważać trzeba, żeby nam nie wyszło słodkie masło
Krupnik najlepszy jaki jadłam to zrobiony w *********ie.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:39   #6
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Dzięki za odpowiedzi

No wlaśnie, ilu urzytkowników tyle opinii... Gdyby to draństwo kosztowało 2 tys to pewnie bym sie nie zastanawiala, ale...

W sumie najbardziej efektowne jest w nim to mielenie na papkę, ale do tego wystarczy dobry blender, a z drugiej strony jak go dobrze poznac, to napewno będzie miał wiele innych plusów...

Atta - chyba na stronie internetowej producenta widzialam części zamienne - m.in motylek

A ja i tak nadal nie wiem co robić

A odkurzacz rainbow - to tez moj niedawny zakup, moi rodzice mają go 10 lat i są bardzo zadowoleni, my także, więc nie zawsze produkty sprzedawane na prezentacjach są takie złe...
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 14:06   #7
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

A czy ma któraś z was skany z przepisami do TM?
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 13:10   #8
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

ja mam skany, ale na chomiku, tam trzeba mieć konto żeby móc ściągać pliki.

ja mam TM też już dlugo, więc mam starą wersję, TM21 i choć mojej Mamie zapał szybko minął, to ja ten sprzęt nadal lubię Naprawdę jest fajny do zup, wyrabiania ciasta, robienia napojów, rozdrabniania itd. Co prawda czasem ciężko go umyć, ale jest prosty w obsłudze (ten nowszy mnie przeraża ) i dosyć funkcjonalny. Fakt, że można kupić tańszego robota i mieć też dużo różnych funkcji i to taniej. Nowe TM są przynajmniej o 1/3 ceny droższe niż te poprzednie kiedyś, dla mnie paranoja. Chociaż lubię ten sprzęt i dobrze mi się z nim współpracuje, to za taką cenę bym go teraz nie kupiła
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:49   #9
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Krupnik najlepszy jaki jadłam to zrobiony w *********ie.
A dlaczego nazwa tego sprzętu jest "wygwiazdkowana"?

Cytat:
Napisane przez asiula_n Pokaż wiadomość
nie zawsze produkty sprzedawane na prezentacjach są takie złe...
Masz rację- nie zawsze te produkty są złe. Ale cena za nie wcale nie odpowiada ich jakości. Mój kuzyn handlował w latach 90-tych Rainbowem, miał też do czynienia z Zepterem. Jestem wiec nieco zorientowana jak to jest z tymi produktami w kontekście ich cen i za ile mógł on kupować je dla siebie...
W tym kontekście mój negatywizm właśnie - olbrzymia kasa,a wystarczy poszukać na rynku porównywalnego sprzętu za mniejsze pieniądze.

Z tych wszystkich "nowinek pokazowych" sprzęt o którym mowa w wątku (czy wymienianie jego nazwy jest karalne?) jest dla mnie najmniej wart tych pieniędzy. I piszę to z perspektywy bycia użytkowniczką.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 16:24   #10
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

nie wiem czy dobrze myślę, ale prawdopodobnie pojawiły się na forum osoby, które próbowały sprzedawać TM, stąd gwiazdki, zeby nie było reklamy
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:33   #11
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze myślę, ale prawdopodobnie pojawiły się na forum osoby, które próbowały sprzedawać TM, stąd gwiazdki, zeby nie było reklamy

No własnie, troche głupio z tymi gwiazdkami, nie wiedziałam, że nie mozna podawać nazwy TM, dlatego tytul wątku tak dziwnie wygląda nie chciałam naruszyć regulaminu

No w każdym razie ja ciągle mysle i licze kase, w poniedziałek pokaz u mojej mamy, ale coraz wiecej czytam w necie i chyba powoli moj zapał słabnie... gdyby kosztował połowe tej kasy to bym sie nie zastanawiała, ale obecnie mogłabym wziac tylko na raty, przeplacając o ponad 1000 zl

edit - No i chyba jednak sobie daruję TM. Co myslicie o tym?
http://www.allegro.pl/item435767622_...swarovski.html

Edytowane przez asiula_n
Czas edycji: 2008-09-19 o 20:51
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 20:52   #12
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

********* to najlepsze urzadzenie, z jakim mialam do czynienia. Nie uzywam tylko varomy, ale to dlatego, ze termomix stoi u mnie w domu rodzinnym, a rodzice rzadko gotuja na parze.

Jest super, jesli chodzi przede wszystkim o zupy, soki, koktajle, wyrabianie ciasta (w tym drozdzowego) - moim zdaniem jest naprawde swietny. Owszem, spokojnie sie mozna obyc bez niego (ja sie obywam), ale na dobra sprawe bez noza tez sie mozna obyc

Ja jestem za *********em, chociaz te nowe wygladaja dosyc dziadowato. Nigdy nie bylam jednak na prezentacji...

Robot, który podalas... nnnoooo ok, ale nie ma funkcji podgrzewania, wiec lepiej zainwestowowa osobno w mikser i maszynke do miesa - taniej wyjdzie i wygodniej bedzie.
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 18:09   #13
Candybar
Raczkowanie
 
Avatar Candybar
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 32
t h e r m o m i x

Dziewczyny, czy ktoras z Was posiada *********a? Jego cena zwala z nóg ale słyszałam że mozliwosci tez, niektorzy podobno nie wyobrazają sobie gotowania bez tego cuda! warto wylożyć te 4 tysiace...?
Candybar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:30   #14
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: t h e r m o m i x

4 tysiące nie warto. Ja kupiłam starszy model TM21 za 1/4 tej ceny. Urzadzenie bardzo przydatne- ja jestem fanką zup i te wychodą bardzo dobre w krótkim czasie o mocno jarzynowym smaku ( kremy i zupy częściowo miksowane).
Wyrabiam szybciutko ciasto na pizzę wg dokładych proporcji i zawsze wychodzi jednakowo udane. Ciasto na pierogi- ta samo- dzięki temu wyrabiam 150 pierogów i nie jestem umęczona( wyrabianie takiej ilości ciasta jednak trochę siły wymaga).
Fajne sosy , dżemy i dodatki. Moim zdaniem przydatne urządzenie ale dla kogoś kto gotuje, lubi to robić, bo jednak garnek za nas nie zaplanuje, zakupów nie zrobi i się sam nie zaprogramuje. A dla kogoś kto piecze ciasta ( ja akurat rzadko) to całkiem bajka. Raz upiekłam sernik wg przepisu- cała robota zajęła 5 minut plus drugie pięć wyjmowanie produktów z lodówki ( sernik na kruchym spodzie ). Senik wyszedł jak marzenie aż byłam w szoku. Ja sobie chwalę, ale bynajmniej nie wyrzuciłam pozostałych garnków i nie mam takiego zamiaru. Na varomie też nie gotuję- mam tradycyjne garnki na parę.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 11:14   #15
Candybar
Raczkowanie
 
Avatar Candybar
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 32
********

hmmm tez bezskutecznie szukałam swojego wątku o SAMAWIESZCZYM, nie wiem dlaczego nie mozna pisać o takich rzeczach ale o KA czy Tupperware to już owszem!
mmmmm zupa ze szpinaku, slinka cieknie mi na samą myśl
ja zakup Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wypowiadać rozważam właśnie głównie ze względu na zupki, ciasta, pieczywo. Podobno można robić nawet sałatki ale to mnie jakoś nie przekonuje... Cena powala więc dobrze wiedzieć, że trafiają się też okazje na których można kupić starsze!

KarolinaK, mam nadzieję, że moj post nie zostanie usuniety - ******* to coś w rodzaju robota kuchennego, można w nim mielić, rozdrabniać, wyrabiać ciasto a także gotować, równiez na parze. Najnowszy model kosztuje ok 4 tys ale jak napisala cynada mozna dostac starsze i tansze... to sobie mozemy teraz łamigłowki porobic, dodam jeszcze ze zaczyna sie na T a kończy na X
Candybar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 16:41   #16
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: *********

[QUOTE=Candybar;13575459]hmmm tez bezskutecznie szukałam swojego wątku o SAMAWIESZCZYM, nie wiem dlaczego nie mozna pisać o takich rzeczach ale o KA czy Tupperware to już owszem!
mmmmm zupa ze szpinaku, slinka cieknie mi na samą myśl
ja zakup Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wypowiadać rozważam właśnie głównie ze względu na zupki, ciasta, pieczywo. Podobno można robić nawet sałatki ale to mnie jakoś nie przekonuje... Cena powala więc dobrze wiedzieć, że trafiają się też okazje na których można kupić starsze!

Zupki naprawdę polecam- są szybkie , mocno jarzynowe( większość) bo jarzyny są nie rozgotowane ale rozdrobnione i ugotowane. Sałatek nie polecam- łatwo można je rozdrobnić za bardzo - chyba , że takie mega szybkie obiadowe typu: kapusta plus ogórek plus papryka plus przyprawy.
Pieczenie przy pomocy SAMWIESZCZEGO jest bardzo wciągające- można wystartować od ziaren pszenicy i żyta- zmielić na mąkę i dopiero zrobić bułeczki lub chlebek.
Poza tym sosy nie do zrobienia w innych warunkach: miksowane i podgrzewane jednocześnie produkty składają się na oryginalny jedwabisty smak. Mój faworyt: sos z brzoskwiń, musztardy i masła do piersi z kurczaka..
Sama się bałam, że wydam kasę na coś czego nie będę w końcu używać. Dzisiaj oceniam tak:nie wiem jaką trzeba mieć ubogą wyobraźnię i jednocześnie lenia aby mieć, trzymać w pudle i nie wykorzystywać. Chyba chodzi o to że każdorazowo trzeba otworzyć przepis, przeczytać, odmierzyć dokładnie składniki i zaprogramować tak jak zalecono. No a wcześniej trzeba mieć świeże jarzyny, masło, drożdże, mleko, mąki....
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 17:29   #17
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Tupperware

Nie ma co się unosić...ani śilić na zlośliwość

System sam wygwazdkował wasz sprzęt nie ja ..byc może dlatego ,że bylo tu duzo spamu i reklam (które są płatne) i Zlo zabezpieczył
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2009-08-04 o 17:31
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 21:16   #18
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: ********

System jest uczulony na samą nazwę ********
Nie było słowa reklamy.
Nikt się nie sili- stwierdzamy fakty tupperware przechodzi a ********* - nie.

gdzieś była reklama w tym co napisałam?
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane

Edytowane przez cynada
Czas edycji: 2009-08-04 o 21:18
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 06:51   #19
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: ********

Tłumaczę Ci raz jeszcze.
Zbyt duzo bylo reklam i spamów , więc Zło zabezpieczył .
Koniec kropka.
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 10:08   #20
Candybar
Raczkowanie
 
Avatar Candybar
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 32
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

System wygwiazdkował nazwę, za to drugi wątek - ten w którym nazwa była napisana w taki sposób, że nie wygwiazdkował - został usunięty ale nie od razu więc chyba nie przez system?

Mniejsza o system ja już się nie moge doczekać tych zupek, pamietam tez jak bylam kiedys na prezentacji i babka robila napoj z lodu, cytrusow i natki pietruszki ktorej osobiscie nie znosze ale jako calosc bylo przepyszne!
A znajoma rozplywa sie nad zupa-kremem ze swiezych ogorków...
Candybar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:48   #21
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

znikniknęły moje wpisy w tym temacie, które wczorsaj jeszcze były. To też nie sam system. Nie wiem czy była reklamą informacja , że można kupić taniej uzywany sprzęt za 1/4 ceny zamiast wydawać 4 tysiące konsultantowi ? To raczej życzliwa porada i tyle, a nawet antyreklama z punktu widzenia konsultanta.
Szkoda, bo zarówno sam temat jest interesujacy dla użytkowniczek robota oraz dla tych które zamierzaja kupić.Dla jednych inspiracja, dla innych ostudzenie zapałów- i dobrze.
Sama chętnie wymieniłabym się uwagami na temat przepisów- które warto, a których nie warto wypróbować.Od razu napisałabym , że zupa z cykorii jest obrzydliwa...A tak to na pewno ktoś ją sobie ugotuje..
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 13:19   #22
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

dziewczyny jestescie strasznie czepliwe aż nieprzyjemnie mi sie zrobilo Tlumacze a Wy dalej atakujecie... Tamten watek usunelam bo tak robimy gdy temat sie dubluje a nie ma jeszcze wpisów. Gdy wpisy sa łacze ze starym juz istniejącym.
Zapytalam Zlo czy moge nadac nazwe watku.Myslę ze sie zgodzi
Nie macie zbyt wiele postów i wypadalo by was milo powitac na naszym forum ale Wy chyba tego nie chcecie...
Póki co na tym konczę dyskusje ...


edit: dołaczylam usuniety watek
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2009-08-05 o 13:35
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:10   #23
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
znikniknęły moje wpisy w tym temacie, które wczorsaj jeszcze były. To też nie sam system. Nie wiem czy była reklamą informacja , że można kupić taniej uzywany sprzęt za 1/4 ceny zamiast wydawać 4 tysiące konsultantowi ? To raczej życzliwa porada i tyle, a nawet antyreklama z punktu widzenia konsultanta.
Szkoda, bo zarówno sam temat jest interesujacy dla użytkowniczek robota oraz dla tych które zamierzaja kupić.Dla jednych inspiracja, dla innych ostudzenie zapałów- i dobrze.
Sama chętnie wymieniłabym się uwagami na temat przepisów- które warto, a których nie warto wypróbować.Od razu napisałabym , że zupa z cykorii jest obrzydliwa...A tak to na pewno ktoś ją sobie ugotuje..
Ta firma spamuje regularnie nasze forum i ich nazwa jest traktowana jako spam. Nic nie poradzę na to, że chcecie rozmawiać o megaspamerze.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 20:38   #24
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: ********* - prośba o opinie :)

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Mam od 8 lat.
Bardzo żałuję zakupu. Fakt,że nie korzystam często-podobno trzeba użytkować,żeby docenić-używam tylko do zmiksowania ziemniaków do placków kartoflanych,robię też w nim likier jajeczny z przepisu z książki. A właściwie robiłam-od kiedy zepsuł mi się "motylek" i nie mogę go NIGDZIE dostać stoi praktycznie bezużyteczny.
Jak dla mnie gadżet za ogromne pieniądze.Dziś kupiłabym robot kuchenny Zelmera lub Philipsa za nieporównywalnie mniejszą kasę.Wiele funkcji termomixa jest dla mnie bezużytecznych- jak np. gotowanie w nim zupy....
I tak gotuję tradycyjnie w rondlu.Nie uważam abym spędzała mnóstwo czasu więcej przy garach nie używając tego robota,a tym on właśnie się szczyci-OSZCZĘDZASZ CZAS...
Termomix, odkurzacz Rainbow, garki Zeptera-wszystko to mega drogie rzeczy,których cena wynika z tego,że łańcuszek osób od producenta po przedstawiciela robiącego nam pokaz w domu musi na tym zarobić.
Nie wiem czy mogę podać link, ale motylek kupisz w sklepie:
http://www.vorwerk-shop.com/pl/html/...how_kat,7.html.

Co użytkownik to inne opinie- ja właśnie zupy gotuję bardzo często, ponieważ ogromnie je lubię i tu akurat wydaje mi się iż oszczędzam czas.No i niektóre są nie do podrobienia w zwykłym garnku...
Podobnie wszelkie masy: ziemniaczane, mączne robi się bardzo szybko i bez zbędnego bałaganu.
Zgadzam się że cena jest zbyt wygórowana, dlatego ja nabyłam w drodze kupna od takiej jak Ata77 osoby, u której się nie sprawdził. Taki sposób nabycia polecam.Z tym, że jak już gdzieś wcześniej pisałam polecam zapoznanie się z książkami, poczytanie przepisów i sposobu wykonania potraw. Już wtedy można dojść do wniosku iż to nie to.

Acha!- i dziękuję Złośliwcowi- teraz rozumiem o co chodzi. Nachalstwo w tym wypadku nie popłaca a szkoda, bo urządzono jest całkiem przyjemne jeśli nie patrzeć na cenę i sposób sprzedaży...
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 15:35   #25
Candybar
Raczkowanie
 
Avatar Candybar
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 32
Dot.: thermo.mix- prośba o opinie :)

Fakt, że sprzedawcy TM nie przepuszczą żadnej możliwości opchnięcia tego sprzętu... Ja kiedyś na targach (targach nieruchomości tak nawiasem mówiąc) zobaczyłam stoisko TM i wystarczyło że lekko zwolniłam a pani już wciskała mi to cudo zachwalając pod niebiosa, nie wiem po co i dlaczego ale dałam jej wtedy swój nr tel i przez długi czas jeszcze mnie bombardowała telefonami... Jak ktoś wierzy w zasadę, że tego co dobre nie trzeba reklamować to do TM może się lekko zrazić
Candybar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 15:09   #26
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: thermo.mix- prośba o opinie :)

Ja mam używam i polecam jest swietny!
Dziś zrobiłam zupe-krem z pieczarek, 3 l. zapasteryzowanego soku Kubuś, kawę mrożoną, a teraz piekę chałkę
a wszystko zajęło może 2 h.
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:07   #27
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721
Dot.: thermo.mix- prośba o opinie :)

kobietki a skąd bierzecie przepisy ???
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 11:29   #28
BogaczKa22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 851
Dot.: thermo.mix- prośba o opinie :)

Witam i dołączam do zadowolonych posiadaczy TM31 .
Uwielbiam to urządzenie od samego początku jego posiadania .
Cena jest rzeczywiście wysoka ale sprzęt jest tego warty, ponieważ może nam zastąpić ok 20 innych urządzeń, które zazwyczaj mamy poupychane w szafkach, chociażby: mikser, blender, maszynkę do lodów, do wyrabiania ciasta, do rozdrabniania lodu, młynek, maszynkę do mielenia mięsa, gar do gotowania na parze, wagę elektroniczną i wiele innych.
Bardzo dużo w nim przyżądzam potraw, wielu rzeczy już nie kupuję, tylko robię sama, bo wiem co wrzucam do gara i wiem co jem. Zdrowie jest najważniejsze. Wg rad przedstawiciela, nie latając codziennie do sklepu po np. jogurty, majonez, ketchup, cukier puder, robiąc samemu dżemy, soki, inne przetwory czy chociażby bułki i chleb, oszczędzamy na tym, zbierając tym samym kasę na ratę. Ja tak funkcjonuję i jestem mega zadowolona, moja rodzinka również.
Przykładowe potrawy, które robiłam:
-ajerkoniak
-zupy- krem - pieczarkowa, ogórkowa, paprykowa, serowa, cebulowa
-krupnik tradycyjny
-bułki grahamki, chleb z płatkami owsianymi
-ciasto kruche ze śliwkami
-drożdżówkę
-masło
- placki ziemniaczane
- racuchy z jabłkami
-kapustę białą gotowaną
-surówki przeróżne
-kawę mrożoną, kawę cappuccino
-leniwe pierogi
-naleśniki
-pizzę
-pulpety drobiowe
-pasty do chleba (jajeczne, twarogowe)
-fromage
-lody
-kremy do ciast
-soki, w tym przepyszny "Kubuś"
-koktajle
-sok pomidorowy do butelek, na zimę
Powiedzcie który sprzęt potrafi tyle zrobić??? Kawiarka kosztuje również koło 4 tys. a robi tylko kawę. Odkurzacze kosztują masę pieniędzy a tylko sprzątają, w garnkach Zeptera tylko gotujemy...
Ja będę się upierać i pod niebiosa wychwalać TM31, że jest niezastąpioną maszyną i naprawdę oszczędzającą czas, ponieważ TM mi gotuje czy miesza a ja w tym czasie mogę iść do innych zajęć.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez mazdrajka Pokaż wiadomość
kobietki a skąd bierzecie przepisy ???
Przepisy możesz wyszukać w necie lub kupić książki na stronie vorwerk.pl
__________________
Oriflame Wrocław

Dukan

BogaczKa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 15:59   #29
Lorarel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: thermo.mix- prośba o opinie :)

kupiłam wczoraj.. ugotowałam zaledwie jedną zupkę, zrobiłam placki ziemniaczane, sosik do placków i 2 litry pysznego kubusia... zajęło mi to chwil kilka dosłownie.
Marzyłam o tym garze kilkanascie lat. Wiem, że żałowac nie będę. Bo spędzam w kuchni kupe czasu, do tego pieke mnósto ciast i tortów. Znam jednak takich, co to kupili bo się zachwycili.. a zapomnieli, ze z lenistwa zawsze stołowkowym żarciem się posilają... niestety... garnek sam nie ugotuje, więc stoi toto u nich i kurzem zarasta... Dlatego polecam z czystym sumieniem kazdemu kto gotuje. W szczegołności zapracowanym mamom. Po powrocie do domu i przywleczeniu dzieci z przedszkola... zanim dziaciarnia si eprzebierze, rece umyje już będzie pyszna goraca zupka...
Lorarel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:55   #30
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: thermo.mix- prośba o opinie :)

ja mam i nie oddałabym za nic !
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.