Czy zmienić swoje życie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-30, 08:05   #1
Masohistka
Raczkowanie
 
Avatar Masohistka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 74

Czy zmienić swoje życie?


Witam was serdecznie.
Szukam u was trochę wsparcia, pocieszenia i może dodania otuchy
Pod wpływem impulsu podjęłam decyzję, że rezygnuję z obecnej pracy, w której siedzę już rok. Nakłoniła mnie do tego sytuacja koleżanki, która podjęła decyzje na dniach o wyjeździe i po prostu wyjechała. Potrzebowała zmiany w swoim życiu, rozstała się z chłopakiem po 4 latach związku, w którym liczyła na coś więcej. Załatwiła sobie pracę, sama i pokój w mieszkaniu. Oczywiście było ją stać na to, aby w podobny sposób "ryzykować".
Ja wtedy miałam gorszy okres, naszło mnie kilka wcześniejszych zachcianek, kilka wcześniejszych przemyśleń i podjęłam decyzję, że nie chce już dalej pracować tu gdzie pracuję.

Moja praca niestety jest strasznie monotonna, szef w dodatku często mnie dołuje, zamiast napawać optymizmem. W dodatku nie ma w mojej pracy rówieśników, nie mam do kogo się odezwać i pośmiać, siedzę w biurze tylko ja, mój szef i starsza kobieta... Nie mam wspólnych tematów, ja z reguły siedzę cicho i przytakuję.
Do tego mój szef jest/był alkoholikiem. W roku miał już kilka nawrotów i był w stanie olać pracę na 3tyg.

Jednak biorąc pod uwagę to, że czasem w pracy są takie odchyły, to nie jest mi tu źle, no bo katuszy nie cierpię. Mam stałe wynagrodzenie, ciepłe biuro i jestem tez w stanie się w pracy "poobijać". Krótko mówić, no nie jest źle.

Ja dawno marzyłam o tym, aby wyjechać za granice i tam pracować i teraz też jest taka okazja. Razem z chłopakiem w sumie mamy już wszystko ogarnięte.
Na początku się cieszyłam, a teraz...
Naszedł mnie strach... Boję się wyjazdu, rozpoczęcia pracy w obcym kraju, nowi ludzie. Staram się sama siebie pocieszać, ze serio będzie na pewno lepiej, a jeśli nie, to przynajmniej próbowałam.
Ale strach gdzieś w głowie siedzi. Boję się tego jak to będzie... Czy sobie razem z chłopakiem poradzimy.

Prawda jest taka, że tu gdzie akurat mieszkam nic mnie ciekawego nie czeka... Nawet mieszkania są kiepskie za duże pieniądze. Mój chłopak się cieszy, a ja mu nie mówiłam o swoich lękach i też nie chcę za bardzo mówić, bo on zacznie wątpić i wtedy pewnie będzie klapa totalna...

Czy złapał mnie sentyment? Z nikim o tym nie rozmawiałam, bo nie chcę, aby ktoś poznał moje wątpliwości...

Więc pytanie do osób, które również wyjechały. Jak sobie radziliście ze strachem, z obawami? Jak się samemu podnieść na duchu???
Będę wdzięczna za kilka miłych słów.
Masohistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 02:55   #2
Feone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

Jako miłe słowo wrzucę tu pewną historię Znasz może Beatę Mońkę? Zwykła kobieta, jak ja i Ty Ale ona wzięła się w garść i weszła w świat biznesu. I dzisiaj możemy przeczytać newsy takie jak ten: xxxx. Widzisz? Kobiety mogą dużą osiągnąć i Ty z pewnością też osiągniesz. Musisz tylko robić to w czym będzie Ci dobrze. Jakąkolwiek decyzję nie podejmiesz, to zawsze masz szansę na szczęście

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-31 o 09:09 Powód: reklama i spam
Feone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 03:33   #3
Zifdum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

Poprzedni post w tym temacie jest bardzo ważny. Bierz przykład z takich kobiet Poszukałem sobie czegoś o tej Pani i trafiłem na świetny wywiad, który może Ci się spodobać: xxxx Mam nadzieję, że Cię ten link zainspiruje do podjęcia słusznej decyzji i wytrwania w niej

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-31 o 09:10 Powód: reklama i spam
Zifdum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 07:07   #4
Masohistka
Raczkowanie
 
Avatar Masohistka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 74
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

Dziękuję wam bardzo!
Masohistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 07:32   #5
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

za wpisy reklamowych trolli?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 08:05   #6
Masohistka
Raczkowanie
 
Avatar Masohistka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 74
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

Masohistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 22:32   #7
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

To naturalne że boisz się zmiany pracy i miejsca zamieszkania.
Boimy się tego, czego nie znamy.
Na szczęście jedziesz z chłopakiem. Co 2 głowy, to nie jedna poradzicie sobie!
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 12:53   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

To zależy, co masz zamiar za tą granicą robić. Na jaką pracę liczysz? do jakiej się nadajesz? Bo jak masz tam zamiar zmywać gary, to może być jeszcze bardziej dołująco niż tu. Praca za granicą to nie eldorado. Niektórzy rzeczywiście mają fajną pracę za fajne pieniądze, a inni niekoniecznie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 15:46   #9
maddia
Przyczajenie
 
Avatar maddia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

Prawda jest taka, ze bedziesz zalowac jesli nie wyjedziesz duzo bardziej.
Ja wyjechalam i nie zaluje. Co prawda pierwszy rok na emigracji nie byl latwy bo praca w sklepie, szkola, kursy, roznice kulturowe itd. za wszytskie oszczednosci zaczelam robic egzaminy ksiegowe. Ze zmeczenia braku znajomych i braku pieniedzy chce sie bardzo wracac i zaluje decyzji. Po paru miesiacach znalazlam prace w zawodzie i teraz po paru latach mam stabilna sytuacje finasowa i zawodowa. Mam duzo znajomych. Jesli jestes zdeterminowana i ambitna to dasz sobie rade.
Ja jestem zadowolona bardzo z podjetej decyzji i ciesze sie, ze bylam na tyle odwazna.
maddia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 23:01   #10
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Czy zmienić swoje życie?

Ile masz lat?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-08 00:01:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.