Dzień obżarstwa, a tycie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-07, 08:00   #31
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Bardzo mądra wypowiedz
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 16:25   #32
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Cytat:
Napisane przez kajka216 Pokaż wiadomość
Stary temat, ale nie było tu jednej ważnej rzeczy to napiszę. Ja na co dzień nie jem produktów, które powodują gwałtowny wyrzut insuliny do krwi: a więc cukru, mąki, wszelkich ciast, słodyczy, owoców z dużą zawartością cukrów, słodkich alkoholi. Efektem ich zjedzenia jest wspomniany ogromny wyrzut insuliny, bo gwałtownie wzrasta cukier we krwi. I co potem ?? Insulina obniża cukier, często nawet do hipoglikemii, wtedy szybko musimy zjeść znowu coś słodkiego, żeby podnieść cukier i koło się zamyka. Tak oto ciągle jesteśmy ,,głodni" i możemy zjeść te 7 tys. kalorii. Na co dzień mi to nie grozi, bo jem produkty, które nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru, czyli węglowodany złożone, białko i zdrowe tłuszcze. Ale czasem się zdarzy wesele, czy inna impreza, wtedy jak już się zacznie jeść cukier to nie można przestać. I to nie żaden problem z psychiką, tylko naturalna fizjologia.
W sumie zauważyłam, że ja mam największy apetyt po... kwaśnych owocach (jabłka, pomarańcze, mandarynki itp. - po bananach nie).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 09:01   #33
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Co do kwasnych produktow to tez może cos w tym być, ja mialam taki okres ze jablka niemiłosiernie potegowaly mi apetyt
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 10:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.