Aerobik - bolace stawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 09:06   #1
bridgetb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9

Aerobik - bolace stawy


Witam,

Czy ktos moze mi polecic cos skutecznego na bolace stawy. Cwicze 4 razy w tygodniu i wysiada mi lewe kolano. Cwiczen porzucic nie zamierzam. Chcialabym wzmocnic swoje stawy. Czekam na jakies propozycje
bridgetb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:03   #2
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: Aerobik - bolace stawy

to ja też bym się dołączyła do pytania, bo mi również kolanka dokuczają. Tyle że w moim przypadku to wystarczy, że dużo siedzę i mam ugięte nogi przez dłuższy czas. A co do aerobiku to niedługo planuję się zapisać i też się zastanawiam jak to będzie?? Czy powinnam wybierać jakieś konkretne zajęcia, a innych z kolei unikać? A co z siłownią? Czy mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia? A może ból kolan w moim wypadku spowodowany jest zbyt małą ilością ruchu
marli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 11:09   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Aerobik - bolace stawy

radze wybrac sie do lekarza by ocenil ci naprawde dolega

poza widocznie je za bardzo obciazasz i powinnas raczej cwiczyc mniej intensywnie bez podskokow
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 15:17   #4
Newanna
Raczkowanie
 
Avatar Newanna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 36
GG do Newanna Send a message via Skype™ to Newanna
Dot.: Aerobik - bolace stawy

Hey mam pytanko ja się lecze reumatologicznie puchna mi kolana i lokcie.Ciwcze jak na razie tae bo jako cardio bo nie mam ani stepera ani rowerku stajconarnego.Ale nie wiem czy to tez jaest takie dobre.Co polecacie?
I drugie pytanko:czy moge cwiczyc z ciezarkami chodzi o same rece i ramiona?
Dziekuje z gory za pomoc i odpowiedz.
__________________
Naduńka
01.04.2012

Newanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 16:07   #5
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Aerobik - bolace stawy

Britgetb - nie wiem dokladnie co cwiczysz i czy pytasz o cwiczenia na silowni np. czy takie, ktore mozna wykonywac w domu.
Ale na pewno musisz zwracac uwage na to, zeby cwiczenia nie obciazaly kolan, wiec pamietaj, zeby nie robic przeprostow. Jak robisz przysiady to przenos ciezar na piety, a nie na palce. Jesli cwiczysz na silowni to nie zakladaj za duzego obciazenia. Wszystko trzeba wprowadzac stopniowo

Byc moze te kolana bola Cie dlatego, ze za intenstywnie cwiczysz. Moze musisz dac im czas - przyzwyczaja sie do wysilku i wtedy zwiekszysz intensywnosc?

Cytat:
Napisane przez Newanna Pokaż wiadomość
Hey mam pytanko ja się lecze reumatologicznie puchna mi kolana i lokcie.Ciwcze jak na razie tae bo jako cardio bo nie mam ani stepera ani rowerku stajconarnego.Ale nie wiem czy to tez jaest takie dobre.Co polecacie?
I drugie pytanko:czy moge cwiczyc z ciezarkami chodzi o same rece i ramiona?
Dziekuje z gory za pomoc i odpowiedz.
Newanna, nie odpowiem Ci na Twoje pytania, bo nie znam Cie, nie potrafie powiedziec na ile masz wytrzymaly ogranizm i co Ci naprawde dolega, bo to ocenic moze tylko lekarz, ale polecam Wam pojscie do paru lekarzy.
Jesli lekarz mowi Wam, ze kategotycznie macie przestac cwiczyc - pojdzcie do lekarza sportowego. Szczegolnie kwestia kolan jest bardzo problematyczna, wiec warto radzic sie paru lekarzy.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 18:00   #6
extravaganza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 188
Dot.: Aerobik - bolace stawy

Ja też mam problemy z kolanami, głównie z lewym. Też chodzę na aerobik, ale wiem, że akurat u mnie problem nie leży w żle wykonywanych ćwiczeniach, przeciążeniach etc, ponieważ od dawna mam ten problem. Byłam z tym już u paru lekarzy - ściera mi się chrząstka. Może też powinnać się wybrać?? A co z tym można zrobić? No w sumie to nic..... Ale staraj sie nie wyziębiać kolana, czyli na przyklad nie nosic cienkich rajstop, gdy na dworze mróz, a na ćwiczeniach mozesz założyć taka specjalna opaske na kolano rozgrzewającą. I jak boli to po prostu odpuść - nie dziś to jutro, nie rób nic na siłę, a bedzie dobrze! Pozdrawiam i życzę zdrowego kolanka;-)
__________________
Усни, я буду рядом,
Всегда я буду рядом,
В жизни или в смерти...
Всё, что есть, поверь,
тебе.
Всё, что есть, отдам тебе.
extravaganza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 21:19   #7
bridgetb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Aerobik - bolace stawy

Odnosnie moich cwiczen to chodze na ABT,TBC i BS, gdzie przez jakied 20 min sie skacze w ramach rozgrzewki, czasem robi sie uklady na stepie. Na silownie nie chodze. Z poprawnym wykonywaniem cwiczen tez nie mam problemu. No i staram sie robic jedno albo 2 dniowe przerwy miedzy zajeciami, zeby odpoczac.
Mam pytanie do jakiego specjalisty moge isc z moim problemem?
Na stawy biore preparat z glukozamina i mam zamiar jesc duzo galaretek. Kupie sobie tez ten sciagacz. Mam nadzieje ze pomoze.
bridgetb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-22, 21:27   #8
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Aerobik - bolace stawy

Cytat:
Napisane przez bridgetb Pokaż wiadomość
Odnosnie moich cwiczen to chodze na ABT,TBC i BS, gdzie przez jakied 20 min sie skacze w ramach rozgrzewki, czasem robi sie uklady na stepie. Na silownie nie chodze. Z poprawnym wykonywaniem cwiczen tez nie mam problemu. No i staram sie robic jedno albo 2 dniowe przerwy miedzy zajeciami, zeby odpoczac.
Mam pytanie do jakiego specjalisty moge isc z moim problemem?
Na stawy biore preparat z glukozamina i mam zamiar jesc duzo galaretek. Kupie sobie tez ten sciagacz. Mam nadzieje ze pomoze.
Nie, nie kupuj sciagacza na kolano. Opaski elastyczne tylko oslabiaja miesnie, ktore Ty prawdopodobnie powinnas wzmacniac, a nie jeszcze oslabiac.

Ja chyba na Twoim miejscu ograniczylabym step.
A co do lekarza to najlepiej pojdz do sportowego - nie wiem gdzie mieszkasz, ale jesli masz mozliwosc pojscia do lekarza sportowego to polecam.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 07:06   #9
bridgetb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Aerobik - bolace stawy

No tak tylko ze step jest elementem rozgrzewki wiec nie za bardzo. Na zajecia z calym stepem to w ogole nie chodze.
A co do tych opasek to nosza je np. sportowcy (np. koszykarze) . Wiec moze to pomaga?
bridgetb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 09:37   #10
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Aerobik - bolace stawy

nie no az mnie ciarki przechodza jak to czytam wybaczcie

po pierwsze jesli ktos ma problemy z kolanami albo innymi stawami nie moze albo innaczej nie powienien cwiczyc aerobiku
nie jest to zalezne czy od niego czy od stania w sklepie itp
w ten sposob niszczycie sobie stawy
po drugie skoro sciera ci sie chrzastka to moja droga powinnas cwiczyc w odciazeniu - polecam tutaj aerobik wodny!!!!!!bedzie to doskonala forma ruchu dla ciebie
nie da sie nic z chrzastka zrobic poza wychodowaniem jej sobie a to drogo kosztuje ale specjalista w tej dziedzienie nie jestem
po trzecie jesli ktos leczy sie reumatologicznie to przepraszam bardzo ale lekarz nie powiedzial ze aerobik odpada?jesli wie o tym to blad w sztuce lekarskiej

dziewczyny uwazajcie na siebie
aerobik wbrew pozorom nie jest dla wszytskich

chyba nie chcecie za pare lat chodzic w mlodym wieku o laskach lub z endoproteza?

przepraszam ze tak drastycznie
ale z mila checia odpowiem na wszelkie wasze pytania

pozdrawiam
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 14:10   #11
extravaganza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 188
Dot.: Aerobik - bolace stawy

Oczywiście, że trzeba dbać o stawy. Byłam nawet na wizycie u jednego z najlepszych specjalistow w kraju, poza tym mam w rodzinie wilu lekarzy, wiec wiem, jak zadbać o nogę i NIE ROBIĘ SOBIE KRZYWDY. Źle się w sumie chyba wyraziłam w poprzednim poście, bo ta chrząstka nie ściera mi się permanentnie, tylko kiedyś tam trochę jej ubyło, teraz to raczej sie zahamowało, ale nadal wolę uważać, bo czasem zaboli. Żaden z lekarzy, u których byłam nie zabronił mi chodzić na aerobik. Tzn zabroniono mi obciążania kolana, ale ruch wręcz zalecano. Zabroniono mi jedynie pływać żabką. Ćwiczę, ale nie wykonuję po prostu tych ćwiczeń, które sa obciążające dla stawów kolanowych i tyle. A brzuszki i nne rzeczy przecież mogę robić. No i nie chodzę na step wiec Tobie też odradzam. Przyznam jednak, że kiedyś, kiedy nie ćwiczyłam i w ogole niewiele sie ruszałam, to kolano dokuczało mi częściej, teraz jakoś mniej. A tak w ogole tego typu problemy z kolanami są bardzo częste u młodych kobiet. Tak przynajmnije twierdzą lekarze. Powonnaś koniecznie odwiedzić jakiegoś ortopedę.
__________________
Усни, я буду рядом,
Всегда я буду рядом,
В жизни или в смерти...
Всё, что есть, поверь,
тебе.
Всё, что есть, отдам тебе.
extravaganza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.