Dziewczyny, doradźcie mi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-06, 19:15   #1
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395

Dziewczyny, doradźcie mi.


Słuchajcie, mam niecałe 16 lat. Jakiś rok temu brałam tabletki Syndi 35 i czułam się po nich całkiem dobrze, tylko przez pierwsze 2-3 dni bolały mnie dłonie. Ostatnio lekarz przepisał mi Novynette. Na początku zdrętwiał mi palec i trzęsła mi się dłoń (już o tym zresztą pisałam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi), więc dwa dni ich nie brałam i zaczęłam znowu, bo ginekolog mi powiedział, że mam brać, bo to niemożliwe, że po tak małej ilości hormonów mi się takie rzeczy dzieją. No więc biorę, ale nie jestem przeszczęśliwa, bo bolą mnie łydki. Boję się po prostu i nie wiem co mam robić. Chcę brać jakieś tabletki, bo latanie po Escapelle w "nagłych przypadkach" to nie jest to co lubię. Ale wiem, że jestem jeszcze młoda i nie powinnam się truć. Czy któraś z was jest teraz w moim wieku, albo zaczynała brać tabletki w moim wieku i może mi doradzić jakie najlepiej brać? Bo już mam naprawdę mętlik w głowie.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 19:56   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Słuchajcie, mam niecałe 16 lat. Jakiś rok temu brałam tabletki Syndi 35 i czułam się po nich całkiem dobrze, tylko przez pierwsze 2-3 dni bolały mnie dłonie. Ostatnio lekarz przepisał mi Novynette. Na początku zdrętwiał mi palec i trzęsła mi się dłoń (już o tym zresztą pisałam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi), więc dwa dni ich nie brałam i zaczęłam znowu, bo ginekolog mi powiedział, że mam brać, bo to niemożliwe, że po tak małej ilości hormonów mi się takie rzeczy dzieją. No więc biorę, ale nie jestem przeszczęśliwa, bo bolą mnie łydki. Boję się po prostu i nie wiem co mam robić. Chcę brać jakieś tabletki, bo latanie po Escapelle w "nagłych przypadkach" to nie jest to co lubię. Ale wiem, że jestem jeszcze młoda i nie powinnam się truć. Czy któraś z was jest teraz w moim wieku, albo zaczynała brać tabletki w moim wieku i może mi doradzić jakie najlepiej brać? Bo już mam naprawdę mętlik w głowie.
Miałas robione badania krwi przed przepisaniem?
Ja bym na Twoim miejscu odstawiła tabletki i poszła do dobrego ginekologa...
Ten mówi, że niemożliwe... A jak wyladujesz w szpitalu z zakrzepica to tez powie, że niemożliwe?
Żadna z nas Ci tu nie doradzi, co masz brać
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:40   #3
zzuuzzkkaa
Raczkowanie
 
Avatar zzuuzzkkaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 64
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
ginekolog mi powiedział, że mam brać, bo to niemożliwe, że po tak małej ilości hormonów mi się takie rzeczy dzieją.
A co on myśli, ze przyszłaś mu nazmyślać? Naprawdę lepiej zrobić badania i chyba do innego się przejść bo jeśli miałoby sie tak dziac to po co sie meczyc
__________________
życie depcze wyobraźnię.
zzuuzzkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:52   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

nawet przepisanie tobie syndi po raz kolejny nie gwarantuje bezproblemowości.
niestety sprawa doboru pigułek to tylko metodą prób i błędów.

natomiast koniecznie zrób badania

ps. być może źle zrozumiałam, ale tak zrozumiałam. nigdy nie rób 2-3 dniowych przerw w braniu tabletek z danego opakowania! robisz w ten sposób dużo więcej zamieszania, aniżeli rezygnacja z dokończenia pigułek ze względu na skutki uboczne i rozpoczęcie po miesiączce przyjmowania kolejnych.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 21:16   #5
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
ps. być może źle zrozumiałam, ale tak zrozumiałam. nigdy nie rób 2-3 dniowych przerw w braniu tabletek z danego opakowania! robisz w ten sposób dużo więcej zamieszania, aniżeli rezygnacja z dokończenia pigułek ze względu na skutki uboczne i rozpoczęcie po miesiączce przyjmowania kolejnych.
Racja, nie rób tak narobisz sobie ogromnego bałaganu w organiźmie, zupełnie go sobie rozregulujesz.

Ja zaczynałam brać tabletki w Twoim wieku - lekarka przepisała mi Cilest i służą mi już 3 lata bez problemu żadnych skutków ubocznych, jedynie przez pierwszy tydzień byłam delikatnie senna, ale był to okres jesienny i niekoniecznie musiała to być wina tabletek. Od tamtej pory zero przygód. Wyniki badań mam wciąż bardzo w porządku, z czego się cieszę
Ale mam też bardzo dobrą Panią Doktor (aż z chęcią chodzę, serio ).

Zażądaj dokładnych badań, cytologii - na ich podstawie łatwiej będzie dobrać tabletki.
Niestety czasami jest to kwestia wielu prób i błędów. Przyjmuje się, że na "testowanie" tabletek powinien wystarczyć miesiąc. Jeśli po miesiącu nadal źle się czujesz albo coś Ci się dzieje - na pewno trzeba zmienić tabsy.

Porozmawiaj poważnie z obecnym ginekologiem albo zmień lekarza. Zdrowie i gospodarka hormonalna to nie przelewki - skutki zaniedbania możesz odczuwać wiele lat...
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 21:22   #6
aniazio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 37
GG do aniazio
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Słuchajcie, mam niecałe 16 lat. Jakiś rok temu brałam tabletki Syndi 35 i czułam się po nich całkiem dobrze, tylko przez pierwsze 2-3 dni bolały mnie dłonie. Ostatnio lekarz przepisał mi Novynette. Na początku zdrętwiał mi palec i trzęsła mi się dłoń (już o tym zresztą pisałam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi), więc dwa dni ich nie brałam i zaczęłam znowu, bo ginekolog mi powiedział, że mam brać, bo to niemożliwe, że po tak małej ilości hormonów mi się takie rzeczy dzieją. No więc biorę, ale nie jestem przeszczęśliwa, bo bolą mnie łydki. Boję się po prostu i nie wiem co mam robić. Chcę brać jakieś tabletki, bo latanie po Escapelle w "nagłych przypadkach" to nie jest to co lubię. Ale wiem, że jestem jeszcze młoda i nie powinnam się truć. Czy któraś z was jest teraz w moim wieku, albo zaczynała brać tabletki w moim wieku i może mi doradzić jakie najlepiej brać? Bo już mam naprawdę mętlik w głowie.
ja brałam yasminelle i bolaly mnie łydki,wypadały mi włosy i wogóle żle sie czułam idz do dobrego lekarza nawet prywatnie jesli mozesz i powiedz co sie dzieje...A dlaczego zmienil Ci tabletki??a w wieku19lat brałam novynette i tez sie tak czułam jak Ty
aniazio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 21:31   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Opisane przez ciebie objawy to typowe skutki uboczne. Jesteś w ogóle pewna, że możesz brać tabsy? miałaś robiony dobry wywiad rodzinny?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 10:08   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

podejrzewam, że skoro ma 16 lat, to ani mama, ani nikt o pigułkach nie wie.
czyli wywiadu pod kątek ew. schorzeń na tle pigułkowym też nie było.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 13:51   #9
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
podejrzewam, że skoro ma 16 lat, to ani mama, ani nikt o pigułkach nie wie.
czyli wywiadu pod kątek ew. schorzeń na tle pigułkowym też nie było.
No to się zgadza. Nikt nic nie wie. Ale chodzę do ginekologa prywatnie i on nie robi żadnego problemu z tego faktu. Ale rzeczywiście nigdy nie przeprowadzał ze mną wywiadu. ŻADEN ginekolog u jakiego byłam go ze mną nie przeprowadzał. Ani ten, który przepisywał mi Syndi, ani pani doktor, która wypisała mi receptę na Escapelle. I ten też nie. Miałam natomiast cytologię. Po wyniki idę w piątek. Cytologia wystarczy? A ten wywiad to jak powinien wyglądać... I w ogóle strasznie się boję... Może mi się coś poważnego stać od tabletek? Może bezpieczniejsze byłyby plastry? Ale słyszałam, że są bardzo drogie, a ja z kieszonkowego na te tabletki ledwo wyrabiam... Pomóźcie, bo ja już wpadam w paranoję i może bez sensu panikuję.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 13:55   #10
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
nawet przepisanie tobie syndi po raz kolejny nie gwarantuje bezproblemowości.
niestety sprawa doboru pigułek to tylko metodą prób i błędów.

natomiast koniecznie zrób badania

ps. być może źle zrozumiałam, ale tak zrozumiałam. nigdy nie rób 2-3 dniowych przerw w braniu tabletek z danego opakowania! robisz w ten sposób dużo więcej zamieszania, aniżeli rezygnacja z dokończenia pigułek ze względu na skutki uboczne i rozpoczęcie po miesiączce przyjmowania kolejnych.
Tzn. ja tej przerwy nie zrobiłam z własnego widzimisie, bo też słyszałam, że nie wolno. Ja zadzwoniłam do pani doktor (ale rodzinnej) i zapytałam co robić, bo źle się czuje i kazała mi natychmiast odstawić tabletki, a potem udać się do ginekologa. No i tak właśnie zrobiłam... Też się zastanawiam czy to dobrze...
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 13:56   #11
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
No to się zgadza. Nikt nic nie wie. Ale chodzę do ginekologa prywatnie i on nie robi żadnego problemu z tego faktu. Ale rzeczywiście nigdy nie przeprowadzał ze mną wywiadu. ŻADEN ginekolog u jakiego byłam go ze mną nie przeprowadzał. Ani ten, który przepisywał mi Syndi, ani pani doktor, która wypisała mi receptę na Escapelle. I ten też nie. Miałam natomiast cytologię. Po wyniki idę w piątek. Cytologia wystarczy? A ten wywiad to jak powinien wyglądać... I w ogóle strasznie się boję... Może mi się coś poważnego stać od tabletek? Może bezpieczniejsze byłyby plastry? Ale słyszałam, że są bardzo drogie, a ja z kieszonkowego na te tabletki ledwo wyrabiam... Pomóźcie, bo ja już wpadam w paranoję i może bez sensu panikuję.
ehh... rece i nogi opadają na takich lekarzy...
powinnaś mieć zrobione badania hormonalne, krzepnięcie, próby wątrobowe przed wypisaniem jakichkolwiek tabsów i dokładny wywiad na temat chorób w rodzinie!
ja bym na Twoim miejscu zmieniła lekarza i póki co odstawiła tabletki
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 14:18   #12
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ehh... rece i nogi opadają na takich lekarzy...
powinnaś mieć zrobione badania hormonalne, krzepnięcie, próby wątrobowe przed wypisaniem jakichkolwiek tabsów i dokładny wywiad na temat chorób w rodzinie!
ja bym na Twoim miejscu zmieniła lekarza i póki co odstawiła tabletki
O matko... Toś mnie nastraszyła... Tabletek narazie nie odstawię, wezmę do końca opakowania, zapytam go o ten wywiad. Przejrzę wyniki cytologii. I być może pójdę do innego, ale tym razem nie prywatnie tylko na kasę chorych, bo ci prywatni mi już zbrzydli. Biorą kasę i mają nas w... nieprzyzwoitej części ciała! A w ogóle to ten mi powiedział jak kiedyś napomknęłam o badaniu na poziom hormonów, że jest mi niepotrzebne, bo nie było żadnych problemów, a je się tylko wtedy robi. Ja już nie wiem.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:21   #13
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
O matko... Toś mnie nastraszyła... Tabletek narazie nie odstawię, wezmę do końca opakowania, zapytam go o ten wywiad. Przejrzę wyniki cytologii. I być może pójdę do innego, ale tym razem nie prywatnie tylko na kasę chorych, bo ci prywatni mi już zbrzydli. Biorą kasę i mają nas w... nieprzyzwoitej części ciała! A w ogóle to ten mi powiedział jak kiedyś napomknęłam o badaniu na poziom hormonów, że jest mi niepotrzebne, bo nie było żadnych problemów, a je się tylko wtedy robi. Ja już nie wiem.
A drętwiejący palec, drżenie dłoni i bolące łydki to nie są problemy?
Jest na górze przyklejony wątek o polecanych ginach, zajrzyj tam to znajdziesz jakiegos w swojej okolicy.
A nadal Cie lydki bolą?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:31   #14
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
A drętwiejący palec, drżenie dłoni i bolące łydki to nie są problemy?
Jest na górze przyklejony wątek o polecanych ginach, zajrzyj tam to znajdziesz jakiegos w swojej okolicy.
A nadal Cie lydki bolą?

Szukałam tam, ale o Kołobrzegu nic nie ma... Tak, łydki bolą dalej. Tzn. to nie jest ból jakby mi je ktoś siekierą rąbał, tylko coś jakby mi tam żyły puchły, albo zbierało mi się tam coś i tak jakby delikatnie rozpychało je od środka... Trochę się czuję jakbym miała coś z nogami i mam wrażenie, ża jak stanę to one się ugną i spadnę... Nie wiem czy jasno się wyraziłam...
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:36   #15
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Szukałam tam, ale o Kołobrzegu nic nie ma... Tak, łydki bolą dalej. Tzn. to nie jest ból jakby mi je ktoś siekierą rąbał, tylko coś jakby mi tam żyły puchły, albo zbierało mi się tam coś i tak jakby delikatnie rozpychało je od środka... Trochę się czuję jakbym miała coś z nogami i mam wrażenie, ża jak stanę to one się ugną i spadnę... Nie wiem czy jasno się wyraziłam...
ja bym na Twoim miejscu nie kończyła tego opakowania...
nie chcę Cie straszyc, ale jedna z wizażanek miała podobnie i wylądowała w szpitalu..
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:40   #16
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja bym na Twoim miejscu nie kończyła tego opakowania...
nie chcę Cie straszyc, ale jedna z wizażanek miała podobnie i wylądowała w szpitalu..

Ja pierniczę... To ja już nie wiem. Jedni mówią, że nie wolno przerywać, inni, że trzeba... No i co ja mam zrobić? ;( Zapytam tego ginekologa jak u niego będę w piątek, albo... Albo nie wiem.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:42   #17
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Ja pierniczę... To ja już nie wiem. Jedni mówią, że nie wolno przerywać, inni, że trzeba... No i co ja mam zrobić? ;( Zapytam tego ginekologa jak u niego będę w piątek, albo... Albo nie wiem.
Koniecznie go w piątek zapytaj
ale gdyby było gorzej czy coś to odstawiaj
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:48   #18
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Koniecznie go w piątek zapytaj
ale gdyby było gorzej czy coś to odstawiaj

Okej, bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 14:50   #19
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
No to się zgadza. Nikt nic nie wie. Ale chodzę do ginekologa prywatnie i on nie robi żadnego problemu z tego faktu. Ale rzeczywiście nigdy nie przeprowadzał ze mną wywiadu. ŻADEN ginekolog u jakiego byłam go ze mną nie przeprowadzał. Ani ten, który przepisywał mi Syndi, ani pani doktor, która wypisała mi receptę na Escapelle. I ten też nie. Miałam natomiast cytologię. Po wyniki idę w piątek. Cytologia wystarczy? A ten wywiad to jak powinien wyglądać... I w ogóle strasznie się boję... Może mi się coś poważnego stać od tabletek? Może bezpieczniejsze byłyby plastry? Ale słyszałam, że są bardzo drogie, a ja z kieszonkowego na te tabletki ledwo wyrabiam... Pomóźcie, bo ja już wpadam w paranoję i może bez sensu panikuję.
Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
O matko... Toś mnie nastraszyła... Tabletek narazie nie odstawię, wezmę do końca opakowania, zapytam go o ten wywiad. Przejrzę wyniki cytologii. I być może pójdę do innego, ale tym razem nie prywatnie tylko na kasę chorych, bo ci prywatni mi już zbrzydli. Biorą kasę i mają nas w... nieprzyzwoitej części ciała! A w ogóle to ten mi powiedział jak kiedyś napomknęłam o badaniu na poziom hormonów, że jest mi niepotrzebne, bo nie było żadnych problemów, a je się tylko wtedy robi. Ja już nie wiem.
Krzepnięcie zrób koniecznie!

Ale jak przeczytałam o tych nogach - brak Ci magnesu, mam identycznie. To takie uczucie jakby nagle nogi się pod Tobą załamywały. Konieczna suplementacja magnezem i najlepiej witaminą B Compositum. Bo piguły wypłukują B12.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 16:33   #20
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Natychmiast odstaw Novynette (ja miałam z Novynette właśnie duże problemy), potem rób próby krzepnięcia i idź do innego lekarza i stawiaj mocno na swoim. Nie marnuj sobie życia przez badziewnego lekarza.

Brak magnezu, owszem, na tabletkach jest bardzo powszechny - dlatego dobrzy lekarze zalecają branie magne-B6 czy innych w tym stylu preparatów, ale to może być też np. zakrzepica żylna....

Jeju, aż się tym sestresowałam... Idź koniecznie do innego lekarza, jeżeli uważasz, że pigułki to rzeczywiście rozwiązanie dla Ciebie... Jesteś taka młodziutka - może warto się poważnie zastanowić, czy na pewno tak regularnie uprawiasz seks (jakkolwiek głupio to nie brzmi...) i czy to nie jest bezsensowne obciążanie organizmu.

Edytowane przez LargeHadronCheerleader
Czas edycji: 2009-01-07 o 16:35
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:21   #21
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez LargeHadronCheerleader Pokaż wiadomość
Natychmiast odstaw Novynette (ja miałam z Novynette właśnie duże problemy), potem rób próby krzepnięcia i idź do innego lekarza i stawiaj mocno na swoim. Nie marnuj sobie życia przez badziewnego lekarza.

Brak magnezu, owszem, na tabletkach jest bardzo powszechny - dlatego dobrzy lekarze zalecają branie magne-B6 czy innych w tym stylu preparatów, ale to może być też np. zakrzepica żylna....

Jeju, aż się tym sestresowałam... Idź koniecznie do innego lekarza, jeżeli uważasz, że pigułki to rzeczywiście rozwiązanie dla Ciebie... Jesteś taka młodziutka - może warto się poważnie zastanowić, czy na pewno tak regularnie uprawiasz seks (jakkolwiek głupio to nie brzmi...) i czy to nie jest bezsensowne obciążanie organizmu.

Novynette odstawię po wizycie u tego ginekologa. O ile mi pozwoli... I prawdopodobnie wybiorę się do innego. Mam w domu magne-B6, więc zaraz sobie wezmę... Z tą zakrzepicą to odpukać... A pigułki... Niestety, ale są zdecydowanie rozwiązaniem dla mnie. Ale oczywiście nic kosztem zdrowia!
A o co chodzi z tymi próbami krzepnięcia? Na czym to polega?
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 19:08   #22
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Novynette odstawię po wizycie u tego ginekologa. O ile mi pozwoli... I prawdopodobnie wybiorę się do innego. Mam w domu magne-B6, więc zaraz sobie wezmę... Z tą zakrzepicą to odpukać... A pigułki... Niestety, ale są zdecydowanie rozwiązaniem dla mnie. Ale oczywiście nic kosztem zdrowia!
A o co chodzi z tymi próbami krzepnięcia? Na czym to polega?
Nakłuwają paluszek igłą i sprawdzają czas krzepnięcia. To takie najprostsze badanie. Gdyby były jakieś niepokojące podejrzenia to oczywiście diagostyka jest znacznie nowocześniejsza.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:02   #23
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Nakłuwają paluszek igłą i sprawdzają czas krzepnięcia. To takie najprostsze badanie. Gdyby były jakieś niepokojące podejrzenia to oczywiście diagostyka jest znacznie nowocześniejsza.
O. No proszę, to takie proste, a Ci cholerni ginekolodzy nie mogli mi tego zalecić?! I z powodu, że nie miałam takiego badania mogę mieć zakrzepicę? Cudownie... Dziewczynki, to badanie można po prostu zrobić w laboratorium prywatnie? Czy trzeba skierowanie? A jak można to jak odczytać potem wynik? Tzn. jaki jest prawidłowy itd... No i czy mogę zrobić to badanie kiedy zażywam tabletki anty? Mam być na czczo czy obojętne? Jak wiecie to piszcie, bo widzę, że muszę się za to wziąć... Narazie łyknęłam trzy tabletki Magne- B6... No i jedną tego nieszczęsnego Novynette, ale nie zostawię tego tak. W końcu zdrowie mamy jedno. Bardzo Wam dziękuję za pomoc, Kochane. ;*
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:20   #24
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
O. No proszę, to takie proste, a Ci cholerni ginekolodzy nie mogli mi tego zalecić?! I z powodu, że nie miałam takiego badania mogę mieć zakrzepicę? Cudownie... Dziewczynki, to badanie można po prostu zrobić w laboratorium prywatnie? Czy trzeba skierowanie? A jak można to jak odczytać potem wynik? Tzn. jaki jest prawidłowy itd... No i czy mogę zrobić to badanie kiedy zażywam tabletki anty? Mam być na czczo czy obojętne? Jak wiecie to piszcie, bo widzę, że muszę się za to wziąć... Narazie łyknęłam trzy tabletki Magne- B6... No i jedną tego nieszczęsnego Novynette, ale nie zostawię tego tak. W końcu zdrowie mamy jedno. Bardzo Wam dziękuję za pomoc, Kochane. ;*
Można prywatnie bez skierowania, chyba nie trzeba na czczo, ale lepiej zadzwonić do lab. gdzie będziesz robić i zapytać. Oni tego zwykle nie przepisują. Jak się baba uprze i jest nahalna to zlecą próby wątrobowe ale badanie na krzepliwość zwykle nie jest zlecane. Ja miałam, bo akurat mam potworne problemy z krzepnięciem. Siedziałam w tym lab. z 45 min. a krew nie chciała zaschnąć. Możesz zrobić badanie jak bierzesz tabletki, nie ma problemu. Możesz też zbadać sobie poziom poszczególnych pierwiastków we krwi (też groszowa sprawa), a wyjdą Ci ew. niedobory i będzie wiadomo.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:46   #25
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Można prywatnie bez skierowania, chyba nie trzeba na czczo, ale lepiej zadzwonić do lab. gdzie będziesz robić i zapytać. Oni tego zwykle nie przepisują. Jak się baba uprze i jest nahalna to zlecą próby wątrobowe ale badanie na krzepliwość zwykle nie jest zlecane. Ja miałam, bo akurat mam potworne problemy z krzepnięciem. Siedziałam w tym lab. z 45 min. a krew nie chciała zaschnąć. Możesz zrobić badanie jak bierzesz tabletki, nie ma problemu. Możesz też zbadać sobie poziom poszczególnych pierwiastków we krwi (też groszowa sprawa), a wyjdą Ci ew. niedobory i będzie wiadomo.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. W tych laboratoriach to mnie już znają, bo mam często anemię z braku żelaza.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:56   #26
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

a to Ci Siostrzyczko inaczej krzepnięcie robili niż mi.
Bo mi to po prostu krew pobrali i potem dostalam wynik, że chyba 22 minuty krzepnie, czy cos takiego, nie pamietam
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:09   #27
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Jest dobrych kilka metod badania krzepnięcia.

Ale jeżeli z krzepnięciem masz problemy, to powinnaś tabletki odstawić już, a nie czekać na zator :/
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:32   #28
lidkas102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 141
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Z odstawienie poczekaj do piątku lepiejniech w poradni zadecydują , że mi starej nikt w mojej mieścinie nie robił badań na hormony i bagatelzuje dziwne obiawy mogę pojąć , ale u tak młodej osoby trudno pojąć
lidkas102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:33   #29
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

Cytat:
Napisane przez LargeHadronCheerleader Pokaż wiadomość
Jest dobrych kilka metod badania krzepnięcia.

Ale jeżeli z krzepnięciem masz problemy, to powinnaś tabletki odstawić już, a nie czekać na zator :/
Ale ona tego nie wie. A może szybko sprawdzić. A nie przerywać nagle branie hormonów, a potem mieć rozregulowany cały organizm.

Marwari, bo ten mój test to taki prostacki. Jeden z najprostrzych, a że ja mam problemy z brakiem krzepnięcia i małopłytkowością to to doskonale wykazał.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:56   #30
Ancys17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Dziewczyny, doradźcie mi.

ajj . przeczytalam temat i tak sie zastanawiam.. cz przed rozpoczeciem brania tabletek potrzebne sa jakies badania? bo ja jak bylam u ginekologa to przepisala mi je bez wiekszych problemow, i to sa wlasnie novynette ale poki co ich nie biore wiec, moge je brac bez obaw?

przepraszam, ze tak sie wcinam w watek ;D
Ancys17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.