Tabletki jednoskładnikowe a ryzyko zakrzepicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 22:53   #1
Mirafiori
Raczkowanie
 
Avatar Mirafiori
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 34
GG do Mirafiori
Question

Tabletki jednoskładnikowe a ryzyko zakrzepicy?


Witam, Drogie Wizażanki
Kilka dni temu skończyłam trzecie opakowanie tabletek dwuskładnikowych Novynette. Ginekolog zalecił mi ich odstawienie, ze względu na "ciężkość nóg" i wyskakujące w ostatnim czasie naczynka . Boję się zakrzepicy, już jestem umówiona na wizytę do chirurga naczyniowego (ginekolog twierdził, że nie może mnie wysłać na badania w tym względzie, a zapisy w szpitalu są dopiero na sierpień ... muszę iść prywatnie). Czytałam conieco o tabletkach jednoskładnikowych i nie znalazłam jednej, jasnej odpowiedzi - czy problemy naczyniowe są dla ich przyjmowania przeciwwskazaniem czy nie?
Wiem, że powinnam się zwróci z tym problemem do lekarza, ale moja stała, bardzo dobra ginekolog jest chora, a inna pani próbowała mi tłumaczyć, że tabletki jednoskładnikowe też mają dwa składniki .
Czytałam o kilku dziewczynach, które z podobnych względów przerzuciły sie z tabletek dwu na jednoskładnikowe. Czy to rozsądne? Jak uważacie?
Dodam, że mam osiemnaście lat, współżyję regularnie i nie mam zaufania do metod mechanicznych (już raz pękła mi gumka, miałam problem ze zdobyciem tabletki 72-godziny) ani chemicznych, więc tabletka wydaje mi się najwygodniejszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
__________________
Wolność polega na tym, aby śmiało rozpatrywać każdą sytuację w którą wpakuje nas życie i brać na siebie wszelką wynikłą stąd odpowiedzialność.
Jean-Paul Sartre

...ciągle się tego uczę .
Mirafiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 00:54   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Tabletki jednoskładnikowe a ryzyko zakrzepicy?

tak, minipigułki są polecane osobom z problemami krążenia.
podejrzewam, że ginekolog wysłała cię na konsultację i badania, żeby ocenić czy masz problem z układem naczyniowym, czy jest to efekt uboczny pigułki. jeśli to drugie, może wystarczy zmienić tabletki na inne.

młodym osobom, ze względu na wyższą skuteczność i mimo wszystko nie tak dokładne trzymanie się zegarka przy zażywaniu - mimo wszystko polecam jednak antykoncepcję dwuskładnikową
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 13:49   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Tabletki jednoskładnikowe a ryzyko zakrzepicy?

Moja młodsza siostra właśnie po novynette dostała zakrzepicy, okazało się, że będąc z rodziny, w której są problemy z udarami, naczyciowe, żylaki, w ogóle brać hormonów nie powinna. Miałaś robiony dobry wywiad rodzinny, bo to równie ważne jak badania, skoro mając 18 lat i już czujesz ciężkość nóg jako skutek uboczny, to mozesz być w grupie, której hormony szkodzą.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.