Nadmierna potliwość; / - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-17, 20:34   #1
Person019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Exclamation

Nadmierna potliwość; /


Nie wiem czy dobrze umieściłam wątek no ale cóż.
Chodzi o nadmierną potliwość normalne dezodoranty nie pomagają codziennie w szkole mam mokre plamy pod pachami dlatego caly czas chodze w swetrach i bluzach. Używałam też dezodorantu kupionego w aptece z Vichy ale nie pomógł nadal tak mam. Czy dezodoranty co teraz reklamują z Garniera a mianowicie:


-Garnier Invisi Mineral

Calm Roll On


-Garnier Mineral


Action Control Spray


-Garnier Active Dry

Upał, Stres, Sport Roll On

Tu są do nich stronki:
http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_products/product.aspx?tpcode=OUR_P RODUCTS^PRD_DEO^MINERAL^M INERAL_HOME

http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_products/product.aspx?tpcode=OUR_P RODUCTS^PRD_DEO^MINERAL_I NVISI^MINERAL_INVISI_HOME

http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_products/product.aspx?tpcode=OUR_P RODUCTS^PRD_DEO^BASIC^BAS IC_HOME

Pare pytań:
1.Czy te dezodoranty z garniera cos pomagają na to co napisałam powyzej?
2.Antidral, etiaxil- pomagają, w jakiej cenie i jk się stosuje?
3. Słyszeliście może o wkładkach przeciwpotowych? Coś takiego. Czy one są wygodne i opłaca się je kupic czy to zwykła jakś tzw. ściema?

Jeśli ktoś z Was miał problem z nadmierną potliwością mógłby napisac swoją historyjke jak skończył się jego problem. Z góry dzięki ; )

Edytowane przez Person019
Czas edycji: 2011-10-17 o 20:43
Person019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 20:46   #2
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Nadmierna potliwość; /

Nie wiem jak Garnier, ale mnie pomogła Ziaja 'Bloker' [recenzje możesz poczytać na wizażu]. Kosztuje ok. 7 zł w drogerii lub aptece Z tym, że trzeba stosować się do tego, co jest napisane na opakowaniu-przed snem przez 3 dni, a potem 2-3 razy w tygodniu. Zaznaczam, że akurat u mnie potem też te 2-3 razy nie wystarczają, ale stosuję codziennie przed snem, a rano np. Niveą w kulce tak dla zapachu, bo Ziaja go nie daje I faktycznie się nie pocę
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 20:58   #3
babsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 18
Dot.: Nadmierna potliwość; /

Przez kilka lat zmagałam się z nadmierna potliwością, to było w gimnazjum i na początku liceum, przy czym w ostatnim okresie objawy powoli i stopniowo się zmniejszały. Próbowałam wielu kosmetyków. Wg mnie jeśli nie pomagają Ci inne drogeryjne antyperspiranty, ani nawet bardzo polecany Vichy, to te garniery też nic więcej nie zdziałają, bo nie sa jakieś szczególne.
Antidral i Etiaxil to apteczne leki, o zupełnie innym dziłaniu, opierającym się na denaturacji białek w gruczołach potowych (mniej wiecej o to chodzi, nie jestem ekspertem) Antidral jest tańszy( choć przez ostanich kilka lat bardzo zdrożał ), teraz niewiele ponizej 30 złotych, Etiaxil jest znacznie droższy. Stosowałam Antidral, nie pomagał całkowicie, ale chociaz trochę, co w tamtym okresie i tak było cudem dla mnie. Dziś jestem niemal zupelnie pewna, że moja nadpotliwość była na tle psychicznym (czy moze raczej nerwowym) w każdym razie problem leżał w mojej glowie. Sama nie wiem o co dokładnie chodzilo... Niskie poczucie własnej wartości, poczucie niższosci, jakiś podświadomy niepokój związany z kontaktami z rówieśnikami...wtedy tego nie rozumialam, nie wierzyłam, że to moze mieć związek,przynajmniej na początku. Potem zrozumiałam, obserwując uważnie swoje ciało. Wygrałam, bo zmieniłam swoje życie...eh patetycznie brzmi, ale juz nie jestem tą zakompleksioną osobą co wtedy.
Oczywiście nadpotliwosc moze mieć inne przyczyny, warto sie poobserwować, może i pojść do lekarza (ja nie byłam, nikomu nie mówiłam o problemie)
Co do antidralu, stosowanie może być nieco uciażliwe, bo jeśli tylko skóra pod pachami jest podrażniona, ogolona to piecze niemilosiernie. Ale jak ktoś chce pokonac problem to to wytrzyma, tylko trzeba uważać, bo mozna sie wręcz poparzyć. najlepiej nie golić sie pod pachami ale...wiadomo, nie zawsze sie tak da...
Pozdrawiam
babsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 12:35   #4
qrczak88
Przyczajenie
 
Avatar qrczak88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Nadmierna potliwość; /

Kochana, doskonale Cię rozumiem! Przez 11 lat pociłam się i nic mi nie pomagało. Antidral, Etiaxil, Garnier, Nivea, picie szałwi hehe itp, itd. No nic... W końcu w tym roku spróbowałam Ziaja Bloker. Nie wierze do tej pory, ale przestałam się pocić Polecam!!!
qrczak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 15:30   #5
roma90
Przyczajenie
 
Avatar roma90
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: Nadmierna potliwość; /

Mnie też pomógł Bloker. Teraz właściwie używam jak mi się przypomni- średnio raz na dwa tygodnie. Wcześniej miałam pod paszkami mokre plamy nawet jak było mi zimno, pewnie stres miał na to wpływ. No ale było minęło, ważne że już jest spokój
roma90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.