Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 17:17   #1
pati2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Exclamation

Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??


Jak co roku 1 września (dla niekturych) zaczyna się szkołą . Ja zaczne liceum w dodatku w całkiem innym mieście. Pomużcie jak powinnam ubierać się czy bluzy i workowate "chłopience" koszulki przejdą ?? a może powinnam zainwestować w spudnice i sukienki?? plis pomużcie - radami odnośnie makijażu dodatków itp też nie pogardze.
pati2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:20   #2
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Przede wszystkim duuuuuuużo książek i słowników (zwłaszcza ortograficznych) sobie kup. A jeśli to prowokacja to marnie Ci to wyszło.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:40   #3
ptakassia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 101
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Przede wszystkim duuuuuuużo książek i słowników (zwłaszcza ortograficznych) sobie kup.
Dokładnie! Bez tego ani rusz. najpierw wybierz się do księgarni a potem do centrum handlowego .
__________________
Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.



ptakassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:43   #4
PoweredLove
Przyczajenie
 
Avatar PoweredLove
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 16
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

ciekawe kto Cię przyjął do liceum z tak wielkim brakiem, jak nieumiejętność pisania poprawnie, ortograficznie ? :O
__________________
Agata
PoweredLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:46   #5
pati2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

wiecie co to dysortografia??
pati2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:51   #6
Cukierus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 120
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Nie najeżdżajcie na dziewczynę. Każdy chce dobrze wypaść,a pójście do nowej szkoły dla wielu młodych ludzi jest dużym stresem...
Ubieraj się tak jak Ty lubisz i jak Ci wygodnie. Ważne by być sobą, nie udawać kogoś kim się nie jest.
No byle by stroje nie były zbyt prowokacyjne czyli np. za krótkie spódniczki, bluzeczki czy zbyt wyzywające dekoldy, można łatwo podpaść nauczycielom.
Cukierus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:52   #7
PoweredLove
Przyczajenie
 
Avatar PoweredLove
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 16
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

tak, ale ja czegoś takiego nie uznaję. Uważam, że to lenistwo.
__________________
Agata
PoweredLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 17:56   #8
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Wiemy. Ale są też przeglądarki np. mozilla, które automatycznie podkreślają na czerwono błędy ortograficzne. Oczywiście przeglądarka jest darmowa. Polecam.:brzydal :
A co do ciuchów, to pójdź do szkoły i zobacz jak się ubierają ludzie. Najlepiej oczywiście brać przykład z tych normalnych
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 18:00   #9
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez PoweredLove Pokaż wiadomość
tak, ale ja czegoś takiego nie uznaję. Uważam, że to lenistwo.
zwłaszcza że wizaz podkreśla podczas pisania na czerwono słowa z błędami

a co do tematu: jesli ubierasz sie w "chłopiece" ubrania i ci z tym dobrze, to tak się noś i tyle
ale pamietaj tez ze zmiana szkoły/otoczenia moze byc dobrym pretekstem do zmiany stylu bądz po prostu odświeżenia go. jak wszyscy cie poznają jako "chłopczyce" to gdy nagle wskoczysz w spódniczke albo nawet dopasowana bluzke, zaczną się docinki i komentarze typu "a co ty się tak odwaliłas?".
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 18:01   #10
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez pati2312 Pokaż wiadomość
wiecie co to dysortografia??
Dziewczyny mają rację. Dysortografia to dla mnie jednoznaczne z lenistwem. Wielu DOROSŁYCH ludzi nawet czasami się tym argumentem usprawiedliwia robiąc błędy w naprawdę podstawowych i banalnych słowach, których pisownie się poznawało w podstawówce Przykro mi, ale taka jest prawda.

Zamiast siedzieć przy komputerze mogłabyś poczytać książki, wraz z czytaniem nabiera się pewnego wyczucia i oswaja z pewnymi wyrazami. Dopiero potem zajmij się swoim image, bo co z tego, że będziesz ładnie wyglądać, skoro poprawnie pisać nadal nie będziesz potrafiła. Wierz mi, że z taką hierarchią wartości daleko się nie zachodzi

A co do tematu to ubieraj się tak, żebyś Ty się dobrze czuła. Może najpierw wyczuj klimat szkoły to raz, a dwa raczej odradzam skrajności typu zbyt rzucający się strój w oczy, ale też nie bądź szarą myszką. Bez dekoldów i zbyt krótkich spódniczek powinno być dobrze Poszperaj w gazetach i na blogach, poszukaj własnego stylu.
__________________
Finezja życia.

Edytowane przez Madam Coco
Czas edycji: 2010-07-25 o 18:03
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 18:02   #11
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez PoweredLove Pokaż wiadomość
tak, ale ja czegoś takiego nie uznaję. Uważam, że to lenistwo.
dokładnie nie można tym wszystkiego tłumaczyć.
a nawet jeśli, jest coś takiego jak sprawdzanie pisowni
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 19:42   #12
tasiaaa
Rozeznanie
 
Avatar tasiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Co by nie zakładać nowego wątku - uważacie, że buty na obcasie (na co dzień) do jeansów i np. kardigana będą ok? Nie mówię 0 10 cm. kozaczkach za kolano Chodzi mi o coś mniej-więcej takiego, jak w załączniku (mam niemal identyczne, tylko z ciut niższym obcasem)
__________________

tasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 20:32   #13
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Wszystko zależy od szkoły. Niektórzy nauczyciele się czepiają, ale wielu to nie przeszkadza. U mnie czasem dziewczyny chodzą w takich butach, ale czy to wygodne do szkoły?
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:42   #14
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez PoweredLove Pokaż wiadomość
tak, ale ja czegoś takiego nie uznaję. Uważam, że to lenistwo.
Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Dziewczyny mają rację. Dysortografia to dla mnie jednoznaczne z lenistwem. Wielu DOROSŁYCH ludzi nawet czasami się tym argumentem usprawiedliwia robiąc błędy w naprawdę podstawowych i banalnych słowach, których pisownie się poznawało w podstawówce Przykro mi, ale taka jest prawda.

Zamiast siedzieć przy komputerze mogłabyś poczytać książki, wraz z czytaniem nabiera się pewnego wyczucia i oswaja z pewnymi wyrazami. Dopiero potem zajmij się swoim image, bo co z tego, że będziesz ładnie wyglądać, skoro poprawnie pisać nadal nie będziesz potrafiła. Wierz mi, że z taką hierarchią wartości daleko się nie zachodzi

A co do tematu to ubieraj się tak, żebyś Ty się dobrze czuła. Może najpierw wyczuj klimat szkoły to raz, a dwa raczej odradzam skrajności typu zbyt rzucający się strój w oczy, ale też nie bądź szarą myszką. Bez dekoldów i zbyt krótkich spódniczek powinno być dobrze Poszperaj w gazetach i na blogach, poszukaj własnego stylu.

nie uznajecie faktu??
istnieje takie coś jak dysortografia i nawet nie ma tutaj czego zaprzeczać i czegoś się uczyć, bo takie osoby nie potrafią się nauczyć, chociaż się opatrzą z danym słowem to nie zapamiętają, potrzeba naprawdę wysiłku.
Ja sama mam to i potrafię zrozumieć. Chociaż całą swoją edukacje w szkole przeszłam bez żadnego oświadczenia, maturę rozszerzoną z polskiego także pisałam na normalnych zasadach bo nie będę z siebie robić idiotki i rozpowiadać wszystkim ale tutaj mówię, bo trochę zrozumienia by się Wam przydało, nie zawsze chodzi o lenistwo

ja pisowni każdego słówka z angielskiego uczyłam się od 15min do całego dnia, musiałam napisać każde słowo po 100razy bo z samego czytania bym się nie nauczyła pisać, a niektórych słów nauczyć się nie mogę np "ponieważ" po angielsku, i co zrobię błąd i od razu że leniem jestem ?
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:44   #15
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez pati2312 Pokaż wiadomość
wiecie co to dysortografia??
Patrz mój podpis.

Co do wątku : spódnice i sukienki.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:48   #16
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Co by nie zakładać nowego wątku - uważacie, że buty na obcasie (na co dzień) do jeansów i np. kardigana będą ok? Nie mówię 0 10 cm. kozaczkach za kolano Chodzi mi o coś mniej-więcej takiego, jak w załączniku (mam niemal identyczne, tylko z ciut niższym obcasem)
a żeby nie był off topu to według mnie te szpilki nadają się do szkoły
u mnie dziewczyny chodziły na obcasie ja także
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:53   #17
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
zwłaszcza że wizaz podkreśla podczas pisania na czerwono słowa z błędami

a co do tematu: jesli ubierasz sie w "chłopiece" ubrania i ci z tym dobrze, to tak się noś i tyle
ale pamietaj tez ze zmiana szkoły/otoczenia moze byc dobrym pretekstem do zmiany stylu bądz po prostu odświeżenia go. jak wszyscy cie poznają jako "chłopczyce" to gdy nagle wskoczysz w spódniczke albo nawet dopasowana bluzke, zaczną się docinki i komentarze typu "a co ty się tak odwaliłas?".
Wizaż nie podkreśla niczego robi to konkretna przeglądarka.
Standardowo opcję tę ma Mozilla FF chociażby, ale można zainstalować taki dodatek nawet na Microsoftowego IE.

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
nie uznajecie faktu??
istnieje takie coś jak dysortografia i nawet nie ma tutaj czego zaprzeczać i czegoś się uczyć, bo takie osoby nie potrafią się nauczyć, chociaż się opatrzą z danym słowem to nie zapamiętają, potrzeba naprawdę wysiłku.
Ja sama mam to i potrafię zrozumieć. Chociaż całą swoją edukacje w szkole przeszłam bez żadnego oświadczenia, maturę rozszerzoną z polskiego także pisałam na normalnych zasadach bo nie będę z siebie robić idiotki i rozpowiadać wszystkim ale tutaj mówię, bo trochę zrozumienia by się Wam przydało, nie zawsze chodzi o lenistwo

ja pisowni każdego słówka z angielskiego uczyłam się od 15min do całego dnia, musiałam napisać każde słowo po 100razy bo z samego czytania bym się nie nauczyła pisać, a niektórych słów nauczyć się nie mogę np "ponieważ" po angielsku, i co zrobię błąd i od razu że leniem jestem ?
Tak, istnieje i co z tego? istnieją słowniki, więc te osoby nie muszą się uczyć na pamięć, mogą sobie sprawdzić.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:59   #18
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Wizaż nie podkreśla niczego robi to konkretna przeglądarka.
Standardowo opcję tę ma Mozilla FF chociażby, ale można zainstalować taki dodatek nawet na Microsoftowego IE.



Tak, istnieje i co z tego? istnieją słowniki, więc te osoby nie muszą się uczyć na pamięć, mogą sobie sprawdzić.

to skoro już w taki sposób myślisz to istnieje coś takiego jak regulamin forum i można w nim sobie sprawdzić np ze za wypominanie komuś błędów ort dostaje się pkt karne

pomijając to że to nie kulturalne, ale chyba taki argument tutaj nie będzie przekonujący
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 22:33   #19
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
pomijając to że to nie kulturalne, ale chyba taki argument tutaj nie będzie przekonujący
No nie, nie będzie przekonujący, bo niczego niekulturalnego w grzecznym zwróceniu uwagi nie ma. Niektórych błędy ortograficzne po prostu rażą, więc dlaczego mają na nie patrzeć na każdym kroku?(chodzi mi oczywiście o sytuacje poza forum, bo wiadomo, regulamin...)

Edytowane przez szaramieta
Czas edycji: 2010-07-25 o 22:35
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 23:00   #20
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Dziewczyny mają rację. Dysortografia to dla mnie jednoznaczne z lenistwem. Wielu DOROSŁYCH ludzi nawet czasami się tym argumentem usprawiedliwia robiąc błędy w naprawdę podstawowych i banalnych słowach, których pisownie się poznawało w podstawówce Przykro mi, ale taka jest prawda.

Zamiast siedzieć przy komputerze mogłabyś poczytać książki, wraz z czytaniem nabiera się pewnego wyczucia i oswaja z pewnymi wyrazami. Dopiero potem zajmij się swoim image, bo co z tego, że będziesz ładnie wyglądać, skoro poprawnie pisać nadal nie będziesz potrafiła. Wierz mi, że z taką hierarchią wartości daleko się nie zachodzi

A co do tematu to ubieraj się tak, żebyś Ty się dobrze czuła. Może najpierw wyczuj klimat szkoły to raz, a dwa raczej odradzam skrajności typu zbyt rzucający się strój w oczy, ale też nie bądź szarą myszką. Bez dekoldów i zbyt krótkich spódniczek powinno być dobrze Poszperaj w gazetach i na blogach, poszukaj własnego stylu.
Jeżeli już wypowiadasz się na temat czyjejś ortografii, sprawdź najpierw czy sama nie popełniłaś błędu w swojej wypowiedzi

Wygląda na prowokację, ale dysortografia istnieje i nie jest to ani lenistwo, ani niedouczenie Szczególnie, że dysortografię stwierdza się u osób, które ZNAJĄ zasady pisowni, nie da się jej ot tak zniwelować, potrzebne są wieloletnie, żmudne ćwiczenia, a i tak nie wyleczy się jej do końca Choć nie przeczę, iż wiele osób może swoje błędy tłumaczyć dysortografią z lenistwa

A co do tematu... Makijaż delikatny- raczej maskujący niedoskonałości, ubrania dostosowane do wieku i miejsca. A co do reszty to musisz zdecydować sama i wybrać to, co Ci się podoba i w czym dobrze się czujesz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 07:36   #21
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
to skoro już w taki sposób myślisz to istnieje coś takiego jak regulamin forum i można w nim sobie sprawdzić np ze za wypominanie komuś błędów ort dostaje się pkt karne

pomijając to że to nie kulturalne, ale chyba taki argument tutaj nie będzie przekonujący
A co to ma wspólnego z moją wypowiedzią? Ja jej ortografii nie wytknęłam, napisałam tylko, że jak ktoś ma problem z pisownią, to może sobie sprawdzać słówka w słowniku, bądź użyć Firefoxa.
Większość osób tego nie robi, uważając, że skoro są dys, to nie muszą pisać poprawnie. A jednak, jest to brak poszanowania dla polskiego języka, brak szacunku dla odbiorcy i oczywiście lenistwo - nie takie, że nie chciało im się uczyć, ale takie, że nie chciało im się sprawdzić słowa, pomimo tego, że WIEDZĄ, że mają problem.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 08:15   #22
odysek
Raczkowanie
 
Avatar odysek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Ja w liceum miałam zakaz ramiączek i dekoltów.
odysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 08:37   #23
ladyan
Rozeznanie
 
Avatar ladyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 533
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Ja napiszę tylko jedno do wszystkich tych mądrych osób, które uważają dysortografię, dysleksję i dysgrafię za lenistwo.
Nie życzę Wam, aby Wasze dzieci posiadały tę dysfunkcję. Zobaczyłybyście wtedy, co to oznacza. I zanim napiszecie coś złośliwego, poczytajcie trochę na temat tego problemu.
Wiedza nie boli. Może wtedy ugryziecie się w przysłowiowy język, zanim cokolwiek napiszecie.
Przepraszam za offtop.

Edytowane przez ladyan
Czas edycji: 2010-07-26 o 08:45
ladyan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 09:06   #24
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Faktem jest, że osoby z dysortografią są i mają problemy, ja teog nie neguję absolutnie, ale wiele osob po prostu tak sobie ot mówi mam dysortorafię i możecie mi naskoczyć (pomimo, że nie ma, ale tak z lenistwa łatwiej).
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 09:14   #25
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Nie chcę być niemiła, bo zdaję sobie sprawę, że to ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, na pewno posiadanie dysgrafii/dysortografii utrudnia życie, ale właśnie (między innymi) po to mamy podkreślenia przy zrobieniu błędu, żeby dało nam to do myślenia, że piszemy źle.
Niektórzy (podkreślam - niektórzy) wykręcają się tymi dysfunkcjami naprawdę z czystego lenistwa, więc nic dziwnego, że coraz więcej ludzi robi tyle błędów, skoro widzą je na co dzień...
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:16   #26
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

U mnie w liceum obowiązują mundurki, ale to już od dawien dawna, więc problem z ubraniami mamy trochę rozwiązany. Ale dziewczęta ubierają się różnie od stylu hip-hop'owego po dziewczęce sukienki
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:56   #27
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Na pewno uważaj na głębokie dekolty oraz spodnie tak niskie bądź obsuwające się, że widać ci pupę. Wystająca bielizna, a w szczególności stringi to koszmar.

Jak byłam w LO to dużo dziewczyn nosiło buty na obcasie, ale bez szaleństw, obcas ok 7 cm, nie większy. Gdy jakaś się odważyła na 10 i więcej to były docinki, głównie ze strony chłopaków, że niby, gdzie ona się wybrała w takich butach.

We wszystkim trzeba znać umiar i pamiętać by na szczególne okazje szkolne ubierać się tak jak wymaga obyczaj.

Ja na początku również chodziłam w pierwszym z brzegu t-shircie i sweterku, w dżinsach i sportowych butach, ale w miarę lat zaczęłam się ubierać kobieco i tak już mi zostało. Powinnaś sama zdecydować kiedy chcesz zmienić styl. Tylko bez przesady, to szkoła i nie ma po co się ubierać jak stróż w Boże Ciało.
__________________
Jak zmieniamy świat?
Wystarczy co jakiś czas spełnić dobry uczynek
("Evan Almighty")

To bardzo niebezpieczne zaglądać głębiej kobiecie w serce.
Mikołaj Gogol

Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 13:21   #28
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Jeśli chodzi o kozaczki na obcasie co szkoły to jestem na nie. Narazisz się na nieprzyjemne komentarze. Proponuję standard: legginsy, balerinki, tuniki, topy, kardigany, kurtka jeansowa lub ramoneska, wszelkiego rodzaju spódnice + czarne rajstopy.
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 14:24   #29
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Jeżeli już wypowiadasz się na temat czyjejś ortografii, sprawdź najpierw czy sama nie popełniłaś błędu w swojej wypowiedzi
Wygląda na prowokację, ale dysortografia istnieje i nie jest to ani lenistwo, ani niedouczenie Szczególnie, że dysortografię stwierdza się u osób, które ZNAJĄ zasady pisowni, nie da się jej ot tak zniwelować, potrzebne są wieloletnie, żmudne ćwiczenia, a i tak nie wyleczy się jej do końca Choć nie przeczę, iż wiele osób może swoje błędy tłumaczyć dysortografią z lenistwa

A co do tematu... Makijaż delikatny- raczej maskujący niedoskonałości, ubrania dostosowane do wieku i miejsca. A co do reszty to musisz zdecydować sama i wybrać to, co Ci się podoba i w czym dobrze się czujesz
Ach, ta ironia. Dziękuję, fakt z rozpędu* nie napisałam tak jak powinno być (dekolt), bo gwarantuję Ci, że z zasad ortografii i interpunkcji zagięłabym niejednego Widać najlepszym się zdarza i przyznaję się do tego bez bicia. Jednakże fakt wyszukiwania w całej mojej wypowiedzi jednego błędu pozostawię bez komentarza - .

* w wymowie polskiej nie istnieje połączenie spółgłosek lt, dlatego wymawiamy grubo - ld.
__________________
Finezja życia.

Edytowane przez Madam Coco
Czas edycji: 2010-07-26 o 14:25 Powód: dodanie *
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 14:35   #30
fidoma_butik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 91
Dot.: Liceum - jak się ubierać i NIE ubierać??

Cytat:
Napisane przez pati2312 Pokaż wiadomość
Jak co roku 1 września (dla niekturych) zaczyna się szkołą . Ja zaczne liceum w dodatku w całkiem innym mieście. Pomużcie jak powinnam ubierać się czy bluzy i workowate "chłopience" koszulki przejdą ?? a może powinnam zainwestować w spudnice i sukienki?? plis pomużcie - radami odnośnie makijażu dodatków itp też nie pogardze.
Trochę odbiegamy od tematu, więc ja pozwolę sobie powrócić
Bluzy i workowate koszulki może i przejdą, ale za to zakryją całkiem Twoją dziewczęcość. Ja stawiam na spódniczkę lekko za kolanko plus kardigan, ciemne jeansy rurki, plus tuniczka i balerinki. Zestawy stare jak świat, ale sprawdzone.
fidoma_butik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.