Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 17:44   #1
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71

Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań


Witam Wszystkich. Mam 21 lat i przez całe moje życie nigdy nie miałem problemów z cerą - nigdy nie przechodziłem trądziku ani nie miałem żadnych krostek , przebrawień dosłownie twarz miałem jak dziecko po urodzeniu aż do czasu ostatniego roku

Przez ostatni rok czasu z moją twarzą dziwne rzeczy się dzieją mianowicie w okolicach kości policzkowych jest ona zaczerwieniona i co dzień wyskakują jakieś krosty - takie czerwone których nie da się wycisnąć ( i tak tego nie zrobiłbym ). Czasem wyskoczą takie wielkie czerwone podskórne twarde i bolące. Jako , że nigdy nie miałem problemu z cerą to twarz po prostu myłem jak każdy śmiertelnik wodą zwykła + mydłem i nigdy w życiu nie używałem żadnych kremów. Aktualnie wyskakują mi cały czas nowe czerwone małe krostki i po kilku dniach są one jeszcze bardziej czerwone. Nie stosuję żadnego kremu teraz a twarz myję wodą i mydłem do ciała. Dodam też , że minimum co drugi dzień pracuję od 4h do 6h w pomieszczeniu gdzie jest zanieczyszczone powietrze ( opary od maszyny ) , jest gorąco - stoję przed piecem który ma 400C i to gorąco czasem bucha mi w twarz + ogólnie pomieszczenie bardzo ciepłe. Czy to może mieć wpływ na takie coś ?


Do dermatologa idę bo nie chcę później mieć problemów poważniejszych ale chcę też od Was się dowiedzieć jakie kosmetyki byście mi polecili do mycia twarzy , ochrony ( niewidocznej ). Jakieś zwykłe mydło przeznaczone do twarzy ? Ogólnie nie chcę nic drogiego bo nie mam zbytnio kasy a wydatków w brud. Także co możecie mi polecić ? Dodam też , że trenuję i często moja twarz jest spocona.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:24   #2
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

Hej, takie warunki pracy niestety zawsze wpływają na naszą skórę. Myślę, że u Ciebie tak właśnie się stało. Prócz tego mogły się u Ciebie zacząć jakieś wahania hormonalne bo bolące krostki oraz miejsca o których piszesz czasami właśnie o tym świadczą. Jeśli czekasz na wizytę u dermatologa to lepiej wstrzymaj się z czymkolwiek bo lekarz może Ci przepisać coś konkretnego-po co męczyć skórę. Ale zapomnij o wodzie i mydle bo niestety tego nie polecam nikomu, póki co kup sobie coś zwyczajnego do mycia buzi-mydło wysusza i podraznia. Być może masz wrażliwą skórę, która zaczyna reagować na warunki. Obserwuj buzię, no i pracując w takich warunkach nie zapominaj o nawilżaniu oraz o dobrym oczyszczaniu-szczególnie po treningach.
__________________
Amor incipit ab ego

Edytowane przez sarkastiko
Czas edycji: 2012-03-14 o 19:27
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:11   #3
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

A czy istnieje jakaś metoda kosmetyczna usuwania takich czerwonych krostek ? Aktualnie myję twarz tylko specjalnym mydłem bakteriobójczym łagodnym dla skóry na noc i z rana peeling żel do oczyszczania i po tym emulsja nawilżająca i nadal to ☠☠☠☠☠☠☠☠ jest i nie chcę w ogóle znikać. Skórę mam ogólnie w złym stanie :/ czerwone krostki , jakieś takie czerwone malusienkie plamki jakby nałożone na skórę , zaczerwienienia. Nigdy czegoś takiego nie miałem wstyd już wyjść
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:12   #4
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

Peeling na czerwone krostki to raczej mało wskazane:/ Jeśli zauważasz, że ewidentnie robi Ci się gorzej po tej pracy w tych warunkach to wątpię czy coś na to pomoże:/Z tym naprawdę radzę się wybrać do lekarza bo możesz sobie zrobić większą krzywdę:/ Póki co staraj się wysuszać te większe i bolące ale nie używaj zbyt dużo kosmetyków bo to się może rozprzestrzenić.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:07   #5
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

Byłem już u dwóch dermatologów i ręce opadają mi - żaden nie jest mi w stanie pomóc !! nie mam tragedii na twarzy a i tak pomocy uzyskać nie mgoę. Aktualnie wydałem 30zł na żel antybiotykowy. Lekarz twierdzi , że to nic takiego , że to leciutkie zmiany trądzikowe i , że on to wyleczy a gówno leczy za przeproszeniem. Jak Ci dermatolodzy mogą mówić , że twarz spoko i to słabiutkie zmiany jak ciągle nowe krosty się pojawiają i przebrawienia czerwone. Skóra w b.złym stanie jest.... daję najnowsze zdjęcia może ktoś coś pomoże bo ja siły nie mam na to...jakieś badania czy coś...przecież dbam o tą gębę - myje kostką suba med ( ponoć b.dobra ) nawilżam a pijaki chodzą po mojej dzielnicy z cerą jak u niemowlaka...porażka..


http://desmond.imageshack.us/Himg269...jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg194...jpg&res=medium


Skóra w ogóle jest jakaś poczerwieniona w niektórych miejscach. Ma takie jakby dziureczki ( sitko ). Od czego to jest....ja już nie chcę tracić kasy ...co prawda 30zł ale znów niedługo idę tym razem prywantnie chyba...

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Sorka za te nerwy ale jestem trochę zdesperowany faktem , że rok temu jeszcze miałem idealną buzie. Otóż przeczytałem w internecie , że skóra po zastosowaniu antybiotyku takiego jak ten w żelu oczyszcza się i może być jeszcze więcej pryszczy ale później one będą schodzić i , że to normalna reakcja skóry. I wiele osób chwali sobie ten żel a ja go stosuję 2 dzień. Czy to prawda ?
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:44   #6
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

Kurcze dla mnie na logikę jeśli sam lekarz twierdzi, że to lekki trądzik to na co on czeka? żeby Cię wywaliło bardziej? Zostaw tego przydupasa i może spróbuj iść do innego skoro widzisz, że jest gorzej. A powiem Ci z doświadczenia, że samemu to zazwyczaj można sobie pogorszyć-szczególnie, że to początki, masz dość zdrową buzię a lekarze nic Ci nie mówią a Ty w rozpaczy poszukujesz sam lekarstwa eh..Na zdjęciach mało widać ale z tego co piszesz wynika, że jest coraz gorzej więc ewidentnie cos się dzieje. Mi np na czerwone krostki pomaga Tribiotic-jest taniusi, możesz go kupić nawet na sztuki(ok 2 zł)-spróbuj się nim smarować choć na noc
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:11   #7
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

Dziękuje za odpowiedź ale chyba nie przeczytałaś wszystkiego co napisałem :P lekarz przepisał mi ten żel antybiotykowy co podałem wyżej. A ja się pytam tylko czy to prawda , że po stosowaniu takiego lekarstwa na twarz twarz się leczy i wywala jeszcze więcej krostek itp ? Tak tu nawet gdzieś na forum czytałem , że to normalna reakcja skóry , że pierw będzie tego wszystkiego więcej bo powychodzi a później zaniknie. Czy to prawda ?
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 19:10   #8
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Praca w szkodliwych warunkach - kilka pytań

Za duzo czytam by czasem coś wyczytać Ale to prawda, zazwyczaj przy takich maściach następuje tzw. wysyp czyli skóra się oczyszcza i wywala wszystko co w niej siedzi. Zatem to tak działa i niestety trzeba to przeboleć. Ale to tylko po to by potem było lepiej. Zazwyczaj tak działają kwasy.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.