Biała plamka na brodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-22, 15:59   #1
roberto12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1

Biała plamka na brodzie


Witam

Mam na imię Robert mam 21 lat. Mam problem otóż , na brodze mam białą plamke , reszta skóry na twarzy jest normalna ! Nigdzie nie mam białych plam na ciele. Tylko w tym jednym miejscu,ale to nie koniec problemu. W miejscu białej plamki rośnie mi biały zarost !! Mam tak już od ponad roku ,nie przejmuje się tym zbytnio, koledzy mi zwracali już wielokrotnie uwagę czy się aby nie oplułem , czy jakiś krem nałożony. I śmiesznie to wygląda , ponieważ wszedzie mam normalny zarost , a w tym jednym miejscu na brodzie jest biały! Jak zgole to biała plamka jest , oczywiscie mniej widoczna , ale jest. Spotkaliscie się z takim czymś? Tylko nie mówcie , ze mam iść z tym do dermatologa.
roberto12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:08   #2
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Biała plamka na brodzie

Z tego co się orientuję w białych plamkach to być może bielactwo czyli najprościej pisząc utracony pigment w danej sferze ciała. Biały włos w tym miejscu sugeruje to samo. Jednakże jeśli chcesz wiedzieć więcej i znać 100% powód to zwróć się z tym do lekarza. Jeśli to akurat to, to należy przestrzegać jakiś zasad a to już warto by się dowiedzieć dla własnego zdrowia, no nie?

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

ps
pamiętaj, że przebarwienia na skórze zazwyczaj coś oznaczają więc nie radziłabym lekceważyć tej plamki. Stąd pomysł z lekarzem. Nawet zwykłe pieprzyki z czasem mogą być niebezpieczne i jeśli cokolwiek na Twojej skórze zaczyna się dziać "innego" to warto iść i się dowiedzieć co to. Szczególnie, że to okolice twarzy.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:12   #3
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Biała plamka na brodzie

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to bielactwo, ponieważ ta choroba właśnie objawia się białymi plamami na skórze, często białym zarostem w miejscu przebarwienia skóry i często jest to broda. Radzę Ci się jak najszybciej wybrać do lekarza, bo ja tak miałam, że przez lata mała plamka, a potem w kilka dni mnie mocno wysypało, pojawiło się sporo dużych plam, które są ze mną do dziś.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:37   #4
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Biała plamka na brodzie

Jest to bielactwo, ja mam białą plamę w zewnętrznym kąciku oka i kilka rzęs w tym kąciku mam białych. Bo nie tylko skóra traci pigment, ale też włosy występujące na tej plamie.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.