Jak zrobić fasolkę po bretońsku??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 10:59   #1
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035

Jak zrobić fasolkę po bretońsku???


Dziewczyny, wiem, że mam dla Was ekspertek pewnie idiotyczne pytanie, jednak chce zaskoczyc Tz i mu zrobic ww przysmak na obiad
Widziałam dużo już przepisów, ale cholera, one się strasznie różnią od siebie:/

pyt. nr 1 - co z tą fasolą???
czy mogłybyście mi powiedzieć dokładnie jak z nią postąpić? rozumiem, że na noc do gara z zimną wodą, a potem co? wylać tę wodę, nalać nową i normalnie ugotować? (a i jeszcze ile tej wody, bo nie chciałabym by mi wyszła pomidorówka z fasolą )

pyt. nr 2 - czym bym mogła zastąpić boczek i cebulę?
w większości przepisów jest podane, aby własnie boczek/cebulkę podsmażyć na patelni.. tyle, że ja nienawidzę ani boczku ani cebuli.. myślicie, ze zwykla pokrojona kiełbaska byłaby dobra?

No generalnie dziewczyny, bardzo bym prosiła o sprawdzony, łatwy przepis na fasolkę po bretońsku. mam 21 lat, a nic nie umiem zrobić, jedyne co mi wychodzi to kotlety z piersi kurczaka... porażka


jeżeli był taki temat to przepraszam, ale użyłam wszystkich kombinacji wyrażenia "fasolka po bretońsku" i nic w wyszukiwarce nie znalazłam..
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:07   #2
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

ja nalewan wody na noc i gotuję w tej samej wodzie. Po nocy zazwyczaj uzupelniam ponad pozim fasili (powiedzmy 2-3 cm). Gotuję w szybkowarze , a poetm przesmarzam cebulkę na oleju, dodaję to co mam -nejczęściej resztki wędliny i kawałek kielbasy pokrojonej w kosteczkę i przesmarzam z cebulką. Potem to do gara. Podgotowuję dalej. Następnie koncentart lub przecier przptrawy tj sól , sporo pieprzu, majeranek i łyczeczkę musztardy
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:23   #3
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez city glam Pokaż wiadomość
ja nalewan wody na noc i gotuję w tej samej wodzie. Po nocy zazwyczaj uzupelniam ponad pozim fasili (powiedzmy 2-3 cm). Gotuję w szybkowarze , a poetm przesmarzam cebulkę na oleju, dodaję to co mam -nejczęściej resztki wędliny i kawałek kielbasy pokrojonej w kosteczkę i przesmarzam z cebulką. Potem to do gara. Podgotowuję dalej. Następnie koncentart lub przecier przptrawy tj sól , sporo pieprzu, majeranek i łyczeczkę musztardy
ok.. a możesz mi powiedzieć ile tego koncentratu.. powiedzmy, że będę gotować tą fasolkę w ilości standardowej tj. tak pół kilo.
Acha i rozumiem, że te kiełbaski/cebulkę/wędlinę przysmażoną mam wrzucic do garnka jak mi już ta gotująca się fasolka zacznie się gotować? (bulgotać?)
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:54   #4
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

A ja fasole zalewam na noc zimną, przed gotowaniem odlewam wodę, zalewam wrzatkiem na 15 min, wylewam i znowu zalewam gorącą wodą i w tym już gotuje.

Boczku nie musisz dawać - wędliny daj jakie masz np. kiełbasę czy kawałek szynki pokrojony w kostkę, ja dawałam tez kabanos i było pyszne cebuli raczej niczym nie zastąpisz ale jeśli bardzo nie lubisz to po prostu nie dawaj.

Fasole gotuje się zazwyczaj dość długo, więc resztę składników dodajesz gdy fasole zaczyna mięknąć - podsmażona wędlina i tak nie musi się długo gotować.

Na koniec robisz zasmażkę i dodajesz koncentrat.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:52   #5
Bettix75
Zadomowienie
 
Avatar Bettix75
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 132
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Prosty przepis na fasolkę:
Fasolkę po bretońsku robię z fasoli "Jaś". Najpierw ją moczę, potem gotuję w tej wodzie z dodatkiem: 0,5łyżeczki kminku, 0,5 łyżeczki majeranku, 2 łyżek "Przyprawy do dań z fasoli" Knorr, podsmażonego boczku i cebuli.

*Bez boczku możesz zrobić, ale bez podsmażonej cebuli, to już nie będzie dobra. Kilka lat dochodziłam dlaczego fasolka mojej mamy jest smaczniejsza! Odpowiedź bardzo prosta: mama daje dużo podsmażonej cebuli!!! Jeśli wrzucisz ją od razu do fasolki, to cebula zdąży się rozgotować

Gdy groch jest miękki, dodaję 2-3 marchewki pokrojone w kostkę, kiełbasę i gotuję, aż marchewka będzie miękka. Na koniec przyprawiam do smaku dając: wegetę, paprykę ostrą w proszku, maggi, pietruszkę, przecier.

Dawniej dawałam zasmażkę (mąka upalona), ale ostatnio odebrałam 3 chochelki gorchu + trochę wywaru i zmiksowałam, w ten sposób zupa była gęsta i obeszło się bez niezdrowej zasmażki.
Pozostały groch sobie pływa. Na sam koniec daję 2 łyżki śmietany, aby związała oczka wywaru z resztą zupy
I tyle... danie pyszne i sycące.

Mam nadzieję, że pomogłam Mój mąż uwielbia fasolkę po bretońsku i robię ją często
__________________
172cm/70kg ->cel: 59kg
DUKAN od 12.09.10: 62,65kg
I faza 2dni, II faza 25 dni: 58,80kg, III faza 43dni: 58,75kg
od 20.11.10 IV faza: stabilizacja
aktualna waga: 58,85kg

06.06.10r. A6W ukończone
Bettix75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 14:11   #6
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
ok.. a możesz mi powiedzieć ile tego koncentratu.. powiedzmy, że będę gotować tą fasolkę w ilości standardowej tj. tak pół kilo.
Acha i rozumiem, że te kiełbaski/cebulkę/wędlinę przysmażoną mam wrzucic do garnka jak mi już ta gotująca się fasolka zacznie się gotować? (bulgotać?)
mięsko dorzucam jak fasolka jest już miękka , a potem to sobie jescze chwilę bulgocze. Koncentart daj do smaku najpierw 1/2 puszki łowicza a potem dosmaczaj
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 18:14   #7
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

ja fasolkę robię podobnie jak dziewczyny pisały z tym, że czasami dodaje koncentrat pomidorowy a czasami keczup
czasami też jak zapomnę namoczyć na noc fasolę albo nie mam czasu to kupuję fasolkę konserwowaną w puszce i wtedy moja fasolka po bretońsku wygląda tak:
2-3 puszki fasolki / w tym jedna czerwonej
kiełbaska
majeranek
koncentrat pomidorowy
cebulka

fasolkę odlewam z zalewy, przepłukuje wodą i wrzucam do garnka; dolewam tyle wody żeby ją pokryło i gotuje na wolnym ogniu
kiedy fasolka się gotuje podsmażam na patelni kiełbaskę i cebulę a potem wrzucam to do garnka
doprawiam majerankiem i koncentratem do smaku

fasolka wychodzi dość gęsta bo jej część się rozgotuje
i nie solę nic a nic- kupuje zwykle mocno doprawioną kiełbasę

mimo, że w smaku jest to podobne do tradycyjnej fasolki po bretońsku to ja wolę wersję z fasolą moczoną na noc....ale przepis wrzucam- może komuś się przyda
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 12:08   #8
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez city glam Pokaż wiadomość
ja nalewan wody na noc i gotuję w tej samej wodzie. Po nocy zazwyczaj uzupelniam ponad pozim fasili (powiedzmy 2-3 cm). Gotuję w szybkowarze , a poetm przesmarzam cebulkę na oleju, dodaję to co mam -nejczęściej resztki wędliny i kawałek kielbasy pokrojonej w kosteczkę i przesmarzam z cebulką. Potem to do gara. Podgotowuję dalej. Następnie koncentart lub przecier przptrawy tj sól , sporo pieprzu, majeranek

robie bardzo podobnie tylko ze koncentrad dodaje takze na patele gdy cebulka i kiełbaska jest podsmazona nastepnie zalewam to (okolo 200ml) wywaru z fasolki i zrobi sie gesty sosik i zalewam tym fasolke - daje to fajny smaczek !
aa i odrazu sole gdy wstawiam do gotowania

- aj narobiłas mi smaczku na fasolke
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:02   #9
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
robie bardzo podobnie tylko ze koncentrad dodaje takze na patele gdy cebulka i kiełbaska jest podsmazona nastepnie zalewam to (okolo 200ml) wywaru z fasolki i zrobi sie gesty sosik i zalewam tym fasolke - daje to fajny smaczek !
aa i odrazu sole gdy wstawiam do gotowania

-
muszę spróbować zrobić sosik
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:03   #10
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

dzięki dziewczyny, widzę, że to nie jest jakaś straszna filozofia
mam nadzieję, ze mi się uda, dam znać jak wyszło
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 17:25   #11
insane_86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 18
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

teraz jest przyprawa do dan z fasoli narazie robilam z ta przyprawa tylko raz fasolke po bretonsku ale byla bardzo dobra

Ponizej dolaczam fotke tej przyprawy
insane_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 07:35   #12
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez insane_86 Pokaż wiadomość
teraz jest przyprawa do dan z fasoli narazie robilam z ta przyprawa tylko raz fasolke po bretonsku ale byla bardzo dobra

Ponizej dolaczam fotke tej przyprawy
Też mam tą przyprawę i bardzo sobie chwalę
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 07:46   #13
mww
Zakorzenienie
 
Avatar mww
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 4 736
GG do mww
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

mojej koleżanki mama robi fasolkę z piersiami z kurczaka zamiast kiełbasy... naprawdę dobre chociaż moim zdaniem kiełbasa daje lepszy smak, z piersiami jest delikatniejsza

Edytowane przez mww
Czas edycji: 2009-10-01 o 11:41
mww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 08:24   #14
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez insane_86 Pokaż wiadomość
teraz jest przyprawa do dan z fasoli narazie robilam z ta przyprawa tylko raz fasolke po bretonsku ale byla bardzo dobra

Ponizej dolaczam fotke tej przyprawy
z glutaminianem sodu (wzmacniacz smaku)wszystko smakuje lepiej
ja pokusilam się o dosmaczanie z pojedyńczych suszonych zioł też smakuje bajecznie
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:43   #15
insane_86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 18
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez city glam Pokaż wiadomość
z glutaminianem sodu (wzmacniacz smaku)wszystko smakuje lepiej
ja pokusilam się o dosmaczanie z pojedyńczych suszonych zioł też smakuje bajecznie
Napewno masz racje, ale w dzisiejszych czasach po co niesiegnie sie to tak naprawde do zdrowych rzeczy nie nalezy wszedzie tylko same E chociaz teraz zamiast pisania E to zastepuja juz pelne nazwy mieso tez nie wiadomo ile lezalo itp duzo mozna by produktow wymieniac. By bylo trzeba samemu wszystkie zwierzeta hodowac i owoce by miec pewnosc ze czegos tam nie dodali Ale co nas nie zabije to nas wzmocni

Pozdrawiam
insane_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:50   #16
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez city glam Pokaż wiadomość
z glutaminianem sodu (wzmacniacz smaku)wszystko smakuje lepiej
ja pokusilam się o dosmaczanie z pojedyńczych suszonych zioł też smakuje bajecznie
Ja często takie mieszanki traktuje jako ściągawki i przyprawiam kierując się ziołami zawartymi w mieszance
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:35   #17
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Ja często takie mieszanki traktuje jako ściągawki i przyprawiam kierując się ziołami zawartymi w mieszance
ja rownież z tego korzystam
starym sposobem kupujemy świnkę z chlewika i do zamrażalnika
ciasto oczywiście swoje i tp.
Na nas wymogla to córka bo ma refluks, a teraz z przyjemnością serwuję rodzince coś zdrowszego. Chemii nie ominiemy ale możemy zmiejszyć jej ilość w tym co jemy
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 09:23   #18
women20
Raczkowanie
 
Avatar women20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 476
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

ja namaczam przez noc flasole w wodzie. w tej samej pozniej rano gotuje. dodaje do niej podsmazona kielbase, boczek cebule i jak mam to jeszcze mieso z kurczaka. dodaje z 2 lyzki przecieru i zasmazke z maki no i przyprawy wczesniej oczywiscie pieprz ziele ang lisc laurowy maggi,,,,
__________________












women20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 13:52   #19
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Standardowo moczę fasolę przez noc i w tej samej wodzie ją gotuję, później na patelnie : cebulkę, kiełbasę w plasterki i boczek w kosteczkę, dodaję do tego słodką i ostrą paprykę , pieprz i trochę soli.Jak się ładnie podsmaży dodaję do tego mąkę ok. poł szklanki ,mieszam. I dodaje to do miękkiej już fasoli. Potem do tego wszystkiego daję jeszcze zioła prowansalskie, sos sojowy, ziarenka smaku koncentrat i ketchup. I to wsio
pycha

(czasem również dodaję do niej trochę własnej roboty sosu słodko-kwaśnego (papryka, ananas, marchewka i inne warzywa ,żeby urozmaicić smak i wygląd dania))
I pamiętaj,żeby nie dodawać koncentratu zanim fasola nie będzie miękka bo inaczej nigdy się nie dogotuje.
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.

Edytowane przez MissHuffy
Czas edycji: 2009-09-30 o 13:56
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 20:22   #20
robs4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Jakie są jeszcze inne alternatywy zamiast kiełbasy. Naczytałem się o MOM i tak generalnie to nie wiadomo co w kiełbasie jest więc wolę nie ryzykować. Było w tym wątku że kurczak, szynka i co jeszcze?
robs4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:35   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

to kup kielbase bez MOM. Wystarczy przeczytac skład a po drugie nie kupywac taniej kielbasy.
Ja np zawsze kupuje w Kredensie (http://krakowskikredens.pl/index.php )

Ja np nigdy nie kupuje wedlin/kielbas ponizej 30zł.
Ale najwazniejsze: czytaj skład.
Az siegnelam po kielbase z lodówki i czytam: 88proc mięsa, i przyprawy.
(ale w sumie tam tez mogą oszukiwac )

ps. szynka tez moze miec świnstwa
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:03   #22
STREGA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Arrow Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Ja czasem robię fasolkę po bretońsku tak jak klasyczną z małą zmianą - a mianowicie całkowicie pozbawioną mięsa. No i też wspaniała,jeśli się dobrze przyprawi. Ot, wegetariańskie danie. I też smakuje.
STREGA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:12   #23
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez STREGA69 Pokaż wiadomość
Ja czasem robię fasolkę po bretońsku tak jak klasyczną z małą zmianą - a mianowicie całkowicie pozbawioną mięsa. No i też wspaniała,jeśli się dobrze przyprawi. Ot, wegetariańskie danie. I też smakuje.
O... moja tesciowa ostatnio taka zrobila. Wyszła naprawdę pyszna ale użyła fasoli świeżej a nie suszonej i mowi ze nie trzeba takiej moczyc .
A ja zwykle robię z taka fasolka ze słoika albo z puszki co juz jest wstępnie podgotowana. No i ńie dodaje koncentratu a zbledowane pomidory z puszki.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 07:27   #24
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Fajny sprawdzony przepis: http://www.ja-gotuje.pl/recipes/292/...a-po-bretońsku
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 11:08   #25
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Cytat:
Napisane przez STREGA69 Pokaż wiadomość
Ja czasem robię fasolkę po bretońsku tak jak klasyczną z małą zmianą - a mianowicie całkowicie pozbawioną mięsa. No i też wspaniała,jeśli się dobrze przyprawi. Ot, wegetariańskie danie. I też smakuje.
nastepnym razem taka zrobie. Zwlaszcza, ze nie przepadam za miesiem.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 13:06   #26
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Boczek mozesz zastapic innymi wedlinami min. kielbasa, szynka itp., cebuli mozesz wcale nie dawac, lub zastapic ja czosnkiem i nie zapomnij doprawic oprocz pieprzem i sola, takze slodka papryka w proszku i majerankiem lub ziolami prowansalskimi, czy tymiankiem. Chyba, ze nie lubisz tych ziol, ale moim zdaniem poprawiaja one smak fasolki po bretonsku. Mozesz tez na koniec dac troche drobno pokrojonej swiezej zielonej pietruszki lub bazylii.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 11:48   #27
nataliakulinarna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Jak zrobić fasolkę po bretońsku???

Jak fasolka to tylko z lubczykiem

Zobaczcie jak fasolkę robię ja i spróbujcie same. http://smakiwyobraznia.blogspot.com/...bretonsku.html
nataliakulinarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-15 12:48:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.