Tabletki i preparaty wspomagające odchudzanie, suplementy diety- wątek zbiorczy! - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 19:21   #1891
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Skuteczne tabletki na odchudzanie ?

Cytat:
Napisane przez Galadhdess Pokaż wiadomość
Witajcie!
Podbijam temat, ponieważ wzięłam sie za ostre ćwiczenia, ale zastanawiam się nad jakimiś "wspomagaczami" w postaci tabletek. I mam pytanie: czy mogę spokojnie łączyć np tabletki Therm Line z tabletkami Antykoncepcyjnymi Naraya Plus? Czy to bezpieczne i nie spowoduje skutków ubocznych? Proszę o odpowiedzi!
Strata pieniędzy.
Jeśli już to zwykły spalacz tłuszczu ( do kupienia np. w sklepie kfd ), ale to dopiero ma sens, kiedy masz już bardzo niski %BF i jeszcze chcesz zejść niżej.

Dieta i Ćwiczenia = 97-99%.
Farmakologia = 2-3%.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 11:28   #1892
PatinkaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Produkty Helfix - oczyszczanie

Osobiście nie stosowałam, ale moja bliska przyjaciółka brała, lecz na odchudzanie, trochę inną kompozycję, ale również z tego sklepu. Mogę ją podpytać. Ja nigdy nie czułam potrzeby. Może kiedyś
PatinkaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 05:41   #1893
ronrax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Co myślicie o suplementacji witaminami w pigułkach? Szczególnie chodzi mi o witaminę C oraz D. Czy to co czytam w sieci faktycznie jest jakoś potwierdzone np. przez polskie Ministerstwo Zdrowia?

http://www.tokfm.pl/blogi/zweryfikow..._o_pieniadze/1

http://www.salon.com/2013/06/25/are_..._scam_partner/

Zbliża się zima wielkimi korkami. Kiedy kończą się świeże owoce zawsze pakuje w siebie sporo tych kolorowych tabletek z witaminami. Jestem bardzo aktywny fizycznie całą zimę.

W grę wchodzą ogromne pieniądze. Firmy farmaceutyczne to finansowe potęgi. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby to było wymyślone.

Co o tym myślicie?
ronrax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 22:07   #1894
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomości: 264
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Z witamina D w tabletkach nie można przesadzić ,beta karoten podkreśli letnia opaleniznę .Wit C synetyczna nic nie daje lepiej pic sok z cytryny.Lepiej jesc warzywa i owoce zimowe i cytusy
mysz899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 19:45   #1895
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Ale o co właściwie chodzi. Owoce nigdy się nie kończą, a organizm traktuje witaminy zawsze tak samo niezależnie od źródła pochodzenia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 11:51   #1896
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Rzeczywiście istnieją poważne badania, potwierdzające zły wpływ syntetycznych witamin na zdrowie i długość życia.
Generalnie jeśli się suplementować, to raczej kierunkowo.
Czyli nie wszystkie witaminy i minerały od A do Z.

Przede wszystkim magnez, wit z gr "B", może potas.
I z naturalnych źródeł: wit B - drożdże, chlorek magnezu (odparowany z wody morskiej), japońska sól Nigari, w sumie to czysty chlorek magnezu, itp

Edytowane przez Treia
Czas edycji: 2013-09-23 o 11:53
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 07:40   #1897
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

problem w tym, że syntetycznie witaminy są... no właśnie... syntetycznie
stworzone na drodze syntez chemicznych w laboratorium i wyizolowane, krystaliczne, nierozpoznawane przez nasze organizmy

jak by na to nie patrzeć wszelkie witaminy i minerały są w produktach naturalnych (owocach, warzywach, mięsie, nabiale, wszystkim co jest nieprzetworzone) w takich czy innych proporcjach i współdziałają ze sobą... te anturalne produkty zawierają też substancje jeszcze zupełnie niepoznane, zarówno jeśli chodzi o molekułę, jak i jej właściwości i współdziałanie z innymi składnikami

dlatego jeśli chcesz się suplementować, to wybieraj takie, które są wyprodukowane z naturalnych wyciągów
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 08:17   #1898
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

ja biorę witaminy ale tylko suplementy diety złączone w jedną kapsułkę. Ale organizm chyba już jest uzależniony od nich.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:32   #1899
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Witamina A i jej przyswajalność

Mam pytanie dotyczace zapotrzebowania na witaminę A w codziennej diecie.
Mam 19,5 lat i znalazlam, ze moje dzienne zapotrzebowanie na ta witamine A to 700 µg/dzień. (Bezpieczna maksymalna dawka nie powodująca ryzyka efektów ubocznych 3000 µg /dzień)

Wczoraj zjadlam przez caly dzien łącznie ok 400 gram marchewki, (dlatego, że moje odżywianie opiera się głównie o warzywa) w której w 100 g jest aż 1650 µg! Z tym, że ja ją jem na surowo więc może ta witamina A nie jest aż tak bardzo wchłaniana? Czytałam kiedyś, ze aby witamina A była wchłonięta potrzebne są tłuszcze, a jedząc ją na surowo nie dostarczam sobie tłuszczy.
To zmienia wchłanialność? Mógłby mi ktoś udzielić rzetelnych informacji?

Edytowane przez spea
Czas edycji: 2013-09-25 o 11:34
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 13:16   #1900
michalina1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki i preparaty wspomagające odchudzanie, suplementy diety- wątek zbiorczy

Ja stosowałam forte weight-loss.pl.
michalina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 13:48   #1901
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Witamina A i jej przyswajalność

Witaminy A, D, E i K do wchałaniania potrzebują tłuszczy, bo rozpuszczają się w tłuszczach a nie w wodzie.

Także rezygnacja z tłuszczu w diecie nie ma sensu.
Pomyśl raczj o zdrowych tłuszczach -oliwie z oliwek, oleju lnianym, tranie, omega3, tłustych rybach.
To nie tuczy a sprzyja zdrowiu i sylwetce.
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 14:02   #1902
zocha19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 195
Dot.: Tabletki i preparaty wspomagające odchudzanie, suplementy diety- wątek zbiorczy

A stosował ktos pluszz lady detox ?? lub czegos podobnego ? szukam jakis tabletek które sa rozpuszczalne w wodzie.
zocha19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:14   #1903
justyna999_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Krople "Alvalin" z Niemiec

Jeszcze ich nie mam dlatego pytam czy są jakieś skutki.Mam znajoma ktora ma wlasna apteke w Niemczech i jest mi w stanie zalatwic a jak u Ciebie ? jest widoczny spadek wagi?\
justyna999_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 12:08   #1904
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Tabletki i preparaty wspomagające odchudzanie, suplementy diety- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _wanilka_ Pokaż wiadomość
Tak czytam i czytam rożne topiki... i mam pytanie... Czy ktos mógłby mi pomoc/ podpowiedziec od jakich suplementow zaczac?
Chodzę na silownie/basen 3 razy w tygodniu i chciała bym jakoś 'pomoc' procesowi.
Czy powinnam kupic l-karnityne czy jakis spalacz? Czy moze oba?
Z tego, co się orientuję to l-karnityna nie zaszkodzi, a może pomóc. To jest chyba taki bezpieczny i zdrowy suplement, natomiast trzeba raczej uważać na różne inne, polecam po prostu poczytać sobie o tych substancjach.
Np. kawa i inne substancje z kofeiną - no niby fajnie, ale wiadomo że nadmiar kofeiny może wywołać różne skutki uboczne nawet kołatanie serca czy bezsenność, a każdy ma inną wrażliwość na kofeinę.
Jakieś substancje wypełniające przewód pokarmowy albo utrudniające wchłanianie substancji odżywczych - zastanówcie się z czym jecie te ostatnie, lepiej też nie kupować dużego opakowania na początek, może się okazać że wywołają biegunkę, wzdęcia albo bóle brzucha.

To, że coś jest "naturalne" nie znaczy, że jest nieszkodliwe.

I tak same tabletki cudów nie dokonają, więc nie ma co sięgać po "super mocne". Może lepiej się ogólnie dowitaminizować albo brać np. kwasy omega 3. Braki żywieniowe faktycznie mogą się odbijać negatywnie na figurze.

Jak ktoś ma problem z zatrzymywaniem wody w organizmie to też suplementy mogą pomóc, ale też warto się zastanowić czy akurat np. kofeiny więcej potrzebujemy czy może wystarczą elektrolity + inny diuretyk.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 13:56   #1905
olusia1909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Question Jagoda ACAI

hej czy ktoś brał tabletki jagoda ACAI +kompleks na odchudzanie
czy pomogą .Chce je kupić ale czy skuteczne z 110kg.

na allegro 30zł za 90kaps.
olusia1909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 14:14   #1906
Vicky92
Przyczajenie
 
Avatar Vicky92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jagoda ACAI

Tabletki, herbatki, balsamy do ciała same w sobie nie odchudzają.
Właściwy sposób odżywiania plus trochę sportu.
Vicky92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 14:51   #1907
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Odp: Jagoda ACAI

Dieta + cwiczenia to najlepsza kuracja a nie zadne tablety ktore w sumie nic nie daja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:36   #1908
olusia1909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: Odp: Jagoda ACAI

no właśnie i tu jest problem ćwiczenia ..............nie mam z kim a do wakacji bym chciała schudnąć bo mam wesele brata ....jak tu mieć silno wole z 110kg do 70choiaz [załamka}
olusia1909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:44   #1909
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Odp: Jagoda ACAI

idź do dietetyka, niech Ci ułoży zdrową dietę pod Twoje preferencje. Do tego ćwiczenia przynajmniej 2x w tygodniu. I powinno polecieć ja tak zrzucam powoli, ale skutecznie, od lipca prawie 10 kg mi ubyło a na siłownię chodzę sama, nie ma się czego wstydzić
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 15:57   #1910
olusia1909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: Odp: Jagoda ACAI

Siłownia najlepsza by była tylko ze ja muszę dojechać15km i tu problem
olusia1909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:03   #1911
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Odp: Jagoda ACAI

czemu? ja też dojeżdżam do innego miasta, bo tu gdzie mieszkam nie ma. Z basenem jest podobnie. Co prawda nie jest to 15 km, tylko 8, ale dojechać jakoś muszę
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 11:44   #1912
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Witamina A i jej przyswajalność

W marchwi (roślinach w ogóle) jest PRO witamina A.
Organizm może z tego zrobić sobie witaminę A, i zrobiją sobie tylko w takiej ilości jaką potrzebuje.
Resztą nie zostanie zamieniona na wit A, więc w tej formie nie da się przedawkować.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:31   #1913
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: najskuteczniejsze tabletki spalajace tkanke tłuszczowa

Są takie białe tebletki można załatwić od ludzi ktorzy handluja specifikami na silowni.Niestety nie wiem jak sie nazywaja.
Oczywiscie sa nielegalne
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:54   #1914
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jagoda ACAI

Cytat:
Napisane przez olusia1909 Pokaż wiadomość
hej czy ktoś brał tabletki jagoda ACAI +kompleks na odchudzanie
czy pomogą .Chce je kupić ale czy skuteczne z 110kg.

na allegro 30zł za 90kaps.
zdrowa dieta
czyli owsianka z owocami, owoce do 14.00, dużo warzyw surowych lub gotowanych na parze, makaron pełnoziarnisty, kasza gryczana, pierś z kurczaka na parze, surówki rozmaite bez ograniczeń, bialy twaróg, jogurty naturalne, ryby na parze, zupy chude na piersi z kurczaka. Pięć posiłków (3 główne i 2 przekąski), woda 1,5 - 2 litry, herbata zielona, czerwona. Pieczywo pełnoziarniste niewiele.
Sport 5 razy w tygodniu (silownia, basen, rower, bieganie wybierz to co lubisz)
mozeszs kupić błonnik który dodajesz do posiłków np. do jogutru, owsianki.
a co do tabletek.... pewnie będzie ci latwiej jak będziesz coś brać (ja polecam elavie, jagody acai, bio cla z zieloną herbatą)
powodzenia
wytrwałości
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:37   #1915
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
problem w tym, że syntetycznie witaminy są... no właśnie... syntetycznie
stworzone na drodze syntez chemicznych w laboratorium i wyizolowane, krystaliczne, nierozpoznawane przez nasze organizmy

jak by na to nie patrzeć wszelkie witaminy i minerały są w produktach naturalnych (owocach, warzywach, mięsie, nabiale, wszystkim co jest nieprzetworzone) w takich czy innych proporcjach i współdziałają ze sobą... te anturalne produkty zawierają też substancje jeszcze zupełnie niepoznane, zarówno jeśli chodzi o molekułę, jak i jej właściwości i współdziałanie z innymi składnikami

dlatego jeśli chcesz się suplementować, to wybieraj takie, które są wyprodukowane z naturalnych wyciągów
Witaminy otrzymane syntetycznie nie różnią się pod względem chemicznym niczym od witamin ze źródeł naturalnych. Organizm też nie 'widzi' różnicy.
Niepoznane substancje towarzyszące natomiast znajdują się we wszystkim. Także w produktach naturlanych i wyciągach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:47   #1916
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: najskuteczniejsze tabletki spalajace tkanke tłuszczowa

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Są takie białe tebletki można załatwić od ludzi ktorzy handluja specifikami na silowni.Niestety nie wiem jak sie nazywaja.
Oczywiscie sa nielegalne
Amfetamina? Sterydy? Są nielegalne, bo są szkodliwe.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez olusia1909 Pokaż wiadomość
Siłownia najlepsza by była tylko ze ja muszę dojechać15km i tu problem
Problem, że szkoda czasu czy że nie masz jak dojechać?

Żadne tabletki nie podziałają bez ruchu, wiec szkoda wyrzucać pieniądze.

Też polecam spróbować jakiejś diety i zażywać tyle ruchu, ile dasz radę - jak nie możesz na siłownię to może energiczne spacery, one naprawdę dużo dają. W domu możesz porobić jakieś ćwiczenia z hantlami. Wiele osób robi błąd, myśląc, że jak nie mogą pójść na siłownie albo fitness to nici z odchudzania, tymczasem lepszy jest jakikolwiek ruch niż żaden. Lepiej codziennie albo prawie codziennie pochodzić z godzinę, półtorej energicznym krokiem, albo np. zacząć więcej chodzić pieszo zamiast podjeżdżać niż chodzić raz w tygodniu albo rzadziej na siłownię.
Tak samo zmiany w diecie - lepiej ograniczyć kalorie ile się da, nawet jeśli czasem najesz się ciasta, niż poddawać się w ogóle tylko dlatego, że jakaś dieta jest zbyt drastyczna albo kłopotliwa, żeby jej przestrzegać na 100%.
Na forum znajdziesz dużo porad jak w prosty sposób obniżyć podaż kalorii w diecie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 12:03   #1917
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Przede wszystkim to uzupełniać suplementami należy to, czego brakuje. Owoce, warzywa, orzechy, woda mineralna - jak najbardziej. Ostrożniej z witaminami i minerałami z tabletek. Nadmiar np potasu jest niebezpieczny. Z reguły organizm sam sygnalizuje, że czegoś mu brakuje - np przez apetyt na jakieś potrawy http://www.betterraw.com/2011/10/wha...about-you.html

Są też wyraźne sygnały, wskazujące na niedobory - zajady, drganie powiek, suchość oczu itd. Jeśli wszystko jest ok, nie suplementowałabym
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 19:24   #1918
MarlenkaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Produkty Helfix - oczyszczanie

Hej! Ja stosowalam Scleanup. Zawsze gdy przybedzie mi pare kilo staram sie zaczac odchudzanie od oczyszczania. Bardzo ten Helfix przypadl mi do gustu. Czulam sie po nim taka "lzejsza"
MarlenkaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 06:14   #1919
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;43026572]Witaminy otrzymane syntetycznie nie różnią się pod względem chemicznym niczym od witamin ze źródeł naturalnych. Organizm też nie 'widzi' różnicy.
Niepoznane substancje towarzyszące natomiast znajdują się we wszystkim. Także w produktach naturlanych i wyciągach.[/QUOTE]
to ciekawe

dlaczego w takim razie wiele sztucznych witamin/suplementów jest już poznanych jako powodujących nowotwory? (w internecie artykułów na ten temat jest od groma)

A swoją drogą ewolucja człowieka dokonała się w środowisku naturalnym, a nie w laboratorium, dlatego działanie witamin i minerałów zawartych w pożywieniu jest skuteczniejsze, ze względu na wszelkiego rodzaju inne substancje, nośniki, inhibitory i wiele, wiele innych, których w syntetycznie wytworzonej witamince nie ma.

I może samą strukturę witaminy jako taką organizm rozpoznaje, to jednak brak pozostałych substancji współdziałających może być nie dość, że niewystarczająco skuteczny, to jeszcze szkodliwy.
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 12:36   #1920
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Syntetyczne witaminy – prawda czy fałsz?

Cytat:
Napisane przez ronrax Pokaż wiadomość
Co myślicie o suplementacji witaminami w pigułkach? Szczególnie chodzi mi o witaminę C oraz D. Czy to co czytam w sieci faktycznie jest jakoś potwierdzone np. przez polskie Ministerstwo Zdrowia?
W/w witaminy najlepiej jesli już suplementować, to w formie kropli, ewentualnie kapsułek. Co do wit D, niestety w pożywieniu jest jej znikoma ilość i zimą, gdy mało wychodzimy na zewnątrz na słońce, nalezy ją suplementować, nawet dziennie do 1000 jednostek. Co innego wit.C, jest duzo jej źródeł - cebula, czosnek, pietruszka

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
problem w tym, że syntetycznie witaminy są... no właśnie... syntetycznie



dlatego jeśli chcesz się suplementować, to wybieraj takie, które są wyprodukowane z naturalnych wyciągów
czy jesli chodzi o wit. D, to polecam tran wzbogacony w wit. D oraz kwasy EPA/DHA najlepsze na zimę
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 19:07:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.