Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 17:23   #31
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Internety kłamiOM

Serio, można jeść po 19, nie bój żaby
ja jem kolację o 20, kładę się ok. 23, jak później idę spać to i później jem.

Głowne posiłki to: śniadanie, obiad, kolacja. Mniejsze: II śniadanie, podwieczorek.
Sam owoc to nie posiłek, trzeba dodać do niego np. orzechy, czy jogurt naturalny.

Na śniadanie jest czas, po prostu wstawaj 5 minut wcześniej, a śniadanie przygotowuj wieczorem.

Ja jak sobie porobię wszystko wieczorem, to rano robię tylko kawę, ogarniam się i w 30 minut mogę wyjść z domu.
A jogurt naturalny można czymś przyprawić by był smaczny? Bo mi sam taki jogurt w ogóle nie smakuje. Maślanka naturalna wg mnie jest super, a owocowa mi nie smakuje. Jednak z jogurtem mam odwrotnie A twaróg czym mogę przyprawić, bo obecnie to śmietana 12%+zioła+sól+pieprz+szcz ypiorek

Robię kanapki i pakuje owoce już wieczorem do pracy, ale czasem narzeczony zje mi bułki bo nie mam czasu ugotować obiadu od np. 2 dni i mam do pracy same owoce. Zanim zaczną niektóre o nim coś złego gadać to sobie darujcie... Bo ja wolę sama gotować w domu, bo on gotuje tłusto i tylko smażone.

Co do gotowania to gotuje w weekend normalnie, ale w tygodniu czasem mi się po prostu nie chce. Poza tym w domu jest kot, któremu też trzeba poświęcić czas, bo nie ma mnie ok 10 h w domu, a on biedny wtedy tęskni.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:28   #32
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Nie wiń kota za swój tłuszczyk, on niewinny.

Wyobraż sobie że da się pracować 50 godzin w tygodniu, robić doktorat, opiekować się dwójką maluchów i zdrowo się odżywiać, ba nawet jest czas poćwiczyć. Wystarczy się ogarnąć i nie winić całego świata za własne nieogarnięcie. (* no chyba że masz 18 lat, wtedy masz prawo być jeszcze nieogarnięta z powodu młodego wieku)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:41   #33
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

chyba się popłaczę ze śmiechu, wybacz. mam 4 psy, w tym szczeniaka sikającego co 2h i niszczącego wszystko, co się da. takiemu zwierzyńcowi trzeba poświęcić czas.

do jogurtu naturalnego możesz dodać błonnik, otręby, owoce, rodzynki, słodzik czy cynamon. a zamiast śmietany - jogurtu naturalnego.

i serio, nie znajduj sobie wymówek. zaplanujcie wcześniej, co będziecie jeść i zróbcie większe zakupy, wtedy jedzenia nie braknie. możesz jeść milion innych rzeczy niż pieczywo. kup sobie parowar i nie będziesz musiała gotować dla siebie, tylko będziesz wrzucała jedzenie, doprawisz mięso i się nie narobisz.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:48   #34
anne_mary
Rozeznanie
 
Avatar anne_mary
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 836
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
chyba się popłaczę ze śmiechu, wybacz. mam 4 psy, w tym szczeniaka sikającego co 2h i niszczącego wszystko, co się da. takiemu zwierzyńcowi trzeba poświęcić czas.

do jogurtu naturalnego możesz dodać błonnik, otręby, owoce, rodzynki, słodzik czy cynamon. a zamiast śmietany - jogurtu naturalnego.

i serio, nie znajduj sobie wymówek. zaplanujcie wcześniej, co będziecie jeść i zróbcie większe zakupy, wtedy jedzenia nie braknie. możesz jeść milion innych rzeczy niż pieczywo. kup sobie parowar i nie będziesz musiała gotować dla siebie, tylko będziesz wrzucała jedzenie, doprawisz mięso i się nie narobisz.
No, ja też Z tym kotem to dowaliła.

Autorko, albo chcesz schudnąć i przestajesz cały czas robić wymówki, albo po prostu ci się nie uda. Nie potrzeba wiele, naprawdę, łatwo wyrobić zdrowe nawyki, ale trzeba chęci. Ciągłe "nie mogę bo kot, nie umiem, nie mogę" itd. jest bez sensu. Z takim podejściem to nic bym nie zrobiła.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie wiń kota za swój tłuszczyk, on niewinny.

Wyobraż sobie że da się pracować 50 godzin w tygodniu, robić doktorat, opiekować się dwójką maluchów i zdrowo się odżywiać, ba nawet jest czas poćwiczyć. Wystarczy się ogarnąć i nie winić całego świata za własne nieogarnięcie. (* no chyba że masz 18 lat, wtedy masz prawo być jeszcze nieogarnięta z powodu młodego wieku)
__________________
positive energy
positive results









anne_mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 22:54   #35
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
A jogurt naturalny można czymś przyprawić by był smaczny?
Cynamon, kardamon, imbir, miód, ksylitol etc.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
A twaróg czym mogę przyprawić
warzywa; owoce; zioła; pieprz; powidła i to, co wyżej.
Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Co do gotowania to gotuje w weekend normalnie, ale w tygodniu czasem mi się po prostu nie chce.
Gotuj dania na 2 dni. I nieskomplikowane dania robi się szybko.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mój dietetyko-trener mówił, że jogurt to nie posiłek ale on z tych kulturystów, którzy pilnują każdego kęsa posiłku.
Ależ ja nie napisałam, żeby sam jogurt jadła, tylko żeby do owoców dodawala jogurt, bo same owoce to słabo
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 10:57   #36
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Cynamon, kardamon, imbir, miód, ksylitol etc.

warzywa; owoce; zioła; pieprz; powidła i to, co wyżej.

Gotuj dania na 2 dni. I nieskomplikowane dania robi się szybko.

Ależ ja nie napisałam, żeby sam jogurt jadła, tylko żeby do owoców dodawala jogurt, bo same owoce to słabo
Dzięki. To spróbuje z posiłkami jak pisałaś. Tylko czy obiady w barze mlecznym zamiast w chińczyku w dni kiedy swojego obiadu nie będę mieć będą ok? Jak tam jadam to brałam głównie kotlety, albo pulpety w sosie z ziemniakami i czerwoną kapustą. Wybrać coś innego z menu?

Poza tym czy ziemniaki są warzywami co potrafią tuczyć? Czy to kolejna bujda sprzedana przez internet?

Zapomniałabym, a mnie to ciekawi. Co z zupą? Mój narzeczony lubi zupę tylko jeśli jest gęsta (czyli prócz ziemniaków jest tam również makaron, oraz śmietana zaprawiona mąką). Zatem jak postępować z zupą by nadal była gęsta, ale nie była zbyt tucząca?

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2014-08-30 o 11:19
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 14:58   #37
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Dotka, mój guru owoców też nie traktuje jak posiłek :p ale to, jaki sposób odżywiania preferuje to spory rygor.

ziemniaki możesz jeść, ale mało, bo mają sporo cukru. najlepsza ilość - wielkości dwóch jajek. lepsza jest kasza czy ryż, ale nie musisz całkiem z nich rezygnować. kotlety są smażone - dużo kalorii. sos - dużo kalorii.

ja też lubię gęste zupy, ale daję mało makaronu/ziemniaków, a dużo marchewki, pietruszki, selera, kalafiora, MIĘSA. zabielam odrobiną jogurtu naturalnego. jak robię zupę szczawiową to dorzucam jajko.
jeśli dla faceta zupa gęsta=koniecznie zabielona mąką i śmietaną to możecie końcowy etap rozdzielić na dwa garnki. chociaż zdrowej i dla niego, gdyby z tego zrezygnował. możesz też robić zupy-kremy blenderem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 23:46   #38
imaginaria
Raczkowanie
 
Avatar imaginaria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 51
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Co do pieczywa, to tak się składa, że akurat pełnoziarniste pieczywo ma wyższy indeks glikemiczny niż białe, więc w kontekście insulinowej teorii otyłości dziwi mnie zalecanie spożywania pieczywa w diecie odchudzającej. Najlepiej w ogóle wyeliminować jakiekolwiek pieczywo, albo ewentualnie zamienić je na jakieś substytuty chleba bez mąki - np. chlebek z kaszy jaglanej.
imaginaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 06:51   #39
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez imaginaria Pokaż wiadomość
Co do pieczywa, to tak się składa, że akurat pełnoziarniste pieczywo ma wyższy indeks glikemiczny niż białe, więc w kontekście insulinowej teorii otyłości dziwi mnie zalecanie spożywania pieczywa w diecie odchudzającej. Najlepiej w ogóle wyeliminować jakiekolwiek pieczywo, albo ewentualnie zamienić je na jakieś substytuty chleba bez mąki - np. chlebek z kaszy jaglanej.
To nie wiem co robić w końcu ^^' ogólnie pieczywo lubię, ale już nie wiem które jest lepsze do diety.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:48   #40
imaginaria
Raczkowanie
 
Avatar imaginaria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 51
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
To nie wiem co robić w końcu ^^' ogólnie pieczywo lubię, ale już nie wiem które jest lepsze do diety.
tak naprawdę to żadne ^^
imaginaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:25   #41
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez imaginaria Pokaż wiadomość
tak naprawdę to żadne ^^
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 10:31   #42
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
U mnie pieczenie chleba też odpada Robienie rano śniadania i jedzenie go w domu też u mnie jest awykonalne bo nie umiem zasnąć przed północą, a wstaje o 7.00. Niby muszę wyjść o 8:25 ale muszę się umyć i włosy, makijaż, sprzątnąć kuwetę kotu, nakarmić kota, sprawdzić pocztę, dojazd do pracy ect. i w ostateczności wychodzi że mam 5-10 minut na przejrzenie wiadomości ze świata w internecie po czym prędko do autobusu. Jak narzeczony rano się obudzi ze mną to jeszcze do niego zagadam to wychodzi tak, że ledwo zdążam na autobus.

Gotowanie rano wiązałoby się ze wstaniem co najmniej pół godziny wcześniej.

U mnie jedzenie mniej się nie sprawdza, bo po jakimś czasie miewam bóle głowy i ogromne łaknienie na jedzenie. Wolę jeść tyle ile potrzebuje, ale mniej tucząco. Kupię ciemny ryż i makaron, to zobaczę jak z nim będzie mi szło odchudzanie
Wstaję o 6-6:30 (albo przed szóstą), wychodzę o 7, wracam po 18, o ile nie idę nigdzie po pracy. Codziennie robię obiadokolację, prawie zawsze mam w pracy ze sobą jedzenie i do tego jeszcze często jem śniadanie w domu.
Oczywiście, można wykręcać się zapracowaniem i ciekawszymi zajęciami, niz stanie w kuchni. Tylko, ze od tego, co jesz dzis, jutro i przez lata zalezy to, w jakim stanie bedzie Twoj organizm. Jeszcze jest sezon na warzywa i owoce, wiele z nich mozesz jesc bez zadnej obrobki poza umyciem - maksymalna oszczednosc czasu. Jezeli masz w domu lodowke i zamrazalnik (większość ludzi ma), mozesz spokojnie przygotowac cos na pare dni. Albo zamrozic i zjesc za tydzien. Albo zagonic TZ do kuchni i dać mu lekcję gotowania, skoro tylko smaży . Albo gotowac cos razem. A w ogóle to można też to wszystko tak zorganizować, żeby gotowanie zajmowało maksymalnie pół godziny.

Chinczyki i bary mleczne NIE są ok dla kogoś, kto dba o zdrowe odżywianie (i w konsekwencji chce schudnąć). Nie popadajmy w paranoję, swobodnie można do nich chodzić...parę razy w miesiącu, bo są fajne, tanie, smaczne i do tego nie trzeba targać żarcia ze sobą. Ale jeżeli przez dwadzieścia dni w miesiącu Twoim głównym posiłkiem są mączne dania z mlecznego albo przepyszne, smażone mięska z furą cukru - to cóż, ja Ci bardzo zazdroszczę metabolizmu, przy moim nosiłabym chyba XXXXL zamiast M.

Nauczysz się chodzić spać przed północą, jak raz i drugi się nie wyśpisz. Też mam ten problem, ale taka "terapia" działa zupełnie dobrze.


Co do zup - ja robię niezbyt często, ale jeżeli już ma być gęsta, to po prostu ładuję tam masę warzyw. Seler, marchewka, kalarepka, ziemniaki, co tam wolisz. Gotuję dłużej na nogach z martwej kury, dzięki czemu pływa sobie w takiej zupie tłuszczyk, można się nią najeść, jest gęsta i aromatyczna. Tuż przed podaniem można na porcję nałożyć łyżkę greckiego jogurtu albo innej śmietany - wedle uznania. I zabielone jest, i gęste, i mąki brak.


P.S. Kuwetę kotu można sprzątnąć wieczorem i przeżyje. A z kotem na kolanach można: uczyć się, czytać, jeść, sprawdzać pocztę, a nawet wykonywać niektóre ćwiczenia, np. wykorzystując kota w roli sztangi
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 11:13   #43
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Stosuje dietę już tydzień.

Śniadanie i II śniadanie są podobne, bo owoce z jogurtem naturalnym i otrębami, lub kanapki z białego pieczywa z wędlinką, serem żółtym, warzywami ( zawsze 2-3 warzywa, ogórek, pomidor, sałata, rzodkiewka, duszona marchew, cukinia, bakłażan itp).

Na obiad jem coś z obiadu z poprzedniego dnia lub 2 dni wcześniej (warzywa z mięsem i kaszą/ryżem/makaronem sojowym/ryżowym) lub obiad w barze mlecznym (1-2 razy w tygodniu będę stosować nie więcej).

Po powrocie do domu jem sałatkę lub coś gotowanego, ale w mniejszej ilości niż na obiad w pracy.

Na kolację z reguły jakaś maślanka lub twaróg ze szczypiorkiem i przyprawami (odrobiną śmietany, bo z jogurtem był jakiś dziwny w smaku), raz zdarzyło się że jadłam kanapkę z maślanką.

Jednak w czwartek i dziś miałam straszne gazy po wstaniu z łóżka. Nie wiem czy to normalne podczas początkowej fazy stosowania diety czy po prostu coś robię nadal nie tak (pewnie coś po pracy lub na kolację jem nadal niewłaściwego).

EDIT: Więcej spaceruje i w weekend zacznę ćwiczyć na orbitreku. Póki co będę na nim ćwiczyć codziennie tyle ile dam radę (póki co 3 minuty to mój maks ), a gdy osiągnę 5-8 minut to co drugi dzień. Jak uda mi się na nim wytrzymać 10 min i więcej to będę 2-3 razy w tygodniu ćwiczyć.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2014-09-05 o 11:18
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 12:40   #44
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

A ryż i makaron jakie? Pełnoziarniste?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 13:29   #45
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A ryż i makaron jakie? Pełnoziarniste?
Makaron sojowy lub ryżowy, ale częściej sojowy bo jest wg mnie smaczniejszy. Ryż ciemny.

Chleb i bułki ciemne póki co testuje w domu do posiłku zaraz po pracy jeśli jest sałatka
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 10:49   #46
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Stosuje dietę już tydzień.

Śniadanie i II śniadanie są podobne, bo owoce z jogurtem naturalnym i otrębami, lub kanapki z białego pieczywa z wędlinką, serem żółtym, warzywami ( zawsze 2-3 warzywa, ogórek, pomidor, sałata, rzodkiewka, duszona marchew, cukinia, bakłażan itp).

Na obiad jem coś z obiadu z poprzedniego dnia lub 2 dni wcześniej (warzywa z mięsem i kaszą/ryżem/makaronem sojowym/ryżowym) lub obiad w barze mlecznym (1-2 razy w tygodniu będę stosować nie więcej).

Po powrocie do domu jem sałatkę lub coś gotowanego, ale w mniejszej ilości niż na obiad w pracy.

Na kolację z reguły jakaś maślanka lub twaróg ze szczypiorkiem i przyprawami (odrobiną śmietany, bo z jogurtem był jakiś dziwny w smaku), raz zdarzyło się że jadłam kanapkę z maślanką.

Jednak w czwartek i dziś miałam straszne gazy po wstaniu z łóżka. Nie wiem czy to normalne podczas początkowej fazy stosowania diety czy po prostu coś robię nadal nie tak (pewnie coś po pracy lub na kolację jem nadal niewłaściwego).

EDIT: Więcej spaceruje i w weekend zacznę ćwiczyć na orbitreku. Póki co będę na nim ćwiczyć codziennie tyle ile dam radę (póki co 3 minuty to mój maks ), a gdy osiągnę 5-8 minut to co drugi dzień. Jak uda mi się na nim wytrzymać 10 min i więcej to będę 2-3 razy w tygodniu ćwiczyć.
3 minuty na orbitreku? serio? ja ćwiczę godzinę. weź tylko pod uwagę, że nie masz tego robić z maksymalnym tempem, tylko z określonym tętnem.

nadal masz za mało białka. wywal żółty ser a zamiast tego jedz wędlinę i chociaż jedno jajko. maślankę jako kolację możesz sobie wsadzić w buty. do sałatki jakieś mięso lub jajko.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 17:25   #47
takbanalnie
Przyczajenie
 
Avatar takbanalnie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 27
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Kurczę... Przepraszam Cię bardzo, ale wymówki w postaci braku czasu przy odchudzaniu, to tylko wymówki a nie argumenty. Da się zdrowo odżywiać i uprawiać sport przy naprawdę napiętym grafiku. Trzeba tylko dobrze się zorganizować. Można korzystać z mrożonych warzyw, bo zachowują swoje wartości odżywcze. Można samemu te warzywa do mrożenia przygotować i pogrupować w woreczkach na konkretne rodzaje zup. Wrzucasz taki woreczek do wywaru (możesz robić wywar raz w tygodniu i przechowywać go w szczelnym pojemniku, bądź mrozić. Zupę miksujesz bądź nie, dodajesz do niej kaszę jaglaną, pełnoziarnisty makaron albo nic i gotowe. 30 minut roboty. Tak samo możesz przygotować nie-zupny obiad. Marynujesz np. pierś z kurczaka wieczorem, po pracy wstawiasz go na 20 minut do piekarnika w folii aluminiowej, w międzyczasie surówka lub grillowane/pieczone warzywa. Pisząc tego posta mam miliony pomysłów na to, co można w krótkim czasie przygotować. Musisz się tego nauczyć. Co do pieczywa - pełnoziarniste jest lepsze bo zdrowsze. Kaloryczność jest czasami wyższa niż w jasnym, ale według mnie w odchudzaniu ciemne sprawdza się lepiej. Co nie oznacza, że pieczywo powinno być głównym składnikiem śniadania/kolacji. Ziemniaki - tuczą. Wiem po sobie. Mimo wszystko każdy organizm reaguje inaczej, więc znajdź złoty środek dla swojego.

Pij dużo wody.

Jogurt naturalny - cynamon, imbir, możesz dodać miód, nie zabije Cię taka ilość cukru, choć ja preferuję zmiksowanego banana do tego otręby lub orzechy, co lubisz.

Kolację powinno się jeść na 3 godziny przed snem. Nie wierz w mity o kolacji do godziny 18, bo to bujda

Życzę wytrwałości
takbanalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 14:04   #48
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
3 minuty na orbitreku? serio? ja ćwiczę godzinę. weź tylko pod uwagę, że nie masz tego robić z maksymalnym tempem, tylko z określonym tętnem.

nadal masz za mało białka. wywal żółty ser a zamiast tego jedz wędlinę i chociaż jedno jajko. maślankę jako kolację możesz sobie wsadzić w buty. do sałatki jakieś mięso lub jajko.
Mam orbitrek taki z obciążeniem 9 kg dlatego tak mało wytrzymuje. Pewnie przy 5 kg bym też smigała więcej
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 13:26   #49
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość

wywal żółty ser a zamiast tego jedz wędlinę
A w czym wędlina jest lepsza od zera żółtego? Wędlina kupna to syf. Już lepszy ten ser, najlepiej długodojrzewający. Ja jem codziennie i jakoś nie tyję od tego (a chciałabym)
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 17:43   #50
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

ser ma więcej kalorii i tłuszczu. można kupić chudą wędlinę albo samemu upiec pieczeń do kanapek - bez tłuszczu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:00   #51
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

A to Ty jeszcze nie wiesz, że od tłuszczu się nie tyje? Ja jem go mnóstwo i jakoś utyć nie mogę.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 19:50   #52
michalina911
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

zaintrygowałmnie post akot80. Jak to od tłuszczu się nie tyje?
michalina911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 20:10   #53
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

No po prostu. Tyje się od nadmiaru węglowodanów. Też w to kiedyś nie wierzyłam. Ale 2 lata temu przetestowałam to na sobie i schudłam od tamtego czasu 14 kg. A teraz chciałabym przytyć, ale nie mogę, bo jem bardzo mało węglowodanów a dużo tłuszczu.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 23:14   #54
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

nie, tyje się od kalorii, więc nie wciskaj bzdur.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 05:33   #55
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Ok, wierz sobie w co chcesz😉
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 07:39   #56
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Zacznij spozywac wiecej kalorii to przytyjesz, proste. Tluszcze daja sytosc, wiec jak sie zmusisz do jedzenia wiekszej ilosci to osiagniesz swoj cel. Proste jak budowa cepa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 07:57   #57
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Jasne, że jedząc 3000 kcal przy moim wzroście i wadze przytyłabym, ale skąd kalorie pochodzą też ma znaczenie. Gdy będą przeważały węglowodany tycie jest natychmiastowe i dość duże. Przy przewadze tłuszczu tycie jest wolniejsze. Testowałam to wszystko na sobie 2 lata.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 11:25   #58
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ser ma więcej kalorii i tłuszczu. można kupić chudą wędlinę albo samemu upiec pieczeń do kanapek - bez tłuszczu.
Tyje się od węglowodanów przede wszystkim, nie od tłuszczów. Nasycone tłuszcze zwykle mają inny mankament - szkodzą układowi krwionośnemu, szkodzą tkance gruczołowej piersi, prostaty.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 13:18   #59
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

dodam tylko, że w przypadku autorki wciskanie tłustych rzeczy jest bez sensu. albo się stosuje dietę nisko węglowodanową, wysoko tłuszczową albo się wcina węgle. w przypadku autorki węgle rządzą w diecie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 13:35   #60
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Stopniowe odchudzanie i zmiana nawyków

U mnie też rządziły. I to jak. Pieczywo pochłaniałam w ilościach hurtowych. Stopniowo odchodziłam od niego. Od 2,5 miesięcy nie miałam w ustach nic mącznego. Węglowodany dostarczam tylko z warzyw, owoców i domowego jogurtu. Da się
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 14:48:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.