Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-14, 09:39   #541
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pieprzyki płaskie (plamki); zabieg; cena.

Jeśli są płaskie to właśnie nie można ich usunąć laserem. Płaskie się wycina. Laserowo można usuwać znamiona, które odstają od skóry i nie ma podejrzenia, że są złośliwe.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 18:12   #542
teges
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: Pieprzyki płaskie (plamki); zabieg; cena.

E?
Przebarwienia wycina się, a odstające laserowo? Bzdury gadasz. Laser ma za zadanie wypalić barwnik. Czytałem o tym trochę na różnych forach. Mnie jednak ciekawi cena zabiegu oraz to, gdzie mogę takowy wykonać w Warszawie.
teges jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 17:22   #543
paulus1790
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Smile Pieprzyki ;)

Hejka
Chciałabym sobie wyciąc pieprzyki na twarzy...
Słyszlam olaserowym usuwaniu pieprzyków...
Chciałabym sie cos o tym wiecej dowiedziedz...
Mam zamiar niebawem isc do dermatologa ale nie wiem czy mam jakies szanse zeby sie pozbyc tych "cholernych" pieprzyków....
MAM JUZ ICH DOSC...
Bardzoprosze o jakas rade to dla mnie naprawde wazne !
Pozdrawiam gorąco ;*
paulus1790 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 23:46   #544
paulaaa24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 61
Dot.: Pieprzyki ;)

Witam serdecznie. JA miałam laserowe wypalanie znamion pare lat temu , ale na plecach. Z ttego co sie orientowałam to wtedy nie było to jeszcze mozleiwe a jesli bylo to z ryzykiem azeby podjac sie takiego zbaieu na twarzy... JA na palecach miałąm blizny przez jakies 2 miesiace i maiłąm specjalne masci do tego. Moze z pieprzykami jest inaczej. musiałabys sie dowiedziec, bo to lekarz prowadzacy tak naprade decyduje czy mozesz zrobic taki zabieg czy nie. Zycze powodzenia!
paulaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 12:23   #545
Tequilasun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Blizna po usunieciu piperzyka

Witam,

Mam pytanie dotyczace blizny, ktora mam po usunieciu pieprzyka. Pieprzyk zostal wyciety w grudniu 2007 i zdiagnozowany jako znamie aktywne...byl naprawde brzydki, czarny i coraz wiekszy!
Teraz zostala mi tylko blizna dlugosci ok. 2cm. Wszystko bylo w porzadku i niedawno zauwazylam dosyc duza plame na lini blizny...i wydaje mi sie, ze jest dokladnie w miejscu gdzie byl piperzyk.
Czy to znaczy, ze cos sie odnawia? czy jest to grozne? Czy jest to po prostu normalny proces gojenia sie blizny?
Histopatologia wykazala, ze bylo to znamie aktywne usuniete w calosci.

Dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam
Tequilasun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:25   #546
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Blizna po usunieciu piperzyka

Zamiesc moze jakies zdjecie tej blizny bo tak to nie wiem za bardzo o co ci dokladnie chodzi.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 09:51   #547
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Blizna po usunieciu piperzyka

Ja mam tak samo, mam blizne po usunięciu pieprzyka (niegroźne znamię barwnikowe) i zauważyłam na środku mała plamkę, a kawałek dalej trochę z boku drugą wygląda to tak, jakby pieprzyki się znowu robiły w tym miejscu. Na pewno nie można tego lekceważyć, ja po majówce pójdę z tym do lekarza. Całkiem możliwe, że trzeba będzie znowu ciąć...
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 21:51   #548
Monisia_1331
Rozeznanie
 
Avatar Monisia_1331
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 645
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam wszystkich,mam pytanie: Otorz mam 2 pieprzyki ok 0,5cm i 0,3cm z 2 lata temu mi sie powiekszyly do tego rozmiaru i przestaly rosnac sa wypukle i ciemno brazowego koloru.Chce isc do dermatologa a wlasciwie chce usunac to jak najszybcie tzn z 1 lub 2-ema wizytami,czy jest mozliwos ze jak pojde prywatnie do dermatologa to on mi to oceni zbada i odrazu mi to usunie jesli bedzie mozna?Bo mo bardzo zalezy na czasie,tymbardziej ze nie jestem z pl i mam krotki urlop.Jak czytalam wasze posty to taki zabieg powinien wykonac chirurg a nie dermatolog,wiec chodzi mi o to czy sa takie gabinety ze robia wszystko od reki i nie trzeba latac od jednego do drugiego,czy znacie moze takie miejsca w bydgoszczy lub toruniu,z gory dziekuje
__________________
10 LAT Z MOIM SKARBEM


"Dance is a universal language. Dance is freedom and dance is life...Dance4live"
Monisia_1331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:12   #549
Tequilasun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Monisia_1331 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,mam pytanie: Otorz mam 2 pieprzyki ok 0,5cm i 0,3cm z 2 lata temu mi sie powiekszyly do tego rozmiaru i przestaly rosnac sa wypukle i ciemno brazowego koloru.Chce isc do dermatologa a wlasciwie chce usunac to jak najszybcie tzn z 1 lub 2-ema wizytami,czy jest mozliwos ze jak pojde prywatnie do dermatologa to on mi to oceni zbada i odrazu mi to usunie jesli bedzie mozna?Bo mo bardzo zalezy na czasie,tymbardziej ze nie jestem z pl i mam krotki urlop.Jak czytalam wasze posty to taki zabieg powinien wykonac chirurg a nie dermatolog,wiec chodzi mi o to czy sa takie gabinety ze robia wszystko od reki i nie trzeba latac od jednego do drugiego,czy znacie moze takie miejsca w bydgoszczy lub toruniu,z gory dziekuje
Ja radze isc jak najszybciej do lekarza. Mozesz isc najpierw do dermatologa i od razu potem miec wizyte u chirurga i sale zabiegowa. Dostepne jest to w tym centrum w Warszawie http://www.pfeso.edu.pl/

Nistety ta instytucja jest prywatna, ale lekarze sa bardzo dobrzy, wszystko jest robione na miejscu i profesjonalnie. Sama tam bylam w grudniu...tez mieszkam za granica wiec wiem jak to jest jak ma sie cos waznego do zalatwienia i ma sie malo czasu..

Pzdr.
Tequilasun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 08:27   #550
PACZUS84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witajcie!!!
Jestem nowa tutaj.Mam kilka pytań do was. Jakiś miesiąc temu usunięto mi pieprzyk wystający, gruby, owłosiony, paskudny nad górną wargą. Strupek już odpadł, blizna jest różowa, ale to jest chyba normalne po usunięciu laserem ponieważ to jest poparzenie. Chodzi mi o drugą bliznę, która jest mniejsza, dziś w nocy zerwał mi się strupek i mam dziurę (no dziura to to nie jest, ale wgłębienie)teraz na twarzyczy to się zabliźni jeszcze.Może jakieś maści ma stosować?Poratujcie ludzie z takimi samymi lub podobnymi problemami?!HELP
PACZUS84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 08:32   #551
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

No właśnie tak to jest, że niektórym po laserze zostają zagłębienia. To raczej nie zniknie, to znaczy blizna zrobi się jasna, ale zagłebienie może zostać. Ja tylko tak czytałam, sama usuwałam chirurgicznie, więc może jeszcze ktoś inny się wypowie i jednak Cię uspokoi
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 12:04   #552
PACZUS84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Do zagłębienia się pewnie przyzwyczaję, ale dlaczego to takie duże jest ;(
Jak się patrzę na to to zaczynam żałować, że usunęłam. To było moje marzenie życia. Jak długo to się będzie goić.Strupka na jednym już nie mam 2 albo 3 tygodnie i jak była różowa plama tak do dziś bez zmian. Lekarz powiedział abym niczym tego nie smarowała. Nie wiem co mam robić.
PACZUS84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 16:31   #553
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Pączuś, czyli Ty usuwałaś 2 znamiona, oba laserem? Duże masz te ślady? Dziwne, że lekarz nie kazał Ci niczym smarować, te maści wprawdzie cudów nie zdziałają, ale zawsze trochę mogą rozjaśnić bliznę czy wyrównać. Ja Ci radzę jednak kupić jakąś maść na blizny, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 07:03   #554
PACZUS84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

No właśnie też mnie to dziwi. Byłam wczoraj w aptece i pani też mi powiedziała, że napewo sobie nie zaszkodzę tym a tylko może pomóc. Tak oba miałam laserem usuwane. Ale po tym jednym dużego śladu nie mam bo był mały, a ten drugi był wypalony głęboko
Jestem niecierpliwą osobą, ale mam nadzieję, że wkońcu (za jakieś pół roku) wszystko się ładnie zabliźni
Pozdrawiam
PACZUS84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 09:49   #555
vvitaminka
Rozeznanie
 
Avatar vvitaminka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 924
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

CZY USUWAłA KTóRAś Z WAS ZNAMIONA ALE TAKIE CZERWONE PLAMY NA CIELE?? Ja mam takie znamie tylko nie takie o jakich tu piszecie,tylko duze czerwone, chciałabym to usunąć bo bardzo mi przeszkadza i jest w widocznym miejscu,moze ktoras z was miała podobny problem,dodam ze znamie mam od urodzenia i jezdzilamz nim do dermatologów,ale o d jakis 10lat nie ruszlama tego bo lekarze owili ze to normlana skora tylko czerwona....moze ktoras z was ma podobny problem
vvitaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 10:49   #556
Jasmin85
Raczkowanie
 
Avatar Jasmin85
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 143
solarim a znamiona

Witam,
Będe miała niedługo taką większą imprezę i chciałabym skorzystać z solarim, chodzi o dwie lub trzy sesje żeby ładnie wyglądać, nie zamierzam opalać się w solarium regularnie.
Problem jednak w tym że mam sporo pieprzyków na całym ciele z wyjątkiem twarzy. Czy takie jednorazowe opalanie może mi jakoś zaszkodzić?
Jasmin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 18:50   #557
erika19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 121
Dot.: solarim a znamiona

tez mam dużo znamion, na twarzy i wogóle ja chodze co jakis czas na solarium i nic mi sie nie dzieje, takze sadze ze nic Ci sie nie stanie po kilku sesjach, aczkolwiek warto sie zaopatrzyc w wysoki filtr np 69 ( m.in. z lirene mozna taki dostac z serii kids) i posmarować przynajmniej niektore znamiona albo bloker ( jest w sztyfcie do miejscowego smarowania), także bądź spokojna nic ci sie nie stanie, ja byłam i żyje
erika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 20:17   #558
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: solarim a znamiona

Ja zaklejałam pieprzyki.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 13:51   #559
invisible21
Przyczajenie
 
Avatar invisible21
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: solarim a znamiona

też mam pieprzyki i jasną karnację i ani po solarium ani po słońcu nic mi nie jest. Ale wszytsko z umiarem nie radze chodzić do solarium bez przerwy. Jeśli kilka razy to w porządku
invisible21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 21:39   #560
koskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Pytanie o bolącą bliznę po usuwaniu pieprzyka

Witam to moj pierwszy watek na tym forum
Kilka miesiecy temu a mianowicie w lutym usunalem trzy pieprzyki metodą chirurgiczną. ogolnie usunąłem ich w życiu już sześć 4 były badane i badanie wykazało ze są zdrowe...3 wczesniejsze usuwane były kilka lat temu blizny zostały są widoczne bo mam tak gojącą się skórę...po usuniętych teraz blizny są takie same ale...no wlasnie jedna z blizn ze srodka klatki piersiowej zaczela mnie kilka dni temu boleć przy dotyku, ból podobny jest do bólu przy siniaku czy cos podobnego ale siniaka nie mam guza tez nie ale lekkei zaczerwienienie na górze blizny się pojawiło...czy ktos wie co to moze byc czy lepiej wybrac sie z tym do dermatologa czy odczekac az moze przejdzie...niedawno wrocilem z wakacji na cyprze to miejsce podatne na slonce moze to spowodowane jest wlasnie tym?? porsze o odpowiedz
koskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 10:43   #561
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Pytanie o bolącą bliznę po usuwaniu pieprzyka

Ja miałam usuwany pieprzyk ponad rok temu, znajdował się tuż nad linią włosów łonowych, wiec w miejscu dość niebezpiecznym i o skaleczenie nie było trudno. Dzisiaj blizna jest słabo widoczna, ale zdarzało mi się ze bolała - szczególnie przy intensywnych cwiczeniach i rozciaganiu. Być może naciągnęłą Ci się skóra, albo mogłaś otrzeć bliżnę, np brzegiem stanika i s tad to podraznienie. Dlatego chcę Cię uspokoić, ale jednocześnie uważam że jeśli ból w najbliższym czasie nie minie, warto iść do dermatologa choćby dla swietego spokoju, albo poprosić o konsultację w klinice, w której zabieg był wykonany.


Aha...nie wiem w jakim jesteś wieku, ale jeżeli w okresie dorastania, to moze Ci sie zmieniać sylwetka i blizna się naciąga i stąd ten ból...być może.
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 22:25   #562
tofilla
Raczkowanie
 
Avatar tofilla
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 31
Exclamation Podrazniony pieprzyk

Hej, mam problem. Bylam dzisiaj u fruzjera i delikatnie zachaczyl mi maszynka do golenia moj maly wystajacy pieprzyk, ktory jest teraz czerwony i pobolewa przy dotykaniu. Nie wiem czy mam isc teraz do lekarz, czy moze sie wstrzymac i poczekac, ale boje sie ze cos mi sie z nim stanie, jakis stan zapalny:/. Czy mial ktos podobna sytuacje, a jesli tak to co z tym zrobiliscie? Dzieki za odp. pozdro
tofilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 14:56   #563
Hypno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Podrazniony pieprzyk

Ja kiedyś zadrapałam sobie pieprzyk i lekko krwawił. NIe poszłam z tym do lekarza(bo bałam się, że dowiem się, że coś mi jest). Pieprzyk sam się zagoił, ale zrobił sieę jakiś jaśniejszy.

Ale na wszelki wypadek radzę się udać do lekarza. Bo nigdy nic nie wiadomo ^.
Hypno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 19:15   #564
koma88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
usuwanie znamiona w przychodni?

.

Edytowane przez koma88
Czas edycji: 2009-01-03 o 16:32
koma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 19:16   #565
koma88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: usuwanie znamiona w przychodni?

.

Edytowane przez koma88
Czas edycji: 2009-01-03 o 16:33
koma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 19:01   #566
snowdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 136
czy na pieprzyku(znamieniu)

moze wyskoczyc jakas krostka? mam na przedramieniu male znamie moze pieprzyk nie wiem na czym polega roznica (srednica 4mm) mam to od dosc dawna jednak zauwazlam ze jest troche zaczerwienione dookloa a wlasciwie z jednej strony( normalnie jest ciemnobrozowe)na przedramieniu mam pelno jakis wypryskow potowek itp i nie wiem czy na typ pieprzyku tez mogla wyskoczyc taka krostka bo tak to wyglada . jutro ide do drmatologa . strasznie sie boje :-(((((
snowdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 19:38   #567
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: czy na pieprzyku(znamieniu)

Cytat:
Napisane przez snowdrop Pokaż wiadomość
moze wyskoczyc jakas krostka? mam na przedramieniu male znamie moze pieprzyk nie wiem na czym polega roznica (srednica 4mm) mam to od dosc dawna jednak zauwazlam ze jest troche zaczerwienione dookloa a wlasciwie z jednej strony( normalnie jest ciemnobrozowe)na przedramieniu mam pelno jakis wypryskow potowek itp i nie wiem czy na typ pieprzyku tez mogla wyskoczyc taka krostka bo tak to wyglada . jutro ide do drmatologa . strasznie sie boje :-(((((
nie panikuj to pewnie nic groźnego.Lekarz to obejrzy i oceni, ale wydaje mi się, że na znamieniu może coś wyskoczyć
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 22:35   #568
snowdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 136
Dot.: czy na pieprzyku(znamieniu)

strasznie sie boje bo z pieprzykami roznie bywa :-( ale ja slonca unikam na solarium nigdy nie bylam i tu takie cos
snowdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 07:21   #569
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: czy na pieprzyku(znamieniu)

Cytat:
Napisane przez snowdrop Pokaż wiadomość
strasznie sie boje bo z pieprzykami roznie bywa :-( ale ja slonca unikam na solarium nigdy nie bylam i tu takie cos
wiesz co,tak bywa, promienie UV wszędzie są imogą spowodować pieprzyk. Mi rok temu wyszedł na ustach, na dolnej wardze, a wcale nie oplałamsię, tylko chodizłam po mieście i może wtedy mnie dosiągło. Pieprzyk jest płaski itroszkę większy niż rok temu, dermatolog to widział i nie stwierdził nic groźnego
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 17:43   #570
snowdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 136
Dot.: czy na pieprzyku(znamieniu)

bylam dzis u dermatologa ale nie wiele sie dowiedzialam. on jest zdania ze najlepiej to usunąć i miec z glowy. tak na gole oko to on nie moze stwierdzic ani mi zagwarantowac ze to nic powaznego. on uwaza ze takie znamiona nalezy usuwac. zobacze czy tak krostka mi zniknie. i tak nie dowiedziala sie od niego czy na znamieniu moze wyskoczyc pryszcz lub jakas krostka bo to wlasnie tak u mnie wyglada
snowdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.