sucha skóra - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-22, 11:15   #1
araneaa
Rozeznanie
 
Avatar araneaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 651
GG do araneaa

sucha skóra - wątek zbiorczy


otóż mam pewien problem , który zapewne dotyczy większości z Was drogie Wizażanki.
Mam na nogach i dłoniach bardzo suchą skórę. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo ręce praktycznie po każdym kontakcie z wodą smaruje kremem (próbowałam kosmetyków z gliceryną - pomogły ale chwilowo), nogi również. Na nogach ostatnio zaczęła nawet schodzic mi skóra O.o . Obecnie używam kremu nivea - również nie widze poprawy. Na solarium nie chodzę. Czy wiecie czym to może byc spowodowane i jak temu zaradzic?
Piszcie tutaj swoje sposoby na sucha skórę , pozdrawiam (;
__________________


zaczynamy walkę z wagą!

69 -68 -67 - 66 - 65,7 - 64,5 - 63 - 62,5 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56! -----> tyle ma być )
araneaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 17:26   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

mnie pomaga płynna parafina wcierana w wilgotną skórę po kąpieli (potem delikatnie ją spłukuję) i balsam Lipikar LRP, czyli wszystko z parafiną
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:00   #3
Aparatka188
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka188
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Wink Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

ja również mam suchą skórę, ale jakoś próbuje z tym walczyć . Mnie bardzo pomaga oliwka dla dzieci i krem z Garniera dla bardzo suchej skóry
__________________


..para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne paranoje we dwoje....
Aparatka188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 12:00   #4
Mitryliada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

ja do przesuszonej skóry używam kremik dardia w sumie zwykle problem występuje na twarzy na innych częściach ciała na szczęście nie mam takiego problemu. Do rąk lub nóg może odpowiedniejsza byłaby z tej samej linii dardia w postaci mleczka, miałam kiedyś próbkę jest trochę tłuściejsza ale nawet się dobrze wchłania, Ogólnie kremik bardzo mi spasował i uważam że jest bardzo dobrym produktem. Ma charakter leczniczo-pielęgnacyjny i można go nawet stosować gdy występuje jakieś głębsze podłoże chorobowe ale to lepiej już skonsultować ze specjalistą
Mitryliada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:05   #5
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Też mam ten problem, najbardziej jednak z nogami ;/

Używałam Garniera do suchej skóry i w ogóle nie pomaga, ciągle jest to samo. Kiedyś nie miałam z tym problemów, a tu tak nagle nie wiadomo skąd i jak, sucha skóra ;/
Muszę wypróbować czegoś innego.
agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 23:53   #6
paulaaa24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 61
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

JA miałam ten sam problem. Zaczełam korzystac z zewnetrznej pielegnacji ciała stosująckosmetyki tj.:multi-ochronny Nivea Visage, Hydrain 2 Dermedic, Biomin Krem jogurtowy Ziaja. A prócz tego wyczytałam ze duzo zależy także od dietylatego w mojej diecie pojawiły się produkty bogate w beta karoten (to prowitamina A; zmienia się w organizmie w witaminę A), witaminę E i NNKT, np. brokuły, pomidory, zarodki pszenne, a także oleje, ryby morskie oraz witaminy i kwasy tłuszczowe w kapsułkach (w pożywieniu nie dostarczysz sobie wystarczającej ich ilości). I teraz juz nie mam problemu ze suchą skóra!
paulaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 00:08   #7
araneaa
Rozeznanie
 
Avatar araneaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 651
GG do araneaa
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

smaruje sie kremem nivea a witaminki łykam bo je stem sportowiec i musze poprostu , dla uzupełnienia diety ...
wiec moj problem chyba nie jest od jedzenia
__________________


zaczynamy walkę z wagą!

69 -68 -67 - 66 - 65,7 - 64,5 - 63 - 62,5 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56! -----> tyle ma być )
araneaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 07:57   #8
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

na moje suche nogi działa peeling, a później wcieranie balsamu, najlepiej lekko tłustego, nie nawilżającego, lecz natłuszczającego
już dawno nie miałam suchej skóry działa
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 01:13   #9
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Sucha skora myc delikatnymi zelami myjacymi lub specjalnymi mydlami , nie wysuszajacymi raz dziennie bo dwa moze wysuszyc oraz stosowanie , nawet duzych ilosci dobrego kremu nawilzajacego, Obserwowac i jeszcze raz obserwowac swoja twarz ale nie do przesady
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:02   #10
miley :)
Raczkowanie
 
Avatar miley :)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: komputerek :P
Wiadomości: 40
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Mój problem to taki, że skóra głowy jest bardzo, baaardzo sucha. Do tego stopnia, że się złuszcza i we włosach mam białe odłamki, dość brzydko to wygląda. Szczególnie widać to na skórze u szczytu czoła po kąpieli. Oprócz tego mam problem z wypadaniem włosów i bardzo suchą skórą na nogach i twarzy... Co robić?
__________________
Nothing can make me feel better than a little bit of laugh
miley :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 07:37   #11
zxc000
Raczkowanie
 
Avatar zxc000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 143
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Mam ten komfort, że posmaruje się kremem nawilżającym i brzydkie odłażące skórki znikają. Ale po umyciu jest znowu wysuszona i pozbawiona blasku. Nie mam na to żadnego sposobu. I mam pytanie, jaki żel do mycia twarzy dla skóry suchej jest najlepszy dla was? Ja kupiłam ostatnio żel z serii AA właśnie do skóry suchej i jest o wiele gorszy niż żel, którego używałam wcześniej do skóry tłustej! Jakaś sprzeczność :| Po umyciu nim mam na twarzy suchą maskę. Okropne uczucie
__________________
Moda jest formą brzydoty tak nieznośną, że musimy ją zmieniać co kilka miesięcy -->Oskar Wilde
zxc000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 09:02   #12
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Do pielęgnacji suchej skóry należy używać jedynie preparatów dostępnych w aptekach. Mają dobry skład, małą ilość konserwantów i środków zapachowych, a cenowo często są korzystniejsze niż te ogólnie dostępne. Zwracajmy uwagę na te z zawartością mocznika, kwasów NNKT, masła shea, kwasu hialuronowego i gliceryny. POlecam linie: Iwostin, Pharmaceris, Emolium, La Roche Posay. Podstawowym kosmetykiem jest preparat myjacy i balsam do ciala nakładany zaraz po każdej kąpieli.
Bardzo dobre efekty daje również włączenie do diety kwasów tłuszczowych (tzw NNKT) tzn oliwa z oliwek, awokado, orzechy, migdały, a dla osób lubiących łykać tabletki preparat Oeparol (w dawce 3x2 tabl).
Skóra sucha wymaga wielkiej troski, ale dobrze pielęgnowana odwdzięczy się zdrowym ładnym wyglądem...
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:55   #13
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Ja niestety też mam bardzo suchą skórę, na ciele i na twarzy z twarzą jakoś sobie radzę, używam kremu Ziaja- naturalny krem oliwkowy, smaruję nim twarz na noc i rano wygląda wporządku bez problemu mogę nałożyć podkład Gorzej jest z ciałem bo balsamy średnio pomagają po niektórych jeszcze bardziej mam wysuszoną skórę i do tego swędzi do mycia używam tylko żeli pod prysznic bo jakbym umyła sie mydłem była tragedia. Ostatnio zauważyłam na rękach czerwone plamki, które są suche, smarowałam je kremem, żeby to natłuścić ale nic nie pomaga i nie znika wiecie może co to może być ??
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 21:20   #14
Hex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Jeżeli mam gdzieś przesuszona skórę, co zdarza się w sumie często, widocznie tak już mam, to smaruje to miejsce mleczkiem Dardia. I to faktycznie pomaga, łagodzi posmarowane miejsce na skórze i nawilża je. I jeszcze mam pewność, że środek nie uczula, a wiem że to może być problemem.
Hex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 15:12   #15
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

czy sucha skóra na głowie nogach rękach ogolnie w sumie na całym ciele :/ moze byc reakcja na alergie? np uczulenie na kota?
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 17:32   #16
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

A mnie sie ostatnio zrobila straszna rzecz Na biodrach i bokach mam strasznie przesuszona skore, wyglada jak lupiez troche z wygladu i na dodatek na biodrach oprocz tej osypujacej sie skory jest taka jakby 'skora weza'. Glupia nazwa ale tak to wlasnie wyglada. Jak za przeproszeniem u starej baby. Codziennie wieczoem nakladam tone oliwki i w ciagu dnia smaruje balsamem ale nic to nie daje. Tak pomyslalam, moze bym to tak wziela peelingiem porzadnie skoro i tak ma sie ze mnie osypac? A swoja droga czy to moze byc zwiacane z jakims przesileniem wiosennym czy cos? Mam sucha skore ale nie az tak...
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 13:27   #17
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Ostatnio na rynku pojawił się nowy balsam do ciała o wysokiej zawartości mocznika 10%. Butelka ma pojemność 500 ml.
Czy ktoś już wypróbował ten balsam?

Edytowane przez zsrr23
Czas edycji: 2008-10-02 o 14:31
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 12:15   #18
zlota77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 16
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Ja raz w tygodniu dodaje sobie do kąpieli oliwy ( teraz arganinowej którą przywiozłam z Maroka, ale wcześniej takiej oliwki Jonson & Jonson) i jak wychodzę z wanny taka natłuszczona pozwalam skórze samej wyschnąć ( nie wycieram ręcznikiem) dodatkowo biorę preparat Incree zawiera polecane wcześniej przez panią doktor wielonienasycone kwasy tłuszczowe dodatkowo wyciąg z zielonych pędów owsa, spirulinę i witaminy. Bardzo dobrze działa nawilżająco i dodatkowo wygładza skórę
zlota77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:55   #19
karollajna85
:)
 
Avatar karollajna85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 18 679
GG do karollajna85
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Witam
Ja osobiście urzywałam kremu Keratolan 2. Jest to krem do pielęgnajcji skóry szorstkiej i suchej. Przeznaczony jest do rąk i stóp.
Do nabycia w aptekach. Cena waha się od 6-7 zł.
Pozdrawiam i mam nadzięję ze kmus tym pomogłam bo mi ten krem naprawdę pomógł.
__________________
ciuchy grudzień

kosmetyki
karollajna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 19:49   #20
Miśka30
Rozeznanie
 
Avatar Miśka30
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 511
Dot.: sucha skóra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
Ostatnio na rynku pojawił się nowy balsam do ciała o wysokiej zawartości mocznika 10%. Butelka ma pojemność 500 ml.
Czy ktoś już wypróbował ten balsam?
Ja używałam tego balsamu i mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że jest świetny. Reularne stosowanie naprawdę przynosi rezultaty. Jest dosyć drogi ale wart swojej ceny.
__________________
wątek MerliS
Miśka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.