Pomocy - ciąża,depresja? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-26, 10:49   #301
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nikt w tym wątku nie twierdził, że autorka powinna czekać z wizytą u psychiatry czy też jej stany lękowe nie są na tyle silne by konsultować się z lekarzem.
Wprost przeciwnie: radzono autorce by szła do psychiatry jak najszybciej, gdzie ona zwlekała ze względu na koszt wizyty prywatnej (ponoć na nfz czas oczekiwania jest długi).
Oczywiscie, moj post skierowany byl do samej autorki. Osoby z depresja czesto zwlekaja z taka wizyta, poniewaz czuja sie winne, ze musza wydac pieniadze na siebie i swoje leczenie, czuja, ze nie sa tego warte. To nie wynika z braku rozsadku, tylko z samej natury tej choroby
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 11:00   #302
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cava ja nie sabotuje każdej rady tylko mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych rzeczywistosciach.

Autorka powinna robić to, co dla niej jest najlepsze w tym momencie - a nie to co jest najlepsze wg wizazanek znajacych wycinek historii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 12:58   #303
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Mnie wcale nie dziwi fakt braku funduszy na specjalistów. To naprawdę droga impreza i z przeciętnej pensji można utrzymać zdrową ciażę, ale już z przygodami jest trudno (worek bez dna). I nie ma co zarzucać świadomości lub jej braku, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak się potoczy.

Myślę, autorko, że doskonale wiesz, co zrobić tylko nie chcesz się za to wziąć. Nowa sytuacja i hormony ciążowe mogą pogłębić istniejące problemy depresyjne czy nerwocowe. Nie wiem, czy psychoterapia jest Ci potrzebna (u mnie nie było co robić i co przepracowywać) czy tylko farmakologia od psychiatry w celu uzyskania efektu braku objawów somatycznych. Po prostu zrób to dla siebie i dziecka. Idź się skonsultuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 13:23   #304
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Cava ja nie sabotuje każdej rady tylko mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych rzeczywistosciach.
Ja też mam takie wrażenie, bo np. zerknęłam w gogla biorąc pod uwagę ze masz lokalizację ustawioną na Poznań i mi wyszło, że macie tam 3 placówki prowadzące ostry dyżur okulistyczny.
Nie uwierzę, ze tak wielkie miasto nie ma dyżurującego oddziału położniczego, tylko z problemami babskimi jedzie się na zwykły sor.

Owszem, moze wtedy mieszkałaś gdzie indziej, ale gdzie mieszka autorka watku tez nie wiemy. Moze jednak nie na dzikim polu pod lasem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 13:25   #305
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

A zauważyłaś gdzie są te ostre dyżury okulistyczne? Podpowiem.
Na Grunwaldzkiej np na SORze.
O położniczym nic nie pisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 13:41   #306
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja też mam takie wrażenie, bo np. zerknęłam w gogla biorąc pod uwagę ze masz lokalizację ustawioną na Poznań i mi wyszło, że macie tam 3 placówki prowadzące ostry dyżur okulistyczny.
Nie uwierzę, ze tak wielkie miasto nie ma dyżurującego oddziału położniczego, tylko z problemami babskimi jedzie się na zwykły sor.

Owszem, moze wtedy mieszkałaś gdzie indziej, ale gdzie mieszka autorka watku tez nie wiemy. Moze jednak nie na dzikim polu pod lasem.
Widzisz jakiś związek między tematem wątku a ostrym dyżurem okulistycznym w Poznaniu?:cojes t: Może czas najwyższy skończyć te dyskusję?

Poza tym, co masz do kogoś kto mieszka na dzikim polu pod lasem? bo tak się składa, że to moja lokalizacja..
__________________

Edytowane przez mellitus
Czas edycji: 2017-04-26 o 13:42
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 14:36   #307
Bonty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 53
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Z tego co mi udało sie ustalic w moje miejscowosci normalnie zglaszasz sie na sor po czym zajmuje sie toba zawołany ginekolog i zabiera na położniczy



Czy psychiatra przepisze leki kobiecie w ciazy? Jeśli tak to faktycznie jest jakaś pomoc,bo isc by uslyszec gadanie jak wszedzie na około to bez sensu..



Przemyślalam tez mój pierwszy post i cała ta gownoburze ktora powstala wokol mojego stwierdzenia że bardzo boje sie zmiany ciała po ciaży. Nie wiem jak to wyglada potem,zdjecia w google nie pocieszaja a ja chce zrobic wszystko by tego uniknac jesli tylko sie da i wiecie co...mozecie nazywać mnie egoistka,mysle o tym bardzo dużo,przeraża mnie to i z tym obawiam sie sobie nie poradzic psychicznie także bo naprawde moja pewnosc siebie jest moim ogromnym problemem...



Co w tym złego że kobieta obok dobra dziecka chce tez pozostać kobieca i czuc sie pewnie?
Bonty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-26, 14:39   #308
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cześć leków można - np ssri. Więc skonsultować się warto.

Nie zadreczaj się, to normalne że masz obawy, jesteś czlowiekiem a nie inkubatorem któremu wisi jak wyglada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 14:42   #309
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Kobieto nie oglądaj tych zdjęć, poszukaj na insta fitmamusiek na pocieszenie i nie martw się na zapas. To raczej trzeba mieć skrajnego pecha żeby tak wyglądać albo przejść kilka ciąż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 14:44   #310
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Poczytaj też o tym jak zapobiegać rozstepom, są specjalne środki które można stosować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 15:48   #311
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Kobieto nie oglądaj tych zdjęć, poszukaj na insta fitmamusiek na pocieszenie i nie martw się na zapas. To raczej trzeba mieć skrajnego pecha żeby tak wyglądać albo przejść kilka ciąż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetna rada. Insta i photoshop najczęściej.
Prosta droga do kompleksów.
No bo jak to tak fitmama ma figurę 3 tyg po porodzie a ja dalej jak wieloryb.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-26, 16:06   #312
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz. Mówię o normalnych mamuśkach chociażby polskich youtuberkach jak Doriska albo Paulina Alaw. Żadne fotoshopy normalne kobiety które po porodach też pokazały swoje figury i wcale nie były idealne. To co wyskakuje po wpisaniu w Google to gigantyczne rozstępy i luźna pomarszczona skóra, to naprawdę może przerazić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 16:12   #313
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez Bonty Pokaż wiadomość
Czy psychiatra przepisze leki kobiecie w ciazy? Jeśli tak to faktycznie jest jakaś pomoc,bo isc by uslyszec gadanie jak wszedzie na około to bez sensu..
Tak, przepisze, sama bralam SSRI w ciazy i podczas karmienia
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 16:22   #314
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Kobiety po ciszy wyglądają różnie część to genetyka część to jak dbają o siebie.
W ciąży można zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, być aktywną.

Autorko jeśli teraz czujesz się pewnie i kobieco, nie ma powodu by to się zmieniło.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 16:40   #315
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Kochana ja urodziłam w listopadzie. Gdy zaszłam w ciążę przeszłam i objawy depresji stany lękowe i napady paniki. Trwało to do 2 trymestru. Nie spałam nie żyłam płakałam ciągle i myślałam że juz gorzej nie będzie. Ataki paniki miałam w nocy a w ciągu dnia stany lękowe plus mega mega doła. Nikomu tego nie życzę. Nie cieszyłam się z dziecka. A chciałam bardzo. I wiesz co.. przeszło samo. Wiesz co to było? HORMONY. mój organizm tak zareagował na ciążę.
Po porodzie miałam wielkiego baby bluesa. Trwał miesiąc.
Teraz jestem szczęśliwa matka półrocznej córki.
Nie bierz leków. Uwierz ze to minie. Tez chciałam brać coś na uspokojenie ale wytrzymałam a było już źle. Jak coś pisz na priv
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 16:51   #316
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
Kochana ja urodziłam w listopadzie. Gdy zaszłam w ciążę przeszłam i objawy depresji stany lękowe i napady paniki. Trwało to do 2 trymestru. Nie spałam nie żyłam płakałam ciągle i myślałam że juz gorzej nie będzie. Ataki paniki miałam w nocy a w ciągu dnia stany lękowe plus mega mega doła. Nikomu tego nie życzę. Nie cieszyłam się z dziecka. A chciałam bardzo. I wiesz co.. przeszło samo. Wiesz co to było? HORMONY. mój organizm tak zareagował na ciążę.
Po porodzie miałam wielkiego baby bluesa. Trwał miesiąc.
Teraz jestem szczęśliwa matka półrocznej córki.
Nie bierz leków. Uwierz ze to minie. Tez chciałam brać coś na uspokojenie ale wytrzymałam a było już źle. Jak coś pisz na priv
Nie jesteś lekarzem (podejrzewam), proszę nie serwuj takich rad, które mogą być szkodliwe.
BTW nie zawsze mija.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 17:55   #317
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
Kochana ja urodziłam w listopadzie. Gdy zaszłam w ciążę przeszłam i objawy depresji stany lękowe i napady paniki. Trwało to do 2 trymestru. Nie spałam nie żyłam płakałam ciągle i myślałam że juz gorzej nie będzie. Ataki paniki miałam w nocy a w ciągu dnia stany lękowe plus mega mega doła. Nikomu tego nie życzę. Nie cieszyłam się z dziecka. A chciałam bardzo. I wiesz co.. przeszło samo. Wiesz co to było? HORMONY. mój organizm tak zareagował na ciążę.
Po porodzie miałam wielkiego baby bluesa. Trwał miesiąc.
Teraz jestem szczęśliwa matka półrocznej córki.
Nie bierz leków. Uwierz ze to minie. Tez chciałam brać coś na uspokojenie ale wytrzymałam a było już źle. Jak coś pisz na priv
Bardzo sie ciesze, ze Tobie minelo. Niektorym nie mija wiec moze daruj sobie takie porady, bo o tym czy autorka potrzebuje lekow czy nie powinien zdecydowac lekarz podczas wywiadu, a nie anonimowa osoba z Internetu. Poza tym nie kazdy ma ochote robic z siebie cierpietnice i plakac miesiacami liczac, ze samo przejdzie. Ludzie zasluguja na to, by normalnie funkcjonowac i czuc sie dobrze.

Edytowane przez b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Czas edycji: 2017-04-26 o 17:56
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 18:30   #318
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Po co od razu taki najazd? To już jedynym najodpowiedniejszym wyjściem z sytuacji są leki? A może najpierw poznać źródło problemu a nie od razu faszerowac siebie i dziecko? Bo tak najłatwiej? Jeśli dziewczyna czuje się na tyle beznadziejnie ze bez leków nie da rady to niech bierze ja to akurat bardzo rozumiem. Ona jest na początku ciąży. Hormon napier... jak szalone. Wcale nie jest wykluczone ze za tydzień jej minie. Ja jej nie każe nie brać leków ale chce wesprzeć ze to co czuje czesto jest normalne zdaża się i ze wszystko możliwe będzie dobrze. Jak nie będzie to czas na leki się znajdzie. Ciążę matek z depresja tez są prowadzone i z powodzeniem rozwiazywane. Dzieci też są zdrowe.
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.

Edytowane przez nuinek
Czas edycji: 2017-04-26 o 18:33
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 18:43   #319
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
Po co od razu taki najazd? To już jedynym najodpowiedniejszym wyjściem z sytuacji są leki? A może najpierw poznać źródło problemu a nie od razu faszerowac siebie i dziecko? Bo tak najłatwiej? Jeśli dziewczyna czuje się na tyle beznadziejnie ze bez leków nie da rady to niech bierze ja to akurat bardzo rozumiem. Ona jest na początku ciąży. Hormon napier... jak szalone. Wcale nie jest wykluczone ze za tydzień jej minie. Ja jej nie każe nie brać leków ale chce wesprzeć ze to co czuje czesto jest normalne zdaża się i ze wszystko możliwe będzie dobrze. Jak nie będzie to czas na leki się znajdzie. Ciążę matek z depresja tez są prowadzone i z powodzeniem rozwiazywane. Dzieci też są zdrowe.
Jaki najazd? Głupoty piszesz, to zostałaś o tym poinformowana w bardzo kulturalny sposób. Nikt nie każe Autorce brać leków, tylko skonsultować się z lekarzem! Ciężko zrozumieć, że takie kategoryczne stwierdzenia jak "bierz", "nie bierz" mogą być bardzo szkodliwe. A wpadanie w ton "bo ja wiem najlepiej i jestem najmądrzejsza" nic nie daje, tylko jest niesamowicie irytujące...
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-26, 18:59   #320
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Swoja droga wyobrazcie sobie, gdyby inne choroby byly tak bagatelizowane jak depresja - wyobrazcie sobie napisac komus taki tekst - przepraszam za wykorzystanie tego komentarza, przerobilam go tylko jako przyklad:

"Kochana ja urodziłam w listopadzie. Gdy zaszłam w ciążę mialam kamienie nerkowe. Trwało to do 2 trymestru. Nie spałam nie żyłam płakałam ciągle i myślałam że juz gorzej nie będzie. Bole brzucha miałam w nocy a w ciągu dnia wymioty i wysoka goraczke. Nikomu tego nie życzę. Nie cieszyłam się z dziecka. A chciałam bardzo. I wiesz co.. przeszło samo. Wiesz co to było? HORMONY. mój organizm tak zareagował na ciążę.
Po porodzie miałam krew w moczu. Wystepowala przez miesiąc.
Teraz jestem szczęśliwa matka półrocznej córki.
Nie bierz leków. Uwierz ze to minie. Tez chciałam brać leki przeciwbolowe ale wytrzymałam a było już źle. Jak coś pisz na priv"
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 19:04   #321
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
Po co od razu taki najazd? To już jedynym najodpowiedniejszym wyjściem z sytuacji są leki? A może najpierw poznać źródło problemu a nie od razu faszerowac siebie i dziecko? Bo tak najłatwiej? Jeśli dziewczyna czuje się na tyle beznadziejnie ze bez leków nie da rady to niech bierze ja to akurat bardzo rozumiem. Ona jest na początku ciąży. Hormon napier... jak szalone. Wcale nie jest wykluczone ze za tydzień jej minie. Ja jej nie każe nie brać leków ale chce wesprzeć ze to co czuje czesto jest normalne zdaża się i ze wszystko możliwe będzie dobrze. Jak nie będzie to czas na leki się znajdzie. Ciążę matek z depresja tez są prowadzone i z powodzeniem rozwiazywane. Dzieci też są zdrowe.
Przede wszystkim od wywiadu jest lekarz i to on ocenia jakie są opcje leczenia i co może być przyczyną danego stanu.

Ty napisałaś, by leków nie brała i że ten stan minie. Takie rady, podobnie jak komentarze o faszerowaniunlekami siebie i dziecka są niebezpieczne, stąd reakcja na twoj post.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 19:29   #322
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;73273081]Swoja droga wyobrazcie sobie, gdyby inne choroby byly tak bagatelizowane jak depresja - wyobrazcie sobie napisac komus taki tekst - przepraszam za wykorzystanie tego komentarza, przerobilam go tylko jako przyklad:

"Kochana ja urodziłam w listopadzie. Gdy zaszłam w ciążę mialam kamienie nerkowe. Trwało to do 2 trymestru. Nie spałam nie żyłam płakałam ciągle i myślałam że juz gorzej nie będzie. Bole brzucha miałam w nocy a w ciągu dnia wymioty i wysoka goraczke. Nikomu tego nie życzę. Nie cieszyłam się z dziecka. A chciałam bardzo. I wiesz co.. przeszło samo. Wiesz co to było? HORMONY. mój organizm tak zareagował na ciążę.
Po porodzie miałam krew w moczu. Wystepowala przez miesiąc.
Teraz jestem szczęśliwa matka półrocznej córki.
Nie bierz leków. Uwierz ze to minie. Tez chciałam brać leki przeciwbolowe ale wytrzymałam a było już źle. Jak coś pisz na priv"[/QUOTE]
Ha! Dokładnie. Nikt osobie zapaleniem płuc nie powie żeby przeczekala.
A tak na marginesie. To wg mnie nie ma nic chwalebnego w tym, ze ktoś się męczy pół roku zamiast iść do lekarza po pomoc.
Jeszcze a propos baby blues. U osoby z historią leczenia depresji jest duża szansa że z baby blues zrobi się głęboka depresja. To stan zagrażający realnie życiu matki i dziecka. Dlatego warto pomyśleć zanim się kategorycznie odradzi leczenie.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 08:44   #323
Bonty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 53
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Nuinek chchalabym napisać do Ciebie prv ale nigdzie tu takiej opcji nie widze..
Bonty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 10:44   #324
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez Bonty Pokaż wiadomość
Nuinek chchalabym napisać do Ciebie prv ale nigdzie tu takiej opcji nie widze..
Ja Ci napisałam. Zobacz w wiadomościach.
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.

Edytowane przez nuinek
Czas edycji: 2017-04-27 o 10:46
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 23:22   #325
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

No proszę i jednak najbardziej pożyteczna okazała się inna mama z podobnym problemem a nie antydepresanty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 07:34   #326
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
No proszę i jednak najbardziej pożyteczna okazała się inna mama z podobnym problemem a nie antydepresanty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:07   #327
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
No proszę i jednak najbardziej pożyteczna okazała się inna mama z podobnym problemem a nie antydepresanty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak te niektóre Wizazanki nic nie rozumieją....Powtarzam ponownie, kto kazał się Autorce faszerować antydepresantami? A akurat ta "mama" to głupoty pisała. Być może się udało jej się trafić i nikomu nie zrobi krzywdy, tym co wypisywała, a być może nie...
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:08   #328
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:30
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:16   #329
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Nie rozczarowałaś. Chodzi o wsparcie i zrozumienie drugiego człowieka. Idź się leczyć, zdobądź pieniądze, już Cię umawiam do specjalisty w Twojej okolicy to nie są rady. Napisała na forum w innym celu. Żeby porozmawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:22   #330
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pomocy - ciąża,depresja?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:30
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-27 14:21:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.