uzależniona skóra??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 18:17   #1
hmarian0404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 19

uzależniona skóra???


Od dwóch lat stosuję 4razy w tygodniu maść Hydrocortisonową. w składzie Hydrocortisoni 1,0+Cholesterol.Ostatnio zauważyłem, iż skóra gdy nie stosuje tej maści strasznie mi się poci,marszczy najbardziej w zgięciach i ogólnie jej stan diametralnie się pogarsza dlatego też wpadłem na to że może skóra się po prostu uzależniła od tej maści bo jak tylko ją zastosuje to wszystko wracała do normy(takie błędne koło) Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim uzależnieniem i czy jest jaka droga wyjścia z niego.Pytałem mojej pani doktor i powiedziała że to jest bardzo delikatny steryd i nie należy się przejmować, można go stosować długotrwale.Więc nie wiem co ja mam o tym wszystkim myśleć???Proszę o radę i z góry dziękuje
hmarian0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 21:55   #2
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: uzależniona skóra???

Tak, Twója skóra uzależniła się. Stosujesz ten steryd na twarz czyt gdzie? Bo na twarz NIGDY nie powinno stosować się sterydów. Przeczytaj o Posterydowym Zaapaleniu Skóry, jak skóra cieńczeje, naczynia się rozszerzają i szybciej starzeje. pozdrawiam

PS. Ja bym zmieniła derme...
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:09   #3
hmarian0404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 19
Dot.: uzależniona skóra???

Stosuje go od dłoni do łokci i od stóp do kolan, właśnie tak przypuszczałem że to może być uzależnienie skóry od maści ,tylko jak byłem u kilku dermatologów to każdy z nich mówi to sam że hydrokortyzon to słaby steryd i można go stosować bez obaw..Długo trwa wyleczenie takiego czegoś??Najlepiej będzie chyba powoli odstawiać tą nieszczęsną maść z 4 dni w tygodniu przejść na 3 i tak stopniowo coraz mniej.Tylko czy do tego nie jest potrzebne są jakieś dodatkowe leki??
hmarian0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.